Cerpentier ziet kansen op ZK Cruciale dagen voor Zandstra Blankers-Koen: het gaat alleen om geld Volle kalender voor Zeeuwse crossers Zaalvoetbaltoernooi schot in de roos Regilio Tuur keert even terug in ring Fioremtina wil speelverbod voor Edmundo Springruiter uit Koewacht wil met Iduna scoren in Heikant Davy Dubbeldam stapt af Zuiderbaan naar WK zeilen Keeper Hasek krijgt standbeeld Jordi maand uitgeschakeld Trinko Keen verliest in Doha Koen vier duels geschorst Edwin Gorter naar VS uitslagen Engelse arbiter duel geschorst wegens blunder agenda Oremans en Schalken naar tweede ronde van onze sportredactie NEW YORK - „Ik vind er niets meer aan." In die woorden heeft Fanny Blankers-Koen in New York gezegd dat geld de sport heeft verruïneerd. De viervoudig Olympisch kampioene was te gast op de lunch van de Metropolitan Track Writers. „Het is geen sport meer, het is business. Dat is jammer. Het gaat alleen om geld, geld, geld. Maar wat kun je er aan doen? Niets", ver zuchtte de 79-jarige oud-atle te. Blankers-Koen zei dat. de mentaliteit heel anders was toen zij in 1948 op de Olympi sche Spelen in Londen goud won op de 100 en 200 meter, de 80 meter horden en de 400 me ter estafette. „Je had plezier. Nu zijn ze niet zo vriendelijk meer. Het is niet meer zo spox*- tief", klaagde Blankers-Koen over de veranderde mentali teit. Blankers-Koen legde uit dat haar echtgenoot Jan destijds had gezegd dat het beter was om een gouden medaille te winnen dan twee zilveren. De Nederlandse had destijds ook de wereldrecords verspringen en hoogspringen, maar op die disciplines kwam zij in Londen niet uit. Hoogspringen vond Blankers-Koen eigenlijk maar niets, terwijl zij het versprin gen liet schieten omdat zij an ders in de knoop zou komen met de hordenfinale. Nadat zij de 100 meter had gewonnen wilde Blankers-Koen het liefst doorzakken, maar dat had Jan haar verboden. Uiteindelijk was de atlete tevreden met een glas wijn en stelde zij zich in op de komende finales. Terug in Hoofddorp kreeg Blankers- Koen van haar buren een fiets, zodat zij niet zoveel zou hoeven lopen. Blankers-Koen en vijf tien andere gouden medaille winnaars van de Spelen van 1948 worden morgenavond ge fêteerd tijdens het Jesse Owens International Trophy Award diner. Blankers-Koen en Jesse Owens bewonderden elkaar zeer. Op de Spelen van Berlijn in 1936, waar Owens uitblonk, wist de toen nog jonge Neder landse atlete de Amerikaan zijn handtekening te ontfutse len. AP door Maarten Wijffels KOEWACHT - Wanneer Mar- tijn Cerpentier over zijn merrie Iduna praat, doet hij dat met de passie van een echte liefhebber. „Het is gewoon een pracht- paard, een echte vechter", ver zekert de 18-jarige springruiter. „Zodra Iduna een hindernis ziet, moet ze erover. Koste wat het kost." Zaterdag behoren Cerpentier en zijn 8-jarige vier voeter bij het Zeeuws indoor kampioenschap in Heikant tot de favorieten in de Z-klasse. In het Zeeuwse springruitercir cuit geldt Martij n Cerpentier als een aanstormend talent. De jeugdige Koewachtenaar maakte een dikke twee jaar ge leden de overstap van de pony's naar de paarden en doorliep sindsdien in hoog tempo de ver- ROME - Fiorentina heeft de we reldvoetbalbond FIFA ge vraagd Edmundo een wereld wijd speelverbod op te leggen. De Braziliaan vertrok verleden week donderdag naar zijn va derland. De aanvaller weigert nog langer bij zijn club te blij ven omdat hij in Italië geen ba sisplaats heeft. Tot nu toe speelde hij twee wed- strijden. Fiorentina haalde Ed mundo in september vorig jaar voor veertien miljoen gulden naar Italië. Hij tekende toen een contract voor drie jaar. SID schillende springklassen. Dit seizoen komt hij voor het eerst uit in de Z-klasse. Zijn snelle ontwikkeling heeft hem verrast, geeft hij grif toe. „In het begin had ik nogal wat moeite met de overstap van de pony's naar de paarden. Ik reed zelf op een kleine pony uit de C- categorie en ineens kwam ik te recht op een groot paard als Iduna. Dat vergde de nodige aanpassing. Aanvankelijk ben ik met Iduna gestart in de dres suur, maar na eenpaar maanden heb ik de overstap gemaakt naar het springen. Ik wilde wel eens zien of mij dat zou liggen." Plezier Met zijn hele ziel en zaligheid heeft-ie zich sindsdien op deze spectaculaire tak van de paar densport gestort. „Ik beleef enorm veel plezier aan het springen", verzekert hij Om zijn woorden kracht bij te zetten, wijst-ie op de ruim be meten oefenweide, die achter zijn ouderlijk huis ligt. Vijf da gen per week stuurt hij zijn mer rie daar door het mulle zand. Van de overige twee dagen ge bruikt Cerpentier er één om te trainen in de manege in Hei kant, waar onder leiding van privé-tr ainer Jos van Lier speci fieke springoefeningen op het programma staan. De zevende en laatste dag ten slotte, is een rustdag. Niet zo zeer voor de ruiter zelf, maar voornamelijk voor het paard. „Je kunt een paard niet zeven dagen per week belasten", legt Cerpentier uit. „Anders verliest het op den duur zijn souplesse. En bovendien is de kans op overbelasting groot. Daar moet je steeds voor waken." Volgens de kenners heeft de Zeeuws-Vlaming met Iduna goud in handen. Vijf jaar gele den kocht de familie Cerpentier de toen drie jaar oude merrie van een Utrechtse fokker en sindsdien staan er regelmatig kopers voor de deur. Die worden echter vriendelijk, doch reso luut de deur gewezen. „Je denkt toch niet dat wij zo'n mooi beest verkopen", zegt Cerpentier. „Na vijf jaar is zo'n paard toch een deel van je leven geworden. Daar neem je niet zo gauw meer afstand van. Zo'n honderd wedstrijden heeft Iduna nu onder het zadel van Martijn Cerpentier gelopen. De laatste keer was. op 31 januari, bij de Lucien Kappaertprijs in Heikant. „Mijn beste wedstrijd tot nu toe", vindt Cerpentier. „De bezetting was zwaar, want er deden een aantal sterke Bel gische en Brabantse ruiters mee. Maar ondanks de grote concurrentie behaalde ik in de Z-klasse een derde plaats en eindigde ik in de L-klasse als tweede." Zaterdag, wanneer in Heikant het Zeeuws indoorkampioen schap op de rol staat, hoopt-ie stiekem op een nog hogere klas sering in beide categorieën. „Ja, waarom niet. Ik speel toch een thuiswedstrijd, ken elke meter grond op het parcours. Daar moet ik voordeel uit kunnen ha len. En bovendien: ik vind dat j e naar een kampioenschap moet gaan met de intentie om te win nen, anders kun je maar beter thuisblijven." Martijn Cerpentier: aanstor mend talent. foto Charles Strijd VLISSINGEN - Profwielrenner Davy Dubbeldam uit Sluiskil is uitgevallen in de Ronde van Maleisië. De Zeeuws- Vlaming die uitkomt voor de TVM-formatie, stapte in de ze vende etappe van zijn fiets omdat hij geplaagd werd door he vige koorts. Leider van de etappewedstrijd is de Italiaan Tafi, die als een van de weinige Europeanen nauwelijks last heeft van de tropische hitte. De TVM-ploeg ging met zes renners van start, maar is na het afstappen van Dubbeldam terugge bracht tot twee man: Miquel van Kessel en Peter Vries. BUNNIK - Klaartje Zuiderbaan uit Terneuzen is geselecteerd voor het wereldkampioenschap zeilen, dat van 5 tot en met 13 maart in Dubai gehouden wordt. Zuiderbaan komt uit in de klasse J22 en is stuurvropw op de boot met een bemanning van vier personen. Ze behoort tot de Nederlandse equipe van 42 zeilers, die uitkomen in negen verschillende disciplines. Bondscoach Jaap Zielhuis leidt de Nederlandse delegatie. PRAAG - De Tsjechische ijshockeydoelman Dominik Hasek krijgt een standbeeld in de stad Teplice. Hasek won met Tsje chië het olympisch ijshockeytoernooi in Nagano na winst in de finale op Rusland (1-0). InTeplice stonden voorheen stand beelden van Hitier en de communistische president Gott- wald, maar Hasek is volgens de burgemeester „de eerste mens die zo'n eerbetoon verdient."De keeper leverde met zijn red dingen een grote bijdrage aan de olympische titel. DPA MANCHESTER - Jordi Cruijff is opnieuw geblesseerd ge raakt, ditmaal aan zijn rechterkuitbeen. Hij kan een maand niet spelen. De 23-jarige aanvaller van Manchester United was net hersteld van een enkelkwetsuur die hem sinds augus tus 1997 aan de kant hield. Cruijff raakte zaterdag gebles seerd tijdens de wedstrijd tegen Dei'by County (2-0). AFP DOHA - Trinko Keen heeft zich niet weten te plaatsen voor de open tafeltenniskampioenschappen van Qatar. Hij werd dinsdag uitgeschakeld in de kwalificatieronden door de Oos tenrijker Lengerov (19-21 16-21). Alleen als geplaatste spe lers zich afmelden, wordt Keen tot het hoofdtoernooi toegela ten. Danny Heister mag wel meedoen. Met Keen komt hij ook uit in het dubbelspel. ANP ZEIST - De tuchtcommissie van de KNVB heeft Groningen- aanvaller Erwin Koen voor vier wedstrij den geschorstwaar- van één duel voorwaardelijk.- De jeugdige spits kreeg zondag in de verloren thuiswedstrijd tegen De Graafschap (0-3) na 2 6 minuten de rode kaart, Arbiter Sterk stuurde Koen weg we gens natrappen. De tuchtcommissie legde de spits tevens een proeftijd van een jaar op. ANP PENS ACOLA - Het Amerikaanse voetbalteam The New E ng- land Revolution heeft maandag een contract getekend met middenvelder Edwin Gorter uit Sprundel. Het team uit Bos- ton liet weten dat de 33-jarige Gorter, die voor clubs in Zwit serland, Frankrijk, België en Nederland heeft gespeeld, zal helpen bij de opbouw van een team dat een kampioenschap zal kunnen winnen. AP door lepTriou VLISSINGEN - Er staat de Zeeuwse motorcrossers een bij zonder druk seizoen te wachten. Nadat enkele jaren geleden de provinciale afdelingen binnen de Koninklijke Nederlandse Motorsport Vereniging (KNMV) werden opgeheven en werd overgegaan tot de vorming van vijf districten, ontstond het idee om per district kampioenschap pen te gaan verrijden. In de toe komst moet deze opzet uitgroeien naar een landelijk kampioenschap waar de besten van de districten zich met el kaar zullen meten. Zeeland vormt samen met Zuid-Holland het distict West en daardoor zul len de deelnemers aan deze wedstrijdcyclus ook de dis trictswedstrijden in Zuid-Hol land moeten bezoeken. Dat betekent dat de rijders al op 28 februari in Arkel aan de compe titie zullen beginnen. In Zeeland is de Vlissingse ver eniging MSV De Uitlaat weer de trekker voor de grote wedstrij den. Na enkele tegenvallende Hemelvaartsdagcrossen pakt de vereniging nu fors uit met een van de spectaculairste wedstrij den van Nederland. Op Hemel vaartsdag komt de internatio nale zijspan- en viertakttop naar Zeeland voor een wed strijd om het Open Nederlands Kampioenschap. Kopzorgen Een gigantische organisatie,' die de vereniging al de nodige kop zorgen heeft gekost. Zo moest het hele circuit verbreed worden om de toppers in dezijspanklas- se voldoende ruimte te geven. Naast deze wedstrijd staat ook de strandcross (27 september) weer op het programma. En om het seizoen dan maar helemaal compleet te maken, heeft men in Vlissingen ook nog de organisa tie van de Nederlandse finale voor de klassen jeugd- en junio ren. Daarnaast organiseert, men ook de eigen club wedstrij den en draait men evenals Mc Rilland in Rilland-Bath en Mc de Sproeier uit Wemeldinge mee in de districtscompetitie. De kalender per club ziet er als volgt uit: Vlissingen, MSV De Uitlaat: 7 maart clubcross; 21 maart dis trict clubcross; 30 april club cross; 9 mei clubcross, 21 mei Open Nederlands kampioen schap zijspannen en viertakt- klasse, 30 mei clubcross; 18 juli clubcross; 22 augustus club cross. 5 september clubcross, 27 september Strandmotorcross; 11 oktober landelijke finale KNMV jeugd/junioren; 24 okto ber Zeeeuwse Motorcross Tro fee. Rilland-Bath, Mc Rilland: 4 april clubcross, 25 april club cross; 16 mei clubcross; 13 jimi clubcross; 4 juli clubcross, 25 ju li Supercross; 29 augustus Dis trict clubcross; 17 oktober Zeeuwse Motorcross Trofee. Wemeldinge Mc de Sproeier: 18 april clubcross; 2 mei clubcross; 1 juni club cross; 11 juli club- cross; 1 augustus District clubcróss, 15 augustus club cross; 19 september Zeeuwse Motorcross Trofee; 3 oktober club cross. Mc de Pekelinge, Aagtekerke: 31 juli Supercross. Mc Hontenisse, Walsoorden: 3 juli Supercross. Axel, RES: 14 maart clubcross, 28 maart clubcross; 4 april club- cross, 18 april jeugd/junior cross; 16 mei clubci'oss; 13 juni clubcross, 20 juni clubcross; 11 juli clubcross, 29 juli super cross; 8 augustus clubcross; 5 september clubcross; 3 oktober clubcross, 31 oktober Zeeuwse Motorcross Trofee. Districtwedstrijden tellend voor het districtskampioen schap: 28 februari. Arkel. 21 maart Vlissingen. 11 april Ble- ijswijk. 23 mei Hardinxveld- -Giessendam. 6 juni Gouda; 21 juni Dordrecht; 1 augustus We meldinge. 29 augustus Rilland- -Bath. Stichting Promotor, Wegraces: 20 juni Wemeldinge. LONDEN - De Engelse voetbal bond (FA) heeft scheidsrechter Dermot Gallagher voor één wedstrijd uitgesloten. Hij is ge-« schorst omdat hij in de competi tiewedstrijd tussen Arsenal en Chelsea (2-0) ernstig in de fout ging- Gallagher verzuimde op 8 fe bruari verdediger Bould (Arse nal) van het veld te sturen, na een woeste charge op Chelsea- spits Vialli. De toenmalige Chelsea-trainer Ruud Gullit sprak na afloop van het duel schande van die over treding, „Bould had de rode kaart moeten krijgen", foeterde hij,In elk land was dat wel ge beurd." RTR/ANP van onze sportredactie OOSTKAPELLE - Zeven za terdagen zaalvoetbal, 135 teams, 1100 spelers en 588 wedstrijden. Het jaarlijkse Zevendorpen- toernooi voor jeugdspelers van zeven Walcherse clubs (Noor manhen, Oostkapelle, Dom burg, Veere, Serooskerke, Meeuwen en VCK) was ook dit seizoen weer een schot in de roos. In de sporthallen van Koudekérke en Oostkapelle en de sportzaal van Westkapelle werd tijdens de1 winterstop fel gestreden om de hoogste eer. Volgens André Toutenhoofd, voorzitter van het Zevendor- pentoemooi, zal gezien het succes het komend seizoen de zelfde formule worden gehan teerd. De winnende teams werden gisteravond in Oostkapelle in het zonnentje gezet. Dat wa ren. A-junioren: Serooskerke; B-junioren: Domburg; C-juni- oren: Oostkapelle; D-pupillen: Veere en E-pupillen: VCK. Sponsor H. Goovers (links) heeft de prijzen uitgereikt aan vertegenwoordigers van de winnende zaalvoetbalteams: John Wiegmans, Ko Meijers, Hans Geertse, Piet de Keuning en Gerard Jobse (van links naar rechts). foto Ruben Oreel Schaken Fries genoot ondanks alles van Olympische Spelen door Peter van Leeuwen HEERENVEEN - De televisie zou niet aan gaan in Joure. Fal- ko Zandstra speelde lang met de gedachte de Winterspelen te ne geren. De liefde voor het schaat sen won het uiteindelijk van de frustratie over gemiste Olympi sche deelname. Hij genoot zelfs van het succes van anderen. Ko mend weekeinde kan Zandstra zijn seizoen redden. De nationa le allround titel, te vergeven in Deventer, is het toegangsbewijs voor het WK, dat twee weken la ter in Heerenveen wordt gehou den. Het was tijdens het EK, in de sneeuw van Helsinki. Falko Zandstra ergerde zich aan de weersomstandigheden, aan de baan, aan zijn eigen prestaties. Hij was de enige schaatser die klaagde in een idyllische omge ving, tijdens een toernooi zon der veel waarde. „Voor de jon gens die naar Nagano gingen was het maar een tussendoortj e Voor mij was het een van de be langrijkste wedstrijden van het seizoen. De vorm was weg. Net in dat weekeinde." Hij was te veel opgejaagd door Olympische limieten, had te vaak moeten pieken op momen ten dat er nominaties en later kwalificaties voor Nagano te verdienen waren. Van een gede gen trainingsopbouw kon ge woon geen sprake zijn. „Ik werd in Helsinki nog vijfde. Eigenlijk niet eens heel slecht, maar je bent als Nederlander verplicht om bij de eerste drie te eindi gen." Hij plaatste zich niet voor de Spelen, werd gezien als een van de grote vexiiezers van het NK afstanden, het kwalificatietoer nooi voor Nagano. „Ik heb daar helemaal niet slecht gereden: twee persoonlijke x'ecords. Ik stond er dus op het juiste mo ment. Alleen, andex-enx-edennog harder. Het niveau lag gewoon ongelooflijk hoog." selga heb ik nog een dagje op het ijs gestaan, toen ben ik terugge reden." Het deed geen pijn zijn collega's in Japan medailles te zien win nen. „Vooraf dacht ik nog: ik laat het helemaal langs me heen gaan. Maar eigenlijk heb ik heel ontspannen zitten kijken en genoten, van de prestaties Ontspannen Hij volgde de Spelen op de tele visie; thuis in Joure, tussendoor nog even in Italië, waar hij met coach Sj oerd de Boer en sprinter Gerai'd van Velde gehoopt had te kunnen trainen. „Het was te warm in Collalbo. Ze konden ons geen goed ijs bieden. In Ba- Linares. Internationaal toernooi, twee de ronde: Anand (Ina) - Svidler (Rus) 1-0, Topalov (Bul) - Kramnik (Rus) 0-1, Ivantsjoek (Oek) - Sjirov (Spa) 0-1Stand; 1. Anand 2 punten, 2. Kramnik 1,5,3. Shi- rov 1, 4. Kasparov 1/2 (1 gespeeld), 5. Ivantsjoek, Svidler 1/2,7. Topalov 0(1). Sportprijsvragen Lucky 10, trekking 24 februari: 1-7-11- 16-19-20-22-23-25-26-27-29-30-38- 47 - 58 - 59 - 63 - 77 - 79 (onder voorbe houd). Toto 8. Eerste prijs: geen winnaar; twee de prijs: 17 winnaars, elkf. 369,40; derde prijs: 289 winnaars, elk f. 54,30. Black (Zïm/9) 6-47-6, Stark (VSt) - Alonso (Spa/4) 6-1 6-7 6-3, Schalken (Ned) - Sal- 'n (VSt) 6-34-6 7-6. Griekenland, competitie: lonikos - AEK 1-1. Portugal, beker, halve finale: Leiria-Por- to 2-3 n.v., Braga-Benfica 2-1. Schotland, competitie: Dundee United- Hibernian 1-1, Kilmarnock-Glasgow Rangers 1-1. Koudekerk aan den Rijn. Oefenwed strijd. FC Utrecht - Legia Warschau 3-2 (0- 1). Doelpunten FC Utrecht: Van Loen, Van Nieuwkerk, Van Haaksman. Volleybal Tennis Linz. Vrouwen, 900.000 gulden. Eerste ronde; Raymond (VSt/5) - Sanchez-Lo renzo (Spa) 6-2 6-3, Gersi (Tsj) - Habsudo- va (Slw) 7-6 opgave, Farina (lla) - Basuki (lno/6) 6-3 6-4, Mauresmo (Fra) - Carlsson (Zwe) 6-07-6, Magdalena Maleeva (Bul) - Glass (Dui) 6-1 6-0, Rittner (Dui) - Dechy (Fra) 6-3 6-3, Kschwendt (Oos) - Stude- nikova (Slw) 6-3 2-6 6-3, Fusai (Fra) - Chladkova (Tsj) 7-5 7-5, Rittner (Dui) - De chy (Fra) 6-3 6-3, Oremans (Ned) - Sidot (Fra) 7-6 6-7 6-3. Londen. Mannen, 1,6 miljoen gulden. Eerste ronde: Korda (Tsj/1) - Prinosil (Dui) 7-6 6-7 6-4, Kafelnikov (Rus/3) - Jo hansson (Zwe) 6-3 6-2, Kucera (Slw/7) - Raoux (Fra) 6-7 7-6 6-4, Dewulf (Bel) - Blanco (Spa) 6-2 7-5, Pioline (Fra) - Clavet (Spa) 6-1 7-6, Gustafsson (Zwe) - Steven (NZe) 6-7 7-6 6-2, Schuttler (Dui) - Damm (Tsj) 7-5 7-6. Oklahoma City. Vrouwen, 340.000 gul den. Eerste ronde: Kruger (ZAf/4) - Mc Quillan (Aus) 3-6 6-2 7-5, Pitkowski F ra/7- Dechaume-Balleret (Fra) 7-6 7-6, De Swardt (ZAf) - Barabansjikova (WRu) 7-6 6-2. Philadelphia. Mannen, 1,5 miljoen gul den. Eerste ronde: Stafford (VSt) - From- berg (Aus/7) 7-6 7-6, Safin (Rus) - Wayne Black (Zim) 6-4 2-6 6-3, Lareau (Can) - Ny- dahl (Zwe) 6-4 6-3, Martin (VSt) - Byron Vught. Champions League. Zevende en laatste ronde: WC (Ned) -Tenerife (Spa) 0-3(11-15 7-157-15). WC uitgeschakeld. Vrouwen. Amstelveen. Cup Winners League. Zevende en laatste ronde: AM- VJ (Ned) - CJD Berlin (Dui) 1-3 (13-15 14- 16 15-9 10-15),. AMVJ uitgeschakeld. Wielrennen Ronde van Valencia. Eerste etappe, start en finish in Calpe: I.Zabel (Dui) 162 km in 4.07.20, 2. Wüst (Dui), 3.Traversoni (Ita), 4. Colonna (Ita), 5. Barbosa (Por), 6. Petito (Ita), 7. Fagnini (Ita), 8, Chanteur (Fra), 9. Simon (Fra), 10. Gentili (Ita), 20. Boogerd, 43. Jonker, 41. Moerenhout, 125. Lotz, 137. Voskamp 0.47,164. Blijlevens 15.28, 170. Dekker 15.36. Ronde van Calabria. Eerste etappe, Pal- mi - Fuscaldo: 1. Leoni (Ita) 171 km in 4.47.46, 2. Frigo (Ita), 3. Mazzoleni (Ita), 4. Balduccl (Ita), 5.Turricchia (Ita). woensdag Eredivisie: Heerenveen - Roda JC. Falko Zandstra. van Gianni, Ids en Marianne." Nagano-gangers komt hij ko mend weekeinde op het ijs niet tegen. Postma en Ritsma ki'egen vrijaf van de schaatsbond en mogen zich in alle rust voorbe reiden op het WK. Gianni Rom- me hoopte op en wildcard voor datzelfde toernooi, maar zag die droom in rook opgaan. Romme zag af van een gang naar Deventer, alleen Jelmer Beulen- kamp lijkt nu voor Zandstra nog roet in het eten te kunnen gooien op weg naar het WK in zij n eigen Thialf. Stoppen Aan stoppen denkt hij geen mo ment. Het is kenmerkend voor een tijd waarin schaatsen een lucratief beroep is geworden. Een tijd waarin Rintje Ritsma de eerste schaats-miljonair is en Gianni Romme en Marianne Timmer hun dubbelslag in Na gano fors te gelde willen gaan maken, „Ik heb niets te klagen, maar met mijn wereldtitel (1993) was ik een paar jaar te vroeg. Ik ben niet binnen, zal straks, als het schaatsen voorbij is, gewoon moeten gaan wer ken," GPD van onze verslaggever ROTTERDAM - Ex-wereld kampioen boksen Regilio Tuur keert terug in de ring. In de aanloop naar de gemeente raadsverkiezingen op 4 maart verzorgt de Rotterdamse zaken man maandag een aantal de monstratiewedstrijden. De voormalige WBO-titelhouder in het zwaarvedergewicht fun geert als lijstduwer van de Rot terdamse Oudei'enpartij. In zijn ondei-steunende rol komt Tuur in spoi'thal Schuttersveld uit tegen drie veteranen. Het gaat om oud-nationaal kampi oen Toon Schuurmans (67), Cock Dullaart (63) en voormalig militair kampioen Gerrit Spaay (61). Het drietal werkt nog we kelijks in sportschool Crooswijk een bokstraining af. Organisa tor van het ludieke boksgala is promotor Aad Veerman. Overigens worden de geruchten steeds sterker dat Tuur daad werkelijk zijn rentree wil ma ken als profbokser. Hij stopte ruim een jaar geleden om zich volledig toe te leggen op een loopbaan in de modewereld. Tuur is sinds eind vorig jaar in Rotterdam eigenaar van een ex clusieve kledingzaak. ANP LINZ - Miriam Oremans heeft de tweede ronde bereikt van het tennistoernooi in Linz. Sjeng Schalken overleefde de ope ningsronde van het toernooi in Philadelphia. Oremans won in drie sets van de Frangaise Anne Sidot met 7-6, 6-7 en 6-3. De tiebreak in de eer ste set werdpasbij 12-10 beslist. Schalken had tegen de Ameri kaan Jeff Salzenstein ook drie sets nodig om de tweede ronde te bereiken: 6-3,4-6 en 7-6. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 21