Afhandeling huistaxaties vertraagd PZC Bonte optocht in Bergen op Zoom Portugees-joodse begraafplaats Middelburg krijgt fraai hekwerk Veere wacht met subsidiëren materialen reddingsbrigades Veere komt WV's tegemoet in wens extra geld voor fusie zeeland woensdag 25 februari 1998 w 18 Gemeenten kampen met forse achterstanden bij afhandeling bezwaarschriften lezers schrijven activiteiten cursussen Carnavalswagens trekken door Bergen op Zoom. foto Willem Mieras doorWendy van der Vliet BERGEN OP ZOOM - Een grote hoeveelheid mensen stond dinsdag zij aan zij naai de jaarlijkse carnavalsoptocht in Bergen op Zoom te kijken. Langs de kilometerslange rou te was geen plekje meer vrij. De meeste mensen kwamen in hun mooiste carnavalskledij naar de optocht. Zelfs de Berg se politieagenten hadden voor de gelegenheid een rode boe- renzakdoek rond him hals ge bonden. De sfeer zat er goed in. De dweilband] es zorgden voor de muziek en toen het zonnetje doorkwam kon de dag voor de véle toeschouwers met meer stuk. Het thema van de op tocht was 'Krabbegat Ave- stad', oftewel Bergen op Zoom Havenstad. Vroeger was Ber gen op Zoom een havenstad, maar de haven werd jaren te rug gedempt. De gemeente is nu van plan de haven weer open temaken. Dat dit een uit stekend thema voor carnaval is, blijkt uit de vele wagens die in de optocht te zien waren. Grote schepen met gekleurde vlaggetjes gleden door de stra ten van hét Krabbegat. Als- eerste wagen kwam het 's Gooischip voorbij. Toeschou wers konden geld in emmertj es gooien ter bekostiging van de optocht. Op de laatste dag van het car naval trok dé 'grootste optocht van Zeeland' weer doorKloos- terzande. Vijf binnen wagens, Wagens uit eigen dorp, en 27 wagens van elders réden mee in de stoet. Daarnaast waren er ook nog vijf prinsenwagens en er sjouwden negentien loopgroepen, waarvan negen grotere met meer dan negen mensen, mee in d,e optocht. Een aantal 'dames' van één der loopgroepen zorgde voor ver koeling van de meest verhitte kijkers. Ze lieten zién hoe bui tenformaat (lange) onderbroe ken vroeger gewassen hoorden te worden: met borstel en groe ne zeep. Een centrifuge had den de wassters niet mee, dus werden de natte kleren af en toe uitgeklopt. Het liefst in de buurt van nieuwsgierige, nietsvermoedende toeschou wers. Sommigen konden nog net op tijd wegspringen, ande ren konden de douche niet meer ontspringen, maar ook bij hen bleef de stemming op perbest. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiter lijk 7 dagen. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. De tijdelijke omheining van de begraafplaats wordt vervangen door een smeedijzeren hekwerk. foto Ruben Oreel door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Het tij delijke hek dat de Portugees-joodse begraafplaats aan de Jodengang in Middelburg nu nog om heint, wordt vervangen. Beeldend kun stenaar Appie Drielsma uit Maastricht heeft een ontwerp gemaakt. Dat voorziet in een smeedijzeren hekwerk en twee bronzen toegangspoorten, bewerkt met bijbelse voorstellingen en teksten. De gemeente wilde graag een hekwerk te rug tussen de begraafplaats en de openba re weg. Het oude was verroest. Dr. A Vos, initiatiefnemer van de herbouw van de sy nagoge, heeft sponsors gevonden die het hekwerk en de twee bronzen poorten fi nancieren. Het hek zelf heeft betonnen poten en davidssterren. Kunstenaar Appie Drielsma is geen onbe kende in Middelburg. De deuren van de Heilige Arlce in de synagoge, waarin de Thora-rollen zijn opgeborgen, is ook van zijn hand. De arke is voorzien van dertien bronzen reliëfplaten met religieuze af beeldingen. Volgende week wordt een begin gemaakt met het plaatsen van het ijzeren hek. De tweede week van april moet de klus klaar zijn. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Walcherse gemeenten beginnen met forse vertraging aan de laatste afwik keling van de bezwaarschriften van de Wet Waardering Onroe rende Zaken (WOZ). Vlissingen heeft twintig procent bezwaren te verwerken, Middelburg en Veere liggen met tien procent op het landelijk gemiddelde. „We hebben in Vlissingen een draaiboek bijgehouden waarin alle fouten die er tijdens het tra ject gemaakt zijn, worden ver meld. Daarvan hebben we pro fijt bij het nieuwe tijdvak, dat loopt van 2001 tot en met 2004. Voor oktober van dit jaar moe ten we het plan van aanpak al indienen", merkt Anissa Ak- dim, beleidsmedewerker wet WOZ van Vlissingen op. Akdim beklemtoont dat het Nieuw praathuis in Yerseke YERSEKE - Het groepje bejaar den dat gebruik maakt van het praathuis in Yerseke krijgt een nieuw onderkomen. Het praat huis aan de Meerpaalweg wordt vervangen door een nieuw ge bouw. Sloop van het oude pand is noodzakelijk omdat het ge bouwtje aan het wegrotten is. Volgens J. van Velzen, voorlich ter van de gemeente Reimers- waal, was het de bedoeling dat er bij het vinden van een nieuw onderkomen samengewerkt zou worden met de Watersportver eniging Yerseke. „Lange tijdlag er een plan om het praathuis te combineren met de huisvesting van de watersportvereniging. Omdat er zoveel tijd overheen ging, heeft de gemeente beslo ten zelf iets te ondernemen." D e gemeente Reimerswaal heeft overleg gepleegd met de gebrui kers van het praathuis, waarna een schetsontwerp is gemaakt. Het nieuwe praathuis gaat 'De Stuurkasse' heten, omdat het lijkt op een stuurhut van een schip. Op basis van het ontwerp zijn twee aannemingsbedrijven uit genodigd een prijsopgave te oveiieggen. Het is de bedoeling dat het nieuwe praathuis nog dit jaar gebouwd gaat worden. Bestuurder III Het is weer verkiezingstijd... Tijd om met modder te gooien naar elkaar en het liefst naar kleinere partijen. Burgemeester Van der Doef kan dit ook niet nalaten, maar het past een onaf hankelijk voorzitter van de ge meenteraad niet (PZC 18-2). Een burgemeester van een zwaar gesubsidieerde partij moest zich schamen om kleinere partijen voor schut te zetten; óók zij zijn democratisch verko zen en verdienen een kans, of ze nu uit 'linkse hoek' of 'rechtse hoek' komen... Dat is democra tie! De heer Van der Doef stelt zich zeer ondemocratisch op. Hij zegt doodleuk dat de kleine par tijtjes weinig bestuurskwalitei ten hebben... Wat een arrogan tie! Is de PvdA ook niet als een kleine partij begonnen met wei nig verstand van besturen? Hij moet niet vergeten dat de men sen van de kleinere partijen in de gemeenteraad vaak erg ge motiveerde burgers zijn, die zich naast een volledige baan inzetten voor hun gemeente raad. En omdat ik weet hoe sommige mensen zich hier hon derd procent voor hebben inge zet, vind ik dat dit respect verdient... En zéker van een burgemeester. Hij is natuurlijk bang dat ervan zijn partij weer stemmen/zetels zullen verdwijnen naar de klei nere partijen zoals: Groen Links, SP en Centrumdemocra ten. Herhaling van 1994? De ge meenteraad van voor 1994 kreeg' klappen te verduren van kleine, voor hun onbenullige partijtjes... Het was gedaan met de gezellige onderonsjes. De heer Van der Doef beweert dat de kleine partijen weinig oppositie voerden, maar de mensen die in de gemeenteraad zaten en nog zitten, weten wel beter. Alleen kregen de grotere partij en meer de aandacht van de bur gemeester. R. van der Molen Bonenburg 4 Vlissitigen Stal II Wethouder Bruinooge is een man van daden en dat verheugt me. Eindelijk eens iemand in Middelburg die wat doet. Als hij die grote klus van 50 centimeter heeft geklaard bij Kees Petiet, stuur dan de bulldozer eens door naar de Beenhouwersin- groot aantal bezwaren in Vlis singen niet automatisch bete kent dat er in Vlissingen slechte taxatierapporten zijn afgele verd. „Lang niet alle taxaties, zullen fout zijn. We hebben het idee dat er soms voor de vorm bezwaar .is'aangetekend. Er wa ren heel vreemde bezwaren bij De invoering van een nieuw fe nomeen, stuit vaak op weer stand." Werkdruk De gemeenten zijn in 1995 be gonnen aan een plan van aan pak voor de nieuwe WOZ. In een keer moest onroerend goed in Nederland getaxeerd worden volgens nieuwe richtlijnen. Ambtenaren voelden zich door het Rijk onder druk gezet en taxatiebureaus werden door de gemeenten met spoed op pad ge stuurd- Ook computerprogram ma's moesten in allerijl geleverd worden. „Er is veel fout gegaan door de snelle invoering van de wet, die vanaf 1997 in werking is getreden. De actie heeft zin gehad, maar het Rijk heeft de werkdruk onderschat", vindt René Hoebeke, ambtenaar be lasting vanMiddelburg. Ook El- la Poppe van de gemeente Veere stelt dat de beschrijving van on roerend goed tot veel meer werk heeft geleid dan vernacht. Kritiek Veel burgers uitten kritiek op de manier waarop de taxatiebu reaus de waarde van een wo ning, garage, kantoor of winkel beoordeelden. „Het was on doenlijk om bij alle huizen naar binnen te gaan. De zogenaamde geveltaxatie kwam voort uit de tijdsdruk. Bij de afhandeling van de bezwaarschriften wor den de panden wel bezocht door taxateurs. Burgers worden vooraf schriftelijk op de hoogte gesteld", vult Hoebeke aan. De drie gemeenten verwachten voor 1 juli van dit jaar alle be zwaarschriften te hebben ver werkt. Nadat de taxatiebureaus advies over de bezwaren hebben uitge bracht volgt een uitspraak van het dagelijks bestuur van de ge meenten. Op de belastingfor mulieren kan voorlopig de nu vastgestelde WOZ-waarde worden opgeven, met de ver melding dat bezwaar is inge diend tegen de vastgestelde waarde. gel, want daar gaat het niet om centimeters maar om meters. Jaren geleden namelijk zetten de gemeente Middelburg en bouwbedrijf De Delta samen een pet op en manipuleerden met de verkoop van de gereno veerde monumentenpanden in het Geeregebied. Aspirant-ko pers werden toen door middel van misleidende toezeggingen over het bestemmingsplan het Geeregebied binnengeloodst. De buit was binnen en het be stemmingsplan kreeg z'n congé, want de nieuw te bouwen flats aan de Beenhouwersingel zou den meer dan drie meter hoger de lucht in rijzen door er nog een etage bovenop te bouwen. Erger nog! De afstand tussen de achtergevels van de flats en de achtergevels van de monumen tenpanden werd met vier meter kleiner gemaakt. Bezwaar in dienen? Vergeet het maar. Wat rest is slechts een dossier van enkele centimeters dik. In de kwestie van Kees Petiet heeft de gemeente zich vijf jaar lang als een gecastreerde kater verscholen achter een dikke boom en een beleid 'door de vin gers zien' gevoerd, en komt nu met een overwinningsgrijns te voorschijn. Rondom het lapje grond verrij zen inmiddels wel andere wo ningen, maar die heeft Kees Pe tiet niet gebouwd. Meneer Bruinooge krijgt van mij een ferme handdruk, geen gouden! Dat is alleen weggelegd voor een super-pg. Mieke Petiet Lange Geere 20 Middelburg door Nicole Kluijtmans KOUDEKERKE - In afwach ting van de nog nieuw op te zet ten Stichting Strandexploitatie Kust Walcheren wil het Veerse college van burgemeester en wethouders een groot aantal ge wenste materialen voor de red dingsbrigades nog niet aan schaffen. Een uitzondering wordt gemaakt voor belangrijk materieel voor de Domburgse Reddingsbrigade en de Vereni ging Reddingsbrigade Vrou wenpolder (VRV). Het gaat om drie portofoons en twee overle- vingspakken voor de strand- wachten in Domburg en acht surfuitrustingen, drie reddings vesten en twee overlevingspak- ken voor de strandpost in Vrou wenpolder. Hiervoor is in totaal 18.800 gulden nodig. Het college van b en w komt slechts voor een deel tegemoet aan de wensen. Zo had de red dingsbrigade in Vrouwenpolder gevraagd om vijftien surfpak- ken en -schoenen, vier overle- vingspakken en drie reddings vesten. Ook wilde de brigade geld voor het volgen ven een EHBO-opleiding en reanimatie. De gemeente wilde de VRV niet helemaal in de kou laten staan. „Het zou immers spijtig zijn als de VRV in het laatste jaar voor de nieuwe strandexploitatie noodgedwongen zou moeten af haken", licht het college toe. De Domburgse Reddingsbriga de had ook gevraagd om subsi die voor de aanschaf van een marifoon, de inrichting van een EHBO-ruimte, de aankoop van rescue cans (drijvers) voor de strandpatrouille, de vervanging van een brancard en de aan schaf van een nieuwe reddings boot. Zij kunnen alleen rekenen op geld voor de aanschaf van twee overlevingspakken en drie portofoons. Van Dixhoorn De verzoeken van de Middel burgse Van Dixhoornbrigade, die actief is in Koudekerke en Zoutelande, worden voorlopig niet gehonoreerd. De strand- wachten wilden onder meer een permanente containerhuis voor de opslag van de boten in Zoute lande en reddingsvesten voor kleine kinderen. Verder hadden alle brigades verzocht om blau we zwaailichten voor op de bo ten zodat de vaartuigen tijdens acties van ambulancehelikop ters duidelijk herkenbaar zijn. Het college wil echter het ver zoek aanhouden totdat er meer duidelijkheid is over de inzet van de helikopter van de Ambu lancedienst Walcheren. Voor de voorbereiding en de op richting van de nieuwe Stich ting Strandexploitatie Kust Walcheren wordt 100.000 gul den uitgetrokken. Het college van b en w gaat uit van een be stuur dat bestaat uit een onaf hankelijke voorzitter, twee le den (deskundigen) die worden aangewezen door de gemeente, een lid namens de Kust VW Walcheren en een lid namens de Federatie van Ondernemers verenigingen in Veere. Burge meester en wethouders houden vast aan het oorspronkelijke voorstel en wijzen een verzoek van de CDA- en de WD-fractie af om ook de direct belangheb benden in het bestuur te verte genwoordigen. Voor deze groep wordt een gebruikersadvies raad in het leven geroepen. Een en ander komt aan de orde tijdens de commissievergade ring economische zaken, die dinsdag 3 maart om 17.00 uur in Koudekerke wordt gehouden. AAGTEKERKE maandag 2 maart: Gymzaal, bewegen op muziek, 10.00 uur. ARNEMUIDEN woensdag 25 februari: Matchpoint '82, tafeltennis, 20.00 uur. donderdag 26 februari: Matchpoint '82, jaarlijks tafeltennistoer nooi voorscholieren van het basisonder wijs, 9.30-plm. 16.00 uur. BIGGEKERKE vrijdag 27 februari: Dorpshuis, koersbal, 14.00 uur. dinsdag 3 maart: Dorpshuis, koersbal, 15.00 uur. DOMBURG woensdag 25 februari: Schuttershof, soos voor ouderen, 13.30- 16.30 uur. Zwembad De Parel, water games, 14.00 uur. donderdag 26 februari: Schuttershof, meer bewegen voor oude ren, 9.15-10.15 uur; volksdansen, 15.45- 17.15 uur. Bowling De Parel, kinderbow- lingtoernooi, 14.00 uur. vrijdag 27 februari: Schuttershof, koersbal, 13.30-16.30 uur. zaterdag 28 februari: Theater De Parel, dansavond (rock-and- roll), Octopusclub, T-shirt schilderen, 10.00 uur. Zwembad De Parel, water games, 14.00 uur; disco-swim-avond, 19.00-23.00 uur. zondag 1 maart: Octopusclub, bekers schilderen, 10.00 uur; kinderfeestmiddag, 14.00 uur. Bow ling De Parel, bowlingtoernooi, 16.30 uur. maandag 2 maart: De Octopusclub, kijkdozen maken, 10.00 uur; tekenfilmfestival, 14.00 uur. Zwem bad De Parel, aquamobiel en bewegen voorouderen, dinsdag 3 maart: De Octopusclub, maskers maken, 10.00 uur. Hof Domburg, squash-instuif, 19.00 GRIJPSKERKE woensdag 25 februari: Gymzaal Kerkring, koersbal, 14.00-16.30 uur. KOUDEKERKE woensdag 25 februari Klim-op, Kerkstraat, 16.30 uur. vrijdag 27 februari: Klim-op, Kerkstraat, 16,30 uur. maandag 2 maart: Klim-op, Kerkstraat, 16.30 uur. MELISKERKE donderdag 26 februari: Ons Huis, koe.rsbal, 9.30-11.30 uur. MIDDELBURG woensdag 25 februari: De Vergulde Baars, bingo van het Zand- stroomkontakt, 10.00 uur. De Kruitmo- len, sportinstuif, 9.00 uur. donderdag 26 februari: De Vergulde Baars, bingo, 13.30 uur. De Ruimte, Herengracht 54, Tai chi voor 50- plussers, 11.00 uur; Yoga, 9.00 uur. Zorg centrum Rustenburg, koersbal, 19.30 vrijdag 27 februari: De Vergulde Baars, start carnavalslam- pionoptocht, 18.30 uur. zaterdag 28 februari: Parkeerplaats NS-station, verzamelen voor excursie Staatsbosbeheer naar bossen Westenschouwen, 13.00 uur. De Woelige Werf, soos met diverse kaart spelen, 13.30-16.30 uur. zondag 1 maart: De Vier Elementen, Breeweg 100, univer sele eredienst van het Soefi Centrum, 11.00 uur. maandag 2 maart: De Ruimte, Herengracht 54, Tai Chi voor MIDDELBURG Tsjechisch, vakantiecursus, 10 avonden van 19.30-21.00 uur. Kennismaking dins dag 10 maart, 19.30 uur. Start cursus dinsdag 17 maart, 19.30 uur in hetZVU- bureau. Zuid-Afrika, modern imperialisme, 5 avonden van 20.00-22.00 uur. Start woensdag 11 maartin hetZVU-bureau. Voor informatie en inschrijving boven staande cursussen: ZVU-bureau, Mid delburg, 0118-634800. OOSTKAPELLE Kooksessie van de Stichting Educatief Toerisme Zeeland, Schoolstraat 4, door Corné Rasenberg, op 14 maart onder het door Nicole Kluijtmans KOUDEKERKE - De vier fuse rende kust WV's in de gemeente Veere kunnen alsnog rekenen op een subsidie van 735.000 gulden in 1999. Dit heeft het college van burgemeester en wethouders besloten. Vorig jaar mislukten de fusiegesprekken omdat de gemeente en de VVV-besturen het niet eens konden worden over de hoogte van het subsidie bedrag. De gemeente is op haar standpimt teruggekomen. De fusie van de vier zelfstandige WV's naar een nieuwe organi satie leidt tot frictiekosten waardoor volgens het college een tijdelijk verhoogd subsidie bedrag is gerechtvaardigd. Op dit moment zijn er nog vier WV's actief in de gemeente. Het gaat om de VW Domburg- Oostkapelle, de WV Veere- Vrouwenpolder, de VW West- kapelle en de VW Zuidwest- Walcheren. De landelijke over koepelende Algemene Neder landse Vereniging voor WV's (ANW) erkent echter niet meer dan één VW per gemeente. De gemeente juicht defusietoe. Bo vendien moet Walcheren op het gebied van promotie en pro ductontwikkeling worden ge zien als een toeristisch recrea tieve eenheid. In het subsidievoorstel dat on der meer dinsdag 3 maart om 17.00 uur in het bestuurscen trum in Koudekerke door de commissie economische zaken wordt besproken, stelt het colle ge voor om tegemoet te komen 50-plussers, 9.00 en 14.00 uur. Sporthal De Kruitmolen, sportinstuif, 13.00 uur; sportinstuif voor 55-plus, 14.30 uur. dinsdag 3 maart: SWO, Molstraat 13, Aerobics, 9.00 en 10.00 uur; stijldansen, 13.00 uur. Zaal Arm. Schuitvlot, jazzgymnastiek, 9.00 uur. OOSTKAPELLE dinsdag 3 maart: Ontmoetingscentrum De Halve Maan, koersbal, 14.00-16.30 uur. SEROOSKERKE vrijdag 27 februari: De Zandput, koersbal, 14.00-16.00 uur. OOST-SOUBURG woensdag 25 februari: Van Duyvenvoordezaal, sportinstuif, 15.00-16.00 uur. donderdag 26 februari: Sporthal De Belt, bowls voor 50-plus sers, 10.00-16.00 uur. vrijdag 27 februari: Sporthal De Belt, gemeentelijke sportin stuif, 9.00 uur; sportinstuif 55-plus, 14.30 uur. zaterdag 28 februaru: Dojo Kiai, snuffelmarkt budovereniging, 9.00-15.00 uur. VLISSINGEN woensdag 25 februari: Sporthal Baskensburg, sportieve recrea tie, 9.00-10.15 uur. Open Hof, soosmid- dag voor 50-plussers, 13.30 uur. Wijk centrum Scheldebuurt, kinderdisco (4 t/m 13 jaar), 19.00-22.00 uur, darten, 19.30-22.30 uur. donderdag 26 februari: Bachten Reede, optreden van De Zingen de Timmerman, 19.30 uur. Theo van Doesburgcentrum, ontmoetingsmiddag voor 50-plussers, 14.00 uur. Wijkcentrum Scheldebuurt, klaverjas sen. 19.30-22.30 uur. vrijdag 27 februari: Clubgebouw VC Vlissingen, bingo van de supportersvereniging, 20.00 uur. Sportfondsenbad, disco-on-ice party, 19.00-22.00 uur. Wijkcentrum Schelde buurt, bingo voor jong en oud, 20.00 uur, klaverjassen, 13.15-16.15 uur. zaterdag 28 februari: Clubgebouw WIK, Adr. Coortelaan 1, start laatste winterwandeltocht, 25 en 40 km tussen-9.00 en 10.00 uur, 5, 10 of 15 km vanaf 10.30 tot 14.00 uur. Binnenstad winkelcentrum, looporkest Olé, 13.00- 16.00 uur. Danssportcentrum Good-Ti mes, vrije dansavond. Wijkcentrum Scheldebuurt, bridge voor beginners, 15.00-17.00 uur; buurtkontakt, 15.00- 18.30 uur. zondag 1 maart: Parkeerplaats Skandia Sauna, start ski trim, 10.30 uur. maandag 2 maart: Wijkcentrum Scheldebuurt, Technica 10, voor meisjes van 10-12 jaar, 18.30-20.00 uur; sjoelen, 18.30-22.30 uur. dinsdag 3 maart: Manege Paardoes, Bosweg 8, open dag, 10.00-21.00 uur. Theo van Doesburgcen trum, ontmoetingsmiddag voor 50-plus sers, 14.00 uur. Wijkcentrum Schelde buurt, koersbal, 13.15-16.15 uur;Techni- ca 10, voor meisjes van 10-12 jaar, 18.30- 20.00 uur; country line dansen, 19.30- 21.00 uur; spreekuurcliëntenraad, 13.30- 16.00 uur. VROUWENPOLDER dinsdag 3 maart: Verenigingsgebouw, koersbal, 14.00- 16.30 uur. WESTKAPELLE dinsdag 3 maart: Hervormd jeugdgebouw, koersbal, 14.00-16.30 uur. ZOUTELANDE maandag 2 maart: Recreatiezaal van De Tienden, koersbal, 14.30 uur. motto 'Lamsvlees op het menu', 10.00- 15.00 uur. Koken voor senioren die reeds een basis- en vervolgcursus koken hebben ge volgd. Data 18 en 25 maarten 1 en8april, van 10.00-13.00 uur. Informatie en opga ve beide cursussen: Schoolstraat 4, Oostkapelle, tel. 0118-581507. Iets te melden? Schrijf, fax of bel de redactie van de PZC in Vlissingen, Oost- souburgseweg 10, 4380 AA, postbus 'l S, fax 0118- 470102, tel. 0118-484470. aan de vraag van de WV's. Ge dacht wordt aan een bedrag van 416.000 gulden in 1998, gevolgd door een subsidiebedrag van 735.000 gulden (75 procent van de personeels- en huisvestings kosten over 1996 plus 8,5 pro cent inflatiecorrrectie) in 1999. De subsidie wordt de jaren erop afgebouwd. De nieuwe kust- VW krijgt in het jaar 2000 nog maar 667.500 gulden en ten slotte 600.000 gulden in 2001. Daarnaast verleent de gemeen te een bijdrage van maximaal 70.000 gulden op jaarbasis voor het aanstellen van een interim directeur. Verder verbindt de gemeente voorschriften aan de subsidie. Zo moet de VW zelf opdraaien voor de tekorten. Eventuele overschotten mogen wel wor den opgespaai-d.De subsidie voor de interim-directeur is bo vendien tijdelijk van aard en ook bestemd voor onderzoek naar de samenwerking/integra tie tot een regionale WV. In het beleids- en werkplan van de ge fuseerde VW moeten ook voor stellen voor deze integratie worden aangedragen. MIDDELBURG Jeu de boules - Club Jeu de Bou les Middelburg houdt zondag het jaarlijkse lentetoemooi in de manege van De Gouwe Reij- ers in Serooskerke. De wedstrij den beginnen om 10.30 uur Rond 17.00 uur staat de prijsuit reiking op het programma. koersbal, 14.00- koersbal, 14.00- koersbal, 14.00-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 18