KNAU gaat luisteren naar leden Hollandse hippie verliest wilde haren PZC Zeeuws-Vlaamse clubs in problemen Franker procedeert tegen de tennisbond sport uitslagen Joseph Blatter wil voorzitter FIFA worden Havermans wint auto Atletiekunie wil ongebonden lopers verenigen in Loopservice Nederland vrijdag 27 maart 1998 sbw door Sven Remijnsen AARDENBURG - De proble men die de atletiekvereniging De Wielingen in Oostburg on dervindt bij de totstandko ming van een nieuwe accom modatie, zijn typerend voor de manier waarop de Zeeuws- Vlaamse gemeenten omgaan met clubs die in nood verkeren. Dat is de mening van Tonny Veerman, die namens de KNAU, de Nederlandse atle- doorSven Remijnsen AARDENBURG - Zo n acht honderdduizend Nederlanders [rekken twee of drie keer per yeek hun sportschoenen aan 0111 te gaan hardlopen. Maar slechts tien procent van die lo pers is aangesloten bij een atle tiekvereniging. Onder de naam Loopservice Nederland gaat de Nederlandse atletiekunie een poging wagen om ook de onge bonden lopers aan zich te bin den. Die binding wil de KNAU be werkstelligen door de lopers een individueel lidmaatschap aan te bieden. Voor dertig gulden per jaar kunnen mensen die graag hardlopen gebruik maken van de diensten van de atletiek unie; zonder daarvoor lid te hoeven zijn van een vereniging. „Een goed initiatief", vindt Tonny Veerman, regiocoördina tor van de KNAU in Zeeland. „Door deel te nemen aan Loop service Nederland kunnen indi viduele lopers profiteren van de professionele begeleiding die aanwezig is binnen de atletiek unie en de verschillende vereni gingen. Daarnaast kunnen ze meedoen aan cursussen en trim- lopen die de KNAU verzorgt." Concurrentie Veerman benadrukt dat het ini tiatief niet als concurrentie voor de clubs is bedoeld. Integen deel zelfs, want we hopen te be reiken dat lopers dankzij Loop- service Nederland de smaak dermate te pakken krijgen dat ze zich alsnog aansluiten bij een atletiekvereniging. Om de clubs echter zoveel mogelijk te be- tiekunie, als regiocoördinator in Zeeland actief is. Veerman heeft deze winter een bezoek gebracht aan alle Zeeuwse atletiekverenigingen, en het viel hem op dat vooral clubs beneden de Westerschel- de maar moeilijk tot samen werking met de gemeenten kunnen komen. „De houding schermen, is besloten dat de individuele leden niet in aan merking komen voor een wed- strijdlicentie. Om deel te kun nen nemen aan wedstrijden moet een atleet dus lid zijn van een vereniging." De oud-atleet ziet in het plan een ontwikkeling cüe zich lang zaam maar zeker voltrekt. „Steeds meer mensen willen zich niet aansluiten bij een ver eniging, omdat ze niet gebonden willen zijn. Ze willen lopen wanneer het hen uitkomt. Een recent voorbeeld van deze ont wikkeling is Veteranen Neder land, een club waarin individu ele lopers zich verenigd hebben, zodat ze in aanmerking komen voor een licentie om wedstrij den te lopen." Nieuwe weg Aan de totstandkoming van Loopservice Nederland is een gedegen onderzoek voorafge gaan. Veerman is desondanks van mening dat de Unieraad, het besluitvormende orgaan binnen de KNAU, de beslissing om individuele leden aan te trekken te lang voor zich uit heeft uitgeschoven. ,Het had allemaal wel wat snel ler gekund, want het initiatief ligt er al enkele jaren. Ook bin nen de verenigingen gingen er al geruime tijd stemmen op die vonden dat de ongebonden lo pers actiever dienden te worden benaderd." Die stemmen worden nu ge hoord, want de KNAU is wat de onderlinge communicatie be treft een nieuwe weg ingesla gen. De atletiekunie luistert naar wat de leden te zeggen heb- van diverse gemeenten boven de Westerschelde is in ieder ge val een stuk constructiever", vindt Veerman. „In Zeeuws- Vlaanderen gaat het vaak moeizamer clan het eigenlijk zou moeten gaan. In Oostburg wordt al jaren on derhandeld over een nieuwe accommodatie voor De Wielin- ben. Loopservice Nederland is het eerste resultaat van een lan delijk idee waarvan de verschil- gen. Voorzitter Gerard Ultee laat weten dat er weinig voor uitgang kan worden geboekt, aangezien de politieke partijen na de recente gemeenteraads verkiezingen meer aandacht hebben voor elkaar dan voor de aan te leggen atletiekbaan. „Maar ook in Hulst, bij RKA- VV, zijn er problemen met de lende verenigingen profijt kun nen trekken. „Het is een mogelijke opstap accommodatie", weet Veer man. „En in Terneuzen loopt het achterstallig onderhoud op. De gemeente doet niets, maar de vereniging draait on dertussen voor de consequen ties op. Van alle Zeeuwse clubs heeft Scheldesport op dit mo ment de grootste teruggang in het ledenaantal." Boven de Westerschelde ziet Veerman hoe het wél moet. „AV Flakkee in Middelharnis is de snelst groeiende vereniging van Zee land, De gemeente heeft daar inmiddels één miljoen gulden beschikbaar gesteld voor een nieuwe accommodatie. En ook andere gemeenten vallen in po sitieve zin op. Zierikzee werkt mee, in Goes gaat het goed. Zij geven het voorbeeld dat ze in Zeeuws-VLaanderen hopelijk gaan volgen." van onze sportredactie AMSTERDAM - Het vertrek van Stanley Franker bij de ten nisbond gaat niet geruisloos. De oud-bondscoach en directeur sportief heeft een juridische procedure gestart tegen de bond. Hij eist een afkoopsom van zijn contract dat volgens hem voor onbepaalde tijd geldt. De verbintenis van Franker liep 1 oktober 1997 af. De bond en Franker kwamen overeen de verbintenis te verlengen, waar bij de bond op zoek zou gaan naar een andere functie voor de oud-bondscoach. Franker wei gerde die nieuwe verbintenis te ondertekenen, omdat beide par tij en geen overeenstemming be reikten over die nieuwe functie. Daarop besloten beide partijen uiteen te gaan. Franker trad in 1986 in dienst bij de bond. „Heel onfatsoenlijk wat de bond momenteel doet", vindt Franker. „Volgens de let- Voetballer vrijuit na wilde sliding GRONINGEN - De politierech ter in Groningen heeft gisteren een amateurvoetballer vrijge sproken die tijdens een wed strijd met een sliding een tegen speler ernstig had verwond. Het slachtoffer had aangifte gedaan van mishandeling. Tegen de verdachte, de 23-jari- ge W. van het Delfzijlse Neptu- nia, werd door de officier van justitie 750 gulden boete geëist. Hij achtte mishandeling van een tegenspeler bewezen. De rechtbank dacht daar anders over en ging vooral af op verkla ringen van de scheidsrechter en een waarnemer. Die meenden dat beide spelers streden om de bal en dat er van moedwillige mishandeling geen sprake was. Het slachtoffer is een speler van Aktief uit Eelde. Tijdens de sportieve confrontatie tussen de twee clubs zou W. hem door een wilde sliding met twee knieën in de buik hebben geraakt. De voetballer verbleef daarna acht dagen in het ziekenhuis, waar hij is behandeld aan nierletsel. Volgens getuigen had W. doelbe wust geprobeerd zijn tegen stander te verwonden door hem in volle vaart onderuit te halen. W. hield vol dat de spelers ge lijktijdig bij de bal kwamen. Basketbal New York. NBA. Indiana Pacers - Hous ton Rockets81-86, Boston Celtics- Miami Heat 91-105, Detroit Pistons - San Anto nio Spurs 103-94, Philadelphia 76-ers - New Jersey Nets 86-91, Orlando Magic - Chicago Bulls 70-85, Denver Nuggets - Dallas Mavericks 94-105, Phoenix Suns - Minnesota Timberwolves 97-99, Seattle Supersonics - Washington Wizards 133- 109, LA Clippers - New York Knicks 76-77, LA Lakers-Sacramento Kings 114-91. Tennis Mannen, kwartfinales: Key Biscayne. 9,4 miljoen gulden. Man nen, kwartfinales: Rios (Chi/3) - Enqvist (Zwe) 6-3 2-0 opgave Enqvist, Agassi (VSt) -Tarango (VSt) 6-4 6-3. Vrouwen, kwartfinales: Sanchez-Vicario (Spa/8) - Novotna (Tsj/3) 6-1 6-1. Halve fi nales: Venus Williams (VSt/11) - Hingis (Zwi/16-2 5-7 6-2. Casablanca. Mannen, 420.000 gulden. Tweede ronde: Vicente (Spa) - Schalken (Ned/5) walkover, Marin (Spa/6) - Auffray (Fra) 6-4 6-2, Alami (Mar/3) - Ruud (Noo) 4-6 6-4 6-4, Gaudenzi (lta/4) - Di Pasquale (Fra) 6-2 6-3. Voetbal Eredivisie: Heerenveen-FC Utrecht 1-0. Schaken Monte Carlo. Amber-toernooi. Elfde ron- de:Topalov(Bul)-Ljubojevic(Joe) 1-1 (1- 0, 0-1), Kramnik (Rus) - Anand (Ina) 1-1 (1/2-1/2, 1/2-1/2), Nikolic (Bos) - Lautier (Fra) 1-1 (1-0, 0-1), Van Wely (Ned) - Sji- rov (Spa) 0-2 (0-1, 0-1), Piket (Ned) - Kar- pov (Rus) 1-1 (1/2-1/2, 1/2-1/2), Sadler (GBr) - Ivantsjoek (Oek) 1-1 (0-1,1-0). Eindstand: 1. Kramnik, Sjirov 15, 3. Ivantsjoek 14 1/2,4, Anand 12,5. Karpov, Topalov 11 1/2, 7. Ljubojevic 10 1/2, 8. Lautier, Van Wely 9 1/2, 10. Piket 9, 11. Sadler7 1/2,12. Nikolic61/2. Sportprijsvragen Lucky 10 van donderdag 26 maart. 3-9-10-12-18-21-23-25-26-29-34- 36 - 37 - 42 - 55 - 57 - 63 - 70 - 78 - 80. (onder voorbehoud) Wielrennen l'Hospitalet. Catalaanse Week. Vierde etappe, Berga -1' Hospitaiet: 1Blijlevens (Ned) 204,5 km in 5.30.35 (39,128 km/u), 2. Cipollini (Ita), 3. Minali (Ita), 4. Conté (Ita), 5. Barthe (Fra), 6. Smetanine (Rus), 7. Fagnini (Ita), 8. Zabel (Dui), 9. Velo (Ita), 10. Piccoli (Ita), 18. Boogerd, 34. Moeren hout, 41. Zulle (Zwi), 60. Jonker, 121. Vries 2.22, 161. Lotz 6.48. Opgave: Vos kamp, Solaun (Spa), Conti (Ita), Jimenez (Spa). Klassement: 1. Boogerd (Ned) 19.46.05, 2. Jalabert (Fra) 0.113. Frigo (Ita), Zarra- Stan Valckx kan seizoen vergeten EINDHOVEN - Stan Valckx is voor de rest van het seizoen uil- geschakeld. De PSV'er raakte woensdag in.- het duel met Roda JC gebles seerd aan de knie. Hij onderging gisteren een kijkoperatie. Daar bij werd de los liggende buiten meniscus verwijderd. Valckx bleek bovendien de voorste kruisband te hebben be schadigd. Met de revalidatie van de routinier zal zeker twee tot drie maanden zijn gemoeid. ANP ter van de Nederlandse wet dient de bond een afkoopsom of vertrekpremie te betalen, maar daar wil hij kennelijk onderuit." De tennisbond wil zolang de zaak onder de rechter is. weinig commentaar geven. „De advo caten van beide partijen zijn er niet uitgekomen", aldus woord voerster Mariëtte Verbruggen. „Daarom zijn we een ontbin dingsprocedure bij de rechter gestart. We praten nog wel met Franker en hopen een akkoord te kunnen bereiken voordat de rechter tussenbeide komt." Franker bestrijdt die zienswij ze. „Ik heb geen contact meer met de bond. Alleen onze advo caten praten met elkaar. Ik wacht op de uitspraak van de rechter." ANP PARIJS - Joseph Blatter gaat zich definitief kandidaat stellen voor de functie van voorzitter van de FIFA. De secretaris-generaal van de wereldvoetbalbond licht zijn kandidatuur maandag tijdens een persconferentie in Parijs toe. De geruchten over de plannen van Blatter cirucleerden al lan ge tijd. Tot nu toe had alleen Lennart Johansson, voorzitter van de UEFA, zich officieel aan gemeld om de Braziliaan Joao Havelange na een periode van 24 jaar op te volgen. Stemmen Eerder deze maand zou het beT stuur van de FIFA al stemmen over de toekomst van de 61 -j ari- ge Zwitser in het geval hij voor het voorzitterschap wilde inzet ten. Dertien leden van het colle ge eisten dat de secretaris-gene raal dan zou aftreden. Vlak voor de stemming verliet Havelange toen plotseling de bijeenkomst, Op 8 april komt het bestuur op nieuw bij elkaar. „Het kan niet zo zijn dat hij de adminstratie van de FIFA onder zijn hoede heeft en dan zelf voorzitter wordt", zei Gerhard Mayer-Vorf elder, lid van het be-7 stuur. AFP/SID beitia (Spa) 0.15, 5. Massi (lla) 0.24, 6, Zulle (Zwi) 0.30, 7. Luttenberger (Oos), Noë (Aus), Cuesta (Spa) 0.34, 10. Heras (Spa) 1.02, 13. Jonker 2.13, 39. MoerefP' hout 11.46, 60. Olano (Spa) 17.31, 124. Vries 37.43, 133. Blijlevens 40.31, 144: Ullrich (Dui) 43.13,165. Lotz 56.25. Ronde van Normandië, derde etappe El- beuf-Flers: 1. Veneberg (Ned) 206 km in 5.43.07 (36,023 km/uur), 2. Templier (Fra) 1.06,3. Mervar(Slv),4. Luppes(Ned),5.Mizutani (Jap). Klassement: 1. Veneberg 15.09.14, 2. Schmidt (Dui), 3. Auger (Fra) 0.37,4. Klo- den (Dui) 0.42, 5. Genty (Fra) 0,48. Zeilen Southampton. Whitbread race. Zesde etappe naar Fort Lauderdale (VSt), 4750 zeemijl. Stand donderdag: 1Silk Cut (GBr) schip.- perSmith, nogafte leggen: 975,5zeemij len, 2. EF Language (Zwe) Cayard op 7,8 mijl,3. Swedish Match (Zwe) Krantz31,9, 4. Innovation Kvaerner (Noo) Frostad 43,1, 5. Merit Cup (Mon) Dalton 52,4, 6. Chessie Racing (VSt) Kostecki 101,8, 7. Toshiba (VSt) Standbrïdge 102,6,8. Bru- nelSunenergy (Ned) Heiner 155,4, 9, EF Education(Zwe) Guïllou 207,8. Zwemmen Imperia. Wereldbekerwedstrijd, tweede dag. Vrouwen: 100 vrij: 1. Völker (Dui) 54,72? 2. Ryan (Aus) 55,19, 3. Poll (CRi) 55,80. 400 vrij: 1. Poll 4.08,18,2. Vlieghuis (Nedj 4.09,89,3. G off in (Bel) 4.15,50.100 rug: 1. Völker 1.00,23, 2. Price (GBr) 1.00,61, 3i Kapatsjenja (WRu) 1.01,57. 50 school: 1. Han Xue (Chn) 31,61. 200 school: 1. Be- cue (Bel) 2.26,39. 50 vlinder: 1. De Bruijrj (Ned) 26,61 (ER, oud 26,90 De Bruijn 22-, 03-98 Gelsenkirchen),2. Postma (Ned) 27,58. 200 vlinder: 1. Jacobsen (Den) 2.09,22, 2. Jake 2.09,89, 3. Deglau (Can) 2.11,20. 100 wissel: 1. Rolph (GBr) 1.01,87. 400 wissel: 1. Klotsjkova (Oek) 4.35,93. Mannen: 50 vrij: 1. Vismara (Ita) 21,87, 2. Popov (Rus) 21,97. 200 vrij: 1. Fydler 1.46,29,2. Koleda (WRu) 1.46,67.800 vrij: 1. Brembilla (Ita) 7.46,03, 2. Carstensen (Den) 7.46,34. 50 rug: 1. Theloke (Dui) 24,68,2. Karlo (Kro) 24,89.200 rug: 1. Hal- gasch (Dui) 1.56,06, 2. Gath (Isr) 1.57,82. 100 school: 1. Isaksson (Zwe) 59,46, 2. Warnecke (Dui) 1.00,33. 100 vlinder: 1. Hickman (GBr) 52,20, 2. Silantjev (Oek) 52,31. 200 wissel: 1. Wouda (Ned) 1.56,87, 2. Dunn (Aus) 1.58,76, 3. Hick man 1.58,87. HEILOO - Louis Havermans heeft bij de strijd om de KNBB- beker voor driebandenteams in Heiloo een auto verdiend ter waarde van 40.000 gulden. De kopman van Jersey Eclair maakte in zijn partij tegen de Turk Semih Sayginer de tweede set van vijftien caramboles in één beux-t uit. Op zo'n zeldzame 'hole-in-one' staat bij het driebanden door gaans een flinke beloning. Say giner presteerde in december hetzelfde bij de wereldbekei'- wedstrijd in Antweipen maar moest zich toen tevreden stellen met vijf mille in contanten. Havermans werd een aardige middenklasser rijker maar ver loor wel de partij tegen Saygi ner: 5-15 15-0 10-15. ANP mÊÊÊ naar de clubs", hoopt Veerman, vereniging moet worden wegge- „De drempel die veel mensen nomen, of in ieder geval ver hebben omlid te worden van een laagd. Regiocoördinator Tonny Veerman: een mogelijke opstap naar de clubs. foto Peter Nicolai Harry Decheiver schikt zich in dienende rol bij Borussia Dortmund door Eric Mondeel DORTMUND - Zijn wapperende haar dos symboliseerde altijd een gevoel van onafhankelijkheid. Hij schopte tegen een bal maar ook tegen heilige huisjes, verkondigde vrijuit een gefundeerde mening. De Hollandse hippie onder ging een metamorfose in Duitsland, waar de wetten van orde en gezag heer sen. Hairy Decheiver voert tegenwoor dig een keurig kapsel. Woorden die voorheen onbelemmerd over zijn tong gingen, weegt hij nu op een goud schaaltje. Als voetballer weet hij zijn plaats in de hiërarchie vanBorussiaDortmund, dat woensdagavond in de halve finale van de Champions League uitkomt tegen Real Madi-id. Een heerser van nature leert zich te schikken in de rol van die naar. Decheiver constateert dat voetballers in Dortmund meer waarde hechten aan een strakke rangorde dan in Neder land. Toen hij voor het eerst in de spe lersbus van Borussia klom, besefte hij onmiddellijk dat bepaalde stoelen voor hem taboe waren. Niemand had hem vooraf ingepeperd dat die zetels be stemd waren voor 'vorsten' als Andreas Muller, Jürgen Kohier en Paulo César. Decheiver begaf zich als nieuwe re- cruut naar de plaatsen voor de onder geschikten. De Duitse, veldheren houden er niet van dat het eenvoudige voetvolk hun privi leges schendt. „Ze zullen je hand niet afhakken, maar geven je wel te ver staan dat je op hun plek zit. Je plaats in de groep wordt bepaald door wat je ge presteerd hebt. Wij moeten in het hotel met z'n tweeën een kamer delen. De grote jongens beschikken over een één persoonskamer en zitten bij elkaar aan de eettafel. Het wordt bepaald door status. Als profvoetballer word je in Duitsland in de watten gelegd. Ze kun nen zich behoorlijk druk maken als het eten vijf minuten te laat wordt opge diend. Dat is geen arrogantie of ver waandheid maar ze zijn gewend dat al le afspraken worden nagekomen." Luwte Hairy Decheiver moet wennen aan de strenge Duitse gezagsstructuren, want hij was de Nederlandse voetbalwereld gewoon, waarin iedere speler zijn stem mag laten hox-en. „Je hebt in elke groep een hiërarchie, maar in Nederland merk je daar minder van. Er waren al tijd een aantal spelers die namens de groep het woord voerden, maar ande ren mochten meespreken. Hier zegt een man of drie wat; de rest zwijgt." Decheivei-, in Nederland bekend als re bel, stelt zich nu in de luwte op.,Ik ben net nieuw, geen international en zit dus Harry Decheiver onderging een metamorfose in Duitsland. ergens in de middenmoot van de hië rarchie. Bij Ajax en PSV is het makke lijker om op te klimmen. Dortmund heeft zoveel geld dat het spelers kan vasthouden. Het is voor een nieuweling moeilijk om zich daartussen te wrin gen. Je kunt alleen omhoog door pres taties, niet door in de kleedkamer de boel omver te gooien." Redder Decheiver werd in de herfst als eenred der doorBonissia overgenomen van FC Utrecht, maar hij heeft geleerd zich be scheidener op te stellen. Ik was gewend om bij de betere spelers te behoren. Vroeger werd ik bij balbezit altij d onmiddellij k gezocht. Nu moet ik veel meer arbeid verzetten. Ze gaan bij een vrije trap niet langer opzij als ik aan kom lopen. Ik moet me nu voor het doel opstellen. Ik heb het gevoel dat ik wat minder aan mijn trekken kom, maar daar kan ik tegen. Als je op dit ni veau de beste wilt zijn, moet je heel wat in je mars hebben. Dat heb ik niet." Hij heeft veel respect voor Clarence Seedorf, die ondanks zijn jonge leeftijd de lakens uitdeelt bij Real Madrid. „Ik ken hem niet. persoonlijk, maar hij moet heel veel kwaliteiten hebben om zo'n stempel op het elftal te kunnen drukken. Hij is toch de centrale man die vaak wordt aangespeeld. Of ik dat niveau aankan, moet nog blijken. Ik ben te vergelijken met André Ooijer. Hij was bij Roda JC gewend aan de rol van centrale man. Nu staat hij rechtsback bij PSV en moet hij de bal bij Jonk inle veren. Ik ben ineens ook een gewone jongen, die voor spelers als Möller een stapje extra moet zetten. Ik moet ge duld hebben." Volgens VI moet hij zich wegwerpgeba ren van Möller laten welgevallen. De Duitse international zou de trainer tij dens het Champions League-duel te gen Bayern München hebben verzocht Decheiver te wisselen. „Daar klopt he lemaal niets van. Die wegwerpgebaren waren niet aan mijn adres gei'icht en bovendien wilde hij zelf een wissel. Ik heb geen problemen met Andy. Buiten het veld is hij een aardige jongen." En binnen de krijtlijnen, is Möller niet de uitvinder van de Schwalbe? Probeert foto Ab Hakeboom/GPD hij niet steeds tegenstanders kaaiden aan te smeren? Decheiver neemt af stand van René Eijkelkamp en Erik Meijer, die Möller publiekelijk op de korrel namen. „Ik hoef dat niet te zeg gen, want dat wordt meteen vertaald door de Duitse pers. Meijer en Eijkel kamp hebben hier zó veel teweeg ge bracht." Decheiver nam in Nederland nooit een blad voor de mond. Ofschoon zijn tong scherp kon zijn, werd hij nimmer op de vingers getikt. In Duitsland stelt hij zich een stuk gereserveerder op. „Möl ler kreeg aan het begin van het seizoen een boete van 15.000 of 20.000 maidt, omdat hij in een interview had gezegd dat Borussia met meer dan één aanval ler moet voetballen. Kritiek op de trai ner wordt hier niet getolereerdJe moet enoirn op je hoede zijn, want je woont in een glazen huis. Stappen na een wed- strijd doe je hier gewoon niet, want de journalisten spi'ingen daar meteen op in." Decheiver heeft ook nauwelijks de kans de bloemetjes buiten te zetten, want Borussia zit bijna doorlopend in trainingskamp. Voor elke wedstrijd trekt de selectie zich in een hotel terug. „Bij FC Uti-echt en Go Ahead Eagles zaten we in de bus voor een uitwed strijd nog te kaarten. Hier is de benade ring een stuk serieuzer. Een Duitse spe ler beschouwt het voetbal niet als zijn hobby maar als zijn werk. De avond voor een wedstrijd kaaiden we al niet meer Ieder gaat dan zijn eigen gang. Vaak verveel'je je rot. Laatst zaten we in München een hele week in het hotel. Op woensdagavond was de Champions League wedstrijd tegen Bayern en op zaterdag het competitieduel tegen 1860 München. Na die week was ik het helemaal zat." Moordend ritme Meer moeite heeft hij met het moorden de ritme dat Borussia door de wed- strijdkalender is opgelegd. Zo mocht hij de wereldbeker voor clubteams kus sen, nadat in Tokio gewonnen was van het Braziliaanse Cruzeiro. Hij kwam twee keer tegen FC Barcelona in actie in de stiijd om cle Europese supercup. Borussia plaatste zich pas na een uren lange slijtageslag met Bayern voor de halve finales van de Champions'Lea gue. Bovendien mpest de club opklim men in de Bundesliga. „Het gaat maar in één tempo door Ik ben hier goed begonnen, maar keeg het steeds moeilijker met het ïdtme. Zes wedsti'ijden in achttien dagen. Ik voel dat mijn vorm minder wordt. Ik ben al een tijdje geblesseerd. Een gebroken botje in mijn teen is losgeraakt. Ik mag al weken niet trainen maar kom alleen in wedstrijden in actie. Eigenlijk zou ik vier weken moeten pauzei'en. Ik denk dat ik pas na de wedstrijden tegen Real rust krijg. De druk is enorm groot." Kritiek Decheiver vindt dat vanuit Nederland vaak te ongenuanceerd kritiek wordt uitgeoefend op het Duitse voetbal. „Ik kan me wel voorstellen da l de mensen de wedstrijd Borussia-Bayem niet hoogstaand vonden, maar daar moeten ze toch mee oppassen „Wij Nedeiianders zijn zo gebrand op de rivaliteit met hen, omdat wij altijd de undex-dog zijn geweest. Duitsers voelen dat veel minder sterk. Zij weten vrij weinig van ons voetbal. Oranje, Ajax en PSV. daar houdt het mee op. Ze weten dat wij graag met drie spitsen spelen, Ik heb wel eens het gevoel dat wij Nederlanders onze manier van spe len heel erg goed vinden. Duitsers heb ben een andere instelling. Goed of slecht is niet zo belangrijk. Het enige dat telt, is winnen. Ik vind het knap dat zij die drang kunnen opbrengen. Je merkt het zelfs in de trainingspartij tjes. Ik was gewend dan nieuwe trucjes uit te pi-oberen. Hier kan dat niet, want ook clie pai-tijtjes moeten gewonnen worden." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 27