Cor Jansen grijpt het volle punt Middelburgse damclub speelt zich veilig Hoofdplaat vloert leider Vogelwaarde Ruime nederlaag voor Domburg blijft meedoen in titelrace Zeeuws schaakkampioen klopt clubgenoot Johan de Wolfin slotronde ZK Zierikzee wint van Clinge Oostkapelle lijdt puntenverlies Ruime zege vrouwen Kloetinge Vlissingen simpel langs Botlek Middelburg Al wint in Rheden Moerman negende op NK A reserves van 't Zand ARC profiteert in hoofdklasse Van der Wielen pakt schaatstitel Jeugd succesvol bij meerkampen Robbert Aarnoudse loopt titel mis op NK Cor Jansen werd al twaalf keer eerder gehuldigd als Zeeuws schaakkampioen. foto Charles Strijd door Daaf Kasse MIDDELBURG - De Middelburgse damclub heeft zich zaterdag, in de voorlaatste ronde van de nationale damcompetitie, in veiligheid gespeeld. Na de 12-8 overwinning op DID Zoe- termeer is het voor de drie laagst ge klasseerde ploegen in de tweede klasse C onmogelijk om de Middelburgers voorbij te streven. In de eerste klasse A steeg PWG 's-Gra- venp older naar een gedeelde derde plaats door een 12-8 overwinning op DDVDordrecht. PWG 's-Gravenpolder 2 verloor met 12-8 van het Leids Dam- genootschap. Het eerste team van PWG 's-Graven polder trof een tegenstander die vocht voor zijn laatste kans. DDV Dordrecht móest winnen om een minieme kans op lijfsbehoud te houden. PWG begon met een kleine achterstand toen Arjo Kousemaker tegen André Droog, de sterkste Dordtenaar, moest capituleren. Niet veel later stond er in eens een 6-2 voorsprong voor de Zeeu wen op het scorebord dankzij Domini que de Rooij, Chiel Hamers en Jaap Veer hoek. Tegenslag De uitslag van de wedstrijd stond op dat moment al vast, want behalve Aart Walraven hadden alle spelers van PWG goede eindspelen op het bord. Walraven verloor inderdaad, maar de tegenslag werd gecompenseerd door een winst partij van Daaf Kasse. De overige vier partij en eindigden in een puntendeling. Na een grote serie wedstrijden waarin de Middelburgse damclub werd ge plaagd door tegenslag won het einde lijk eens. DID Zoetermeer, een ploeg die het dit seizoen verrassend goed doet, 'was al in een vroeg stadium kansloos. Na een overwinning van Cees de Wolf en een nederlaag van Jaap de Jonge - zijn eerste van dit seizoen - zorgden winstpartijen van Gerard Krijger en Bram Goedhart voor een comfortabele 6-2 voorsprong. Voor de overige zes spelers van Middel burg was het daarna zaak vooral niet te verliezen en daarin slaagde iedereen. Piet Nieuwenhuijzen, Peter Schunse- laar, Frans Blaas en Kees de Jonge brachten door gelijke spelen de voor sprong op 10-6 en toen Arie Kamme- raat het bevrijdende elfde punt scoorde konden de Middelburgers een feestje gaan bouwen. Dat Middelburg zeker is van prolonga tie van het verblijf op landelijk niveau is niet alleen te danken aan de overwin ning van zaterdag, maar ook aan een sanctie van de KNDB: concurrent Schiedam 2 kreeg twee wedstrijdpun- ten in mindering wegens het opstellen van een ongerechtigde speler en kan daardoor Middelburg niet meer inha len. PWG 's-Gravenpolder 2 haalde het op een na beste resultaat in deze moeizaam verlopende competitie. De 12-8 neder laag tegen het Leids Damgenootschap, de nummer drie in de tussenstand, mag beslist verdienstelijk worden genoemd. Twee spelers wonnen: cfe veteranen Lein Adiaanse en Ko Louwerse. Voor gelijke spelen tekenden Jan de Jonge. René Dusebout, Jan Baayens en Jan van der Hart. ZIERIKZEE - Op eigen veld had titelkandidaat Zierikzee het gisteren moeilijk in de gewonnen inhaalwedstrijd tegen Clin ge (3-1). Na een doelpuntloze eerste helft bracht John van der Have de Schouwse vierdeklasser in de 55e minuut op voor sprong. Kort daarna schoot Jan de Visser de Zeeuws-Vlamin- gen weer langszij. Pas in de slotfase nam Zierikzee via Hans Lafeber en Thomas Vos meer afstand. Sluiskil-Breskens 1-2 (0-1). 19. M. Boeckhout 0-1, 49. W! Faes 0-2, 86. D. Verlinde 1-2. Scheidsrechter: A Broere, Etten-Leur. Aantal toe schouwers: 150. Gele kaart: H. Völcke (Sluiskil). Hontenisse-Grenswachters 1-2 (0-2). 15. Azouzi 0-1, 17. VanLiere 0- 2, 90. De Footer 1-2. ScheidsrechterK.AM. Strik (Rijen). Aantal toe schouwers: 100. Gele kaart: De Zwart, De Pooter (beiden Hontenis- se), Pollie, Verkuyl, Van Liere, Breisinck en Dersseleer (allen Grens wachters). VLISSINGEN - De voetbalvrouwen van Oostkapelle kwa men in de eerste klasse tegen het in degradatiegevaar verke rende Oliveo niet verder dan een teleurstellend gelijkspel (0- 0). 's-GRAVEZANDE - In de tweede klasse van het vrouwen voetbal walste Kloetinge voor rust over de thuisploeg heen. Na drie kwartier was het met sprankelend voetbal al 0-5, te vens de einduitslag. Doelpunten kwamen op naam van Corine Eckhart, Anne Rooze en Tamara Jacobusse (hattrick). VLISSINGEN - De vrouwen van Vlissingen wonnen bij Bot lek met 4-1Vlissingen begon in de uitwedstrijd tegen Botlek in de tweede klasse van het vrouwenvoetbal met de wind in de rug en na 5 minuten was het al 0-2 door Maringe Vogel en Lin da Stroo. Sonja van Eenenaam tekende voor de 0-3 ruststand. Toen na rust ook Botlek na 3 minuten scoorde, leek het voor Vlissingen toch nog moeilijk te worden, maar een doelpunt - vijf minuten later - van Denise Remijn voorkwam dat het be tere Vlissingen verder in de problemen kwam, RPIEDEN - In de eerste divisie van de A-junioren heeft Mid delburg Al in de strijd tegen degradatie de belangrijke uit wedstrijd tegen Rheden Al met 3-1 gewonnen. Het begon slecht voor de Zeeuwen, want na vijf minuten werd het door een eigen doelpunt 1-0. Middelburg was daarna wel sterkei-, maar het duurde tot vlak voor de rust voordat Leo de Groot na een vloeiende aanval gelijk kon maken. Ook de tweede helft was voor Middelburg, maar het duurde lang voordat de be slissing viel. Na 20 minuten werd werd het door Lionel Lord toch 1-2 en tien minuten voor tijd zorgde De Groot voor 3-1 ASTEN - Rachida Moerman is gisteren negende geworden bij de Nederlandse kampioenschappen veldlopen in Asten. De atlete van De Wielingen, die uitkomt in de categorie meisjes B, legde het drie kilometerlange parkoers af in een tijd van 11.45 minuten. Sandra de Block van RKHAV eindigde elf seconden later als twaalfde. Bij de jongens B behaalde Ad Sluyter van AV'56 de veertiende plaats, terwijl bij de jongens A Stefan Krijnen (De Wielingen) en Comé Daane (Dynamica) respec tievelijk als 21e en 25e eindigden. Rik van Laarhoven (RKH AV) werd negende bij de neo-senioren. Karin Bastian (Dyna mica) kwam bij de vrouwen niet verder dan de 40e plaats waarmee ze vrij dicht achter Anjolie Wisse (ex-AV'56) eindig de. Een speler van Hoofdplaat sticht gevaar voor het doel van Vogelwaarde. Doelman Patrick Vonk van Vogelwaarde is paraat. foto Charles Strijd door Corné Boogaard AXEL - Voor aanvang van de laatste ronde van het Zeeuws schaakkampioenschap was de spanning al weg. Cor Jansen had in een vooruit gespeelde partij namelijk zijn titel al veilig gesteld. De strijd om de overige ereplaatsen was desondanks een aantrekkelijke. Jansen speelde al eerder met de zwarte stukken tegen clubge noot Johan de Wolf. Zeer tegen zijn zin kwam na een zettenver- wisseling de Tarrasch-variant van de Franse verdediging op het bord. Jansen kwam steeds beter te staan, maar verzuimde af te wikkelen, zodat De Wolf de betere kansen kreeg. Op zijn beurt ging hij echter na de tijd- eontrole in de fout door een stuk weg' te geven, waarna Jansen hét volle punt greep De uit Wemeldinge afkomstige Jansen werd hierdoor onbereik baar voor de concurrentie, die op zijn hoogst op een half punt achterstand terecht kunnen ko men. De speler van schaakver eniging Middelburg behaalde nadat dit een aantal jaren niet meer gelukt was opnieuw de Zeeuwse titel. Voor Jansen was dit niets nieuws. Reeds twaalf keer eerder werd hij gehuldigd als Zeeuws kampioen en voorlo pig lijkt de 59-jarige speler nog niet uitgespeeld. Grote toekomst De tweede plaats ging verras send naar de talentvolle jeugd speler Koen Leenhouts uit Oostburg. Vorig jaar speelde hij nog een groep lager, die hij wist te winnen en dit seizoen het hij zien dat hij nog een grote toe komst tegemoet gaat. In de laatste ronde wist hij ook Ewoud van Heclce van schaak vereniging Vlissingen te ver slaan, zodat hij ongedeeld twee de was. Hierdoor werd de strijd om de derde plaats beslist in de partij tussen Paul van Rooijen en René Tiggelman. Van Rooijen trok fel van leer en overrompelde Tiggelman com pleet. Tiggelman vatte het na de partij verbouwereerd als volgt samen: „Ik ben gewoon geplet." Voor Van Rooijen was dit een succesvolle rentree in het Zeeuws kampioenschap, na een afwezigheid als speler van en kele jaren om het toernooi in door Wim de Vos VLISSINGEN - ARC deed op eigen terrein goede zaken in de hoofdklasse A van het zaterdag- voetbal. De leidersploeg uit Alphen aan de Rijn won met 5-2 van hek kensluiter Groote Lindt terwijl naaste concurrent Katwijk in een thriller met 4-3 verloor van Lisse. ARC heeft nu vier punten voorsprong op Katwijk. Noordwijk-Rijnsburgse Boys 0-1 (0-1). 2. Faber 0-1. Scheidsrechter: Van Ast (Bergschenhoek). Aantal toeschouwers: 1000. ASWH-Ter Leede 3-3 (1-0). 15. Van Wingeren 1-0, 57. Van de Velde 2-0, 65. Goossens 3-0, 75. Van der Hoe ven 3-1, 77. Bloeinheuvel 3-2, 88. Van Duin 3-3. Scheidsrechter: Con- stanceberian (Beverwijk). Aantal toeschouwers: 700. Bijzonderheid: Edwin Middendorp sfreelde zijn 250e wedstrijd voor ASWH. Lisse-Katwijk 4-3 (2-1). 13. De Rid der 0-1,22. VanBemmel 1-1,33. Van derZiuet-2-l, 56.DeHaas2-2, 60.De Haas 2-3, 64. Linger 3-3, 89. Van Bemmel 4-3. Scheidsrechter: Van der Weert (Veenendaal)Aantal toe schouwers: 2000. Rode kaart: Ou wehand (verzorger Katwijk). Quick Boys-Kozakken Boys 5-2 (2- 1). 3. M. van Beelen 1-0,17. Van der Plas 2-0, 45. Leijten 2-1, 60. De Jong 3-1, 85. H. van Beelen 4-1, 89. Sloots 4-2, 90. Slootweg 5-2. Scheidsrech ter: Hooiveld (Almelo). Aantal toe schouwers: 1000. Achilles Veen-Excelsior 2-2 (1-1). 15. Starmans 0-1, 36. Van Helvoirt 1-1, 60. Mulders 2-1, 80. Loeve 2-2. Scheidsrechter: Sprong (Ammerzo- den). Aantal toeschouwers: 500. ARC-Groote Lindt 5-2 (2-0). 10. R. Blok 1-0, 20. A Blok 2-052. R. Blok 3-0, 58. Buys 3-1, 66. Bos 4-1, 75. Bos 5-1, 84. Hordijk 5-2. Scheidsrechter: Schenkels (Tilburg). Aantal toe schouwers: 800. Rode kaart: Bleij (Groote Lindt). LEIDERDORP - Robbert Aarnoudse is gisteren tweede geworden bij het Nederlands kampioenschap historische wapens in Leiderdorp. De Arnemuidenaar (18) kwam op het onderdeel Mariëtte (revolver) tot een totaal van 95 punten. Aarnoudse kwam enkele millimeters tekort voor de eerste plaats. Zijn laagst tel lende schot bleek na meting verder verwijderd van het hart van de kaart dan het slechtste schot van de win naar, die evenveel punten goede banen te leiden. Dit jaar wist hij zich gesteund door en kele vakkundige assistenten, bij wie het kampioenschap in goe de handen was. Aan de onderkant van de rang- lijst was het doek al gevallen voor Peter Kalisvaart en Fred Dicperink. In de laatste ronde voerde Kalisvaart echter nog zijn sportieve plicht uit door Alex Jonkheer te verslaan. Jonkheer degradeert hierdooi- naar groep 2. De plaatsen van de degradanten worden ingenomen door Sjaak Steijn, Veerle Leenhouts en Hendrik-Jan Meijer, die in groep 2 op de eerste drie plaat sen eindigden. Steijn mag zich kampioen van deze groep noe men. In de eerste partij ontsnap te hij nog aan Wim Sinke, die in een betere stelling zijn dame weggaf, terwijl hij in de tweede ronde remiseerde met clubge noot Willem-Jan Pannekoek. Hierdoor kwam Steijn op zesen- eenhalve punt, evenveel als Veerle Leenhouts, die Hendrik- Jan Meijer en Martin Kuijs ver sloeg. Steijn had echter een klei ne voorsprong op SB-punten, zodat hij met de grootste eer ging strijken. De derde ere plaats werd bezet door Meijer, die de meeste weerstandspun- ten had van een groep van men sen met 5'/s punt. door Maikel Harte HOOFDPLAAT - In de vijfde klasse A van het zondagvoetbal heeft Hoofdplaat gistermiddag de spanning aan de top aanmer kelijk weten te vergroten. De ploeg won op eigen veld van koploper Vogelwaarde dankzij een doelpunt van Robbie Jonk man, in de laatste minuut (2-1). Het verschil tussen beide ploe gen bedraagt nu twee punten. Of de overwinning van Hoofd plaat terecht was, valt te be twisten. Een puntendeling had waarschijnlijk meer op zijn plaats geweest. Het duel kende twee gezichten. Een beter Vo gelwaarde in de eerste helft te gen een Hoodplaat dat vooral op basis van werklust in het tweede bedrijf aanspraak mocht maken op de zege. Vogelwaarde nam voor rust een verdiende voorsprong De op gekomen Wilfried van Water schoot kon vanaf de rechterkant voorzetten,- waarna Michel Nieuwelink ietwat gelukkig met een droge schuiver raak schoot: 0-1. De goaltjesdief was daarvoor al een paar keer dicht bij een doelpunt geweest. Maar doelman Bart de Smit liet zich niet meer verschalken. Na rust nam Hoofdplaat het in- tiatief over, hetgeen na een kwartier resulteerde in de ge lijkmaker. Speler/trainer Mark Wabeke zette de verdienstelijk spelende Pascal Pijcke alleen voor doelman Patrick Vonk: 1- 1. Het duel werd grimmiger. Scheidsrechter De Clerck wei gerde echter geel te trekken had behaald. Op grond van dat criterium zag Aarnoudse voor de tweede keer op rij de Nederlandse titel op een haar na aan zich voorbijgaan. De jonge schutter toonde zich na afloop verrast door zijn goede prestatie, omdat hij vanwege persoonlijke omstandigheden en studie momenteel weinig traint. Om die redenen komt de Ar nemuidenaar dit jaar ook niet uit op het WK histori sche wapens, waar hij in 1996 als jongste deelnemer ooit nog opzien baarde door tien de te worden. voor Robbie Jonkman en Martin Scherbeijn (beiden Hoofdplaat) en Wilfried van Waterschoot (Vogelwaarde), die naar een prent solliciteerden. Eenmaal was Rudi Raas dicht bij een doelpunt, maar de paal stond een treffer in de weg. Vlak voor tijd werd een schot van Martin Scherbeijn door Vonk tegen de paal gewerkt. Robbie Jonkman tikte uit de rebound raak. Hoofdplaat - Vogelwaarde 2-1 (0-1). 45. Niewelink 0-1, 60. Pijcke 1-1. 88. Jonkrtf.an 2-1. Scheidsrechter: L. de Clerck (Aardenburg). Aantal toe- scliouivers: 100. Gele kaart: VanEs- broeck en Strijdonlc (beiden Vogel waarde). door Aart de Landmeter VLISSINGEN - In de landelijke tafeltenniseompetitie kunnen de meisjesteams van SAR'72 en 't Zand en het vrouwenteam van Middelburg-Zuid met een goed gevoel terugblikken op de afge lopen competitieronde. De mannen- en jongensteams de den minder goede zaken. Alleen het jongensteam van 't Zand wist in eigen huis te winnen van Wibats (6-4). In de tweede divisie kon het tweede team van 't Zand niet op volle oorlogssterkte aantreden tegen directe concurrent Am stelveen 1Leo Zuidweg en Je roen Louws waren verhinderd, zodat Dennis van Boven en Ar jan Louwerse moesten invallen. Riny Kasse, die als enige vaste teamspeler wel aanwezig was, verloor zijn eerste partij met 22- 20 in de derde game en moest vervolgens twee partijen ca deau doen wegens verplichtin gen elders. Dit alles resulteerde in een 8-2 verlies. SAR 't Laantje en 't Zand 3 lie pen in de derde divisie beiden tegen een nederlaag aan. SAR 't Laantje kwam er niet aan te pas tegen concurrent Hotak '68 (1- 9). Wim 't Hooft redde de eer. Jo han 't Hooft en Dennis Verdur- men bleven op nul overwinnin gen steken. 't Zand 3 deed het in een andere derde divisie-poule iets beter tegen Cosmos/TTW: 3-7, een te hoog uitgevallen score in een aantrekkelijke wedstrijd. Vierde divisie In de vierde divisie speelde het mannenfceam van Middelburg- Zuid opnieuw gelijk. Ditmaal tegen de Haagse degradtiekan- didaat Wibats 2: 5-5. Liet vrouwenteam van Middel burg-Zuid deed goede zaken in de vierde divisie. In Berkel en Rodenrijs werd met 7-3 gewon nen van TOGB, Angela Meeder DEN HAAG - Leon van der Wie len is gisteren kampioen gewor den tijdens de schaatskampi oenschappen van het gewest Zuid-Holland/Zeeland. Jan Treur uit Wolphaartsdijk won in de categorie junioren C. Van der Wielen werd op alle af standen (500, 1500 en 5000 me ter) eerste. Corné Lepoeter werd verdienstelijk tweede. Jan Treur werd tweede op de 500 meter en hij won de 1500 meter. won haar eerste partij. Mirjam Willeboordse won tweemaal en Franca Houterman bleef onge slagen. Het Kloosterzandse SAR'72 is hard op weg naar de titel in het landelijk A De voornaamste concurrent DOV werd op 5-5 gehouden. In dezelfde poule won 't Zand met 6-4 van Hotak '68. Met deze overwinning blij ven de Middelburgers derde. Bij de jongens kruipt 't Zand 1 stiekem naar een toppositie in het landelijk B. Zaterdag werd Wibats met 6-4 opzij gezet. In het landelijk C verloren alle Zeeuwse ploegen. Arnemuiden verloor bij ATV/Viveen (6-4), Reynaert en 't Zand verloren beide met 7-3, respectievelijk van De Korenbeurs en Alexan dria '66. LIJMUIDEN - De Zeeuw se tafeltennistalenten hebben van zich doen spreken bij de kwartfina les van de nationale jeugdmeerkainpen in Lijmuiden. Acht meisjes en drie jongens hebben zich in hun categorie ge voegd bij de beste zestien tafeltennissers van Ne derland. Bij de meisjes tot 15 jaar werkten Kimberley 't Hooft (SAR'72) en Sanne Lijnse ('t Zand) zich naar de halve finale. Bij de meisjes tot 13 jaar plaats te Stefanie Fassaert van SAR'72 zich. Kapo Yu van 't Zand werd zonder te spelen toegelaten op grond van haar ranking. Bij de welpen (tot 11. jaar) plaatsten vier speelsters van SAR'72 uit Klooster- zande zich: Debbie de Klerk, Audrey Koole, Li- selotte Fassaert en Lacey Koole. Bij de jongensjunioren werden Kalun Yu en Daan Sliepen van 't Zand op grond van hun ranking toegelaten zonder in actie te komen. Bij de jongens tot 15 jaar is Arvid Schö- ningh ('t Zand) Zeelands enige vertegenwoordiger. De halve finales voor alle categorieën staan ge pland op 5 april, eveneens in Lijmuiden. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Domburg heeft nog kans om de titel in de vijfde klasse A voor zich op te eisen. De ploeg van Geert Bouwman won gisteren in Sas van Gent nipt van Com Boys. Onderaan de ranglijst lijkt Ria W, dat met 5- 1 verloor van Jong Ambon, de voornaamste kandidaat om Zeeland Sport bij degradatie naar de zesde klasse te vergezellen. Corn Boys-Domburg 0-1: Een open en spor tief duel tussen twee ploegen die aan elkaar gewaagd waren. Halverwege de eerste helft bracht Wilco van Eijzeren de gasten op voorsprong. In de tweede helft drong de thuisploeg fel aan op zoeknaar de gelijkma ker. Ondanks kansen voor beide teams werd er niet meer gescoord, waardoor Domburg een verdiend won. Aardenburg-Zeeland Sport 5-0: Ondanks enkele invallers die opdraafden, was de thuisploeg oppermachtig. Op een moeilijk bespeelbaar veld bracht Henk Ottens Aar denburg in de eerste helft op een 1-0 voor sprong. Kort voor rust eindigde een schot van Ottens op de paal. Tien minuten na rust werd de voorsprong verdubbeld door Jean- Marc Sinac. In het verdere verloop van de tweede helft liep de thuisploeg soepel uit naar 5-0 door treffers van Remco d'Hondt, Dwight van Hulle en Rormie Nobus. Renesse-Hulsterloo 1-1: In een gelijkop- gaand duel was Renesse iets meer in de aan val, zonder echt gevaarlijk te worden. Kort voor rust werd Robert-Jan Kanters binnen het zestien-metergebied ten val gebracht. Peter Moerland maakte uit de toegekende strafschop geen fout (1-0). Halverwege de tweede helft kwam Hulsterloo langszij door een doelpunt van Stefano de Vos.. Jong Ambon-Ria W. 5-1: De gasten kwamen in de gelijkopgaande beginfase op voor sprong door Arno Verlinden. Nog voor rust bracht Alfaris Pentuiy de thuisclub langs zij. Na tien minuten in de tweede helft schoot aanvoerder JasonPattiasina deMid- delburgers uit een vrije trap op voorsprong. Jong Ambon voerde daarna de score op door doelpunten van Rui da Silva Gomes en Ja son Pattiasina (2x). Zeelandia-Graauw 0-1: Een technisch be ter Zeelandia werd door de bezoekers met veel inzet bestreden. Met name in de tweede helft miste de thuisploeg enkele opgelegde kansen om de score te openen. Tien minuten voor het einde van de prima leidende inval ler-scheidsrechter Toorenaar toonde Jan d'Haens zich namens Graauw wèl trefzeker. Oostburg-Walcheren 1-2: De thuisploeg had meer balbezit tegen een tactisch sterker Walcheren. Na een kwartier werd de score geopend door Edward Laarman. Kort na het begin van de tweede helft bracht Dimitri Overmaire de thuisploeg langszijAcht mi nuten later was het Vincent de Rijke die na een solo de Vlissingers opnieuw aan de lei ding bracht. Een aandringend Oostburg kwam niet verder meer dan een schot van Matti Bekooy dat op de paal eindigde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 17