Cerpentier ziet kansen op ZK Cruciale dagen voor Zandstra PZC Blankers-Koen: het gaat alleen om geld Regilio Tuur keert even terug in ring Volle kalender voor Zeeuwse crossers sport woensdag 25 februari 1998 z21 Davy Dubbeldam stapt af Zuiderbaan naar WK zeilen Keeper Hasek krijgt standbeeld Jordi maand uitgeschakeld Trinko Keen verliest in Doha Koen vier duels geschorst Edwin Gorter naar VS uitslagen agenda Engelse arbiter duel geschorst wegens blunder Springruiter uit Koewacht wil met Iduna scoren in Heikant Fiorentina wil I speelverbod voor Edmundo van onze sportredactie NEW YORK - „Ik vind er niets meer aan." In die woorden heeft Fanny Blankers-Koen in New York gezegd dat geld de sport heeft verruïneerd. De viei*voudig Olympisch kampioene was te gast op de lunch van de Metropolitan Track Writers. „Het is geen sport meer,, het is business. Dat is jammer. Het gaat alleen om geld, geld, geld. Maar wat kun je er aan doen? Niets", ver zuchtte de 79-jarige oud-atle te. Blankers-Koen zei dat de mentaliteit heel anders was toen zij in 1948 op de Olympi sche Spelen in Londen goud won op de 100 en 200 meter, de 80 meter horden en de 400 me ter estafette. „Je had plezier. Nu zijn ze niet zo vriendelijk meer. Het is niet meer zo spor tief", klaagde Blankers-Koen over de veranderde mentali teit. Blankers-Koen legde uit dat haar echtgenoot Jan destijds had gezegd dat het beter was om een gouden medaille te winnen dan twee zilveren. De Nederlandse had destijds ook de wereldrecords verspringen en hoogspringen, maar op die disciplines kwam zij in Londen niet uit. Hoogspringen vond Blankers-Koen eigenlijk maar niets, terwijl zij het versprin gen liet schieten omdat zij an ders in de knoop zou komen met de hordenfinale- Nadat zij de '100 meter had gewonnen wilde Blankers-Koen het liefst doorzakken, maar dat had Jan haar verboden. Uiteindelijk was de atlete tevreden met een glas wijn en stelde zij zich in op de komende finales. Terug in Hoofddorp kreeg Blankers- Koen van haar buren een fiets, zodat zij niet zoveel zou hoeven lopen. Blankers-Koen en vijf tien andere gouden medaille winnaars van de Spelen van 1948 worden morgenavond ge fêteerd tijdens het Jesse Owens International Trophy Award diner. Blankers-Koen en Jesse Owens bewonderden elkaar zeer. Op de Spelen van Berlijn in 1936, waar Owens uitblonk, wist de toen nog jonge Neder landse atlete de Amerikaan zijn handtekening te ontfutse len. AP VLISSINGEN - Profwielrenner Davy Dubbeldam uit Sluiskil is uitgevallen in de Ronde van Maleisië. De Zeeuws- Vlaming die uitkomt voor de TVM-formatie, slapte in de ze vende etappe van zijn fiets omdat hij geplaagd werd door he vige koorts. Leider van de etappewedstrijd is de Italiaan Taf die als een van de weinige Europeanen nauwelijks last heeft van de tropische hitte. De TVM-ploeg ging met zes renners van start, maar is na het afstappen van Dubbeldam terugge bracht tot twee man: Miquel van Kessel en Pëter Vries. BUNNIK- Klaartje Zuiderbaan uitTerneuzen is geselecteerd voor het wereldkampioenschap zeilen, dat van 5 tot en met 13 maart in Dubai gehouden wordt. Zuiderbaan komt uit in de klasse J22 en is stuurvrouw op de boot met een bemanning van vier personen. Ze behoort tot de Nederlandse equipe van 42 zeilers, die uitkomen in negen verschillende disciplines. Bondscoach Jaap Zielhuis leidt de Nederlandse delegatie. PRAAG - De Tsjechische ijshockeydoelman Dominik Hasek krijgt een standbeeld in de stad Teplice. Hasek won met Tsje chië het olympisch ijshockeytoernooi in Nagano na winst in de finale op Rusland 1 -0)In Teplice stonden voorheen stand beelden van Hitler en de communistische president Gott- wald, maar Hasek is volgens de burgemeester „de eerste mens die zo'n eerbetoon verdient."De keeper leverde met zijn red dingen een grote bijdrage aan de olympische titel. DPA MANCHESTER - Jordi Gr ui j ff is opnieuw geblesseerd ge raakt, ditmaal aan zijn rechterkuitbeen. Hij kan een maand niet spelen. De 23-jarige aanvaller van Manchester United was net hersteld van een enkelkwetsuur die hem sinds augus tus'1997 aan de kant hield. Cruijff raakte zaterdag gebles seerd tijdens de wedstrijd tegen Derby County (2-0). AFP DOHA - Trinko Keen heeft zich niet weten te plaatsen voor de open tafeltenniskampioenschappen van Qatar. Hij werd dinsdag uitgeschakeld in de kwalificatieronden door de Oos tenrijker Lengerov (19-21 16-21). Alleen als geplaatste spe lers zich afmelden, wordt Keen tot het hoofdtoernooi toegela ten. Danny Heister mag wel meedoen. Met Keen komt hij ook uit in het dubbelspel. ANP ZEIST - De tuchtcommissie van de KNVB heeft Groning'en- aanvaller Erwin Koen voor vier wedstrijden geschorst, waar van één duel voorwaardelijk. De jeugdige spits kreeg zondag in de verloren thuiswedstrijd tegen De Graafschap (0-3) na 26 minuten de rode kaart. Arbiter Sterk stuurde Koen weg we gens natrappen. De tuchtcommissie legde de spits tevens een proeftijd van een jaar op. ANP PENSACOLA - Het Amerikaanse voetbalteam The New Eng land Revolution heeft maandag een contract getekend met middenvelder Edwin Gorter uit Sprundel. Het team uit Bos ton liet weten dat de 33-jarige Gorter, die voor clubs in Zwit serland, Frankrijk, België en Nederland heeft gespeeld, zal helpen bij de opbouw van een team dat een kampioenschap zal kunnen winnen. AP Biljarten Eede. Grand Prix driebanden: Th. Platjouw-P. Levrier 50-26/64 brt.(P latjouw naar 2e ronde), J. Roltier-H. Pluym 33-30/39 (Pluym n.2e r.), A. de Feij- ter-R. Claerhoudt jr. 28-40/65 (Claer- houdtn.2e r.),L. Dallinga-J.de Maat (Dal- linga afgemeld. De Maat n.2e r.), F. Bak- ker-J. Holdorp 45-13/51 (Bakker n.2e r.), A. Baecke-E, Grijp 9-40/46 (Grijp n.2e r.), R. Goethals-M. Dekker 22-20/38 (Dekker n.2e r.), R. Blomme-J.v.d.Bliek 14-20/68 (Van de Bliek n.2e r.). Schaken Linares. Internationaal toernooi, twee de ronde: Anand (Ina) - Svidler (Rus) 1-0, Topalov (Bul) - Kramnik (Rus) 0-1, Ivantsjoek(Oek) -Sjïrov (Spa) 0-1. Stand: 1. Anand 2 punten,2. Kramnik 1,5,3. Shi- rov 1, 4. Kasparov 1/2 (1 gespeeld), 5. Ivantsjoek, Svidler 1/2,7. Topalov 0(1). Sportprijsvragen Lucky 10, trekking 24 februari: 1-7-11- 16-19-20-22-23-25-26-27-29-30-38- 47 - 58 - 59 - 63 - 77 - 79 (onder voorbe houd). Toto 8. Eerste prijs: geen winnaar; twee de prijs: 17 winnaars, elkf. 369,40; derde prijs: 289 winnaars, elk f. 54,30. Tennis Linz. Vrouwen, 900.000 gulden. Eerste ronde: Raymond (VSt/5) - Sanchez-Lo renzo (Spa) 6-2 6-3, Gersi (Tsj) - Habsudo- va (Slw) 7-6 opgave. Farina (Ita) - Basuki (lno/6) 6-3 6-4, Mauresmo (Fra) - Carlsson (Zwe) 6-0 7-6, Magdalena Maleeva (Bul) - Glass (Dui) 6-1 6-0, Rittner (Dui) - Dechy (Fra) 6-3 6-3, Kschwendt (Oos) - Stude- nikova (Slw) 6-3 2-6 6-3, Fusai (Fra) - Chladkova (Tsj) 7-57-5, Rittner (Dui) - De chy (Fra) 6-3 6-3, Oremans (Ned) - Sidot (Fra) 7-6 6-7 6-3, Londen. Mannen, 1,6 miljoen gulden. Eerste ronde: Korda (Tsj/1) - Prinosil (Dui) 7-6 6-7 6-4, Kafelnikov (Rus/3) - Jo hansson (Zwe) 6-3 6-2, Kucera (Slw/7) - Raoux (Fra) 6-7 7-6 6-4, Dewulf (Bel) - Blanco (Spa) 6-27-5, Pioline (Fra) -Clavet (Spa) 6-1 7-6, Gustafsson (Zwe) - Steven (NZe) 6-7 7-6 6-2, Schuttler (Dui) - Damm (Tsj) 7-5 7-6. Oklahoma City. Vrouwen, 340.000 gul den. Eerste ronde: Kruger (ZAf/4) - Mc Quillan (Aus) 3-6 6-2 7-5, Pitkowski (Fra/7) - Dechaume-Balleret (Fra) 7-6 7-6, van onze verslaggever ROTTERDAM - Ex-wereld- kampioen boksen Regilio Tuur keert terug in de ring. In de aanloop naar de gemeente raadsverkiezingen op:4 maart verzorgt de Rotterdamse zaken man maandag een aantal de monstratiewedstrijden. De voormalige WBO-titelhouder in het zwaarvedergewicht fun geert als lijstduwer van de Rot terdamse Ouderenpartij. In zijn ondersteunende rol komt Tuur in sporthal Schuttersveld uit tegen drie veteranen. Het gaat om oud-nationaal kampi oen Toon Schuurmans (67), De Swardt (ZAf) - Barabansjlkova (WRu) 7-6 6-2. Philadelphia. Mannen, 1,5 miljoen gul den. Eerste ronde: Stafford (VSt) - From- berg (Aus/7) 7-67-6, Safin (Rus) - Wayne Black (Zim) 6-42-6 6-3, Lareau (Can) - Ny- dahl (Zwe) 6-4 6-3, Martin (VSt) - Byron Black (Zim/9) 6-47-6, Stark (VSt) - Alonso (Spa/4) 6-1 6-7 6-3, Schalken (Ned) - Sal- zensteïn (VSt) 6-3 4-6 7-6. Voetbal Griekenland, competitie: lonikos - AEK 1-1. Portugal, beker, halve finale: Leiria-Por- to 2-3 n.v., Braga-Benfica 2-1. Schotland, competitie: Dundee United- Hibernian 1-1, Kilmarnock-Glasgow Rangers 1-1. Koudekerk aan den Rijn. Oefenwed strijd. FC Utrecht - Legia Warschau 3-2 (0- 1), Doelpunten FC Utrecht: Van Loen, Van Nieuwkerk, Van Haaksman. Volleybal Vught. Champions League. Zevende en laatste ronde: WC (Ned) -Tenerife (Spa) 0-3 (11-15 7-15 7-15). WC uitgeschakeld. Vrouwen. Amstelveen. Cup Winners League. Zevende en laatste ronde: AM- VJ (Ned) - CJD Berlin (Dui) 1-3 (13-15 14- 1615-9 10-15), AMVJ uitgeschakeld. Wielrennen Ronde van Valencia. Eerste etappe, start en finish in Calpe: 1Zabel (Dui) 162 km in 4.07.20,2, Wüst (Dui), 3. Traversoni (Ita), 4. Colonna (Ita), 5. Barbosa (Por), 6. Petito (Ita), 7. Fagnini (Ita), 8. Chanteur (Fra), 9. Simon (Fra), 10. Gentili (Ita), 20. Boogerd, 43. Jonker, 41. Moerenhout, 125. Lotz, 137. Voskamp 0.47,164. Blijlevens 15.28, 170. Dekker 15.36. Ronde van Calabria. Eerste etappe. Pal- mi - Fuscaldo: 1. Leoni (Ita) 171 km in 4.47.46,2. Frigo (Ita), 3. Mazzoleni (Ita), 4. Balducci (Ita), 5. Turricchia (Ita). woensdag Voetbal Eredivisie: Heerenveen - Roda JC. Cock Dullaart (63) en voormalig militair kampioen Gerrit Spaay (61). Het drietal werkt nog we kelijks in sportschool Crooswijk een bokstraining af. Organisa tor van het ludieke boksgala is promotor Aad Veerman. Rentree Overigens worden de geruchten steeds sterker dat Tuur1 daad werkelijk zijn rentree wil ma ken als profbokser. Hij stopte ruim een jaar geleden om zich volledig toe te leggen op een loopbaan in de modewereld. Tuur is sinds eind vorig jaar in Rotterdam eigenaar van een ex clusieve kledingzaak. ANP door lepïriou VLISSINGEN - Er staat de Zeeuwse motorcrossers een bij zonder druk seizoen te wachten. Nadat enkele jaren geleden de provinciale afdelingen binnen de Koninklijke Nederlandse Motorsport Vereniging (KNMV) werden opgeheven en werd overgegaan tot de vorming van vijf districten, ontstond het idee om per district kampioenschap pen te gaan verrijden. In de toe komst moet deze opzet uitgroeien naar een landelijk kampioenschap waar de besten van de districten zich met el kaar zullen meten. Zeeland vormt samen met Zuid-Holland het distict West en daardoor zul len de deelnemers aan deze wedstrijdcyclus ook de dis trictswedstrijden in Zuid-Hol land moeten bezoeken. Dat betekent dat de rijders al op 28 februari in Arkel aan de compe titie zullen beginnen. In Zeeland is de Vlissingse ver eniging MSV De Uitlaat weer de trekker voor de grote wedstrij den. Na enkele tegenvallende Hemelvaartsdagcrossen pakt de vereniging nu fors uit met een van de spectaculairste wedstrij den van Nederland. Op Hemel vaartsdag komt de internatio nale zijspan- en viertakttop naar Zeeland voor een wed strijd om het Open Nederlands Kampioenschap Kopzorgen Een gigantische organisatie, die de vereniging al de nodige kop zorgen heeft gekost. Zo moest hethele circuit verbreed worden om de toppers in de zijspanklas- se voldoende ruimte te geven. Naast deze wedstrijd staat ook de strandcross (27 september) weer op het programma. En om liet seizoen dan maar helemaal compleet te maken, heeft men in Vhssingen ook nog de organisa tie van de Nederlandse finale voor de klassen jeugd- en junio ren. Daarnaast organiseert men ook de eigen club wedstrijden en draait men evenals Mc Rilland in Rilland-Bath en Mc de Sproeier uit Wemeldinge mee in de districtscompetitie. De kalender per club ziet er als volgt uit: Vlissingen, MSV De Uitlaat: 7 maart clubcross; 21 maart dis trict clubcross; 30 april club cross; 9 mei clubcross, 21 mei Open Nederlands kampioen schap zijspannen en viertakt- klasse, 30 mei clubcross; 18 juli clubcross; 22 augustus club cross. 5 september clubcross, 27 september Strandmotorcross; 11 oktober landelijke finale KNMV jeugd/junioren; 24 okto ber Zeeeuwse Motorcross Tro fee. Rilland-Bath, Mc Rilland: 4 april clubcross, 25 april club cross; 16 niei clubcross; 13 juni clubcross; 4 juli clubcross, 25 ju li Supercross; 29 augustus Dis trict clubcross; 17 oktober Zeeuwse Motorcross Trofee. Wemeldinge Mc de Sproeier: 18 april clubcross; 2 mei clubcross; 1 juni clubcross; 11 juli club cross; 1 augustus District clubcross, 15 augustus club- cross; 19 september Zeeuwse Motorcross Trofee; 3 oktober clubcross. Mc de Pekelinge, Aagtekerke: 31 juli Supercross. Mc Hontenisse, Walsoorden: 3 juli Supercross. Axel, RES: 14 maart clubcross, 28 maart clubcross; 4 april club cross, 18 april jeugd/junior cross; 16 mei clubcross; 13 juni clubcross, 20 juni clubcross; 11 juli clubcross, 29 juli super cross; 8 augustus clubcross; 5 september clubcross; 3 oktober clubcross, 31 oktober Zeeuwse Motorcross Trofee. Districtwedstrijden tellend voor het districtskampioen schap: 28 februari. Arkel. 21 maart Vlissingen. 11 april Ble- ijswijk. 23 mei ITardinxveld- -Giessendam. 6 juni Gouda; 21 juni Dordrecht; 1 augustus We meldinge. 29 augustus Rilland- -Bath. Stichting Promotor, Wegraces: 20 juni Wemeldinge. LONDEN - De Engelse voetbal bond (FA) heeft scheidsrechter Dermot Gallagher voor één wedstrijd uitgesloten. Hij is ge schorst omdat hij in de competi tiewedstrijd tussen Arsenal en Chelsea (2-0) ernstig in de fout ging- Gallagher verzuimde op 8 fe bruari verdediger Bould (Arse nal) van het veld te sturen, na een woeste charge op Chelsea- spits Vialli. De toenmalige Chelsea-trainer Ruud Gullit sprak na afloop van het duel schande van die over treding. „Bould had de rode kaart moeten krijgen", foeterde hij. „In elk land was dat wel ge beurd." RTR/ANP Fries genoot ondanks alles van Olympische Spelen door Peter van Leeuwen HEERENVEEN - De televisie zou niet aan gaan in Joure. Falko Zandstra speelde lang met de gedachte de Winterspe len te negeren. De liefde voor het schaatsen won het uitein delijk van de frustratie over gemiste Olympische deelna me. Hij genoot zelfs van het succes van anderen. Komend weekeinde kan Zandstra zijn seizoen redden. De nationale allround titel, te vergeven in Deventer, is het toegangsbe wijs voor het WK, dat twee we ken later in Heerenveen wordt gehouden. Het was tijdens het EK, in de sneeuw van Helsinki. Falko Zandstra ergerde zich aan de weersomstandigheden, aan de baan, aan zijn eigen prestaties. Hij was de enige schaatser die klaagde in een idyllische om geving, tijdens een. toernooi zonder veel waarde. „Voor de jongens die naar Nagano gin gen was het maar een tussen doortje. Voor mij was het een van de belangrijkste wedstrij den van het seizoen. De vorm was weg. Net in dat weekein de." Opgejaagd Hij was te veel opgejaagd door Olympische limieten, had te vaak moeten pieken op mo menten dat er nominaties en later kwalificaties voor Naga no te verdienen waren. Van een gedegen trainingsopbouwkon gewoon geen sprake zijn. „Ik werd in Helsinki nog vijfde. Eigenlijk niet eens heel slecht, maar je bent als Nederlander verplicht om bij de eerste drie te eindigen." Hij plaatste zich niet voor de Spelen, werd gezien als een van de grote verliezers van het NK afstanden, het kwalifica tietoernooi voor Nagano. „Ik heb daar helemaal niet slecht gereden: twee persoonlijke re cords. Ik stond er dus op het juiste moment. Alleen, ande ren reden nog harder. Het ni veau lag gewoon ongelooflijk hoog." Nooit heeft hij ovelwogen een andere nationaliteit aan te ne men. „Had ik voor Luxemburg moeten gaan schaatsen? Ui heb alle respect voor Bart Veld kamp, maar het is het me niet waard. Voor een medaille in Nagano had ik trouwens toch weer de Nederlanders moeten verslaan." Falko Zandstra: „Had ik voor Luxemburg moeten gaan schaatsen?" foto Vincent Jannink/GPD Hij volgde de Spelen op de te levisie; thuis in Joure, tussen door nog evén in Italië, waar hij met coach Sjoerd de Boei en sprinter Gerard van Velde gehoopt had te kunnen trai nen. „Het was te warm in Coll- albo. Ze konden ons geen goed ijs bieden. In Baselga heb ik nog een dagje op het ijs ge staan, toen ben ik teruggere den." Het deed geen pijn zijn colle ga's in Japan medailles te zien winnen. „Vooraf dacht ik nog: ik laat het helemaal langs me heen gaan. Maar eigenlijk heb ik heel ontspannen zitten kij ken en genoten van de presta ties van Gianni, Ids en Marian ne." Nagano-gangers komt hij ko mend weekeinde op het ijs niet tegen. Postma en Ritsma kre gen vrijaf van de schaatsbond en mogen zich in alle rust voorbereiden op het WK. Gianni Romme hoopte op en wildcard voor datzelfde toer nooi, maar zag die droom in rook opgaan. Romme zag af van een gang- naar Deventer, alleen Jelmer Beulenkamp lijkt nu voor Zandstranogroetinhet eten te kunnen gooien op weg naar het WK in zijn eigen Thialf. Unit 4 Zandstra oogt zelfverzekerd aan de vooravond van een voor hem cruciaal weekeinde. Plet contract met Unit 4, zijn spon sor, loopt af. Gesprekken over zijn toekomst bij het software bedrijfzijn in aantocht. Via te letekst vernam hij het gerucht dat zijn sponsor in de markt is om een ploeg rond Marianne Timmer te bouwen. „Bij Unit 4 zeiden ze dat het fabeltjes zijn." Aan stoppen denkt hij geen moment. Het is kenmerkend voor een tijd waarin schaatsen een lucratief beroep is gewor den. Een tijd waarin Rintje Ritsma de eerste schaats-mil- jonair is en Gianni Romme en Marianne Timmer hun dub belslag in Nagano fors te gelde willen gaan maken. „Ik heb niets te klagen, maar met mijn wereldtitel (1993) was ik een paar jaar te vroeg. Ik ben niet binnen, zal straks, als het schaatsen voorbij is, gewoon moeten gaan werken." Wanneer het schaatsen voorbij is, hij heeft geen idee. „Ik ben nu 26, Veldkamp is dertig en pakt nog een medaille, Gunda Niemann is al 31."Een natio nale titel zal in ieder geval zijn onderhandelingspositie een stukje sterker maken. Mis schien wil zijn sponsor dan wel meedenken over zijn nieuwste plan. Zandstra wil volgend seizoen zijn debuut maken in het marathonpeloton. GPD door Maarten Wijffels KOEWACHT - Wanneer Mar lijn Cerpentier over zijn merrie Iduna praat, doet hij dat met de passie van een echte liefhebber. „Het is gewoon een praeht- paard, een echte vechter", ver zekert de 18-jarige springruiter. „Zodra Iduna een hindernis ziet, moet ze erover. Koste wat het kost." Zaterdag behoren Cerpentier en zijn 8-jarige vier voeter bij het Zeeuws indoor kampioenschap in Heikant tot de favorieten in de Z-ldasse. In het Zeeuwse springruitercir cuit geldt Martijn Cerpentier als een aanstox-mend talent. De jeugdige Koewachtenaar maakte een dikke twee jaai- ge leden de overstap van de pony's naar de paarden en doorliep sindsdien in hoog tempo de ver- ROME - Fiorentina heeft de we- reldvoetbalbond FIFA ge vraagd Edmundo een wereld wijd speelverbod op te leggen. De Braziliaan vertrok veiieden week donderdag naar zijn va- i derland. De aanvaller weigert nog langer bij zijn club te blij ven omdat hij in Italië geen ba sisplaats heeft. Tot nu toe speelde hij twee wed strijden. Fiorentina haalde Ed mundo in september vorig jaar voor veextien miljoen gulden naar Italië. Hij tekende toen een contract voor drie jaai'. SID schillende springklassen. Dit seizoen komt hij voor het eerst uit in de Z-klasse. Zijn snelle ontwikkeling heeft hem verrast, gééft hij grif toe. „In het begin had ik nogal wat- moeite met de overstap van de pony's naar de paai-den. Ik reed zelf op een kleine pony uit de C- categoiie en ineens kwam ik te recht op een gi-oot paard als Iduna. Dat vergde de nodige aanpassing. Aanvankelijk ben ik met Iduna gestart in de clres- suux-, maar na een paar maanden heb ik de overstap gemaakt naar het springen. Ik wilde wel eens zien of mij dat zou liggen." Plezier Met zijn hele ziel en zaligheid heeft-ie zich sindsdien op deze spectaculaire tak van de paar- denspoi-t gestort. „Ik beleef enorm veel plezier aan het springen", verzekert hij. Om zijn woorden kracht bij te zetten, wijst-ie op de ruim be meten oefenweide, die achter zijn ouderlijk huis ligt. Vijf da gen per week stuurt hij zij n mer- i-ie daar door het mulle zand. Van de overige twee dagen ge bruikt Cerpentier er één om te trainen in de manege in Hei kant, waar onder leiding van privé-trainer Jos van Lier speci fieke springoefeningen op het pi-ogramma staan. De zevende en laatste dag ten slotte, is een rustdag. Niet zo zeer voor de ruiter zelf, maar voornamelijk voor het paard. „Je kunt een paard niet'zeven dagen per week belasten", legt Cerpentier uit. „Andei's veiiiest het op den duur zijn souplesse. En bovendien is de kans op overbelasting groot. Daar moet je steeds voor waken." Volgens de kennei's heeft de Zeeuws-Vlaming met Iduna goud in handen. Vijf jaar gele den kocht de familie Cerpentier de toen drie jaar oude menie van een Utrechtse fokker en sindsdien staan er regelmatig kopers voor de deur. Die worden echter vriendelijk, doch reso luut de deur gewezen. „Je denkt toch niet dat wij zo'n mooi beest verkopen", zegt Cerpentier. „Na vijf jaar is zo'n paai'd toch een deel van je leven geworden. Daar neem je niet zo gauw meer afstand van." Zo'n honderd wedstrijden heeft Iduna nu onder het zadel van Martijn Cerpentier gelopen. De laatste keer was op 31 januari, bij de Lucien Kappaertprijs in Heikant. „Mijn beste wedstrijd tot nu toe", vindt Cexqxentier. „De bezetting was zwaar, want er deden een aantal sterke Bel gische en Brabantse i'uiters mee. Maar ondanks de grote concurrentie behaalde ik in de Z-klasse een derde plaats en eindigde ik in de L-klasse als tweede." Zaterdag, wanneer in Heikant het Zeeuws indoorkampioen schap op de rol staat, hoopt-ie stiekem op een nog hogere klas sering in beide categorieën. „Ja, waarom niet. Ik speel toch een thuiswedstrijd, ken elke meter grond op het parcours. Daar moet ik vooi'deeluit kunnen ha len. En bovendien: ik vind dat je naar een kampioenschap moet gaan met de intentie om te win nen, anders kun je maar beter thuisblijven." Martijn Cerpentier: aanstor mend talent. foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 43