KSG begint eigen uitzendbureau CHIPKNIPACTIE PZC Twee raadsleden onderscheiden Walcheren heeft Groene Hoekjes zeeland w 12 Bureau moet aanbod van werknemers beter op vraag afstemmen Beroepschrift zet vijf leden nieuw bestuur waterschap buitenspel weekenddiensten van de RABOBANK Walcheren-Zuid Klanten van de Rabobank Walcheren-Zuid kunnen deelnemen aan een wedstrijd voor Chipknipgebruikers Met 5 stempels maakt u kans op de hoofdprijs van 250,-. vrijdag Tl maart 1998 door Ben Jansen VLISSINGEN - De Koninklijke Schelde Groep (KSG) en uit zendorganisatie Start hebben samen het uitzendbureau Meta fit opgericht. Het bureau is be doeld om de vraag naar en het aanbod van werknemers binnen de verschillende sectoren van de Schelde Groep beter op elkaar af te stemmen. Daarnaast houdt Metafit zich bezig met in- en uitlenen van personeel. Daar mee wordt beoogd leegloop te voorkomen, flexibeler te wer ken, kennis en ervaring te be houden en de kosten te drukken. Een gevolg van de indeling van de Schelde Groep in afzonder lijke bedrijven met een belang rijke mate van zelfstandigheid is dat het ene onderdeel van de groep op een gegeven moment geen werk heeft voor een aantal werknemers, terwijl een perso neelsfunctionaris van een ande re sector de telefoon grijpt om bij een uitzendbureau extra ar beidskrachten in te huren. Het blijkt vaak mogelijk - soms met enig geschuif in planningen - de tijdelijke overcapaciteit op de ene plek elders in de onderne ming te benutten. In samenspraak met de ver schillende bedrijven van de Schelde Groep gaat Metafit daarin een coördinerende rol vervullen. Pas als blijkt dat bin- Schouwen slaat eigen munt ZeeCu ZIEREKZEE - Schouwen- Duiveland krijgt op 1 mei een nieuwe munt. de Zee- Cu. Het vijf-guldenmuntstuk wordt geslagen ter gele genheid van het feit dat Zierikzee 750 jaar geleden stadsrechten kreeg. Tot 1 januari 1999 zal de ZeeCu op Schouwen als betaal middel worden geaccep teerd. Daarna moet hij 'versterven'. Het initiatief voor het slaan van de munt komt van de Lions Club Schou- wen-Duiveland. nen de onderneming onvol doende werknemers voor een klus beschikbaar zijn, zal een beroep worden gedaan op uit zendbureaus en andere leveran ciers van tijdelijke krachten. Ook dat inlenen loopt voortaan via Metafit. Daarnaast is het de bedoeling dat het eigen uitzend bureau van de KSG Schelde- werknemers die tijdelijk niets om handen hebben voor enige tij d uitleent aan andere werkge vers. Op die manier vallen ont slagen en daarmee verlies van kennis en ervaring te voorko men. Omslag Metafit-directeur S. Bijlsma (tot voor kort hoofd personeels zaken van Schelde Systemen) en bemiddelaar J. Kouwijzer (voorheen medewerker lastech niek van Schelde Systemen) menen dat de oprichting van het uitzendbureau een omslag in het beleid van de Schelde Groep is. Bijlsma: „De afgelopen jaren is bij reorganisaties natuurlijk ook gekeken of er op andere plekken bij De Schelde ander werk te vinden was voor iemand wiens arbeidsplaats kwam te vervallen. Als dat niet het geval was, volgde ontslag en probeer den we te helpen bij het vinden van een baan buiten de onder neming. Soms moest enkele maanden na het ontslag een tij delijke kracht worden inge huurd om voor een korte perio de hetzelfde werk te doen als degene die was vertrokken." Kouwijzer: „Het gaat er nu om minder mensen te laten vertrek ken en pas in een later stadium in te lenen." Voorzitter R. de Jonge van de centrale ondernemingsraad van de Schelde Groep erkent dat de reorganisatiegolven in de jaren '80 en '90 al aanleiding hadden kunnen zijn voor de nu gekozen aanpak. „Eerder waren de gees ten er nog niet rijp voor, zowel bij de raad van bestuur als bij de vakbonden", oordeelt hij. „Bo vendien hebben we vorig jaar bij de bouw van het amfibisch transportschip en het zware-la- dingschip gezien welke proble men je krijgt als je op een tame lijk ongeorganiseerde manier grote aantallen tijdelijke ar beidskrachten aan het werk zet. Toen is de conclusie getrokken dat maatregelen moesten wor den genomen om herhaling te voorkomen. De oprichting van Metafit is er een van." Bijlsma en Kouwijzer zijn zich ervan bewust dat het zowel voor de organisatie van de Schelde Groep als voor individuele per soneelsleden wennen zal zijn aan de coördinerende en stimu lerende rol van Metafit. Een flexibele instelling is niet de meest in het oog springende ei genschap van de gemiddelde Schelde-werknemer. Bijlsma: „Het mooiste zou zijn wanneer mensen het leuk gaan vinden op een wisselende plek te werken. Kouwijzer: „Dan zou het in zicht moeten ontstaan dat een variërende werkplek de beste garantie biedt voor een vaste baan binnen De Schelde." Het uitzendbureau is gevestigd op de hoek Sche'ldestraat-Gla- cisstraat, even buiten het Schel- de-complex in de Vlissingse binnenstad. Dinsdag is de offi ciële opening. J. Schaap (links) en C.Stuurwold-Vermeer werden bij hun afscheid als Vlissings raadslid benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nas- sau. foto Ruben Oreel door Ab van derSluis VLISSINGEN - Burgemeester J. C. Th. van der Doef van Vlis- singen heeft donderdagmiddag twee raadsleden koninklijk on derscheiden. Bij hun afscheid als raadslid kregen C. Stuurwold-Vermeer (CDA) en J. Schaap (D66) de versierselen opgespeld. Zij mogen zich lid van de Orde van Oranje-Nassau noemen. Stuurwold- Vermeer zat twaalf jaar in de gemeenteraad, Schaap vier jaar langer. Burgemeester Van der Doef blikte in zijn toespraak terug op de afgelopen raadsperiode. De gemeenteraad van Vlissingen kwam donderdag voor de laat ste maal in de huidige samenstelling bij elkaar. De gemeente raadsverkiezingen van begin deze maand maakten in ieder geval een einde aan de zittingsperiode van drie leden van extreem rechtse signatuur. Die ontbraken overigens tijdens de laatste raadsvergadering. Volgende maand worden behalve nieuwe raadsleden ook twee nieuwe partijen verwelkomd: de. Socialisti sche Partij en dë ouderen van AOV/Unie 55+. door Harmen van der Werf GOES - Waterschap Zeeuwse Eilanden moet het voorlopig met een nieuwe algemene ver gadering van dertig leden stel len. De vijf gekozenen die door een bezwaar tegen de verkiezin gen op Zuid-Beveland niet kun nen aantreden, bezinnen zich op juridische stappen om zo snel mogelijk hun zetel in te kunnen nemen. Het waterschap heeft bij Baad van State aangedron gen op een spoedige behande ling van het bezwaarschrift. Mogelijk kan dat al 23 april het geval zijn. Dijkgraaf W. A Gosselaar van Zeeuwse Eilanden pleitte er woensdag voor het oude water schapsbestuur te handhaven. Dat zou eerlijker zijn, volgens hem, omdat vijf leden uit Zuid- Beveland anders niet mee kun nen doen aan de verkiezing van een dagelijks bestuur. Bestudering van het kiesregle ment heeft donderdag echter uitgewezen dat dit niet mogelijk is. Een aantal dagen na de ver kiezingen moeten de nieuw ge kozen leden aantreden, schrijft dat reglement voor. „Het is ver velend dat die vijf leden nu niet mee kunnen doen aan de verkie zing van een dagelijks bestuur" aldus Gosselaar, „maar wij kun nen niet anders." Verkiezing De verkiezing van het dagelijks bestuur vindt zoals gepland vanavond plaats. Eén van de vijf leden die nog niet mag toe- treden tot het waterschapsbe stuur, mr. S. Vermue-van 't Westeinde, was beoogd dage lijks bestuurder. De landbouwfractie in het wa terschapsbestuur, waartoe vier van de vijf Zuid-Bevelanders behoren, voelt zich sterk bena deeld door de procedure bij de Raad van State. In een persbe richt meldt woordvoerder C. J. Dieleman: „Een groot gebied, vele kiesgerechtigden en het agrarisch belang worden gedu peerd door een beroepschrift welke gelet op de inhoud 'ner gens' op gebaseerd is." J. Smits uit Goes, die de zaak bij de Raad van State, aanhangig heeft gemaakt, is inmiddels niet meer de enige. M. Weststrate uit Krabbendijke heeft eveneens beroep aangetekend bij de Raad van State. Hij vindt het onjuis dat alleen de vijf Zuid-Beve landse leden uit de categorieër li gebouwd (huiseigenaren) en on gebouwd (grondeigenaren) nie worden benoemd. Volgens hen ia strekt het beroepschrift vat le Smits zich ook uit tot een anderi )i categorie in het waterschapsbe stuur: die van de ingezetenen (alle inwoners). Commotie Smits, die begin maart ook be zwaar aantekende tegen dca gang van zaken bij de gemeen teraadsverkiezingen in Goes, is door alle commotie niet van zijn stuk gebracht. „Ik werk binnen pc de wettelijke kaders die de over- f heid zelf heeft gesteld." Hij voelt zich extra gesterkt in zijn beroep door de opmerking van dijkgraaf Gosselaar ovei het innemen van zijn oproep kaart op 4 maart. Volgens Gos selaar is het hoofd stembureau bereid onder ede verklaren dat dit niet is gebeurd. Smits: „H wil onder ede verklaren dat dal wel is gebeurd en mijn vrouw die erbij was, wil dat ook." Raad Borsele weigert discussie kerncentrale HEINKENSZAND - Een uitno diging van de Borselse burge meester ir. J. L. M. Mandos om te discussiëren over langei openhouden van de kerncentra le, stuitte donderdag op verzet van de gemeenteraad. De raad zou brainstormen over vervangende werkgelegenheid wanneer de centrale in 2004 sluit. Mandos zei echter zo pes simistisch te zijn over nieuwe banen dat hij zich afvraagt oi het niet beter is de centrale lan ger open te houden. Zijn oproep vond in de raad geen enkele weerklank. Met in gehouden boosheid zei M. H. de d; Bart (PvdA): „Wij achten ons gebonden aan het Tweede-Ka- merbesluit en zijn het daar ook mee eens. Ook de woordvoer ders van CDA en WD maakten duidelijk dat ze de Borselse ge meenteraad niet de aangewezen plek vinden om te discussiëren over het mogelijk langer open houden van de kerncentrale. door Nicole Kluijtmans WESTKAPELLE - Voor het Milieu informatie- en educa tiecentrum MicMec is een gro te wens in vervulling gegaan. Sinds donderdagmiddag be schikt het centrum over vijf zogenaamde Groene Hoekjes op Walcheren. Wethouder J. Houmes van de gemeente Vee- re heeft het allereerste hoekje mogen uitpakken. Dat ge beurde in zijn woonplaats Westkapelle. Hier is in het ver enigingsgebouw Westkapelle Herrijst een permanent infor matiehoekje ingericht. Voor de vijf Groene Hoekjes heeft het MicMec subsidie ge kregen van de provincie Zee land. Het zijn rekken met fol dermateriaal over de meest uiteenlopende natuur- en mi lieuzaken. Het MicMec Wal cheren zorgt dat de hoekjes re gelmatig worden bijgevuld met het meest recente infor matiemateriaal. De hoekjes staan op plekken waar veel publiek komt. Naast Westkapelle Herrijst zijn dat de voormalige gemeentehui zen in Domburg en Mel.isk.er- ke, het Wijkondersteunings- punt (WOP) in Arnemuiden en het wijkcentrum het Bolwerk in de Vlissingse wijk Groot Lammerenburg, „Het vooi"- deel van deze locaties is dat ze ook bezocht worden door mensen die niet direct op zoek zijn naar informatie. Hiermee vestigen we de aandacht van een veel breder publiek op de folders", verklaart Els ten Wethouder J.Houmes van Veere pakt in zijn woonplaats Westkapelle het groene hoekje van het MicMec uit. Broeke, projectmedewerker van het MicMec. Het MicMec zou het liefst tien Groene Hoekjes op Walcheren inrichten. Maar hiervoor ont breekt nog het geld. Wethou der Ploumes prees het initiatief aan. Tot nu toe heeft de nieuwe gemeente Veere de aandacht moeten richten op handhaving foto Ruben Oreel en controle van het milieube leid, waardoor milieueducatie een beetje in het gedrang is ge komen. Daarin komt verande ring, beloofde Houmes. 28 en 29 maart 1998 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: W. N. Osterman, De Kempenaer- straat 2, tel. (0118)479791. zon. 0.00-24.00 uur: P.B.A. Crama, Hogeweg 107, tel. (0118)413459. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 uur: F. J. J Buijtendijk, IMoordweg 419, tel. (0118) 639933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: J. K. Dominicus, Dam 30, tel. (0118) 639933. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gezondheidscentrum Middelburg- Zuid, Souburg, Nieuwland en Arne muiden, zat. 0.00-24.00 uur: waarnemend arts, tel. 627664. zon. 0.00-24.00 uur: N. Kapteyn, Lekstraat 6, Oost-Sou burg, tel. (0118) 461630. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. Domburg, Aagtekerke, Westkapel le, Meliskerke, Zoutelande, Koude- kerke en Biggekerke, vrij. 18.00- zon. 24.00 uur: P. K. Noorlander, Middelburgse straat 94, Koudekerke, tel. (0118) 551231. Biggekerke en Meliskerke (artsen Bouwense en Stutterheim), vrij. 18.00-ma 08.00: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. (0118) 552190. Tandartsen: Walcheren: P. de Boer, Molenwater77, Middel burg, tel. (0118) 613320. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen: Vlissingen, don. 20.00- zon. 22.00 uur: H.KIompe, tel. (0118) 471140. Middelburg, don. 19,00-zon. 19.00 uur: J. Drïjdïjk, tel. (0118) 626045. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: Mw. C. Brink, Meanderlaan 326, Middelburg, tel. (0118) 611011. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00- 18.00 uur. Dierenartsen praktijk 'Oostkapelle: Oude Domburgseweg 33a te Oost kapelle, landbouwhuisdieren tel. (0118) 581443, gezelschapsdieren tel. (0118) 582985. Dierenarts A. Meijns: Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel.(0118)593060. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Stichting Dierenambulance Walcheren: alarmnummer 06-51428542. Apotheken: Middelburg: Welsinge, Jw. Thibautstraat 45, tel. (0118)623298. Vlissingen: Apotheek Papegaaienburg, winkel centrum Papegaaienburg 24-26, tel. (0118)466345. Thuiszorg: Walcheren: voor gezinsverzorging, wijkverple ging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118-684000. Wedstrijdformulieren zijn verkrijgbaar bij onze kantoren. De stempels ontvangt u bij betaling met uw Chipknip. Bij de volgende relaties van onze bank kunt u met uw Chipknip betalen: Brasserie Petit Paris Ouddorp Minnebreuker-Van Leuven Vlissingen Oud Beyerlands Hoedenhuys Oud-Beyerland Hotel Rest. Bos Intern B.V. Vlissingen Badhotel Renesse Renesse Fa. van der Hoeven Vlissingen Willem's Winkel Middelburg Zelfmaakmode Hemelaar Vlissingen R. J. van der Waart Middelburg Belgische Loodsensociëteit Vlissingen Weer en Wind Middelburg Hotel Boulevard Vlissingen Punch Middelburg Middelburg Hengelsport Jan Peter Vlissingen Slager Wijffels Middelburg Dierenspeciaalzaak Poppe Vlissingen Citybloem Middelburg Middelburg Meijers Frituur Vlissingen Han van de Sande Haarverzorging Middelburg Verf Prins Glas B.V. Vlissingen Dijkwel Middelburg Middelburg Hotel de Leugenaar Vlissingen Meermarkt Vader Middelburg Middelburg Café Restaurant Solskin Vlissingen Rijwielcentrale Dauwendaele Middelburg Britannia Watertoren B.V. Vlissingen Braderie Saniluxe Middelburg 't Winkeltje Bachten Reede Vlissingen Autoservice RAM Middelburg Rijwielcentrale Vlissingen My Choice Arnemuiden St. H.V.O.V. (Ter Reede) Vlissingen Schildersbedrijf Arnemuiden Arnemuiden Ver. tot Verb. Volkshuisvesting Vlissingen Haarstudio José Arnemuiden Autobedr. vd Jagt Willemse Vlissingen Garage Meerman Arnemuiden Basco St. Woningbeheer Vlissingen Fa. van de Velde Koudekerke Danssportcentrum Goodtimes Vlissingen Warenhuis en Leeratelier Dekker Koudekerke Dierenspeciaalzaak Traas Vlissingen Oriental Garden Koudekerke Pouwelse Tuinen B.V. Vlissingen Slijterij 't Hoekje Koudekerke Dijkwel Vlissingen B.V. Vlissingen Drogist 't Hoekje Koudekerke Auto Walcheren-Dijkwel Vlissingen. Hubo Flipse Koudekerke Auto Renault Dijkwel B.V. Vlissingen Mts. P. K. Noorlander Koudekerke Autobedrijf Joosse Vlissingen Het Karrewiel Koudekerke Attent van Tilborg Zn. Vlissingen Rijwielhandel S. Kluijfhout Koudekerke Motoport Vlissingen B.V. Vlissingen Vakantieoord Broedershoek Koudekerke Golff Paauwenburg Vlissingen Huys ter Schelde Koudekerke Swaenenburgh Recreatie Vlissingen Intratuin Koudekerke Koudekerke Eetcafé de Vijgheter Vlissingen Brasser Exotica 'Koudekerke Toon's Rijwielshop Vlissingen Supermarkt Valkenisse Biggekerke Slagerij van Mourik Vlissingen Da-Xin Vlissingen HZC Koole Vlissingen Restaurant de Vissershaven Vlissingen Videotheek Souburg Vlissingen Restaurant Bleij Vlissingen Hebu Sport Oost-Souburg Christian Coiffure Kapsalon Vlissingen Boekh. de Vrijbuiter Oost-Souburg Natuurvoeding Bellamy Vlissingen Delta Stoffenhuis Oost-Souburg Kloeg Antiek Munten Vlissingen Fa. Maljaars Ijzerhandel Oost-Souburg Bloemen Plantenhandel K.U. van Belzen Vlissingen J. Verhoeff Oost-Souburg Echte Bakker P. Daane Vlissingen Spar de Boeck Oost-Souburg Punch Vlissingen Vlissingen Apotheek Souburg Oost-Souburg Hans Knuijt Mannenmode Vlissingen Ovaa Motors Oost-Souburg De Gulle Gever Vlissingen Habro Oost-Souburg Fa. Wim de Bruijne Vlissingen A. F. de Koeyer Ritthem Citybloem Vlissingen Vlissingen Millefleurs Goes Boekhandel Bruna-Geijsen Vlissingen Hotel Kamperduin Kamperland V.O.F. Marja Vlissingen Profile Tyrecenter Kole Terneuzen De volle stempelkaarten kunnen tot en met 25 mei a.s. worden ingeleverd bij de kantoren van onze bank in Vlissingen, Souburg, Koudekerke, Arnemuiden en Nieuw- en Sint Joosland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 12