Seniorenwoningen Hulst gewild PZC Sloebers in Clinge op herhaling na jubileumfestijn met Rowwen Hèze ROC mogelijk in Rietvliet-pand Hulst Ook aandacht voor leefbaarheid in recreatievisie Oostburg verheldert regels voor vliegers, honden en paarden LTO: handen af van varkensrechten ipim zeeland 14 Te veel belangstellenden voor appartementen aan Van der Maelstedeweg WATERSCHAP DE DRIE AMBACHTEN donderdag 19 februari 1998 door René Hoonhorst HULST - De Woonstichting Hulst verkoopt de laatste jaren zo'n 25 duurdere huurwoningen per jaar. De corporatie bouwt haar woningvoorraad echter niet af, want er worden jaarlijks ook weer nieuwe huizen ge bouwd. De Woonstichting richt zich bij die nieuwbouw vooral op seniorenappartementen en multifunctionele woningen in en vlakbij de binnenstad. Aan de Van der Maelstedeweg" zijn al vijftien appartementen voor senioren in gebruik. De Woonstichting laat er momen teel elf bijbouwen, die aan het eind van dit jaar voor bewoners beschikbaar moeten zijn. Belangstelling De belangstelling voor de senio renappartementen binnen en vlakbij de Hulster wallen is ont zettend groot, meldt directeur H. Hageman van de Woonstich ting. „Er zijn veel ouderen die op een gegeven moment geen zin meer hebben in de rompslomp van een eigen huis. Ze willen af van de te grote tuin of van het terugkerende onderhoud en kiezen voor een comfortabel appartement, dichtbij alle voor zieningen van de stad. Daar naast is het uitzicht op de bui tenvest en de wallen natuurlijk ook fantastisch aan de Van der Maelstedeweg," De nieuwe appartementen zijn zeer gewild en de Woonstichting kan niet alle belangstellenden ter wille zijn. „De toewijzing zal binnenkort plaatsvinden", ver wacht Hageman. Bezwaren De directeur hoopt binnen niet al te lange termijn ook binnen de wallen weer seniorenappar- tementen te kunnen aanbieden. De corporatie heeft plannen ge reed liggen voor de bouw van twaalf appartementen - iets minder luxe en dus goedkoper dan die aan de Van der Maelste deweg - en vijftien multifunc tionele woningen in de Tuin straat. De bouw van die woningen had al begonnen moeten zijn, maar bezwaren van omwonenden zorgden voor vertraging. Hageman: „Nadat wij de omwo nenden hebben ingelicht, is er helaas nog een bezwaar aange houden. We kunnen dus nog steeds niet beginnen. Ik hoop dat alle procedures voor de zo mer zijn afgerond, dan zouden de woningen vóór de zomer van 1999 nog klaar kunnen zijn." door René Hoonhorst HULST - Het Regionaal Oplei dingen Centrum (ROC) krijgt mogelijk onderdak in een ge bouw van het Reynaertcollege in Hulst. Wethouder P. Wee- maes (onderwijs) heeft het op leidingscentrum voorgesteld daarheen te verhuizen. Het ROC zit nu op een bovenetage van activiteitencentrum 't Houtenkwartier. Als het voor malige klooster aan de Carmel- weg tot hoofdgebouw van het Reynaertcollege is getransfor meerd, kan het ROC gebruik maken van een deel van de voormalige Rietvlietgebou- wen, stelt Weemaes zich voor. De wethouder vindt dat het ROC Westerschelde met een verhuizing naar de Gilden- straat alles krij gt wat het al j a ren wil hebben,Het ROC kan een lang gekoesterde wens in vervulling laten gaan, doordat het nu op de begane grond.te recht kan. Met behulp van wat aanpassingen kan ook aan alle onderwijskundige en organi satorische eisen tegemoet worden gekomen", betoogt Weemaes. De klachten over 't Houtenkwartier - dat in de ogen van burgemeester en wet houders over twee jaar moet verdwijnen - zullen voorgoed tot het verleden behoren als de leiding van het Zeeuws- Vlaamse opleidingencentrum zijn goedkeuring aan de ver huizing geeft, laat hij door schemeren. Volgens Weemaes kan het ROC de nieuwe locatie op onder wijskundige gronden haast niet weigeren. De wethouder geeft wel toe dat het ROC meer huur gaat betalen als het intrek neemt in het Rietvlietgebouw. „We zullen als gemeente een marktconforme prijs vragen en die zal inderdaad beduidend hoger zijn dan wat het ROC nu betaalt. Volgens onze bereke ningen moet het bedrag Wel te betalen zijn voor het onder wijsinstituut. Voor de verbou- wingskosten kan het ROC bo vendien een gemeentelijke bijdrage krijgen." A Huijsmans. lid van liet cen traal management van het ROC, reageert zeer voorzichtig op het aanbod van het dage lijks bestuur van de gemeente Hulst. Hij bevestigt onlangs een 'oriënterend gesprek' met de gemeente te hebben gehad. „Maar ik ben nóg niet op de aangeboden locatie wezen kij ken. Ik weet dus ook totaal niet of aan onze onderwijskundige eisen wordt voldaan. Ik zal me binnenkort: uitgebreid op de hoogte stellen." Bespreekbaar Voor Huijsmans is vertrek uit 't Houtenkwartier bespreekbaar, zeker als het financieel haal baar is. Aan een verdubbeling van de huidige huurprijzen, waar het aanbod van Weemaes op neer komt, denkt Hüij smans nog" niet: „Vertrekpunt voor eventuele besprekingen is vóór ons de huidige huurprijs. Voor Wethouder Weemaes zou een akkoord over de verhui zing van het ROC een gróót succes zijn-Peuterspeelzaal De Robbedoes gaat na de zomer vakantie over naar basisschool De Nobelhorst. Als het oplei dingencentrum als belangrijk ste huurder van 't Houten kwartier ook onder dak is, zullen de kleinere verenigin gen wel moeten volgen, is de verwachting. Woordvoerders van verschillende raadsfrac ties zijn daar juist bang voor, verklaarden ze woensdag avond tijdeixs een- poltiek fo rum in Clinge. T. Blommaert (D66) wil niet voor een 'fait accompli' Wor den gesteld. A Hegger (Pro gressief Hulst én werkzaam bij ROC Hulst) ziet bij voorbaat niks in een verhuizing uit 't Houtenkwartier, ook al omdat de financiële voordelen -vol gens haar miniem zullen zijn. De overige (oppositiepartijen willen eerst duidelijke cijfers zien. Wethouder Weemaes (PvdA) blijft er bij dat opknappen van het huidige activiteiteneen- trum op termijn een miljoen gulden kost. Hij beloofde ech ter ook nogmaals dat alle Ver enigingen. - met uitzondering van de biljartclub - onderdak krijgen. Volgende week krijgt, de wethouder overigens nog een petitie met handtekenin- genlijst van een aantal gebrui kers van 't Houtenkwartier aangeboden. door Hans Heijt OOSTBURG - Op advies van een aantal maatschappelijke organisaties gaan de gemeenten Oostburg en Sluis-Aardenburg in hun gemeenschappelijke re creatievisie ook aandacht be steden aan de gevolgen voor de leefbaarheid in de dorpen aan de kust en het achterland. Ver der wordt in aanvulling op het concept onder meer aandacht besteed aan de waterstaatkun dige infrastructuur. Sluis-Aai'denburg en Oostburg moeten in opdracht van de pro vincie een recreatievisie opstel len, waarmee duidelijk in kaart wordt gebracht welke mogeli j k- heden er beleidsmatig zijn op het gebied van de recreatie. In een concept-bestuursopdracht waren onder meer de uitgangs punten, knelpunten enhet tijds pad aangegeven. Een aantal maatsckapppelijke organisa ties maakten gebruik van de mogelijkheid hierop een reactie te geven. Landschap In de oorspronkelijke opdracht was gesteld dat er niet alleen vanuit een toeristische invals hoek diende te worden gewerkt, maar dat ook aan ruimtelijke ordening, milieu en landinrich ting aandacht besteed, diende te worden. Naar aanleiding van de reacties is vastgesteld dat er ook rekening moet worden gehou den met landschapsontwikke ling. In de recreatievisie moet duide lijk worden welke mogelijkhe den er zijn voor uitbreiding en kwaliteitsverbetering. D a ar- naast is er aandacht nodig voor ver-schillende knelpunten. Daarbij springen drie span ningsvelden in het oog: recreatie en landbouw, recreatie en na tuur en problemen bij verkeer en ver-voer. De samenwerking op het gebied van de recreatie is onvoldoende. Daarom moet met de recreatie visie duidelijk worden op welke wijze kan worden samenge werkt en wie bij die samenwer king betrokken dienen te zijn. Werkgroep Een werkgroep onder leiding van burgemeester G. H. Noor dewier van de gemeente Oost- bru-g leidt de werkgroep die de recreatievisie opstelt. In die werkgroep zijn bestuurders en amtenaren van de West- Zeeuws-Vlaamse gemeenten vertegenwoordigd. Deze groep werkt samen met een klank bordgroep onder voorzitter schap van burgemeester C.J. van Liere van Sluis-Aarden burg. In die laatste club hebben ook de provincie en maatschap pelijk en economische sectoren een afgevaardigde. De nood zaak een adviesbureau in te zet ten wordt onderzocht. Het is de bedoeling dat de ge meenteraden van Sluis-Aar denburg en Oostburg de recrea- tievisie in de herfst van dit jaar- vaststellen. Concerten voor watersnood in Midden-Europa KRUININGEN - Het Tjechi- sche jeugdstrijkorkest uit Par dubice en de Tjechische volks muziekgroep Trdlo maken van 23 tot en met 28 februari een toernee langs een aantal plaat sen in Nederland, waaronder Kruiningen en Zierikzee. Dat doen ze om de gevolgen van de watersnoodramp van vorig jaar- zomer in Midden-Europa onder de aandacht van de bevolking te brengen. In samenwerking met de Stich ting Hart van Europa, die al sinds 1990 uitwisselingen tus sen Oost- en West-Europa orga niseert, worden de concerten gegeven in plaatsen die de afge lopen vijftig jaar zelf de gevol gen van watersnood hebben ondervonden. Ook enkele Ne derlandse orkesten en plaatse lijke muziekgezelschappen werken mee aan de toernee. De concerten zijn vrij toegankelijk. Riet concertpubliek wordt met de aankoop van de speciaal uit gebrachte cd van beide Tjechi sche groepen de mogelijkgeid geboden het getroffen gebied te ondersteunen. Het eerste concert is maandag 23 februari om 20.00 uur in de Nederlands Hervormde Kerk in Kruiningen. Dinsdag 24 februa ri spelen de Tsjechische groepen om 10.00 uur op het veer Krui- ningen-Perkpolder en om 14.30 uur in verpleeghuis Corne- liastichting in Zierikzee. Om 2 00 0 is er een concert in Theater Mondragon, ook in Zierikzee. De Sloebers: ...waartoe carnaval allemaal niet kan leiden... foto Peter Nicolai door Edy de Witte Terwijl menige carnavals vereniging er na het zot- tenfeest na maanden van noes te arbeid de riem afgooit, maken de Sloebers uit Clinge zich op voor hun tweede huza renstukje. Het wegkapen van eerste prijzen tijdens carna valsoptochten is voor de Sloe bers niet echt weggelegd. „Daarvoor zijn we met vijftien leden niet groot genoeg", zegt voorzitter Tom Blommaert. „De concurrentie is te groot. Maar met het organiseren van ons tweedaags festijn Sloeber mix met Rowwen Hèze op 9 en 10 mei aanslaande pakken we zeker de hoofdprijs." Vorig jaar juni pakten de Sloe bers tijdens de viering van hun 11-jarig jubileum uit met een optreden van deze Limburgse formatie. In een grote feesttent aan de Waterstraat nabij Hulst genoten 2400 toeschouwers van een wervelende show van de 6-koppige doldwaze band. „Een bomvolle tent en op last van de brandweer en politie moesten we zelfs nog mensen teleurstellen", blikt Blom maert terug. „Zo moest een bus met fans uit Brabant die op de bonnefooi waren geko men onverrichter zake terug keren. Een jammerlijke zaak, dat wel, maar tevens een on vergetelijke jubileumviering. Daarom hebben we diezelfde avond Rowwen Hèze maar- vastgelegd voor zaterdag 9 mei. De dag erna komen de al lerjongsten aan hun trekken met het clownsduo Bassie en Adriaan. Waar een kleine ver eniging toch groot in kan zijn. Vriendenclub De vijftien Sloebers, inmid dels uitgebreid met enkele j on- ge spruiten van getrouwde leden, zijn een echte vrienden club. Twaalf jaar geleden be sloten ze met het bouwen van een wagen hun steentje bij te dragen aan het carnavalsfeest in Clinge. Het financiële plaatjelegde echter weibeper kingen op aan de creaties. De Sloebers vinden zo'n 4000 gul den voor een carnavalswagen meer dan genoeg. De rest is ei gen werk en vormt de afwer king met polytheenschuim. Daarin kruipen ook flink wat duiten. Samen plezier maken blijft voor de Sloebers het belang rijkste. Met hun carnavalswa gen nemen ze deel aan vijf optochten. Na de première za terdags in Clinge volgt dan nog een rit naar het aangrenzende Belgische De Klinge op zon dag en Niéuw-Namen op car navalsmaandag. Diezelfde avond trekt het gezelschap nog de grens over naar Zelzate waar tijdens een avondstoet twee rondjes rond de Markt gereden worden. Een week later nemen de Sloe bers nog deel aan de optocht in Assenede (België). „Je presen teren in België brengt een leuk bedrag aan startgeld op", ver klaart Blommaert de trek van de Sloebers naar de Zuiderbu ren. „Met wat prijzengeld uit Nederland en een beetje spon soring knopen we jaarlijks de eindjes aan elkaar. Als groot ste prestatie hebben we tot nu toe vier keer een tweede prijs gewonnen. Vandaar ontsproot voor de viering van ons 11-ja- rig bestaan het idee om toch eens goed in de schijnwerpers te komen, maar dan wel op een andere manier en niet met een praalwagen." Complimenten „Het thema 'Alles uit de kast' van de eerste carnavalswagen werd het uithangbord voor het jubileumfeest. De viering met Rowwen Hèze overtrof onze stoutste verwachtingen. De drukte die een dergelijke orga nisatie met zich meebrengt vergeet je snel als je achteraf alleen maar lof en complimen ten krijgt toegezwaaid. De veelgehoorde kreet dat we er nuriinancieel wel warmpj es bij zitten wil ik toch even weer leggen. Er zijn heel wat uitga ven. Een feesttent, stroom voorziening, verzekering, personeel en vooral Rowwen Hèze zelf betekent diep in de buidel tasten. Om een beetje in te spelen op de vraag wordt voor Sloeber mix 1998 een feesttent opge steld die 2800 mensen kan her bergen. Wagen Ondanks een grote naamsbe kendheid blijven de Sloebers wel met beide benen op de grond staan. De leden zijnmo- menteel wekelijks drie dagen druk doende om een carna valswagen te bouwen. Als dit festijn achter de rug is staat het grote feestweekend te wachten". Alsof het nog niet ge noeg is houdt men jaarlijks in augustus nog een zeskamp.' „Waartoe carnaval allemaal niet kan leiden", zegt Tom Blommaert. door Hans Heijt OOSTBURG - Het Oostburgse college van B en W wil ruiters, hondenbezitters en vliegeraars duidelijker uitleggen wat wel en niet mag op het strand. Het col lege stelt daarom voor de Alge mene Plaatselijke Verordening (APV) aan te passen en vóór He melvaartsdag nieuwe borden te plaatsen aan het strand. Aan hondenbezitters wordt duidelijk gemaakt dat het van 1 juni tot 1 september verboden is de hond los te laten lopen op het strand tussen 10.00 en 18.00 uur. Voor ruiters wil het college ook beperkingen instellen voor die periode. In de zomer, mag een paard alleen bereden of bege leid worden langs het water. Op de rest van het strand willen B en W een verbod instellen. Ook mensen die met vliegers en hanggliders in de weer zijn, moeten zich aan regels houden. Op een nieuw bord wordt aan gegeven dat het verboden is zich in een karretje of op een plank of ander voorwerp te laten voort trekken door een vlieger. Het collegevoorstel de APV aan te passen wordt op 25 februari besproken in een vergadering van de commissie bestuurlijke zaken. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis in Oostburg en begint om 8.30 uur. Ook de problematiek van de intensieve varkenshouderijen staat op de agenda. Na afloop van die vergadering bespreekt de commissie planologie onder meer het bestemmingsplan lan delijk gebied. Het college con cludeert aan de hand van de in spraakreacties dat het plan maatschappelijk wordt gedra gen. Uitzondering zijn de reac ties van de LTO-raad en het kantoor van Den Hollander Ad vocaten in Middelharnis dat de belangen van een aantal var kensbaronnen vertegenwoor digt. Volgens het college spreekt uit die reacties de wens om de intensieve veehouderijen een ongebreidelde uitbreiding te kunnen geven. door Marcel Modde TERNEUZEN - De provinciale landbouworganisaties - LTO- Zeeland - houden vast aan het principe van grondgebonden varkensrechten. Wordt die regel daadwerkelijk losgelaten, dan heeft dat funeste gevolgen voor een aantal kleine varkensboe- ren in de provincie, zei woord voerder J. Ramondt gisteren in een inhoudelijke toelichting op het besloten overleg dat de boe ren dinsdagavond hadden met minister Van Aartsen in Terneu- zen. Van Aartsen wil binnen het ka der van zijn herstructurerings wet voor de varkensstapel de grondgebondenheid vervangen door contracten op basis waar van varkensrechten kunnen worden gekocht. „Dus wil een Zeeuwse boer in de toekomst varkens gaan houden, dan moet hij zien ergens in Brabant rech ten te kopen. Daar voelen wij Informatie van vereniging fybromyalgie TERNEUZEN - De nationale vereniging voor fybromyalgie- patiënten PTES houdt woensdag 19 maart een regiomiddag in buurtcentrum de Triangel aan de Korte Kerkstraat in Terneu- zen. Tussen 14.00 en 16.00 uur ver tellen reumatoloog Wentink over medicijngebruik en revali- datietherapie en mevrouw Van 't Westende over de Cesarthera- pie. FES heeft maart uitgeroepen tot fybromyalgiemaand om meer bekendheid te geven aan deze reumatische aandoening, die veel pijn veroorzaakt in spieren en gewrichten. niks voor. Dat is één van de din gen die wij de minister hebben meegegeven. De problemen waar we nu met z'n allen mee te maken hebben, zijn veroorzaakt door de megabedrij ven. Maar de kleintjes hebben straks het zwaarst te lijden van de maatre- gel." Marktprijzen Hoeveel kleine varkensboeren (met maximaal 1000 mestvar- kens of 150 zeugen) daadwerke lijk in de problemen zullen ko men, kon Ramondt nog niet aangeven. Volgens hem is dat sterk afhankelijk van wat de marktprijzen gaan doen voor een varken. „Maar dat het een aantal de kop gaat kosten als dit doorgaat, dat is zeker." Acties zijn er vooralsnog in Zeeland niet te verwachten, aldus de landbouwvoormah. „We zullen afwachten of er inderdaad over leg komt met LTO-Nederland en wat dat dan oplevert." KLOOSTERZANDE Tentoonstelling - In de biblio theek van Kloosterzande loopt op dit moment een tentoonstel ling van weefwerk. Leden van de weefkring Zeeuws-Vlaande ren hebben stalen en kleding van eigen makelij geëtaleerd. De tentoonstelling is te bezich tigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek. SCHOONDIJKE Dorpsraad - De dorpsraad Schoondijke houdt dinsdag 10 maart de jaarvergadering in Zaal Wijffels aan de Willems- weg. Inwoners van Schoondijke kunnen vragen stellen en op merkingenmaken aan het adres j van de aanwezige leden van het college van B en W. De bijeen komst begint om 20.00 uur en duurt tot 21.00 uur. BEKENDMAKING Het dagelijks bestuur van het waterschap De Drie Ambachten maakt op grond van artikel 73 van de Waterschapswet bekend dat door de algemene verga dering van het waterschap op 11 februari 1998 zijn vastgesteld: - een 2e wijziging van de Heffingsverordening ver ontreiniging oppervlaktewateren waterschap De Drie Ambachten 1997; - een wijziging van de Omslagverordening Waterschap De Drie Ambachten 1994; - een wijziging van de Legesverordening waterschap De Drie Ambachten. Per 1 januari 1998 zijn een tweetal aanpassingswetten van de derde tranche van de Algemene wet bestuurs recht in werking getreden. Als gevolg van de aanpas sing van onder andere de Waterschapswet aan de derde tranche dienen uiterlijk 2 april 1998 ook de belasting verordeningen van het waterschap te worden aange past. De wijzigingen hebben met name betrekking een ver schuiving van bestaande bevoegdheden. Zo gaan ener zijds bevoegdheden op het gebied van heffingen van hel algemeen bestuur over naar het dagelijks bestuur. Anderzijds gaan bevoegdheden van het dagelijks bestuur over naar de daartoe aangewezen ambtenaar van het waterschap. Bovengenoemde wijzigingsbesluiten treden in wer king op 2 april 1998. De besluiten liggen vanaf heden gedurende 12 weken voor een ieder ter inzage op de afdeling algemene zaken van het waterschap, Korte Kerkstraat 19 te Terneuzen, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Op het waterschapskantoor wordt - desgewenst - tegen vergoeding van de kosten een afschrift van de genoem de stukken verstrekt. Terneuzen, 19 februari 1998 Het dagelijks bestuur voornoemd, drs. H. Eversdijk, dijkgraaf mr. J.Y. Dekker, secretaris "j 7- Toekomstig bewoner De Krijger bekijkt de bouwtekening van de seniorenwoningen die aan de Van der Maelstedeweg worden neergezet. foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 50