Hoekstra terug op het oude nest Blauwe Olifant zal brullen als een muis Zaalvoetballers ZYY Zeeland op weg naar titel Fortuna verslaat MVY Ex-vrouwencoach voelt zich thuis in amateurwielerploeg Schumacher snelste in training Swift in financiële problemen Schaatsers snel in Heerenveen Surfwedstrijd op Veerse Meer Zeeuws-Vlaanderen start in Pijl uitslagen Motorcross afgelast Motorclub De Sproeier Piet Hoekstra: „Wat voor positie ik heb maakt me niet uit. Ik ben een ploegmens." foto Frank Uijlenbroek/GPD door Hans Hollestelle MIDDELBURG - Het kampioenschap komt voor Z VV Zeeland steeds dichter bij. De koploper van de eerste klasse zaalvoetbal in het district Zuid I is weer verder uitgelopen. De voorsprong be draagt inmiddels weer zeven punten. Zelf behaalde de ploeg een 5-2 over winning op FC Dauwendaele ter-wijl naaste concurrent Matisse tegen Huls hof niet verder kwam dan een 4-4 ge lijkspel. FC Dauwendaele - ZW Zeeland 2-5: ZW Zeeland nam de leiding met twee treffers op rij vanFerry Kotta. Voorrust was de thuisclub weer langszij nadat Edwin Leonhart twee keer doel trof. In het tweede bedrijf lukte het niet meer bij Dauwendaele. ZW Zeeland was be ter op dreef en pakte de overwinning door doelpunten van Alex van den Ho ven, Angelo Schaalje en nogmaals Kot ta. Hulshof - Matisse 4-4: Matisse had de pech dat de aangestelde scheidsrechter niet was opgekomen. De wedstrijd werd nu geleid - met instemming overi gens van Matisse - door een arbiter die vooraf net een partij van een andere, la gere, klasse had gefloten. Tot aan de rust ging het goed. Matisse stond hal verwege met 4-2 voor. Maar toen begon de ellende voor de Goesenaren. Hulshof ging er fors tegenaan met slidings en harde tackles, maar de scheidsrechter greep niet in. Er werd zelfs geen enkele strafminuut uitgedeeld. De wedstrijd eindigde in een 4-4 gelijkspel. Ramon Dahoe en Clarence Pahlad schoten bei den twee keer raak voor Matisse. Troy - Zuidwest Negen 8-2: Halverwe ge leidde Troy met 2-1. Een tijdstraf van twee minuten aan het begin van de tweede helft werd de ploeg noodlottig. De Brabanders namen een 4-2-voor- sprong en bouwden die gestaag'uit. De bezoekers waren uitgeteld. Dennis Goossen maakte de beide doelpunten voor Zuidwest Negen. Pubbles - Biezentrappers 5-6: Pubbles had moeten winnen. Biezentrappers speelde zonder wissels en toen tot over maat van ramp halverwege de tweede helft Mohammed Azzag'ari geblesseerd naar de kant moest speelde de ploeg zelfs een tijdje met drie man. Coach Lo- thar Meertens vulde later de openge vallen plaats op. Pubbles kon niet profiteren van de problemen bij de te genstander. Arjo Zandee had met vijf treffers het grootste aandeel in de over- winningvanBiezentrappers. Jacco Ho- ningh schoot ook een keer raak. De goals voor Pubbles waren van Frank de Bie. Guido Milot, John van de Heuvel, Remco Krijger en Jeroen Gelok. Van Bergen - Kloetinge 4-5: Een goede partij met over en weer legio kansen. Kloetinge won de partij op inzet. Adil Fertoute, Edwin Zuidweg (2). Peter Balkenende en Hans Wattel schoten voor Kloetinge raak. ZVH Morres - Jongepier Sport 9-2: In de eerste helft waren de partijen nog aan elkaar gewaagd (2-2). Daarna sloeg Morres toe. Morres liep door een aantal strafminuten van de tegenpartij verder uit. Tristan van Acker (3), Carl de Waele (2), Jurgen Verbraeken (2), Arno Zwe gers en Dirk Verdonk scoorden voor Morres. De tegentreffers waren van Rob Hoorenman en Michiel van Boven. Oppositie werpt Barcelona-voorzitter Nunez niet uit het zadel MELBOURNE - Michael Schumacher heeft gisteren in Mel bourne de beste tijd gereden in de vrije training van de Grand Prix van Australië, de eerste Formule 1-race van 1998. De Duitse coureur reed in zijn Ferrari het rondje in 1.33,826, net iets beter dan de Fin Mika Hakkinen 134,432) en de Canade se wereldkampioen Jacques Villeneuve (1.35,023). De uitslag heeft geen invloed op de startopstelling van zon dag. Om die te bepalen rijden de 22 coureurs zaterdag een kwalificatietraining. Op het circuit in Albert Park waren de Formule 1-rijders een paar seconden langzamer dan vorig jaar. Dat was een gevolg van aanpassingen aan de wagens (smallere bolides, profielbanden) die de internationale auto- mobielfedaratie FIA voor het nieuwe seizoen verplicht heeft gesteld. ANP ROERMOND - De handbalclub Swift uit Roermond kent gro te financiële problemen. Donderdagavond deed het bestuur een beroep op de inderhaast bijeengeroepen sponsors een ex tra bijdrage te leveren waardoor een schuld van ruim 25.000 gulden kan worden weggewerkt. De Stichting Tophandbal Swift dreigde vorige week op een faillissement af te stevenen. De speelsters van de landskampioen kregen toen te horen dat er geen geld meer in kas was. Op het laatste moment bleek een onbekende geldschieter bereid bij te springen. ANP HEERENVEEN - Dorien en Hubrecht Janse, beiden afkom stig uit Wolphaartsdijk en lid van ijsclub De Poel, hebben tij dens het Skeuvel-toernooi in Heerenveen een vijftal Zeeuwse records gebroken. Hubrecht Janse reed de 3000 meter in de nieuwe toptijd van 4.08.07 en ook op de 5000 meter verbeter de hij zij neigen Zeeuwse record: 7.09.33. Op de 500 meterrea- liseerdehij 40.30 en de 1500 meter legde hij afin 1.58.55. Hij werd achter Patrick van Falier tweede in het eindklassement. Dorien Janse zorgde voor provinciale records op de 500 meter (46.61), de 1000 meter (1.35.01) en de 3000 meter (5.02.60). De 1500 meter reed ze in 2.25.52. Zondag start Dorien Janse op het Zeeuwse lange-baankampioenschap in Den Haag, Hub recht Janse heeft afgezegd voor de provinciale titelstrijd. VLISSINGEN - WSV Zuid-West 7 houdt morgen (zondag) de openingswedstrijd van het seizoen op het Veerse Meer. Ge streden wordt om de ROHA-bokaal. Voorwaarde is dat er minstens acht knopen wind moet staan. Er kan een course ra ce, een course-slalom of een slalom worden gevaren. Inschrij ven vanaf 10.30 uur bij surfcentrum De Schotsman te Kam perland. De start is om 11.00 uur. PHILIPPINE - Voor de elite-renners van wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen gaat het seizoen vandaag van start. Na mens de vereniging zullen zes renners deelnemen aan de Vlaamse Pijl in Harelbeke, een wedstrijd over 150 kilometer door de Vlaamse Ardennen. Naast de vaste krachten Patrick van Passel, Johan van Scha- ik, Martin de Jaeger en Paul en Richard Coehorst heeft ploeg leider Ab Verplanke in België de beschikking over Bart Boom, de renner uit het Twentse Enter die in de topcompetitie uit komt voor de Giant-ploeg. De Vlaamse Pijl is voor Van Schaik en de beide Coehorsten overigens niet de eerste wedstrijd van het seizoen. Afgelopen zondag kwam het drietal uit in een wedstrijd in het Belgische Maldegem, die werd geteisterd door zware regenval en harde wind. Vanwege die barre weersomstandigheden zagen ze zich genoodzaakt om vroegtijdig af te stappen. door Rene Banierink HEERENVEEN - Piet Hoekstra voelt zich nergens te groot voor. Ik heb er geen problemen mee oni zoals nu voor de bond draag- rekken op nieuwe auto's te mon teren." Nee, de als vrouwen- bondscoach op een zijspoor gerangeerde werknemer van de KNWU voelt dat niet als min derwaardig werk. „Ik vind het zelfs heel mooi." Net als al die andere hand- en spandiensten die hij min of meer samenvat onder de noemer ont wikkelingswerk. Maar: hij heeft wel zijn trots. Dus als de KNWU hem zou vragen als ploegleider aan de slag te gaan bij de junio ren, dan zou hij dat weigeren. „Als ik bij de vrouwen tekort schiet in de communicatie, dan zal het daar toch niet opeens veel beter zijn", zegt hij met een forse cynische ondertoon. We schrijven anno 1998, met de Ster van Zwolle wordt het na tionale wielerseizoen vandaag (zaterdag) officieel geopend en Piet Hoekstra (50) is terug op de plek waar hij grote successen vierde: bij de Batavus-ploeg. Eerst als amateur van 1967/69, daarna drie jaar als prof om er als amateur nog eens vier j aar te fietsen alvorens als ploegleider furore te maken van 1979 tot 1986, het laatste jaar dat de ploeg bestond. Knal Zijn faam bevestigde hij daarna bij de nationale vrouwenselec tie, met successen voor met na me Leontien van Moorsel. Maar zijn terugkeer, na een kort uit stapje naar de amateurs, was minder succesvol en eindigde vorig jaar vlak voor het WK in San Sebastian zelfs met een knal: Hoekstra werd na kritiek van de vrouwen op non-actief gesteld. De Friese coach werd later na onderzoek deels gere habiliteerd door de KNWU (in ieder geval op het punt van ver meend drankmisbruik), maar een terugkeer bij de vrouwen zat er niet meer in. Bij Batavus, dat dit jaar samen met de BankGiroLoterij groot terugkeert in het amateurpelo ton middels de voormalige Vre- destein-ploeg van Arend Scheppink. Hoekstra aan vaardde er de functie van tech nisch adviseur. Door de goege meente direct vrij vertaald naar: Johan Cruijff eist bij FC Barcelona controle op de 'junta directiva'. De ver zetsbeweging De Blauwe Olifant, met de Nederlan der als prominent lid, houdt vandaag een volks stemming. De inzet is de positie van president Nu nez, de almachtige. door Gijsbert Spierenburg BARCELONA - 'Botafumeiro', het befaamde eethuis van Bar celona, suddert weldadig in de Grande Gracia, in het hartje van de stad. De fine fleur is alom aanwezig en doet zich royaal te goed aan de lekkernijen van de zee: kreeft, krab en tong, vers vanuit Gallicië, en natuurlijk ook aan de wijn. De vis moet zwemmen. Het is zo'n avond waarop de ver ploegleider. Hoekstra ontkent dit, althans voor dit moment. „Ik ben door Arend zelf erbij ge haald ter aanvulling." Die aan vulling bestaat echter vooral uit het typische ploegleiderswerk: „Een stuk teambuilding en tac tisch vernuft in de koers bij brengen", zegt Hoekstra. Dat het geen overbodige luxe was, merkte hij in de gesprekken met de renners. „Het kwam heel snel naar boven." Trappen De renners bevallen hem. „Het gros heeft de mentaliteit en het karakter dat bij mij past. Niet teveel lullen, trappen. "De opzet van het team bevalt de Assenaar ook. „Het is geen goedkoop ploegje. Maar er wordt ook niet met geld gegooid. Zijn rol binnen de ploeg zal dit jaar nog bescheiden zijn. Maar komend jaar, als zijn contract met de KNWU er op zit, kon zijn takenpakket wel eens flink worden uitgebreid. „Arend Scheppink blijft manager ploegleider, dat is contractueel vastgelegd. Maar hij heeft ook wel eens tegen mij gezegd dat hij druk is met organiseren. En dat hij het gezeur van die renners er af en toe niet meer bij kan heb ben. En dat is nou juist wat ik wel graag hoor. Lekker weer de taal van de renners spreken." GPD zamelde elite hier in Catalonië aan tafel stijlvol de tijd neemt om te zien en gezien te worden, onderwijl achteloos een vorkje meeprikkend. En dat alles on der het wakend oog van nie mand minder dan Johan Cruijff, het troetelkind kennelijk van de heer des huizes, zoals hij aan de wanden van dit hooggeprezen etablissement bijna koninklijk is vereeuwigd in allerlei poses. Ronald Koeman hangt er ook, net als Tonny Bruins Slot. Louis van Gaal niet, nog niet. Van 'el tècnico holandès' ontbreekt voorlopig elk spoor. De jet-set is van heinde en verre toegestroomd en uit Sevilla is José A Gallent gekomen. Voor business. José exporteert ham, volgens eigen zeggen van exqui se kwaliteit, naar Catalonië, naar alle delen van Spanje, naar West-Europa en zelfs helemaal naar Boekei. Hij heeft, zegt hij, in de loop der jaren een flore rend bedrijf opgebouwd en een minstens even rijke vrienden en kennissenkring. 'Botafumeiro' is een uitstekend restaurant, maar voor wie goed proeft blijkt het ook een broei nest, dat vanDeBlauwe Olifant, de verzetsbeweging van Cruijff en de zijnen. De Verlosser uit Nederland is al in Barcelona neergestreken. Vroeg in. de ochtend, met het eerste het beste vliegtuig uit Ne derland, is Johan Cruijff gearri veerd om in het mini-stadion van de club z'n handtekening te zetten onder een motie van wan trouwen tegen zijn aartsrivaal, de almachtige Josep Lluis Nu nez, president van Club de Fut bol Barcelona al sinds 1978 en vast van plan tot diep in het vol gende millennium op die post aan het hof te blijven. Een slak lijkt gemakkelijker uit z'n huis je te krijgen. Cruijff is de belangrijkste oppo sant binnen de verzetsbewe ging, De Blauwe Olifant (L'Ele- fant. Blau), die zich sinds november vorig jaar serieus te gen de macht van Nunez heeft gekeerd. De jonge advocaat Jo an Laporta (35) leidt de opposi tie. Hij is een tamelijk onbeken de grootheid, maar geniet brede steun, tot in de hoogste kringen van politici, industriëlen, ban kiers, advocaten en journalis ten. Het gebundelde verzet richt zich tegen de tirannie van Nu nez en zijn 'Nunismo'. Naar het oordeel van de notabelen lijden de traditie en de cultuur van de club geducht onder het dictato riale bewind. Voor de Catalaan is Barca groter dan het leven. Barca is een levensdoel, een ge liefde, eenheilige, Maar het is de president die bezig zou zijn de ziel te verkopen, aan de duivel (de commercie) nog wel. Onverantwoord De kritiek van De Blauwe Oli fant op Nunez is zowel van spor tieve als van economische aard. Het vertrek van Ronaldo naar Inter wordt de president aange rekend, de technische staf is buitenproportioneel uitgebreid en voor tal van buitenlandse spelers (Anderson Da Silva, Ri- valdo, Reiziger en Bogarde) zou onverantwoord veel geld zijn uitgetrokken. Grote twijfels zijn er over de (financiële) ge zondheid van de club. In juli vo rig jaar werd nog een extra krediet van 35 miljoen dollar aangevraagd. Maatschappelij ke en zakelijke controle ont breekt. Opening van zaken wordt door Nunez maar mond jesmaat gegeven, bij voorkeur via een kort statement, telkens aan het eind van het seizoen. Nunez zou moeten wijken voor hij de club regelrecht naar de ondergang voert, vindt de ver zetsbeweging, en voor Cruijff moet de loper uit. Voor vandaag, uitgerekend op de dag van de derby tegen Real Madrid, is een volksstemming uitgeschreven. Van de 106.833 socios zijn er 91.815 kiesgerechtigd (ze moe ten minstens één jaar lid zijn en achttien jaar oud). Minimaal tien procent zal moeten opko men en twee derde meerderheid is nodig om over het lot van de president te beslissen. Het stem lokaal is vanmorgen om negen uur opengegaan. Om zeven uur wordt het weer gesloten, ander half uur voor aanvang van de slag in Camp Nou tegen Madrid. Nunez stemde uiteindelijk met het referendum in omdat „voor de directie de eenheid van de club voorop staat." Het sym bool, een olifantje met slurf, is niet toevallig gekozen. Het piepkleine beestje beschikt over een groot geheugen en groeit en groeit. Josep Lluis Nunez is twee turven hoog, hij vergeet niet licht en zijn overlevings- drift is buitengewoon. Laporta (De Blauwe Olifant): „Als wij de verkiezingen winnen, gaan de deuren van de club meteen open voor Cruijff.V Niemand die echter zo'n revolu tionaire ontknoping verwacht. Daarvoor is de beweging nog te jong en beschikt Nunez over te veel macht. Op de steun van ten minste 25.000, merendeels fa natieke, vertrouwelingen kan hij in elk geval rekenen. Voor De Blauwe Olifant zou een totaal van 30.000 stemmen een morele overwinning betekenen. De verwachting is dat, de groei ende spanningen ten spijt, De Blauwe Olifant vandaag zal brullen als een muis. „De presi dent zal winnen, gemakkelijk zelfs", zegt Joan Poqui i Eraso, voetbalverslaggever van El Mundo Deportivo. „Nunez loopt geen gevaar zolang Van Gaal met Barcelona in de race is voor de landstitel, de beker en de Europese Super Cup." Slim Er is volgens Poqui i Eraso geen reden te twijfelen aan de succes sen die FC Barcelona dit seizoen onder leiding van de Neder landse staf zal boeken.Als Van Gaal slim is, wint hij alles. Als hij voetbalt, zoals zijn spelers willen voetballen, gebeurt hem niets." Volgens de Catalaan is Van Gaal in Barcelona niet bijster popu lair. „Nunez is de enige die hem steunt, denk ik. Van Gaal werkt keihard, tien tot twaalf uur per dag, elke dag van de week. Zo iets maakt indruk. Bij de voor zitter kan hij daardoor niet stuk." GPD Atletiek Berlijn. Hoogspringgala. Vrouwen, pols- hoog: 1. Bartova (Tsj) 4,46 (wr, oud 4,45 Balachonova 1 mrt 98), 2. Dragila (VSt) 4,38, 3. Szabo (Hon) 4,30, 4. Whitlock (GBr) 4,20, 5. Rieger (Dui) 4,20; hoog: Hoppe (Dui) 1,85. Mannen, polshoog: 1. Lobinger (Dui) 5,75, 2. Ecker (Dui) 5,70. Hoog: 1Buss (Dui) 2,24. Paardensport Parijs. CSI-W. Dressuur, wereldbeker wedstrijd: 1. Van Grunsven (Ned) Ge- stion Olympic 79,77 procent, 2. Werth (Dui) Antony FRH 77,49, 3. Wirths (Dui) Souveran W 75,99, 4. Van Olst (Den) Dempsey 75,53, 5. Otto-Crepin (Fra) Lucky Lord 73,09,6. Ferrer-Salat (Spa) Vi tal Robert Brillant 72,46. Stand West-Eu- ropese zone: 1. Van Grunsven en Werth 94 punten, 3. Wirths 71,4. Van Olst 69,5. Nathhorst(Zwe) 54,6. Imke Bartels (Ned) 48. Sportprijsvragen Lucky 10 van vrijdag 6 maart: 14-16-18- 29-34-39-40-41-43-48-49-53-54-56- 59-62-63-72-73-80. (onder voorbehoud) Tennis Rotterdam. ABN/Amro-toernooi, man nen, 1,5 miljoen gulden. Kwartfinales: Krajicek (Ned/5) - Rusedski (GBr/3) 3-6 7- 6 (2) 7-6 (3). Siemerink (Ned) - Rafter (Aus/1) 6-4 6-4. Johansson (Zwe) - Van Herck (Bel) 7-6 6-2. Steven (NZe) - Carbo- nell (Spa) 4-6 7-6(5)7-5. Indian Wells. 7,4 miljoen gulden. Vrou wen, eerste ronde: Sugiyama (Jap) - Gu- se (Aus) 6-3 6-3, Kruger (ZAf) - McQuillan (Aus) 6-0 1-6 7-5, Farina (Ita) - Kleinova (Tsj) 6-0 6-2, Paulus(Oos)- Basuki (Ino) 6- 4 1-6 6-3, Tanasugarn (Tha) - Sanchez Lo renzo (Spa) 6-1 4-6 7-5. Wielrennen Ronde van Murcia, derde etappe Murcia - Librilla: 1. Elli (Ita) 169 km in 4.11.09, 2. Edo (Spa), 3. Zberg (Zwi), 4. Konitsjev (Rus), 5. Molinari (Ita), 6. Mauri (Spa), 7. Vinokoerov (Kaz), 8. Garcia (Spa), 9. San tos Gonzalez (Spa), 10. Pantani (Ita); 20. Voskamp 0.31, 95. Blijlevens 9.19, 104. Meys, 120. Hoffman, 123. Van der Wolf. Klassement: 1. Elli 12.39.14, 2. Edo 0.04, 3. Molinari, 4. Zberg 0.06, 5. Santos Gon zalez, 19. Voskamp 0.41, 80. Blijlevens 9.13, 88. Van der Wolf 9.29, 108. Meys, 113. Hoffman. Voetbal Eredivisie. Fortuna - MVV 4-1 (2-0). 12. Hamming 1-0, 38. Kool 2-0 (strafschop), 60. Burke 3-0,85. Emerson 3-1,87. Lanck- ohr 4-1. Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 6000. Eerste divisie. FC Zwolle - Telstar 1-0 (0- 0). 71. Ristila 1-0. Scheidsrechter: Braam- haar. Toeschouwers: 2450. Gele kaart: Roelofsen, Van Tuinen, Van der Haar (FC Zwolle), l'Ami, De Bruin (Telstar). van onze sportredactie SITTARD - Fortuna heeft gis teravond in een gezapige Lim burgse derby met ruime cijfers gewonnen van MW: 4-1. De thuisclub klom naar de zesde plaats op de ranglijst van deere- divisie, MW staat zestiende. Hamming maakte in de 12e mi nuut zijn zestiende goal van het seizoen. Kool zorgde nog voor rust voor 2-0. Hij schoot vanaf elf meter raak. In de tweede Belgische competitie. RC Genk-Brugge 3-0. Bundesliga. Bochum-HSV 0-0, Bremen- Kaisersl. 1-1 Franse competitie. Metz-Marseille 3-2, Lyon-Nantes 0-0. Zaalvoetbal Eerste klasse district Zuid I: Hulshof - Ma tisse 4-4,Troy - Zuidwest Negen 8-2, Pub bles - Biezentrappers 5-6, Van Bergen - Kloetinge 4-5, ZVH Morres - Jongepier Sport 9-2, FC Dauwendaele - ZW Zee land 2-5. Stand: ZW Zeeland 19-48, Ma tisse 18-41, ZVH Morres 19-38, Kloetinge 19-38, Hulshof 19-33, Troy 18-30, Van Bergen 19-29, FC Dauwendaele 19-29, Jongepier Sport 19-12, Pubbles 18-10, Zuidwest Negen 18-7, Biezentrappers 19-7. Competitie De Bevelanden. Eerste klas se: VCG/Bloem. Wisse - PTT 110-8, Apol- lo/Snackb. G.M. - ZW Zeeland 2 9-4, Ha venzicht 1 - Gem. Goes 1 2-6, Gem. Goes 2 - Busselboys/Speedy 1 10-4. Stand: 1. Zeeland 2 17-46; 2. VCG/Bloem. Wisse 17-39; 3. Gem. Goes 1 17-38; 4. Apol- lo/Snackb. G.M. 16-31; 5. Kats/Flora 17- 29; 6. Reimerswaal 16-22;7. Busselboys- /Speedy 1 16-18; 8. Zeeland 3 17-18; 9. VCG/Wasserette Kepil 18-13; 10. Haven zicht 1 16-12; 11. PTT 1 18-11, 12. Gem. Goes 2 18-9. Tweede klasse: Wolfaarts- dijk- Flora/Volkswinkel 4-1, Kamerbreed - Havenzicht 2 3-3, Rabo/H'zand - PTT 23- 5, VCG/Nationaal - VCG/Landbouw 7-2, ZW Zeeland 4 - Café De Ploeg 3-11, Sportscore - Robur 1 1-9. Stand: 1. Ka merbreed 20-43; 2. Café De Ploeg 19-38; 3. Robur 1 18-35; 4. Wolfaartsdijk 19-30; 5. VCG/Landbouw 19-30; 6. Sportscore 18-29; 7. PTT 2 19-28; 8. FloraA/olkswïn- kel 18-25;9. VCG/Nationaal 19-25; 10. Ha venzicht 2 18-23; 11 Zeeland 4 18-7; 12, Rabo/H'zand 19-3. Derde klasse: Bouw- groep Peters - 's-Heer A.kerke 3-4, Café De Pompe - Korenbeurs 2-7, Busselboys- /Speedy 2 -VCG/Sh. Jeruzalem 3-4, Wol ter Dros - Robur 2 1-3, Keuringsdienst - VCG/CeNo Automatisering 0-5. Stand: 1 's-Heer Arendskerke 18-51; 2. Koren beurs 18-42; 3. Son Maison 18-42; 4. VCG/CeNo Automatisering 19-37; 5. VCG/Shoarma Jeruzalem 19-32; 6. Wol ter Dros 20-26; 7. Café De Pompe 18-25; 8. Bouwgroep Peters 19-22; 9. Bussel boys/Speedy 2 19-20; 10.. Robur 2 20-15; 11. Zeeland 5 17-13; 12. Keuringsdienst 19-3. VLISSINGEN - De eerste club- wedstrijd van de MSV De Uit laat, op het Sloehaven-circuit in Vlissingen, gaat niet door. Het circuit heeft te lijden gehad on der de vele regen van de afgelo pen dagen. Het circuit is dit weekeinde gesloten. helft kon Fortuna het krachts verschil gemakkelijk verder in de score uitdrukken. Jeffrey stond aan de basis van de derde en vierde treffer voor For tuna. In de 60e minuut maakte Burke 3-0. Door een directe vrije trap van de Braziliaan Emerson kwamen de Maas trichtenaren vijf minuten voor tijd op 3-1, maar twee minuten later had invaller Lanckohr (ex- MW) de marge van drie doel punten al weer hersteld. ANP Cfpuugzat waren ze het: een O aantal jeugdige motor cross-fanaten uit Wemeldin- ge. Telkens weer kwamen ze in aanraking met de politie bij het houden van crossioed- strijdjes in de polder. Om daar eindelijk eens vanaf te zijn, richtten ze in 1968 hun eigen motorclub op, die aan de Oude Polderweg een heus crossterrein betrok. Bij het bedenken van een naam voor de club werd in eerste instantie gedacht aan 'De Uitlaat'. Maar omdat een club uit Vlissingen die naam a.1 voerde, leek 'De Sproeier', onderdeel van de carbura teur, een mooi alternatief. „In de beginjaren bestond de vereniging uit een man of tien, momenteel hebben we 45 leden en zijn we in alle ver schillende literklassen verte genwoordigd", zegt voorzit ter Adriaan Tissink. Samen met de andere motor clubs in Zeeland belegt De Sproeier één keer per jaar een vergadering, om de ka lender voor het komende cross-seizoen vast te stellen. „Alle Zeeuivse motorclubs organiseren eigen clubwed strijden en daarnaast rijden ze wedstrijden in de regio Zuid-West Nederland. Tij dens zo'n kalendervergade ring proberen we de wedstrij den zodanig te plannen, dat er geen twee evenementen op dezelfde dag plaatsvinden", verduidelijkt Tissink. Trouivens, in welke literklas se rijdt hij, de voorzitter zelf, eigenlijk? „Euh, ik heb zelf nooit aan wedstrijden mee gedaan", bekent hij. „Tja, dat klinkt misschien wat vreemd, maar ik heb nooit de behoefte gevoeld om zelf op de motor te stappen. Laat mij maar kijken, rijden laat ik aan anderen over. Johan Cruijff is de belangrijkste opposant van de verzetsbewe ging De Blauwe Olifant, die zich tegen de al machtige voor zitter Josep Lluis Nuïïez richt. foto Gustav Nacarino/ Reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 23