Roda J C staat weer voor schut John Bravenboer voert schijngevecht Inter: Stevens sloeg Colonnese Theo Vonk: ongelooflijk amateuristisch Verlaat en De Goey staan in halve finales Leekens houdt deur open voor Enzo Scifo Naudts vandaag onder het mes Lucia Rijker verdedigt wereldtitel Naïeve Limburgers gewillige prooi voor Vicenza KNVB wil scheiding profs en amateurs opheffen van onze sportredactie VICENZA - Ongelooflijk ama teuristisch. Theo Vonk, Roda JC's interim -trainer ging na de afgang bij Vicenza (5-0) de waarheid niet uit de weg. „We hebben op kinderlijke wijze vijf doelpunten tegen gekre gen. Op zeker moment zat ik zelfs te vrezen voor een neder laag met zeer grote cijfers." Het bleef bij .5-0 voor Vicenza Calcio en Vonk kon zelfs nog enige positieve feiten vaststel len. ..Plet klinkt misschien gek, maar aan de bal heb ik toch verbetering gezien bij Roda JC. Met name in de tweede helft hebben we fasen gehad dat we heel behoorlijk liepen te voet ballen." Vonk en zijn assistent Eddy Achterberg kondigden aan dat ze vooral aandacht gaan besteden aan de goede dingen. „Maar eerst gaan we met zijn allen op de video zien hoe in deze wedstrijd de tegen doelpunten zijn gevallen. De positieve gebeurtenissen zul len we gebruiken. Plet heeft het als invaller goed gedaan en met Zafarin voor Peeters groeide onze rechterflank. Met Van Houdt als diepste spits en Van der Luer daar controlerend achter draaide de ploeg aan vallend beter.AN P Luis Fernandez (links) van Real Betis wordt flink aangepakt door Trevor Sinclair van Chelsea (tweede van rechts). foto Paul Vincente/EPA van onze sportredactie RIJSWIJK - Frank Verlaat (VfB Stuttgart) en Ed de Goey (Chel sea) vormen de Nederlandse in breng in de halve finales van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars. Vicenza en Lo- komotiv Moskou completeren de laatste vier. Chelsea won gisteren met 3-1 van Real Betis Sevilla. De Lon- denaren hadden twee weken eerder in Spanje al met 2-1 ge wonnen. De schrik sloeg de 32.300 toeschouwers op Stam ford Bridge in de 2 le minuut, om het hart toen oud-ajacied Finidi de bezoekers aan de leiding bracht. Negen minuten latei- maakte Sinclair de gelijkmaker. Vijf minuten na de rust nam Chelsea de leiding, door een treffer van Di Matteo. Zola maakte in de laatste minuut de 3-1. Balakov VfB Stuttgart - Slavia Praag (2- 0) was de wedstrijd van Krassi- mir Balakov. De Bulgaar, net hersteld van een knieblessure, maakte beide treffers. In beide gevallen scoorde hij direct uit een vrije trap. Balakov krulde zowel in de 10e als 90e minuut de bal fraai langs de Tsjechische doelman Cerny. Lokomotiv Moskou plaatste zich op de valreep voor de halve finales. Eén minuut en 53 secon den in blessuretijd maakte aan voerder Tsjoegainov het win nende doelpunt tegen AEK Athene, 2-1. De eerste wedstrijd in Griekenland was in 0-0 ge ëindigd. Charlatsjev bracht de Russen in de 55e minuut aan de leiding, in de 68e minuut maak te Kopitsis uit een strafschop de gelijkmaker. Kwartfinales, tweede wedstrijden. Chelsea (Eng) - Real Betis Sevilla (Spa) 3-1 (1-1). 21. Finidi 0-1, 30. Sinclair 1-1, 50. Di Matteo 2-1, 90. Zola 3-1. Scheidsrechter: ITeyne- mann (Dui). Toeschouwers: 32.300. Eerste wedstrijd: 2-1, Chelsea naar halve finales. VfB Stuttgart (Dui) - Slavia Praag (Tsj) 2-0 (1-ft). 10. Balakov 1-0, 90. Balalcov 2-0. Scheidsrechter: Ar- randa (Spa). Toeschouwers: 15.000. Eerste wedstrijd: 1-1, VfB Stuttgart naar halve f inales. Lokomotiv Moskou (Rus) - AEK Athene (Gri) 2-1 (0-0). 55. Char latsjev 1-0, 6S. Kopitsis 1-1 (straf schop), 90. Tsjoegainov 2-1. Scheidsrechter: Merk (Dui). Eerste duel: 0-0. Lokomotiv Moskou van onze sportredactie MILAAN - Het bestuur van Internazionale beschuldigt Huub Stevens, de Neder landse trainer van Schalke 04, van het slaan vam verde diger Francesco Colonnese. Beide clubs speelden dinsdag in de kwartfinales van het UEFA-bekertoernooi tegen elkaar. Na verlenging ging de Italiaanse club verder. Stevens zou voor het begin van de verlenging een hand gemeen met Colonnese heb ben gehad. Assistent-trainer Sergio Pini van Inter kwam tussenbeide en trok de Ne derlander weg. Of de Itali aanse club een aanklacht te gen Stevens zal indienen, is nog onduidelijk. De Franse scheidsrechter Veissiere gelastte in Gelsen- kirchen na de reguliere ne gentig minuten beide teams naar de kleedkamer. Hoewel de reglementen van de Euro pese voetbalunie (UEFA) voorschrijven dat de spelers op of direct rond het veld moeten blijven, gelastte Veissiere tot een afkoelings periode. De Fransman zou ook zijn bedreigd door een Italiaanse supporter. ANP van onze sportredactie BRUSSEL - De Belgische bondscoach Georges Leekens houdt de deur open voor mid denvelder Enzo Scifo. De speler van Anderlecht besloot vorige maand zijn interlandloopbaan te beëindigen. België is straks op de wereldtitelstrijd een van de drie groepstegenstanders van Oranje. ,,Ik ben een democraat, een man van de dialoog", verklaarde Leekens. „Een telefoontje van Enzo voor een afspraak en ik ben binnen een uur ter plaatse." Leekens vindt een excuhs van Scifo echter wel nodig. Daar naast moet de routinier er be grip voor hebben geen basis plaats te kunnen claimen. Scifo, die 79 keer voor België uitkwam, reageerde met te zeg gen dat hij niet weet waarvoor hij zich moet excuseren. „Het was Leekens die oordeelde dat ik niet langer in staat was een belangrijke bijdrage aan het na tionale team te kunnen leve ren." Leekens passeerde Scifo vorige maand voor de oefenwedstrijd van de Belgen tegen de Verenig de Staten. De speler verweet de bondscoach daarop gebrek aan respect. De middenvelder wil echter graag naar zijn vierde WK op rij. Leekens heeft besloten de Ne derlandse clubs volgende week te ontzien. De Belgische bonds coach zal zijn internationals die bij PSV, Feyenoord en Roda JC spelen, niet oproepen voor de oefenwedstrijd op 25 maart te gen Noox-wegen. Op die dag hebben Luc Nilis (PSV), Geoffi'ey Claeys (Feye- nooi-d) en Bob Peeters (Roda JC) - het drietal dat Leekens on langs inviteerde voor de test- wedstrijd tegen de Verenigde Staten - competitieverplichtin gen in Nederland. RTR/ANP LOS ANGELES - Vier maan den, nadat zij de gordel over nam van de Duitse Jeanette Witte, zet profbokser Lucia Rij ker haar WIBF-wereldtitel in het weltergewicht voor de eerste keer op hel spel. In LecLyard, Connecticut, in het plaatselijke Foxwood-casino, ontmoet de na negen gevechten nog ongeslagen Amstei'damse maandagavond de Amerikaan se Maxy Ann Almagar, voorma lig wereldkampioene in het superweltergewicht van de Wo men's International Boxing Fe deration. Rijker en Almagar hebben vergelijkbare records. Rijker won al haar negen wed strijden, waarvan acht voortij dig. Almagar bokste eveneens negen keer, won acht keer en deed dat zeven keer binnen de limiet. GPD van onze sportredactie VICENZA - Met een sprankje lioop op een eervol gelijkspelle- Ije heeft Roda JC donderdag avond het domste gedaan wat maar mogelijk was: aanvallen tegen een Italiaanse cupfighter. Vicenza Calcio counterde de Nederlandse bekerwinnaar vol komen de vernieling in. Met 1-4 in Kerkrade was het erg, in Vi cenza met 5-0 nog veel erger. De uitslagen waren een schande voor de kwartfinales van het Europese bekerwinnaarstoer- nooi. Theo Vonk staat voor een schier hopeloze taak Roda JC voor de eredivisie te behouden. Al zijn tirades, adviezen, gesprekken, aanmoedigingen hebben nog weinig uitgehaald. Het vertrou wen was zoek en is nog steeds zoek. Woensdag staat PSV klaar in Eindhoven. De interim-trainer kreeg de tobbende Limburgse club in de voorbereiding wel op scherp, maar de speelwijze deugde van geen kant. 't Hart en Senden hadden binnen tien minuten geel te pakken, maar ze waren nergens bij alle vier kansen die de Italianen voor rust kregen en ,die ook een doelpunt oplever den. Vonks peptalk in de rust miste eveneens zijn uitwerking want het doelpuntenfestival ging na de pauze onmiddellijk verder. Agressief Vicenza hoefde gisteravond niets, alleen de kwalificatie voor de halve finales van de Eu ropa Cup II veilig te stellen. De leerde Firmani een weggekopte vrije schop door het midden van het doel, 2-0. In de 39e ging Mendez na een reeks blunders achterover in de lucht hangen voor 3-0. In de 41e zocht Amb- rosetti op zijn gemak de binnen kant van de verste paal voor 4-0. In de 46e overwoog Zauli een stuk of drie mogelijkheden voor zijn score en besloot tot een hoog wippertje, 5-0. Plezier Dit alles in een sfeeiwol stadion Romeo Menti met 12.000 toe schouwers die zich vermaakten met zang, dans en de wave. Zij hadden plezier. Toen de afstraf fing voor Roda JC na 5-0 al te grote vormen dreigde aan te ne men, kozen de tifosi massaal de zijde van de gemartelde tegen stander en klonk „Roda Roda" uit de kelen. Roda JC bleef na rust aanval lend voetballen. Niet meer met spits Peeters. De falende Belgi sche international bleef in de kleedkamer achter. De jonge Zafarin kon het op zijn plaats niet slechter doen. Het af standsschot van Lawal tegen de lat in de 75e minuut kreeg een ovationeel applaus en iedereen vond het zonde dat twee minu ten later een kopbal van Lawal overging. Ook Obdam pi'obeer- de het nog in de slotfase maar hij schoot naast. Vicenza Calcio (Ita) - Roda JC (Ned) 5-0 (4-0). 4. Luiso 1-0, 25. Firmani 2- 0, 39. Mendez 3-0, 41. Ambrosetti 4- 0, 46. Zauli 5-0. Scheidsrechter: Dallas. Toeschouwers: 12.000. Gele kaart: 'tHart, Senden (RodaJC). Eerste wedstrijd: 4-1. Vicenza naar halve finale. ANP door Frits Bakker HOEK - Hoek-speler Patrick Naudts ondergaat vandaag (vrijdag) een knie-operatie. Het is vrijwel zeker dat een deel van de meniscus in de linker knie zal worden verwijderd. De 32-jarige Belg ï'aakte dins dagavond geblesseerd in een vriendschappelijke wedstrijd tegen Terneuzen. De operatie wordt uitgevoerd in het zieken huis van Lokerén. Patrick Naudts rekent op een snel herstel. „Ik hoop dat het al leen de meniscus is, dan kan ik het slot van de competitie nog meemaken. Maar het is wel een enorme tegenvaller. We hebben met zijn allen naar de beker- wedstrij d tegen Halsteren (mor gen, zaterdag) toegeleefd. Voor mij is het de eerste wedstrijd die ik dit seizoen moet missen. Ik dacht eindelijk eens een jaar zonder zware blessures door te komen." Sliding Volgens Hoeks aanvaller komt de kniekwetsuur^voort uit een onschuldige actie. „Ik maakte een sliding, stond op en wilde wegdraaien van een tegenstan der, maar kreeg nog een klein duwtje. Toen ik daarna wilde opstaan, was de knie geblok keerd." Woensdagmorgen het Naudts zich in België verzorgen, gister morgen werd de knie verder on derzocht. Foto's wezen uit dat in elk geval de meniscus is ge scheurd. Vanmorgen wordt tij dens de operatie bekeken of er meer beschadigd is in het ge wricht. Meer tegenslag Trainer Adriaan Nieuwenhuijse moest deze week, in de aanloop Baar de bekerwedstrijd, nog meer tegenslag incasseren. An- gelo Nijskens is geveld door de griep. „Ik hg nog steeds met koorts in bed en het moet al heel snel beter gaan wil ik zaterdag spelen", zei de aanvaller giste ren. Geert de Poorter vertoonde dinsdagavond ook verschijnse len van het griepvirus. Franky Standaert is net hersteld van griep, maar heeft een trainings achterstand. Verder mist Hoek zaterdag in de thuiswedstrijd zeker de geschorste Mare Min- naert. ploeg wachtte rustig af wat de zwakke tegenstander zou doen. Gek genoeg stormde de oppo nent agressief en revanchebe- 'lust naar voren. Beter konden de Italianen het niet treffen om hun beste wapens uit te spelen: bij balverovering op topsnelheid cle ruimte benutten. Hun superieu re techniek bracht de ballen op de spectaculairste wijze in het net van cle machteloze Kass- mann. De verdediging faalde schromelijk, de scorende Italia nen hepen of stonden steeds vol komen vrij voor de afronding. In de vierde minuut al profiteer de Luiso van een communica tiestoornis tussen Valgaeren en Kassmann, 1-0. In de 25e vol- Ambrosetti van Vicenza (midden) troeft Eric van der Luer (rechts) en Stephan 'tHart van Roda JC af. foto Ed Oudenaarden/ANP door Frits Bakker HOEK - John Bravenboer (62) onderhoudt al twintig jaar een innige band met de voetbalclub Hoek. Hij was er eerst gewoon supporter, werd al snel één van de invloedrijke sponsors, hielp de club mee omhoog in het ama teurvoetbal en liet zich tenslotte ook verleiden tot de meest ver antwoordelijke functie binnen de vereniging. Het is ongemerkt een belangrijk deel van zijn toch al zo hectische leven geworden. Aan het eind van deze jaargang loopt zijn drie-jarige zittings periode als voorzitter af. „Ik weet nog niet of ik het wel blijf doen, er zijn kleine irritaties." Maar dat mogen ze in Hoek ei genlijk nog niet weten- Het zou kunnen dat hij al weg is, voordat in het voetbal de schei ding tussen profs en amateurs wordt opgeheven. John Braven boer is daar altijd al eexx harts tochtelijk tegenpleiter van ge weest, maar de ontwikkelingen baren hem zorgen. Hij voert een schijngevecht, want achter de scheimen wordt met veel inzet gewei'kt aan een nieuwe compe titie-opzet: een tussenklasse die een brug moet vormen tussen betaald voetbal en amateurs. Daarover wordtin juni beslist in de vergadering van de amateurs en profs. Doorstroming John Bravenboer: „Het speelt al een paar jaar, omdat ze vinden dat er geen doorstroming meer is naar de profs. En nu schijnt het er toch van te komen. Ik ben er tegen, Hoek is tegen en alle zaterdagclubs zijn tegen. Wie het dan wel willen? Het bestuur betaald voetbal en de zondag clubs uit de hoofdklassen. Ik snap wel waarom, want die wil len gewoon ook op zaterdag gaan spelen. Het zondagvoetbal moet het met rampzalige toe schouwers-aantallen doen." Het praktische bezwaar van de zaterdagclubs zal niet opwegen tegen wat de KNVB in de nieu we structuur voor ogen heeft. John Bravenboer wil met Hoek niet het hele land dooireizen en wil op termijn ook zeker niet doorstromen naar de profs (eer ste divisie). „Waar halen we de spelers vandaan, hoe komen we aan het geld en wat hebben we daar te zoeken? Ik zie het al voor me dat we tot in Den Haag spe lers moeten gaan ronselen." Toch zijn de plannen concreet. De KNVB wil naar eexi competi tie-opzet met een topklasse, met John Bravenboer ziet de ontwikkelingen in het amateurvoetbal met zorg tegemoet. foto Charles Strijd een promotie en degradatie-re geling van en naar de eerste di visie. Bx'avenboer: „Al kunnexx ze amateurclubs nooit verplich ten om te promoveren." Bij de amateurs wil de HSV Hoek natuuilijk wel zo hoog mogelijk blijven spelen. Dat wil dus zeggen: als er een topklasse komt, wil de Zeeuws-VLaamse club erbij zijn. Bravenboer: „Het schijnt dat we volgend jaar bij de eerste vijf moeten eindi gen om te mogen promoveren. Hoek overweegt om onder cüe omstandigheden een overgang naar een andei'e hoofdklasse aan te vragen. Zwaktebod? Tja, we moeten eerlijk durven zijn: in de klasse waar we nu in spe len, is het heel zwaar om bij de eerste vijf te komen." Hoek zal binnenkort een ver zoek richten tot de KNVB om in de hoofdklasse B te spelen. Daar ontmoet de club tegenstandei's als Barendrecht, Spakenburg, GVW en D O VO in plaats van de toch iets hoger ingeschatte hoofdklassers als Katwijk, Scheveningen, FC Lisse en Quick Boys. Bx'avenboer kan slechts hopen dat het verzoek wordt gehonoreerd. „Want als je bij de eerste vijf moet eindigen, zullen meer clubs weg willen uit die sterke klasse." Wat is er op tegen om weer eens wat anders te doen? Braven boer: „IJssehneexvogels heeft voiigjaar gezegd: we willen wel eens naar C, want we willen kampioen worden. En kijk eens naar de stand: ze wórden kam pioen, want ze staan een straat lengte voor." Heel veel geld „Ik wil benadrukken dat het voor ons geen opstapje is naar nog hoger", vex'zekert Braven- boei'. „Het is voor Hoek niet haalbaar, zoals het ooit voor Vlissingen ook tot mislukken gedoemd was. We kunnen wel willen in Zeeland, maar er is geen basis. Je weet met waar je spelers vandaan moet halen om betaald te kunnen spelen, want hier zijn maar een paar uitschie ters. En wat gaat het kosten? Je moet spelers officieel op de loonlijst zetten, je moet de ac commodatie aanpassen. Dan praat je dus over heel veel geld. En wat dan nog? De kans is groot dat we ergens onderin hangen en dat we voor een paar honderd man spelen. Nee, dat nooit. Wij zeggen: we willen lek ker amateurclub blijven." John Bi-avenboer wacht de ont wikkelingen af en hoopt intus sen nog op een sportief succesje van zijn club. Hoek speelt mor gen (zaterdag) voor de beker een thuiswedstrijd tegen Halsteren. „We moeten eigenlijk wel win nen om er nog iets van te maken en volgend jaar mee te doen in de Arnstel Cup." En verder denkt de Hoek-voorzitter in de komende weken vooral na over zijn toekomst binnen de club Kleine irritaties Het is niet ondenkbaar dat hij tei'ugtreedt, omdat er kleihe ir- i'itaties zijn die hem tegenstaan. Bx'avenboer maakt zich zorgen over de stromingen in de club. „Je hebt het bestuux', waai'van ik voox-zitter ben, de Stichting waax'in de sponsoi's zich hebben verzameld en de supportersver eniging. We zouden met zijn al len achter de club moeten staan, maar het geeft de laatste tijd nogal wat wrijvingen. Als de ir- xitaties de overhand nemen, trek ik mijn conclusie." „Ik wil als voorzitter tenslotte ook nog wel plezier aan het voetbal beleven. En na een ver velende vei'gadering heb ik wel eens'twijfels. Dan denk ik: ik zou eigenlijk moeten stoppen. Kan ik lekker op zaterdagmid dag naar de wedstrijd gaan kij ken. Vijf minuten van tevox'en aankomen, kopje koffie dx'inken in het sponsox'home en lekker op de tribune gaan zitten meele ven. Zonder me zorgen te maken om wat er allemaal rondom ge beurt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 25