Mathieu weer voor het voetlicht Zwinstedenloop is vooral een wedstrijd voor het hele gezin Roda maakt klapper in Europa Cup Computersysteem in Nagano feilloos Kort geding Swift tegen handbalbond sport 24 Volleybalgoeroe bij Nesselande opvolger van ontslagen Teun Buijs Joke en Ina Nijssen op dreef De Koeijer blijft in België Handboogschutters op dreef Triatlon-trainingsdag Vlissingen Promotieduels squashteams uitslagen agenda woensdag 4 maart 1998 van onze sportredactie ZEVENHUIZEN - VC Nesse- lande zocht een trainer van naam en faam als opvolger van de anderhalve week geleden ontslagen Teun Buijs. Iemand met goede communicatieve vaardigheden, een man die ook vpor sponsors interessant is en duidelijkheid schept in de spe lersgroep. Allemaal kwaliteiten waaraan het Buijs zou ontbre ken. De club meent de juiste man gevonden te hebben in Pierre Mathieu, die in Neder land lange tijd buiten beeld is geweest. En één ding is alvast zeker: hij laat aan duidelijkheid weinig te wensen over. „De groep waar ik voor sta, weet wie de baas is", zegt de eigenzinnige man die in het verleden succes op succes stapelde. Het had niet veel gescheeld of Mathieu (54) was nooit naar Nesselande gegaan. „Ik was in onderhandeling met Moerser SC (potentiële topclub uit Duitsland). Zij wilden dat ik meteen aan de slag ging. Daar mee ging ik akkoord, maar dan wilde ik het team wel eerst zien spelen. Toen de voorzitter zei dat dat niet kon, heb ik hem 'nee' verkocht," vertelt de voor malige bondscoach van Jong Oranje. Als het aan Mathieu had gele gen, was hij pas volgend seizoen aan de slag gegaan bij de club Vicenza met 2300 fans naar Roda KERKRADE - Stadion Kaal heide zal morgenavond tijdens het Europacup II-duel tussen Roda JC en Vicenza voor onge veer een kwart gevuld worden door Italiaanse aanhangers. Vicenza heeft 2300 kaarten aan gevraagd bij de Kerkraadse club. De fans van de Italiaanse bekerwinnaar zullen morgen tegen de avond in Kerkrade ar riveren. Vicenza Calcio heeft vier extra vliegtuigen, een trein en 35 bussen ingezet om de trou we aanhang naar Limburg te vervoeren. Problemen worden er niet verwacht. De fans staan weliswaar als fanatiek te boek, maar genieten een goede repu tatie. GPD uit Zevenhuizen en dat was in eerste instantie ook de bedoe ling. Teun Buijs zou het seizoen afmaken, maar de spelersgroep vond de verhoudingen te zeer verstoord om nog samen te wer ken en dus werd de trainer ver vroegd aan de kant gezet. In de tussentijd was jeugdinternatio- nal Marlijn Dieleman uit 's- Gravenpolder na ruzie met. Buijs overgestapt naar Brevok. Mathieu betreurt de gang van zaken. „Buijs is een fijne man, maar wat er is gebeurd, is niet mijn probleem. VC Nesselande doet hard zijn best om een 'grote club' te wor den. De vereniging wil een gro tere prijzenkast, maar dat is voor Mathieu vanzelfsprekend, bijna een vooiwaarde zelfs voor zijn komst. „Want," zo oordeelt hij, „een club die geen prijzen wil winnen, moet ophouden te bestaan. Ik ben ambitieus, ik wil prijzen pakken, maar dat bete kent niet dat dat móet." Mathieu vindt het niet gemak kelijk om te beoordelen of suc cessen ook met de huidige spe lersgroep te behalen zijn. „Ik wil afgerekend worden op mijn prestaties, niet op wat ik zeg. Deze selectie kan heel netjes worden uitgebalanceerd, maar moet misschien op één of twee plaatsen worden versterkt. De vraag is: gaan we er komend jaar voor om prijzen te halen-of wachten we nog even?" Passant Pierre Mathieu beschouwt zich zelf als een passant. „Dat zijn trainers en spelers altijd," zegt hij. „Op het moment dat ik hier werk, ben ik voor VC Nesselan de, maar ik ben geen vereni gingsman. Dat bedoel ik niet negatief. Ik heb bij negen ver enigingen gewerkt, maar met geen daarvan heb ik binding. Ik koester wél goede herinnerin gen. Ik heb ook nergens lang ge zeten. Het langste verblijf was driejaar." „De club kan ook niet van mij verwachten dat ik het klimaat meeneem. Wat ik daarmee be doel? Nou kijk, ik heb bij Maas eik in België gewerkt. Dat ligt in De Kempendaar houden ze van een patatje en van lekker drin ken. Ik doe daar niet aan mee. Ik ben gehaald op grond van mijn kwaliteiten; ik ga me niet veran deren." GPD door Ivo Op den Camp KERKRADE - Sportief gezien gaat het Ro da JC niet voor de wind, maar op financieel terrein maakt de Kerkraadse club deze week een geweldige klapper. Bijna twee miljoen gulden kunnen de Limburgers tege moet zien op hun conto, toch pakweg vijf tien procent van de begroting. Dat is het bedrag dat Roda JC overhoudt aan de Euro pacup Il-confrontatie van morgenavond te gen Vicenza Calcio. Europees voetbal is een aantrekkelijke bu siness. De deelnemers aan de Champions League weten al bij voorbaat dat de kassa rinkelt, maar ook voor clubs van het kaliber Roda JC kan Europees voetbal uiterst aan trekkelijk zijn. „De eerste twee Europacup ronden hebben niet zoveel geld opgele verd," zegt algemeen directeur John van Dijk (46) van Roda JC. 'Niet zoveel' is in dit geval pakweg een half miljoen gulden. Met het bereiken van de kwartfinale is de geldkraan pas echt geopend. „In de con tracten omtrent tv-rechten en bordreclame was bepaald dat vanaf het bereiken van de kwartfinale hogere bedragen zouden wor den uitgekeerd," legt Van Dijk uit. De tv- rechten vormen het leeuwendeel van de in komsten. Bordreclame en recette brengen het totaal op bijna twee miljoen. In principe zijn de inkomsten uit Europees voetbal niet in de begroting van Roda JC op genomen. „De begroting moet dusdanig vroeg bij de KNVB worden ingediend dat een club die niet bij voorbaat zeker is van Europees voetbal geen rekening daarmee kan houden. Pas toen we de KNVB-beker wonnen hebben we de begroting bijgesteld, rekening houdend met een ronde Europees voetbal." Toch bestempelt Van Dijk het bereiken van de kwartfinale als essentieel. „Omdat dat geld in wezen nodig is om de begroting slui tend te krijgen. Voor de eventuele tekorten staat zoals bekend altijd Nol Hendriks ga rant." Roda JC zou graag tot het selecte groepje Nederlandse clubs behoren clat jaarlijks aanspraak kan maken op Europees voetbal. Daarvoor zal de begroting, die nu bijna der tien miljoen gulden bedraagt, echter flink opgeschroefd moeten worden. In dat kader is het nieuwe stadion van levensbelang voor de Kerkraadse club. Al jaren wil Roda JC het krakkemikkige en commercieel volledig uitgeperste Kaalheide verlaten, maar nog altijd is de eerste spade van de geplande nieuwbouw niet in de grond. GPD LISSE - Tijdens de nationale dressuurwedstrijd in Lisse le verden Ina en Joke Nijssen in de klasse ZZ-zwaar goede pres taties. Ina Nijssen werd met Fellow vijfde in de eerste proei (61.45 procent). In de tweede proef werd de combinatie denk met een score van 60,79 procent. „In de eerste proef was het verschil met winnares Annemiekt de Krom slechts drie-tiende procent. Het leverde me wel weeii twee winstpunten op. En daar ben ik erg blij mee", aldus een tevreden Ina Nijssen. Twee winstpunten waren er eveneens voor tweelingzus Joke. Zij reed de bruine ruin Hurrycane naar respectievelijk 61.05 en 60.05 procent. Beide keren goec: voor de zesde stek. TERNEUZEN - Erik de Koeijer keept ook het komende sei zoen in België. De 31-jarige Terneuzenaar heeft contact ge-| had met Ploek, maar ziet af van een overgang naar de zater-; dag-hoofdklasser. Excelsior Moerskroen, zijn huidige club,! wil hem graag behouden, maar inmiddels heeft zich ook een1 andere Belgische profclub gemeld voor de doelman, die wel' oren heeft naar een overstap. Ook al omdat de kandidaat-! werkgever hem een basisplaats in het vooruitzicht heeft ge-| steld. Bij Excelsior Moeskroen is De Koeijer na het voor de club suc-j cesvolle seizoen 1996-1997 op de reservebank terecht geko men. VLISSINGEN - Leden van Handboogverenging d'Eendrachi! uit Vlissingen zijn het seizoen goed begonnen. Eerste-jaars-| schutter Louis Morauw behaalde het kringkampioenschap; compound schieten bij desenioren. Piet Leeuwenburg haalde; op hetzelfde onderdeel het kampioenschap voor veteranen! binnen en Bram Verhage behaalde in de klasse Olympisch re-! curve het kampioenschap veteranen. Dit kampioenschap! geeft deze schutters recht op deelname aan de Nederlandsi; kampioenschappen. Louis Morauw behaalde in een zinderende wedstrijd te Cuyki het Nederlands kampioenschap. Hij had twee punten voor-i sprong op zijn naaste concurrenten. VLISSINGEN - De atletiek en duursportvereniging Dynami-j ca houdt zaterdag 7 maart in Vlissingen een trainingsdag voor; alle triatleten in de regio. Onder leiding van triatlon-trainer Arjen Hartog wordt een fiets-/looptraining gehouden. Fysio therapeute Nancy Burger houdt een lezing over blessurepre-| ventie en Jan de Wilde belicht de aspecten van de mentale training. Arjen Hartog besluit de dag met een zwemtraining,; waarbij het gebruik van de hartslagmeter centraal staat. Pro gramma: 10.00 uur: aanmelding op de kunststofbaan van sportparkBaskensburg, 10.15 uur: fiets-loop training, 12.30! uur: blessurepreventie, 13.15 uur: mentale training, 14.30! uur: zwemtraining. VLISSINGEN - Een tweetal Zeeuwse squashteams strijd hei komend weekeinde voor promotie naar de landelijke tweede divisie. Beide teams werden kampioen in de promotieklasse en plaatsten zich voor de nacompetitie. Het mannenteara High Five/Racketcentrum speelt zondag In Ede tegen Alphen a/d Rijn en Victoria (Rotterdam). De winnaar van de drie kamp speelt op 14 maart tegen HSRC uit Den Haag voor pro motie. Het vrouwenteam van High Five Goes speelt zondag id Apeldoorn tegen Squash Delf t en HSRC. De-winnaar van de ze driekamp speelt op 14 maart een promotieduel tegen Bre- van onze sportredactie ZOETERMEER - Bij de Olym pische Winterspelen van Nagano heeft de informatie technologie zich geruisloos ge revancheerd voor het falen bij de Zomerspelen van twee jaar geleden in Atlanta. Wachtte men in Amerika soms uren op een officiële uitslag en kreeg een hordenloper een leeftijd mee van 92 jaar, in Japan liep alles soepeltjes. Het systeem weerstond vocht, extreem lage temperaturen, twee sneeuwstormen en een aardbeving zonder het één mo ment te laten afweten. En pas sant kweekte het een nieuwe generatie enthousiaste websur fers. Tweederde van de Olympi sche deelnemers (1600) opende in het Surf-Shack een eigen homepage en verwerkte in de vrije uurtjes een kwart miljoen postjes aan fanmail. Voor de interne communicatie en op Internet werden 4,5 tera bytes besteed aan de winterspe len. Een terabyte is een één met twaalf nullen. Meer dan aan in formatie in de Koninklijke Bibliotheek ligt opgeslagen. Tweede plaats voor judoka Kroonen VELDWEZELT - In het Open Grensstreektour- nooi heeft Robert Kroo nen een tweede plaats be haald. In het Belgische Veldwezelt kwamen judo ka's uit Duitsland, België en Nederland op de mat in het door JC Tsukuri geor ganiseerde tournooi. De Sassenaar die uit kwam in de gewichtsklas se tot 81 kilogram, was de eerste ronde vrijgeloot en won in de tweede ronde van Marco Colson (ss Vor- stenbosch) met een vallei worp. Norman Lohrey uit Koblenz kreeg een vol punt aan zijn broek door een goed uitgevoerde heupworp van Kroonen. In de finale werd er over weer veel gescoord door beide partijen, maar uit eindelijk verloor de 29-ja- rige Kroonen van And}' Hilven van JC Maasland met een half punt. Vierduizend schermen, 1200 printers, ondersteund door vijf grote broers van Deep Blue (waar Kasparov niet tegenop kon) verzorgden de-communi catie en informatie. „Het was bijna beangstigend te zien, hoe volstrekt geruisloos al les verliep", zegt John Post, die namens IBM-Nederland de ope ratie in Japan volgde. In zijn vrije tijd verzorgde hij - hoe kan het anders - een eigen informa tiepagina waar de Nederlandse kolonie veel gebruik van maak te. Zijn bewondering geldt met nadruk ook het NAOC; het Ja pans Olympisch organisatieco mité. „Er komt heel wat organisato risch vernuft bij kijken om in ze ven jaar een organisatie uit te bouwen tot het formaat van een forse international en die na zestien dagen weer af te bre ken." De technologie won olym pisch goud in Nagano dankzij betere test-procedures en goede afspraken; zaken waar het in Atlanta aan ontbrak. Om een voorbeeld te noemen; het systeem verwerkte meer dan 82.000 accreditaties. De ver vaardiging van een document met foto en al nam minder dan anderhalve minuut in beslag. Van de mogelijkheid via Inter net het gebeuren in Nagano van minuut tot minuut te volgen, werd druk gebruik gemaakt. Belangstelling Op de veertiende dag, toen het kunstrijden voor vrouwen en de halve finalewedstrijd voor het ijshoclteytoemooi tussen Rus land en Finland samenvielen, kreeg het systeem meer dan honderdduizend aanvragen per minuut te verwerken. Met een totaal van 56,8 miljoen gebrui kers was de belangstelling van de websurf ers viermaal zo groot als in Atlanta. „Voor Sydney durf ik met de ogen dicht het vijfvoudige te voorspellen; mis schien wel het tienvoudige", blikt Post vooruit. „Na Nagano gaan we verder spreken met het IOC. Het con tract dat IBM in 1993 afsloot, loopt tot na de eeuwwisseling. Nagano heeft aangetoond dat de bandbreedte van het uit gaande elektronische verkeer groot genoeg is. Het probleem is de ontvangst thuis. Zolang men gebruik blijft maken van de standaard telefoonlijnen zit daar de beperkende factor. Met glasvezelkabels en line-changes voor de conversie van digitaal naar analoog is dat echter prima te verhelpen." ANP Het bestuur van de Stichting Zwinstedenloop Sluis. Van links naar rechts: Frank Gijsel, Sjaak Oosterling, Willy Schram, Walter Boender en Marchal van Lare. foto Charles Strijd Halve marathon van Sluis viert eerste lustrum doorSven Remijnsen SLUIS - Voor de vijfde maal op rij zal Sluis, de stad van Belfort en Van Dale, ook de stad van de Zwinstedenloop zijn. Op zon dag 15 maart wordt het eerste lustrum gevierd van een halve marathon die bescheiden is be gonnen, maar inmiddels is uit gegroeid tot een wedstrijd waarvan de bekendheid tot ver over de grenzen reikt. De Zwinstedenloop heeft zijn naam definitief gevestigd. Willy Schram, voorzitter van de orga niserende Stichting Zwinste denloop Sluisheeft dan ook alle reden om tevreden terug te kij ken. „We hebben in 1994 de kans gekregen om ons te bewijzen, en dat hebben we gedaan." De halve marathon van Sluis is in vijf jaar tijd een grote wed strijd geworden. En de rek is er nog lang niet uit, want de Zwin stedenloop wil vooral in de breedte groeien. Daarom staan er naast de halve marathon ook nog een wedstrijd over tien kilo meter en een jeugdloop op het programma, evenementen die samen ieder jaar goed zijn voor zo'n zeshonderd deelnemers. Dat aantal wordt volgende week zondag naar verwachting opnieuw overschreden. Schram weet wat de sleutel is tot het succes. „Wij organiseren een wedstrijd voor het hele ge zin. Veel lopers nemen hun fa milie mee, omdat op zondag de winkels open zijn in Sluis. Daarom is het ook altijd zo druk op de Groote Markt, waar ieder jaar de start pla'atsvindt." De Zwinstedenloop is met an dere woorden een gezellige wedstrijd, waar een sfeer heerst die veel publiek aantrekt. En lo pers, want de prijzenpot is altijd goed gevuld in Sluis. De keerzij de van de keuze voor veel deel nemers is evenwel dat de orga nisatie zich niet langer inspant om toplopers naar Sluis te ha len. Toch is het niet zo dat de Zwin stedenloop het vooral van de kwantiteit en minder van de kwaliteit moet hebben. Het deelnemersveld voor de editie van 19 98 maakt immers allesbe halve een tweederangs indruk. Schram somt de namen op: „De Belgen Geert de Ruddere, de winnaar van 1994, en Marnix Goegebuer, de winnaar van 1995 en 1996, zullen aan de start verschijnen, evenals Carla Beurskens, de winnares van 1997, Térèse van Lare uit Sluis, die een thuiswedstrijd loopt, en John Vermeule." Vermeule werd vorig jaar twee de in de Zwinstedenloop achter Ronny Ligneel uit België. De Middelburgse lange-afstands- loper heeft al laten weten ge brand te zijn op een goede pres tatie. „Het wordt tijd dat een Nederlander, en liefst een Zeeuw, deze wedstrijd een keer gaat winnen", zei hij onlangs strijdlustig. Afgelopen zondag gaf Vermeule blijk van zijn am bities door op te zegevieren in de tien Engelse mijl van Oostende naar Brugge. Snel traject Dat de Zwinstedenloop popu lair is onder de lopers komt naast de sfeer vooral door het parkoers. De ronde van 21 kilo meter door het grensgebied staat immers bekend als een snel traject, dat volledigis geas falteerd en op de dag van de wedstrijd vrijgehouden wordt van auto's en andere obstakels die snelle tijden in de weg staan. Ideale omstandigheden dus in Sluis, in een halve marathon die de deelnemers door de voorma lige Zwinsteden Sluis, Sint Anna ter Muiden, Hoeke en Oostkerke voert, Aangezien de laatste twee steden zich op Bel gisch grondgebied bevinden, heeft de organisatie intensief door Leo Heus ARNHEM - De Arnhemse hand balvereniging Swift spant een kort geding aan tegen het Ne derlands Handbal Verbond (NHV). De zaak zal naar alle waarschijnlijkheid nog deze week dienen voor de Utrechtse arrondissementsrechtbank. De eredivisionist wil in de nacom petitie tegen degradatie de Spaanse handballer Augustin Garcia en coach Mare Zweelt- horst inzetten. Volgens het NHV staan de reglementen dat niet toe. Ten onrechte meent Swift. Volgens het huidige verbonds- reglement is tussentijdse over schrijving mogelijk indien er geen sprake is van 'onredelijk nadeel' voor andere clubs. Vo- lendam, een andere deelnemer aan de nacompetitie, had gepro testeerd tegen de aangevraagde overschrijving van de twee handballers. De protestcom missie van het verbond was gevoelig voor het door de Volen- dammers gehanteerde argu ment van 'competitieverval sing'. De advocaat van Swift vindt hel betreffende artikel in het ver- bondsreglement onzinnig Enerzijds wordt overschrijving; tijdens het seizoen wel toege staan, anderzijds mag er geen sprake van versterking zijn. De voormalige Spaanse internatio nal Garcia (34) speelde 22 maanden geleden zijn laatste handbal wedstrijd voor De Ga zellen in Doetinchem. Om zon der overschrijving weer bij een andere club aan de slag te kun nen gaan dient een handballer 24 maanden niet in de Neder landse competitie te zijn uitgekomen. De 37-jarige; Zweekhorst is al twee jaar trai-j ner/coach van Swift. Omdat hij] ook nog handbalt in het derde; team van Duiven diende ook ini zijn geval de overschrijvings-i procedure te worden gevolgd. De advocaat van Swift deed af gelopen zaterdag een vergeefse poging om de eerste wedstrijd van de Arnhemmers in de na competitie uit te laten stellen, Swift verloor zaterdag royaal vanVolendam. GPD contact met de provincie West- Vlaanderen en de gemeente Damme. „Samenwerken met de Belgi sche autoriteiten heeft altijd heel wat voeten in de aarde", spreekt secretaris Frank Gijsel uit er-varing. „Het beleid in Bel gië is streng, strenger dan in Ne derland. Maar vergeet niet dat het gehele parkoers gedurende de wedstrijd is afgezet, aan bei de kanten van de grens. Zo'n operatie vergt een gedegen voorbereiding." Van een haat-liefdeverhouding met de zuiderburen is evenwel geen sprake. Het aantal Belgi sche deelnemers aan de Zwin stedenloop groeit elk jaar ge staag, en sinds kort is er zelfs sprake van een samenwerkings verband tussen de halve mara thon van Sluis en die van het Belgische Torhout, die een week eerder op de kalender staat. Torhout-Sluis moet voor hard lopers een even succesvolle combinatie worden als Tor- hout-Werchter al jaren is op het gebied van popmuziek. Of er muziek zit in de grensover- schrijdende samenwerking valt volgende week zondag te be zien. Als de voortekenen niet bedriegen, zal het druk zijn langs de Damse Vaart. Bowlen Nationale league. Vrouwen. Trioleague klasse 2 I: Nehalennia M'burg - Helle- voetsluis 2-1, Gorinchem - Nehalennia 2- 1, Nehalennia - Sylvia Goes 2-1, Sylvia - Uw Drogist M'burg 2-1, Breda - Uw dro gist 0-3Uw Drogist - Hellevoetsluis 3-0. Stand: Nehalennia 32.5 pt, Gorinchem 31, Etten Leur 25.5, Sylvia 25, Hilvaren- beek 22, Uw Drogist 19, Hellevoetsluis 17, Breda 8, Mannen. Trioleague klasse 2E: Schoonen M'burg 28, Van de Ham Renesse 26, Rotterdam/Y 26, Rotter dam/N 23, Zwijndrecht 23, Leiden 20.5, Papendrecht 16.5, Scheveningen 16.5. Trioleague klasse 3H: Hebu Sport Sou burg - Den Haag3-0, Hebu Sport-Capelle a/d IJssel 2-1, Hebu Sport - Delft 0-3. Stand: Delft 29, Hebu Sport 27, Rotter- dam/Z 27, Schiedam 27, Den Haag 23, Capelle a/d IJssel 20, Rotterdam/N 17, Ockenburgh 10. Jeu de boules (Rus) 1/2 -1/2, Anand (Ini) - Sjirov (Spalf 1/2 - 1/2, Kasparov (Rus) - Svidler (Rusli 1/2 -1/2. Topalov (Bul) vrij. Negende ron de: Svidler - Anand 1/2 - 1/2, Sjirov Ivantsjoek 0-1, Kramnik - Topalov 1/2 j 1/2. Kasparov vrij. Stand: 1. Anand,. Kramnik en Sjirov 41/2,4. Kasparov 4 (uil; 8), 5. Svidler 3 1/2, 6. Topalov 3 (uit 8),'7.j Ivantsjoek 3. Sportprijsvrageni Toto 9. Eerste prijs: 1 winnaar, bruto! 36.415,70, tweede prijs: 42 winnaars, 260,70, derde prijs: 543 winnaars, 50,40. Lucky ten, dinsdag 3 maart: 2-6-8 - 9 - 1ü| -11-22-27-35-43-44-46-49-56-59-61 -66-67-70-79. Tennis Scottsdale. Mannen, eerste ronde:, Schalken (Ned) - Blanco (Spa) 6-3 7-6, Agassi (VSt) - Portas (Spa/6) 3-6 6-1 6-2, Tarango (VSt) - Clavet (Spa-5) 4-6 7-6 6-4 j Voorjaarstoernooi van Club Jeu de Bou les Middelburg met 40 doublettes (top- 10): Gakeer/v. d. Berg, M'burg 5+26, Claassen/Van Kaan, M'burg 4+33, Van Bouvel/Pasmans, Antwerpen 4+27, Pau- wels/Belsons, Clinge 4+27, Consemul- der/Barto, M'burg 4+27, Hoornick/Bree, M'burg 4+27, Van Wanrooy/Erkeland, Breda 4+21, Bonroy/Tampère, Antwer pen 4+20, Folbroek/De Klercq, Antwer pen 4+18, Keizer/Janssens, Goes 4+17. Extra prijzen: Jacobs/Jacobs, Roosen daal, Dusebout/Lokerse, M'burg, De Rid der/Wouters, M'burg. woensdag- Schaken Linares. Internationaal toernooi. Acht ste ronde: Ivantsjoek (Oek) - Kramnik Voetbal Zaalvoetbal Eerste klasse district Zuid I: ZVH Morres- JongepierSport (20.50 uur Den Dullaertl Hulst), FC Dauwendaele - ZW Zeelandj (21.00 uurNassaulaan, Middelburg), F Pierre Mathieu: „De groep waai' ik voor sta, wèet wie de baas is. 20ÜOXC zc»oac «cm twa

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 24