Morres bestraft voor stemadvies Europarlementariërs in de dop Terneuzens paar verwijt dochter aangifte incest Nieuwe studie Belgisch stralingsafval Schelde onder druk bij bouw van vier speciale vrachtschepen Grimaldi praat nog met andere havens Nu f30,-gratis beitegoed. Extra bij Libertel iZi.® Raad verbiedt meubelgigant deuren te openen op eerste paas- en pinksterdag Gewapende overval op koffieshop in Middelburg 'Omdat ik overdag bel ïs het standaardtarief ideaal, heel iZi.' zeeuwse almanak Uitgerekend WS-VLAANDEREN vrijdag 27 maart 1998 door Barend Pelgrim HULST - Morres mag van de Hulster gemeenteraad niet open Pasen en Pinksteren. Een emotionele oproep van burge meester Kessen om de meubel gigant terwille te zijn mocht niet baten. De raad lijkt Morres te willen straffen voor het stemadvies van de directie aan haar personeel bij de raadsver kiezingen. De directie liet de medewerkers de dag voor de verkiezingen we ten dat ze het beste op de PvdA konden stemmen. CDA-wet- houder G. van de Voorde had op 4 maart (verkiezingsdag) ver teld dat het stemadvies van Morres bij raadsleden verkeerd gevallen was. Een aantal van hen zei dat Morres niet langer op hun steun hoefde te rekenen. Morres had het gemeentebe stuur gevraagd om winkelope- door Arjen Nijmeijer MIDDELBURG - De vraag óf ze hun dochter seksueel hadden misbruikt, was al door henzelf beantwoord. Gisteren stonden een 57-jarige man uit Terneuzen en zijn 49-jarige vrouw wegens die aanklacht voor de recht bank in Middelburg. Het ging daarbij vooral om de vragen hoe vaak ze hun kind hadden mis bruikt en hoe lang geleden dat was gebeurd. Hun dochter heeft eind vorig jaar aangifte gedaan bij de poli tie. Haar vader zou haar al op zeer jonge leeftijd tot ontuchti ge handelingen hebben ge dwongen en haar totdat ze op haar vijftiende van huis weg liep, vier tot vijf keer per week hebben verkracht. Soms werd haar moeder daar ook bij be trokken. Bij de politie hadden beide ver dachten een deel van de aan klachten toegegeven, maar gisteren zwakten ze die beken tenissen sterk af. Niet de tien of vijftien keer, maar drie keer zou de man zijn dochter hebben misbruikt; de moeder beperkte MIDDELBURG - Twee gewa pende en gemaskerde mannen hebben woensdagnacht een koffieshop in de Zandstraat te Middelburg overvallen. Daarbij een onbekend bedrag en een hoeveelheid softdrugs buit ge maakt. De 41-jarige koffieshop- èigenaar bleef ongedeerd. Hij wist de aandacht van een pas sant te trekken, die de politie alarmeerde. Kort na sluitingstijd om vijf over twaalf drongen de twee Naast het iZi standaardtarief nu ook Piek Dal-tarief. P Libertel kwam als eerste met iZi. Oftewel mobiel bellen zonder abonnement. En maakt dat nu nog flexibeler. Want naast het standaard gesprekstarief, kunt u ook kiezen voor 'n Piek Sc Dal-tariel. Zo belt u 's avonds en in het weekend al voor ('0,75 per minuut. En u bent vrij om van tarief te wisselen wanneer u dat uitkomt. Heel flexibel. Heel iZi. Bel voor meer informatie of de dichtstbijzijnde verkoop punten gratis Libertel 0800 05 60. ning op eerste paas- en pink sterdag omdat openstelling op deze twee dagen garant staat voor een topdrukte en dito om zet. 24-Uurseconomie Fractievoorzitter van het CDA, J. Steijaert, opende de discussie over de wijziging van de winkel tijden met de opmerking dat de actie 'neem tijd om te leven, ker ken tegen de 24-uurseconomie' zijn partij bijzonder aansprak. Anderhalve week geleden start ten kerkgenootschappen een of fensief tegen de vereconomise- ring van Nederland. „De meerderheid van het CDA is te gen de openstelling uit respect voor de feestdagen", zei Steij aert. Vervolgens vroeg de frac tieleider een stemming aan over de wijziging van de verordening winkeltijden. Raadslid Th. Blommaert gooide het over een andere boeg en meende dat het personeel van Morres tegen de extra opening is. „Het personeel wordt tegen haar zin gedwongen om op die dagen te werken", zo wist hij te vertellen. Opvallend was, dat vrijwel alle partijen zich intern verdeeld toonden over het onderwerp. Bij zowel CDA, WD als Groot Hul st/Gemeenschappelijke Belan gen was een tweespalt te zien. Burgemeester A Kessen richtte als portefeuillehouder van Eco nomische Zaken een emotionele oproep aan de tegenstanders van de openstelling. Hoeders „Waarom zouden wij in Hulst een uitzondering maken. Pasen en Pinksteren staan bekend als open dagen in de auto- en meu belbranche. Sinds wanneer zijn wij de hoeders van het personeel van bedrijven in Hulst", vroeg Kessen vertwijfeld.,Kunt u met een zuiver geweten dit besluit nemen", voegde de burgemees ter toe, daax'bij verwijzend naar de vermeende rancune van di verse raadsleden jegens Morres. De stemming over het voorstel leverde zeven voor- en tien te genstemmen op. Wethouder P. Weemaes zei na de vergadering dat hij van plan was het voorstel op zeer korte termijn weer op de agenda te plaatsen. Kessen sprak de ver wachting uit 'dat de raad wel zal bijdraaien'. Directeur personeel en organi satie van Morres, A Koopmans, vindt dat de door de raad aange voerde argumenten over het personeel en de 24-uursecono mie zaken zijn die buiten hun bereik liggen en dus niet legi tiem zijn. „De veronderstelling over ons personeel moet eerst bewezen worden", meende Koopmans, „maar we zullen eerst het officiële bericht van de gemeente afwachten." haar rol opeens tot twee gele genheden. Daarnaast waren de verdachten eigenlijk voorna melijk boos op hun dochter, om dat ze aangifte had gedaan. Op de vraag van rechtbankpresi dent mr. R. Rammeloo of ze zich kon voorstellen hoe moeilijk het leven was geweest en nog is voor hun dochter, antwoordde de moeder: „En weet zij wel hoe moeilijk wij het hebben?" Verjaard Officier van justitie mr. C. Fetter achtte de aanklachten bewezen. De aanklacht dat de dochter ook al vóór haar twaalfde j aar is misbruikt, moest zij echter la ten vallen, omdat die gebeurte nissen zijn verjaard. Tegen de man eiste zij een celstraf van drie jaar, tegen de vrouw een jaar. De advocaten waren de misdrij ven grotendeels verjaard. Van de korte periode die dan nog over zou blijven, zou volgens hen niets te bewijzen zijn. Daar om vroegen zij vrijspraak voor hun cliënten. De rechtbank doet uitspraak op 9 april. overvallers de koffieshop bin nen. De eigenaar was op dat moment bezig met schoon- maakwerkzaamheden. Onder bedreiging van vuurwapens, eisten zij geld van de eigenaar. De twee mannen bonden hun slachtoffer vast, waarna zij er met de buit vandoor gingen. Beide overvallers spreken een Arabische taal. De ene man is naar schatting 1,75 tot 1,80 me ter lang. De andere is tussen de 1,65 en 1,70 meter. De politie is op zoek naar getuigen. Nuclaire zone Doel. door Wout Bareman DOEL - Deskundigen van het Belgische Nationaal Instituut voor Radioactief Af val en Splijtstoffen (Niras) zijn een nieuw onderzoek begonnen naar de meest ge schikte locaties voor de berging van ra dioactief afval. Het Nirasdat al 2 0 j aar speurt naar goede locaties, heeft van de Belgische regering opdracht gekregen het onderzoek binnen drie jaar af te ronden. In 2001 moet duide lijk zijn waar berging aan de oppervlakte of in de diepe ondergrond kan plaatsvin den. Van tijdelijke berging mag daarna geen sprake meer zijn. Het onderzoek richt zich nu in de eerste plaats op de zogenaamde 'nuclaire zones' in Doel, Mol-Dessel, Fleurus en Tihange. In D oei en Mol wordt naar beide bergings mogelijkheden gekeken, terwijl Fleurus en Tihange alleen in aanmerking komen voor oppervlakte-berging. Bij de vier komt nu ook de Waalse gemeente Basson- ville (Beauraing), dat zelf een locatie aan het Niras aanbood. In de gemeente in Zuid-België wordt in juni een referendum gehouden om de mening van de plaatselij ke bevolking te toetsen. Zegt die 'nee' dan blijven alleen de vier nuclaire zones over. De regering heeft het plan om het radioac tief afval tijdelijk op te slaan voor de duur van maximaal 100 jaar laten varen. In plaats daarvan is gekozen voor definitie ve berging voor 300 jaar. Door die keuze moet het Niras nu opnieuw aan de slag. In '94 al publiceerde het instituut een lijst met 98 mogelijke locaties voor tijdelijke opslag. In '96 werd nogeens een lijst met 30 locaties - voornamelijk voormalige mi litaire domeinen - bekend gemaakt. Die lijst werd na felle protesten van de bevol king al snel teruggebracht tot 9 mogelijke bergplaatsen. Haast Er is enige haast geboden bij het vaststel len van de definitieve bergingsplaats en - methode. In Mol-Dessel ligt nu immers al ongeveer 10.000 kubieke meter laag ra- foto Aero Line Photo dioactief afval bovengronds opgeslagen. Die locatie biedt nog ruimte tot het jaar 2005. Ruim een maand geleden beëindigde het Niras in Doel, op de terreinen van de kern centrale, proefboringen tot een maxi mumdiepte van 690 meter om te weten te komen of de Ieperiaanse kleilaag daan ge schikt is voor het bergen van radioactief afval. Eerder al werden soortgelijke bo ringen verricht in de Boomse kleilagen bij Mol. Volgens een Niras-woordvoerder wordt bij de aanduiding van de locaties gekozen voor een nieuwe strategie: er worden geen concrete beslissingen geno men zonder inspraak van de bevolking. Een woordvoerder van het actiecomité Boze Doelenaars in Doel woensdag: „Uit betrouwbare bron hebben we al verno men dat de locatie pal noordelijk van de .vier kernreactoren hier bij Doel de voor keur heeft. Dat ze geen enkele beslissing nemen zonder overleg met de bevolking is natuurlijk een lachertje: in 2001 is Doel al grotendeels van de kaart geveegd." LIBERTEL door Henk Postma MIDDELBURG - Het Middel burgs Abdij-complex is dezer dagen domein van scholieren die zich Europarlementariër wanen. In het Statenzaalcom plex debatteren ze verwoed over gewichtige Europese za ken. Dat gebeurt in commis sies die zich bezighouden met onderwerpen als cultuur, soci ale zaken, landbouw en juridi sche zaken. De vele tientallen deelnemers zijn afkomstig uit de scholen voor voortgezet on derwijs. De scholieren doen mee aan de provinciale voorbereidings conferentie voor het MEP, de jaarlijkse zitting van het Mo dern Europees Parlement. De conferentie begon donderdag, en wordt zaterdag afgesloten met een plenaire zitting waar op de resultaten van alle dis cussies in stemming worden gebracht. Anniek de Ruyter, één van de twaalf deelneemsters van het Zeldenrust/Steelant College in Terneuzen, treedt deze da gen in de Abdij als voorzitter op. Ervaring heeft ze daarvoor inmiddels genoeg. Want ze was ook bij de twee eerdere edities van het MEP betrokken, vorig jaar als afgevaardigde naar de landelijke vergadering. Commissie Gisteren leidde Anniek een vergadering van de commissie sociale zaken, een orgaan dat zich bezighoudt met de verde lingvan arbeid, en de gevolgen daarvan voor de carrière van vrouwen. De jeugdige com missieleden logenstraffen de heersende opvatting dat scho lieren geen enkele belangstel ling hebben voor politiek. „Als er goede informatie over wordt gegeven, zijn er wel de gelijk veel jongeren die zich er voor interesseren", zegt An niek, „Ja, het ligt er natuurlijk wel aan hoe je het brengt, en in wat voor jas je het stopt. foto Lex de Meester door Ben Jansen VLISSINGEN - De Koninklijke Schelde Groep zet alle zeilen bij om de serie van vier multi-pur pose vrachtschepen voor de re derij Gen.Chart in Rotterdam winstgevend af te sluiten. De werknemers van Schelde Scheepsnieuwbouw die aan de constructie ervan werken, wor den de komende twee jaar maandelijks bijeengeroepen om de stand van zaken van het pro ject te bespreken. Volgens voorzitter R. C. van den Heuvel van de raad van bestuur van de Schelde Groep zijn deze samenkomsten bedoeld om ie dereen bij de les te houden. „Bij de afbouw van de laatste sche pen die we hebben gebouwd, het amfibisch transportschip en het zware-ladingschip, zijn de za ken niet gelopen zoals had ge moeten. Dat moeten we nu koste wat het kost voorkomen." De kiel voor het eerste schip, de Maria Green, is begin januari gelegd. De vrachtvaarder moet in juli worden opgeleverd. De overdracht van de andere drie is gepland in achtereenvolgens december, juni 1999 en rtovem- ber 1999. Het bouwschema moet absoluut woi"den nagekomen. Even hard is de eis van de Schelde-top dat op de bouw van de vier schepen ook geld wordt verdiend. Des noods, zo is de werknemers van Scheepsnieuwbouw deze week tijdens de eerste bijeenkomst voorgehouden, door dagelijks langer door te wei'ken. Tijdschema Van den Heuvel zei dondei'dag dat er ovex-igens geen aanleiding is eraan te twijfelen dat deze doelstellingen worden gehaald. De werknemers op de tekenka mer en van de inkoop-afdeling hebbenzich aan hun tijdschema en budget gehouden. De Max'ia Green en haar zuster schepen krijgen een lengte van 143 meter. Ze zijn geschikt voor allerlei soorten vracht: contai- nei-s, spoorwagons, offshore platforms, constmcties voor de (petro-)chemische industrie, papier, hout, staal en losgestoi-te lading, zoals exts en graan! Daarom worden de schepen uit gerust met dx-ie zware kranen. Met behulp van tussendekken en schotten is de laadruimte in compartimenten te verdelen. In verband met de beperkte bouw capaciteit van Schelde Scheepsnieuwbouw en uit een oogpunt van kostenbesparing zullen vooi'schip en laadruim van enkele schepen in de serie van vier in Tux'kije wox'den ge bouwd. In Vlissingen worden deze delen samengevoegd met het daar gebouwde achterschip. Rose Pearl Shipping Company in Cyprus gaat de schepen voor Gen.Chax-t exploitei'en. De re derij heeft plannen nog twee van deze multi-purpose vracht schepen te laten bouwen. De fi nanciering van de schepen ge schiedt deels door participaties van pax-ticulieren. (Advertentie) Bodemsanering Aagtekerke De bodemsanering van het voor malig benzinestation aan het dorpsplein in Aagtekerke zal maandag 30 maart a.s. uitgevoerd worden. Door onvoorziene om standigheden is de verwijdering van de ondergrondse installatie op 16 maart niet doorgegaan. Hierdoor zal onze Rijwiel en bromfietsspeciaalzaak op 30 maart gesloten zijn en het dorpsplein gedeeltelijk afgesloten worden. Leo en Annie Joosse door Ben Jansen NAPELS - De Italiaanse rederij Gi'uppo Grimaldi is nog met verscheidene andere havens in gesprek over vestiging van een havenbedrijf dat zich richt op de Benelux en een deel van Duitsland. Vlissingen staat evenwel hoog op de. lijst van kandidaat-havens. Het scheep vaartbedrijf maakt uiterlijk eind dit jaar een keus. Directielid Emanuele Grimaldi van het kantoor van de Gruppo Grimaldi in Napels bevestigde donderdag dat de gesprekken met havenschap Zeeland Sea ports over vestiging in Vlissin gen in een vergevorderd stadi um verkeren. „Vlissingen heeft wat ons betreft de beste uit gangspositie", vexddaarde hij. „Dat heeft voor een belangrijk deel te maken met de opstelling van bestuur en dix-ectie van het havenschap, die veel zakelijker is dan die van andere havenau toriteiten." Beslissing Voi'ige week zei voorzitter Daan Bx-uinooge van Zeeland Sea ports te verwachten dat de Gruppo Gx-imaldi binnen één a twee maanden een beslissing neemt. Zo veel haast heeft men in Napels echter niet. Grimaldi vertelde dat zij n bedrij f zich een tijdslimiet heeft gesteld die eind 1998 afloopt. Advertentie) Wie nu Libertel iZi Totaal of iZi GO! neemt, krijgt direct ar liefst f 30,- extra beltegoed. Gratis. Bovenop de f 60,- die u al standaard krijgt. Heel voordelig. Heel iZi. Bel voor meer informatie of de dichtstbijzijnde verkooppunten gratis Libertel 0800 05 60. LIBERTEL ledereen i k b a likba Libertel iZi® is o.a. verkrijgbaar bij: BCC; BclCompany; Brczan; Combi (oto; Computer Company; Comshop; Correct Telecom; De Block; De Grote Kén; Electro World; EP:ElcctronicPariner:'kurop.i Foto; Expert; Filmpost; Flandrin; Foto Klein; Free Record Shop; Halfords; HORN Elcktro; In Car Quality Center; It's Electric; Kijkshop; Kinornma; MEGAPOOL; MlKRO Electro; Objectief; Office Centre: PHONES4«; Polectro; RoadPhonc; Radio Modern Electronics; Raf, Scheer Sc Foppen; Steenweg; Telecom Today, Tele Masters. Tclegarant; United Retail; Vogelzang. Het koppel in Terneuzen deelt dag en nacht lief en leed. Ze delen dezelfde werk kring, verdelen wekelijks de kookheurten, delen - mits hij niet naar alcohol riekt - het- zelfdebed... Kortom: een ide aal span. Zó ideaal zelfs dat ze de komst van hun eerste liefdesbaby heel zorgvuldig planden. Het wedstrijdroos- ter lag bij wijze van spreken op het nachtkastje. Als alles volgens plan ver loopt is hij straks de geluk kigste vader van de ivereld. Mits de boreling zich aan dat rooster houdt en inderdaad, zoals uitgerekend, een dag of wat na de finale van het we reldkampioenschap voetbal ter wereld komt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 43