De revival van Robert Kroonen HVV'24 op drempel tweede klasse PZC FC Antwerp vecht tegen teloorgang sport z29 Echtscheiding hield judoka uit Sas van Gent enige tijd van de mat Kroonen start als favoriet in Oostburg vooruitzicht Jo Boogaert in belangrijkste finale carrière tussen schelde en grens vrijdag 27 maart 1998 door Peter van Kouteren SAS VAN GENT - Ooit droomde liet judotalent Robert Kroonen van een carrière aan de landelij ke top. De geboren Brabander is nog steeds helemaal maf van de vechtsport, maar heeft zijn doel bijgesteld. Hij zag zijn relatie spaak lopen, zat als gevolg daarvan vorig jaar in een dal, maar is bezig aan opmerkelijke revival. Robert Kroonen heeft er iveer zin in en behoort morgen (zaterdag) in een sterk bezet toernooi in Oostburg tot de kanshebbers in de klasse tot 81 kilogram. Het gaat weer goed met de te genwoordig in Sas van Gent woonachtige judoka. Kroonen kwam dit jaar in drie Belgische toernooien uit en kijkt er met een voldaan gevoel op terug. Een eerste plaats, een tweede stek en een vroege uitschake ling, na in de eerste ronde vooral een morele overwinning op de kampioen van Belgisch Lim burg. „Dat was voor mij de be vestiging dat ik door moet gaan." pij zegt het op een toon, die een periode van tegenslag verraadt. Een echtscheiding hield hem vorig jaar enige tijd van de mat en luidde weken van bezinning in. „In het begin liet ik het judo voor wat het was", vertelt hij. „Ik zat alleen thuis en viel in een gat. Toen pas voelde ik hoe het voor mijn ex-vrouw geweest moet zijn op momenten dat ik weg was." Robert Kroonen kwam in 1992 als beroepsmilitair in Klooster- zande wonen. „Ik was mari nier", vertelt hij. „Later ben ik overgestapt naar de landmacht, waar ik onderofficier ben ge weest. Het leven als beroepsmi litair paste precies bij mijAls ze morgen in Hulst een kazerne openen, sta ik als eerste aan de poort. Dat fysieke trekt me enorm aan. Mannen onder el kaar Alles samen delen: lachen, huilen en alti j d op elkaar aange wezen. Alles wat ik in sport pro beer te vinden, zat in het leger. Knokken, afzien en presteren. Maar het was ook wel een beetje een macho-cultuur. Van huis „Je was zes maanden in een jaar van huis", weet hij nog. „Ik heb veel van de wereld gezien. Noor wegen, Schotland, Wales, Egyp te: je ging er naar toe en je wist niet beter Na de reorganisatie bij de landmacht, werd ik in Harderwijk geplaatst. Ik was hele dagen weg. Dat leidde thuis tot kleine fricties. Ik solliciteer de bij Aldi, waar ik bedrijfslei der werd. Het was een leuke j ob omdat je er een beetje moest or ganiseren. Maar ik miste de sport in mijn beroep." Hij stapte over naar een andere kruidenier en werd daar als een soort trouble-shooter ingezet. „Je w'ist nooit om hoe laat je thuiskwam en tij d om te trainen was er nauwelijks. Daar begon ik van te balen. Nu ben ik com puter-operator. In ploegen dienst, maar het bevalt me uit stekend. Mijn werk bepaalt soms dat ik niet kan trainen. Noem het maar een gedwongen rust. Dat is wel eens goed, want ik zou me over de kop werkenIk train vier dagen in de week. Je komt de mat op en doet een uur lang niets anders dan vechten. Knokken tot je erbij neer valt. Heerlijk. Besmet „Ik ben verschrikkelijk met het judo besmet geraakt", geeft hij toe. „Ik heb nooit gerookt en nog nooit alcohol gedronken, Dat is toch ongelooflijk als je 29 jaar bent? Ik wou alles geprobeerd hebben om tot de top door te dringen en heb nog samen met mijn vader in de finale van de sportschoolkampioenschappen gestaan. Dat zijn mooie en dier bare herinneringen, die ze me niet meer afpakken. Maar mijn relatie is eraan kapot gegaan. Mijn ex-vrouw zei op den duur: jij kiest voor judo. Maar diep in mijnhart zou ik natuurlijk voor haar hebben gekozen. Ik zou - als ik. het opnieuw zou mogen doen - nooit meer zoveel op judo gooien. Ik hield veel van mijn vrouw en heb zelfs gezegd dat ik het judo wilde opgeven. Ik voel de me op den duur bezwaard als ik wegging en had het gevoel dat ik iets slechts ging doen. We zijn redelijk goed uit elkaar gegaan. Met mijn schoonouders heb ik een prima relatie. Ze koken voor me, ze doen de was. Het zijn niet alleen mijn schoonouders, maar vooral ook vrienden." „Het was", mijmert hij, „waar schijnlijk anders geweest als ik bijvoorbeeld Nederlands kam pioen was geworden. Dan had mijn vrouw er waarschijnlijk meer vrede mee gehad. Maar ik zit net onder de top. In Neder land hoor ik misschien bij de beste twaalf. In België bij de beste zes. Ik heb in Nederlandin de selectie van Jong Oranje ge zeten, maar de top in Nederland is een eng clubje. Ze zien jou als een bedreiging, terwijl een Belg meer open staat. Daar beschou wen ze je als iemand die iets kan OOSTBURG - Robert Kroonen begint het toernooi van judo club Breskens/Eede in sporthal De Eenhoorn in Oostburg als één van de favorieten in de klasse tot 81 kilogram. Kroonen neemt het op tegen onder anderen Marlijn Loonen uit Breskens en de Belg Paul Demeyer, met wie hij bij Eeklo in de Belgische eredivisie uitkomt. Kroonen: „Het zijn allemaal bekende tegenstanders, maar dat is niet altijd een voordeel. We kennen elkaar doör-en-door." Grootste kanshebber op een dubbele overwinning (in de eigen gewichtsklasse enin de open klasse) bij de vrouwenis Lindsay Wyatt van sportschool Geelhoed uit Goes. Ingeborg Modde uit Breskens viert tijdens het toernooi in Oostburg na een ja renlange afwezigheid haar rentree in wedstrijdverband. Het toernooi in Oostburg begint zaterdag om 10.15 uur. Robert Kroonen: „Bij judo kun je je achter niemand verschuilen, foto Charles Strijd toevoegen. In,Nederlandkrijgje de eerste les vreselijk op je lazer van de zwaarste jongens. Ik wist niet eens meer hoe ik liep, die eerste keer." Zuivere sport Judo, vindt hij, is een zuivere sport. „Het is zó puur. Het staat wat dat betreft haaks op ont wikkelingen in de maatschap pij. Als er tegenwoordig op straat gevochten wordt, wordt er een mes getrokken of gescho ten. Bij judo kun je je achter nie mand verschuilen. Je staat met zijn tweeën op de mat en weet dat je elkaar gaat bestoken. Da's echt genieten. Ik judo vanaf 1976, maar zou het moeilijk vin den om het op een recreatief ni veau te doen. Ik sta nog steeds voor elke wedstrijd gespannen. Dan ben ik prikkelbaar en moet ik drie keer naar de wc. Dat is zoiets aparts. Je moet het mee gemaakt hebben om het te ken nen. Het is een fantastisch ge voel om als winnaar van de mat te stappen. Noem het maar een soort zelfbevrediging. En aan de andere kant hoef je maar één verkeerde beweging te zetten om onderuit te gaan. Ik heb wel eens twee uur gereden om aan een toernooi mee te doen. Na tien seconden werd ik onderuit geveegd. Dan mag je vervolgens weer twee uur naar huis rijden. Maar dat motiveert me om weer verschrikkelijk hard te gaan trainen. Ik train heel graag. Mijn trainer in Eeklo heeft wel eens gezegd dat ik in de wed strijden zou moeten vechten als op de training. Meer onbevan gen, in plaats van uit te gaan van vaste patronen." In de wetenschap dat hij op de goede weg terug is, staat Robert Kroonen in de klasse -81 kilo gram volgens kenner Staf de Moor bekend als een beweeglij ke judoka, die het van zijn snel heid en techniek moet hebben. „Persoonlijke prestaties zijn al tijd afhankelijk van de sterkte van een toernooi", weet Kroo nen. „Als ik een droom mag heb ben, dan zou ik graag aan het Nederlands of Belgisch kampi oenschap meedoen", blikt'hij vooruit. „En met Eeklo (waar voor hij in de Belgische club competitie in de eredivisie uit komt) bij de top drie eindigen. Dat zijn doelstellingen, die op zich redelijk te verwezenlijken zijn." Jo Boogaert door Jan Roovers ZANDBERG - In de biljartzaal van café De Taveerne in Lisse begint vandaag het Nederlands kampioenschap eerste klasse fi bre. Uit het district Zeenwsch- Vlaanderen is Jo Boogaert uit Zandberg als derde (van de acht finalisten) geplaatst. De speler van GBC is amper tien jaar geleden serieus begonnen. Inmiddels heeft Boogaert (54) een tiental kampioenschappen behaald en nog altijd zit er pro gressie in het spel van de all- rounder. De gewestelijke bil- jarttop werd dat gevoelig gewaar in de eindstrijd te Clin- ge, waar Boogaert ongeslagen kampioen werd en daarmee het startbewijs voor dit NK ver diende. Voor Jo Boogaert een tweede optreden op het hoogste landelijke platform. Daarin wil hij belangrijk beter doen dan eerder in Ede, waar zijn debuut op nationaal niveau een zeven de plaats opleverde in het NK tweede klasse fibre. „Maar je kunt zoiets wel willen, of het ook werkelijk lukt is van een aantal factoren afhanke lijk", beseft hij maar al te goed. „Een goede start is uitermate belangrijk omdat je dan niet meteen onder druk komt te staan. En winst in de eerste ron den zal het zelfvertrouwen ze ker geen kwaad doen." De finalist uit Zandberg heeft echter ook wel wat achter de hand waarmee hij zijn tegen standers kan verrassen: een ijzersterke mentale instelling. Ook heeft hij - sinds hij thuis een biljart heeft - zich intensief voorbereid op de serie d'Ameri- caine. „Want die moet je op dit niveau kunnen spelen om kans te maken op de ereplaatsen", beseft hij Ploeg uit Hulst kan zondag al kampioen worden door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Na het inhaal programma, dat in het afgelo pen weekeinde werd afge werkt, wordt morgen het restant van de wedstrijden van de zestiende speeldag afge werkt. Het meest in het oog springende duel is HW'24- Middelburg (al was het maar omdat HW zondag al kampi oen kan worden), maar ook Terneuzen-Vlissingen, Inter nos-Axel, Kruiningen-AZW, Koewacht-Sluiskil, Philippi- ne-Steen en Clinge-Hontenis- se zijn van belang. HW'24 HW'24 begint aan het thuis duel met Middelburg in de we tenschap dat het bij een over winning vrijwel zeker van de titel is. In het meest gunstige geval is de ploeg van trainer Ko Stoutjesdijk zondag al kampi oen, maar daarvoor is HW af hankelijk van Moerse Boys, dat in Zevenbergen de tegen stander van Virtus is. Al te ver vooruitlopen op wat komen gaat, wil middenvelder Dennis Rodrigo in de dagen, vooraf gaand aan het duel met,Mid delburg niet, omdat, zo zegt hij, „wij eerst maar eens van Middelburg moeten zien te winnen". Natüürlijk moet een voorsprong van acht en negen punten normaal gesproken voldoende zijn om buiten be reik van de concurrentie te blijven, maar Middelburg is en blijft een gevreesde tegenstan der die zich niet zonder meer gewonnen zal geven. „Ik denk dat Middelburg dit seizoen on ze beste tegenstander is ge weest", denkt Rodrigo zelfs, Uit werd het 0-0 in een wed strijd, waarin Middelburg vrij wel voortdurend domineerde en HW soms op het randje van de afgrond balanceerde. Of het zondag weer zover zal komen durft Dennis Rodrigo te be twijfelen, omdat „we momen teel beter in vorm zijn dan tóen en wij kwalitatief toch wat sterker zijn." HW'24 kan zondag over een volledige selectiegroep be schikken. Terneuzen Terneuzen, dat nog altijd hoopt zich via de derde periode toegang tot de nacompetitie te verschaffen, komt zondag op eigen veld in actie tegen Vlis- singen, de nummer negen van Dennis Rodrigo (HW24): „We moeten eerst maar eens van Middelburg zien te winnen." de ranglijst met 21 punten uit 18 wedstrijden. Dat zou best wel eens een moeilijke wed strijd kunnen worden, veron derstelt Rolf Mobach, bij wie de uitwedstrijd nog helder voor de geest staat. „Ilt weet nog dat we ons uit héél weinig kansen hebben gecreëerd en dat Vlissingen een stugge ver dediging had. Ik ben bang dat het zondag weer zo'n soort wedstrijd zal worden. Na het teleurstellende 1-1 ge lijkspel tegen Virtus hei-vond Terneuzen zich vorige week in een oefenduel met Hoek (1-2) en juist dat resultaat geeft hoop voor de wedstrijd van zondag. „Ik weet wel", geeft Mobach toe, „dat resultaten in oefen wedstrijden weinig zeggen, maar als we even gedreven spelen als tegen Hoek zou het normaal gesproken tegen Vlis singen moeten kunnen." Bij Terneuzen ontbreken Mi chel de Vries en Danny van de Velde vanwege een schorsing, maar daar staat de terugkeer tegenover van Barry van der Hooft en Rolf Mobach. Voor Axel, dat nog niet veilig is, staat zondag de uitwed strijd tegen Internos op het programma. Afgaand op de ranglijst is Internos (met 24 punten uit 18 wedstrijden zes de) van hetzelfde niveau als de ploeg van trainer Rinus Ze- gers, wat overigens eerder dit seizoen al in Axel bleek toen het 2-1 voor de thuisclub werd. Maar ook zonder dat staat voor verdediger Alex de Klerk een overwinning voorop. „We moeten gewoon eens twee keer op rij kunnen winnen", ver wijst hij naar de 1-0-zege van twee weken terug op MOC'17. „Want dan zijn we onderin de finitief weg." Michel Mullaert ontbreekt zondag vanwege een schor sing. Patrick Dankaert en Scott de Greef kampen beiden met een lichte blessure en vor men daarom de twijfelgeval len. AZVV In de tweede klasse van het za terdagvoetbal vecht AZVV za terdag (uit tegen Kruiningen) voor zijn allerlaatste kans op lijfsbehoud. De 1-1 van vorige week tegen Middelburg was op zichzelf zo slecht nog niet, maar bracht de Axelse ploeg in de huidige omstandigheden niet veel verder. „Gedegra deerd zijn we nog niet", beseft verdediger Freddy Bakker, „maar als we heel eerlijk zijn, moeten we toegeven dat onze kansen minimaal zijn. Zeker als je weet, dat dit weekeinde ook SPS-WHS wordt ge speeld;" Stiekem is er de hoop dat AZ VV nog een beslissingswed strijd afdwingt, maar daar voor is de ploeg afhankelijk van anderen. „We moeten er gewoon in blijven geloven", vindt Bakker. „Anders hoeven we ook niet meer te spelen. En belangrijk natuurlijk is, dat de sfeer goed blijft." AZW mist morgen in Krui ningen het geschorste duo Pa trick Baumgarte en Marco Bol- leman. Aanvaller Jacco Koekkoek is terug van vakan tie en weer inzetbaar. In de vierde klasse van het zon dagvoetbal wordt de stand dit weekeinde rechtgetrokken. Koploper Breskens komt niet in actie, Zierikzee (de nummer twee van de ranglijst met een achterstand van slechts twee punten) wèl. Tegenstander van Zierikzee is, in Heinkenszand, foto Peter Nicolai Luctor '88. Onderaan de rang lijst komen, naast Koewacht, nog zeker drie ploegen voor de gradatie in aanmerking: Sluiskil, Philippine en Clinge. Van dat trio lijkt Sluiskil voor de 'makkelijkste' opgave te staan, uit tegen Koewacht. Philippine komt thuis in actie tegen Steen (dat twee weken terug heel verrassend met 2-0 van Breskens won) en Clinge krijgt bezoek van Hontenisse. IJzendijke kan zich definitief in veiligheid spelen tegen Grenswachters (uit), hoewel dat wél de nummer drie van de ranglijst is. Derde klasse In de derde klasse van het za terdagvoetbal speelt Terneu- zense Boys op eigen veld tegen Colijnsplaatse Boys en één klasse lager verwelkomt Zaamslag in Smerdiek een van de kanshebbers voor de derde periode. Overigens heeft Zaamslag dringend behoefte aan een overwinning omdat de voor sprong op de nummer voor laatst niet meer dan drie pun ten is. Degradatie dreigt voor voetbalclub De oudste voetbalchib vcm België verkeert in nood. Hoge nood, want zowel op sportief als financieel ge bied beleeft FC Antwerp (1880, stamboeknummer 1) de meest cruciale fase uil zijn bestaan. In de Bel gische eerste klasse ste vent de ploeg af op de eer ste degradatie sinds 1968. En de bouw van het nieu we, prestigieuze Eurosta dion met het oog op het over twee jaar in België en Nederland te houden EK, is voorlopig stilgelegd. Over de teloorgang van een roemruchte club. door Maarten Wijffels ANTWERPEN - Wie pakweg vijf jaar geleden had durven voorspellen dat Royal Antwerp Football Club een ongewisse toekomst tegemoet zou gaan, was zeker voor gek versleten. Onder leiding van trainer Wal ter Meeuws steeg de club begin jaren '90 tot ongekende hoog ten. In 1992 pakte Antwerp de beker van België en een jaar la ter speelde het op Wembley de finale van de Europacup II. On danks de steun van zo'n 20.000 meegereisde supporters bleek het Italiaanse Parma in de eind strijd een maatje te groot (3-1). Wie een blik werpt op de palma res van de 'Great Old', komt tot de conclusie dat degradatie een nagenoeg onbekend fenomeen is in de 118-jarige geschiedenis van de club. Slechts eenmaal, in 1968, moest FC Antwerp de ver nederende aftocht uit de elite- klasse moest maken. Dit seizoen echter, lijkt die fraaie reeks ruw doorbroken te worden. Pas vier keer wisten de Antwerpenaren een wedstrijd te winnen en op zeven speeldagen van het einde is het de ploeg nog niet eenmaal gelukt de laatste plaats op de ranglijst te verlaten. Rob van der Steen, chef-sport van het weekblad Het Vrije Waasland, volgt de malaise bij Antwerp op de voet. Hij gelooft dat de club vooral het slachtof fer is geworden van een slechte omgang met het Bosman-ar rest. „Het Bosman-arrest heeft veel Belgische clubs getroffen, maar omdat Antwerp-voorzit- ter Eddy Wauters het arrest ab soluut niet serieus nam, heeft Antwerp een extra harde klap gekregen." Autoritair Wauters, zelf jurist, veronder stelde dat de machtspositie van clubbestuurders ten opzichte van spelers ook het Bosman-ar rest onbeperkt groot zou blij ven. „Wauters verkondigde al tijd clat spelers het als een eer moesten beschouwen bij zijn club te spelen", vervolgt Van dei- Steen „Tij dens contractbespre kingen kon hij zich behoorlijk autoritair opstellen. Wauters had immers de meeste troeven in handen. Maar na'het arrest verdwenen transfersommen en kregen spelers van de ene op de andere dag meer rechten. Tij dens contractbesprekingen werd hij plots gedwongen met spelers op basis van gelijkheid te onderhandelen en dat zinde hem niet. Jarenlang leidde hij Antwerp op dictatoriale wijze en met die houding joeg hij een hoop spelers tegen zich in het harnas. Die zagen nu hun kans schoon om hem terug te pak ken." Aan het einde van het vorige sei zoen kondigden onder anderen Rudy Smidts, Manu Karagian- nis en Francis 'Cisse' Severeyns aan hun heil elders te zoeken. Alledrie verlieten ze de Bosuil transfervrij, waardoor Antwerp met een karig gevulde beurs op zoek moest naar vervangers. Dat was in eerste instantie de verantwoordelijkheid van Ge orge Kessler, die een jaar eerder, in de zomer van 1996, op gezag van Wauters terugkeerde als al gemeen manager bij de club. Maar Kessler (65) moest nood gedwongen veel tijd en energie steken in een ander probleem: het rondkrijgen van de financie ring voor de bouw van een nieuw stadion. En omdat voor zitter Wauters als directeur van de Kredietbank vaak voor za ken in het buitenland vertoefde, kwam de sportieve macht onbe doeld terecht bij Kessfers assis tent, de Servier Ratko Svilar. Onder invloed van Svilar is Ant werp dit seizoen een toevlucht oord geworden voor spelers van allerlei nationaliteiten. Zelf scoutte de gewezen doelman een groot aantal spelers in ex-Joegoslavië en via spelers makelaars, die al gauw in de smiezen kregen dat de onerva ren Serviër makkelijk te beïn vloeden was, streek ook nog een heel contingent buitenlanders in Antwerpen neer. Dit seizoen behoren liefst zeventien spelers met een buitenlandse (vooral Servische of Kroatische) natio naliteit tot de 28-koppige A- kern. Enige visie bij de werving van spelers is ver te zoeken, want niet minder dan zeven doelmannen maakten dit sei zoen al voor korte of langere tijd hun opwachting op de Bosuil. In de mengelmoes van culturen is voor spelers met de Belgische nationaliteit nauwelijks plaats. In de zesentwintig competitie wedstrijden die Antwerp tot nu toe speelde, verschenen gemid deld drie Belgen aan de aftrap, Bij de wedstrijd Antwerp- RWDM was dat aantal zelfs ge reduceerd tot één. Het behoeft dan ook geen uitleg dat de Bel gische selectieleden ontevreden zijn. Ze voelen zich vreemden in hun eigen kleedkamer. Kessler De abominabele prestaties heb ben inmiddels de tot voor kort ongenaakbaar geachte Kessler de das omgedaan. Op 28 februa ri werd 'Sir' George als sportief directeur opzij gezet ten gunste van Ratko Svilar, die de compe titie als hoofdtrainer mag afma ken. Kessler werd echter niet ontslagen, maar houdt zich tot het einde van het seizoen bezig met 'andere taken van algemeen beleid'. Die ander taken behelzen feite lijk maar één ding: Kessler moet zorgen dat het niéuwe stadion er komt. Het heeft iets tragisch dat juist hij de verantwoordelijk heid voor het slagen van dit pro ject krijgt opgedrongen. Want het was Kessler zelf, die al in 1986 aandrong op de bouw van een nieuw onderkomen voor de club, maar die in de jaren daar na teleurgesteld moest vaststel len dat de verwekking van zijn geesteskind steeds werd ge dwarsboomd. Bod Eerst door het stadsbestuur van Antwerpen, dat eind jaren '80 geen brood zag in het initiatief en een paar jaar later door het clubbestuur zelf. Dat wilde on der geen beding uitwijken naar een nieuw stadion aan de zuid kant van de stad, de kant van aartsvijand Beerschot. Eind '95 bracht de Duitse projectont wikkelaar Otto International Leasing AG vervolgens samen met de steenrijke ondervoorzit ter van Arsenal, Fizmann, een bod uit op het huidige Bosuil stadion. Wat ze voor ogen had den, was het bouwen van een nieuw 'Eurostadion', dat tevens gebruikt zou kunnen worden tijdens het Europees kampioen schap in 2000. tiet stadsbestuur van Antwerpen toonde zich en thousiast over het plan, maér Eddy Wauters lag dwars. Hij wilde zijn club niet in buiten landse handen laten vallen. Het stadsbestuur was hevig ge pikeerd over de houding" van Wauters en toeval of niet, vlak voor aanvang van het seizoen 1996/'97 oordeelde een onder zoeksploeg van de KB VB dat de Bosuil niet langer geschikt was voor het afwerken van competi tiewedstrijden. Nadat echter enkele noodwerkzaamheden waren verricht, werd het stadi on alsnog bespeelbaar ver klaard. Voor aanvang van dit seizoen keurde de Bond de Bosuil op nieuw af. En dit keer duurde het tot 14 november voor Ant werp zijn eerste volledige thuis wedstrijd in competitieverband afwerkte. Eind vorig jaar kwa men Wauters, de stad en pro jectontwikkelaar Otto Interna tional Leasing AG vervolgens alsnog tot een akkoord over de bouw van het Eurostadion op de plaats van de oude Bosuil. Maar amper twee wekén na de start van de werkzaamheden op 9 fe bruari, werd de hele zaak al weer stilgelegd. Volgens de aan nemer omdat de financiële waarborg bij FC Antwerp niet aanwezig is. Maar andere bron nen beweren dat de projectont wikkelaar eerst de garantie wil dat het nieuwe stadion door een eersteklasser zal worden be speeld. De derdepartij in de kluehtrond het Eurostadion, de stad Ant werpen, ziet inmiddels de be langrijke mei-maand met rasse schreden naderen. Aan het ein de van die maand wil het orga- nisatiecommite van EURO 2000 de definitieve lijst van stadions rond hebbenIs er dan geen hon derd procent zekerheid over de komst van het Eurostadion, dan wordt er tijdens het EK niet in Antwerpen gevoetbald. En dat zou weer betekenen dat voor het stadsbestuur de noodzaak van een nieuw stadion voor FC Ant werp wegvalt. Boerkes Eddy Wauters probeert intussen Germinal Ekeren, de enige an dere Antwerpse club die vol gendjaar zeker in de hoogste af deling uitkomt, te strikken voor een verhuizing naar het Euro stadion. Daarmee levert hij het eens zo machtige Royal Ant- wei-p FC uit aan de gunsten van een club, die op de Bosuil tot voor kort nog smalend werd af geschilderd als 'de boerkes van Ekeren'. Germinal-voorzitter Jos Verhaegen is dat blijkbaar nog niet vergeten, want hij liet al doorschemeren het eigen Velt wij ckpark absoluut niet te zullen verlaten. Voetbalminnend Belgie houdt intussen de adem in. Want mét degradatie en zónder Eurosta dion zou het voetbalinstituut FC Antwerp amper vijf jaar na die memorabele dag op Wem bley weieens voorgoed kunnen afglijden, zo wordt gevreesd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 53