aarom Het voorjaar op tafel er meer drinken. 1= Zómiljoen Tip voor kinderen: maak je eigen natuurlogboek H ier begint uw romige saus. Fris en vrolijk lenterecept mensen dagelijks Afvallen voor de zomer Verrassing! Borderboeketten: bloemschikken uit eigen tuin Bestekbon Gekleurde lentebloemen van origami PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 20 MAART 1998 Advertentie GOE Eigenlijk is de tafel in huis een sociaal trefpunt: je kunt er natuurlijk met z'n allen aan eten, maar ook gezellig een spelletje aan doen of er met de kinderen iets knutselen. Het vooijaar op tafel is het onderwerp van deze Goed Nieuws pagina en in het licht daarvan treft u veel wetenswaardigheden en tips aan. Zo vindt u een tip voor een smakelijke vooijaarsmaaltijd, vertellen we u hoe u met de kinderen een natuurlogboek opzet en treft u een idee aan voor een originele origami-vouwbloem. Stuk voor stuk leuk om te weten en misschien iets voor een regenachtige vrije dag. In ieder geval kunt u met Goed Nieuws een beroep doen op misschien wel onvermoede creatieve talenten. mcll'zuurkoo"ic's "I «n voorbeeld v.m ion goede boe- SE3ti Tl bul tins in dc darmlloru inzien, zijn er inmiddels Begin je .dag goed met een kleintje Yakult. Op een dag staat u op de weegschaal en neemt u de beslissing: "Ik ga afvallen:" Vaak is dat gemakkelijker gezegd dan gedaan, want hoe pakje dat het beste aan? Veelal kiezen mensen voor een zogenaamde crash-kuur, een afslankmethode die heel rigoreus is. Afslanken door bijvoorbeeld maaltijden over te slaan of door vermageringspillen te nemen. Maar een ijzeren wet zegt dat hoe sneller we gewicht'verliezen, hoe eerder de pondjes er ook weer aan vliegen. Véél beter is het dan ook om te kiezen voor de geleidelijke weg. Wat dacht u bijvoorbeeld van iets meer bewegen en ge woon minder eten? Eigenlijk is dat nog steeds de beste manier om verantwoord af te vallen. IEUWS Verschijnt wekelijks in een oplage van 4.633.417 van Den Helder tot Maastricht. De lente is een tijd van In het boekje noteer je de Leg bijvoorbeeld een ge- De lente is een tijd van nieuw begin, van groei, van jong leven. Het is leuk om dat van dag tot dag bij te houden in je eigen natuurlogboek. Een natuurlogboek maak je zo: je neemt een mooi bianco boekje of gewoon een schrift. Eventueel ontwerp je er een nieuwe omslag voor zodat het er ook van buiten leuk uitziet. In het boekje noteer je dc dagelijkse veranderingen in de natuur om je heen. Extra leuk is het om zelf Leg bijvoorbeeld een ge droogd boontje in een vochtig watje op een schoteltje en dek het toe. Je zult zien dat het al vlot een worteltje krijgt en daarna heel snel groeit. Vervolgens kun je dat boontje van dichtbij volgen door het iedere dag na te tekenen in je logboek. Wel is het slim om als je bonen ontkiemt, er voor te zorgen dat er altijd minimaal twee zijn. Anders raken ze niet in bloei en komen er geen nieuwe vruchtjes uit. Andere veranderingen die optreden in de natuur registreer jc door er bijvoorbeeld over te schrijven of er eventueel foto's van te maken. Die kun je er dan bijplakken in je logboek. Vorige week werd ik om half zes gewekt door een hoop lawaai in de keuken. Ik hoorde hoe een pan (of iets wat daar op leek) op de plavuizen terecht kwam en het eerste wat je je dan af vraagt is natuurlijk: "Wat is hier aan de hand?" Of, 0111 met twee helden uit een oude TV-serie te spreken: "Boeven!" Vlak daarna hoorde ik echter opgewonden kinderstemmen en ik begreep dat de kinderen in de keuken iets aan het bekokstoven waren. E11 niet zonder reden besefte ik ineens, want tussen de nevel in m'n hoofd viel plotse ling het kwartje: moeder was jarig die dag. Ondanks het feit dat na tuurlijk niemand deelgenoot mocht worden van de voorbe reidingen voor deze belangrijke dag, werd er beneden op hoge toon overleg gevoerd. Keuken deurtjes gingen open en dicht en ik hield m'n hart vast: dat zou straks weer opruimen worden. Liet werd even stil en toen hoorde ik ze ineens buiten rommelen. Ik keek naar het gor dijn en besloot dat het op dit tijdstip net even te vroeg was om er naar toe te lopen en de kinde ren te manen weer naar binnen te gaan. Slaperig draaide ik me nog eens om, ze in gedachte veel succes toewensend. Om half acht ging de wekker en ik besloot beneden eens pools hoogte te gaan nemen. Daar aangekomen trof ik zowel m'n zoontje als dochter aan, beiden in diepe rust op de bank. Ja, en nu voelde ik me opeens1 echt jarig, want ze hadden een cake ge bakken die trots op de salontafel stond uit te dampen. Barry had vastgekoekte resten bakmeel in z'n haar en ook z'n gezicht was niet zonder sporen van de noeste huisvlijt. Aan m'n dochter was niets te zien, hetgeen misschien iets zei over de rol verdeling in de keuken. De schoenen van beiden stonden voor de bank en het viel me op dat ze behoorlijk bemod- derd waren. Verse modder ook, zo constateerde ik aan de hand van de sporen op het tapijt. Ik vroeg 111e af waar dat voor nodig was en voelde een lichte irritatie in me opkomen. Die beginnende boosheid werd trou wens minder toen ik naar de eettafel keek. Daar stond een prachtig boeket hyacinten, pontificaal uit gestald in een iets Ce ruime bloempot. Eén blik in de tuin zei me genoeg: op de plaats waar gisteren nog hyacinten hadden gestaan gaapte nu een krater van zo'n meter doorsnee. Terug zetten had geen zin meer, omdat de bollen vakkundig waren afgesneden. Gelukkig is een mens maar één keer per jaar jarig. De tuinerwtjes.van Iglo worden direct na de oogst 9 ingevroren. Daardoor zitten ze boordevol vitamines. en-behouden ze de natuurlijke smaak en kleur. MQNCHOU PAN 8: OVEN. DE BASISSAUS VOOR 1001 WARME GERECHTEN. Met het ontwaken van de lente, wordt het ook weer aan trekkelijker om wat meer tijd in de tuin door te brengen. Modeste Herwig en Maayke de Ridder schreven een ver rassend boek over het maken van boeketten met bloemen uit de eigen tuin. Met name border-bloeiers in geraffineerde kleurschakeringen vormen voor dit boek een be langrijke inspiratiebron. Modeste Herwig selecteer de alle tuinen en Maayke de Ridder - beeldcoördinator bij het tuin ideeënblad Mijn Tuin - maakte de schikkingen. Praktische tips, een uitge breide tabel en een bloeikalen- der completeren dit rijkelijk geïllustreerde boek. Gebonden 29,90. 96 pagi na's en geïllustreerd met ^j|| ruim 40 kleurenfoto's. GKOE ISBN 90 215 9385 8 bobkei Verwarm ondertussen de grill voor op de hoogste stand. Laat het vlees op het aanrecht op kamertemperatuur komen. Meng 4 eetlepels olie met 3 druppels Tabasco en 2 fijn ge perste teentjes knoflook. Leg de lamskoteletjes op het grillrooster en bestrijk ze met een beetje van de olie. Laat de lamskoteletjes onder de grill bruin en gaar worden (6-8 minuten). Tussentijds keren en met de rest van de olie bestrijken. Leg de koteletjes op borden en schep de saus erover. Dit gerecht smaakt heerlijk met meergranenrijst en jonge voc jaarsgroenten. Ui. José van Snijd de ananas in kleine stukjes. Pel de ui en snijd hem in reepjes. Verhit; 3 eetlepels olie en baklhieriji de ananas met de ui |4 minuten op een matig vuur. Bak 1 fijngeperst teentje knof- look 1 minuut mee. Roer het ananassap en de Mon Chou, Pan Oven erdoor. Voeg een snufje zout en een paar druppels; Tabasco toe en laat de saus 3 minuten zachtjes pruttelen. Roer de munt erdoor. Het voorjaar vraagt om fris se, vrolijk gekleurde gerechten zoals lamskoteleljes (die zijn nu het allerlekkerst) met een romi ge saus van ananas, munt en Pan Sc Oven van Mon Chou. Zo'n saus is snel en heel* makkelijk te maken, want Pan Oven bindt direct en schift nooit. Lamskoteletjes met romige ananas-muntsaus. Hoofdgerecht voor 4 per sonen. 4 plakken verse ananas- 1 rode ui zonnebloemolie 3 teentjes knoflook 1 1/2 dl ananassap 200 g Mon Chou, Pan Oven zout Tabasco 2 eetlepels fijn gehakte, verse, jonge munt 12 lamskoteletjes (ca. 50g elk). Voordelig dineren op de Huishoudbeurs en Huis Interieur RAI 98 Tegen inlevering van deze bon ontvangt u van 30 maart tot en met 3 april na 15.00 uur een entreebe wijs voor de Huishoudbeurs en Huis Sc Interieur RAI 98 plus een dinerbon voor slechts 32,50. - Inleveren bij Expo Administratie bij Ingang 22 (Parkhal). - U kunt tussen 17.00 en 19.00 uur dineren in het Parkrestaurant van de RAI. 8 Wat is er gezelliger dan sa- men een leuke beurs te bezoe- 1 ken? Als u binnenkort in de ge- legenheid bent, dan is een dagje 8 naar de Huishoudbeurs en Huis I Sc Interieur RAI 98 een echte 8 aanrader. j| Van 25 maart tot en met 8 5 april gaat er in Amsterdam een I wereld voor u open. 8 Leuke woonworkshops, op- I tredens vanbeken.de Nederlan- 8 ders, ideeën voor een nieuwe I 32,50 voor een en,treekaart (waarde 20,- èn een dinerbon die u kunt inwisselen in het Parkrestaurant van de RAI. Lekker uitgerust bent u dan weer helemaal klaar voor de laatste uurges op de beurs. look voor uzelf, nieuwe woon- 8 trends, u vindt het allemaal op jj deze inspirerende beurs. 8 En brengt u tussen 30 maart jj en 3 april na 15.00 uur een be- 0 zoek dan kunt u ook nog eens heel voordelig van een smakelijk 8 hoofdgerecht genieten. IjXq Met de hiernaast afgebeelde J bestekbon betaalt u dan slechts Een vrolijk huis vol bloemen en kleuren hoort echt bij de lente. En wat let u om die eens met de kinderen zelf te maken? Zo kan het bijvoorbeeld heel leuk zijn om op een wat minder zonnige lentedag, gezellig met dc kinderen rond de tafel te n zitten en van Japans rijstpapier lentebloemen te vouwen. Heel bijzonder en ze verwelken nooit. Hieronder staan aanwijzing en om een mooie bloem van papier te maken: 1 U neemt een vierkant blaadje met de witte kant boven en maakt voorvouwen over de diagonalen. Dan vouwt u de vier hoeken naar het midden. "W 2 Opnieuw vouwt u vier hoeken naar het midden en ver volgens doet u dat nog een keer. 3 Draai het werkje om en vouw weer de hoeken naar het midden. 4 Nu llaalt u de omge vouwen flappen vanaf de achter kant naar voren en omhoog (het gaat makkelijker als u de hoek eerst een beetje lostrekt). 5 Als laatste trekt u de drie- hoekflappen aan de achterkant naar boven, om het model heen,, en klaar is de bloem. De bloem wordt het mooist als u dubbelzijdig vouwpapier gebruikt waarbij de buitenkant een ander kleurtje heeft dan de binnenkant. Van eetstokjes of rietjes maakt u steeltjes zodat de bloemen 'in een vaasje gezet kunnen worden. En aangezien de bloemen vrij plat zijn kunt u ze ook ter decoratie op een kaart plakken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 8