Niet-confessionelen buitenspel PZC Ontwikkelingen rond grensgebied liggen vrijwel stil Watersnood nn Vlissingse latkelders Landschapscamping als nieuwe neventak voor akkerbouwers zeeland 12 Totale omwenteling in Dirksland; SGP, CDA en RPF vormen samen college weekenddiensten Inlia zet strijd voor Ethiopische Nurhusan voort na afwijzing vrijdag 13 maart 1998 door Andries Molengraaf DIRKSLAND - De gemeente Dirksland krijgt binnenkort een geheel christelijk gemeentebe stuur. Dat is het resultaat van de collegebesprekingen van giste ren. SGP, CDA en RPF zijn het daarin eens geworden over de vorming van een coalitie. Zelfs de namen van de wethouders zijn al bekend. Het betekent een totale omwenteling. Momenteel wordt Dirksland nog geregeerd door de PvdA en Gemeentebe langen, vanuit de raad gesteund door de WD. Omdat Gemeentebelangen vo rige week bij de verkiezingen een zetel verloor aan de SGP, is de huidige coalitie haar meer derheid van eén zetel kwijt aan de confessionele oppositie. Op initiatief van de SGP, die met vier zetels de grootste partij werd en dus de eerste keus had in de onderhandelingen, komt nu een totaal ander college aan de macht. „Het ging allemaal behoorlijk snel", zei SGP-lijst- trekker P. J. Koningswoud gis teravond na de besprekingen. Wethouders Koningswoud gaat maandag met zijn beoogde coalitiegeno ten om de tafel zitten om van de drie partijprogramma's een schets van een collegeprogram ma te maken. Hoewel hij ver wacht dat ze er wel uitkomen, houdt hij toch een slag om.de arm. „Acht jaar geleden waren we ook de grootste, maar toen deden we uiteindelijk niet mee in het college." Het is zeker niet de bedoeling dat de SGP nu weer buitenspel wordt gezet. Daar lijken de besprekingen ook al te ver gevorderd voor. Zelfs de namen van de wethou ders zijn al bekend: Konings woud zelf en CDA'er A J. Schouten. Alleen de portefeuil leverdeling moet nog plaatsvin den. De RPF zal het college van uit de raad steunen. De omwenteling is mede te dan ken aan de lijstverbinding van SGP en RPF, die de SGP de zetel winst,opleverde. „Aanvankelijk wilden we zelfs met een hori zontale lijstverbinding van SGP, RPF én CDA de verkiezin gen in", zegt D. Leeflang van de eenmansfractie RPF. „Maar daar wilde het hoofdbestuur van mijn partij niet aan. Omdat we wel met de SGP een lijstver binding zijn aangegaan, hebben we toch die extra zetel in de wacht gesleept. Schoorvoetend WD-fractievoorzitter A W. Driesprong betreurt het dat de collegevorming nu in de rich ting van 'rechts' gaat. „Dat is niet zo prettig. We hebben vier jaar lang heel goed samenge werkt. Het verbaasde me dat het CDA deze kant op ging. Het is hun goed recht, maar het ging schoorvoetend." Een voorstel van de huidige col legepartijen om een derde wet houder aan te stellen om zo mét het CDA erbij op een bredere basis door te regeren, haalde het niet. Veel zal er niet veranderen in Dirksland als de confessione len aan de macht zijn, voorspelt Koningswoud. Toch zal het aan kleine dingen merkbaar zijn, zoals bijvoorbeeld aan de grote re vrijheid van ambtenaren van de burgerlijke stand om princi piële bezwaren kenbaar te ma ken tegen zaken als partnerregi stratie. Middelharnis Ook in Middelharnis is gisteren overleg gevoerd over de college vorming. Volgens G. Slootweg, de tweede man van de grootste partij SGP, is daar nog mets concreets uit naar voren geko men. „De pax*tijen hebben di verse opties op tafel gelegd, waarvan er uiteindelijk drie zijn overgebleven. In de volgende ronde gaan we daarmee verder. Welke die drie opties waren, wilde Slootweg niet zeggen. Landschapspark is er nog lang niet door René Schrier KRUININGEN - Eind 1993 kwam een aantal ambtenaren van Reimerswaal, Antwerpen en enkele inmiddels heringe deelde West-Brabantse ge meenten bij elkaar. Ze bogen zich over de vraag wat de toe komst zou moeten zijn van het grensgebied van de provincies Zeeland en Noord-Brabant. Dat gebied stond en staat nog steeds onder druk van de op rukkende Antwerpse indu strie. De gemeenten wilden op een rijtje hebben welke kant het met die polders en de Bra bantse Wal op moet. Na enkele vergaderingen van de ambtelijke werkgroep kon een eerste inventariserende schets gepresenteerd worden. Dat was in oktober 1993. Nu vierenhalf jaar later zijn er in middels twee studies verricht door het stedenbouwkundig bureau Rothuizen, Van Doom en 't Hooft uit Goes, samen met een Vlaams bureau, en aan een derde studie wordt gewerkt. De nota's zien er wat chiquer uit dan de ambtelijke schets, maar in feite is het proces in houdelijk nog niet zoveel ver der. Het is tekenend dat in een voorstel aan de Reimerswaalse raad van augustus 1997 onder het trefwoord 'Overlegresulta- ten' staat: 'Niet aan de orde'. Niet dat iedereen heeft stilge zeten. De voorbereidingen hebben er wel toe geleid dat binnenkort, maandag 20 april, officieel het gemeenschappe lijk orgaan Landschapspark Zeeland-Voorkempen kan worden opgericht. Verder heb ben enkele gemeentebesturen zich ook gebogen over de vraag wat ze met dat gebied willen. Niet zozeer omdat de Voor kempen een actueel politiek onderwerp was, maar gewoon omdat de vaststelling van de bestemmingsplannen buiten gebied aan de orde was. Een krappe meerdeiheid van de ge meenteraad van Reimerswaal heeft er in dat kader voor geko zen om het bewuste gebied vooral een agrarische/groene bestemming te geven. Overleggen Namens de gemeente Reimers waal is ir. J. GideonSe, hoofd van de afdeling bouwen en wo nen, bij het ambtelijk overleg betrokken. Ook hij kan niet zeggen dat er zo veel schot in het overleg zit. Aan de andere kant zitten er allerlei positieve M— Het gemeenschappelijk orgaan Landschapspark Zeeland-Voorkempen maakt zich zorgen over de oprukkende Antwerpse industrie. foto Willem Mieras kanten aan het feit dat de ge meenten Woensdxecht, Kapel len, Reimerswaal, Stabroek en Antwerpen regelmatig met el kaar overleggen. Gideonse: ,Het feit dat j e met Antwerpen praat over hun plannen met betrekking tot uitbreiding van het havengebied, betekent dat je in ieder geval niet voor ver- rassingen komt te staan. En aangezien er ook wethouders bij zijn, bijvoorbeeld Mieke Vogels van Antwerpen, is het overleg niet vrijblijvend. Dat is namelijk het gevaar dat als een zwaard van Damocles boven het overleg over de Voorkempen hangt. De ge meenten kunnen wel braaf met elkaar afspreken dat bijvoor beeld het gebied groen inge richt moet worden: de realiteit kan anders worden als het om de economische belangen van een gemeente gaat. Dat gevaar is niet denkbeeldig, gelet op al lerlei voornemens die nu be kend zijn. Zo is daar de spoor verbinding tussen Antwerpen en Rotterdam, de wens van de de provincie Zeeland om even eens een spoorverbinding met Antwerpen te krijgen en het plan voor de aanleg van een goederenoverslagcentrum voor spoor, water en weg in de gemeente Reimerswaal. Vol gens Gideonse hoeft het een het ander niet uit te sluiten. Bepaalde economische ont wikkelingen kunnen best uit gevoerd worden terwijl ook de landschappelijke aankleding wordt gerealiseerd. Hij vindt het vooral belangrijk dat er eindelijk een goed on derbouwde visie op tafel komt, waarmee het gemeenschappe lijk orgaan in Brussel Europese subsidie kan aanvragen. Het is namelijk de bedoeling met dat Europese geld de plannen voor de Voorkempen uit te voeren. De officiële installatie wordt trouwens gehouden in kasteel Ravenshof. Dat is in feite het eerste Europese project, want de gronden van het kasteel lig gen zowel op Nederlandse als op Vlaamse bodem en het ge heel kon dan ook met Europese subsidie opgeknapt worden. 14 en 15 maart 1998 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 SCHOUWEN-DUIVELAND Huisartsen: Zierikzee, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. W. van Geer, Zierikzee, tel. (0111) 412080. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek en Brouwer shaven, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: L. A. M. Bruel en J. J. Roth, zat. loka- tie Scharendijke, zondag Markt 32, Brouwershaven, tel, (0111) 691280. Spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00'uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Ooster- land, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: M. v. d. Berg, Weth. van Klinken- straat 10, Nieuwerkerk, tel. (0111) 641810. Veere blijft bij verschil in sluitingstijden KOUDEKERKE - Het college van burgemeester en wethou ders van Veere houdt vast aan de voorgestelde verschillende slui tingstijden voor de horeca. Al leen de sluitingstijden voor nachtbedrijven wil het college aanpassen. De Hooizolder en het Kaxrewiel mogen tot vier uur 's ochtends openblijven in plaats van drie uur. Tussen vier en vijf uur heb ben de bedrijven wel een ver gunning nodig. Deze regeling sluit aan bij de Algemene poli tieverordening in Vlissingen. Strandpaviljoens moeten alle maal om 23.00 uur dicht. De bij zondere ligging in duin- en na tuurgebieden verzet zich tegen ruimere opening, meent het col lege. Donderdag 19 maart neemt de raad een definitief besluit over de Verordening sluitingstijden horeca Veere. Milieustraat Op de agenda van de raadsver gadering staat ook de subsidie beleidsnota voor de fuserende VW's. Ondanks verzoeken van de VW om meer subsidie in de jaren 2000 en 2001, blijft het college bij zijn standpunt. Verder dan een vergoeding in de frictiekosten tijdens de begin periode om de nieuwe organisa tie op weg te helpen wil het da gelijks gemeentebestuur niet gaan, Verder komt een krediet van 60 mille aan de orde voor het bouwrijp maken van het terein aan de Hondegemsweg in Se- rooskerke voor een milieu straat. De vergadering begint om 19.30 uur in het bestuurs centrum in Koudekerke. Tandartsen: H. B. Geleijnse-Szitajtis, Noord straat 12, Burgh-Haamstede, tel. (0111)652698. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30 -17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 251177. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): E. Wonder- gem, Zonnemaire, tel. (0111) 412180. Spreekuur zat. 13-13.30 uur, Molenstraat 26, Bruinisse. GOEREE-OVERFLAKKEE CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Dirksland, Herkingen en Melissant, vrij. 17.00-maa. 08.00 uur: T. van den Doel, Nieuweweg 55, Melissant, tel. (0187)601752. Huisartsengroep Middelharnis- Sommelsdijk, zat. 08.00-maa. 08.00 uur: G.J. Dogterom en F.J. Berkelaar, Voorstraat 17, Sommelsdijk, tel. (0187)482144. Huisartsengroep Flakkee Oost (Stad aan 't Haringvliet, Den Bom mel en Ooltgensplaat), vrij. 18.00- maa. 08.00 uur: H.M. Nijhof en J.C. Nijhoef-de Mo- ree, Langeweg 25, Ooltgensplaat, tel.(0187)631201. Apotheek Apotheek Dirksland, Voorstraat 25, Dirksland, tel (0187) 601580, ge opend van ma. t/m vrij. van 08.30- 12.30 en 13-18 uur, zat, 9-12 en 17- 17.30, zon. 11.30-12 en 17-17.30 uur, spoedrecepten telefonisch via telnr. (0187)601580. Apotheek Ouddorp, Boompjes 3, Ouddorp, tel (0187) 683789, zat. 12- 13 en 16.30-17 uur, zon. 12-12.30 en 17.30-18 uur. Apotheek Menheerse, Voorstraat 16, Middelharnis, tel (0187)483666, zat. 10.30-11.30 en 17.30-18 uur, zon. 11-11.30 en 17.30-18 uur, spoedrecepten telefonisch. Apotheek St. Joris, St. Joris Doel- straat 34-36, Sommelsdijk, tel. (0187) 487277, weekenddiensten via telefoonnummer (0187) 483666; spoedrecepten telefonisch. Dierenartsen Dierenkliniek Goeree-Overflakkee (gezelschapsdieren), Zuid' Achter weg 28, Sommelsdijk, dienstdoen de dierenarts via tel. (0187) 482897. P.R.J.M. Schilder, Kolfweg 27, Ou de Tonge, afspraken via tel (0187) 642441. Dierenartsenpraktijk L.E. Tjebbes en C.M. Westermann, Pr. Hendrik straat 2, Middelharnis, afspraken viatel. (0187)482966. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De fietsen kunnen niet meer in de kelders worden weggezet, de vriezer moest ijlings worden wegge haald en kampeer- en tuinarti- kelen verhuisden naar een al ternatieve berging. Ten minste twee flats - met zes woningen per opgang - aan de Vlissingse Paul Krugerstraat hebben te kampen met wateroverlast. De kelder van een van de com plexen stroomt sinds mei vorig jaar regelmatig onder, de be woners van het andere com plex hebben vanaf eind de cember wateroverlast. Voor Lia Deguelle, bewoon ster van een huurflat aan de Paul Krugerstraat met uit zicht op de Industrieweg, is de maat vol. „Als het geregend heeft, stijgt het grondwater. We weten dan wel weer wat ons te doen staat. Met veger en blik moeten we het water weg scheppen. Af en toe komen er een paar mannen die de kelder leegzuigen, maar dat zijn na tuurlijk lapmiddeltjes. Het moet eens grondig aangepakt worden." Drie medeflatbewoners be vestigen het relaas van De guelle. Ze hebben hun huis baas Arnold van Velzen en de gemeente regelmatig geïnfor meerd. „Maar vanaf mei vorig jaar is de situatie eerder ver slechterd dan verbeterd. Als het regent, zie je het vocht zo aan de onderkant van de wand naar binnen sijpelen. De ra men zijn altijd aangeslagen, de vochtigheid stinkt. Je huurt een woning met kelder. Ik vind het niet zo erg om die kelder eens droog te maken. Maar nu wordt het te gek en vind ik dat de huisbaas toch te gemakke lijk ervan uitgaat dat wij het wel opknappen", vult Ilse van Hoepen aan. V erzekeringszaak Een flat verder heeft. L. de Kroo met hetzelfde probleem te maken. Zij heeft haar ap partement in 1985 gekocht. Eén keer in de drie maanden maakt zij ruim driehonderd gulden over aan de Vereniging vanEigenaren. „Datisvooral- gemeen onderhoud van het complex. Ik heb de vereniging ook aangeschreven hoe het nu verder moet. Want hoe moet ik het onderhoud van onze op gang interpreteren?" Onge veer vier jaar geleden hadden beide flats ook water in de kel der staan. „Toen zijn de muren behandeld en konden we de spullen droog opslaan. Net als Ilse van Hoepen (1) en Lia Deguelle aan het dweilen in hun ondergelopen kelder, foto Ruben O reel nu kwam het water zo'n twin tig centimeter hoog." Over de oorzaak van water overlast tasten de partijen in het duister. Er wordt gewezen naar de werkzaamheden aan de Paul Krugerstraat. Vorig jaar werd een nieuwe riolering aangebracht en werd een van de belangrijkste Vlissingse ontsluitingswegen heringe richt. Ook leggen sommigen een verband tussen de hoge grondwaterstand en de water hoogte in het kanaal. Maar ze kerheid bestaat er niet over. „Als wij aan onze huisbaas vragen wanneer onze kelders (twee grote en zes kleinere) weer te gebruiken zijn, horen we dat het een verzekerings zaak is. Maar het gaat ons niet aan wie de schuldige is en wat de oorzaak is. Wij willen weer fietsen in de kelder plaatsen en wij willen dat de schimmel van de muren verdwijnt. Na bijna een jaar is dat toch niet te veel gevraagd", merkt Deguelle op. Arnold van Velzen heeft als ei genaar van een flatgebouw de gemeente aansprakelijk ge steld voor de wateroverlast. „Het is inderdaad een vex'zeke- ringszaak. Het onderzoek naar oox'zaak en gevolg duurt lang. Dat vind ik vervelend voor de huurders. Ik kan niet meer doen dan na een flinke regenbui de kelders leegpom pen", zegt hij. Jan Risseeuw van de gemeente Vlissingen hoopt op een spoe dige uitslag van het ondex- zoek. „Er wox-dt index-daad al ex-g lang over gesproken. Dat komt ook omdat het zo gevoe lig ligt." Woensdag gaan alle partijen weer om de tafel zitten. Eerder heeft de SGP laten weten dat zij graag met de PvdA vei'der wil, omdat die bij de verkiezingen van vorige week als tweede par tij uit de bus kwam. Om aan een meerderheid te komen, moet daar nog een derde partij bij. Momenteel is in Middelhai'nis een college van SGP/RPF, PvdA en CDA aan de macht. door Caroline Moerland LEWEDORP - Een tweede asielaanvraag van het Ethiopi sche gezin Nurhusan uit Lewe- dorp is in eerste instaxxtie afge wezen. N. Nurhusan en haar vijf kinderen keerden woexxsdag- avond terug uit het aanmeld centrum in Rijsbergen. Het is nog onduidelijk welke gevolgen de beslissing van het Miixisterie van Justitie heeft. De advocaat van het gezin Nurhusan zal in ieder geval bezwaar aanteke nen tegen het besluit. Nixrhusan en haar vijf mindex- jarige kinderen vluchtten in 1993 naar Nederland. Het gezin kreeg in 1995 een woning aan geboden in Lewedorp, via de Regeling Opvang Asielzoekers (ROA). Een eerste asielverzoek van de Ethiopische en haar kin deren werd in 1996 afgewezen. Omdat ze niet meer in Neder land mochten blijven, zette het gemeentebestuur van Borsele de procedure in gang om het ge zin uit de Lewedorpse woning te zetten. De advocaat van de Ethiopische vocht deze beslis sing vier weken geleden aan bij de Raad van State. De staats raad stelde een uitspraak toen uit in afwachting van de tweede asielaanvraag die het gezin Nurhusan zou indienen. De Ethiopische en haar kinderen mochten zolang in Lewedorp blij ven wonen. De afgelopen vier weken is Nur husan drie keer naar het aan meldcentrum in Ter Apel geweest. Tijdens haar laatste bezoek werd duidelijk dat ook een tweede asielaanvraag is af gewezen. G. J. J. Bxxrger van In lia Zeeland die het gezin bege leidt, nam donderdag samen met Nurhusan de papieren dooi-. Bezwaar Inlia blijft doorvechten. Burger: „Wij zijn ervan overtuigd dat mevrouw gevaar loopt." Burger ziet nog aanknopingspunten om tegen de negatieve beschikking in bezwaar te gaan. Zo beschikt de Ethiopische over de kopie van een arrestatiebevel dat de militaire politie heeft uitge vaardigd tegen haar man. Daar in staat dat als hij niet wordt gevonden, zij zelf zal worden opgepakt. Nurhusan heeft geen contact meer gehad met haar echtgenoot sinds ze vijf jaar ge leden moest vluchten. Verder blijken data soms niet te klop pen omdat Ethiopië een andere jaartelling kent dan Nederland. Tenslotte wacht Inlia nog steeds op een x-apportvan de mensen rechtenorganisatie Amnesty In ternational over de situatie in Ethiopië. De advocaat van Nuihusan heeft vier weken de tijd om be zwaar te maken tegen de nega tieve beschikking. Het is af wachten wat de Raad van State intussen zal beslissen. Een wooi'dvoerder van de gemeente Borsele liet donderdag weten in afwachting van deze uitspraak geen commentaar te geven op de nieuwste ontwikkelingen. Twijfels over plan voor bossen in ontwerp voor landinrichting ZIERHiZEE - Het ixx het voor ontwerp van landinrichtings plan Schouwen-Oost opgeno men voorstel om bossen bij, Eikerzee en Zierikzee aan tel leggen, is met gemengde gevoe-l lens ontvangen bij de commissie j ruimtelijke ordening en econo-j mische zaken van Schouwen-! Dixiveland. „Ik vraag me af wel ke toegevoegde waarde dit; heeft", zei P. van der Meidej (SGP/GPV) donderdagavond. Wethouder C. W. Veerhoek ant-. woox'dde dat de aanleg van bos sen op Schouwen-Duiveland ook is opgenomen in het Streek plan. „En daar heeft u zich rxiet tegen verzet." Over de locatie van de bossen wilde hij zich nog niet uitlaten, ook het college zou hierover nog van mening ver schillen. Blijft dit ondei'deel gehand haafd in het landinrichtings plan dan komt het toch weer te- rug bij de gemeente, zei hij naderhand. De gemeente wil overigens niet opdraaien voor het onderhoud, volgens Veer hoek komt een organisatie als Staatsbosbeheer daarvoor in aanmerking. „Zij hebben daar voor doorgeleerd." De commis sie gaf een positief advies over het voorontwerp. doorTheo Calkoen DEN HAAG - 'De boer op' wil het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij(LNV) met de plannen vair de akker bouwers Niek en Esther Deist uit het Zeeuwse Zonnemaire. Niek en Esther zijn vast van plaxx de eerste Nederlandse „Landschapscamping" van de grond trekken. LNV voorziet dat meer akker bouwers in de toekomst met de ze nevenactiviteit beter hun brood kunnen verdienen. Daar om bestempelde LNV de actie van de akker-bouwers uit Zon nemaire tot pilot-project en werd er 180.000 gulden subsidie Na zeven jaar voorbex'eiding dient de boel nu zo snel mogelijk van start te gaan, vinden Niek en Esther. Maar dan moeten ze zich nog wel door de nodige pro cedures heen worstelen, zoals afgelopen dondex'dag bij de Raad van State in Den Haag. Deboex-dex-ij 'Kijkuit'van de fa milie Deïst dateert van 1700. Een generatie Deïst kon er als akkerbouwers goedleven. Maar de tijden veranderen snel.Om rendabel te bhj ven, zullen de akkerbouwers steeds meer naar nevenactiviteiten gaan zoeken- .De Deists gaan met hun tijd mee. Aanvankelijk begonnen ze een minicamping. Bij hun boer derij Kijkuit zijn momenteel 15 kampeexplaatseningex'icht. Dat aantal is echter te gering om van een volwaardige nevenactivi teit te spreken. Het plan is nu van de 70 hectax-e beschikbax-e akkex-bouwgrond 7 hectare af te halen. Vijf hectare wordt „teruggegeven" aan de natuui: Daar komen een kreekje en zullen poeltjes ontstaan. Twee hectare zal worden benut om in een natuurlijke omgeving 60 kampeex-plaatsen te maken. Niek en Esther zeggen hun plannen in alle openheid te heb ben ontwikkeld. „Heel Zeeland heeft meegepraat", verzekert Niek. Ook de provincie is er bij betrokken. De Landschaps camping zal worden aangege ven in het nieuwe Streekplan. Grond verplaatst Om het gebied x-ond de boerderij te reorganisei'en is er flink wat grond moeten worden ver plaatst. Dat mag niet zo maar; daar moet de provincie een ont grondingsvergunning voor af geven. Die vergunning kwam er omdat de px-ovincie immers ge heel achter het project staat. Provinciewoordvoerder Jan Maljaars verduidelijkte don derdag in Den Haag waarom: „In de akkerbouw komen de be- dx-ijfsresultaten steeds meer on der druk te staan, hetgeen uit eindelijk negatieve gevolgen heeft voor de leefbaai'heid van het landschap. De gedachte is dat een landschapscamping moet worden gezien als een vorm van plattelandsvernieu wing waarmee drie doelen wox*- den gediend: 1. De boer heeft een extra bron van inkomsten. 2. Er wordt nieuwe natuur ge realiseerd en 3Er vindt een ver breding plaats van het toeris tisch product." Juichen De Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duivenland uit Nieuwerkerk heeft zich echter tegen het project gekeerd. In een bij de rechtbank in Middelburg aangespannen procedure eiste de Natuur- en Vogelwacht schorsing van een vergunning, die de gemeente voor de Land schapscamping afgaf. Die zaak loopt nog. Afgelopen donder dag eiste de Natuur- en Vogel wacht bij de Raad van State schorsing van de door de pro vincie verleende ontgrondings vergunning. De Natuur en Vogelwacht stelt dat het hier om een zeer bijzon der gebied gaat met oude inpol- deringsdijken, kreekrestanten, slikplaten en dergelijken. Voor de Natuur - Vogelwacht staat nog helemaal niet vast dat de Landschapscamping een goede invulling van het gebied is. Stel dat de camping er komt, dan maken de natuurwachters het volgende voorbehoud: „De ont grondingen dienen zodanig uit- gevoerd te wox'den dat ze geheel afgestemd zijn, en aansluiten op de bijzondere cultuurhistori sche- en aardkundige waax'den van deze omgeving", aldus woordvoerder Gert-Jan Buth, De huidige plannen zouden on voldoende aansluiten op het be staande landschap en daarom zou de ontgrondingsvergunning van tafel moeten. Esther en Niek zeggen wel degelijk het oorspronkelijk karakter van het landschap goed in het oog te houden. Behandelend rechter van de Raad van State D. Dol man hoopt over een week uit spraak te doen over de ontgron dingsvergunning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 38