Laat mensen niet illegaal worden PZC Bollenback overbrugt werelden Nieuw theater in Antwerpen mikt op zakenpubliek Samenleving in hout gevat zeeland 10 Inlia zoekt oplossingen voor uitgeprocedeerde asielzoekers 2.iAN! kunst cultuur PILAAR exposities Tweede Kamer wil dat Rijk ook meebetaalt aan Haagse tekorten vrijdag 27 maart 1998 door Caroline Moerland LEWEDORP - Uitgeprocedeer de asielzoekers die niet meewer ken aan terugkeer naar hun land van herkomst. Het is een voudig hen te veroordelen. Pre mier Kok deed het vorige week nog. Het kabinet wil deze groep op straat zetten. Maar wat is dat nu eigenlijk, 'niet meewerken"? Eén 'nee' kan heel bepalend zijn, zo bleek onlangs in de kwestie-Nurhusan. Nuria Nurhusan is een Ethiopi sche die sinds 1995 met haar vijf minderj arige kinderen in Lewe- dorp woont. Een eerste asielver zoek dat ze indiende is afgewe zen. Toen de gemeente Borsele in december probeerde via de rechter het gezin uit huis te zet ten, kwamen bewoners van Le- wedorp in verzet. Inlia Zeeland, een organisatie die (bijna-)uitgeprocedeerde asielzoekers begeleidt, stond in de kwestie-Nurhusan vaak recht tegenover de gemeente Borsele. Niet nodig, meent coör dinator G. J. J. Burger van Inlia Zeeland achteraf. Sterker nog, hij denkt dat betrokkenen ge baat zouden zijn bij samenwer- king. Huisvesting Wat heeft een gemeente nu pre cies te maken met (uitgeproce deerde) asielzoekers? M. A Sin- ke, medewerker van de afdeling sociale zaken van de gemeente Borsele, legt het uit. Het is de taak van de gemeente om huis- (Advertentie) Fissier, Spring en Le Creuset kook- en braadpannen. 4-delige WMF pannenset 387,-nu 1 99," WMMBM Ganzepoortstraat 1 Goes (0113) 22 88 95 doorTrees van Herpen BRESKENS - Het groeiproces van hout laat zichtbare sporen na, die Jan Goossen dankbaar benut als hij dat hout met zijn handen vormt tot sculpturen. De zo gegroeide vormen zijn nog altijd nauw verwant aan de lij nen in de natuur. Bressiaander Goossen zoekt bewust naar dat verband. Tevens verbeeldt hij zijn gedachten in zijn werk. Een nauwkeurige beschouwing leert dat elke holling of bolling een betekenis heeft. Jan Goossen (62) is opgeleid tot meubelmaker. Het vakman schap en de kennis van hout be zit hij al lang. Uit liefhebberi j en met een praktisch doel voor ogen begon hij in zijn schuurtje hout te bewerkenHij viel te veel in herhaling vond hij op een ge geven moment, waarop hij be sloot naar de kunstacademie in Eeklo te gaan. „Je moet op nieuw leren kijken, zien hoe een lijn verloopt, verbaasd staan over je eigen onkunde," Uit die periode stammen figuratieve werken als onderdeel van de op leiding. Nu zegt Goossen daar- óver: ,,Het is niet meer dan een kopie van de werkelijkheid, am bachtelijk kunnen zonder fan tasie." Meer en meer ging hij over naar het nonfiguratieve. Het am bachtelijke bleef. Dikwijls heeft hij al een beeld in gedachten van wat de knoestige stronk hout moet worden. Een recht, gaaf stuk essen of noot biedt meer vrijheid dan een kronkelige roos vesting en een inkomen te regelen voor mensen die als asielzoeker in Nederland heb ben aangeklopt. Gemeenten bieden hun onderdak totdat ze een verblijfsvergunning krijgen of totdat de Nederlandse staat vindt dat ze kunnen terugkeren naai' hun land van herkomst. Wat Sinke in de praktijk doet, is huizen inrichten voor mensen die asiel hebben aangevraagd in Nederland. Ook zorgt ze ervoor dat ze op tijd een uitkering krij gen (als ze geen ander inkomen hebben). ,En als er niets bijzon ders gebeurt, dan kan dat jaren zo voortkabbelen", zegt Sinke. Ook voor Nuria Nurhusan heeft de afdeling sociale zaken ooit een woning ingericht. Twee jaar later kreeg de gemeente van de vreemdelingendienst te horen dat de Ethiopische haar huis in Lewedorp uit moest. Ze zou niet hebben meegewerkt aan haar vertrek uit Nederland. Stappenplan Sinke: „En dan treedt het 'be ruchte' stappenplan in wer king." Stap één: de gemeente moest onderzoeken of de vreem delingendienst terecht had ge concludeerd dat Nurhusan niet heeft meegewerkt aan haar ver trek. Een collega van Sinke bel de de Ethiopische ambassade, waar Nurhusan in het kader van de procedure was langsgeweest om over haar gedwongen ver trek uit Nederland te praten. Sinke: „Mede op basis van ons onderzoek concludeerde Justi tie nogmaals dat ze niet had meegejverkt." Vervolgens voer de Borsele het stappenplan ver der uit: via de rechter probeerde of gouden regen. Maar uiteinde lij k bepalen de eigenaardighe den in het hout de vorm: de tekening van jaarringen die de richting aangeeft, de inwerking van zwammen in de buitenste houtlaag of de aanzet van een tak met zijn typische patronen. Goossen noemt dat een toegift van het materiaal. Samenleving Veel van Goossens werken heb ben een titel die een emotie in zich draagt: 'Verwikkeling', 'Ontgroeid', 'Twijfel' of 'Sa menleving'. „Ik kijk naar het stuk hout en zie de eigenaardig heden. Daarmee associeer ik een gedachte, die ik dan in beeld wil brengen. Bepaalde lijnen en kenmerken worden dan symbo len van wat ik bedoelAls voor beeld toont hij 'Samenleving', gemaakt van gouden regen. „De rijke kleurschakering, de wij kende en weer bijeenkomende lijnen, de buitenste laag die lichter van kleur is en daardoor als een net over het geheel ligt - het zijn allemaal verschijnings vormen van datgene wat er in de samenleving gebeurt. Behalve in de beginfase, als een cirkelzaag het ruwe hout op de juiste lengte maakt, is alles handwerk. Allereerst worden met een guts de grove lijnen ge kapt, zonder hulpmiddelen. Wanneer de mentale voorstel ling erg ingewikkeld is, wil Goossen nog wel eens een klei- model maken. Soms is de ruimte tussen twee delen zo nauw dat de gemeente Nurhusan en haar vijf kinderen uit haar woning te zetten en haar uitkering te be ëindigen. De advocaat van Nur husan is tegen die beslissing in beroep gegaan bij de Raad van State- Als de gemeente Borsele de Ethiopische van de Raad van State uit haar huis mag zetten, dan is er voor haar geen andere keuze dan de illegaliteit of mo- het erg veel precisie en geduld vergt om geen brokken te ma ken. Daarna worden alleen nog schraapstalen en schuurpapier gebruikt. Zijdeglad voelen de meeste beelden aan, prettig om aan te raken. Een enkele keer laat Goossen een deel van de ru we bast zitten of gebruikt hij ook de boomwortels in zijn sculpturen.' Het resultaat oogt dan veelal minder vriendelijk en zacht. Luxemburg Dit voorjaar exposeert Jan Goossen voor het eerst in het buitenland. In het gebouw van het Europese hof van justitie in Luxemburg is zijn werk in juni te zien. Nederland heeft al op ruime schaal kennis kunnen maken met de Bressiaanse houtsculpturen. Zo was hij deelnemer aan de Gallery Art- show in Groningen en stonden zijn beelden in het Sonsbeek- park in Arnhem, kasteel Am- mersoijen en het Heerlense ABP-gebouw. Friese, Gelderse en Groningse galerieën wisten Goossen te vinden. In eigen streek heeft hij in Sint Anna ter Muiden, Oostburg en Groede enkele exposities gehad. Vanaf vrijdagstaan enkele beel den opgesteld in Atelier De Test in Zuidzari.de. Ook in De Oude Smidse in Groede is nog' werk van hem te zien. Tijdens de paasdagen, ten slotte, neemt Goossen deel aan de tentoon stelling Houtrijk op Elswout in Haarlem. gelijk het verwijdercentrum in Ter Apel. „Had ze wel meege werkt, dan had ze hier in Borsele haar uitzetting uit Nederland kunnen afwachten." Coördinator Burger van Inlia kan zich heel boos maken over de manier waarop de overheid het begrip 'niet meewerken' hanteert. Hij raadt asielzoekers die hij begeleidt altijd aan zich zo coöperatief mogelijk op te foto Willem Mieras stellen. Dat betekent echter niet dat hij ze adviseert om 'ja' te zeggen als hun bij de ambassade wordt gevraagd of ze terug wil len. „Ik kan hun toch niet vertel len dat ze moeten liegen? Mag ik verlangen van iemand dat hij of zij bij een bezoek aan de ambas sade zegt 'Hallo, hier ben ik, ik wil terug'?" Burger vindt het jammer dat Borsele het onderzoek naar het wel of niet meewerken niet an ders heeft aangepakt. Hij had liever gezien dat de gemeente contact had opgenomen met de vrijwilligers van de Werkgroep Asielzoekers en Vluchtelingen Borsele, die met Nurhusan mee naar de ambassade zijn ge weest. „11^ vind dat je hen best had mogen polsen. Als zij had den gezegd dat ze wel had mee gewerkt aan haar terugkeer, dan was de procedure om haar uit die woning te zetten mis schien niet nodig geweest. Hetzelfde doel „Wij staan niet tegenover de ge meente", zegt Burger. Hij me moreert de bijeenkomst in de Lewedorpse basisschool waar op Inlia de bevolking uitleg kwam geven over de kwestie- Nurhusan. „Die avond kwam het gemeentebestuur erachter dat we hetzelfde doel voor ogen hebben." „Laat mensen niet illegaal wor den. Dat is het ergste wat er is", zegt Burger. Hij is ervan over tuigd dat het steeds strengere asielbeleid alleen maar t.ot meer illegalen zal leiden. En daar is volgens hem niemand bij ge baat. „Illegaliteit is slecht voor onze samenleving. Om over mensenrechten nog maar te zwijgen." Inlia wil werken aan een voor alle partijen aanvaardbare op lossing voor het probleem waar voor uitgeprocedeerde asielzoe kers zich gesteld zien. Burger: „Dat dat moeilijk is, begrijp ik. Dat Inlia dat niet zonder de steun van de kerken kan, dat be grijpen nog steeds te weinig" mensen." door Bart De Clerck ANTWERPEN - De Antwerpse wijk 't Zuid krijgt een culturele injectie van formaat. Aan de Vlaamse Kaai moet tegen eind dit jaar De Zuiderkroon de deu ren openen, een nieuwe theater zaal met een prijskaartje van 300 miljoen frank. Dit complex, met een opvallend architectu raal uithangbord, richt zich vooral op een zakenpubliek. Per jaar staan er zo'n vier Zui- derkroon-shows op het pro gramma. In eerste instantie zou productiehuis Endemol deze shows voor zijn rekening ne men. Te elfder ure nam het Vlaamse evenementenbureau Music Hall dit van de Neder landse firma over. Music Hall maakte in Vlaanderen naam met grootschalige musicalpro ducties als De Tovenaar van Oz en binnenkort Les Misérables. In de theaterzaal aan de Vlaam se Kaai varieert de capaciteit naar gelang de bezetting: v.an 200 tot 742 personen gezeten aan tafels of van 300 tot 1300 personen in tribunevorm. Het hele Zuiderkroon-project be slaat zo'n 3000 vierkante meter. Het gebouw met een opmerke lijk oog voor architectuur is een ontwerp van Bruno Dekoning van het Antwerps Architecten Atelier. Vanaf de start kijkt men door een glazen wand onder het theater door. De arena zelf be staat uit een opgehangen con structie. Het plan voorziet te vens een aantal appartementen boven de evenementenhal. Een ondergrondse parkeergarage voor zo'n zestig auto's zet de kroon op het werk. Eind dit jaar moet het complex af zijn want op 9 februari 1999 gaat de eerste showproductie van start. Entertainment Jeroen De Pooter, economist van opleiding en voorheen be drijvig in de wereld van de pri vate banking, wil met De Zui derkroon bedrijven nader bij elkaar brengen. „Entertain ment is daarvoor het middel bij uitstek. Bedrijven nader bij el kaar brengen kan Antwerpen alleen maar ten goede komen." De belangstelling voor het Zui- derkroon-initiatief zou inmid dels al behoorlijk groot zijn. „Er is wel degelijk vraag naar. No; I voor de eerste werken begonnei if waren, hadden we al reserverin a gen binnen. De ondernemen brengt met zijn theaterbedrij i' vier shows per jaar. The Roarint fc Twenties bijt het spits af, eei k productie met dandy maatpak ken, frivole jurken, het 'jazzy i ritme van de bands... Het Bo venste Beste Belgenland is d(>' naam van het tweede program li ma, vol verwijzingen naar ar k tiesten van Belgische bodem 1 Jacques Brei, Vaya Con Dios, Ji i Lemaire, Arno. Tijdens de laat 1' ste maanden van 1999 staan noj Tropical Night en Lucky Nigh o inVegasophetmenu. Devierto taalspektakels vullen tachtij if dagen van het jaar. 1 Promoten Tijdens de 'vrije dagen' kan d( e zaal voor andere evenementen gebruikt worden. Jeroen D< i Pooter durft al hardop te dro f- men over een show waarin Ant n weipen de hoofdrol speelt. „Wi c moeten onze stad promoten11 door de Antwerpse kaart to[i trekken. We hebben er het talen) I voor in huis. Er lopen al ge-i sprekken met het Flanders Fashion Institute en een samem werking met Studio Hermari Teirlinck lijkt me eveneens een goed idee." De Antwerpse bur (j gemeester Leona Detiège kwani gisteravond alvast de eerste steen leggen. H Uit de voetbalwereld nemen dev initiatiefnemers het principi van de business-seats over. Eer bedrijf kan een tafel kopen en I' heeft daarmee op basis van een abonnement het recht om eerü aantal personen uit te nodiger 1' voor een reeks voorstellingen. i" (Advertentie) Vloerbedekking versleten?, Dan TM naar Pilaar - voor de mooiste tegelvloeren en professioneel advies! J BOUWMATERIALEN J, ALBERT J0ACHIMIKADE 33 - GOES TEL 0113-215401 Openingslijden: ma t/m vrij: 8 30-17.30 2a: 9.30-15.30 i1 don: 19.00-21.00i| In de Balanszaal van hef Zeeuwse Museum in Middel- burg wordt vanmiddag (vrij dag) om 16.00 uur de expositie Zeeuwse kunstenaressen ge opend. Deze keuze uit de collect tie hedendaagse kunst betref! 5 aanwinsten uit de jaren negen-)11 tig van werken door Wies dd° Bles, Eveline van Duyl, Teja van sl Hof ten, Annelies Planteydt erj g Hennie Schrijver. De tentoon!" stelling, die tot en met 24 mei? loopt, wordt gehouden in helie kader van de landelijke mani-j f festatie Vrouw Arbeid. Gek opend: ma t/m za 11-17 uur| 5' zon- en feestdagen 12-17 uur. De tentoonstelling Tusseii kunst kind is vandaag (vrij- dag), zaterdag en zondag te zieii in galerie Caesuur en de exposi- 5 tieruimte van GHL in Middel- burg. Het gaat om 250 (zelf)por- tretten van en door kinderen2 van de basisschool De Bever- burch in Middelburg, in de meest uiteenlopende werkvor- r men. Op de zolder van de galerie 5 wordt een selectie getoond uit'2 de dia's van de kinderen aan het' werk. Geopend: 14-17 uur. In de cliëntenruimte van het 1 kantoor van ABN Amro aan de Markt in Middelburg wordt totc en met 10 april een expositie ge-j houden van werk van A Deun-)1 houwer uit Middelburg. Ge-) 1 opend: ma t/m vr 9-17 uur. Schilderijen in verschillende technieken - aquarel, olieverf pastel, acryl - van Lutske Stra- ting worden tot half mei geëx poseerd in de Grenenhoek in! Goes. Het betreft bloemstille- vens, landschappen en portret ten. Geopend: di t/m za tijden^ winkeluren. Het 10-jarig bestaan van gale rie Galerij in de regionale scho lengemeenschap Professor Zee-j man in Zierikzee wordt geviercj met 2 jubileumexposities. tweede is getiteld A l'heure ver\ te je porte ma cravate bleue erf vormt een vervolg op de ten toonstelling A l'heure bleue jej porte ma cravate verte, die in. maart 1988 werd gehouden erf werk omvatte van docenten erj leerlingen. Voor zover mogelijk leverden de exposanten van toen een bijdrage aan de jubile-j umexpositie in de vorm van ten keningen, collages en foto's. Tot. 15 mei open tijdens schooluren j Aquarellen en pastelkrijtteke-j ningen van Cor van der Padt uit' Middelburg hangen tot en mee 17 april in het gemeentehuis in Kapelle. Geopend: ma t/m vij 8.30-12 en 13-16 uur. Drs. W. T. van Gelder opens zondagmiddag om 16.00 uur de expositie van werk van' Paul Kamper in galerie Hannelorq Meijaard in Vlissingen. Te be-j zichtigen tot en met 26 april: vrj za en zo 14-1.7 uur. Het overzicht van de lopendf) exposities staat op pagina 1£j door Lianne Sleufjes DEN HAAG - Een meerderheid in Twee de Kamer wil dat het Rijk vanaf volgend jaar ook meebetaalt aan de grote steun operatie voor het noodlijdende Den Haag. De staatssecretarissen T. van de Vondervoort (Binnenlandse Zaken) en W. Vermeend (Financiën) zijn daartegen. Het kabinet heeft volgens Van de Von dervoort terecht de rekening neergelegd bij de andere gemeenten. Dat is nu een maal het systeem, stelt zij. Zij weigert, tot ergernis van de Kamer, opnieuw met de gemeenten te overleggen over him ei gen voorstel. De Kamer geeft toe dat het kabinet for meel juist heeft gehandeld. Maar de uit komst is politiek ongewenst, verwoordde PvdA'ster S. Noorman-denUyl de opvat ting van de meeste fracties. Alleen de WD steunt het kabinet omdat het de procedure correct heeft gevoerd. Wel wil die partij nog eens discussiëren over het fenomeen artikel 12-gemeente. Die sta tus krijgt een gemeente die noodlijdend is. Zij ontvangt extra geld maar moet wel fors bezuinigen. Inleveren De gemeenten moeten van het kabinet tot en met 2004 jaarlijks 180 miljoen gul den inleveren om de schuldenlast van Den Haag op te lossen. De Zeeuwse ge meenten leveren op jaarbasis samen en kele miljoenen guldens in. Voor Middel burg betekent de hulpactie bijvoorbeeld een half miljoen per jaar minder. Als de Kamerfracties daar iets aan willen veranderen, moeten ze bij de formatie van het nieuwe kabinet maar laten weten wat ze er voor over hebben, aldus Van de Vondervoort gisteren tijdens een overleg met de Kamer. Volgens haar wijst de gemeentelijke belangenbehartiger, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, - allerlei varianten af. De Kamer zal het kabinet binnenkort waarschijnlijk via een motie dwingen de financiering van de Haagse schuldenlast nog eens te be zien. Het kabinet heeft Den Haag, al jaren een artikel 12-gemeente, 1,1 miljard gulden gegeven om de financiële problemen in een keer op te lossen. Dat geld wil het kabinet binnen acht jaar, met rente te rugzien via een verrekening uit het Ge meentefonds. Dat is de belangrijkste inkomstenbron van gemeenten. Bijna al le gemeenten hebben hiertegen geprotes teerd. Zij zijn bereid tot en met 2004 elk jaar 60 miljoen in te leveren om Den Haag te helpen maar dat is voor hen de li miet. Jan Goossen aan het werk in zijn atelier. foto Peter Nicolai Amerikaanse gitarist in de Middelburgse Kloveniersdoelen door Arnold Parre MIDDELBURG - Op uitnodiging van bassist/platenproducer Hein van de Geyn maakt de Amerikaanse gitarist Paul Bol lenback een tournee door Frankrijk. Het accent ligt op de jazzclubs in de Franse hoofdstad. Zondag 29 maart viel er een gat in zijn programma. Concerten in Mid delburg en Roosendaal werden ingelast. In Middelburg treedt Bollenback op in de Kloveniersdoelen. Dit uitstapje naar Middelburg is voor jazzglobetrotter Bollenback niet be zwaarlijk. In zijn honger te spelen door kruiste de gitarist een aantal jaren gele den per trein Rusland. Spelend in zijn coupé, reizend van podium naar podium, kwam hij tot prachtige composities. Het voorbijtrekkende landschap wist hij te vangen in muziek. Zijn compositie 'Cat's Eye' op zijn recentste cd is hiervan het re sultaat. Op zijn perspublicatiefoto staat hij voor de brug dienaar The Big Apple, New York, leidt. Die opname is een verwijzing naar zijn lievelingsgitarist Wes Montgomery, die zich tegen dezelfde skyline liet foto graferen. Ook roept het. herinneringen op aan tenorsaxofonist Sonny Rollins, die zich begin jaren zestig terugtrok om ri vaal Coltrane te kunnen verslaan. 1 lij liet zijn gebit renoveren en speelde een jaar lang toonladders onder de Williamsburg Bridge. Bollenback is geen figuur die geforceerd :niar de absolute gitaartop wil doorstoten Daar speelt hij te beheerst, te relaxed voor. De brug op zijn foto staat eerder symbool voor de verschillende stijlen waarin hij zich uitdrukt. Bebop, mainstream, maar ook funk en rap beho ren tot zijn bagage. Zelfs een uitstapje naar klassieke muziek samen niet het Bal timore Symfonie Orkest kan hij op zijn conto schrijven. Harmonisch Uit BoUenbacks spel spreekt een vanzelf sprekendheid, gebaseerd op het feit dat hij zijn instrument in dit metier beheerst. Dat bewijs wordt geleverd door de cd's waaraan hij meewerkte en de twee cd's die hij onder eigen naam als leider opnam. Melodisch en harmonisch zit het goed met de gitarist, die op de eigen cd's kiest voor een blues- en bebop-benadering. Hij schuwt daarbij niet om zijn intro in een 7/4 maatsoort neer te zetten om daarna swingend het thema te benaderen. Op beide cd's wordt hij begeleid door or ganist Joey DeFrancesco, die op zijn B3- orgel sterk doet denken aan het spel van Jimmy Smith. BoUenbacks cd's hebben veel gemeen met de roemruchte platen die Jimmy Smith opnam met gitarist Kenny Burrell. Op zijn laatstverschenen cd Dou ble Gemini (Challenge records) geeft Bol lenback interpretaties van populaire songs die in een jazzy jasje zijn gestoken. Het zijn nummers van Red Hot Chili Pep pers, Earth Wind and Fire, Sergio Mend.es, Paul Bollenback: bebop, mainstream, funk, rap, soms zelfs klassiek. Sting en Stevie Wonder. De muziek wordt niet één op één gekopieerd; er wordt een eigen verhaal aan vastgeknoopt, Bollen back verandert van geluid als hij van gi taar met de stalen snaren overstapt naar de nylon-stringgitaar. In het koloriet neemt het orgel een belangrijke plaats in. De pompende baspedalen dragen sterk bij aan de lyriek van de gitaar. Exotisch In 1959 werd Paul Bollenback geboren in Hinsdale, Illinois. Gezien zijn leeftijd heeft hij een gevarieerde muzikale achter grond. Exotische muziekervaring deed hij op i n New D elhiIndi aTerug in New York stortte hij zich in het rockwereldje, geïn spireerd door tieneridolen als Johnny Winter en Jimi Hendrix. Hij heeft acht jaar les genoten bij Asher Zlotnik die hem de jazzmuziek binnen loodste. Hij werkte met jazzmusici als Joey DeFrancesco, Stanley Turrentine, Gary Thomas, Jack McDuff, David 'Fa thead' Newman, Herb Ellis, James Moody, Paul Bley, Charlie Byrd, Joe La- Barbara, maar ook met het Baltimore Symfonie Orkest. Als sideman nam hij met Gary Thomas in 1991 het spraakma kende album 'The Kold Kage' op. In de Kloveniersdoelen wacht Bollenback een verrassing omdat er een Hammond- B3 orgel staat. Achter de toetsen zit de blinde pianist Bert van den Brink, een veelgevraagd musicus voor wie Zeeland vrij onbekend terrein is. Dat kan verande ren. Bekeken wordt of Van den Brink tij dens de Zeeland Nazomer festivals met Toots Thieiemans een concert kan geven. Het trio van gitarist Paul Bollenback met Bert van den Brink op Hammond-orgel: zondag 29 maart in de Kloveniersdoelen Middelburg, aanvang 15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 44