Morres verkiest groei in Deventer pzc Publiek verdeeld over reservaat voor zeehonden in Westerschelde PZC PRINTEMPS Hl--; WEEK-END Cadzand verguld met Duitse promotor Projectgroep haven Breskens aan de slag Meubelbedrijf klaagt over gebrek aan medewerking voor expansie in Hulst zeeland zaterdag 7 maart 1998 z15 Boete voor drugsbezit Zakkenroller Gestolen schapen bruut geslacht m Nu bij Printemps I Week-End: I de nieuwe lente- en A zomercollecties H voor heel het gezin. I communie en HK Olielek in Dow-fabriek Steun voor gedupeerde jeugdsoos Geweld bestraft met 800,- boete Bouw poortcomplex vertraagd Bromfietser gewond bij botsing door Barend Pelgrim HULST - Morres Meubel opent in de zomer van dit jaar een zelf standige nevenvestiging in De venter. Morres is tot die beslis sing gekomen omdat het bedrijf op korte termijn tot een door groei en een volumevergroting wil komen. De directie had in een eerder stadium de gemeente Hulst te kennen gegeven de voorkeur te hebben voor een ex pansie in Hulst, maar volgens algemeen directeur E. Morres kan het gemeentebestuur hen die kans niet bieden. „We verwachten van de ge meente meer dan ons op dit mor ment wordt geboden", verklaart E. Morres. „Zo'n drie weken ge leden hebben we onze plannen voor Deventer overhandigd aan wethouder G. van de Voorde, in clusief het marktonderzoek dat daaraan vooraf is gegaan. Het blijkt dat er ons elders meer steun en faciliteiten worden ge geven dan bij de Zeeuws- TERNEUZEN - De politie in Temeuzen hield vrijdagmiddag een 22-jarige man uit het Belgi sche Ichtegem aan. De man was in het bezit van 52 gram weed. Het kwam de Belg op een boete van260 gulden te staan. Desoft- drug's werden in beslaggeno men. Boete voor slok op SCHOONDIJKE - Een 21-jari ge automobilist uit Hoofdplaat werd in de nacht van donderdag op vrijdag betrapt op het rijden onder invloed van alcohol. Bij een politiecontrole in de Sas- putsestraat bij Schoondijke blies de man net iets meer clan wettelijk is toegestaan. Hij kreeg een boete van 390 gulden. HULST - In de Lange Nieuw- straat in Hulst zijn een inwoner van Graauw en Rumst donder dag namiddag de dupe gewor den van een zakkenroller. De buit bedroeg in totaal 250 gul den en persoonlijke bescheiden. NIEUWVLIET - Schapenhou der J. Klomp is gedupeerd door de diefstal en de slachting van twee drachtige Drentse heide- schapen, die graasden in na tuurgebied De Zwarte Polder bij Nieuwvliet. Klomp vond de schapen donderdagavond in de buurt van het natuurgebiedje. Ze waren om het leven gebracht door een onbekende die duide lijk bedreven was in het slach ten van schapen. Klomp had een kudde met 51 schapen. In februari miste hij een eerste schaap en enkele da gen geleden werd een tweede schaap ontvreemd. Pas donder dag kwam aan het licht dat de dieren waren geslacht. „Beide schapen waren drachtig van twee lammeren. Dus eigenlijk heeft hij zes schapen verloren", zegt collega-schapenhouder T. Geertman, die veel samenwerkt met Klomp. „Bovendien is het verschrikkelijk als je eigen die ren op zo'n wijze worden ge dood. "Klomp en Geertman gaan hun schapen nauwletten der in de gaten en ook op wat minder gebruikelijke tijden controleren. Ze raden andere schapenhouders aan hetzelfde doen. De politie heeft cle zaak in onderzoek. REDACTIE ZEEUWS-VLAAIMDEREW Axelsestraat 16 4537 AK TERIMEUZEN Tel: (0115) 694457 Fax: (0115)620951 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman P.I.F.M. Cappetti J.J. Heïjt M. Modde 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114)373840 e-mail: redhulst@pzc.nl R.E.A. Hoonhorst B.J.G. Pelgrim CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.city.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl Vlaamse vestiging. Ze wisten met andere woorden dat we op andere plaatsen bezig waren, maar daar is geen reactie op ge komen. Twee dagen geleden hebben we dan ook de knoop doorgehakt." De meubelgigant gaat in De venter ongeveer zestienduizend vierkante meter verkoopopper vlak in gebruik nemen op een bedrijventerrein, waar onder 'meer ook een Gamma, Praxis, Leenbakker, Kwantum en een groot tuincentrum zijn geves tigd. „Deze synergie zoeken we in Hulst ook voor het moederbe drijf", gaat commercieel direc teur P. Morres verder. „We zouden hier ook graag in een clustervorming zitten. Ik heb het dan niet over bedrijven die parasiterend werken op onze aantrekkingskracht, maar iets toevoegen aan onze produkten. Die voorwaarde kan het ge meentebestuur ons blijkbaar niet bieden", verduidelijkt het directielid. „Waar wij naar toe willen is dat er in Hulst een structuurvisie voor de lange ter mijn komt", vult zijn broer E. Morres aan. „Dat is iets anders dan de afwikkeling van ver keersstroom, dat is een ander aspect. Wij verlangen een uit breiding van het winkelareaal. Na twee jaar praten is er nog niets veranderd. Wij willen on derzoek naar cle verdere expan siemogelijkheden in Hulst, maar dat had op korte termijn moeten geschieden." Stemadvies De directieleden menën dat de oproep aan het personeel om bij de gemeenteraadsverkiezingen op de Partij van de Arbeid te stemmen, een stemadvies dat deze week nogal wat kwaad bloed zette bij politiek Hulst, ook in dat licht gezien moet worden. „Die heftige reactie hadden we totaal niet ver wacht", reageert directeur per soneel en organisatie drs. A Koopmans. „We moesten alleen vaststellen dat de PvdA als eni ge partij een voorwaarden scheppend beleid voor Morres had opgenomen in haar verkie zingsprogramma." E. Morres geeft aan dat het bedrijf deson danks 'on speaking terms' is met de gemeente. „Het moet geïn terpreteerd worden als een noodkreet, net zoals clat men wist dat we bezig waren met De van onze regioredactie Nergens in Zeeland bevinden zich zoveel zeehonden als in de Westerschelde. Echt be schermd zijn ze nooit. Ze wer den gewoon met rust gelaten. Watersporters hebben niet zo veel te zoeken in de Wester schelde. De drukke scheepvaart en het imago van die 'vieze' Wes terschelde werken als een buf fer. De Oosterschelde heeft de naam hét natuurgebied te zijn. Ook de Westerschelde is dat, maar zonder de naam te hebben. In stilte. Stichting Het Zeeuwse Landschap wil dat graag zo houden door de Platen van Val- kenisse (bij het Verdronken Land van Saef tinge) in beheer te krijgen en de daar gevestigde zeehondenkolonie te bescher men. Een deel van cle Platen zou in de voortplantingstijd, van februa ri tot oktober, afgesloten moe ten worden. Óm watersport en zeehondenkolonie naast elkaar te laten bestaan. De eerste pro testbrieven van lezers tegen de vestiging van een zeehondenre servaat op de Platen van Valke- nisse stonden vrijdag al in de PZC. Niet alle watersporters denken zo negatief over hetplan van Het Zeeuwse Landschap. M. P. Wessels uit Burgh-Haam- stede heeft een boot. Hij vindt clat de belangen van de waterre creant nooit vóór die van de na tuur mogen gaan. „Wij varen vaak op het Grevelingenmeer en venter. Filiaalvorming stond niet bovenaan de prioriteiten lijst, groei wel." Voor de vestiging in Hulst zal Morres Deventer vooralsnog geen gevolgen hebben, wel maakt de directie duidelijk dat in het najaar zag je daar op een oude zandplaat vaak twee zee hondjes zitten. In de zomer wa ren ze altijd weg, omdat het dan te druk werd, maar in septem ber of oktober zaten ze er weer. We voeren er altij d met een grote boog omheen, om ze niet te sto ren. Het was echt prachtig om te zien. Het is een hele goede zaak om dat soort dingen te bescher men. Dan mag dat het ook best wel wat geld kosten." Het spreekt ook H. Posthuma aan dat de zeehondenpopulatie op de Platen van Valkenisse wordt beschermd, onder meer tegen de groeiende waterrecre atie. Posthuma woont in Scha- rendijke, aan cle boorden van het Grevelingenmeer: „Wij zit ten hier nu vijfentwintig jaar. In al die tijd hebben wij de natuur toch sterk achteruit zien gaan. Daarom vind ik het een goede zaak dat er geld wordt besteed aan projecten als met de Platen van Valkenisse. Laat de water sporters die daar verblijven, dan maar naar het Grevelingen meer komen." Stabiel Loes de Jong, biologe uit Mid delburg, vindt dat nog geen maatregelen genomen hoeven te worden. „De zeehondenpopula tie is de laatste tien. vijftien jaar redelijk stabiel gebleven. Klaarblijkelijk passen de zee honden zich aan de veranderen de omstandigheden goed aan. Als er wordt overgegaan tot het Hulst' in de neutraalstand ge zet wordt. De 825 arbeidsplaat sen bhj ven gehandhaafd. In De venter gaat om het twintig tot dertig nieuwe banen. Enkel voor het management verhui zen enkele werknemers. foto archief PZC afzetten van een gebied, met tonnen bijvoorbeeld, van een geul bij de Platen van Valkenis se, dan dwing je de recreatie wa tersporters de vaargeul in. Op 'die plaats wordt die vaargeul bovendien smaller. De veilig heid wordt er geringer op." Wel zal er meer vis in de buurt van Antwerpen komen door de ver betering van cle waterkwaliteit. „Als over een aantal jaren blijkt dat de zeehondenpopulatie toch niet is gegroeid, dan is er iets mis. Zeehonden kunnen ver jaagd worden. Aan achter grondlawaai wennen ze, maar van nieuwe geluiden kunnen ze last hebben. In dat gebied liggen baggerschepen. Daar ondervin den ze waarschijnlijk hinder van. De zeehonden zouden er baat bij hebben als ze tijdens het voeden van hun jongen - in het late voorjaar tijdens de voHedi- ge ebperiode - worden ontzien. Ze zijn dan gevoelig. Je helpt de zeehonden door baggerschepen op te leggen in die periode geen herrie te maken. Als ze tijdens het voeden worden gestoord, dan kan het j ong te weinig voed sel binnenkrijgen." Cees Jansen uit Middelburg, ei genaar van een watersportwin kel, denkt dat watersportre creatie geen al te grote problemen oplevert voor de zee honden. „Zeker omdat de wa- terrrecreatie op de Westerschel de niet zo groot is. Ik denk dat zeehonden zich bovendien niet zo gemakkelijk laten verjagen. Wethouder G. van de Voorde vinclt dat de gemeente zichzelf niets te verwijten heeft. „Na tuurlijk is alles wat Morres el ders en niet hier doet, te betreu ren. Ik vermoed dat dit meer te maken heeft met hun bedrijfs- Wij gaan heel vaak naar Ter schelling en clan vaart die boot altijd vlak langs een groep zee honden. Die blijven rustig zon nen en kijken niet op of om naai de boot. Het wordt iets anders als zeilers of andere recreanten de platen opgaan. Dat moet be straft worden. Maar ik ken geen watersporters die dat doet." Centje bijleggen W. J. Petiet uit Temeuzen rea geert positief op het initiatief van Het Zeeuwse Landschap om een zeehondenreservaat in de Westerschelde in te richten. „Zoiets is altijd goed natuurlijk, wanneer cle natuur beschermd wordt. Ik heb liever dat er geld besteed wordt aan zoiets dan wanneer de DOW bijvoorbeeld zou gaan uitbreiden. Het is toch mooi dat de zeehondjes rustig en ongestoord kunnen rondzwem men!" Petiet ziet overigens niet in waarom het geld van de Post codeloterij zou moeten komen. Hij vindt dat 'de provincie ook wel een centje bij kan leggen, omdat het hun toch ook aan gaat'. „Een zeehonclenreservaat in de Westerschelde vind ik totaal niet belangrijk", zegt G. Gerrits uit Sluis. „Het is toch een beetje tegenstrijdig hè, op de Noord en Zuidpool worden de jonge zeehondjes mét duizenden tege lijk doodgeknuppeld en hier proberen ze krampachtig om die paar beestjes inleven te houden, Zelfs met een papfles als het moet." Gerrits vindt dat de Postcodeloterij 'het zelf moet weten daaraan geld te beste den', en dat het 'zeker niet aan de provincie is om hier geld vo or uitte trekken.' P. J. Coolegem uit Sint-Jansteen heeft helemaal geen bezwaar te gen de komst van zo'n reservaat. „Het is altijd goed clat een na tuurgebied wordt uitgebreid", vindt hij. Coolegem merkt ech ter wel op dat de provincie 'ook wel zou kunnen bijspringen'. „Als je dan gisteren weer in de krant leest dat tien miljoen van de Postcode Loterij spoorloos verdwenen is, vraag ik me toch af waar ze anders het geld voor het reservaat vandaan moeten halen", vreest hij. Toerisme „Poeh....ik heb hier wat tegen strijdige gevoelens over. Aan de ene kant is het beter een zeehon denreservaat in te richten in de Westerschelde, waar nog niet strategie dan met andere zaken. Wij hebben toezeggingen ge daan en dit is zeker niet het ge volg van tegenwerking van onze kant. Wij hebben Morres altijd bediend met voorwaairlen- scheppend beleid." zoveel toerisme is als op de Oos terschelde. Aan de andere kant denk ik dat het toerisme juist zou toenemen, doordat mensen zeehondjes gaan kijken, als daar een concentratie van die dieren komt", denkt A Sonke uit Goes. Een inwoner van Hoedekens- kerke, die zijn liever niet in cle krant wil hebben', vindt het he lemaal geen kwestie: „Ze gaan d'r gang maar, het maakt mij niets uit, hoor." Mevrouw Geerts uit Colijns- plaat vindt het raar dat de zee hondjes nu weer terug moeten komen, terwijl ze 'hier eerst al lemaal doodgemaakt zijn'. „Maar ik heb mets tegen dieren hooi-." door Hans Heijt OOSTBURG - De projectgroep die belast wordt met de ontwik keling van de haven van Bres- kens wordt maandag 9 maart onder leiding van wethouder A Rosendaal van de gemeente Oostburg geïnstalleerd. Het in stalleren van de projectgroep is één van de belangrijkste aanbe velingen uit het actieplan voor de ontwikkeling van de haven. Het actieplan is opgesteld door het Nederlands Economisch In stituut (NEI) in opdracht van de gemeente Oostburg. Voor het uitdiepen van de haven, het uitbreiden van het aantal aan legplaatsen, een fanatieke ac quisitie en tal van andere maat regelen is een bedrag van circa twintig miljoen gulden ge raamd. De verschillende over heden en het bedrij fsleven moe- (Advertentie) ten dat bedrag gezamenlijk opbrengen. Er wordt ook een beroep gedaan op Europese subsidies. Beeldbepalend Onder verantwoording van Ro sendaal en onder leiding van economisch beleidsmedewer ker F. van den Hemel coördineert en begeleidt de pro jectgroep de noodzakelijke maatregelen. Niet alleen aan de economische functie wörclt aan dacht besteed. De haven is ook in toex-istisch opzicht van be lang en bovendien beeldbepa lend voor het dorp. Bij het ver-, sterken van de ontwikkeling van de haven wordt onder meer aandacht besteed aan de be reikbaarheid van de haven, het behoud en mogelijke verster king van cle vismijn en werkge legenheid in de Handelshaven. i li s Donaldson Escada Sport Polo Ralph Lauren Burberrys Accessoires van Mulberry NIEUW Naast onze bestaande collecties van DONALDSON voor baby's, kinderen en tieners, nu ook KIDS BOYS van POLO RALPH LAUREN. l'r'ntemPs Week*End Kaai 9, Sluis '"lllnilll" 0117 46 16 68 Wethouder Cuelenaere-Faes speldt Strupp de gouden onderscheiding op die hoort bij het Cadzandse ambassadeursschap. foto Peter Nicolai door Bianca Abrahamse OOSTBURG - Cadzand heeft er een am bassadeur bij, een gouden nog wel. De Duitse journalist D. K. Strupp, corres pondent voor verschillende media in zijn land, kreeg vrijdag bij die benoeming het bijbehorend eremetaal. De Oostburgse wethouder L. Cuelenaere-Faes prikte hem de Gouden Speld van Cadzand op. De onderscheiding viel Strupp ten deel om dat hij onder zijn landgenoten West- Zeeuws-Vlaanderen regelmatig heeft ge promoot als vakantieregio. De benoeming van Gouden Ambassa deurs van Cadzand is een initiatief van de plaatselijke Stichting Frisse Neuzen Aan- jaagteam. „De stichting bekroont mensen die deze streek in een goed daglicht stellen en u bent zo iemand", sprak stichtings voorzitter P. de Keuninck tijdens de be- noemingscex-emonie in het Oostburgse ge meentehuis. Stmpp, al vanaf 1947 werkzaam in de journalistiek, heeft cle West-Zeeuws- Vlaamse streek gepromoot in verschillen de televisieprogramma's en Cadzand meerdere malen als ideaal vakantiever blijf voorgesteld aan Duitse toei'isten. Enkele winkeliers uit Cadzand maakten van de aanwezigheid van Strupp gebruik om hem wat tips te ontfutselen om het imago van de streek op te vijzelen. De kersverse Gouden Ambassadeur vond het niet slim dat cle winkeliers in de vakantie- tijd 's avonds ixiet wat langer open zijn. Volgens Strupp willen de Duitse toeristen maar wat graag bij aankomst in hun va kantieparadijsje de nodige boodschappen inslaan. Bovendien leek het hem raad zaam iemand aan te stellen die alleen be zig is met cle buitenlandse toex-isten. „Sa menwerking met de omliggende landen zou voor een grotex-e toestroom van bui tenlandse toeristen zorgen. TERNEUZEN - Bij een storing bij Dow Chemical in Temeu zen kwamen vrijdagmiddag enkele honderden liter's koüde ruwe olie vxrijDrie medewerkers die in de buurt van de druk- leiding bij de naftakraker aan het werk waren, raakten met olie besmeurd toen de leiding scheurde. Volgens Dow-voor- lichterP. P. van de Wijs was gisteravond nog niet. duidelijk wat de oorzaak was van het scheuren van de leiding. De drie werknemers werden schoongemaakt met ï-einigings- middelen en konden nadat hun huidirxitatie was behandeld hun werkzaamheden vervolgen. De olie, die op eenbetonvloer terechtkwam, werd opgeruimd en afgevoerd naar de milieu- fabriek van Verstraeten Verbrugge Milieubeheer. SCHOONDIJKE - De bejaardensoos in Schoondijke en ate lier de Blauwe Tulp hebben allebei honderd gulden gegeven aan jeugdsoos Rainbow in Schoondijke. De jongeren waren vorige week fors gedupeexxl door de inbraak in het gebouw. Bij de diefstal werden onder meer een mengpaneel, kasgeld, drarxk en chips gestolen. Door de giften kan de jeugdsoos bin nenkort weer geluidsapparatuur gebruiken. TERNEUZEN - De mishandeling door een 19-jarige Terneu- zenaar is een schoolvoorbeeld van zixxloos geweld. Dat stond gisteren voor cle Terneuzense politierechter als een paal boven, water. „Het is van de gekken om een willekeurig iemand te mishandelen. Men kan niet meer eens rustig uitgaan", zei mr. J. P M. Hopmans. De vei'dachte leek zich op cle zitting nog steeds af te vragen waarom hij op 27 december vorig jaar in de binnenstad van Terneuzen zonder enige aanleiding twee jon gens had geschopt en geslagen. „Mijn kettinkje was afgepakt- Daarna ben ik door het lint gegaan. De ooi-zaak moet drank zijn geweest, want ik heb zoiets nog nooit eerder gedaan", zocht de verdachte naar excuses. Officier van justitie mr. C. Fetter snapte er niets van. „Omdat meneer toevallig een slechte dag heeft, moet hij zomaar ie mand te grazen nemen." Ze wilde het bij een boete van 1000 gulden laten, omdat de verdachte een blanco strafblad had. De politierechter veroordeelde de Terneuzenaar tot een boete van 1400 gulden, waai-van 600 gulden vooxwaax-delijk. TERNEUZEN - De bouw van het architectonische kantoi'en- complex op de Axelsedam in Temeuzen is een half jaar ver traagd. Hoofd marketing P. Herrebout van het plaatselijke bouwbedrijf Sprangers verwacht dat niet eerder dan in sep tember met de wex-kzaamheden wordt begonnen. Deson danks blijft het de bedoeling het poortgebouw halverwege 1999 op te leveren. Als reden voor cle vei-traging geeft Herre bout dat er nog een aantal details moeten worden ingevuld binnen de definitieve prijsafspraken. „Daarnaast hebben wij door drukte momenteel andere pxioriteiten en kwam het ook de gemeente goed uit wanneer de planning een beetje achtei- uit werd geschoven." Directeur J. Lauret van ABAB Zeeuws- Vlaanderon verwacht dat nog deze maand de mondelinge overeenkomst kan worden omgezet in een contract. WESTDORPE - Een 25-jai'ige bromfietser uit Westdoi-pe raakte vrijdagmiddag bij een verkeersongeval op de Finland weg in zijn woonplaats gewond aan zijn benen. De man moest per ambulance worden overgebracht naar het streekzieken huis in Terneuzen. De bromfietser wilde vanaf de Finlandweg linksaf de Sasdijk opx-ijden en zag daarbij een tegenligger, een 35-jaiige autobestuurder uit Westdorpe, over het. hoofd. Brommer en auto werden bij cle botsing licht beschadigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 53