Zeeuwse inbreng op Paralympics Kouwijzer op bekend terrein PZC Krajicek kan zich opmaken voor Ahoy' sport donderdag 26 februari 1998 31 Terneuzense Marjorie van de Bunt voor Nederland naar Nagano Greene snelste op de 100 meter Denen willen meer WK-kaarten E^tra congres FINA over doping Honkbalstrijd in nieuw stadion Spartak Moskou krijgt geen rust FC Groningen bedelt bij gemeente om geld Middelburg 2 pakt damtitel Crosstoppers niet bij ZK veldloop-estafette uitslagen agenda door Paul van den Bosch LONDEN - Richard Krajicek kan zich nu al opmaken voor het ABN/Amro-tennistoer nooi, volgende week in Ahoy'. Hij slaagde er gisteren in Lon den niet in een oude rekening te vereffenen met Tim Henman. Jan Siemerink bereikte de der de ronde wel door de Tsjech Bohdan Ulihrach te kloppen: 6-3 6-7 6-4. De Brit Henman dwarsboomde Krajicek vorig jaar op Wimble don bij de prolongatie van zijn Grand Slam-titel. Het was de eerste en meteen laatste onderlinge wedstrijd. Gisteren speelde Hemnan op nieuw op vertrouwde Londen- se bodem, in een tent in Batter- sea Park. en wederom was het een zinderende partij.Krajicek verzuimde de strijd in de twee de set (bij 5-3) af te ronden en vloog er daarom al in de eerste ronde uit: 7-6 (7-5), 6-7 (2-7) en 5-7. Hij vliegt vandaag terug naar Nederland om zich voor te bereiden op het ATP-toernooi in Rotterdam.,,Blijkbaar moti veer ik hem," zei de teleurge stelde Krajicek na zijn verlies- partij tegen Henman. „Dan zal hij er de volgende ronde waarschijnlijk wel weer uitvliegen... Want zo zit-ie ook wel in elkaar. Ik*kan mezelf al leen verwijten dat ik het bij 5-3 in de tweede set niet heb afge maakt. Voor de rest speelde ik goed. Soms win je terwijl je slecht speelt, nu was het an dersom. Dat loopt wel eens zo. Krajicek kon de goede lijn van dit seizoen niet voortzetten. Hij speelde tot aan Londen in twee toernooien, waarvan hij dat in Sint-Petersburg won en in Marseille tot de halve finale reikte. De toekomstige inwo ner van Muiderberg staat een stuk slanker op de baan dan in voorgaande jaren. Door zo'n tien kilo af te vallen heeft Krajicek een operatie kunnen voorkomen. Plij heeft echter geen kracht ingeleverd, dat was overduidelijk, GPD door Maarten Wijffels TERNEUZEN - Terwijl afgelo pen dinsdag de nationale Olym pische ploeg met veel bombarie terugkeerde uit Nagano, maken in betrekkelijke anonimiteit drie andere sporters zich op om de omgekeerde weg te gaan. Zij zullen Nèderland in Nagano vertegenwoordigen tijdens.de Paralympics, de Olympische Spelen voor sporters met een handicap. Marjorie van de Bunt uit Terneuzen is een van hen. Tijdens het tien dagen durende evenement komt zij in actie op de onderdelen langlauf en biat- lon. Marjorie van de Bunt heeft een drukke periode achter de rug. Om te beginnen schonk ze in de cember het leven aan een wolk van een dochter, kort daarna rondde ze de zoektocht naar een nieuwe woning succesvol af en als klap op de vuurpijl wist ze zich eind januari te kwalifice ren voor de Paralympics, die vanaf 5 maart in Nagano wor den gehouden. Startbewijs Vooraf had de 29-jarige atlete het allemaal iets anders ge pland, geeft ze meteen toe. „Vo rige winter was ik al genomi neerd voor een startbewijs op de Paralympics. Om me officieel te kwalificeren hoefde ik dit sei zoen eigenlijk alleen vormbe houd te tonen. Maar door die zwangerschap leek het er even op dat dat niet zou lukken. Pas vier weken geleden heb ik me tijdens een World Cup-wed strijden in Zwitserland defini tief kunnen plaatsen. Van de Bunt, geboren in Reeu- wijk en sinds afgelopen zomer woonachtig in Terneuzen, is een van de weinige Nederlandse sporters die in wedstrijdver band langlauft. „Ik ben er seri eus mee begonnen in 1982. Tij dens een talentenjacht van de Nederlandse Ski Vereniging (NSV) werd ik geselecteerd voor de nationale jeugdselectie. Ik skiede toen nog gewoon bij de niet-gehandicapten. Maar door mijn handicap - als gevolg van een afgestorven zenuw kan ze haar rechterarm nauwelijks ge bruiken - merkte ik na een tij dj e dat ik op een bepaald prestatie niveau bleef steken." „Vanuit de NSV werd mij toen aangeraden de overstap naar het aangepast langlaufen te ma ken. In eerste instantie zag ik dat echter niet zo zitten. Bij ge handicaptensport denk je toch al gauw aan mensen die een arm of een been missen en tussen dat soort sporters zag ik mezelf nog niet skiën." Uiteindelijk liet Van de Bunt zich tot overtuigen en sinds 1993 maakt ze furore als lang lauf- en biatlonatlete. Op haar palmares prijken onder andere een wereldtitel op beide disci plines en diverse ereplaatsen tijdens Europese kampioen schappen, Alpencup- en Euro pacup-wedstrijden. Lillehammer Maar haar grootste triomf vier de ze vier jaar geleden tijdens de Paralympics in het Noorse Lil lehammer. In het Scandinavi sche wintersportoord kwam de atlete tot een oogst van vier me dailles: goud op de 7,5 kilometer biatlon en drie bronzen plak ken, respectievelijk op de 5 en 15 kilometer langlauf klassieke stijl en op de 5 kilometer vrije stijl. „Dat ik me in Lillehammer kon meten met de wereldtop, was voor een groot deel te dan ken aan een pei'fecte voorberei ding", meent Van de Bunt. „Ik ben, destijds al in 1993 naar Noorwegen vertrokken. Mijn baan als ergotherapeute in Den Haag heb ik verruild voor een zelfde betrekking in Noorwe gen, waardoor ik mijn weik kon combineren met dagelijkse langlauf trainingen. Ik merkte dat ik in die periode met spron gen vooruit ging en dat vertaal de zich tijdens de Spelen in een aantal aansprekende presta ties." Na de Spelen keerde ze terug naar Nederland. Maar waar niet-gehandicapte'sporters na een succesvol Olympisch optre den doorgaans als helden wor den binnengehaald, daar vol trok de terugkomst van Van de Bunt zich in serene rust. De geringe aandacht van media en publiek voor gehandicapten- sport deert haar evenwel niet. „Ik kan het wel begrijpen", zegt ze. „Ik was pas de eerste Neder landse sporter die een medaille haalde tijdens de Winterpara- lympics. Maar dat betekent niet dat ik het niet leuk zou vinden als Studio Sport aan de komen de Spelen een paar minuten aandacht zou besteden. Al was het alleen maar omdat dat mis schien mensen stimuleert om ook te gaan langlaufen. Zondag vertrekt de Nederland- se afvaardiging naar Nagano. Naast Marj orie van de Bunt zul len ook de skiërs Kjeld Punt uit Rhoon en Martijn Wijsman uit Zandvoort voor Nederland in actie komen. De equipe staat onder leiding van Chef de Mis sion Henk van Lint. Marjorie van de Bunt reist zondag af naar Nagano waar ze tijdens de Paralympics in actie komt op de onderdelen langlauf en biatlon. foto CharlesStrïjd MELBOURNE - Maurice Greene heeft tijdens atletiekwed strijden in Melbourne opnieuw zijn klasse bewezen. De Ame rikaanse wereldkampioen won de 100 meter in 10,06. Hij fi nishte voor zijn landgenoot Drammond (10,13) en de Canadees Bailey (10,36). Greene kondigde na zijn zege aan het wereldrecord van Bailey (9,84) spoedig te verbeteren. „Zonder tegenwind had ik het misschien nu al scherper ge steld", zei Greene. De Namibiër Frankie Fredericks won de 200 meter in 20,55Marion Jones was bij de vrouwen de rapste op de 100 meter. De wereldkampioene finishte in 11,01, RTR KOPENHAGEN - De Deense voetbalbond is on tevreden over het aantal toegewezen toegangskaax-ten voor het WK voetbal in Frankrijk. Eerder protesteerden de Nederlandse, Belgische en Engelse voetbalbond bij de FIFA en het organisatiecomité. Tot dusver zijn de verantwoordelijke instanties niet bereid het toewijzingsbeleid te wijzigen. RTR PEKING - De internationale zwemfederatie (FINA) wil op korte termijn een speciaal medisch congres houden om stren gere maatregelen tegen doping te bespreken. Aanleiding voor de vergadering is het WK in Perth waar een aantal Chinese zwemmers positief werd bevonden. „FINA wil het dopingbe- leid verbeteren en verscherpen", zei woordvoerder Cametti woensdag" in Peking. „We houden de vergadering vooral van wege de ervaringen met China in Perth. Maar niet alleen om die reden." De FINA overweegt de sancties voor het gebruik van maskerende middelen even zwaar te maken als voor de prestatiebevorderende middelen. Bij vier leden van de Chine se zwemploeg werden in Perth sporen van vochtafdrijvende substanties gevonden. Daarmee kan het gebruik van verbo den anabole steroïden worden uitgewist. RTR/ANP ROTTERDAM - In de zomer van 1999 vindt de achtste editie van het World Port Tournament plaats, in het dan geheel ver nieuwde stadion van honkbalclub Neptunus in Rotterdam. Het Nederlands team doet traditioneel mee aan dit evene ment dat van 25 juni tot en met 4 juli wordt gehouden. De or ganisatie probeert ook Cuba, Australië en Japan naar Rotter dam te halen. Onlangs werd de eerste paal geslagen van het Neptunus-stadion, dat aan 2000 honkbalfans plaats gaat bie den. De arena is volgend voorjaar gereed. Het Nederlands team doet in de zomer (10-19 juli) mee aan de Haarlemse honkbalweek. Naast Oranje komen de nationale teams van Australië, Japan, Brazilië naar Haarlem. De organisatie heeft ook Nicaragua en een Major League All Stars team van de Los Angeles Dodgers uitgenodigd, maar heeft van deze ploegen nog geen bevestiging ontvangen. ANP MOSKOU - Spartak Moskou wordt, in de aanloop naar het Europese treffen met Ajax, achtervolgd door geruchten over omkoping. De Russische ploeg, die dinsdag in de Ams terdam ArenA speelt, zou in 1996 de titel 'hebben gekocht'. De voor malige aanvaller van Spartak Sergei Dmitrijev kwam dins dag met de beschuldigingen. In de laatste wedstrijd van het seizoen '95-'96, van Spartak tegen St. Petersburg Zenit, zou doelman Roman Berezovski van Zenit 'betaald' geblunderd hebben. Spartak won dat duel met 2-1, waardoor er een extra wedstrijd tegen concurrent Alania nodig was voorde landsti tel. Dat duel werd door Spartak gewonnen. Spartak kwam in het duel tegen Zenit al na drie minuten met 1-0 achter. Zeven tien minuten voor tijd maakte Titov de 1-2. Dat gebeurde met een wanhoopsschot van grote afstand. RTR van onze sportredactie GRONINGEN - Voor FC Gro ningen dreigt opnieuw een bankroet. De club kampt met een miljoenentekort en om te kunnen overleven is de provin cie en de gemeente Groningen om financiële steun gevraagd. „Wij hopen en smeken en bid den dat de gemeente en de pro vincie akkoord gaan met onze voorstellen, want de nood is MIDDELBURG - Het tweede team van de Middelburgse dam club is kampioen geworden in de eerste klasse van de PZDB. De reserves wonnen de thuis wedstrijd tegen concurrent Lammerenburg 2:12-4. De overwinning kwam tot stand door zeges van Trapman, Van Eenennaam, Van Keulen en De Koeyer. De overige partijen ein digden in remise. Damclub Gapinge boekte een 11-5 over-winning op het vijfde vanPWG 's-Gravenpolder, door- winst van Den Hollander, L. Walraven, Wanders en Vogel. VoorPWG 's-Gravenpolderwist alleen Leen Boogert een over winning te boeken. hoog," laat voorzitter WimEnt- zinger weten. Hoe hoog de financiële nood is, wil Entzinger niet uit de doeken doen. Daarover heeft hij afspra ken gemaakt met vertegen woordigers van de gemeente en de provincie, verklaart hij. „Het is heel spannend, heel precair ook. Waarom..? Omdat wij wel wat aan de gemeente en de pro vincie vragen... Wat er gebeurt als de provincie en de gemeente niet akkoord gaan met onze voorstellen?Danhebbenwij een probleem, een heel groot pro bleem." FC Groningen heeft dan een li quiditeitsprobleem en zal de spelerssalarissen niet meer kunnen betalen. De spelerssala rissen stonden de afgelopen maanden ook al onder grote druk, maar mede omdat FC Groningen leveranciers van producten op hun geld liet wachten, ontvingen de spelers hun salaris tot dusver op tijd. In de gemeentelijke wandelgan gen gaat het verhaal dat de voet balclub heeft aangeklopt voor een bedrag van drie miljoen gul den. Gistermiddag zijn de frac tievoorzitters van de grote par tijen in de gemeenteraad voor spoedoverleg ontboden op het stadhuis. Geen van debetrokke nen wenst daarover enige in houdelijke mededeling te doen. GPD foto Peter Nicolai Jacques Kouwijzer, interim-voorzitter van Breskens. „Ik vind, dat een Bressiaander voorzitter moet worden." Oud-voorzitter VC Vlissingen tijdelijk aan roer bij Breskens door Sjaak Sinke VLISSINGEN - De top-drie van de zojuist afgesloten CZ-cross- competitie, het Dynamica-trio Edwin de Leeuw, Miquel van Tongeren en Theo Rabout, laat de Zeeuwse estafette-veldloop- kampioenschappen, die zater dag worden gehouden, aan zich voorbij gaan. De best geklasseerde van de crosscompetitie in het team van Dynamica dat zal opdraven, is Lion van Luyk, Hij werd negen de in de crosscompetitie. De overige drie lopers zijn RonDel- lebeke, Ron le Roy en Willie de Schipper. De mannen van AV'56 met Frans Roelofs, Alwin Vermeu len, Jan Guiljam en Jan de Wil de, moeten in staat worden ge acht Dynamica van de titel af te houden. Delta Sport stuurt twee teams de wei in met onder ande re John Quaak en Peter Vader. RKHAV is vertegenwoordigd met één team. In de strijd bij de veteranen zal het team van Delta Sport 2 zich zeker in de achterhoede ophou den. Het team bestaat uit Cor Muller, Han Reynhout, Bertus Walker en Jan Kloet. Dynamica is met Leo Kats, Wim Besuyen, Hennie Franke en John O verweel het te kloppen team. Het vrouwenteam van Dynamica is de enige in de vete- ranencategorie. In totaal hebben zestig teams zich ingeschreven; Schelde- sport en Flakkee kunnen geen afvaardiging op de been bren gen De estafettes hebben start en fi nish op het parkeerterrein bij de Vijgheter aan de Zwaanweg' te Vlissingen. De start voor de pu pillen is om 12.00 uur. De senio ren, veteranen, vrouwen en re creanten starten om 13.30 uur. door Maikel Harte BRESKENS - Totdat hij vier jaar geleden voorzitter werd van VC Vlissingen was Jac ques Kouwijzer nog een volstrekt onbeken de in het Zeeuwse voetbalwereldje. Sinds- ien gaat zijn naam echter veelvuldig rond langs de velden. Vorig jaar legde hij de voor zittershamer bij Vlissingen neer, nu is hij als bestuurslid van Breskens op zoek naar een opvolger van de in januari gestopte voorzit ter Johan van Espen. Een bestuurder in hart en nieren?„Nee, zo wil ik mezelf niet noemen", aldus de gebo ren Temeuzenaar. „Tot mijn 46e heb ik na melijk nooit een bestuurlijke functie ver vuld bij een vereniging. Ik ben er eigenlijk gewoon ingerold. Ik deed samen met een vriend de kascontrole bij Vlissingen en we kwamen er achter dat het daar financieel behoorlijk in het slop zat en er snel iets moest gebeuren. De amateurs zaten opge scheept met de schuld van de al na twee jaar ter ziele gegane proftak van Vlissingen. Eris toen een werkgroep gevormd, waaruit later een bestuur van negen man kwam. Ik was destijds voorzitter van de ondernemings raad van De Schelde, had dus contacten en ben zo als voorzitter uit de bus gekomen. Kouwijzer werkte mee aan het herstel van de club die in de vierde klasse vertoefde en financieel in een diep dal verkeerde. Een faillissement was onafwendbaar, waardoor de club alles kwijktraakte. VC Vlissingen moest zelfs het clubhuis terugkopen van de gemeente. Vlissingen, dat in dat jaar naar de derde klasse promoveerde, moest opnieuw beginnen en dat betekende dat het eigenlijk ook op het laagste niveau moest beginnen. Maar dankzij een uitvoerige lobbycampag ne bij de KNVB, konden de VLissingers toch in derde klasse blijven. De lobby ten spijt degradeerde de ploeg dat jaar wel naar de vierde klasse. Na een nieuwe promotie, cüt keer via de nacompetitie, legde Kouwijzer cle voorzittershamer neer. Beetje trots Achteraf kijkt hij met voldoening terug op de drie jaar voorzittersschap. „Ikbenerbest een beetje trots op dat die club nog gewoon bestaat en dat ik daar ook mijn steentje aan heb bijgedragen. We hebben wel geluk ge had dat we de wedstrijden hadden van het Zeeuws Elftal tegen Ajax (1995) en het Ne derlands Elftal (1996). Die wedstrijden zorgden voor een flinke opbrengst en het trokken sponsors aan. Na drie jaar was ik echter moe, had ik het gehad, net als de an deren trouwens. Ondertussen is er een nieuw bestuur - de eerste opvolgers van Kouwijzers' bestuur hielden maar twee we ken stand - en als ik de berichten mag gelo ven staat de club behoorlijk op de rails. Lang zou Kouwijzer de bestuurstafel echter niet schuwen. Toen hij vorig seizoen de na- competitie in de vierde klasse volgde, wist toenmalig voorzitter Johan van Espen hem voor Breskens te strikken „Ik kende Johan uit m'n Vlissingen-tijd. Hij vroeg me of ik niet iets bij Breskens wilde doen. Ik moet Biljarten Eede. Grand Prix driebanden: G. Mahu-F. Ballegeer 35-30/74 beurten (Mahu naar 2e ronde), R. Claerhoudt sr.-J. Leeraert 25-30/40 (Leeraert n.2e r.), J. Mortier-B. Dallinga 20-45/56 (Mortier n.2e r.), E. van Goethem-N. van Remortel 38-40/50 (Van Remortel n.2e r.), N. Rootsaert-D. Berg mans 9-40/46 (Bergmans n.2e r.), J. de Witte-J, Kayser 25-17/44 (De Witte n.2e r.), M. Dallinga-J. van de Velde (Dallinga afgemeld. Van de Velde n.2e r.), G. Peco- raro-E. Nachtegael (Nachtegael afge meld, Pecor'aro n.2e r.). Dammen PZDB-competitie. Middelburg 2-Lam- merenburg 212-4, A.Trapman-L. Wilson 2-0, D. Davidse-H. de Vlieger 1-1, M. Ap- pel-L, van Schagen 1-1, R. van Eenen- naam-A. Francke 2-0, J. Grim-J. Vancou- leur 1-1, P. Walraven-R. Jongejan 1-1, A. van Keulen-I. Mamed 2-0, K. de Koeyer- H.Verdonschot 2-0; Gapinge-PWG 's- Gravenpolder4 11-5, A. Riemens-J. van- de Hart 1-1, J. Kesselaar-C. Korstanje 1-1, A. den Hollander-W. de Leeuw 2-0, L. Walraven-L. Boogert 0-2, P. van Keulen- J. Lindhout 1-1, W. Waanders-J. Zegers 2-0, J.Vogel-M. Boogert 2-0. Stand: 1 Middelburg 2 7-13, 2 Gapinge 1 6-7, 3 Lammerenburg 2 6-6, 4 PWG 's-Graven polder 4 7-4, 5 PWG 's-Gravenp. 5 6-2. Schaken Linares. Internationaal toernooi, derde ronde. Kasparov (Rus)-Anand (Ina) 1-0, Sjirov (Spa)-Topalov (Bul) 1-0, Swidler (Rus)-lvantsjoek (Oek) 1-0. Vrij: Kramnik (Rus). Stand: 1Anand, Sjirov 3-2,3. Kas parov, Kramnik 2-1,5, 5. Swidler 3-1,5, 6. ivantsjoek 3-0,5,7. Topalov 2-0, Schaatsen zeggen dat ik Breskens een leuke club vond en bereid was om hier en daar te helpen. Maar ondertussen is Kouwijzer vice-voor- zitter en neemt hij voorlopig de rol van Jo han van Espen over. Dat is maar tijdelijk, want een nieuwe periode aan het hoofd van de tafel ziet hij niet zitten. „Als je.voorzitter bent en je dat goed wil doen, dan moet je daar ontzettend veel tijd in steken. Dan moet j e iedere dag op het voetbalveld zij n en alles op de voet volgen. Dat gaat bij mij niet lukken. En bovendien vind ik dat er een Bressiaander voorzitter moet worden. Terneuzen „Ik ben als Terneuzenaar een keer voorzit ter van Vlissingen geweest en eigenlijk kan dat niet. Het klinkt misschien vreemd, maar- dat had ik al in m'n Vlissingen-tijd. Op de zondagmiddag gaan mijn gedachten nogal eens uit naar Terneuzen. Bij Vlissingen bel den ze voor mij dan ook eerst naar Terneu zen voor de uitslag. En dat terwijl ik er al 25 jaar weg ben en ze haast nooit zie spelen. Ik vind daarom ook dat in Vlissingen een Vlis- singer moet zitten, in Terneuzen een Ter neuzenaar en in Breskens een Bressiaan der." Of hij interim-voorzitter wordt van een vierde- of .van een derdeklasser is nog met bekend, want Breskens is nog volop in de ra ce voor promotie. Kouwijzer ziet promotie in ieder geval wel zitten.Als Patrijzen zich in de derde klasse kan handhaven, dan kan Breskens dat ook." Kuopio. Alternatieve Elfstedentocht (200 km). 1. Van Meggelen (Amsterdam) 6.11,58, 2. Zandstra (De Tike), 3. Krom kamp (Wolvega) 2.13, 4. Kramer (Oude- schoot) 8.05, 5. Lankhaar (Babylonién- broek), 6. Takken (Amsterdam), 7. Van derVeen (Joure). Sportprijsvragen Belgische midweekloto: 2-11 -12-13-14- 24. Reservegetal: 15. Joker: 8 6 0 43 2 7. (onder voorbehoud) Lucky 10 van 25 februari: 4-6-7-9-12-21- 22-24-35-39-41-44-56-57-60-64-66-67- 70-77. (onder voorbehoud) Duitse midweeklotto: Trekking A: 7-22- 35-39-40-45. Reservegetal: 46. Trekking B: 13-19-28-30-35-47. Reservegetal: 48. Supergetallen: 8 en 0. Spel 77:3 1 5 8 8 4 9 Super6:3981 80.(ondervoorbehoud) 5, Enqvist (Zwe/3)-Alvarez (Spa) 6-4 6-3, Haas (Dui/6)-Spadea (VSt) 6-3 6-2, Rene- berg (VSt)-Burillo (Spa) 6-3 6-1, Graca (Dui)-Lapentti (Ecu) 6-4 6-4. Oklahoma. Vrouwen, 340.000 gulden, Eerste ronde: Venus Williams (VSt/3)-Mïyagi (Jap) 6-3 6-2, Serena Wil liams (VSt/5)-Adams (VSt) 6-1 6-2, Fra- zier (VSt/6)-Gusse (Aus) 4-6 7-5 7-5, Ell- wood (Aus)-Stevenson (VSt) 6-4 6-4, McGrath (VSt)-Hy-Boulais (Can) 6-3 5-7 6-2, Ghirardi-Rubbi (Fra)-Gagliardi (Zwi) 2-6 6-2 6-4, Lubiani (Ita)-Hiraki (Jap) 4-6 7-5 6-1, Saeki (Jap)-Golarsa (Ita) 6-2 3-6 7-5, Snyder (VSt)-Cacic (VSt) 6-4 7-6. Voetbal Eredivisie: Heerenveen-Roda JC 3-1. Stand aan kop: Ajax 22-59, PSV 22-47, Heerenveen 22-44, Vitesse 22-39, Feye- noord 22-39. Engeland, FA Cup. Achtste finales: Bam- sley -Man,United 3-2,Crystal P -Arse nal 1-2, Wolverhamp-Wimbledon 2-1. Schotland, competitie: Celtic - Dun fermline 5-1, Hearts-Aberdeen 3-1, Mo- therwell-St Johnstone 2-1 Oefeninterland. Brussel. België-Verenigde Staten 2-0(1- 0). 24. Van Kerckhoven 1-0, 60. Van Kerckhoven 2-0. Marseille. Frankrijk - Noorwegen 3-3 (2- 1). 13. Strandli 0-1 (strafschop), 23. Lau rent Blanc 1-1,28.Zidane 2-1, 68. Flo 2-2, 89. Heggem 2-3,90. Desailly 3-3. Ouagadougou. Africa Cup, halve finales. Congo-Zuid-Afrika 1-2 nv (0-0). 48. Bem- buana 1-0,60. McCarthy 1-1,112. McCar thy 1-2. Egypte-Burkina Faso 2-0 (1-0). 40. Hossam Hassan 1-0,71. Hossam Has san 2-0. Vriendschappelijk. Argentinië-Joegoslavië 3-1 (1-0). 45. Crespo 1-0 (strafschop), 78. Drobnjak 1- 1,86. Crespo 2-1,89. Crespo 3-1. Wielrennen Ronde van Valencia, tweede etappe Cal- pe-Tavernes de Valldigna: 1. Hambur ger (Den) 201 km in 5.48.15, 2. Diaz Zabala (Spa), 3, Zarrabeilia (Spa), 4. Chanteur(Fra), 5. Santos Gonzalez(Spa), 6. Simon (Fra) 0.26,7. Gentili (Ita), 8. Gar cia (Spa), 9. Arrieta (Spa), 10. Mancebo (Spa); Nederlanders: 16, Boogerd, 23. Jonker, 70. Moerenhout 1.39,127. Ullrich (Dui) 4.26,131. Lotz, 151. Blijlevens 9.47, 155. Voskamp, 168. Dekker 17.55. Alge meen klassement: 1. Chanteur (Fra) 10.55.34, 2. Hamburger, 3. Santos Gon zalez, 4. Diaz Zabala, 5. Zarrabeitia, 6. Si mon 0.26,7. Gentili, 8. Mancebo, 9. Petito (Ita), 10. Arrieta, 11. Boogerd, 17. Jonker, 55. Moerenhout 1.39,121. Lotz 4.26,142. Voskamp 10.34, 163. Blijlevens 25.15, 169. Dekker 33.31. Zeilen Tafeltennis Doha. Qatar Open. Eerste ronde: Heister (Ned)-Krzeszewski (Pol) 21-18 21-19 21- 12. Tweede ronde: Wang Liqin (Chn)-Heister21-1421-1821-13. Dubbel spel, tweede ronde: Kreanga/Lupulesku (Gri/Joe)-Heister/Keen (Ned) 19-21 21- 1421-16. Southampton. Whitebread Race, vijfde etappe Auckland-Sao Sebastiao (Bra): 1. EF Language (Zwe) Cayard 6670 zee mijl in 23 dagen, 1 uur, 9 minuten en 23 seconden, 2. BrunelSunergy (Ned) Hei- ner 222,8 mijl voor de boeg (gemiddelde snelheid afgelopen zes uur 6,8 mijl/uur), 3. Chessie Racing (VSt) Dee Smith 236 (5,6), 4. Swedish Match (Zwe) Krantz 307,2 (6,7). Tennis Londen. Mannen, 1,6 miljoen gulden. Eerste ronde: Henman (GBr)-Krajicek (Ned/5) 6-7 7-6 7-5, Richardson (GBr)-Rosset (Zwi) 6-3 2-1 opg. Tweede ronde: Siemerink (Ned)-U- lihrach (Tsj) 6-3 6-7 6-4, Kafelnikov (Rus- /3)-Vacek (Tsj) 6-3 6-4, Ferreira (ZAf) - Ivanisevic (Kro/8) 6-2 6-4. Linz. Vrouwen, 900.000 gulden. Tweede ronde: Tauziat (Fra/3)-Fusai (Fra) 4-6 6-2 6-2, Farina (Ita)-Kschwendt (Oos) 7-5 6-4, Van Roost (Bel/4)-Gersi (Ita) 2-6 7-5 7-6. Philadelphia. Mannen, 1,5 miljoen gul den.Eerste ronde: Haarhuis (Ned)-Ja- vier Sanchez (Spa) 6-3 6-4, Schalken (Ned/8)-Salzenstein (VSt) 6-3 4-6 7-6, Sampras (VSt/1 )-Malisse (Bel) 4-6 6-3 7- —donderdag Biljarten Grand Prix. Driebanden. Tweede ronde in gemeenschapscentrum Hof van Eede (19,00).^ Dammen PZDB-competitie. Tweede klasse: Oost- kapelle - PWG/'s-Gravenpolder 6. Aan vang 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 31