Strijd om Buitenzorg verhardt PZC Zeeuwse visagisten toppers wedstrijd om Limburg Bokaal Trapveld Goes-Zuid in de prijzen zeeland b 16 Commissie Kapelle wil meer zicht op effect verkeersmaatregelen Gemeente staat klaar om inventaris Thoolse boerderij weg te halen Rijkswaterstaat wil de A58 bij Kapelle van 'zoab' voorzien dinsdag 10 maart 1998 door Marten de Jongh GOES-Dejeugdin Goes-Zuid gaat aan de haal met de zoge heten Tien voor Tien subsidie die aanvankelijk was bestemd voor de jongeren in de Goese Polder. Dat is een gevolg van de ontstane vertraging bij de aanleg van een sport- en spel- voorziening in de polder. De vertraging hangt samen met de discussies over de locatie keuze nabij de Indira Ghandi- Iaan. De subsidie, ongeveer vijftien mille, wordt nu ge bruikt voor een trapveldje in Goes-Zuid. Profvoetballer Dennis Berg kamp verrichtte maandag in Londen de aftrap voor het lan delijke project Tien voor Tien. Hèt gaat om een initiatief van het Juliana Welzijnsfonds (Jantje Betón). Met het initia tief wil het fonds het tekort aan speelvoorzieningen voor dertien- tot achttienjarigen verminderen. De bedoeling is in tien Nederlandse stadswij ken trap- en voetbalveldjes aan te leggen met een bij drage van Jantje Beton. Goes behoort tot de tien uit verkoren gemeenten, samen met bijvoorbeeld Amsterdam, Utrecht, Maastricht, Leeu warden en Enschede. Het plan is dat de veldjes op 10 juni in offiei eel in gebruik worden ge nomen, op de dag dat in Frankrijk in tien stadions het WK-voetbaltoemooi begint. „Ze hebben gevraagd of Goes het vöör Zeeland wil doen om dat de gemeente zich heeft ge profileerd met. jeugdbeleid", vertelt de Goese wethouder D. W. van de Merwe (D66). „Ook via de contacten die er waren kwamen de initiatief nemers bij ons terecht." De jeugd in de Goese Polder hoeft niet te treuren. Hoewel de tien voor tien subsidie naar zuid gaat krijgt ook de polder een sport- en spelvoorziening, waarschijnlijk aan de oost- rand. Gesprekken daarover zijn gaande. Uit vrees voor overlast ageerden buurtbewo ners aanvankelijk heftig tegen de locatie aan de Ghandilaan. Het trapveld in het kader van de tien voor de tien actie ligt ten oosten van het door jonge ren opgeknapte hertenkamp in Goes-Zuid. „Er is een veldje en een soort schuilhut voor jongeren", vertelt Van de Mer we. „De subsidie maakt het moge lijk het trapveldj e te renoveren en er bijvoorbeeld goede doe len en ballenvangers te plaat sen." door Caroline Moerland KAPELLE - Wacht met de her inrichting van het middenstuk van de route Oude Rijksweg- Biezelinge-Kapelle, totdat dui delijk is wat de effecten zijn van de verkeersmaatregelen elders op dit traject. Dat was de bood schap die de Kapelse commissie VROM (Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening Milieu en Openbare Werken) maandag avond had voor wethouder ing. G. E. M. M. de Maat. De com missie was wel alvast bereid het benodigde bedrag van 360.000 gulden beschikbaar te stellen dat nodig is voor deze klus. Is een smallere rijbaan voor het snelverkeer wel of niet veiliger voor (brom)fietsers? Dat was dinsdag de vraag die centraal stond tijdens de discussie over de herinrichting van het traject Noordstraat-J uffers wegj e-Ab - dijstraat in Biezelinge. Het col legevoorstel dat op tafel lag, gaat uit van een rijbaan van drieeneenhalve meter en twee fietsstroken van anderhalve meter. Bewoners van Biezelinge en een woordvoerder van het bedrijf Avanta spraken tijdens de commissievergadering hun vrees uit deze situatie onveilig is voor fietsers. Burgemeester en wethouders gaan juist uit van het tegenovergestelde. Standpunt De commissieleden kwamen aanvankelijk niet met een eens luidend standpunt. Na een uit voerige discussie sloten ze zich aan bij de suggestie van P. W. van der Toorn (SGP). Die stelde voor om te wachten met de her inrichting totdat over enkele maanden de evaluatie beschik baar is van recent genomen ver keersmaatregelen in de Bieze- lingsestraat, even verderop in het traject. Ook daar moeten fietsers en auto's het nu samen met minder ruimte doen. De commissie besloot wel alvast het benodigde krediet van 360.000 beschikbaar te stellen, zodat de voorbereidingen kun nen doorgaan. Ook waren de commmissieleden bereid daar nog eens 35.000 gulden bovenop te doen voor een verbetering van de spoorwegovergang op deze route. Tijdens de commissievergade ring kwamen ook de schriftelij! ke vragen aan de orde die Ge meentebelang het college hai gesteld over de Biezelingse straat. Sectormanager grond gebied H. B. Hendrilcse zei dg er geen sprake van was dat di gemeente hier aanvullende verl keersmaatregelen had genome zonder de raad in te lichten. Oo weersprak hij de kritiek van G« meentebelang op een artikd over de Biezelingsestraat in he gemeentelijk voorlichtings blad. Dit was volgens Hendrik) se alleen maar bedoeld om men! sen nog eens duidelijk te make] hoe ze zich in de nieuwe ver! keerssituatie moeten gedragen! Emmers steun voor behoud brandweer in Ylissingen VLISSINGEN - In een aanta blusemmers leverde de SP giste ren tijdens de commissi Algemeen Bestuurlijke Aange legenheden bijna vierduizem handtekeningen in van Vlissin gers die een beroepsbrandwee in eigen stad willen behouden Peter de Jonge, één van de dri nieuw gekozen raadsleden vai de SP, reageerde dat burgers e blijkbaar toch wakker van lig gen als de beroepsuitrukpos aan de Vlissingse Van Dishoeck straat verhuist naar de kazern in de Middelburgse Stromen wijk. De Jonge zei daarmee een af doend antwoord te geven op eei opmerking van J. Lust van d WD. Die fractievoorzitter ze in november dat Vlissinger zich niet zouden laten horen bi een verhuizing naar een stads gewestelijke kazerne aan d Stromenweg tussen Middelbur; enVlissingen. Voor de uitrukpost Vlissingen i er in de nieuwe fusieplannei plaats ingeruimd voor de vrij willige en de jeugdbrandweer! Over één of twee maande! wordt over de toekomst van di brandweer gesproken. Raadsle den besloten eerder dat zij zie! meer willen verdiepen in de pro blematiek, voordat zij een be slissing wilden nemen. Het trapveldje bij het hertenkamp in Goes-Zuid is één van de tien veldjes in Nederland die zijn uitverkoren voor een bijdrage in het kader van het project Tien voor Tien. foto Pieter Honhoff door Marco van Barneveld THOLEN - D. J. van Gorsel uit Tholen-stad is ten einde raad. Vóór donderdag moet hij zijn boerderij, Hoeve Buitenzorg in Tholen-stad, verlaten en de in ventaris van dit bedrijf verhui zen. Doet hij dit niet, dan gaat de gemeente over tot onteige ning. Die instantie wil woning bouw plegen op het terrein waar de hoeve staat. „Donderdag ochtend slaan ze met containers bij me voor de deur. Het is toch verschrikkelijk", zegt Van Gor sel. In een laatste poging onteige ning te voorkomen heeft hij een kort geding aangespannen te gen de gemeente. Dat proces dient vandaag (dinsdag) in Mid delburg. Veel vertrouwen heeft hij hier echter niet in. „De ge meente wil me gewoonweg heb ben." PTT-giften voor vijf organisaties GOES - Vijf ideële organisaties hebben in Hotel Terminus in Goes symbolische cheques ge kregen van de PTT. De cheques vertegenwoordigen een bedrag van duizend gulden aan finan ciële steun. Het gebaar stond in het teken van de jaarlijkse kers tactie van de postbezorger. Drie organisaties in Goes die zich bezighouden met verstan delijk of lichamelijk gehandi capten krijgen ondersteuning van de PTT. Het gaat om de My- thylschool De Sprienke, soos- instuif 'Ons plekje' en het ge zinsvervangend tehuis Karne- melkshoeve. De Mythylschool wil met het geld een werkweek voor zijn leerlingen bekostigen, terwijl 'Ons plekje' materialen en knutselspullen wil aanschaf fen. De Karnemelkshoeve wil het geld aanwenden voor de in richting van de woningen van verstandelijk gehandicapten, die onlangs twee keer in korte tijd hebben moeten verhuizen. Daarnaast gaat er geld naar de Stichting Petra, voor de oprich ting van een opvanghuis voor slachtoffers van seksueel ge weld en naar speel-o-theek De Wisselplaats in Goes, die dit jaar naar een nieuw onderko men moest vex'huizen. Volgens Van Gorsel zit het de ge meente nog steeds dwars dat het hem zes jaar geleden al is gelukt verhuizing tegen te gaan. De zaak sleept al sinds die tijd. De gemeente wil nieuwbouw ple gen op de plek waar de hoeve van Van Gorsel staat. Hij wil van geen wijken weten en heeft al ettelijke juridische procedu res gevoerd. De Raad van State oordeelde jaren terug al meer waarde te hechten aan het woongenot van Van Gorsel dan aan de bouwplannen van de ge meente. Pacht Punt is echter dat Van Gorsel de grond van de gemeente pacht. De pachtovereenkomst is in middels verlopen en daarom moet Van Gorsel nu volgens de gemeente echt wijken. Hij stelt nu middenin de lammertijd te zitten en wil daarom uitstel. Zijn advocaat, mr. W. M. Bijloo: „Hij wil gewoon uitstel. En dat kan ook gewoon, want de ge meente moet toch eerst de be stemming van het gebied wijzi gen voordat er gebouwd kan worden. Er rust nog steeds een agrarische bestemming op en dat moet een woonbestemming worden. Het kan nog zeker een jaar duren voordat die bestem mingsplanwijziging erdoor is." Bovendien wijst Bijloo erop dat Van Gorsel al herhaaldelijk heeft gevraagd om een vergun ning om zijn bedrijf elders te mogen voortzetten. „Maar die vergunning is door de gemeente steeds geweigerd." Burgemeester Van Gorsel ziet de ontwikkelin gen met angst en beven tege moet. „Ik weet echt niet waar ik heen moet. Misschien dat de wo ningbouwvereniging donder dag een huis voor me heeft. Dat hoop ik dan maar." De Thoolse burgemeester H. A van der Munnik wilde gisteren niet op de zaak ingaan. Inbraak school GOES - Uit school De Kring in Goes is het afgelopen weekein de een computer en een stereo set gestolen. De waarde van de gestolen spullen is volgens de politie 1700. Vernietiging verdacht vlees uitgesteld DEN HAAG - De vernietiging van een mogelijk met BSE be smette partij rundvlees, die in twee vrieshuizen in Vlissingen en Rotterdam ligt opgeslagen, is voorlopig uitgesteld. Dat bleek gisteren tijdens de zitting van een rechtszaak bij de Raad van State in Den Haag. De 800 ton rundvlees zou eind vorig jaar al vernietigd zijn, wa re het niet dat twee Franse han delsbedrijven daar een stokje voor hebben gestoken. Socinter uit Clichy en SocieteD'Etude et De Commerce uit Parijs, twee Franse vleeshandelaars, had den de partij rundvlees vorig jaar van een Belgische leveran cier gekocht. Zij wilden het vlees via Nederland uitvoeren, maar na een controle van de AID bleek dat er geknoeid was met de papieren. De vrees ont stond dat er zichBrits rundvlees onder de als Belgisch rundvlees aangemelde partij zou bevin den. Begin december 1997 gaf het ministerie van volksgezond heid (VWS) de partij rundvlees het predikaat 'hoog risicomate- riaal' dat onmiddellijk vernie tigd diende te worden. De Fransen wilden echter eerst een onderzoek van een onafhan- kelijke deskundige naar de her komst van het rundvlees. De x-esultaten van dat onderzoek hebben ze nodig om in België een rechtszaak te kunnen voe len tegen de leverancier van het vlees. Zonder het onderzoek kunnen de Franse handelaars niet aantonen wie aansprake lijk is voor het geknoei met de papieren en kunnen zij de scha de, die wordt geschat op 5 mil joen gulden, niet verhalen. Staatsraad J. Boll zei dat hij de rechtszaak zal aanhouden om een onafhankelijke Europese deskundige de kans te geven om het vlees te onderzoeken, Zodra dit gebeurd is mag het vlees ver nietigd worden. VWS ging hier mee akkoox'd op voorwaarde dat de Fransen de kosten voor de opslag zullen betalen. Vernielingen aan kerk Goes GOES - Bij de restauratiewer ken aan cïe Maria Magdale- nekerk in Goes zijn maandag morgen aanzienlijke vernielin gen ontdekt. Het vermoeden be staat dat een aantal vandalen het afgelopen weekeinde de steigers heeft beklommen. Over het schadebedrag kon de politie geen mededelingen doen. De Goese politie verzoekt mensen die de vandalen aan het werk hebben gezien zich te melden. Visagiste Max-ty Weststrate uit Kloetinge: „Met make-up kun je zoveel moois doen. foto Pieter Honhoff door Mieke van der Jagt KLOETINGE - De Zeeuwse eer was zondag in goede han den tijdens de wedstrijden om de Limburg Bokaal in Maas tricht. Marly Weststrate uit Kloetinge en Dick Igounet uit Middelburg sleepten bij de wedstrijd visagie de hoogste prijzen weg. Dick Igounet werd kampioen exx Marty Weststrate kreeg de eerste prijs. De elfde editie van de Limburg Bokaal bestond uit 25 wed- stidjclen. De meeste waren in het kappersvak maar deelne mers uit heel Nederland deden ook mee in een wedstrijd visa gie. Visagie ondex-scheidt zich van grimeren door de gebruik te technieken en het doel. Mar ty Weststrate: „Een visagiste maakt mensen mooier met ma ke-up, minpuntjes worden weggemoffeld en pluspunten geaccentueerd. Grimeur Een grimeur verandert het ka- x'akter van zijn model door het gebruik van onder meer drie dimensionale make-up." Mar ty Weststrate heeft overigens, behalve een professionele vi- sagieopleiding, ook haar gx-i- meursdiploma's, Dat twee Zeeuwen zo hoog ge ëindigd zijn in Maastricht doet de Kloetingse vooral goed om dat er zoveel px'ofs meededen. Voor haar en Igounet is een professionele loopbaan in hun vak in Zeeland zomaar niet weggelegd. „Visagisten wer ken voor fotografie, film en te levisie. In Zeeland heb je niet zoveel opdrachtgevers in die branche." Vrije tijd Toch probeert Maity stukje bij beetje een zaakje op te bou wen, zij het dat dat nog in haar vrije tijd moet gebeux-en. „Ik wex'k wel eens voor het theatei", kx'ijg ook wel eens een op- dracht voor foto's, maar om verderop te komen, moet je echt aan wedstrijden mee doen. Dat is nu goed bevallen, dus ik hoop dat er wat uit komt. Visagisten werken ove rigens ook wel voor mensen met brandwonden en wijn vlekken. Met make-up kun je zoveel moois doen, ik hoop er op den duur mijn botex'ham mee te vex'dienen." In Maasticht moesten de visa gisten een femme fatale neer zetten. „Het vergt een enorme voorbereiding. Maanden van- tevoren zoek je een model, oe fent tot je erbij neex-valt, zoekt kleding bijelkaax-, ontwerpt een kapsel, wat je ook moet voorbereiden en dan moet het make-upgedeelte op zo'n mid dag gebeuren. Het is slopend maar zo'n prijs geeft heel veel voldoening." Middelburg neemt groene stroom af MIDDELBURG - De geineente Middelburg wil jaarlijks 200.000 kilowattuur 'groene stroom' afnenxen van de vereixi- giixg Zeeuwind. Dat is het totale elektriciteitsgebruik van het stadhuis. De kosten van groene stroom bedragen vijf cent bo venop het normale tarief. B en W stellen de gemeenteraad voor om een vijfjarig contract af te sluiten voor de levering van windenergie. Zeeuwind is een vereniging van particulieren, gemeenten en be drijven en telt ruim tweedui zend leden. Met het geld van leningen en de groene stxnomaf- name investeert de vereniging in windturbines. Zeeuwind heeft Middelbux-g gevraagd of ze deze. vorm van duurzame energie actief wil ondei-steurien. doorCaroline Moerland KAPELLE - Rijkswaterstaat is bereid 'zoab' aan te brengen op het stuk A58 bij Kapelle waar regelmatig ernstige ongelukken gebeurexx. Zoab (zeer open as falt beton) voert het water snel ler af als het regent. Dat deelde de Kapelse burgemeester G. C. de Groot maandag mee aan de commissie ABA (Algemene Be stuurlijke Aangelegenheden). De Groot stuurde vorige week een brief aan minister Jorritsma van Verkeer en Watex-staat. Hij sprak daarin z'n zox'g uit over het feit dat op een bepaald deel van de A58 bij Kapelle regelma tig ernstige ongelukken gebeu ren. Vorige week was dat op nieuw het geval en kwam eet echtpaar uit. Yerseke om het le ven. De kwestie was maandaj onderwerp van gesprek tussei De Groot en het hoofd van d( dienstkring Noord- en Midden Zeeland van Rijkswaterstaat De bxxrgemeester meldde di commissie 's avonds dat dit ge sprek zeer constructief was ver lopen. De vertegenwooi'digei van Rijkswaterstaat had toege zegd dat een deel van de wég not dit jaar zal worden voorzien vat zoab. Het gaat om het stuk vai kilometerpaal 143 tot aan df Vlaketunnel. EXCEPTIONELE DWANGVERKOOP donderdag 12 maart van 12.00 tot 21.00 uur vrijdag 13 maart van 11.00 tot 16.00 uur Wij hebben opdracht over te gaan tot onmiddellijke verkoop wegens wanbetaling van: Een enorme partij ca. 1000 stuks hoogwaardige exclusieve handgeknoopte Perzische en andere Oosterse tapijten, bronzen beelden, spiegels, grote sortering chi nees porselein waaronder vazen van ca. 2 mtr., Kanton, Satsuma enz. enz. Zijden hereke groot en klein Zijden Ghoum, ronde tapijten Nain met zijde, Chinees fijnste wolsoort en vele andere soorten zoals: tabriz fine, keschan, bidjar, moud, oude tapijten, enz. enz. Elk tapijt met garantiecertificaat van echtheid!!! Een partij zeer grote een kleinere bronzen beelden zoals: Tafels, figuren van ca. 2 mtr. hoog, olifanten, reigers Paarden, div. dieren en lampen enz. enz. Een partij geslepen spiegels met houten lijsten w.o. enkele zeer grote maten Div. andere partijen zoals: poppenwagens, hobbelpaarden, serie clowns, Crystalline, Cloissone, grote beelden van o.a. Laurel en Hardy, Charlie Chaplin enz. enz. Alle goederen zullen worden verkocht MET KORTINGEN TOT 75% VAN DE WINKELWAARDE Zichtzending van tapijten is mogelijk De verkoop wordt gehouden in de grote zaal van: CULTUREEL CENTRUM DE VROONE, VEREEKENSTRAAT 74, KAPELLE. De verkoop geschiedt onder auspiciën van: VEILINGHUIS DE WERELD Zutphenseweg 178 7211 EJ EEFDE Tel./fax 0575/517631

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 44