KNAU gaat luisteren naar leden PZC Zeeuws-Vlaamse clubs in problemen Zaman Sport nadert het kampioenschap Fokdistrict inviteert Voorn voor een clinic Hontenisse huldigt Topzaalvoetbal in Zeeland moet mogelijk zijn sporters en teams Doesburg wil naar de top Platjouw favoriet bij titelstrijd biljarten De Leugenboom is gereed voor topper sport z27 itletiekunie wil ongebonden lopers verenigen in Loopservice Nederland uitslagen vrijdag 27 maart 1998 doorSven Remijnsen AARDENBURG - De proble men die de atletiekvereniging De Wielingen in Oostburg on dervindt bij de totstandko ming van een nieuwe accom modatie, zijn typerend voor de manier waarop de Zeeuws- Vlaamse gemeenten omgaan met clubs die in nood verkeren. Dat is de mening van Tonny Veerman, die namens de KNAU, de Nederlandse atle- doorSven Remijnsen AARDENBURG - Zo'n acht honderdduizend Nederlanders Irekken twee of drie keer per iveek hun sportschoenen aan om te gaan hardlopen. Maar ilechts tien procent van die lo pers is aangesloten bij een atle- liekvereniging. Onder de naam Loopservice Nederland gaat de Nederlandse atletiekunie een poging wagen om ook de onge bonden lopers aan zich te bin den. Die binding wil dè KNAU be werkstelligen dooi' de lopers een individueel lidmaatschap aan ie bieden. Voor dertig gulden per jaar kunnen mensen die graag hardlopen gebruik maken van de diensten van de atletiek unie, zonder daarvoor lid te hoeven zijn van een vereniging. „Een goed initiatief", vindt Tonny Veerman, regiocoördina- tbr van de KNAU in Zeeland. „Door deel te nemen aan Loop- service Nederland kunnen indi viduele lopers profiteren van de professionele begeleiding die aanwezig is binnen de atletiek unie en de verschillende vereni gingen. Daarnaast kunnen ze meedoen aan cursussen en trim- lopen die de KNAU verzorgt." Concurrentie Veerman benadrukt dat het ini tiatief niet als concurrentie voor de clubs is bedoeld. „Integen deel zelfs, want we hopen te be reiken dat lopers dankzij Loop service Nederland de smaak dermate te pakken krijgen dat ze zich alsnog aansluiten bij een atletiekvereniging. Om de clubs echter zoveel mogelijk te be- tiekunie, als regiocoördinator in Zeeland actief is. Veerman heeft deze winter een bezoek gebracht aan alle Zeeuwse atletiekverenigingen, en het viel hem op dat vooral clubs beneden cle Westerschel- de maar moeilijk tot samen werking met de gemeenten kunnen komen. „De houding schermen, is besloten dat de individuele leden niet in aan merking komen voor een wed- strijdlicentie. Om d'eel te kun nen nemen aan wedstrijden moet een atleet dus lid zijn van een vereniging." De oud-atleet ziet in het plan een ontwikkeling die zich lang zaam maar zeker voltrekt. „Steeds meer mensen willen zich niet aansluiten bij een ver eniging, omdat ze niet gebonden willen zijn. Ze willen lopen wanneer het hen uitkomt. Een recent voorbeeld van deze ont wikkeling is Veteranen Neder land, een club waarin individu ele lopers zich verenigd hebben, zodat ze in aanmerking komen voor een licentie om wedstrij den te lopen." Nieuwe weg Aan de totstandkoming van Loopservice Nederland is een gedegen onderzoek voorafge gaan. Veei'man, is desondanks van mening dat de Unieraad, het besluitvormende orgaan binnen de KNAU, cle beslissing om individuele leden aan te trekken te lang voor zich uit heeft uitgeschoven. ,Het had allemaal wel wat snel ler gekund, want het initiatief ligt er al enkele jaren. Ook bin nen de verenigingen gingen er al geruime tijd stemmen op die vonden dat de ongebonden lo pers actiever dienden te worden benaderd." Die stemmen worden nu ge hoord, want de KNAU is wat de onderlinge communicatie be treft een nieuwe weg ingesla gen. De atletiekunie luistert naar wat de leden te zeggen heb- van diverse gemeenten boven de Westerschelde is in ieder ge val een stuk constructiever",, vindt Veerman. „In Zeeuws- Vlaanderen gaat het vaak moeizamer dan het eigenlijk zou moeten gaan." In Oostburg wordt al jaren on derhandeld over een nieuwe accommodatie voor De Wielin- ben. Loopservice Nederland is het eerste resultaat van een lan delijk idee waarvan de verschil- gen. Voorzitter Gerard Ultee laat weten dat er weinig voor uitgang kan worden geboekt, aangezien de politieke partijen na de recente gemeenteraads verkiezingen meer aandacht hebben voor elkaar dan voor de aan te leggen atletiekbaan. „Maar ook in Hulst, bij RKA- VV, zijn er problemen met de accommodatie", weet Veer man. „En in Terneuzen loopt het achterstallig onderhoud op. De gemeente doet niets, maar cle vereniging draait on dertussen voor de consequen ties op. Van alle Zeeuwse clubs heeft Scheldesport op dit mo ment de grootste teruggang in het ledenaantal." Boven de Westerschelde ziet Veerman hoe het wél moet. „AV Flakkee in Middelharnis is de snelst groeiende vereniging van Zee land. De gemeente heeft daar inmiddels één miljoen gulden beschikbaar gesteld voor een nieuwe accommodatie. En ook andere gemeenten vallen in po sitieve zin op. Zierikzee werkt mee, in Goes gaat het goed. Zij geven het voorbeeld dat ze in Zeeuws-Vlaanderen hopelijk gaan volgen." door Aector Dooms HULST - Het zaalvoetbalteam Premiere Zaman Sport is nog een punt verwijderd van het kampioenschap in de eerste klasse regio Zeeuws-Vlaande- ren. Cruciaal voor de titel was deze week de topper tegen Arrow. In een aantrekkelijk duel sloeg Za man Sport de aanval van Arrow op de koppositie af. In sporthal Den Dullaert klopte cle aan staande kampioen zijn recht streekse concurrent met 4-3. Het kostte veel zweet, bloed en tranen voor de ploeg van Mario de Bakkei'. In de beginfase nam Axtow een 2-0 voox-sprong door doelpunten van Jurgen Ras en Peter Drumont, maar nog voor de i'ust produceerde Gino Heir- wegh de aansluitingstreffer: 2- 1. Na xust bleef het duel op en neer gaan met wisselende kan sen. Bij Arrow werd topscorer Jan de Visser volledig aan ban den gelegd, Philip van Hiel scoorde 2-2, waarna dezelfde speler en Norber Baart binnen enkele minuten de beslissing forceerde. Drie minuten voor tijd bracht Ingmar Hoefnagels zijn ploeg terug in de wedstrijd: 4-3. Er volgde daarna nog een hectische slotfase, waarin Za man Spoxt overeind bleef. Transport Vooruit-De Gravin 9- 4: De overwinning kwam door doelpunten van Adri van Hane- gem (4x), Elmar Laux-et (2x), Serge de Ruijsscher, Hans Bak ker en Frank van de Vijver vlot tot stand. De Gravin had geen wissels en dat brak de ploeg op. Bas van Waes, Sjaak van de Broecke, Ewald Pollet en doel- door Lucien Roelandt HEIKANT - Op uitnodiging van het fokdistrict Zeeuws-Vlaan- deren van het KWPN (Konink lijk Warmbloed Paard Neder land) verzorgt Albext Voorn vandaag (vrijdag) ixx Hippisch Centrum Heikant, een clinic voor springruiters. Secretaresse Christian de Feij- ter van het fokdistrict is ver heugd over de komst van Voorn. De 42-jarige ruiter is niet alleen een voortreffelijk ruiter, maar man Danny de Vrieze (straf schop) waren de Westdorpse doelpuntenmakers. GTI-ABAB acc. 5-5: Een gelijk waardige partij. Patrick Freijzer (2x), William Freijzer, Bennie van de Branden en Eric van Goethem scooi'den voor GTI. Robbie Jonkman (2x), Ri- cardo van Waes, Martin Schex-- beijn en Steven Ockeloen zox'g- den voor het evenwicht: 5-5. Max Korting-Morres 2 5-5: Ook in dit duel was er sprake van geen krachtsverschil. Dit werd uitgedx'ukt aan de ene kant (Max Korting) in doelpunten van Davy van Ovex-meex-en, Job Zwegers, Danny Bisschop, Pe ter Cambeen en Ed van Bellen en aan de andere kant (Moires)' door treffers van Barry du Puy (2x), Koen de Bliek (2x) en TrisT tan van Acker. Benny Sport-Vervaet 1-3: De hekkensluiter gi'eep zijn laatste strohalm. Benny Sport is van slag. John Boelens maakte het enige doelpunt. Vervaet pakte de winst dankzij cle inbreng van Eric de Koster, Jochem Veivaet en Luc Vermeirssen. Kees Mechielsén-PIoegaert/ Philippine 4-6: De thuisclub zag een goede eerste helft beloond worden met doelpunten van Dennis Hamelink (2x), Dicky Buijze en Hans Zegers. Het gehavende Mechielsen kon na rust de marge niet vasthou den. Ploegaert toonde veel veer kracht en boog de achterstand om in een 6-4 winst, die via tref- fers van Tonny Goossen (2x), Harry Vermeii'e (2x), Marnix Schieman en doelman Daniël Schieman (strafschop) tot stand kwam. ook een goed instructeur Sinds 1996 besteedt hij de meeste tijd aan het ti'ainen van ruiters en het aflichten van paarden. Ook is Voorn sinds 1998 coach van het Australische team. Voorn, clie onder andere de Grand Prix van Kapellen eri landenwedstrijden in Rotter dam en Aken op zijn naam schreef, zal in Manege Heikant aan een viertal ruiters instructie geven. De clinic in de manege in Hei kant begint om 19.00 uur lende verenigingen profijt kun- naar de clubs", hoopt Veerman, vereniging moet worden wegge nen trekken. „De drempel die veel mensen nomen, of in ieder geval ver- „Het is een mogelijke opstap hebben om lid te worden van een laagd." Regiocoördinator Tonny Veerman: een mogelijke opstap naar de clubs. foto Peter Nicolai Armand Doesburg, coach van ZVV Zeeland dat naar de hoofdklasse promoveert: „Om tijdverlies te voorkomen, zou het goed zijn dat we binnen een jaar doorstoten naar de eerste divisie." van onze sportredactie VOGELWAARDE - Met een kwinkslag en gepaste waarde ring voor him prestaties in 1997 zijn gisteravond in de kantine van de voetbalvereniging Vo gelwaarde de sportkampioenen van de gemeente Hontenisse ge huldigd. Burgemeester Th. Steenkamp roemde in zijn beschouwing de inzet van de veelal jeugdige sporters, maar wees terloops op een prettige bijkomstigheid. „Want als er gesport wordt, wordt er geen rottigheid uitge haald." De burgemeester zette onder goedkeuring van de wethouders tauwels en De Kock-Ringoot in vlot tempo allereerst de indivi duele kampioenen in het zonnetje. Daarna werden de teamsporters gehuldigd. Alle kampioenen ontvingen een laaie bokaal. Voetbal:- W Hontenisse 1, kam pioen 5e klasse KNVB; Pupillen E-4 VV Hontenisse, najaars competitie KNVB. i door Jan Roovers GROENENDIJK - Titelverde diger Theo Platjouw is favoriet I in het biljartkampioenschap topklasse bandstoten vaxx het district Zeeuwsch-Vlaanderen dat vanaf vandaag (vrijdag) tot en met zondag 29 maart in café Molenhof in Groenendijk wordt gehouden. De vereniging GBC krijgt voor deze titelstrijd een bijzonder sterk deelnemersveld aan de start. Naast regerend kampioen Theo Platjouw gaan ook Louis Dallinga en Johnny Rottier voor de hoofdprijs van dit prestigieu ze toernooi en weet GBC-speler Jo d'Hooghe zich verzekerd van de steun van de lokale suppor ters. Maar ze beseffen stuk voor stuk dat ze, om ook maar enige kans op succes te boeken, langs Platjouw heen zullen moeten. Want na een wat mindere perio de - gevolg van familiale om standigheden - lijkt de Axelse biljartcrack weer op de weg om boog. Zijn optreden in de natio nale voorwedstrijden extra klasse driebanden, onlangs in Tennis: Vogelvlucht Vogelwaar de le Mixedteam, landelijke 6e Mas; le herenteam, landelijk 8e ldasse. Tafeltennis: SAR'72. Klooster- zande meisjes le team; Indivi dueel Eva Joos, Lindsey Boer man, Bas van den Hof, Wim 't Hooft, Judith Morcus, Debbie de Klerk en Lacey Koole. Paardenspoi*t: Landelijke Rij en Ponyclub De Honteruiters Kloosterzande: Emma de Schepper, Nederlands kampi oen Mini-indoor Shetland po ny's. Schaken: Martijn de KLerk, brons NK Rapidschaken. Biljart: Ons Veimaak Lams- waarde: George Mahu, distrikt 2e Mas bandstoten; GBC Groe nendijk: Jan Baart, district le klasse driebanden klein. Twirl sport: Schowband Kloortje Kloosterzande, zilver NK. Individueel: Mariska Due- rinck, goud NK Solo Twirling; Judith Duerinck, zilver NK So lo Twirling en goud NK Danst- wixi. Tholen gehouden, biedt zelfs uitzicht op een plaats voor het NK dat in april in Clinge wordt gehouden. De trainingsarbeid mag dan wat zijn verminderd, eenmaal aan de tafel gaat Platjouw altijd voor de winst. Titelkandidaat De belangrijkste tegenstand voor Platjouw in dit vergrijzen de gezelschap - alleen Robert van Stevendaal is van een jon gere lichting - komt naar ver wachting van Louis Dallinga en Johhny Rottier. Dallinga vindt in dit bandstoten zijn geliefde spelsöórt, Rottier moet in deze spelsoort een regelrecht titel kandidaat worden geacht. Het kampioenschap topklasse bandstoten begint vrijdag om 19.00 uxn', vervolgt zaterdag en zondag om 13.00 uur en huldigt de kampioen zondagmiddag omstreeks 17.30 uur. Deelnemers: Theo Platjouw (KOTT.) 7.03, Louis Dallinga (SBC) 5.83, Johnny Rottier (De Smickel) 5.76, Robert van Stevendaal (Ed Horemans) 5.28, Jo d'Hooghe (GBC) 4.98, Jack de Maat (KOTT) 4.16, Koos Zwanink (KOTT) 4.15, Piet de Koeijer (SBC) 3.79. doorEldridge Pentury VLISSINGEN - Armand Does burg is gepokt en gemazeld in het Zeeuwse zaalvoetbalwe reldje. In het circuit waarin, tot zijn grote spijt, niet één club in de landelijke top meedraait. Geen eerstedivisioxxist, om al helemaal niet te spreken over een ploeg in de eredivisie. De tijd dat Maartense Tapijt, Het Bonte Hert en El Toro op natio naal niveau een woordje mee spraken, dateert alweer van lang geleden. Als het aan Does burg ligt, laat Zeeland gauw weer van zich horen. Met zijn ZW Zeeland, dat promoveert naar de hoofdklasse, is de eerste stap gezet. Armand Doesburg (50): „Het was voor ons eens geen must dat we in het eerste jaar kampioen zouden worden en promoveren naar de hoofdklasse. Mooier kan niet, vind ik. Maar nu we eenmaal zover zijn, en om tijd verlies te voorkomen, lijkt het me het mooiste dat we binnen een jaar doorstoten naar de eex- ste divisie." Maar geen must, in dat eerste jaar. Woorden die horen bij een club die net om de hoek komt kijken. ZVV Zeeland was nieuw in de eerste klasse van het dis trict Zuid I, maar was geen pro movendus en ook geen degra dant. De club is sinds het begin van het lopende seizoen een sa mensmelting van GW (Goese voetbalvereniging) en Parbo- /Windhoek, dat jaren terug ook uit een fusie is ontstaan. Het doel van de eenwoi'ding: een sterk geheel ontwikkelen, waarmee een poging kan wor den gedaan het verloren natio nale zaalvoetbalterrein weer te door Aector Dooms TERNEUZEN - Het zaalvoet balteam De Leugenboom is klaar voor de topper tegen Van Haperen in de tweede klasse re gio Zeeuws-Vlaanderen. De koploper versloeg HKC met 8-3. Bij rust was de stand 5-2 door doelpunten vaxx Jordy van Bun deren (2), Mark la Grand, Pa trick Mullaert en Robert van de Kévie. Na rust scoox'den La Grand, Eddie Breepoel en nog maals Vaxx Bunderen, die met meer dan vijftig doelpunten topscorer is van de tweede klas- herx'overen. Armand Doesburg: „GW had een goed bestuur, Parbo/Windhoek de beste voet- ballex's. Met de bundeling van krachten wilden we een goed geleide organisatie neerzetten. Alleen daarmee is het mogelijk de top te bereiken. In Zeeland lopen genoeg goede zaalvoet ballers rond. Daaraan ligt het niet. Ik loop lang genoeg mee om dat te kunnen zeggen, Maar voor topzaalvoetbal is méér no dig. Dat proberen we bij ZW Zeeland voor elkaar te krijgen." Zaalvoetbalvereniging Zee- se. Voor HKC scoorden Johan Plamont (2) en Menno Sandrini, Rons Hair Fashion-De Ridder 6 - 3E en zwak moment b eteken- de een 1-2 achterstand, maar daarna stelde de thuisclub orde op zaken door doelpunten van John Dieleman (3x), Mark Mi- chielsen (2x) en Benny Langer- aert. Danny cle Vos, Atilla Pax-- don en Stanny van Overmeeren waren de doelpuntenmakers bij De Ridder. IZV-Maas/Fiat 7-8: Een doel puntrijke wedstxïjd. De zeven- ldapper van IZV - Arno Wauters land. De naam is bewust geko zen. „Een neutrale", zegt Does- burg. „Zodat we vrij zijn om allexiei spelex's, van waar dan ook, te benaderen." Ladder Eerder dan verwacht, heeft Z W Zeeland de ladder van het na tionale zaalvoetbal reeds be klommen en is de hoofdklasse, de voormalige tweede divisie, bereikt. In de eerste helft van de competitie wex'd de basis gelegd voor de titel. ZVV Zeeland bleef winnen en nestelde zich stevig (3x), Johnny de Kort, Patrick Taalman (2x), Luc Dophemont scoox'den - bleek niet voldoende Maas scoorde dankzij Jan Cor- nelissen (3x), Frans Scheele (2x), Johan van cle Velde (2x) en Theo de Schepper een doelpunt meer: 7-8. Marinet/Philippine-Gemeente Tern. 2-2: De Temeuzenarenna men via GerritFieret en Hans de Klerk een 0-2 voorsprong, maar Rudi Fruijtier en Marco Rooze herstelden het evenwicht: 2-2. Wentzler/Pauwels-De Graaff 5- 4: De thuisclub moest telkens een achterstand wegwerken. aan kop. Matisse rukte halver wege de competitie op, tegelij kertijd morste ZW Zeeland hier en daar wat punten. Maar nog voor het einde van de lopen de competitie - maandag 6 apx-il speelt ZW Zeeland cle laatste wedstrijd tegen Kloetinge - wex-d het kampioenschap veilig gesteld tegen hekkensluiter Zuidwest Negen. Doesburg: „We hebben aan twintig bedrijven uit heel Zee land brieven gestuurd voor sponsoring. Geldschieters heb j e nou eenmaal nodig om op lan delijk niveau mee te spelen. Neem bijvoox'beeld het vervoer naar uitwedstrijden. Dat moet goed geregeld zijn. We willen niet met vier of vijf personenau to's naar, pak 'm beet, Eindho ven, Nee, liever met een bus, een kleine, waarmee we met de hele groep kunnen reizen. Zonder hulp van sponsors kunnen we zulke dingen niet realiseren." Of de spelers worden beloond? Vooralsnog niet, zegt Armand Doesbux-g. „Vooropgesteld: zon der vergoedingen red je het op landelijk niveau niet. Dat weet ik ook. Dat spelers worden be loond, vinei ik op zich ook pri ma. Maar bij ZW Zeeland heb ben we de afspraak gemaakt dat minimaal de eerste divisie moet worden gehaald, voordat we daartoe overgaan. Wij vinden dat er eerst gepresteerd moet worden." Het team van ZVV Zeeland, dat dit seizoen kampioen geworden is van de eerste klasse van het district Zuid I, bestaat uit: Keepers John van El- burg en René van der Vliet, Robbie Dahoe, Reduan Dinar, Peaxi Does burg, Alex Lourens, Ferry Kotta, Jean-Piex're van Lieshout, Angelo Schaalje, Alex van de Hoven, Mi chel Leonhaxt en Arsenio van Aerde. Dat xresulteerde tenslotte in een 5-4 zege door treffers van Marco van Vlierberghe (2x), Patrick Vonk, Peter Vael (fx'aai doel punt) en Michael van Esbx'oeck. De pi'oductie van De Graaff werd verdeeld onder Lex Janse, Hans van de Boom, Marco Broekhoven en Mark Maes. De Ruyter-Morres 3 4-3: De winst was net verdiend. Luc Mangnus en Gex't de Martelaere verdeelden eerlijk cle productie van De Ruyter. Hans Pica vet (2x) en Paul Segex's scoorden te gen. Basketbal New York. NBA. Indiana Pacers - Hous ton Rockets 81-86, Boston Celtics - Miami Heat 91-105, Detroit Pistons - San Anto nio Spurs 103-94, Philadelphia 76-ers - New Jersey Nets 86-91, Orlando Magic - Chicago Bulls 70-85, Denver Nuggets - Dallas Mavericks 94-105, Phoenix Suns - Minnesota Timberwolves 97-99, Seattle Supersonics - Washington Wizards 133- 109, LA Clippers - New York Knicks 76-77, LA Lakers - Sacramento Kings 114-91. Tennis Mannen, kwartfinales: Key Biscayne. 9,4 miljoen gulden. Man nen, kwartfinales: Rios (Chi/3) - Enqvist (Zwe) 6-3 2-0 opgave Enqvist, Agassi (VSt) - Tarango (VSt) 6-4 6-3. Vrouwen, kwartfinales: Sanchez-Vicario (Spa/8) - Novotna (Tsj/3) 6-1 6-1Halve fi nales: Venus Williams (VSt/11) - Hingis (Zwi/16-2 5-7 6-2. Casablanca. Mannen, 420.000 gulden. Tweede ronde: Vicente (Spa) - Schalken (Ned/5) walkover, Marin (Spa/6) - Auffray (Fra) 6-4 6-2, Alami (Mar/3) - Ruud (Noo) 4-6 6-4 6-4, Gaudenzi (lta/4) - Di Pasquale (Fra) 6-2 6-3. Voetbal Eredivisie: Heerenveen-FC Utrecht 1-0. Schaken Monte Carlo. Amber-toernooi. Elfde ron- de:Topalov(Bul)-Ljubojevic(Joe) 1-1 (1- 0, 0-1), Kramnik (Rus) - Anand (Ina) 1-1 (1/2-1/2, 1/2-1/2), Nikolic (Bos) - Lautier (Fra) 1-1 (1-0, 0-1), Van Wely (Ned) - Sji- rov (Spa) 0-2 (0-1, 0-1), Piket (Ned) - Kar- pov (Rus) 1-1 (1/2-1/2, 1/2-1/2), Sadler (GBr) - Ivantsjoek (Oek) 1-1 (0-1,1-0). Eindstand: 1. Kramnik, Sjirov 15, 3. Ivantsjoek 141/2,4. Anand 12,5. Karpov, Topalov 11 1/2, 7. Ljubojevic 10 1/2, 8. Lautier, Van Wely 9 1/2, 10. Piket 9, 11. Sadler 7 1/2,12. Nikolic 6 1/2. Sportprijsvragen Lucky 10 van donderdag 26 maart. 3-9-10-12-18-21-23-25-26-29-34- 36-37-42-55-57-63-70-78-80. (onder voorbehoud) Wielrennen l'Hospitalet. Catalaanse Week. Vierde etappe, Berga -1' Hospitaiet: 1Blijlevens (Ned) 204,5 km in 5.30.35 (39,128 km/u), 2. Cipollini (Ita), 3. Minali (lta),\ Conté (Ita), 5. Barthe (Fra), 6. Smetanine (Rus), 7. Fagnïnï(lta), S.Zabel (Dui), 9. Velo (Ita), 10. Piccoli (Ita), 18. Boogerd,34. Moeren hout, 41. Zulle (Zwi), 60. Jonker, 121. Vries 2.22, 161. Lotz 6.48. Opgave: Vos kamp, Solaun (Spa), Conti (Ita), Jimenez (Spa). Klassement: 1, Boogerd (Ned) 19.46,05, 2. Jalabert (Fra) 0.11,3. Frigo (Ita), Zarra- beitia (Spa) 0.15, 5. Massi (Ita) 0.24, 6. Zulle (Zwi) 0.30, 7. Luttenberger (Oos), Noè (Aus), Cuesta (Spa) 0.34, 10. Heras (Spa) 1.02, 13. Jonker 2.13, 39. Moeren hout 11.46, 60. Olano (Spa) 17.31, 124. Vries 37.43, 133. Blijlevens 40.31, 144. Ullrich (Dui) 43.13,165. Lotz 56.25. Ronde van Normandië, derde etappe El- beuf-Flers: 1. Veneberg (Ned) 206 km in 5.43.07 (36,023 km/uur), 2. Templier (Fra) 1.06,3. Mervar(Slv),4. Luppes(Ned),5. Mizutani (Jap). Klassement: 1. Veneberg 15.09.14, 2. Schmidt (Dui), 3. Auger (Fra) 0.37,4. Klo- den (Dui) 0.42,5. Genty (Fra) 0.48. Zaalvoetbal Zeeuws-Vlaanderen. Eerste klasse: GTI- ABAB acc. 5-5, Max Korting-Morres 2 5-5, Transport Vooruit-De Gravin 9-4, Benny Sport-Vervaet 1-3, Kees Mechielsen- Ploegaert/Philippine 4-6, Arrow-Premie re Zaman Sport 3-4, Stand: 1. Premiere/Zaman Sport 20-49; 2. Arrow 21-46, 3. Benny Sport 20-42, 4. ABAB acc. 20-35,5. Max Korting 21-29,6. Ploegaert/Philippine 21-27, 7. Morres 2 21-26, 8. GTI 20-24, 9. Transport Vooruii 20-24,10. Kees Mechielsen 20-20, 11. De Gravin 21-18,12. Vervaet 20-16. Tweede klasse: IZV-Maas/Fiat 7-8, Phi- lippine/Marinet-Gemeente Tern. 2-2, De Ridder-Rons Hair Fashion 3-6, De Leu- genboom-HKC 8-3, Wentzler/Pauwels- De Graaff 5-4, De Ruyter-Morres 3 4-3. Stand: 1. De Leugenboom 23-55, 2. Van Haperen 21-49, 3. De Graaff 21-43, 4. Maas/Fiat 22-43,5. Wentzler/Pauwels 21 - 42, 6. Gem. Terneuzen 22-31, 7. HKC 22- 29, 8. De Ruyter 21-27, 9. IZV 22-26, 10. Marinet/Philippine 21-22, 11. Rons Hair Fashion 22-20,12. Morres3 21-14,13. De Ridder 20-1. Zeilen Southampton. Whitbread race. Zesde etappe naar Fort Lauderdale (VSt), 4750 Stand donderdag: 1. Silk Cut (GBr) schip per Smith, nog af te leggen: 975,5 zeemij len, 2. EF Language (Zwe) Cayard op 7,8 mijl,3. Swedish Match (Zwe) Krantz31,9, 4. Innovation Kvaerner (Noo) Frostad 43,1, 5. Merit Cup (Mon) Dalton 52,4, 6. Chessie Racing (VSt) Kostecki 101,8, 7. Toshiba (VSt) Standbridge 102,6, 8. Bru- nelSunenergy (Ned) Heiner 155,4, 9. EF Education (Zwe) Guillou 207,8. Zwemmen Imperia. Wereldbekerwedstrijd, tweede dag. Vrouwen: 100 vrij: 1. Völker (Dui) 54,72, 2. Ryan (Aus) 55,19, 3. Poll (CRi) 55,80. 400 vrij: 1. Poll 4.08,18,2. Vlieghuis (Ned) 4.09,89,3. Goffin(Bel)4.15,50.100 rug: 1. Völker 1.00,23, 2. Price (GBr) 1.00,61, 3. Kapatsjenja (WRu) 1.01,57. 50 school: 1 Han Xue (Chn) 31,61. 200 school: 1. Be- cue (Bel) 2.26,39. 50 vlinder; 1. De Bruïjn (Ned) 26,61 (ER, oud 26,90 De Bruijn 22- 03-98 Gelsenkirchen),2. Postma (Ned) 27,58. 200 vlinder: 1. Jacobsen (Den) 2.09,22, 2. Jake 2.09,89, 3. Deglau (Can) 2.11,20. 100 wissel: 1 Rolph (GBr) 1.01,87. 400 wissel: 1. Klotsjkova (Oek) 4.35,93. Mannen: 50 vrij: 1 Vismara (Ita) 21,87, 2. Popov (Rus) 21,97. 200 vrij: 1 Fydler 1.46,29,2. Koleda (WRu) 1.46,67.800 vrij? 1. Brembilla (Ita) 7.46,03, 2. Carstensen (Den) 7.46,34. 50 rug: 1. Theloke (Dui) 24,68,2. Karlo (Kro) 24,89.200 rug: 1Hal- gasch (Dui) 1.56,06, 2. Gath (Isr) 1.57,82. 100 school: 1 Isakssori (Zwe) 59,46, 2. Warnecke (Dui) 1.00,33. 100 vlinder. 1. Hickman (GBr) 52,20, 2. Silantjev (Oek) 52,31. 200 wissel: 1. Wouda (Ned) 1.56,87, 2. Dunn (Aus) 1.58,76, 3. Hick man 1.58,87. Franker sleept tennisbond voor de rechter van onze sportredactie AMSTERDAM - Het vertrek van Stanley Franker bij de ten nisbond gaat niet geruisloos. De oud-bondscoach en directeur sportief heeft een juridische procedure gestart tegen de bond. Hij eist een afkoopsom van zijn contract dat volgens hem voor onbepaalde tijd geldt. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 51