Is»!. Dixan Eén keer per jaar een Aan de schoonmaak en toch lekker eten frisse wind door het huis... Breng je kleding weer tot leven met RobijnVitalky Bloembollen plant ze nu! Dag knollenveld, welkom nieuw gazon... Traktatie bij de grote schoonmaak Tips voor schoonmaak in huis Dixan Blue Energy en Dixan Color totaal vernieuwd 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 13 MAART 1998 Advertentie GOEEMIIEUWS Verschijnt wekelijks in een oplage van 4.633.417 van Den Helder tot Maastricht. was- V Spccfal«? formule voor ttnolte an gcm|ikfeé' lijkc vorwijcfoimg van n^.icè'prèïten an vcf J t/, Vervt'ijderf sn tójöf fkcilwc^omlqg■vdbrkornrfh-- M f Veilig in gebruik, zclh op omailb. pfaih'c'" cn ppnöför(t:v;L^*- Geoft <*cn ichlftorörtcfg. glans t-''Direct resultaat Terug naar het verleden Vorig jaar moest het er maai eens van komen: de zolder op ruimen. In de loop der jaren wa daar steeds meer naar toe ver huisd en zo af en toe ging he idee me gewoon tegenstaan dai het daar wel een pakhuis leek. Op een gegeven momeni kreeg ik zelfs het spookbeeld van een zichzelf ontlastende zolder Dat het vlieringluik een keei spontaan zou openklappen en ei één kolom met spullen naai beneden zou storten. Maar goed, op een schone dag in maart had ik al m'n moed bij elkaar geraapt en ging ik naai boven. Al opruimende kom je er dan achter dat je in feite een groot fotoboek openmaakt. Je komt de ene na de andere herin nering tegen. Oud speelgoed vari de kinderen, kleding van een paar •jaar terug, niet meer gebruikte spelletjes en ga zo maar door. Toch ging ik voortvarend te werk en binnen een uur had ik ettelijke vuilniszakken gevuld. Het zweet gutste van m'n voor hoofd en ik kreeg al visioenen van een lege zolder. Ja, dit was m'n dag... Maar goed, aan alle dingen komt een eind en ik vond m'n Waterloo bij een oude schoolfoto. Hij zat los in een plakboek en met die plaat in m'n hand ging ik de hele groep langs om te kijken of ik alle namen nog kende. Een schok van herkenning volgde. "Hé, daar heb je Carla, die er al vroeg bij was met roken, en kijk, daar heb je Gijs die weieens gepest werd met z'n rooie haar..." Ik werd ineens ontzettend nieuwsgierig naar wat er van al die lachende kinderen terecht was gekomen. Wat voor werk zouden ze doen, zouden ze ge trouwd zijn of inmiddels alweer gescheiden? Met een reünie zou ik op al dat soort vragen ant woord kunnen krijgen. Ineens leek het me 'n goed plan om daar maar eens werk van te maken. Ik belde met m'n oude school voor een adressenlijst van destijds en een onafzienbare reeks tele foontjes volgde. Met ouders, echtgenoten, kinderen en uitein delijk ook oud-klasgenoten. Ze bleken verspreid over het hele land te wonen en één was zelfs geëmigreerd naar het verre Nieuw Zeeland. Op een enkele uitzondering na reageerde ieder een positief en de datum prikten we ergens in mei. Op de reünieavond zelf bleek 80% van die oude klas aanwezig te zijn en na een half uur leek het wel of we elkaar vorige week: voor het laatst gezien hadden. Er hing een uiterst amicaal sfeertje en alles liep lekker door elkaar heen. Ja, eigenlijk kan ik het iedereen aanraden, zo'n'grote schoonmaak. In maart en april krijgen veel mensen zin om weer 'ns lekker in de tuin aan het werk te gaan. En dat komt goed uit, want het is bij uitstek de tijd om de bollen voor de zomerbloeiers de grond in te doen. Gladiooltjes en lelies kunnen de vrieskou aan en mogen al vanaf maart in volle aarde geplant worden. Wilt u dahlia's of bego nia's planten, dan is het beter te wachten tot april. Het is trou wens aan te raden de bloem bollen in een groep te planten, tussen de jaarlijkse bloemen of in voldoende diepe potten. En tot slot nog even dit: gladiooltjes, lelies, dahlia's en begonia's verdragen de schaduw, maar hoe meer zon ze krijgen, hoe beter en mooier ze zullen bloeien in uw tuin. "Wauw, het schoonmaken van tic kattenbakken is een stuk makkelijker geworden! Kijk eens naar dit nieuwe stofzuigerhulpstuk!" Een gemakkelijke, warme traktatie is altijd lekker tijdens de grote schoonmaak. Unox Knaks zijn in een handomdraai warm in de mag netron of een pannetje. Naast de normale Knaks heeft Unox ook Magere Knaks, net zo lekker, maar bereid met mager vlees en bevat daarom slechts 9% vet. Recept-tip: Kaas-Knakstostie. Beleg een witte boterham met in de lengte doorgesneden Unox Knaks en plakjes jongbelegen kaas. Leg er een boterham op en rooster de tosti bruin. De keuken, wc en het bad krijgt u heel goed en eenvoudig schoon met een sopje van vloei bare zeep of afwasmiddel en zonodig schuurpoeder. Kalkaanslag verdwijnt een voudig met azijn. (Leg zonodig een in azijn gedrenkte doek eni ge tijd in de wc-pot.) Ramen kunt u het beste lap pen met water en vloeibare zeep of afwasmiddel. Hierna nog even zemen met water waarin een beetje azijn of zout is opgelost. Aangebrande pannen (niet van aluminium) kunt u opzetten met water en soda. Aluminium pannen schuurt u voorzichtig met een schuursponsje. Vloeren (in de was of gelakt) kunt u afnemen met water waar in vloeibare zeep is opgelost. Vlekken verwijdert u prima met ossegalzeep. Meubelen kunt u afnemen met een vochtige doek (evt. wat vloeibare zeep in het water). Gebruik voor een verstopte gootsteen een zogenaamde 'gootsteenplopper'. Wikkel zilver in aluminium folie, dan laten weken in heet water met soda. Voor het schoonmaken van het koffiezetapparaat is schoon- maakazijn heel geschikt. Ook kunt u een speciaal ontkalkings middel gebruiken. Let er op dat wanneer alle kalk verwijderd is, er een paar keer een vol reservoir water doorheen moet lopen. Dit om de over heersende smaak van het ontkal- kingsmiddel kwijt te raken. Dixan Blue Energy en Dixan Color hebben sinds kort een compleet vernieuwde samenstel ling. Dit komt door nieuwe actieve ingrediënten die zorgen voor een verbeterde waskracht. Hierdoor worden hardnekkige vlekken nu nog doeltreffender aangepakt. Kortom, Dixan Vlekken- kampioen garandeert altijd weer een vlekkeloos schone was. iiKPSESl EEtSEaa.. MSéMPSIteS vjBHfe® MECMPOKS teas mmm VLEKKENKAMPIOEN Wanneer u. nu naar buiten kijkt en het gazon ziet liggen, dan jeuken uw handen waar schijnlijk om wat aan de arm zalige toestand van uw eens zo mooie grasperk te doen. Want laten we wel wezen, na een winter met lage tempera turen en weinig licht heeft het gras veel moeten ontberen Hieronder leest u hoe u een knollenveld weer omtovert in een prachtig gazon (wel even zaad kopen natuurlijk). Bewerk eerst de bodem door hem goed om te spitten, te schoffelen en met een wals te bewerken. Strooi het zaad daarna over het volledige oppervlak. De zaadjes zullen in de grond ge drukt worden door de grond aan te harken. Begiet het terrein druppel- gewijs. Al na 8 a 20 dagen zullen de eerste grasscheutjes dan hun kopje boven de aarde steken. Wanneer het gras een hoogte van zo'n 15cm bereikt, kunt u voor de eerste keer de grasmaaier er overheen halen. Het is trouwens aan te raden om het gazon na zo'n drie maanden te bemesten met kunst mest of organische compost. Zorg er alleen voor dat de ondergrond hierbij steeds vochtig is. Op die manier zal het grasperk na melijk uitgroeien tot een fantastisch zomers tapijt. Robijn Vitality issuer. verzachter die je kleding zacht conditie houdt, omdat het de elasti citeit van de vezels helpt behouden. Nieuw leven dus voor al je kleding, ook dankzij de verrassend frisse geur! Misschien kunt u het zich nog herinneren uit uw jeugdjaren: de schil derijen van de wand, alle meubels in de slaapkamer, plafonds die grondig afgezeemd werden, kortom; het was tijd voor de grote schoonmaak. Er zijn nog maar weinig mensen te vinden die ieder jaar het huis zo'n in grijpende beurt geven. En eigenlijk lijkt zo'n vooqaarsschoonmaak ook wel iets van vroeger, toen huishouden nog echt als een vak werd beschouwd. Mocht u dit jaar toch de lentekrie- Spaar het milieu bij het schoonmaken bels krijgen en het plan voor een grote schoonmaak hebben, dan komt u met deze pagina alvast in de juiste stemming. Want met veel tips en wetenswaar digheden over schoonmaken doet u dan ongetwijfeld uw voordeel. Ook besteden we aandacht aan de tuin. Hoe u die met een paar eenvoudige ingrepen weer helemaal klaar voor de naderende zomer kunt maken. Een pagina dus waarmee u meteen behoorlijk aan de slag kunt. De redactie van Goed Nieuws wenst u bij deze veel succes! Al meer dan 30 jaar is Sun de onbetwiste nummer 1 in vaat- wasmiddelen. Continu onder zoek en het steeds maar weer verbeteren van producten, staan aan de basis daarvan. Anno 1998 heeft Sun haar tabletten met drievoudige wer king nog verder verbeterd. De samenstelling is veranderd en de oplosbaarheid vergroot, waar door de drievoudige werking nog sneller effectief wordt. Weg dus met alle hardnekkige etens resten, vlekken en kalkaanslag! Probeer het zelf maar eens, deze verbeterde Sun Tabletten met drievoudige werking. Sun. De vaatwasspecialist. Wist u dat er tegenwoordig heel veel middelen te koop zijn waarmee u het milieu behoorlijk ontlast? Zo kunt u bijvoorbeeld voor de dagelijkse reiniging van het toilet heel goed een product op basis van waterstofperoxyde ge bruiken. Net als chloor werkt dat desinfecterend, maar het is min der belastend. Moet u kleine oppervlakken reinigen, dan is het aan te raden om gebruik te maken van een sprayreiniger. U gebruikt dan minder schoonmaakmiddel. Tot slot nog even dit: welk schoonmaakmiddel u ook ge bruikt, houd altijd de dosering aan die op het etiket staat ver meld. Het middel is dan namelijk het meest effectief. Laat de spinazie ontdooien. Be strooi de spinazie met wat zout en peper. Meng de crème fraiche met 3/4 van de geraspte kaas. Vul een ovenvaste schaal met laagjes van achtereenvolgens: tomatensaus, ham, spinazie, een paar lepeltjes van het kaasmengsel en lasagnevellen. Ein dig met een laagje van het kaas mengsel waarover de rest van de kaas is gestrooid. Zet de lasagne tot gebruik in de koelkast. Verwarm de oven voor op 175°C. Bak de lasagne in de voorverwarmde oven in ca. 45 minuten goud bruin én gaar. Goed Nieuws Tip: Wilt u eens lekker variëren? De ham laat zich prima vervangen door bijvoorbeeld frican deau of gekookte ossetong! José van Mil De grote schoonmaak is en blijft een hele klus. Aan het einde van zo'n dag heeft niemand zin om nog uitgebreid te koken. Geniet dan van de lekkere lasagne die de dag ervoor al is klaargemaakt, en alleen nog even de oven in hoeft. Lasagne met spinazie, ham en tomatensaus Hoofdgerecht voor 4 personen '50 g grof gehakte diepvries spinazie zout, peper 2 dl crème fraiche 200 g geraspte komijne kaas 1 pot (665 ml) kant-en-klare tomatensaus (Sugocasa) 200g dun gesneden ham 12 d 15 lasagne vellen (voorgekookt)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 8