Belangrijk nieuws voor iedereen die 18 jaar of ouder is: de nieuwe Wet op de orgaandonatie. Wordt u ja of nee donor? Een vraag waar u niet omheen kunt. Wel of geen donor worden Beslis als u het donorformulier in de brievenbus heeft. ZATERDAG 7 MAART 1998 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 Wordt u ja of nee donor? Die vraag kan iedereen die 18 jaar of ouder is binnenkort verwachten. Waarom? Omdat er een nieuwe Wet op de orgaandonatie is. De nieuwe wet is noodzakelijk omdat in de prak tijk het huidige donorcodicil helaas niet werkt. Daarom wordt straks ook aan u gevraagd om te kiezen of u ja of nee donor wordt. Voor alle duidelijkheid: niemand wordt automa tisch donor, dat beslist u nog steeds zelf. Binnenkort krijgt iedereen die 18 jaar of ouder is daarvoor een keuzeformulier thuisgestuurd. Dit formulier wordt in de periode van 5 maart tot en met 10 april verzonden. Vul uw formulier in ieder geval in en stuur het op. Want wat uw keuze ook is, een volmondig ja of een duidelijk nee, uw beslissing wordt in beide gevallen in het Donorregister opgenomen. Mocht u vragen hebben, dan kunt u daarvoor bellen met de Stichting Donorvoorlichting op nummer 0900-8212166 (22 ct p/m, bereikbaar van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 21.30 uur en op zaterdag'van 10.00 tot 16.00 uur). Daarnaast ligt bij postkantoor en bibliotheek de Postbus 51 folder 'Donor worden doe je niet zomaar' voor u klaar. Daarin krijgt u informatie over alle belangrijke vragen. Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport E-mail adres: info@donorvoorlichting.nl, Internetsite: http://www.donorvoorlicliting.nl. De Internetsite van het Ministerie van VWS: http://www.minvws.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 11