Jan Siemerink trotseert de kou Borussia Dortmund trekt protest in AZ ontsnapt aan nederlaag tegen Cambuur Leeuwarden Ed de Goey wil van Vialli duidelijkheid Geen amnestie in dopingzaak DDR Rijnsburger zet Oranje in Davis-Cupduel met België op voorsprong Dienstverlening en boete voor PSV-spits Gilles de Bilde Sparta juicht te vroeg Zilver voor bridgeteam op EK Deskundige acht judoka positief Van Grunsven op tweede plaats Erik Tammer naar Sparta Start verbouwing Spangen Sponsors gek op Van Almsick uitslagen agenda van onze sportredactie GENEVE - Borussia Dort mund heeft vrijdag het officië le protest tegen het verloop van het verloren Champions Lea- oue-duel met Real Madrid (2- 0), afgelopen woensdag, inge trokken. Dat maakte de UEFA in Genève bekend. Het protest was amper 24 uur oud. De wereldkampioen uit Duits land nani het opmerkelijke be- sluit na een grondige bestude ring van de reglementen en van de jurisprudentie in soortgelij ke zaken. Het bestuur kwam tot de conclusie dat een protest weinig zin had. Een replay van de wedstrijd in Madrid lijkt daardoor van de baan. „Een sportief antwoord is het beste. Dat geven we tijdens de return op 15 april", beloofde de Duitse manager Meier. Te laag Real moet zich morgen bij de tuchtcommissie van de UEFA tijdens een bijzondere hoorzit ting in Genève verantwoorden voor de chaotische gang van zaken tijdens de eerste wed strijd in de halve finales. Het duel met Dortmund werd vijf kwartier vertraagd doordat Madrileense fans, de zoge naamde Ultras Sur, een hek omver hadden geduwd waar door de doelpalen afbraken. Door de gewelddadige actie moest elders in Madrid een re- servedoel opgehaald worden. Dat bleek later drie centimeter te laag. Mario van der Ende fungeerde als scheidsrechter in Madrid. De verwachting is dat de Spaanse topclub een zware geldboete krijgt en/of een ver bod op één of meer thuiswed strijden in het eigen stadion. Eerder deze jaargang was bij Spartak Moskou-FC Sion een doel te klein. Toen liet de UEFA het duel wel overspelen. Het bestuur van Real heeft aangekondigd disciplinaire maatregelen te nemen tegen de zeven supporters, die op video beelden zijn herkend. DPA/RTR door René van Hattum BRUSSEL - Er zit een man in skipak met een oranje Unox- muts op langs de baan. Geen ijs baan, maar een tennisbaan. Niemand lacht hem uit. Ieder een is eerder stikjaloers. Hij zit er tenminste warmpjes als Jan i Siemerink er drie urn- en drie minuten over doet om de Belgen in waterkoud Brussel op een 1-0 achterstand te zetten in het ope ningsduel van de Davis-Cup- derby der lage landen. Als Siemerink bijna klaar is, Mt de woordvoerdster van de Nederlandse tennisbond naar huis. Blauwe handen op tele- foontoetsen. „Als je morgen komt, neem een ontzettend dik ke jas voor me mee. En een plu Pat er op de openingsdag van ;België-Nederland getennist wordt is op zich al een wonder. 11.00 uur: Johan van Herck, Siemerinks tegenstander, loopt in de pietepeuterige kantine van Prime Rose tennispark Tjerk Bogtstra tegen het lijf, de coach van Siemerink. Hij had al op de baan moeten staan, maar het is pas een paar minuten droog. „Eet lijkt verdikke wel of we in Eindhoven spelen, er zijn hier alleen maar Nederlanders", zegt de Belg. 175 Groningse stu denten, hondstrouwe Davis- Cupfans, hebben net zingend het kleine parkje in bezit geno men. Natuurlijk weer getooid met oranje hamers en klompen op him oranje' bepruikte kop- jpen. Eentje heeft er zelfs een [oranje trechter op. Ze hadden [beter een Nagano-outfit kun nen meebrengen. 11.57 uur: Het is een klein uurtje i droog, de baan speelklaar en Van Herck en Siemerink war men zich op. Maar als ze inser- 1 veren vallen de eerste druppels van onze sportredactie De Nederlandse tennisfans wachten op de start van de Davis-CupontmoetingBelgië-Nederland, die gisteren voor een groot deel in het wa ter viel. weer en vijftien minuten na de opkomst worden ze weer naar binnen gestuurd. Boven Brussel is het loodgrijs en dat blijft het. Urenlang. Grijs enkoud. Klaverjassen 13.23 uur: Michiel Schapers, bondscoach, staat buiten in miezelregen verslaggevers te woord. Ontspannen. „De Bel gen hadden een aanbieding om in Charleroi binnen te spelen, ook gravel, 6000 plaatsen, alles op kosten van Charleroi en nog geld toe voor de bond, maar die Belgische jongens zeiden: 'Kra- jicek komt mee, dus we willen buiten spelen. Maar ik denk dat Jan op deze baan meer voordeel heeft dan zij zelf. Jans slicebal- len komen nooit meer op en "Van Herck is absoluut geen wind- tennisser. Ik zie het wel zitten, maar ik ga nu weer klaverjas sen. Nee, niet in de kleedkamer, daar is het net een sauna, want de verwarming kan niet uit." In het VIP-dox'p heeft een Ne derlandse uitbater van een kraampj e met tenniskleding het dan al helemaal gehad. „Er is hier één tent voor alle suppor- foto Herwig Vergult/EPA ters, veel te klein, en om het half uur komen ze met vijftig brood jes aanzetten voor 1200 bezoe kers. Die zijn in een halve mi nuut allemaal op en dan duurt het weer een half uur. En moet j e zien wat eenbaggerzooi. De eni ge die hier goede zaken gaat doen is de schoenmaker. 15.10 uur: Moeder Siemerink vindt het na dik vier uur wach ten welletjes geweest. Achter glas zitten bobo's al urenlang luxe te eten en zij moeten het doen met een stokbrooclj e en mi ni kopjes, loeidure koffie. „Miri am, als je broertje nog moet spe len, doe hem de groeten." Henk van Hulst, ex-trainer van Eltingh, Haarhuis en Schalken, is even onverstoorbaar als Schapers. „Voor mijn part staat het dinsdagavond pas 2-0. Dat interesseert me niet, als ze maar winnen." 15.2,7 uur: Lijnrechters op de baan en tweeëntwintig minuten later mag Van Herck zowaar be ginnen met serveren. Het blijft loodgrijs, maar wel droog. De Groningse studenten hebben dan al heel wat meters Belgisch bier naar binnen gewerkt en maken twee keer zoveel lawaai als vier uur eerder. Vechtpot 18.52 uur: Onder nog altijd don kere wolken deelt Jan Sieme rink de laatste klap uit: 6-4 6-3 4-6 en 6-1. Mooie vechtpot, en heel veel lage doorschieters van Siemerinks backhand. Veel punten zoals Schapers voor spelde. Van Herck wüde buiten, Van Herck mocht buiten, maar heeft het meest last van de laat winterse omstandigheden. „Ty pisch een Davis-Cupduel", zegt Michiel Schapers. „Met concen tratieverlies en oplevingen". De dag van vandaag wacht de coach met nieuwsgierigheid af. „Als De wulf meer dan dertig games in zijn enkelspel speelt, mogen ze de dubbel verschuiven naar morgen. En als hij morgen dan weer meer dan 30 games dubbelt, mogen ze zijn tweede enkelspel naar maandag ver schuiven. Maakt me niet uit. Als we maandag winnen is het ook goed." GPD BRUSSEL - Gilles de Bilde hoeft geen gevangenisstraf uit te zitten voor de twee mishande lingen in 1995 en 1996. Een rechtbank in Brussel legde de aanvaller van PSV gisteren een voorwaardelijke celstraf van negen maanden met een loop tijdvan driejaar op alsmede een geldboete van 40.000 frank (2250 gulden). Ook moet hij 75 uur dienstverlening verrichten. Daarnaast dient De Bilde een symbolische vergoeding van één frank te betalen aan Kris Porte ^an Eendracht Aalst. In dienst van Anderlecht bracht de aan valler zijn opponent in 1996 een vuistslag toe waardoor Porte lange tijd was uitgeschakeld. Het bedrag kan later hoger uitpakken, omdat de exacte om vang van de schade die verdedi- gervanEendrachtheeft opgelo pen nog niet is vastgesteld. 0p de vuist Dezelfde symbolische vergoe ding krijgt ook de verpleger van een ziekenhuis in de Brusselse deelgemeente Jette. De Bilde ging augustus 1995 met de broe der op de vuist omdat deze hem de toegang weigerde tot het zie kenhuis waar zijn vader kort te voren was opgenomen. De Bilde was bij de uitspraak aanwezig. „Hij respecteert de straf volledig", liet zijn advo caat Daniel Spreutels weten. iiHij hoopt de dienstverlening zo te kunnen verrichten dat hij kan voetballen bij PSV en be schikbaar is voor het WK in frankrijk." ANP Gilles de Bilde. Harry van der Laan (links) zet Cambuur met een kopbal op 1-0. Doelman Oscar Moens van AZ is kansloos. foto Jacob van Essen/ANP van onze sportredactie LEEUWARDEN - Cambuur had gisteravond de titelkansen in de eerste divisie even in eigen hand. De ploeg van de scheidende trainer Han Berger leidde in de topper tegen AZ zes minu ten voor tijd nog met 2-0. De lijstaanvoerder uit Alkmaar leek verslagen. Maar dank zij twee treffers van Van der Weert bleef het verschil tussen twee titelkandidaten zes punten. Cam buur moet nog één wedstrijd inhalen. De belangen waren groot in Leeuwarden. Bij winst zou AZ zo goed als zeker zijn van het kampioenschap waarop Alkmaar al het hele seizoen wacht. Door het grote spanningsveld begonnen beide ploegen in het uitverkochte stadion nerveus aan het duel. Cambuur scoor de uit de eerste goede aanval. Dijkhuizen stel de doelman Moens op de proef waarna de bal bij Berghuis belandde. Uit diens voorzet kopte Van der Laan fraai in, 1-0. Hoosbui Na de pauze had de topper weinig meer met voetbal te maken. Door een enorme hoosbui tijdens de rust was het veld nauwelijks nog be speelbaar. De bal i'olde niet meer en de spelers hadden grote moeite op de been te blijven. De thuisploeg leek uiteindelijk de gelukkigste in het lachwekkende waterballet. Dijkhuizen zette zijn ploeg na een uur op 2-0. Het waterpo- loduel leek gespeeld. Van der Weert toonde in de slotfase de meeste scherpte. Eerste profiteerde hij van een terug speelbal van De Vries die in een plas bleef ste ken. Daarna rondde hij een voorzet van Obdam koel af: 2-2. De topper in de eerste divisie verliep onrustig. Tijdens de wedstrijd gooiden fans van beide clubs met stoeltjes naar elkaar. In totaal wer den 170 zitplaatsen vernield. In het zwaar beschadigde AZ-vak gingen Alk- maarse aanhangers ook in de toiletruimte f link tekeer. Het bestuur van Cambuur schat de to tale schade aan het stadion op vele tienduizen den guldens. Een suppoost moest naar het ziekenhuis nadat hij een steen tegen zijn hoofd had gekregen. Onderzoek wees uit dat hij een hersenschud ding en een gebroken jukbeen had opgelopen. Het duel in Leewarden was niet als risicoduel aangemeld. Aanvankelijk waren slechts 45 agenten aanwezig. Tijdens het duel werden nog dertig leden van de Mobiele Eenheid opge roepen. Cambuur - AZ 2-2 (1-0). 31. Van der Laan 1-0, 58. Dijkhuizen 2-0, 84. Van der Weert 2-1, 87. Van der Weert 2-2. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers: 10.000. Gele kaart: De Roo, Dijkhuizen (Cambuur), Rodriguez (AZ). ANP door Marcel van der Kraan LONDEN - Ed de Goey wil op korte termijn met Chelsea-ma- nager Gianluca Vialli om de ta fel. De Oranje-international eist duidelijkheid over zijn posi tie bij de Londense Premier League-club en heeft geen zin meer om in de toekomst nog lan ger genoegen te nemen met de bijzondere rolverdeling rond de positie van doelman bij Chelsea. De Goey keepte donderdag avond, in de halve finale van het Europa Cup H-toernooi tegen het Italiaanse Vicenza, een uit stekende wedstrijd. Hij voor kwam met prachtige reddingen dat de Engelsen slechts met 1-0 verloren, waardoor Chelsea in de return op Stamford Bridge een ticket voor de finale van het toernooi der bekerwinnaars kan boeken. De ex-Feyenoorder speelt, als het aan Vialli ligt, in de return en in de eindstrijd nog mee, maar moet in de competitie toekijken vanaf de reservebank. Voor de duels in de Premier Lea gue mag de Rus Dmitri Kharin onder de lat kruipen. Topconditie De Goey: „Ik vind het prachtig dat ik in een eventuele finale mag keepen. Maar de finale is pas half mei en tot die tij d zou ik dan slechts één wedstrijd spe len. Je kan van een doelman niet verlangen dat hij met zo'n lange tussenpauze in topconditie blijft. Ik probeer dat natuurlijk wel, want op de training werk ik als een beest. Maar voor een Eu ropa Cup-finale wil ik eigenlijk veel vaker in actie komen. Bij Ruud Gullit was De Goey in alle verschillende competities en toernooien, die Engelse clubs spelen, nummer één. „Het is Vi alli 's beslissing geweest om twee keepers te gebruiken en ons af wisselend in te zetten. Het is frustrerend om zo te werken, vooral omdat ik weet dat er op mijn keeperswerk weinig aan te merken is geweest de afgelopen maanden. In de kwartfinale van de Europa Cup kreeg ik van ie dereen complimenten en nu is het, gelukkig voor mij en voor de ploeg, weer fantastisch gegaan. Ik wil weten waar ik aan toe ben en wat voor plannen Vialli met mij heeft. Dat is de reden dat ik met hem wil praten." Bang dat zijn positie bij het Ne derlands elftal in gevaar komt door de opmerkelijke situatie bij Chelsea, is Ed de Goey niet. „Het zegt genoeg dat ik word gebruikt voor alle topwedstrij den die Chelsea nog heeft. Daar- in presteer ik op mijn best." Af gelopen zondag stond hij ook in het doel toen Chelsea ten koste van Middlesbrough de Engelse League Cup veroverde op Wem bley. GPD ROTTERDAM - Sparta waande zich in het duel met NAC iets te vroeg winnaar. De Rotterdam mers letten in de slotfase even niet op Gudelj. De Joegoslavische midden velder haalde uit een afge slagen hoekschop vernie tigend uit van twintig meter: 1-1. NAC bleef daardoor Sparta op de ranglijst met twee punten De eerste helft verliep op het drijfnatte Kasteel zonder al te veel hoogte punten. Pas na 25 minu ten begon het duel een beetje op voetbal te lijken. Vlak voor de rust was Dennis de Nooijer dicht bij de openingstreffer De Souburgse spits, die al in negen wedstrijden op rij niet meer heeft gescoord, tikte de bal vlak voor het doel over de lat. Na de rust won de wed strijd aan amusements waarde. Beide ploegen gingen met verhoogde energie op jacht naar de overwinning. Met het no dige geluk leek Van dei- Laan in de 76e minuut de wedstrijd de beslissen. Dennis de Nooijer kreeg een voorzet van invaller Mourad niet onder con trole. Dankzij het geknoei van zijn ploeggenoot kon Van der Laan van dichtbij scoren, 1-0. Spai-ta juich te, maar het was te vroeg. Gudelj zorgde voor een te rechte eindstand. Sparta - NAC 1-1 (0-0). 76. Van der Laan 1-0, 83. Gudelj 1-1. Scheidsrechter: De Graaf. Toeschouwers: 3000. Gele kaart: Bogdanovic (NAC). ANP AKEN - Het Nederlands bridgeteam heeft bij het EKvoor ge mengde teams in Aken de zilveren medaille gewonnen. Oran je verloor gisteren in de finale van Frankrijk: 32-103. Na zes tien van de 32 spellen had de nieuwe kampioensploeg al een voorsprong van 85 punten. Het Nederlandse team bestond uit de nationale kampioenen Martin Wanner, Ine Gielkens, Han Begas en Ellen Bakker. De Franse ploeg werd gevormd door het echtpaar Bessis, Catherine Saul en veelvoudig olympisch en mondiaal kampioen Paul Chemla. ANP PARIJS - Een Franse deskundige acht judoka Djamel Bouras schuldig aan het gebruik van het verboden spierversterkende hormoon nanclrolon. Bouras zelf ontkent en denkt dat zijn lichaam deze afgeleide vorm van testosteron zelf heeft aange maakt. De door de Franse judobond geraadpleegde specialis ten zijn van mening dat dat is uitgesloten. Fysioloog en bio chemicus dr. Frangoise Wright heeft de conclusies vrijdag bekend gemaakt. De sporen van nandrolon die in de uxine van de Franse olympisch kampioen Bouras zijn aangetroffen, kunnen volgens haar .niet lichaamseigen (endogeen) zijn, maar moeten zijn toegediend. Wright: „Wil er sprake zijn van- doping dan moeten er bij de analyse twee stofjes worden ge vonden, norandi-osteron (19-NA) en noretiocholanolon (19- NE) en van beide meer dan twee nanogram. Dat was bij Bouras het geval." AFP GÖTEBORG - Anky van Gi'unsven bezet na het eerste van twee onderdelen in de finale om de wereldbeker dressuur de tweede plaats. De Brabantse amazone kreeg in Göteborg voor haar optreden in de Grand Prix met Gestion Bonfire een waardering van 1850 punten van de vijfkoppige jury. De Zweedse Louise Nathhorst is met Walk on Top eerste (1881), Isabel! Werth (Dui, Antony FRH) staat op de derde plaats: 1804. De tweede Nederlandse deelneemster, Imke Bartels met Olympic Barbria, is zevende (1718). ANP ROTTERDAM - Erik Tammer (28) verruilt komende zomer Go Ahead Eagles voor Sparta. De veelscorende spits tekende gistei-en op het Kasteel een contract voor drie jaar. De voor malige aanvaller van Ajax, AZ, Excelsior enHeerenveenis na dit seizoen transfervrij. ANP ROTTERDAM - Met de ondertekening van het contract tus sen de BV Stadion Sparta en het bouwbedrijf Ballast Nedam is vrijdag formeel de bouw van het nieuwe complex van de club van start gegaan. In augustus 1999 hoopt de Rotterdamse club de vernieuwde accommodatie officieel te openen. Vanaf 2 0 april begint het bouwbedrijf met de sloopwerkzaamheden. In juni moet de nieuwbouw beginnen. De totale kosten bedra gen twintig miljoen gulden. Het stadion biedt plaats aan 10.798 toeschouwers. ANP ^FRANKFURT - Zwemster Franziska van Almsick heeft op- "hieuw een lucx-atief sponsorcontract afgesloten. Samen met Tour-winnaar Jan Ullrich en tennisser Boris Becker gaat ze figureren in een reclamecampagne voor een horlogemerk. Sinds de Spelen van 1992 heeft de 19-jax-ige Van Almsick voor ruim vijftien miljoen gulden aan reclamecontracten binnen gehaald. Bij de WK begin dit jaar in Perth won Van Almsick met de Duitse ploeg het goud op de 4x200 meter vrij. SID Paardensport Göteborg. CSI. Springconcours in twee fasen, 1,45 m: 1. Rodrigo Pessoa (Bra) Wanda 0-0-28,21, 2. Ludger Beerbaum (Dui) Sprehe It's Me 0-0-28,68, 3. John Whitaker (GBr) Virtual Village Gran- nusch 0-0-28,70,8. Van der Vleuten/Vink Flower III 0-0-32,73, 10. Lansink/Nissan Interadel Z 0-0-33,86. Finale wereldbeker dressuur. Eerste on derdeel, Grand Prix: 1. Nathhorst (Zwe) LRF Walk on Top 1881 punten, 2. Van Grunsven (Ned) Gestion Bonfire 1850, 3. Werth (Dui) Antony FRH 1804, 6. Imke Bartels (Ned) Olympic Barbria 1718. Schaatsen Minneapolis. WK kunstrijden. Mannen, eindstand: 1Jagoedin (Rus), 2. Eldredge (VSt), 3. Ploesjenko (Rus), 4. Zagorodni- oek (Oek), 5. Vlascenko (Dui), 6. Weiss (VSt), 7. Cousins (GBr), 8. Langdon (Can), 9. Plioeta (Oek), 10. Vidrai (Hon). Paren, ijsdans, tussenstand na twee on derdelen: 1. Krylova/Ovsyannikov (Rus) 1,0 punten, 2. Anissina/Peizerat (Fra) 2,2, 3. Boume/Kraatz (Can) 2,8. Sportprijsvragen Lucky 10 van vrijdag 3 april: 4-9-17-20-23-25-28-31 -37-43-46 - 49-52-56-57-58-60-65-66-70. (onder voorbehoud) 2-0. Stand aan kop: Brugge 27-70, RC Genk 27-58, Harelbeke 28-48, Ekeren 27- 47. Duitsland, competitie: Duisburg - Kai- serslautern 1-1, Karlsruhe-Hertha BSC0- 2. Stand aan kop: Kaisersl. 28-58, Bayern M. 28-52, Leverkusen 27-49, Schalke'04 27-45. 'Turkije, competitie: Antalya-Kocaeli 2-0. Wielrennen Estella. Trofee van Navarra. 1. Mancebo (Spa) 186 km in 4.48.51,2. Garzelli (Ita), 3. Rebellin (Ita), 4. Heras (Spa), 5. Frigo (Ita). Vitre. Route Adélie. 1. Kirsipuu (Est) 200 km in 5.15.56(37,982 km/uur), 2. Van Hyf- te (Bel) 0.55,3. Lino (Fra) 0.56,4. Bouvard (Fra) 1.47, 5. Verhegen (Bel) 2.39. Zaalvoetbal Zeeuws-Vlaanderen. Eerste klasse: Mor- res 2-T ransport Vooruit 5-6; Premiere Za- man Sport-Max Korting 2-5; ABAB-Ar- row 6-7; De Gravin-Benny Sport 5-3; Ploegaert/Philippine-GTI 7-6; Vervaet- Kees Mechielsen 2-3. Stand: 1Premiere- /Zaman Sport 21-49; 2. Arrow 22-49; 3. Benny Sport 21 -42; 4. ABAB acc. 22-35; 5. Max Korting 22-32; 6. Ploegaert/Philippi- ne 22-30; 7. Transport Vooruit 22-27; 8. Morres 2 22-26; 9. GTI 21-24; 10, Kees Mechielsen 21-23; 11. De Gravin 22-21; 12. Vervaet 22-19. Tennis Davis Cup, wereldgroep, eerste ronde. Brussel: België - Nederland 0-1; Van Herck - Siemerink 4-6 3-6 6-4 1-6. Partij Dewulf - Schalken verplaatst naar zater dag. Bratislava: Slowakije -Zweden 2-0; Hrba- ty - Norman 7-6 4-6 6-4 3-6 6-2, Kucera - Tillström 1-6 6-1 6-2 6-4. Bremen: Duitsland - Zuid-Afrika 2-0; Kie- fer - Stafford 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2, Haas - Wayne Ferreira 7-6 3-6 6-3 6-4. Zürich: Zwitserland - Tsjechië 1-1; Heu- berger - Ulihrach 7-6 0-6 5-7 2-6, Rosset - Vacek 3-6 6-2 7-6 6-0. Mildura: Australië - Zimbabwe 1-1; Stol- tenberg - Wayne Black 6-3 6-4 5-7 7-5, Rafter - Byron Black 6-3 3-6 2-6 6-7. Genua: Italië - India 1-0; Gaudenzi - Sri- nath 6-06-2 1-6 6-2,Sanguinetti - Bahputi 4-6 4-6 3-2 afgebroken wegens regen. Porto Alegre: Brazilië - Spanje 1-0; Kuer ten - Moya 5-7 1-6 6-4 6-4 6-4. Hilton Head. Vrouwen, 1,9 miljoen gul den. Derde ronde: Serna (Spa) - Novotna (Tsj/2) 3-66-46-2, Coetzer(ZAf/4) - Ruano Pascual (Spa) 6-0 6-4, Raymond (VSt) - Miller (VSt) 1-6 6-2 6-3, Glass (Dui) - FQsai (Fra) 6-3 7-6. Kwarfinale: Spirlea (Roe) - Davenport (VSt/16-7 6-4 7-6. _zaterdag_ Voetbal GPC-Arnemuiden Wielrennen Voetbal Eredivisie: Sparta-NAC 1-1, Eerste divi sie: Cambuur-AZ 2-2. België, competitie: Harelbeke-Standard Trainingswedstrijd. Kruiningen. Plaats; Camping Den Inkel te Kruiningen. In schrijvingen vanaf 13.00 uur, start om 14.00 uur. zondag Roeien Regionale roeiwedstrijd. Goes. Organi satie: GRC Scaldis. Plaats: Westhaven- dijk 1, Goes. Eerste uit cyclus van zeven regionale roeiwedstrijd. De wedstrijden gaan over twee nummers van 500 meter. De eerste in de ochtend (aanvang 10.00 uur), de tweede in de middag als een soort herkansing, de wedstrijdne duren tot plusminus 16.30 uur. van onze sportredactie BERLIJN - Rechtbankpresi dent Hans-Georg Brautigam heeft het verzoek tot amnestie in hetdopingproces in Berlijn voor vier voormalige Oost-Duitse zwemcoaches en twee artsen af gewezen. Suzanne Kossack, advocate van de arts Dieter Binus, betoogde dat alle verdachten in aanmei'- king kwamen voor een algeme ne amnestie, die tot driemaal werd afgekondigd, op juli 1987, 27 oktober 1989 en 6 december 1989. De coaches Rolf Glaser, Volker Frischke, Dieter Lin- demann en Dieter Krausse en de artsen Binus en Berad Pensol worden ei-van verdacht in de pe riode van .1975 tot 1989 jonge zwemsters van de club Dynamo Berlin systematisch met verbo den spierversterkende midde len te hebben behandeld. SID

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 21