Fl. vr. gez. kl. gebr. gn. bezw. Forse groei aardappel verwerker PZC Ondernemers onderschatten komst euro Terneuzense cafébaas krijgt boete omdat hij op eigen terras bleef zeeland 19 ondernemend zeeland Lamb-Weston/Meijer investeert 100 miljoen gulden in fabriek Kruiningen Boete van 2500,- voor drankrijder agenda zaterdag 21 februari 1998 door Willem van Dam Een huwelijksannonce uit de jaren veertig: 'Burger meisje, 30 jr., uit zakenmilieu, R.K. aantr. versch., fl. huis- vr., kindje van 3, z.k.m. besch. heer tot 40 jr., zakenman of ambtenaar met goede positie om tot een gel. huwelijk te ge raken'. Een contactadvertentie uit de jaren negentig: 'Goedlachse eigenz. meid van 30 jr., die een rokend en sportief karakter heeft, wil een rel. met een on- geb. vlotte goed gebekte vent (mooi lijf is meegenomen) van 30 tot 38 jr. HBO-niv., Ifst. O. vh L. Alleen br. met f. wordt beantwoord. In week 25/26 vindt de keuring plaats. Houdt deze datum vrij!'. Tussen de één en twee miljoen Nederlanders zijn op zoek op naar een partner. De een zoekt het geluk in de kroeg, de ander probeert het via een bemidde lingsbureau. Steeds meer mensen plaatsen een adver tentietje waarin zij zichzelf in de aanbieding doen. De psy choloog dr. Wil Zeegers vlooi de vele duizenden van die ad vertenties dooi'. Dat leverde een vermakelijk boekje op: Op zoek naar een Kanjer. De con tactadvertentie als spiegel van de samenleving. R.K. jongedame uit onderwij zersfamilie, 30 jr. door omst. verhinderd kennis te maken, zoekt knm. m. R.K. heer, vaste pos. voor spoedig huwelijk. (Volkskrant, 1947) Waarom zijn we elkaar nog niet tegengekomen? Hoewel ik een prima leven leid hen ik (vlotte meid, 32 jr. ac., leuke kop, prima joh) toe aan een probleemloos maatje. Hou je ook van gezelligheid, uit en thuis, humor en stijl, ben je zelfverzekerd, optimistisch en wil je naast je drukke baan nog meer van het leven genie ten dan ben ik razend nieuws gierig naar jouw brief! (NRC Handelsblad, 1996) Tussen die R.K. jongedame en die vlotte meid met leuke kop liggen vijftig jaar én een we reld van verschil van verschil. Kennismakingsadvertenties schilderen feilloos een beeld van de heersende mores. In de jaren van de wederopbouw dienen de huwelijkskandida ten vooral 'beschaafd', 'net' en 'degelijk' te zijn. Een kl. gebr. was geen bezwaar. Daar dien de dan wel iets tegenover te staan; het bezit van een vaste betrekking, een eigen woning, een automobiel, ja, soms zelfs van een bromfiets, strekte in vele gevallen tot aanbeveling. Etalage Niemand die zich nu nog op een rijwiel met hulpmotor op de huwelijksmarkt begeeft. Zulks maakt geen indruk meer. Wie tegenwoordig een kans wil maken dient iets ge heel anders in de etalage te zetten. 32 jaar en nog maagd. Rijp voor dekermis? Of krijg ik nog een kans op liefde? Ik, vrouw, houd van wandelen en natuur, zoek lieve knul met gevoel voor humor, 'n zonnig humeur en meer. Etentje? Film? Schrijf! (MINI, 1997) Bij het aanbieden van een der gelijke advertentie zou in de jaren zestig op de meeste ad vertentie-afdelingenvan dag en weekbladen met grote ont steltenis naar het rode pot lood zijn gegrepen. Er werd daar nauwlettend op toege zien dat in de kolommen geen mededelingen van onwel voeglijke aard verschenen. Geen denken aan dat er an nonces werden geaccepteerd die haaks stonden op de gel dende normen. Advertenties van homoseksu elen werden met grote beslist heid geweigerd. Een enkele keer slipte er wel eens een tus sendoor: 2 Nichten 20 en 29 jaar z.k.m. 2 ser. j. m.hoeven geen neven te zijn. (Het Pa rool, 1961). De contactadvertentie is een spiegel van de samenleving. foto Ruben Oreel Dat leverde de verantwoorde lijke functionaris dan een for- sereprimande op. Lieve vriend Wie neemt tegenwoordig nog aanstoot aan een oproep als: R.k. pastoor, 49 jaar, midden v.h. land zoekt lieve vriend 30-40jr. - niemand toch? Hoe wel, noteert Zeegers, „Het Re formatorisch Dagblad se lecteert vandaag de dag zelfs nog streng onder de 'persoon lijke oproepen'. Hierbij is de zendings- of bondsdag de eni ge toegestane plaats voor ken nismaking. Oproepen die naar andere ontmoetingsplaatsen verwijzen (zoals de trein) wor den niet geplaatst." Bij de meeste dag- en week bladen is inmiddels ook het laatste taboe verdwenen; ad vertenties waarin seksuele fantasieën volledig de vrije loop wordt gelaten: Aantr. zeer. hartst., teder en sensueel welp je, 40, zkt. lieve maar onverbiddelijke, zware loellustige Sur. leeuwin met forse, plaagzieke voeten, open muiltjes en gelakte teenna gels. (Volkskrant Het Pa rool, 1996). Nog niet eens zo heel lang ge leden werd het plaatsen van een contactadvertentie of het inschakelen van een huwe lijksbureau gezien als een ui ting van wanhoop, als een daad van vertwijfeling. Wie langs deze onsympathieke weg op zoek ging naar een flinke, nette huishoudelijke vrouw of een besch. ontw. heer, goede pos. werd be schouwd als een beklagens waardige kneus. Maar de nederige steller dezes is een zelfbewust mooi bruinogig meisje geworden dat weet wat zij wil: een mooi, integer vriendje. Oudere, kleine, kale en dikke heren niet reageren! De eerlijkste contactadver tentie troffen wij echter vele jaren geleden in het weekblad Vrij Nederland aan: Nette jongeman zoekt kennis making met vies meisje. Wil Zeegers: Op zoek naar een kanjer - contactadvertenties in Nederland; uitgeverij Bert Bak ker door Claudia Sondervan KRUININGEN - De Ameri kaans-Nederlandse aardap pelverwerker Lamb-Weston/ Meijer investeert circa zestig miljoen gulden in de fabriek in Kruiningen. De capaciteit van de fabriek wordt met vijftig procent uitgebreid tot een aardappelverbruik van 600.000 ton per jaar. Daar naast wil de producent nog eens veertig miljoen investeren in een warmtekrachtcentrale en een extra diepvrieshuis. De uitbreiding wordt tussen maart dit jaar en augustus 1999 uitgevoerd. De investering plaatst de fa briek in Kruiningen bij de grootste producenten van diepgevroren aardappelpro ducten ter wereld en volgens Goese vestiging beste van Profile Tyrecenters GOES - Profile Tyrecenter Tis- sink in Goes is door de hoofdor ganisatie in Veenendaal uitge kozen als beste vestiging van Nederland in 1997. Er zijn 75 autoservicebedrijven in Ne derland die aangesloten zijn bij Profile Tyrecenter. De Veenendaalse organisatie liet een bureau een klantenon- derzoek uitvoeren met anonie me rapporteurs die zich aan dienden als klanten. Directeur Jan Murre en zijn zoon Gerco kregen de 'Gouden Ventieldop' omdat zij op eentiende na de maximale score uit onderko men, ontvangst en advisering van klanten, service en indruk haalden. Het Tissink-service- bedrijf is sinds twee jaar geves tigd in een nieuw pand aan de Verrijn Stuartweg. Bij de tien best scorende be drijven staat op een gedeelde achtste plaats het tweede Zeeuws bedrijf van Profile Ty recenter Tissink: de vestiging in Middelburg aan de Hercu- Lamb-Weston/Meijer als de grootste in Nederland. De ver nieuwing draait om capaci teitsvergroting, hogere effici ëntie en verminderde milieubelasting. Nieuwe ma chines worden geïnstalleerd om nieuw ontwikkelde pro ducten te maken. De fabriek in Kruiningen moet door de investeringen de grootste producent van diepgevroren aard appelproducten in Nederland worden. foto Dirk-Jan Gjeltema Lamb-Weston/Meijer is in on derhandeling met diverse aan bieders, onder wie Delta Nuts bedrijven, om op het terrein in Kruiningen een warmte krachtcentrale te bouwen. Daarnaast moet er een volau tomatisch diepvi'ieshuis ko men voor 30.000 palletplaat sen om de koude opslag gelijke tred te laten houden met de toe genomen productie. Deze twee projecten brengen de totale investering in Krui ningen op meer dan honderd miljoen gulden in de komende twee jaar. Directeur K. Meijer verwacht beide projecten in drie tot vier maanden te kun nen gunnen. De bouw zou bij voorkeur nog dit jaar moeten beginnen. De uitbreidingen en nieuwbouw brengen vijftien nieuwe arbeidsplaatsen mee voor de fabriek op een huidig totaal van 475, zegt Meijer. Toeleveranciers Volgens Meijer is een omvang rijker aanwas van werkgele genheid te verwachten bij de toeleveranciers van Lamb- Weston/Meijer. De forse inves teringen zullen de posities van Belgische en Nederlandse aardappelboeren verbeteren door de verhoogde afname en de regionale leveranciers van machines en technisch onder houd stimuleren. Lamb-Weston beoogt een posi tie als voorkeursleverancier in de fastfoodsector, bij overige horeca en supermarkten in Eu ropa en het Midden-Oosten. De fabriek in Kruiningen maakt onder meer frites, aardappel- vlokken en aardappelspeciali teiten in grote verscheiden heid. Een voorbeeld is de Stealth frites, een patat voor zien van een aardappelzet- meellaagje en met lange houd baarheid en zeer goede smaak als kenmerken, aldus de fabri kant. In het najaar van 1996 hevelde het bedrijf de activiteiten van de fabriek in Eemshaven over naar de vestiging Kruiningen. De vestiging Eemshaven werd gesloten. Met de activiteiten in diepvriesproducten en aardap- pelvlokken kwam een veertig tal noordelijke medewerkers over naar Kruiningen. De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Claudia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk worden aan geboden aan de redactie van de PZCpostbus 18, 4380 AA Vlissingen, of via fax 0118-470102. Profile Tyrecenter, eenfranchi- seformule die ook in België in middels achttien vestigingen kent, levert en monteert ban den, uitlaten, accu's, remmen, schokdempers, sport velgen en dergelijke en verzorgt APK- keuringen en kleine onder houdsbeurten. door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Nog tien maanden tot de euro: het grote aftellen is begonnen. Op 1 januari 1999 duikt de Europese munt op in ons betalingsverkeer. Maar het gros van de ondernemers negeert tot nu toe de gevolgen van die monetaire re volutie. MKB-Nederland wil de Zeeuw se ondernemers wakker maken met een thema-avond over de nieuwe munt. Dinsdag 17 maart heeft het onderne- mersverbond H. Lamberts, manager in ternational desk van ABN Amro Breda, uitgenodigd uit te leggen hoe de euro in midden- en kleinbedrijf gaat ingrijpen. De thema-avond in hotel Ameville be gint om 20.45 uur. Managersvereniging Nive kring Zee land houdt dinsdag 21 april een bijeen komst over de euro en voorbereidingen binnen bedrijfsorganisaties. Spreker is W. D. A Streefkerk, senior projectma nager van de afdeling euromarketing van ABN Amro Amsterdam. De bijeen komst begint om 16.45 uurbij ABN Am ro aan de Kousteensedijk in Middel burg. De wisselkoersen van de landenvaluta's in euro worden op 2 en 3 mei tijdens de Eurotop in Londen vastgesteld. Deze zomer begint de productie van de con tante euro in munt. en biljet, die medio 2002 gangbaar moet zijn geworden. De girale euro zal daarentegen meteen een hoge vlucht nemen. Aandelen en obli- gatiekoersen krijgen eui'onoteringen. Internationale bedrijven mogen van toeleveranciers verwachten dat offertes in euro gesteld zijn. Wat de euro bedrijven gaat aandoen, schatten veel directeuren laag in. In een lijst vanzestien factoren die de bedrijfs voering de komende jaren beïnvloeden, plaatsten ondervraagden in een onder zoek van het Nederlands Centrum Di recteuren de euro bijna onderaan: op nummer vijftien. Zij zien de komst van de euro als een louter technisch vraag stuk dat de administratie en automati seringsafdeling wel even oplost. Maar ook de financiering en het beheer van fi nanciële middelen, juridische en fiscale zaken, personeel en opleidingen, mar keting, verkoop en inkoop krijgen last met de euro. De eenmalige kosten voor aanpassing voor het bedrijfsleven belopen de vijf miljard. Daar tegenover staat een direct structureel voordeel van twee miljard gulden per jaar. Prijsstelling Alles dient aangepast te worden: van winkelwagentje, kauwgomballenauto- maat en kassabon tot management-in- formatiesysteem, salarisadministratie en prijsstelling van producten. Met na me dat laatste heeft aandacht nodig: in ternationaal is bepaald dat de euro prij zen niet mag opdrijven, maar uit de letterlijke vertaalslag kunnen prijzen rollen die uit marktoogpunt niet zo wenselijk zijn. Ondernemers moeten een nieuwe ba lans vinden tussen te leveren dienst of product en de betaling, om niet met een immense berg klein muntgeld te hoeven werken. Een pint van twee gulden afre kenen op 91 eurocent levert zo'n pro bleem op. Een hoeveelheid bier tappen die past bij betaling met één euro niet. Een forse kostenpost ook vormt de pe riode tussen 1 januari en 1 juli 2002, waarin de oude guldenmunten en de nieuwe euromunten naast elkaar als wettig betaalmiddel gelden. Kassa's dienen daarop voorbereid te zijn. Het winkelwagentje, de snoepautomaat en het betaaltoilet, bij vooi'beeld, dienen in dat half jaar zowel een gulden- als een euro-ontgrendeling te hebben. Overigens bhj ven ook na het definitieve afscheid van de gulden de oude munten en biljetten nog lang inwisselbaar voor de nieuwe munteerxheid. door Hans Heijt TERNEUZEN - De 28-jarige Terneuzenaar koxi zich voor stellen dat hij een straf kreeg voor het bezit van een stroom- stootwapen. Maar dat hij werd veroordeeld omdat hij zich niet van zijn eigen terras wilde ver wijderen, vond de horecaonder nemer belachelijk. Met de geld boete van in totaal 1020 gulden was hij het niet eens. De Terneu zenaar legde de politierechter uit dat hij op die warme zomer nacht niets kwaad in de zin had en dat de politie beter energie had kunnen steken in het op pakken van vechtersbazen met wapens op zak. De Terneuzenaar stond gisteren voor de politierechter, omdat hij in augustus 1996 geen gehoor had gegeven aan het bevel van de politie zich uit de Nieuw- straat te verwijderen. Verder moest hij zich verantwoorden voor het bezit van een stroom stootwapen. De man verklaarde dat hij in die zomernacht met enkele mensen op een terras zat, toen een eindje verdei-op twee groepjes van vier mannen met elkaar op de vuist gingen. „De politie kwam met acht mensen, maar liet het ene groepje weglo pen en stond toe dat de andere club shoarmazaak Amigo bin nenstapte", Vei'klaarde de 28- jarige man. „De politie kwam daarna naar ons toe en zei dat we ons van het terras en uit de Nieuwstx-aat moesten verwijde ren." Vogeltjes De Terneuzenaar veildaarde dat hij zelf een dancing met ter ras in de Nieuwstraat heeft en boven zijn zaak woont. Hij zag daarom geen reden om te ver trekken. „De politie kwam toen direct met honden en knuppels. Dat vond ik belachelijk. Als ze de grote jongens met iets in hun achterzak zien lopen, kijken ze naar de vogeltjes. Maar de sim pele burger pakken ze wel aan." De man gaf toe dat hij een stroomstokwapen in zijn bezit had en dat hij dat uitsluitendge- bruikte voor zelfverdediging ixx zijn horecazaak, Officier van justitie mr. G. C. C. Lewin vex- Idaarde dat de Terneuzenaar strafbaar was, omdat het niet opvolgen van een wettelijk be vel sti'afbaar is. „De politie moet zijn werk kunnen doen, Ook als dat betekent dat u zich van uw eigen terras moet ver- wij deren. Verder had u kunnen weten dat het in Nedexiand ver boden is een stroomstootwapen te bezitten." De officier van jus titie eiste een geldboete van 1020 gulden. Politierechter J. Begheyn nam die eis over: TERNEUZEN - Twee keer in een korte tijd liep een 34-jarige inwoner van Sas van Gent in Nederland tegen de lamp we gens rijden onder invloed. Hij was er ook al in België voor ver oordeeld. De Terneuzense poli tierechter J. Begheyn legde de Sassenaar gisteren een boete van 2500 gulden en negen maanden rijontzegging op. Officier van justitie C. Lewin had een boete van 3500 gulden geëist. Een 32-jarige Terneuzenaar kx-eeg een boete van 225 gulden, omdat hij op 14 december vorig jaar onder invloed van alcohol op zijn fiets in zijn woonplaats x-eed, en een 49-jarige Hoeke- naar kreeg een boete van 1250 gulden, zestig uur dienstverle ning en negen maanden rijont zegging wegens i-ijden onder in vloed in juli vorig jaax-. EVENEMENTEN zaterdag BROUWERSHAVEN - Het Tonnenmaga- zijn, 10-15..30 uur: Modeltreinenbeurs; v.m. Stadhuis, 20 uur; Kamermuziekcon- certdoortrio Mirjam Karres(piano), San dra Karres (viool) en Rogier van der Tak (altviool); BURGH-HAAMSTEDE - Achterweg, 12 uur: Start straörieèn; GOES - Sionkerk, 19.30 uur: Zang- en or gelavond; Bethelkerk, 20 uur Optreden van gospel koor Discipel; 't Beest, 21.30 uur: Optreden van de mu ziekgroep De Kift; HAAMSTEDE - Muziekcafé Branden- burgh, 20 uur: Formatie Mixed Up, coun- trymuziek; HEINKENSZAND - De Stenge, 19.30 uur: Optreden van gospelduo Lighthouse; KORTGENE - De Pompweie, 21 uur: Op treden van de Zuid-Bevelan dse band Blisters; MIDDELBURG - Wijkgebouw De Vergul de Baars, 9-14 uur: Rommelmarkt; Nieüwe Kerk, 19.30 uur: Koor- en samen- zangavond m.m.v. zangvereniging Sur- sum Corda; Stadsschouwburg, 20 uur: Flairck brengt de muzikale theatershow 'Lijf in Con cert'; Mlnitheater, 20.30-uur: Het Middelburgs Theater speelt 'Wiens leven is het eigen lijk?'; Kloveniersdoelen, 20.30 uur: Pianiste Kyoko Hasimoto speelt de 24 préludes van Claude Debussy; OOST-SOUBURG - Buurthuis De Zwaan, 14-16 uur Kindercarnaval; VLISSINGEN - Arsenaaltheater, 10-17 uur: Beurs voor spiritualiteit en inzicht; Sporthal Baskensburg, 10-16 uur: Snuf- felmarkt; Rockcafé Gommert, 21 uur: Optreden van de band Vanity 4; Café Spinnewiel, 22 uur: Concert The Unknown; WESTKAPELLE - Westkapelle Herrijst, 20 uur: Jubileumconcert door muziekver eniging OKK; ZIERIKZEE - Theater Mondragon, 15 uur: Jeugdkomedie Amsterdam speelt de musical 'Ik wil hier weg'; Brogum, 21.30 uur: Tropical Night met optredens van Carlos Gomez Tropical Cinco en Cardacé. EVENEMENTEN zondag GOES - Muziekschool, 12 uur: Koffiecon cert door het Griekse trio Narkissos; Café De Pompe, 16.30 uur: Elvis Ramone Bros; MIDDELBURG - Celtic Pub The Duke, 15 uur: Optreden van de folkband Opses- sion; Concertzaal, 15.30 uur: Polo de Haas Friends met het familieconcert 'Lieg beesten'; SLUIS - Raadszaal van het Belfort, 11 uur: Koffieconcert door duo Symforosa; TERNEUZEN - Porgy Bess, 16 uur: Con cert Roy Hargrove meets Cedar Walton; VLISSINGEN - Strandpaviljoen Panta Rhei, 17 uur: Zanger/gitarist Kees Meer man; BERGEN OP ZOOM - Roxy, zat. 12,14,18 en 20, zon. 12 en 16 uur: Flubber (Ned.); zat. 14, 17.30 en 21.15, zon. 14 uur: Tita nic; zat. 12 en 16, zon. 12 en 14 uur: Anas- tasia;zat. 21.45 uur: Devil's Advocate; Cinemactueel, zat. en zon. 14 en 16 uur: Flubber (Ned.) en Anastasia; zat. en zon. 18.45 en 21.30 uur: Flubber (origin.); zat. en zon. 18.30 en 22.15 uur: G.l. Jane;zat. en zon. 14,18.30 en 21 uur: Titanic; GOES - Grand, zat. en zon. 14 uur: Anas tasia; zat. 16 uur: Spice World the movie; zat. en zon. 19.30 uur; Titanic; HULST - De Koning van Engeland, zat. 14 uur: Anastasia, Hercules en Home Alone; zat 14 en 19.15, zon. 18.45 uur: Flubber (Ned.);zat. 14,17.45 en 21.30, zon. 19 uur. Titanic; zat. 19.15, zon. 21.30 uur: Devil's Advocate; zat. 19.15 en 22, zon. 18.45 en 21.30 uur: As good as it gets en Event Ho rizon; zat. 119.15 en 22, zon. 18.45 uur: Seven years in Tibet; zat. 21.30, zon. 19 uur: The Postman;zat.22,zon. 21.30 uur: G.L Jane; MIDDELBURG - Cinema, zat. 19.30, zon. 20.30 uur: The Full Monty; zat. 22 uur: L'Appartement; OOSTBURG - Ledeltheater, zat. 14 uur: George uit de jungle; zon. 14 uur: Spice Girls; zon. 20 uur: Tomorrow never dies; VLISSINGEN - Alhambra, zat. en zon 14 uur Mortal Kombat 2 en Anastasia; zat en zon. 14 en 19 uur Flubber; zat. 14 en 19, zon. 19 uur: Event Horizon; zat. en zon. 19 en 21.45 uur: As good as it gets; zat. 18 en 22, zon. 14 en 19 uur: Titanic; zat. en zon. 21.30 uur: Seven years in Ti bet en G.I.Jane; TENTOONSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM - De Mollegangen, zat. 10-17 uur. 'Kunst verheven tot de elf de macht' (t/m 1/3); StuArt Galerie, zat. 11 -17 uur: Jeltje Rats- ma, houtskool en acryl (t/m 14/3); Markiezenhof, 14-17 uur: Josef van Ruyssevelt, een schildersleven (t/m 31/5); BURGH-HAAMSTEDE - De Bewaerscho- le, zat. 13.30-16.30 uur: Henk A. Backer, fotocollages en digitale fotocomposities (t/m 28/2); CLINGE - Galerie Esprit, 13.30-17.30 uur: Simons Woudwijk, schilderijen (t/m 8/3); GOES - Galerie Van den Berge, zat. 13-17 uur: Ton van Kints, recente werken (t/m 7/3); Goes Museum, zat. 13-16 uur: Mathisse Arendsen,div. werken (t/m 1/5) GRIJPSKERKE - Boerderijgalerie De Os- seberg, zat, 14-17 uur: Werken vijf kun stenaars (o.a. beelden en tekeningen) t/m 28/2); KAPELLE - Fruitteeltmuseum, zat. 10-17 uur: 'Banana-mania' (t/m 27/3); KATTENDIJKE - Atelier De Kattenbeker, zat, 13-17 uur: Rineke Wijnakker, schilde rijen en tekeningen (t/m 4/4); MIDDELBURG - Zeeuws Museum, zat. 11-17, zon. 12-17 uur: 'Nehalennia 350 jaar'(t/m 1/3); 'Saudara', portretten en (levens)verhalen van oudere Molukkers (t/m 1/3); Zeeuwse Bibliotheek,zat, 10-13 uur: Bea trix in Zeeland, foto's (t/m 28/2); Tien Heestermans, De Groene Muze (t/m 7/3); 'Ik heb nog nooit één snipper papier ver nietigd' (t/m 11/4); Galerie'De Vier Gemeten', zat. 11-17 uur. 'Veerse Joffers Gasten', schilderijen van diverse schilders (t/m 21/2); De Vleeshal, zat. 13-17 uur: 'Space Inva der', werk van Lara Schnitger (t/m 21/2); Metro SKuiperspoort, zat. 13-17 uur: Werk Martina Florians (t/m 28/2); Galerie T, zat. 11-16 uur: Marijke Ardon (schilderijen), Loek den Hollander (beel den) e.a. t/m 28/3); GHL-galerie, 13-17 uur. Stijn Kriele, in stallatie (t/m 22/2); Galerie Icon, zat. 10-12 en 14-16 uur: An neke van der Feer (Veerse Joffer), aqua rellen en tekeningen (t/m april); Depot, zon. 14-17 uur; Lonneke Pastoor, schilderijen grafiek (l/m 30/3); Galerie 't Haentje te Paart, 14-16.30 uur: Hermine van Rooy, 'foto en druk' (t/m 15/3); OOSTKAPELLE- Zeeuws Biologisch Mu seum, 12-17 uur: Naar de haaien (t/m 1/3); OOST-SOUBURG - Bibliotheek, zat. 10- 12.30 uur: Werken fotoclub De Draadont spanner (t/m 21/2); OUDDORP - Bezoekerscentrum De Gre- velingen, 10-17 uur: Werken cursisten cursus Natuur en Fotografie (t/m 25/3); SLUIS - Raadskelder, 14-17 uur: Frits van Til, olieverf op linnen (t/m 22/2); TERNEUZEN - Bibliotheek, zat. 9-12 uur: Ruth Kübler, foto's (t/m febr.); VLISSINGEN - Bellamy 19, 13-17 uur: 'The Looking Glass', Jan Zembsch, schil derijen (t/m 22/2); Galerie H. Meijaard, 14-17 uur; Milenko Divjak, schilderijen (t/m 15/3); WISSENKERKE - Galerie De Praktijk, zat. 13-18 uur: Werk van diverse kunstenaars (t/m 4/4); WOLPHAARTSDIJK Galerie De Hoekweide.zat. 13-17 uur: Werken diver se kunstenaars (t/m 6/3); IJZENDIJKE - Streekmuseum, zat. 13-17 uur: Werk van 5 fotografen de geschie denis van de camera (t/m 28/3); ZIERIKZEE - Noordhavenpoort 2, 11-17 uur: Peter Jansen, schalen, keramiek en schilderijen, Samia, sculpturen (t/m 8/3). HULPCENTRA Alarmnui geheel Zeeland: tel. 112. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zee land, tel. 0118 412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 0118 615551 (dag en nacht bereik baar). Chr. Hulpdienst Zeeland voormensen in nood, tel. 0118 625414. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118 469869 (dag en nacht bereikbaar). Kindertelefoon Zeeland, tel. 0800 0432 (gratis), dag. van 14.00-20.00 uur. Bureau Vertrouwensarts Kindermishan deling, tel. 0118 628800. Aids Infolijn, tel. 0118 638384. BEfl RUBRlEj RIIN M VAN DE I TOT Düj Afxldoornjct )e Twcnd bereikt u met - sturen van ee Alleen s<f U betaalt aileel en... in I UUflj Uw foto's afgcdfl Pspierrvoor hclJ Per afdruk 99 cl ipp gevr. £0WVm 5*r Zeer hoge pt. 16; •6>3252 t Derenplavuizen t/m vrijdag vana M/VM/MV/V i Persoonlijke mSÊft» j.Iiemiddal-ng, '"- uitgebreid intake gesprek. j laag inschrijfgeld, NNISMAKINC,/RELATIE DIVERSEN TROUWSERVICE FOTO H VLIS' iNGEN' GOf SKIökst Mir JELBUfV Hf LSTSttw *T RNEUZ£Ni -IERIKZEE ff' .utóifoTosraur iar Sticht ng Date wbaarheid - Efetrokkenheid Bereikbaarfeid vil speciaei voor kunt onze consuiC-ml vvvkwijzö. waarbuit zelf uw eertn afboeken onzê 1 vddeteg, 1 NS, mw. Maast 0117-386007 iw, De Nooijer,|0113-215049 Cftfingen ai 30 jaar R«!ai(ebe?oici;5t)i»tg iorwis^fes Uw ga/amig VITA NOVA •eer 300 AA Apex! 1 bi/Nieuw Perspecaef' Spaarbriefbeurs 'hoven, 040-2457G80. Dis- Arbeidsconflict? tor Adviesbureau COsfTQN j imtkron Computers j Nptie Thfliée tffiTSjecïiiacht/: dames j zoeken Nederlandse man vobr séfiëuze, MiivewJe mia- (ie; <36en--aöx Into. Th Nie-. I mans K-'/i.u 0?(Kir>23U03 I Haiio kduU hö? Misschien kunnen we het samen warm k'ijgem Hou jijiook van kinde ren. lokker öten en af en toe eenstrandwandeling en een keertje Jekker op stap; schrijf dfln dezd 3?-j8tio6 jongeman eens Bi. o. m GI38 van dis blad. - OSIRIS relatievorming: vont si geinspiieferdemense 426, 2Ü50 AK LisSö, 419209

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 19