Het zijn de kleine dingen die 't doen rr: in deze bijlage: Zwanger en goedgekleed; vrouwenmode steeds persoonlijker: 30 Heren in pak; mannenmode in rustig vaarwater: 31 Stijisurfen: 33 Een band met mode; Richard Stark, ontwerper voor de happy few: 35 fotografie Lex de Meester mode dinsdag 10 maart Gymschoenen onder een maatkostuum, een nylon rugzak bij een chique jurk en en een fluwelen sjaal bij een spijkerbroek met slobbertrui. Alles kan in 1998, ook op het gebied van accessoires. Individualisme staat centraal. Doelgroepen vervagen, iedereen pikt eruit wat hij of zij leuk vindt. Accessoires worden daarbij steeds vaker gebruikt om net even een ander accent te leggen. Het accessoire wordt belangrijker in het modebeeld. Een accessoire zegt iets over persoonlijkheid, over wie je bent of wat je wil zijn. „Eenbroekis een broek, juist door een bepaald ac cessoire leg je een persoonlijk accent", legt Antois Kiestra, stylist op de accessoire-afdeling van Vroom Dreesmann, uit. „Wat voor accessoire er uit de kast wordt gehaald hangt af van het ge voel dat die persoon op dat moment heeft. Vroeger was het zo: bij een college-Outfit hoort een college sjaal. Nu kiest iemand vaak juist een ander soort sjaal om een accent te leggen, zonder al te veel af te wij ken. Mensen hebben geleerd zelf keuzes en combinaties te maken. Geef vijf mensen dezelfde outfit en ze zullen er door het gebruik van accessoires heel anders uitzien." Eén van de opvallendste trends op het gebied van accessoires is de toenemende populariteit van de tassen. In plaats van leer wordt voor dezelfde modellen tegenwoordig vaak nylon gebruikt, wat een stuk goedkoper is. Dat is een van de redenen waarom er meer tassen wor den verkocht. Daarnaast groeit de behoefte om af te wisselen en een outfit een andere, persoonlijke touch te geven. De tas is ook in het komend seizoen weer belangrijk. Tassen van ny lon, touw en riet zie je bij verschillende mode-aanbieders in de voor- jaars- en zomercollectie. De rugzak blijft ook, in vele verschijnings vormen, passend bij de kledinglijnen en thema's. Je ziet op tassen en caps veel logo's en teksten het komend seizoen. Een mooie gesp of sluiting maakt veel tassen of ceintuurs af. Er zijn op het gebied van de vormgeving twee stromingen te zien. Aan de ene kant is er een minimalistische stijl. Hierbij staat eenvoud cen traal. Ook op het gebied van de accessoires is deze trend te zien. Aparte kraagjes, een net iets andere naad, een mooie sluiting. Ze ge ven een kledingstuk of tas net iets extra's, maar vallen niet meteen op. Daarnaast is er een expressievere trend. De versiersels of details zijn hier veel duidelijker zichtbaar. Het gaat bijvoorbeeld om bor duursels of dessins. Maar niet te overdadig. In de zomer zijn er vier kleurgroepen te onderscheiden waarvan de donkere kleuren in het voorseizoen erg populair zijn. Ook de natuur lijke klëruen, naturellen, doenhet erg goed. Opvallend is dat veel mo de-aanbieders in hartje zomer met felle, sprekende Meuren komen. Ook inde accessoires is dat terug te zien. S j aaltj es, kousen en omslag doeken met bloemendessins in felle kleuren. V D komt met bad- slipperaehtige muiltjes met bloemen erop. En bij de Bijenkorf liggen kleurige kralenkettinkjes in de schappen die met zilveren kettinkjes strak om dé hals worden gecombineerd. Op het gebied van schoenen zijn de plateauzolen weer niet weg te denken. Je komt ze onder allerlei soorten schoenen tegen gympen, badslippers, sandalen. Daarnaast zijn vooral de open schoentjes en de stilettohak in. Bij de sieraden is met name het materiaal titanium erg populair. Daarnaast komt langzaamaan het gebruik van chirurgisch staal op. Zilver is gewilder dan goud en de horloges blijven populair. Ze wor den veelal in felle kleurtjes uitgebracht. Opvallendis dat accessoires vaker met humor gebruikt worden. Om bijvoorbeeld de draak te steken met een bepaalde stijl. Een chique mantelpak krijgt tenslotte een heel andere lading als er een paar Nikes met plateauzolen onder worden ge dragen. Alles kan deze zomer! Anouk Mommer

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 31