Zaamslag wil snel aanleg rondweg e moet nu we heel snel naar Toyota toe. CA Steltkluut verzorgt uitstapjes in natuur TOP wil openheid onderhandelingen college Terneuzen Sluis peilt meningen over speeltuin op historisch pleintje Axelse ambtenaren krijgen gratis fiets Sportieve prijzen <25 zeeland 16 Dorp is hinder van doorgaand verkeer spuugzat Projectgroep werkt komend kwartaal aan havenplan Breskens tijdens onze Lenteshow. Toyota Klasse Occasions TOYOTA CAPPENPIJK RENOCA TERNEUZEN dinsdag 10 maart 1998 door Marcel Modde TERNEUZEN - Inwoners en ondernemers van Zaamslag vinden dat haast moet worden gemaakt met de aanleg van de beloofde rondweg. Dat het alle maal iets langer duurt dan het zich aanvankelijk liet aanzien, is - na meer dan twintig jaar praten over de kernomleiding - nog wel te overkomen. „Maar elk keer meer dat ik voor mijn winkel bijna van m'n sokken word gereden door zo n zware jongen, is er één teveel", rea geert J. van Westen van de ge lijknamig modezaak aan het Plein op het aanhoudende uit stel van de werkzaamheden. Naar idee van de meeste mensen uit Zaamslag kan het omleiden van het doorgaande verkeer niet snel genoeg vorm krijgen. De provinciale weg die het dorp doorklieft, zorgt dagelijks voor een aanhoudende stroom vrachtwagens, auto's en andere lawaaimakers, al dan niet op weg naar de veerboot. Alleen gedurende de nacht is er een kort moment van rust. De rond weg moet in die situatie veran dering brengen. De bedoeling is dat dan alleen nog bestem mingsverkeer afbuigt naar Zaamslag. Meer dan twintig jaar geleden werd het dorp voor het eerst ver- blij d met een oplossing voor de gemotoriseerde kwelling. Na vele malen opschuiven van de besluitvorming, werd uiteinde lijk toch besloten de omlegging te realiseren. Volgens dat plan hadden de werkzaamheden mo menteel in volle gang moeten zijn. Eind vorig jaar werd dat streven bijgesteld tot de eerste helft van 1998. De huidige ver wachtingen spreken eerder van 1999. De onderhandelingen met door Bianca Abrahamse TERNEUZEN - De Terneuzense natuurbeschermingsvereniging De Steltkluut biedt natuurlief hebbers in maart en april een aantal uitstapjes. Om te beginnen is er een volle- maanswandeling onder bege leiding van een ervaren natuur- gids. Dit keer, op vrijdagavond 13 maart, voert de tocht langs de forten bij Koewacht. Zaterdag morgen 14 maart vertrekt de knotgroep (Werkgroep Land- schapsonderhoud) vanaf de ga rage in de Walstraat in Terneu- zen. Op veel plaatsen in heel Oost-Zeeuws-Vlaanderen is de groep actief en zoekt nog vrij willigers. Geïnteresseerde na tuurliefhebbers die basiskennis 'vogel kijken' willen opdoen, kunnen zaterdagavond 14 maart hun hart ophalen. De vo gelsoorten van de streek worden via excursies en lesavonden aan de cursist voorgesteld. Zo vroeg in het voorjaar zijn er al veel insecten actief. Er wordt, daarom een insectenwandeling georganiseerd. Vertrekpunt op zondag 22 maart om 14.00 uur door Marcel Modde TERNEUZEN - TOP, de nieuwe partij in de gemeenteraad van Terneuzen, wil dat de onder handelingen tot vorming van een nieuwe coalitie zoveel mo gelijk in de openbaarheid wor den gevoerd. Alleen zo kan vol gens voorzitter A Meeusen voor de kiezer inzichtelijk worden gemaakt wat een stem na de ver kiezingen waard is. Meeusen sprak voor de stem busgang de verdenking uit dat de zittende collegepartijen CDA, WD en PvdA op voor hand afspraken zouden hebben .gemaakt over voorzetting van him samenwerking. Nu de Ter neuzense Onafhankelijke Partij tegen ieders verwachting in met vier zetels net zo machtig is ge worden als CDA en VVD (PvdA heeft een zetel meer), waakt het lokaal alternatief er voor dat het niet zonder pardon buiten spel wordt gezet. De fractie, bestaande uit J. Baart, S. van der Lijke,J. Ver dunnen en F. de Rooij is uitgeno digd voor de eerste verkennende besprekingen (morgen) met de collega-raadsleden. Daarnaast heeft de partij lijstduwer Meeu sen maandagavond naar voren geschoven als de man die de on derhandelingen moet gaan voe ren over een mogelijke toetre- door Pascalle Cappetti SLUIS - Dc omwonenden van het Sint Janskerkhof krijgen woensdagavond de gelegenheid hun zegje te doen over de aanleg van een speelvoorziening op het historische pleintje. Op verzoek van enkele ouders willen B en W daar enkele speelwerktuigen plaatsen. Bewoner F. van de Neste heeft als enige bezwaar aangetekend tegen het voorstel. Hij vindt het onaanvaardbaar dat op deze plek, die mogelijk een monumentale status krijgt, een speeltuintje voor kinderen komt. Volgens hem zijn er meel mensen in Sluis die vrezen dat het historisch karakter van het parkje op deze manier geweld een aantal grondeigenaren over de verwerving van hun percelen verlopen stroef. Een woord voerder van opdrachtgever Rijks waterstaat Zeeland ver wacht begin mei duidelijkheid te kunnen geven over het verde re verloop van de planning. Van Westen en voorzitter J. Dees van de plaatselijke onderne mersvereniging ZAVO hebben begrip voor de standpunten van beide onderhandelingspart ners. Hoewel de ene onderne mer wat minder staat te sprin gen op het 'afsnijden' van de doorgaande route in verband met de klandizie ('we hebben het druk genoeg, dus zo nodig hoeft het voor sommigen niet') wil de Z AVO nu zo snel mogelijk spijkers met koppen slaan. De 'politiek' in Terneuzen heeft im mers beloofd aansluitend op de verwezenlijking van de rond weg het Plein op de schop te zul len nemen. „Verschillende par tijen hebben de herinrichting van ons winkelhart in hun ver kiezingsprogramma opgeno men. Wij verwachten dus zeker op dat punt heel veel daad kracht van de nieuwe gemeen teraad", aldus Dees. Ook oliehandel De Pooter wacht met smart op de komst van de rondweg. Het tanksta tion verhuist na voltooiing van de Bedrijvenstraat naar een lo catie aan de andere kant van Zaamslag ter hoogte van de aansluiting van de rondweg met de huidige hoofdbaan. Het hui dige terrein wordt gesaneerd en verkocht, aldus F. G. de Pooter. Vooralsnog is het de bedoeling het vrij handelsmerk (witte pomp) te handhaven. vanaf de parkeerplaats Braak man-Noord. Zaterdagmorgen 28 maart wordt van 10.30 tot 12.30 uur een tien tot vijftien ki lometer lange fietstocht gehou den rond Koewacht. Verwacht wordt dat sperwers, buizerds en andere roofvogels zich tijdens de tocht zullen laten zien. Ver zamelen op de hoek van de Klapstraat/Fortdijk in Koe wacht. In Canisvliet bij West- dorpe wordt 4 april vanaf 8.00 uur een wandeling gemaakt. Verschillende eendsoorten en vogels zullen de revue passeren. Misschien zullen de eerste zwa luwen overvliegen. Verzamelen bij de parkeerplaats onder aan de dijk, de St.-Anthonykade. De boswachters van Staatsbos beheer houden een excursie door de Karnemelkpolder bij Koewacht op zondag 5 april om 14.00 uur. Een vollemaanswan- deling in Canisvliet bij West- dorpe kan 12 april om 20.00 uur worden gemaakt. Vanuit de jachthaven Breskens begint 18 april om 9.30 uur een boottocht die naar de Hooge Platen in de Westerschelde voert om broed- paren gade te slaan. door Barend Pelgrim AXEL - De medewerkers van de gemeente Axel gaan naar hun werk fietsen. Axel wil dit voorjaar fietsen aanschaffen voor alle ambtenaren die on der de arbeidsvoorwaarden van het gemeentefonds vallen. Het college van B en W stelt de raad voor om vanuit het ge meentefonds voor het lokaal arbeidsvoorwaardenbeleid een bedrag van 88.000 gulden uit te trekken. De onderne mingsraad van de gemeente nam het initiatief tot het fiet- senplan. Het gemeentebestuur somt di verse redenen op waarom het wenselijk is dat de ambtena ren op de pedalen gaan. „Naast een lagere belasting van het milieu en een afname van parkeerproblemen, is het ook in het belang van de ge zondheid van de individuele werknemer om de fiets voor het woon-werkverkeer te ge bruiken", betogen B en W. Het heeft volgens het college ook een rol gespeeld dat Axel geen reiskostenvergoeding kent voor het woon-werkverkeer, zoals in het bedrijfsleven ge- bruikelijkis. Plan De gemeente is van plan de rij wielen aan te kopen bij de plaatselijke middenstand. Om de ambtenaren de auto uit te krijgen en warm te maken voor een dagelijkse fietstocht, gaat Axel meedoen aan de Zeeuwse campagne 'Fiets naar je werk- /Maak werk van je fietsen', die per 1 april ingaat. Elke afge legde kilometer beloont het college met één cent en de tota le bijdrage die de ambtenaren bij elkaar fietsen, komt ten goede aan kleinschalige duur zame energie- en bosbouw projecten in drie ontwikke lingslanden. Het voorstel komt donderdag 12 maart aan de orde in de commissie ge- meentefinanciën, die vanaf 20 uur vergadert. door Pascalle Cappetti OOSTBURG - Een project groep, bestaande uit vertegen woordigers van Rijkswater staat, de provincie Zeeland, de gemeente Oostburg en de mijn- meester van Breskens, gaat de komende drie maanden aan de slag met de uitwerking van de aanbevelingen uit het rapport van het Nederlands Econo misch Instituut voor de haven van Breskens. De projectgroep wil daarna aan de betrokken in stanties een concreet plan van aanpak met bijbehorend kos- tenoverzicht aanbieden. Daar uit moet duidelijk worden hoe de bereikbaarheid van de haven en de infrastructuur ter plaatse kan worden verbeterd. De pro jectgroep houdt zich daarnaast bezig met actieve werving van bedrijven. Wethouder A Rosendaal van de gemeente Oostburg installeerde maandag de club. Hij fungeert tijdelijk als voorzitter van de projectgroep. F. van den Hemel coördineert voor de gemeente de werving van nieuwe bedrijven en onderhoudt de contacten met het in te stellen platform van mensen uit het Breskense be drijfsleven. Het platform dal eind van de maand wordt opge richt, moet de ideeën van de pro- jectgroep beoordelen en toetser; op hun haalbaarheid. De instelling van een project groep is het vervolg op het on derzoek van het NEI naar de ontwikkeling van de haven var Breskens en het beleidsplan dal de gemeente eerder opstelde sa men met de Bedrijfsbelangen vereniging Breskens Om de haven en de visserij ver der uit te bouwen is een bedrag van twintig miljoen nodig. On derdeel van het actieprogram ma vormen de uitbreiding var de activiteiten in de handelsha ven en vissershaven, de verdie ping van de haven, het verlen gen van de damwand en he' creëren van meer ruimte vooi nieuwe-bedrijven. Ook de aan passing van de toevoerwegen er de invulling van de veerhaver behoren tot de speerpunten. De gemeente trok vorig jaai 250.000 gulden uit voor de uit werking van de plannen. De ge: meente gaat er vanuit dat vooi de uitvoering daarvan ook d< provincie, het bedrijfsleven er Europese fondsen een bijdragt zullen geven. ding tot het college. Hoewel Meeusen zelf onvol doende voorkeurstemmen in de wacht sleepte om direct te wor den verkozen in de raad, gaf hij gisteren aan bereid te zijn de wethoudersfunctie te vervullen, 'mocht zijn partij dat van hem vragen'. Daarmee lijkt TOP het zichzelf bij voorbaat moeilijk te gaan maken. Vertegenwoordigers van de drie grote landelijke par tijen hebben meerdere malen la ten doorschemeren weinig te voelen voor Meeusen als wet houder. Een kandidaat als ba sisschooldirecteur Van der Lijke zou .eventueel wel be spreekbaar zijn. Volgens Meeu sen is de Hoekenaar echter niet beschikbaar, omdat hij zijn hui dige baan wil handhaven. Meeusen verwacht binnen TOP geen problemen indien hij in derdaad voor het hoogst geko zen ambt in de lokale politiek zou worden geroepen. De partij houdt vooralsnog vast aan de invoering van het vak wethouderschap. Dat betekent dat het collegelid geen uitge breid pakket maar één afgeba kend specialisme (zoals bijvoor beeld havenzaken) als aandachtsgebied krijgt. TOP wil daartoe meerdere wethou ders benoemen op part-time ba- wordt aangedaan. Zij hebben alleen niet de kans gekregen om hun bedenkingen kenbaar te maken, omdat het besluit niet door de raad is genomen. De be woner van de Rentjes is daar naast bang dat er een prece dentwerking van uitgaat. „Wat is de volgende stap: een muziek- kiosk, skatebaan of hondentoi let?" Van de Neste heeft ook per soonlijke bezwaren tegen het plan. Hij denkt dat het met een speeltuin voor de deur gedaan is met zijn rust. Wethouder A Keijmel denkt dat de buurt juist gebaat is bij een speelvoorzie ning. Zij wil eerst de bezwaren van de bewoner horen, daarna kan worden bekeken of het plan mogelijk aanpassing behoeft. n Was onze showroom altijd al een trekker voor autoliefhebbers, nu is het helemaal zaak om er een bezoek te brengen. Want de lente is bij Toyota een beetje in de bol geslagen. En dat betekent tal van sportief voordeel voor u. 3000,- voordeel op de Starlet Red, Black en Green. Kijk maar eens naar de Starlet. De fraaie actiemodellen Starlet Red, Black en Green zijn voorzien van sportieve extra's: 14 inch lichtmetalen velgen, brede 175/60 banden, stuurbekrachtiging, toerenteller en dakspoiler. Uw voordeel loopt op tot meer dan f 3000,-. 5 T/M 14 MAART De Picnic vanaf f 49.995,- De 6-persoons sportwagen, nu ook als Turbo Diesel. De Corolla, de nieuwe winnaar in de zwaarste rally's, heeft onovertroffen kwaliteiten. Vanaff28.990.-. De Corolla is een auto die zo mooi is om te zien, datje haast zijn andere kwaliteiten zou vergeten. Kwaliteiten die u alleen kunt ontdekken tijdens een proefrit. Kwaliteiten die er mede verantwoordelijk voor zijn dat een rally versie van de Corolla uiterst succesvol is in de zwaarste rally's ter wereld! Ook gebruikt de beste auto's ter wereld. Voordeel is er ook voor u door ons aantrekkelijk aanbod jonge occasions. En al hebben ze dan wat kilometers gelopen, het blijven de beste auto's ter wereld. Alleen krijgt u ze nu ook nog eens voor de beste prijs. Wijzigingen voorbehouden, prijzen i kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. De Toyotadealer in uw regio: Mr. F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 56