De Loos mist concurrentie op ZK B-keus Dynamica kansloos Niels Koole wint zwemloop door hele snelle wissel Sanja Dingemanse heerst in de M-klasse Morres Hulst verliest bij reserves Tonegido Vermeule in vorm voor halve marathon Springruiter ontdoet zich in ZZ-klasse gemakkelijk van zijn enige belager De Borg uitslagen agenda door Lucien Roelandt HEIKANT - In de M-klasse loonde San ja Dingemanse zich tijdens het Zeeuws kampioen schap de beste. De 24-jarige amazone uit Kapelle bleef met de ruin Inter D als enige fout loos iu beide parkoersen. Ilyo de Loos liet met Karano de bouwsels van parkoersbouwer Bram Wattel eveneens onaan geroerd. De ruiter uit Hulst liep echter in de eerste omloop met de schimmel tegen driekwart strafpunt wegens tijdsover- schrijding aan. Dingemanse kon zich hierna geen foutje permitteren. De Zuid-Beve- landse bleek stressbestendig, getuige de manier waarop ze de Oula Owl-zoon over het par koers stuurde. Teleurstellend verliep de twee de rit voor Christiaan van de Plasse met Orlanda van de Wellington, die na een foutloze eerste omloop twee springfou- ten maakte. Van de Plasse werd slechts zesde. Beter verging het hem in de klasse L. Met Del tamossel Oase bleef de ruiter uit Yerseke als enige in beide parkoersen foutoos. Michelle Evertse, pas -12 jaar, toonde zich met High Society in de B-klasse de sterkste in een zinderende barrage. Zij klopte de combinaties van de Weelrui- ters uit Nisse, die genoegen moesten nemen met de plaat sen twee, drie en vier. In de Z- klasse pony's grote maat eiste Carolein van de Plasse met Deltamossel Ambassador het kampioenschap voor zich op. In een spannende barrage was de amazone uit Yerseke een fractie van een seconde sneller dan Angelique deBeule uit Ka- pellebrugmet Leto. Dankzij broer Stefan was er toch reden tot feest bij stal De Beule. Met twee foutloze ritten toonde de ruiter uit Sint Jan steen zich in het zadel van Ho ney Girl een waardig kampi oen van de klasse Z kleine maat. Cindy Perdaen mag met Scooby Doo S de Zeeuwse kleuren op het nationaal kam- pioenaschap in de ZZ-klasse verdedigen. Colinda Cornelis- sens won met Layka in de M- klasse grote maat. Rilane Ruis- sen uit Kapelle werd met Tara kampioen in de kleine maat. Dennis Evertse trad in de voet sporen van zus Michelle door met Galantha de titel in de L- klasse grote maat in de wacht te slepen. Ivonne Jakobse toon de zich de sterkste in de ldeine maat. In de B-klasse was Je roen Scheele met Arina de bes te in de categorie DE. Hilde Huige verwees met Christel in een spannende ba- rage haar zus Earn met Sahib Magie naar de tweede plaats in de categorie C. Christiaan van de Plasse is in de barrage op weg naar het Zeeuws kampioenschap in de Z-klasse. foto Charles Strijd Ab Heijboer, de tweede loper van Delta Sport, in actie tijdens het Zeeuws kampioenschap veldloop-estafette, foto Lex de Meester A V'56 neemt Zeeuws estafettekampioenschap over door Sjaak Sinke VLISSINGEN - De crossers van AV'56 hebben in Vlissingen de Zeeuwse titel veldloop-estafette overgenomen van het organiserende Dynamica. Delta Sport slaagde er ook nog in om de uittredende kampioen voor te blijven. Het team van Dynamica was behoorlijk verzwakt doordat de top drie van de CZ- crosscompètitie Ontbrak. Miquel van Tongeren was net terug van een trainings stage uit Spanje. Zeeuws kampioen Ed win de Leeuw en Theo Raböut kregen af gelopen week te horen van Dynamica-- trainer Andre Stroo dat de ploeg al sa mengesteld was: ,,Een beetje vreemde gang van1 zaken", was de reactie van Edwin de Leeuw. „Ik had dit weekeinde geen wedstrijd en had met alle plezier meegedaan." Theo Rabout was er niet echt rouwig om. „Zon dag (gisteren, fed.) start ik toch in België, maar als ik was opgesteld, had ik zeker Alwin Vermeulen legde de basis voor de s zege van AV'56, dooi- sterk te openen. John Quaak (Delta Sport) kon aanvankelijk de schade beperken tot een vijftigtal meters, gevolgd door Leo Kats van de Dynamica- veteranen en Ron Dellenbeke van de Dy- namica-senioren. Jan Guiljam (AV'56) zag in de tweede run van 6300 meter Han Achterberg (Delta Spert) wat dichterbij komen. Tegen de derde wissel liep Guiljam weer verder weg, waarna hij met ruime voorsprong overgaf aan Jan de Wilde. Lion van Luyk (Dynamica) slaagde er in om Wim Besuy- en van de Dynamica-veteranen naar de vierde plaats te verwijzen. Mathieu War rens van RKHAV hield simpel de vijfde plaats vast. Vervolgens had Peter Vader, de derde lo per voor Delta Sport, niet genoeg in huis om het De Wilde echt lastig te maken. Frans Röelofs kón dan ook zonder tot de bodem" te gaan de Zeeuwse titel voor AV'56 binnen halen. Arjen Beye (Delta Sport) hield de tweede plaats vast vóór Wilcö de Schipper (Dyna mica). Jös de Koek (RKHAV) zag in de laatste run geen kans om het eerste vete- ranentëam van Dynamica te achterhalen. Het vrouwenteam van Dynamica, met Eva de Kraker, Vivian Kabboord, Tina s Kats en Rita Ohlenroth, hoefde bij gebr ek aan tegenstand alleen maar de wedstrijd uit te lopen om de winst binnen te halen. door Maarten Wijffels HEIKANT - Ilyo de Loos beken de het vlak na de prijsuitreiking eerlijk. Natuurlijk was-ie tevre den met zijn overwinning in de ZZ-klasse, maar wat meer con currentie had geen kwaad ge kund. Wat dat betreft had de 25- jarige springruiter verlekkerd gekeken naar de strijd in de Z- klasse, waar Martijn Cerpentier en Christiaan van de Plasse tij dens het Zeeuws indoorkampi oenschap voor springruiters in Heikant een boeiend gevecht om de titel leverden. Het was uiteindelijk de ervaring van Van de Plasse, die in de barrage de doorslag gaf. Ilyo de Loos reed met zijn hengst Nadir op het uit negen hinder nissen en elf sprongen bestaan de parkoers twee foutloze manges. Daarmee bleef de Hul stenaar zijn concurrent in de ZZ-klasse, Rob ter Borg uit Bxminisse, ruimschoots voor. Of hij verrast was door zijn een voudige overwinning? „Nou nee", bekende De Loos eerlijk. „Ik kan op technische parkoers als deze meestal wel goed uit de voeten. Toen Ter Borg in de eer ste mange bovendien een balk liet vallen en vier strafseconden aan zijn broek kreeg, had ik he lemaal het gevoel dat het wel goed zat." Met De Loos en Ter Borg zijn ook meteen de enige twee deel nemers in de hoogste springca- tegorie genoemd. „Daar baal ik wel eens van hoor", maakte de winnaar van zijn hart geen moordkuil. „Het niveau van dit kampioenschap is heel behoor- door Sjaak Sinke BERGEN OP ZOOM - Niels Koole uit Middelburg heeft in de Spado-zwemloop van Ber gen op Zoom zijn tweede over winning op rij geboekt. In de eerste zwemloop in Vlis singen kreeg Koole nog behoor lijk klop van Johan van den Branden (Steenbergen). Giste ren verdedigde Koole in de stro mende regen een minimale voorsprong van tien seconden die hij verkreeg door een ra zendsnelle wi ssel van het zwem men (één kilometer) naar het lopen (tien kilometer). De z wemtij d voor Koole en Van den Branden was met 13 minuten 22 seconden exact gelij k. Door de overwinning is Koole favoriet voor de eindzege in het Marcus Rohrer Spirulina-cir- cuit waarin hij nu aan de leiding gaat met 4424 punten. Tweede staat junior Remy Vasseur (Vlis singen) met 4739 punten. Johan van den Branden heeft een wed strijd gemist en is nog niet kans loos omdat de beste vier resulta ten het eindklassement bepalen Rens Lobbezoo (Vlissingen) spaarde zich bij het zwemmen, waardoor hij bij het lopen de van onze sportredactie VLISSINGEN - In de landelijke volleybalcompetitie kwam al leen het eerste vrouwenteam van Morres Hulst in aktie. In Voorburg verloor de ploeg uit Zeeuws-Vlaanderen met 3-0 van de reserves van Tonegido. Tonegido 2-Morres Hulst 3-0: Voor de wedstrijd moest Mor- res-coach De Beule al een ern stige tegenvaller incasseren. Anita den Theye bleek op de wintersport haar kruisbanden te hebben gescheurd en is voor de rest van de competitie uitge schakeld. Toen ook Aniek Eek- haudt in de eerste set met een enkelblessure moest afhaken, bleek dat teveel van het goede en was de wedstrijd snel in het voordeel van Tonegido beslist (15-9,15-4,15-7). Ardito-Scheldesport 1-3: Scheldespoxt had het tegen de door blessures fel verzwakte lijk, maar het is jammer dat er in een klasse als de ZZ zo weinig competitie is. Een paar jaar ge leden hep ik als student stage in Dx-enthe en daar had je bijvoor beeld veexdig ruiters in de Z- klasse en een stuk of twintig in de Z ZHet zoumooizijnalserin Zeeland ook wat meer ruiters in deze klassen zouden uitkomen. Door zijn overwinning verze kerde De Loos zich van een startbewijs op het Nederlands kampioenschap, dat over twee weken in Exmelo plaatsvindt. „Mijn kansen op het NK? Voxtg jaar eindigde ik als zesde en an- dex'half j aar geleden behaalde ik bij het NK outdoor de derde plaats. Ik verwacht dat ik ook nu met de besten mee kan." Verrassend In de Z-klasse gold Christiaan van de Plasse vooraf als de grote favoxtet voor de Zeeuwse titel. En hoewel de pas 17-jarige springruiter uit Yerseke aan de verwachtingen voldeed door zijn ruin Evident als beste over de hindernissen te leiden, was het een andere tiener die de aan dacht op zich vestigde. Met zijn merrie Iduna hield Martijn Cer pentier lange tijd gelijke tred met Van de Plasse. De 18-jarige Koewachtenaar verscheen on bevangen aan de start en beëin digde net als Van de Plasse de eerste omloop zonder strafpun- ten. De andere twee deelnemers in de Z-klasse, Margreet Walraven en Piet Huige, waren na de eer ste mange al kansloos voor de eindoverwinning. De ervaren Huige stelde teleur met 14,50 derde plaats kon vasthouden. Sjaak de Kok (Lewedorp) fi nishte één minuut na Lobbezoo op de vierde plaats. Veteraan Peter Godschalk (Roosendaal) pakte de dei-de zwemloopzege waar-voor hij slechts negen se conden moest toegeven op De Kok. Marlon Roels (Ter-neuzen) wei'd, na een jaar afwezigheid, vijfde bij de mannen H21. Chantal Maat (Middelburg) boekte de der-de overwinning op rij waarmee zij als eex-ste vx-ouw op de vijfde plaats overall staat in het tussenklassement. Arjen van Oord (Middelburg) is heer- en meester op de korte zwem loop over 500 meter zwemmen en 5 kilometer lopen. De num mer twee, Remy Vasseur, lever de op het zwemmen 52 seconden in op Van Oox-d. Op de drassige zonneweide van zwembad Ga geldonk liep Van Oord nog eens 22 seconden uit op Vasseur Katja Botman (Middelburg) kwam na 250 meter zwemmen pas als tiende uit het water. Op de 2.5 kilometer lopen maakte de Dynamica-atlete haar ach terstand weer goed. In een tijd van 16 minuten en 31 seconden bleef ze de eerste j ongen, Rick de Bruyn, 24 seconden voor. thuisploeg alleen door concen tratieverlies in de tweede helft te moeilijk, maar daarna was het snel gebeurd met Ardito (7- 15,15-12,4-15,9-15). Beker De strijd om de vier plaatsen in de finalepoule van de beker strijd heeft bij de vrouwen geen vex-rassingen opgelevex-d. Mor- res 3 won met 3-1 van CVC. Sgravo versloeg De Stexre met 3-0, Savok was met dezelfde cij fers te sterk voor Dynamo '7 0 en De Kikkers plaatste zich door de 3-1 zege bij BOK. Nadat Scheldespox-t zich vorige week al plaatste voor de finale poule bij de mannen, kwamen daar dit weekeinde de teams van De Sterre (3-0 tegen Dyna- mo'70) en YVC (1-3 winst bij Sa vok) bij. De vierde en laatste deelnemer komt op 12 maart uit de wedtx-ijd tussen YVC 2 en Ar dito. strafpunten, terwijl Walraven een complete off-day had en met een totaal van 23,75 minpunten niet eens van start mocht gaan in de-tweede mange. Zodoende spitste de strij d om de titel zich toe op een duel tussen Cerpentier en Van de Plasse. In de tweede omloop waren beide ruiters nog aan elkaar gewaagd - allebei rondden ze het par cours met één springfout af- maar in de noodzakelijke barra ge maakte Van de Plasse het karwei uiteindelijk vakkundig af. Nervositeit „Misschien dat ik in de tweede mange iets te veel van mijn ner vositeit op Iduna heb overge- bi'acht. Ze liep in elk geval veel onrustiger dan in de eerste om loop", probeerde Cerpentier zijn nederlaag te verklax-en. Dat hij in de bari-age zijn meerdere moest erkennen in Van de Plas se, had hij enigszins ingecalcu leerd. „Christiaan heeft veel meer ervaring in het rijden van barrages. Hij maakte onder druk geen fout meer, teiAvijl er bij mij twee balken afvlogen." Voor Van de Plasse was het be halen van de titel op het door de Landelijke Rijvei'eniging Hulst pex-fect georganiseerde kampi oenschap een grote opluchting. „Je weet van tevoren dat dit de enige wedstrijd is, waarin je je kunt plaatsen voor het NK. Ik ben heel tevreden dat ik bewe zen heb ook onder druk te kun nen prester-en. Ik zou er name lijk nief aan moeten denken het hele seizoen goed te presteren, en dan net vandaag met lege handen te staan." van onze sportredactie BRUGGE - Slechts drie tellen bleef cle Middelburger John Ver meule (Achilles) zaterdag ver wijderd van zijn eigen par- koersrecord op de 10 Engelse mijl van Oostende-Bruggc. Vorig jaar vestigde Vermeule het recox-d met een tijd van 48 minuten en 7 seconden, waax-bij aangetekend moet wox-den dat de atleten toen een forse wind in de rug hadden. „Eigenlijk is de ze tijd beter dan vorig jaar-", verleide Vermeule na zijn finish. „Nu was het koud, regenachtig, met af en toe een sneeuwbui. Ik had wel in de gaten dat ik in de buurt van het recox-d liep, maar door de kou begonnen mijn hamstrings op te spelen waar door ik niet meer kon aanzet ten. "Vermeule is kennelijk aan zijn tweede jeugd bezig. Op 1.5 maart staat hij voor de tweede maal aan de start voor de Zwin steden halve marathon waai-op hij vorig jaar tweede werd. „Het wordt tijd dat een Nederlander, en liefst een Zeeuw, die wed strijd een keer gaat winnen." Na zeven kilometer ver-liet John Vermeule zaterdag het peloton om solo de la atste negen ki lome ter af te leggen. Alleen de Ne derlander Dirk van den Broek kon op een vijftigtal meters ach terstand volgen zonder ooit aanspraak te kunnen maken op de over-winning. Rachid ben Meziane (Delta Sport), nog niet geheel hersteld van zijn blessu re, bleef in 52 minuten en 10 se conden Theo Rabout (Dynami ca) slecht 10 seconden voor. Hockey Vrouwen, tweede klasse C: HOD-Blerick 2-5, Best-Weert 1-0, Meerssen-Were Di 1- 6, Tegelen-HMHC 3-0, Olympia-Goirle 0- 2, Boxmeer-Horst 3-1. Stand: Horst 14- 23, Were Di 14-20, Boxmeer 14-19, Goirle 14-18, Tegelen 14-18, Weert 14-18, Blerick 14-15, HOD 14-14, Best 14-12, Meerssen 14-5, HMHC 14-3, Olympia 14- 3. Derde klasse D: Zevenbergen-Shot 0- 1, Forcial-DDHC 0-0, Made-Hoekse Waard afg, Oudenbosch-Etten Leur 2-2, Spijkenisse-Barendrecht 2-2, Vlissingen- Liberty 3-0. Vierde klasse D: Gilze Rijen- HSD 6-0, Middelburg-Rapide 1-8, Peli- kaan-HCGO 4-0, Prinsenbeek-Teterin- gen 2-2. Mannen, tweede klasse C: Uden-Blerick 1-2, Geleen-Berkel Enschot 1-5, Dommel-HCAS 1-1, Berlicum-Con- cordia 2-5, Eersel-Goirle 3-4, Racing-Ra- pide 2-0. Stand: Goirle 14-21, Racing 14- 19, Berkel Enschot 14-19, Uden 14-18, Eersel 14-18, Blerick 14-78, HCAS 14-13, Concordia 14-13,Dommel 14-10, Berli- cum 14-9, Rapide 14-8, Geleen 14-2. Der de klasse E: Liberty-Shot 2-4, Middel burg-Rosmalen 0-7, Oirschot-Drunen 3- 2, Hilvarenbeek-Etten Leur 3-2, Olympia- Gilze Rijen 7-2, Pelikaan-Zevenbergen 4- 2. Vierde klasse D: Teteringen-Vlissin- gen 2-4, HSD-Forcial 3-3, Oudenbosch- Mistral 3-5, Prinsenbeek vrij. Paardensport Bologna. CSI-W. Kwalificatiewedstrijd wereldbeker, na barrage: I.Tebbel (Dui) Radiator 0-39,87, 2. John Whitaker (GBr) Heyman 0-39,95,3. Lansink(Ned) Nissan Highvalley Z 0-46,60, 4. Dubbeldam (Ned) Vaninha 4-41,16, 5. Melliger (Zwi) Domina III 4-41,26,6. Billington (GBr) Vir tual Village 4-42,14, 7. Van der Schans (Ned) Goldenbridge 8-39,33, 8. Macken (Ier) Fan Miss 8-54,34. Stand WB: 1. Van der Vleuten (Ned) en Melliger 62, 3. Nie- berg (Dui) 51,4, Romp (Ned) en Rayma- kers (Ned) 48. Moorsele. CSI. Grote Prijs, na barrage: 1 Raymakers (Ned) Jewel's Classic Touch 4-31,73, 2. Van der Vleuten (Ned) Vink Luna 4-34,78,3. Simon (Oos) Apricot D 4- 34,87,4. Zacken (Ned) Gordon 8-39,76,5. Millar (Can) Roulette 12-36,72. Heikant. Zeeuws KNF-kampioenschap springen. Paarden ZZ: 1Ilyo de Loos/Na dir (Hulst) 0/0; 2. Rob ter Borh/Ekros Dad dy's Last Penny (Sasr.) 5/0.75. Z (n.b.): 1. Christiaan van de Plasse/Evident (Z- Bev.) 0/4/0-31.49; 2. Martijn Cerpentier/I- duna (Oranjer.) 0/4/8-34.49; 3. (z.b.) Piet Huige/Juzelma (Weelr.) 14.5/4. M: 1San- ja Dingemanse/lnter D (Paardebloem) 0/0; 2. Ilyo de Loos/Karano 0.75/0; 3. Piet Huïge/Kallisto 4/0. L: 1. Cristiaan van de Plasse/Delta Mossel Oase 0/0; 2. Kelly d'Hert Godilia 4/0; 3. Kim de Loos/Jet-Set (Hulst) 0/4. B (n.b.): 1. Michelle Evertse- /High Society (Weelr.) 0/0/0-47; 2. Joost van Bussel/Jacky (Weelr.) 0/0/0-42; 3. Henk van Dijk/Jesteban (Weelr.) 0/0/0-50. Pony's ZZ, cat. DE: 1. Cindy Perdaen- /Scooby Doo S (Eenhoornr.) 4/0. Z, cat. DE (n.b.): 1, Carolein van de Plasse/Delta Mossel Ambassador Hill (Z-Bev.) 0/0/0- 32.012. Angelique de Beule/Leto (Hulst) 0/0/0-4-32.71; 3. (z.b.) Carolein van de Plasse/Quarry Hill 0/3. Z, cat. AB: 1. Ste fan de Beule/Honey Girl (Hulst) 0/0. M, cat. DE (n.b.): 1. Colinda Cornelis- sens/Layka (Hulst) 0/0/0-39.94; 2. Colinda Cornelissens/Ringo Star 0/0/0-42.72; 3. (z.b.) Cindy Perdaen/Little Ratina 4/0. M, cat. C: 1. Rilana Ruissen/Tara (Paarde bloem) 0/3.75. L, cat. DE (n.b.): 1. Dennis Evertse/Galantha (Weelr.) 0/0/0-38.20; 2. Nancy Offermans/Dandy (Walcheren) 0/0/0-39.54; 3. (z.b.) Eva Jakobsen/Fury X (Oranjezon) 3/0. L, cat. ABC: 1Ivonne Ja- kobse/Boy (Oranjezon) 0/3; 2. Ayinda Sponselee/lllyo B (Hulst) 3/3.25; 3. Ylona Schroevers/Clara van de Plantage (Oran jezon) 11/7.25. B, cat. DE: 1. Jeroen Scheele/Arina (Walcheren) 0/0; 2. Melis- sa Ruissen/Le Papilion 3/17.25. B, cat. ABC (n.b.): 1. Hilde Huige/Christel 0/0/0- 47; 2. Kim Huige/Sahib Magie (Weelr.) 0/0/0-47; 3. Debbie Offermans/Lady (Walcheren) 0/0/verk. pare. Rugby Tweede klasse: RCE/PSV-Oemoemenoe 45-15, Tovaal-Breda reglementair voor Tovaal, REL-Alkmaar 0-24, Eemland 2-Wasps 17-22, Te Werve-Minerva 40-7. Schaken Linares. Internationaal toernooi. Zesde ronde: Topalov (Bul)-Anand (Ina) 1/2- 1/2, Kramnïk (Rus)-Kasparov (Rus) 1/2- 1/2, Sjirov (Spa)-Svidler (Rus) 1-0. Ivantsjoek (Oek) vrij. Zevende ronde: Anand-Kramnik 1/2-1/2, Kasparov-Sji- rov 1/2-1/2, Ivantsjoek-Topalov 0-1, Svidler vrij. Stand: 1. Sjirov 4 uit 6, 2. Anand, Kasparov, Kramnik 3,5 (6), 5. Svidler, Topalov 2,5 (6), 6. Ivantsjoek 1,5 (6). Zeeuws kampioenschap. Groep 1, ze vende ronde: J. de Wolf-C. Jansen 0-1E. van Hecke-K. Leenhouts 0-1, P. van Rooijen-R. Tiggelman 1-0, M. Burger- hoff-R.AIders 1/2-1/2, C. Boogaard-S. Stange 1/2-1/2, P. van Dijke-J. Aangeen- brug 1/2-1/2, F. Dieperink-B. HendrikseO- 1, A. Jonkheer-P. Kalisvaart 0-1. Eind stand: C. Jansen 6.0 (30.5), K. Leenhouts 5,5 (28.0), P. van Rooijen 5.0 (28.0), E. van Hecke4.0 (28.0), J. de Wolf 4.0 (27.5), R. Alders 4.0 (24.0), C. Boogaard 3.5 (26.5), S. Stange 3.5 (25.5), R. Tiggelman 3.5 (24.0), B. Henderikse 3.5 (22.0), J. Aangeenbrug 3.0 (24.0), P. van Dijke 3.0 (22.5), M. Burgerhoff 3.0 (21.0), P. Kalis- vaart2.0 (20.0), A. Jonkheer 2.0 (18.5), F. Dieperink 1.0 (22,0). Groep 2, zevende ronde: S. Steijn-W. Sinke 1-0, H. Meijer- V. Leenhouts 0-2, S. Stoel-W. Pannekoek 0-1, N. de Bock-M. Kuijs 0-1, A. Quakke- laar-S. de Nooijer 1-0, J. Verduijn den Boer-W. de Wolff 1/2-1/2, M. van Hïjfte-J. Paauwe 0-1, J. Arendse-L. de Jong 1-0, M. Colsen-J. Bron 1/2-1/2, F. Rïkumahu- A. de Jonge 1-0, J. Hoogstrate-P. Noor- lander 1/2-1/2, C. Schrandt-R. Schoot 0-1. Achtste ronde: W. Pannekoek-S. Steijn 1/2-1/2, V. Leenhouts-M. Kuijs 1-0, J. Paauwe-A. Quakkelaar 0-1, S. Stoel-H. Meijer0-1, W. Sinke-J. Verduijn den Boer 1-0, W. de Wolff-J. Arendse 0-1, J. Bron- M. de Bock0-1, A. Brakel-F. Rikumahu 1- 0, S. de Nooijer-M. Colsen 1-0, L. de Jong-M. van Hijfte 1/2-1/2, K. Kabboord- J. Hoogstrate 1-0, R. Schoot-A. de Jonge 1-0, P. Noorlander-C. Schrandt 0-1. Eind stand: S. Steijns en V. Leenhouts 6.5 (38.0), H. Meijer, W. Pannekoek5.5 (39.0), W. Sinke 5.5 (38.0), A. Quakkelaar 5.5 (32.0), M. Kuijs 5.0 (37.5), J. Arendse 5.0 (33.5), M. de Bock 5.0 (33.0), J. Paauwe 4.5 (37.5), S. de Nooijer4.5 (35.0), A. Bra- kel 4.5 (35.0), J. Verduijn den Boer 4.0 (34.0), W. de Wolff 4.0 (33.0), S. Stoel 4.0 (32,5), K. Kabboord 4.0 (27.5). Schaatsen Den Haag. Kampioenschap gewest Zuid- Holland/Zeeland. Senioren, 500 meter: 1Leon van der Wielen (Zierikzee) 40.84, Corné Lepoeter (Wemeldi'nge) 41.12. 1500 meter: 1. Van der Wielen 2.02.59, Lepoeter 2.03.80. 5000 meter: 1. Van der Wielen 7.28.94, Lepoeter 7.42.43. Junio ren C, 500 meter: 2, Jan Treur (Wol- phaartsdijk) 43.03. 1500 meter: 1. Treur 2.09.58. Eindstand: 1Van der Wielen, 2. Lepoeter, 5. Jacco Luteyn (Kapelle). Ju nioren C: 1T reur (Wolphaartsdijk). Schieten Rilland-Bath. 50 jacht-skeet, groep A: 1. A. van Damme (Burgh-Haamstede) 50- 112. W. Vermeulen (Koewacht) 46-7, 3. C. Polderdijk (Gapinge) 45-6,4.1. van der Maas (Kortgene) 44-2, 5. W. de Zwart (Schoondijke) 44-3,6. M. de Visser (Mid delburg) 43-3. Groep B: 1. C. van Hee (Kamperland) 37-4,2. A. Wagenaar (Wil- helminadorp) 37-06, 3. H. van de Hemel (Watervliet) 36-1, 4. J. Allaart (Arnemui- den)43-2,5. W, Blommaert34-4,6 L. Pol derdijk (Nieuw en Sint Joosland) 33-0. Skiën Yong Pyong (ZKo). Mannen, WB. Reu zenslalom: 1. Von Grueningen (Zwi) 2.22,35 (1.07,48-1.14,87), 2. Mayer (Oos) 2.22,75 (1.06,76-1.15,99), 3. Maier 2.23,01 (1.07,52-1.15,49), 4. Accola (Zwi) 2.23,23, 5. Salzgeber (Oos) 2.23,62, 6. Rieder (Ita) 2.23,64, 7. Schifferer (Oos) 2.23,70, 8. Eberharter (Oos) 2.23,87, 9. Locher (Zwi) 2.23,92, 10. Buechel (Lie) 2.24,02. Slalom: 1. Furuseth (Noo) 1.39,15 (48,33-50,82), 2. Jagge (Noo) 1.39,82 (48,87-50,95), 3. Stiansen (Noo) 1.40,21 (49,27-50,95), 4. Kimura (Jap) 1.40,37, 5. Stangassinger (Oos) 1.40,59, 6. Simond (Fra) 1.40,73, 7. Sykora (Oos) 1.40,77, 8. Kosir (Slv) 1.40,86, 9. Chenal (Fra) 1.40,87, 10. Hansson (Zwe) 1.41,07. Stand WB reuzenslalom: 1. Maier 560 punten, 2. Von Grueningen 520,3. Mayer 379. Stand WB slalom: 1. Stangassinger 488, 2. Sykora 476, 3. Buraas340. Stand WB algemeen: 1. Maier 1625 (winnaar), 2. Schifferer 1034,3. Eberharter 893. Chatel (Fra). WB freestyle. Buckelpiste, mannen: 1. Gregoire (Fra), 2. Lansburgh (Zwe), 3. Ramos (VSt), 4. Lecaillon (Fra). Stand: 1. Brassard (Can) 172, 2. Lans burgh 168,3. Ougier(Fra) 160. Vrouwen: 1. Gilg (Fra), 2. Elfman (Zwe), 3. Ballachey (VSt), 4. Marbler (Oos). Stand: 1. Gilg 200, 2. Rauscher (Dui) 156, 3. Elfman en Pelchat (Can) 136. Aerials, mannen: 1. Mikailov (Rus), 2. Fontaine (Can), 3. Capicik (Can), 4. Vor- objov (WRu). Stand: 1Fontaine 560 pun ten, 2. Swartley (VSt), 3. Capick 504. Vrouwen: 1. Cooper (Aus), 2. Marshall (Aus), 3. Orekhova (Rus), 4. Olivier. Stand: 1. Stone (VSt) 580 punten, 2. Coo per 572, Marshall 524. Mora. Skilopen, vasaloppet: 1. Görans- son (Zwe) 89 km in 3.38.57, 2. Larsson (Zwe) 0.013. Rönbeck (Noo) 0.32. Vikersund (Noo). WB skivliegen: 1. Wid- hölzl (Oos) 189,0 punten (185 meter), 2. Hannawald (Dui) 188,9, 3. Higashi (Jap) 186,9, 4. Okabe (Jap) 185,5, 5. Peterka (Slv) 183,1, 6. Harada (Jap) 179,7. Eind stand WB skivliegen (na 4 wedstrijden): 1. Hannawald 258,2. Funaki (Jap) 217,3. Widhölzl en Peterka 171WB skispringen algemeen: 1. Funaki 926, 2. Thoma 853, 3. Harada 818. Tafeltennis Klazienaveen. Mannen, degradatiewed strijden: Nederland-Slowakije 0-4. De Cock-Janci 12-21 16-21, Kahn-Truksa 22- 20 13-21 13-21, Pastoors-Girman 12-21 17-21, Kahn/De Boer-Janci/Truksa 25-23 19-21 23-25. Eerste wedstrijd: 0-4, Neder land gedegradeerd naar tweede divisie. Mannen. Landelijke competitie, tweede divisie: 'tZand 2-Amstelveen 2-8. Derde divisie: SAR 't Laantje-Hotak '68 2 1 -9, 't Zand 3-Cosmos/TTVV 3 3-7. Vierde divi sie: Wibats 2-Middelburg Zuid 5-5. Vrouwen, landelijke competitie, vierde divisie: TOGB-Middelburg Zuid 3-7. Jongens, landelijk B: 't Zand-Wibats 6-4. Landelijk C: De Korenbeurs-Rey- naert 7-3, ATV/V.iveen-Arnemuiden 6-4, Alexandria-'t Zand 2 7-3. Meisjes, landelijk A: SAR '72-DOV 5-5, Hotak '68—'t Zand 4-6. Afdelingscompetitie, eerste klasse: SAR '72 3-'t Zand 6 5-5, 't Zand 5-St.Aloysius 8-2. Tweede klasse: Oudelande-MZ4 6-4. Derde klasse: Ka pelle 4-Slagvast 2 3-7, MZ 5-Wester- zicht 410-0, Effect '71 3-ONA 1 9-1Den Dijk 1-ONA1 5-5. Vierde klasse: Den Dijk 2-Effect '71 5 4-6. Vijfde klasse: Slag vast 4-Oudelande 5 5-5. Tennis Philadelphia. Mannen, 1,5 miljoen gul den. Kwartfinales: Sampras (VSt/1) - Schalken (Ned/8) 6-2 6-2, Enqvist (Zwe/3) - Reneberg (VSt) 6-4 7-6, Haas (Dui/6) - Tarango (VSt) 4-6 6-4 6-4, Lareau (Can) - Stafford (ZAf) 6-4 6-3. Halve finales: Sampras (VSt/1) - Haas (Dui/6) 6-4 6-4, Enqvist (Zwe/3)-Lareau (Can) 6-3 3-6 6-3. Finale: Sampras - Enqvist 7-5 7-6. Londen. Mannen, 1,5 miljoen gulden. Halve finales: Kafelnikov (Rus/3) - Wayne Ferreira (ZAf) 7-5 6-4, Pioline (Fra) - Sie- merink (Ned) 6-3 7-6. Finale: Kafelnikov - Pioline 7-5 6-4. Oklahoma. Vrouwen, 340.000 gulden. Kwartfinales: Davenport (VSt/1 -Ghirar- di-Rubbi (Fra) 6-1 6-4, Pitkowskï (Fra/7) - Testud (Fra/2) 6-3 6-4, Venus Williams (VSt/3) - Lubiani (Ita) 7-6 6-4, Kruger (ZAf/4) - Serena Williams (VSt/5) 6-1 6-1 Halve finales: Venus Williams (VSt/3) - Davenport (VSt/1) 6-7 6-2 6-3, Kruger (ZAf/4) - Pitkowski (Fra) 3-6 6-3 6-4. Fina le: Williams - Kruger 6-3 6-2. Linz. Vrouwen, 900.000 gulden. Halve fi nales: Novotna (Tsj/1- Farina (Ita) 6-4 6- 1, Van Roost (Bel/4) - Majoli (Kro/2) 6-2 opgave rugblessure. Finale: Novotna - Van Roost 6-1 7-6. Dubbel, finale: Fu- 1 sai/Tauziat (Fra) - Koernikova/Neiland 1 (Rus/Let) 6-3 3-6 6-4. Wielrennen Lokeren. Omloop Het Volk: 1. Van Pete- gem (Bel) 202 km 5.08.00 (39,584 km/u), 2. Bortolami (Ita) 0.12, 3. Tsjmïl (Mol) 0.15.4. Van Heeswijk (Ned), 5. Museeuw (Bel), 6. O'Grady (Aus), 7. Piziks (Let), 8. I Knaven (Ned) 2.02, 9. Baldato (Ita), 10. Vogels (Aus), 35. Nelissen 2.40, 38. Van Bon, 60. Hiemstra 12.10, 69. De Jongh, 72. Den Bakker, 73. Hoffman, 82. en laat ste Delme (Bel). 182 renners gestart. Valencia. Ropde van Valencia. Vijfde etappe, Vila Real-Valencia: 1, Strazzer i (Ita) 121 km 2.52.56, 2. Colonna (Ita), 3. Traversoni (Ita), 4. Dekker (Ned), 5. Wust (Dui), 6. Blijlevens (Ned), 7. Hamburger (Den), 8. Smetanin (Rus), 9. Arazzi (Ita), 10. Fagnini (Ita), 23. Boogerd, 27. Vos kamp, 32. Moerenhout, 64. Lotz, 117. Jonker, Eindklassement: 1. Chanteur (Fra) 21.50.19, 2. Hamburger, 3. Santos Gon- zalez (Spa), 4. Diaz Zabalo (Spa), 5. Zarra- i beitia (Spa), 6. Arrieta (Spa) 0.13,7. Belli (Ita) 0.20, 8. Luttenberger (Oos) 0.21, 9. Simon (Fra) 0.25,10. Gentili (Ita) 0.26,12. i Boogerd, 20. Jonker, 33. Moerenhout 4 2.20, 97. Ullrich (Dui) 25.18, 108. Lotz 28.59, 120. Voskamp 35.07, 135. Blijle- J vens 53.39,139. Dekker 1.06.43. S Sortino. 23eTrofeo Pantalica: 1. Colage (Ita) 225 km 5.20.30,2. Donati (Ita) 0.013. Peron (Ita) 0.53,4. Palumbo (Ita) 1.06, 5. Noe (Ita). Hamont-Achel (Bel). Beverbeek Classic: 1. Appeldoorn (Ned) 154 km 3 uur 29, 2. Van Schalen (Ned), 3. De Cuyper (Bel) 0.02. Den Hout. Omloop Houtse Linies, elite en neo's: 1. Godert de Leeuw (Ermelo) 3.34.40, 2. Talen (Spijkenisse), 3. Faren- hout (Spijkenisse) 0.36. i Saint-Severin (Bel): 1. Lucassen (Ned) 120km 2.59.00,2. Heselmans(Bel),3. Pa- 1 try (Bel). s Kuurne, Kuurne-Brussel-Kuurne: 1. Tsj- mil (Mol) 197 km 4.56.00, 2. Vanden- broucke (Bel) op 0.05, 3. Magnien (Fra) 0.34, 4. Kirsipuu (Est) 1.20, 5. Willems t (Bel), 6, Cassani (Ita), 7. Auger (Fra), 8. t Vereecke (Bel), 9. Hoffman (Ned) 1.41, 10. Vanfrachem (Bel). Nieuwkuijk. Rabobankcompetitie mountainbike, eerste wedstrijd. Man- C nen, funklasse. Zeeuwse deelnemers: 4. Caspar Drenth (Vlissingen), 12. Leen j Schoe (Vrouwenpolder), 13. André Goo- sen (Wolfaartsdijk), 28. Gideon Diele- man (Vlissingen), 54. Etzard van Ewijk X (Kapelle), 71, Jasper Slager (Burgh- p Haamstede). Vrouwen: 13. Mirjam Diele- j man (Vlissingen). j maandag Zaalvoetbal v Eerste klasse district Zuid I: Pubbles - p Biezentrappers (20.50 uur Sportpunt Zeeland, Goes), Hulshof - Matisse, Troy r Zuidwest Negen, Van Bergen - Kloetin- ge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 18