Vlissingers blij met Vlissingen "KS PZC OPEIL THUISTÏPS Emmers vol handtekeningen voor behoud van brandweer Vlissingen uw EPfiH Bevolking Veere ziet niets fin grote publieksevenementen SCHOUWENAAR zeeland dinsdag 10 maart 1998 w 16 VOORDEEL- i I SLAGER De Opel Astra binnen enkele dagen leverbaar Zestig procent uit tevredenheid in publieksenquête gemeente Van der Doef zet Zoab op A58 bij Kapelle Kersvers SP-raadslid Peter de Jonge overhandigde, verkleed als brandweerman, bijna 4000 handtekeningen voor het behoud van de be roepsbrandweer in Vlissingen. foto Ruben Oreel door Edith Ramakers VLISSINGEN - In een aantal blusemmers leverde de SP giste ren tijdens de commissie Algemeen Bestuurlijke Aange legenheden bijna 4000 handte- door Nicole Kluijtmans VEERE - De bevolking van het stadje Veere ziet niets in groot schalige evenementen zoals concerten van André Rieu of Helmut Lotti om de exploitatie van de Grote Kerk kostendek kend te maken. Dergelijke op tredens zorgen voor veel te veel overlast in de kleine, historische kern. Als een nieuwe culturele invulling hieraan wordt gekop peld dan kan Veere alles beter bij het oude laten. Met deze boodschap kwam een groot aantal Veerenaren maandag avond tijdens de eerste openba re informatiebijeenkomst over de invulling van de Grote Kerk. Bij grote evenementen zoals tij dens de manifestatie Veere 700 of de Kerstmarkt wordt Veere geconfronteerd met geluids- en verkeersoverlast. De infra structuur van Veere is niet bere kend op grote aantallen bezoe kers. Tïjdens en voorafgaand aan de evenementen ondervin den omwonenden tot diep in de nacht hinder van vrachtverkeer en herrie van repetities en op- bouwwerkzaamheden. Het con cept-cultureel programma van eisen dat de Zeeuwse Theater Stichting (ZTS) presenteerde werd dan ook niet met gejuich ontvangen. De ZTS stelt voor dat in de Grote Kerke jaarlijks vijf tot zeven grootschalige mu ziek- en theaterevenementen worden gehouden die een breed publiek moeten trekken. Ge dacht wordt aan voorstellingen waar achthonderd tot duizend personen op af komen. Om een bezoek ook voor mensen van buiten Walcheren en Zeeland aantrekkelijk te maken moet er tijdens evenementen een goede horecavoorziening zijn. Mensen moeten na afloop nog even kun nen napraten.Daarnaast moet het gebouw onderdak bieden aan commerciële activiteiten keningen in van Vlissingers die een beroepsbrandweer in eigen stad willen behouden. Peter de Jonge, één van de drie nieuw ge kozen raadsleden van de SP, reageerde dat burgers er blijk baar toch wakker van liggen als als beurzen, shows en groot schalige, kwalitatief hoogwaar dige feesten. In de zomermaan den kan de kerk ook nog als slechtweervoorziening voor de jeugd worden gebruikt. Het pu bliek zette echter vraagtekens bij het plan van de ZTS. Wie zegt dat mensen van buiten Zeeland er wel behoefte aan hebben om naar een voorstelling in de Gro te Kerk te komen? In Rotterdam en Breda zijn immers voldoende kwalitatief hoogwaardige voor zieningen. „Wij vinden het vreemd dat er zeven miljoen gulden moet worden geïnves teerd om vervolgens een huur van 150.000 gulden per jaar voor het onderhoud van het ge bouw mogelijk te maken", sprak F. D. J. Diepeveen, voor zitter van de Stichting Delta Cultureel Hij was een van de in woners die voorspelde dat de plannen die nu op tafel liggen Veere geld gaan kosten. Veere heeft zich voor een periode van tien jaar garant gesteld voor de verliezen tot maximaal 150.000 gulden per jaar.„Moeten we om die 7 miljoen waar te maken de ze krampachtige zaak voortzet ten? Dan pleit ik voor het be houd van de kerk zoals deze nu is, Bovendien was een van de randvoorwaarden dat er een breed draagvlak is voor de plan nen onder de Veerse bevolking. Dat is er nu niet. Het zal u in ie der geval meer van dit soort bij eenkomsten kosten om dat te bereiken", zei Diepeveen. ZOUTELANDE Feestavond - De Oranjevereni ging Zoutelande houdt op za terdag 21 maart vanaf 20.00 uur een feestelijke avond in zaal Middendorp. Toneelvereniging Serooskerlce brengt de klucht 'Deze vrouw is...uw man' op de planken. de beroepsuitrukpost aan de Vlissingse Van Dishoeckstraat verhuist naar de kazerne in de Middelburgse Stromenwijk. De Jonge zei daarmee een af doend antwoord te geven op een opmerking van J. Lust van de WD. De fractievoorzitter zei in november dat Vlissingers zich niet zouden laten horen bij een verhuizing naar een stadsge westelijke kazerne aan de Stro- menweg tussen Middelburg en Vlissingen. „Dit is het duidelij ke geluid van de burgers. Dat wilden we laten horen, zodat u dat in uw besluitvorming over de stadsgewestelijke brand weer kunt meenemen. Voor de uitrukpost Vlissingen is er in de nieuwe fusieplannen plaats ingeruimd voor de vrij willige en de jeugdbrandweer. Daar zullen een tankautospuit en een redwagen staan. Over één of twee maanden wordt over de toekomst van de brandweer gesproken. Raadsle den besloten eerder dat zij zich meer willen verdiepen in de pro blematiek, voordat zij een be slissing wilden nemen. Brandweercommandant D. G. Murre kreeg het fiat van de commissie dat hij een andere ladderwagen aan kon schaffen die voldoet aan de eisen van de ze tijd. Deze moderne wagen kost 1,1 miljoen gulden. De huidige ladderwagen is door de brandweerinspectie afge keurd. „In Vlissingen kunnen we een iadderwagen niet mis sen. Ook in het stadsgewestelijk verband is deze nieuwe wagen onmisbaar. We hebben de laat ste twee weken een beroep op de ladderwagen van Middelburg gedaan. De ladderwagen van de brandweer van Doetinchem hu ren we tot de nieuwe hoogwer ker/ladder wordt afgeleverd." DEZE WEEK t kg sucadelappen 11,90 1 kg entrecote .ƒ12,90 1 kg runderlappen 13,90 1 kg varkensschnitzels 14,90 1 kgspareribs 6,90 1 kg tundem'biappen 12,90 1 kg magare "urderbraadlappen 13,90 1 kg haas/nbkartxnade f 11,90 1 kg varkensvet 12,90 2 küo drumsticks. f 8,90 2 kilo kippenbouten 7,90 3 kg x.pkarbonace 9,90 1 kg magere paamenlappen 10,90 1 kg gemengd getakt f 5,99 1 kg malse paardenfciefsluk 14,90 1 kg kipfilet 12,90 1 kg malse runderbiefstuk 16,90 1 kg o.nde'saucijzer' 6,90 1 kg magere varkensrollade 7,90 1 kg gepaneerde schnitzels 13,90 1 kilo magere hamlaopen 12,90 1 kilo harrtricandeau 13,90 1 Mo verse worst 6,90 1 kilo rundergehakt f 6,90 1 kilo schoudercarbonade f 9,90 1 kilo lamsbout 10,90 1 kilo kalkcenflet 13,90 1 kilo magere speklaopen 7,90 1 kilo hamschijf 6,90 Wij zijn deze week open: woe., do., vrij. van 9.00-17.00 uur Slagerij Nieuwenhuijse Kanaalstraat 74, 0118-463091, Oost-Souburg De Opei dealer in uw buurt Bedrijfsweg 2,Vlissingen (01 18) 46I7I0. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Zestig procent van de Vlissingers vindt Vlissin gen een fijne stad om in te wo nen. Dertig procent vindt Vlis singen een gewone stad en nog eens tien procent heeft een negatief oordeel. Dat is de be langrijkste uitkomst uit een pu blieksenquête. Ongeveer twee honderd Vlissingers namen de moeite om een formulier in te vullen. De enquête werd gehou den naar aanleiding van de de batten over de toekomst van de stad. Vorig jaar november organi seerde de gemeente Vlissingen het Startdebat, Deskundigen, maatschappelijke organisaties, ondernemers en inwoners mochten hun visie geven op de toekomstige ontwikkeling van de stad. De gemeente organi seerde die bijeenkomst om te horen te krijgen wat voor ideeën er leven. Met de uitkomsten wil het Vlissingse gemeentebestuur een lange-termijnvisie ontwik kelen. Door de toekomst uit te stippelen mét de bevolking is de kans groot dat de bewoners zich herkennen in de uiteindelijk door de gemeenteraad vast te stellen Ontwikkelingsvisie. Deze week heeft het Vlissingse college het Vervolgdocument gepresenteerd. Daarin zijn de opmerkingen en ideeën ver werkt van het Startdebat, de uitkomsten van de publieks enquête en de mondelinge en schriftelijke reacties op de toe komst van Vlissingen. Enquête Gekoppeld aan het Startdebat hield de gemeente eind vorig jaar een publieksenquête. Vlis singen krijgt van zijn inwoners een 7,3 rapportcijfer. In het rij tje van gezondheidzorgsvoor- zieningen, het uitgaansaanbod, het recreatie- en horeca-aan- bod, het maritieme karakter van de stad en de club- en buurt huizen, krijgt alleen de infra structuur een onvoldoende. Vlissingen hebben daar een 5,3 voor over. Het maritieme karak ter van de stad scoort hoog. De bewonei'S waarderen dat met een 8,4. Ruim de helft van de mensen die een formulier invul- t de, vindt dat Vlissingen zijn maritieme karakter moet ver sterken en op termijn moet uit groeien tot een badplaats met allure. Iets meer dan een kwart van de Vlissingers vindt dat het ge meentebestuur het winkelaan bod moet aanpassen. Dat deel van de bevolking denkt daar mee de binnenstad te verbete ren. Dertig procent ziet wonen als belangrijkste bestemming voor het Scheldeterrein.Over de aanpak van het Vlissingse ge meentebestuur om de bevolking te betrekken bij de uit te stippe len koers, is bijna iedereen te vreden. Maar liefst 97 procent vindt het een goede zaak om mee te denken over de inrichting van hun directe woonomgeving. Ne gentig procent vindt de Stads debatten daarbij een goed hulp middel. Deze en volgende maand volgen wijk- en themadebatten over welzijn en zorg, verkeer en ver voer, wonen en werken. Voor de themadebatten hebben zich in middels 421 belangstellenden gemeld voor de themadebatten en 239 mensen voor de wijkde- batten op basis van uitnodigin gen naar bewonersorganisaties, bedrijven en instellingen. Jan. W. Scheffers treedt maan dag 23 maart op als voorzitter tijdens het debat over welzijn en zorg. Het themadebat verkeer en vervoer op woensdag 25 maart staat onder leiding van oud-gedeputeerde J. B. Vente- vogel. Maandag 30 maart wordt gesproken over wonen. Discus sieleider/voorzitter is oud-wet houder G. B. Schoenmakers van Middelburg. Het themadebat werken wordt geleid door J. van Dinteren, sectorhoof d economi sche ontwikkeling bij Buck Consultants International in Nijmegen. Dat vindt plaats op dinsdag 31 maart. De themade batten worden gehouden in Grand Hotel Arion op de Boule vard Bankert en beginnen alle maal om 20 uur. doorCaroline Moerland KAPELLE - Rijkswaterstaat is bereid 'zoab' aan te brengen op het stuk A58 bij Kapelle waar regelmatig ernstige ongelukken gebeu ren. Zoab (zeer open asfalt beton) voert het water sneller af als het regent. Dat deelde de Kapelse burgemeester G. C. de Groot maan dag mee aan de commissie ABA (Algemene Bestuurlijke Aangele genheden). De Groot stuurde vorige week een brief aan minister Jorritsma van Verkeer en Waterstaat. Hij sprak daarin z 'n zorg uit over het feit dat op een bepaald deel van de A58 bij Kapelle regelmatig ernstige on gelukken gebeuren. Vorige week was dat opnieuw het geval en kwam een echtpaar uit Yerseke om het leven. De kwestie was maan dag onderwerp van gesprek tussen De Groot en het hoofd van de dienstkring Noord- en Midden-Zeeland van Rijkswaterstaat. Die zegde toe dat een deel van de weg nog dit jaar zal worden voorzien van zoab. Het gaat om het stuk van kilometerpaal 143 tot aan de Vlaketunnel. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Vlissingse burgemeester J. C. Th. van der Doef wil zich niet meer 'de oren laten wassen door burgers en enkele clubjes.' Hij verwacht meer begrip voor besluiten die volgens democratische proce dures tot stand zijn gekomen. Van der Doef serveerde gisteren inspreker R.W. Elias van de Stichting Boulevard Belangen af in de commissie Algemene Bestuurlijke Aangelegenheden (ABA). Deze stichting had bij de Om- budscommissie de klacht neer gelegd dat het college de afhan deling van bezwaarschriften opzettelijk overschrijdt. Samen met de Stichting Stadsherstel en Verantwoorde Boulevardbe- houwing schreef de stichting in november 1997 een boze brief aan de gemeenteraad. Zij had den gedrieën ervaren dat de ge meente regelmatig de termijnen voor afhandeling van bezwaar schriften overschreed. Stichting Boulevard Belangen nam geen genoegen met de ex cuses van het college en depo neerde de klacht bij de Ombuds- commissie. „Wij hebben dat gedaan om het gemeentebe stuur goed op de vingers te tik ken. Als er nonchalant met af spraken en voorschriften wordt omgesprongen dan voelt de be trokken burger zich door de po litiek niet serieus genomen. Het gemeentebestuur heeft ons af gestraft door het contact met de stichting te verbreken, gevolgd door de opmerking: Discussie gesloten. De stichting is toen brieven gaan schrijven, om tocli in contact te blijven. Daarvan kregen we het verwijt te horen te formeel te zijn. Maar wat moet je dan doen als je als burger met een rechtvaardige zaak bezig bent." Van der Doef vond dat door het grote recht op inspraak een aantal gemeenten te makeij hebben met het opschorten van projecten. „Dat leidt tot enorm veel verlies van geld. De propor tionaliteit wordt uit het verloren, zodra individuele be-| langen ervoor zorgen dat het al gemeen belang in het geding is." Van der Doef stelde voor met de verschillende belangengroepen hierover in debat te gaan. VERKOOP FINANCIERING i'. s 1 AANBIEDING Standaard bijzonder compleet met o.a.: Opel-veiligheidspakket Opel Full-Size Airbag stuurbekrachtiging elektronische startblokkering toerenteller elektrisch bedienbare ramen vóór bumpers en buitenspiegels in carrosseriekleur in hoogte verstelbare koplampen mistlampen vóór 6 speakers en antenne centrale deurvergrendeling in hoogte verstelbare bestuurdersstoel ventilatiesysteem met microfilter fraaie Twinkle velours bekleding getint glas meiallic-/micalak info-display (met weergave vi datum, buitentemperatuur en radiofrequentie) Astra Edition 5 deurs, vanaf f 32.250,- Astra Edition Stationwagon, vanaf f33.750,- Standaard bijzonder compleet met o.a.: Opel Full-Size Airbag stuurbekrachtiging in hoogte verstelbare bestuurdersstoel bumpers en buitenspiegels in carrosseriekleur elektronische startblokkering elektrisch bedienbare ramen vóór airconditioning toerenteller info-display (met weergave van tijd, datum, buitentemperatuur en eventueel radiofrequentie) in delen neerklapbare achterbank mistlampen vóór 6 speakers en antenne centrale deurvergrendeling hoofdsteunen achter afdekscherm en veiligheidsnet bagageruimte (alleen stationwagon) metallic-/micalak Astra Edition "Cool" 5 deurs, vanaf f 33.950,- Astra Edition "Cool" Stationwagon, vanaf f 35.450,- Opel Credit, Uw partner in geldzaken. Prijzen ind. BTW en BPM, exd. verwijderingsbijdrage en kosten rijklaar maken. Prijs- en specificatiewijzigingen voorbehouden. Raadpleeg voor de exacte specificaties en voorwaarden altijd uw Opel dealer,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 16