Vlissingen is niet met opzet traag PZC PZC Subsidie voor nieuwe Arnebrug Publiek verdeeld over reservaat voor zeehonden in Westerschelde Molenbolwerk wordt weer de spil van Axel zeeland 15 Ombudscommissie wijst klacht stichting Boulevardbelangen af Boete wegens drinken op de openbare weg Helene van Woelderen overleden Olielek in Dow-fabriek Man verwaarloosde zieke geit Inbrekers onder applaus gepakt Stapel houtblokken in brand Stalen platen van terrein gestolen Steun voor gedupeerde jeugdsoos Politie zoekt doorrij der na aanrijding Bromfiets weg Automobilist rijdt in kuil zaterdag 7 maart 1998 door Maurits Sep VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen vertraagt procedures voor de afhandeling van be zwaarschriften niet opzettelijk. De Stichting Boulevardbelan gen Vlissingen had de gemeente hiervan beschuldigd en dit aan gekaart bij de Ombudscommis sie. Die concludeert in een rap port dat er inderdaad enkele keren wettelijke termijnen voor de afhandeling van bezwaar schriften zijn overschreden, maar dat dat niet opzettelijk is gebeurd. De Stichting Boulevardbelan gen schreef in november 1,997 samen met de stichtingen Stadsherstel en Verantwoorde Boulevardbebouwing een boze brief aan de gemeenteraad. Die werd opgeroepen om het college van B en W op de vingers te tik ken voor het 'regelmatig over schrijden van termijnen'. Om dat dat zo vaak zou gebeuren, nam de Stichting Boulevardbe- langen ook geen genoegen met de excuses die de gemeente be gin december vorig jaar aan bood, maar legde de klacht voor aan de Ombudscommissie. Zomervakantie De periode waarover de klach tengaan, loopt van mei 1996 tot december 1997. Daarin zijn drie procedures doorlopen. In twee daarvan heeft de gemeente Vlis- MIDDELBURG - De politie heeft donderdagmiddag een 21- jarige Middelburg bekeurd voor drinken op de openbare weg. Het kostte hem een boete van tachtig gulden. De politie con troleerde op de Vismarkt in Middelburg na klachten over overlast. Diezelfde middag ging een 18- jarige Middelburger op de bon, omdat hij met zijn brommer reed in het voetgangersgebied van het winkelcentrum Dau- wendaele. De jongeman bleek ook geen bromfietscertificaat te hebben. In totaal moet hij 190 gulden betalen. VLISSINGEN - In haar woon plaats Glastonbury (Engeland) is drs. Helene W. van Woelderen overleden. Zij werd zeventig jaar oud. Zij genoot vooral be kendheid als schrijfster van een boek over haar vader, de oud burgemeester van Vlissingen. Het eerste exemplaar van het boek werd in 1994 gepresen teerd. Mevrouw van Woelderen *werd op 20 augustus 1927 geboren in 'Huis ter Schelde' aan de Boule vard Evertsen in Vlissingen. Op haar vierde verjaardag legde zij de eerste steen van het Woold- huis op de kop van de boulevard. Daarin woonde het gezin van de Vlissingse burgemeester van 1932 tot in de oorlog. In 1992 verscheen van haar hand en die van Vlissinger Piet Quite het boek Flesselingen 'over de stad Vlissingen. Tijdens de presentatie daarvan werd het idee geopperd - mede door de huidige burgemeester van Vlis singen Jaap van der Doef - een boek te schrijven over oud-bur gemeester van Woelderen. An derhalf jaar later was het kar wei klaar. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 4461 KN GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: M.J. Schrier (chef) M.J. van Barneveld A.M. van der Jagt M.A. de Jongh C.A. Moerland te Vlissingen: N.J.C. Kluytmans E.L. Ramakers M.P.T. Sep A.A. van der Sluis CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax:(0118) 470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.city.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl singen termijnen voor de afhan deling van bezwaren overschre den. In beide gevallen speelde de zomervakantie een rol. Vol gens de gemeente is dat logisch: 'als dit verwijtbaar is, dan is dat maar zo', verklaarde zij tegen over de Ombudscommissie. Die vindt echter dat de gemeente or ganisatorische maatregelen moet nemen om te voorkomen dat door vakanties procedures te lang duren. In een van de procedures kon de gemeente bovendien de termijn niet halen omdat de commissie bezwaar- en beroepschriften meer informatie wilde hebben over een geschil. De Ombuds commissie is het met de gemeen te eens dat dus geen sprake was van opzettelijke vertraging door het college. Wel vindt de commissie dat de behandelend ambtenaar had kunnen weten dat de gestelde termijn nu niet gehaald zou worden. Irritatie De Ombudscommissie ver moedt dat veel klachten voort komen uit 'wederzijdse irrita tie'. Een gemeente-ambtenaar erkende tegenover de commis sie dat op het stadhuis wel eens wordt gezegd 'zij weer' als de stichting een bezwaar indient. In de laatste procedure - die 21 weken duurde en waarin de stichting tussentijds niet op de hoogte werd gesteld van de stand van zaken - zou echter volledige medewerking zijn verleend. De commissie vindt inderdaad dat de gemeente niet kan wor den verweten procedures opzet telijk te hebben vertraagd. Wel heeft zij in twee gevallen onbe hoorlijk gehandeld, waardoor termijnen zijn overschreden. Het college van B en W wordt daarom geadviseerd de organi satie op te dragen zich aan de wettelijke termijnen te houden. Mocht dat niet lillekendan moet op tijd een besluit worden geno men de termijn te verdagen. Anderzijds merkt de Ombuds commissie op dat de Stichting Boulevardbelangen via uiterst formele wegen probeert haar doelen te bereiken. De commis sie stelt vast dat dat niet alti j d in het belang van de stichting zelf is. Die formele handelwijze werkt juist in de hand dat proce dures ianger kunnen duren. Met de vervanging van de verkeersbrug over de Oude Arne wordt dit jaar begonnen. foto Lex de Meester door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De Stich ting Recreatietoervaart Ne derland (SRN) geeft de provin cie 250.000 gulden subsidie voor de vervanging van de ver keersbrug over de Oude Arne bij Arnemuiden. De provincie wil de smalle brug graag ver nieuwen om de vaarroute naar Arnemuiden en de oude haven van Nieuwland aantrekkelij ker te maken voor pleziervaar- ders. Voor de vervanging van de brug had het provinciebe stuur één miljoen gulden sub sidie aangevraagd. Behalve de verkeersbrug moet ook de vlakbij gelegen spoor brug vervangen worden. Als die eenmaal zijn vernieuwd, is het de bedoeling dat ze op af stand vanuit Vlissingen wor den bediend. Dat bespaart kosten en maakt het boven dien mogelijk de openingstij den te verruimen. Het aantal passages van (plezier)schepen kan dan toenemen van 220 naar 840. De SRN heeft voor dit jaar een totaalbedrag van bijna zes miljoen gulden toe gezegd voor het verbeteren van vaarwegen voor de ple- ziervaart. Vaarwegen kunnen aantrekkelijker worden door bijvoorbeeld baggerwerk- zaamheden, het automatise ren van bruggen, het aanleg gen van passantensteigers bij steden, het maken van wacht- plaatsen bij bruggen en het maken van nieuwe verbindin gen. De kosten voor het vervangen van de verkeersbrug over de Oude Arne zijn in totaal onge veer 3,7 miljoen gulden. Hoe de nieuwe verbinding eruit komt te zien is nog onderwerp van gesprek met de gemeente Middelburg. Er wordt gedacht aan twee rijstroken en een apart fietspad. Op dit moment kan slechts één automobilist per keer over de brug rijden. De voorbereidingen voor het vervangen van de verkeers- brug beginnen dit jaar. door onze regioredactie Nergens in Zeeland bevinden zich zoveel zeehonden als in de Wester schelde. Echt beschermd zijn ze nooit. Ze werden gewoon met rust gelaten. Watersporters hebben niet zoveel te zoeken in de Westerschelde. De drukke scheepvaart en het imago van die 'vieze' Westerschelde werken als een buffer. De Oosterschelde heeft de naam hét na tuurgebied te zijn. Ook de Westerschel de is dat, maar zonder de naam te heb ben. In stilte. Stichting Het Zeeuwse Landschap wil dat graag zo houden door de Platen van Valkenisse (bij het Verdronken Land van Saeftinge) in be heer te krijgen en de daar gevestigde zeehondenkolonie te beschermen. Een deel van de Platen zou in de voort- plantingstij d, van februari tot oktober, afgesloten moeten worden. Om water sport en zeehondenkolonie naast el kaar te laten bestaan. De eerste protest brieven van lezers tegen de vestiging van een zeehondenreservaat op de Pla ten van Valkenisse stonden vrijdag al in de PZC. Niet alle watersporters denken zo negatief over het plan van Het Zeeuwse Landschap. M. P. Wessels uit Burgh-Haamstede heeft een boot. Hij vindt dat de belan gen van de waterrecreant nooit vóór die van de natuur mogen gaan. „Wij varen vaak op het Grevelingenmeer en in het najaar zag je daar op een oude zand plaat vaak twee zeehondjes zitten. In de zomer waren ze altijd weg, omdat het dan te druk werd, maar in september of oktober zaten ze er weer. We voeren er altijd met een grote boog omheen, om ze niet te storen. Het was echt prachtig om te zien. Het is een hele goede zaak om dat soort dingen te beschermen. Dan mag dat het ook best wel wat geld kos ten." Het spreekt ook H. Posthuma aan dat de zeehondenpopulatie op de Platen van Valkenisse wordt beschermd, onder meer tegen de groeiende waterrecrea tie. Posthuma woont in Scharendijke, aan de boorden van het Grevelingen meer. „Wij zitten hier nu vijfentwintig jaar. In al die tijd hebben wij de natuur toch sterk achteruit zien gaan. Daarom vind ik het een goede zaak dat er geld wordt besteed aan projecten als met de Platen van Valkenisse. Laat de water sporters die daar verblijven, dan maar naar het Grevelingenmeer komen." Stabiel Loes de Jong, biologe uit Middelburg, 'vindt dat nog geen maatregelen geno men hoeven te worden. „De zeehonden populatie is de laatste tien, vijftien jaar redelijk stabiel gebleven. Klaarblijke lijk passen de zeehonden zich aan de veranderende omstandigheden goed aan. Als er-wordt overgegaan tot het af zetten van een gebied, met tonnen bij voorbeeld, van een geul bij de Platen van Valkenisse, dan dwing je de recrea tiewatersporters de vaargeul in. Op die plaats wordt die vaargeul bovendien smaller. De veiligheid wordt er geringer op." Wel zal er meer vis in de buurt van Antwerpen komen door de verbetering van de waterkwaliteit. „Als over een aantal jaren blij kt dat de zeehondenpo pulatie toch niet is gegroeid, dan is er iets mis. Zeehonden kunnen verjaagd worden. Aan achtergrondlawaai wen nen ze, maar van nieuwe geluiden kun nen ze last hebben. In dat gebied liggen baggerschepen. Daar ondervinden ze waarschijnlijk hinder van. De zeehon den zouden er baat bij hebben als ze tij dens het voeden van hun jongen - in het late voorjaar tijdens de volledige ebpe- riode - worden ontzien. Ze zijn dan ge voelig. Je helpt de zeehonden door bag gerschepen op te leggen in die periode geen herrie te maken. Als ze tijdens het voeden worden gestoord, dan kan het jong te weinig voedsel binnenkrijgen." Cees Jansen uit Middelburg, eigenaar van een watersportwinkel, denkt dat watersportrecreatie geen al te grote problemen oplevert voor de zeehonden. „Zeker omdat de waterrrecreatie op de Westerschelde niet zo groot is. Ik denk dat zeehonden zich bovendien niet zo gemakkelijk laten verjagen. Wij gaan heel vaak naar Terschelling en dan vaart die boot altijd vlak langs een groep zeehonden. Die blijven rustig zonnen en kijken niet op of om naar de boot. Het wordt iets anders als zeilers of andere recreanten de platen opgaan. Dat moet bestraft worden. Maar ik ken geen watersportei's die dat doet." Centje bijleggen W. J. Petiet uit Terneuzen reageert posi tief op het initiatief van Het Zeeuwse Landschap om een zeehondenreservaat in de Westerschelde in te richten. „Zo iets is altijd goed natuurlijk, wanneer de natuur beschermd wordt. Ik heb lie ver dat er geld besteed wordt aan zoiets dan wanneer de DOW bijvoorbeeld zou gaan uitbreiden. Het is toch mooi dat de zeehondjes rustig en ongestoord kun nen i'ondzwemmenPetiet ziet overi gens niet in waarom het geld van de Postcodeloterij zou moeten komen. Hij vindt dat 'de provincie ook wel een centje bij kan leggen, omdat het hun toch ook aangaat'. „Een zeehondenreservaat in de Wester schelde vind ik totaal niet belangrijk", zegt G. Gemts uit Sluis. „Het is toch een beetje tegenstrijdig hè, op de Noord- en Zuidpool worden de jonge zeehondjes met duizenden tegelijk doodgeknuppeld en hier proberen ze krampachtig om die paar beestjes in le ven te houden. Zelfs met een papfles als het moet." Gerrits vindt dat de Postco deloterij 'het zelf moet weten daaraan geld te besteden', en dat het 'zeker niet «w- ■■SHBSHBHi foto archief PZC aan de provincie is om hier geld voor uit te trekken.' P. J. Coolegem uit Sint-Jansteen heeft helemaal geen bezwaar tegen de komst van zo'n reservaat. „Het is altijd goed dat een natuurgebied wordt uitge breid", vindt hij. Coolegem merkt ech ter wel op dat de provincie 'ook wel zou kunnen bijspringen'. „Als je dan giste ren weer in de krant leest dat tien mil joen van de Postcode Loterij spoorloos verdwenen is, vraag ik me toch af waar ze anders het geld voor het reservaat vandaan moeten halen", vreest hij. Toerisme „Poeh ..ik heb hier wat tegenstrijdige gevoelens over. Aan de ene kant is het beter een zeehondenreservaat in te richten in de Westerschelde, waar nog niet zoveel toerisme is als óp de Ooster schelde. Aan de andere kant denk ik dat het toerisme juist zou toenemen, door dat mensen zeehondjes gaan kijken, als daar een concentratie van die dieren komt", denkt A Sonke uit Goes. Een inwoner van Hoedekenskerke, die zijn bever niet in de krant wil hebben', vindt het helemaal geen kwestie: „Ze gaan d'r gang maar, het maakt mij niets uit, hoor." Mevrouw Geerts uit Colijnsplaat vindt het raar dat de zeehondjes nu weer te rug moeten komen, terwijl ze 'hier eerst allemaal doodgemaakt zijn'. „Maar ik heb niets tegen dieren hoor." TERNEUZEN - Bij een storing bij Dow Chemical in Terneu zen kwamen vrijdagmiddag enkele honderden liters koude ruwe obe vrij. Drie medewerkers die in de buurt van de druk- leiding bij de naftakraker aan het werk waren, raakten met obe besmeurd toen de leiding scheurde. Volgens Dow-voor- bchterP. P. van de Wijs was gisteravond nogniet duidelijk wat de oorzaak was van het scheuren van de leiding. De drie werknemers werden schoongemaakt met reinigings middelen en konden nadat hun huidirritatie behandeld was hun werkzaamheden vervolgen. De obe, die op een betonvloer terechtkwam, werd opgeruimd en afgevoerd naar de milieufabriek van V'erstraeten Verbrug- ge Milieubeheer. 's-HEERENHOEK - De districtsinspecteur van de dierenbe scherming heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een geiten fokker uit 's-Heer Arendskerke. In de stallen van de man in 's-Heerenhoek werd een ernstig zieke oude geit aangetroffen. Het dier kon al ongeveer een week niet meer overeind komen. De eigenaar had er geen dierenarts bij gehaald. De geit was er zo ernstig aan toe, dat zij moest worden afgemaakt. MIDDELBURG - Onder luid applaus heeft de politie donder dagavond om tien voor half negen drie mannen aangehouden in een woning aan de Statenhove in Middelburg, Het drietal, een 21-jarige Middelburger, een 25-jarige man uit Vianen en een 29-jarige inwoner van 's-Hertogenbosch, werd op heter daad betrapt door twee thuiskomende bewoonsters. De zussen zagen de mannen vanaf de straat in hun huisVia de buren waarschuwden zij de politie. Die omsingelde het huis, waarna een van de inbrekers met zijn handen omhoog naar buitenkwam. De andere twee waren toen nog op de bovenver dieping. Het massaal toegestroomde publiek applaudisseer de toen de pobtie het trio afvoerde. De drie mannen hadden de hele woning doorzocht. De pobtie heeft hen achter slot en grendel gezet. OUD-VOSSEMEER - De Thoolse brandweer is donderdag avond omstreeks 21.15 uur uitgerukt voor een brandje bij een schuur van een boerderij in Oud-Vossemeer. Het ging om een stapel houtblokken die onder een afdak bij de schuur van de boederderij lag. De vlammen richtten alleen materiële schade aan. De pobtie van Tholen stelt een nader onderzoek in naar de toedracht van de brand. RITTHEM - Vanaf een haventerrein aan de Engelandweg in Ritthem is een hoeveelheid stalen platen ter waarde van 35.000 gulden gestolen. Daarvan werd vrijdag aangifte ge daan. De diefstal moet gebeurd zijn tussen dinsdag 12.00 uur en woensdag 18.00 uur. SCHOONDIJKE - De bejaardensoos in Sehoondijke en ate lier de Blauwe Tulp hebben allebei honderd gulden gegeven aan jeugdsoos Rainbow in Sehoondijke. De jongeren waren vorige week fors gedupeerd door de inbraak in het gebouw. Bij de diefstal werden onder meer een mengpaneel, kasgeld, drank en chips gestolen. Door de giften kan de jeugdsoos bin nenkort weer geluidsapparatuur gebruiken bij de activitei ten. door René Hoonhorst AXEL - De totale restauratie van de oude standerdmolen en de bouw van 47 appartementen en enkele winkels moeten van het molenbolwerk weer het stralende middelpunt van de stad Axel maken. Met het op knappen van de molen wordt vóór de zomer begonnen en de bouw van twee appartementen complexen (residentie Molen bolwerk en residentie Bastion) is in volle gang. De appartementen moeten nog dit jaar worden opgeleverd, evenals een supermarkt (Aldi) en twee winkels die onder de re sidentie Bastion worden geves tigd. De twee wooncomplexen zullen aan de kant van de Mo lenstraat erg op elkaar lijken, alsof de^ gebouwen spiegelbeel den van elkaar zijn. Vanaf de Noordstraat moet dat een mooi doorkijkje op de molen opleve- MIDDELBURG - De pobtie is op zoek naar de bestuurder van een grote zwarte auto met. daar achter een witte aanhangwa gen, vermoedehjk een jeep, die vrijdagochtend betrokken was bij een aanrijding op het Groe- newoud in Middelburg. Tijdens een inhaalmanoeuvre raakte de aanhanger de auto van een 30-jarige vrouw uit Middelburg. Haar wagen raakte daarbij beschadigd. Beide au to's moesten stoppen voor het verkeerslicht op de kruising Poelendaelesingel/Nieuwe Vlissingseweg. De vrouw holde na de aanrijding naar de auto van de onbekende bestuurder, maar deze trok op omdat het bcht groen werd. De pobtie ver zoekt getuigen zich te melden, VLISSINGEN Handboogschieten - Hand boogsportvereniging d' Een dracht uit Vlissingen houdt dinsdag 10 maart een kennis makingsbijeenkomst. Die vindt plaats in de accommodatie aan het Baskenburgplein. De open dag is de laatste mogelijkheid voor belangstellenden om ken nis te maken met de cursus hangbooogschieten voor 50- plussers. Die gaat op dinsdag 24 maart van start. Aan de voorkant van beide resi denties zullen meer verschillen te zien zijn en niet alleen omdat aan de kant van de Tuinstraat ook de winkels kunnen worden bereikt. In de uitvoering van ge vels en drie appartemententy pes zullen verschillende varia ties mogelijk zijn, verklaart de Axelse makelaar E. Spuesens, die samen met zijn Philippiense collega J. Donks de verkoop van de appartementen regelt. De twee makelaars hielden onlangs een informatiebijeenkomst dié enkele tientallen belangstellen den trok. Optie Een aantal kandidaat-kopers nam al een optie op koop van één van de appartementen, waar van de prijzen variëren van ee» kleine twee ton tot ruim 230.000 gulden. De 46 te verkopen woonflats - de laatste is voor de voormahge bewoner van het huis dat vroeger tegen de molen aanstond - zijn vooral in trek bij vijftigplussers. De huizen zijn niet te groot, hebben geen tuin en vergen dus niet al te veel on derhoud. En ze krijgen uitzicht op de korenmolen met wieken. MIDDELBURG - In de Wester- scheldestraat in Middelburg is vrijdagmiddag rond half een een bromfiets gestolen. De 69- jarige eigenaresse had het voerT tuig, met een waarde van 2.400 gulden, enkele minuten onafge sloten achtergelaten terwijl ze een winkel bezocht. De brom fiets is een paarse Vespa Citta met het verzekeringsplaatnunv mer WWM-601. VLISSINGEN - Een 40-jarige Vlissinger is donderdagnacht met zijn auto in een diepe kuil in de Bloemenlaan in zijn woon plaats gereden. De man reed kort na midder nacht over een hoop zand ter hoogte van de Anjelierenlaan. Daarachter bevond zich de on geveer één meter diepe kuil. Op dit moment vinden daar weg werkzaamheden plaats, De Vlissinger bleek te veel gedron ken te hebben. De pobtie heeft het rijbewijs van de man inge nomen. Hij kreeg bovendien een dagvaarding. Zijn zwaar be schadigde auto moest worden weggesleept.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 15