Historisch duel voor rugbyteams Monique Verschuure hoopt bij ZK dressuur op een verrassing PZC Gerets stelt komst naar PSV jaartje uit Guus Hiddink gaat experimenteren sport donderdag 19 februari 1998 sbw 27 Eerste ontmoeting Oemoemenoe en Tovaal in competitieverband KNVB wil snel akkoord met internationals Riis rijdt met gebroken hand GP van België gaat door Oranje zakt op FIFA-ranglijst Jaspers driebander van het jaar Beursgang Vitesse dichterbij Helmond Sport blijft winnaar uitslagen agenda door Mark Caldenhoven BRUGGE - Het verstand heeft het gewonnen van het gevoel. De tweestrijd heeft Eric Gerets moeite gekost. „Emotioneel gezien zou ik liever nog van daag dan morgen naar PSV gaan." Principes zijn de voor malige Rode Duivel echter iets meer waard. Daarom dient Ge rets (43) zijn nog tot de zomer van 1999 doorlopende contract bij Club Brugge uit. De deur naar PSV zit in het slot, voor een seizoen althans. Gisteren liet Gerets, die als speler met de Brabanders in 1988 beslag legde op de Europa Cup I, de landskampioen we ten deze zomer niet naar Eind hoven te komen. „Ondanks dat het financieel en sportief heel aantrekkelijk is om naar PSV te gaan, houd ik mijn woord ten opzichte van Club Brugge. Ik ben uitermate gecharmeerd van het feit dat PSV me als trai ner wil heb ben. Maar ik ben ie mand van mijn woord. Het heeft me veel moeite gekost, dat is duidelijk. Ik ben de laat ste weken heen en weer geslin gerd tussen allerlei vreemde gevoelens, doordat de club waar ik mij n mooiste successen als voetballer heb beleefd, me heeft gevraagd als trainer." Voorzitter Harry van Raaij van PSV, die gisteren op de hoogte werd gesteld van het besluit van Gerets, respecteert diens beslissing. „We ondernemen daarom ook geen actie meer in de richting van Club Brugge." Wat in het vat zit, verzuurt niet. Na de zomer begint Gerets in Zeist aan de versnelde cursus 'Coach Betaald Voetbal'. Zo veel was gisteravond na het be kerduel Club Brugge-Stan- dard Luik 5-1in het Ja n B rey- delstadion wel duidelijk. Ge rets: „Ik krijg zo snel mogelijk de inschrijvingspapieren van Jan Reker. En als ik hem moet geloven maak ik een heel goede kans in aanmerking te komen voor die cursus. Met Club Brugge heb ik inmiddels goede afspraken gemaakt. Ik ben Club dankbaar dat het me inde gelegenheid stelt me in Neder land verder te bekwamen." Gerets zal zijn contract met de Belgische lijstaanvoerder niet tussentijds verlengen. Van Raaij: „Eric heeft me gezegd dat hij pas volgend jaar maart weer met Brugge om de tafel gaat zitten." Gerets, die in eer ste instantie ontkende met Van Raaij te hebben gesproken: .Harry heeft zich aardig laten gaan. Maar eerlijk is eerlijk, volgend jaar is de kans groter dat ik naar Eindhoven kom. Om de periode van één seizoen te overbruggen, zal PSV op zoek moeten naar een tussen paus. Van Raaij: „We zullen ons de komende tijd beraden over de invulling van de trainer voor het komende seizoen." GPD door Maarten Wijffels VLISSINGEN - Oemoemenoe en Tovaal schrijven dit week einde geschiedenis. Voor de eer ste keer in de historie zullen de twee Zeeuwse rugbyclubs in competitieverband tegen elkaar in het strijdperk treden. Beide coaches reppen dan ook op voorhand van een bijzonder duel, dat het provinciale rugby van een positieve impids moet voorzien. In de laatste twaalf seizoenen kwamen het Middelburgse Oemoemenoe en het Goese To vaal wel drie keer in bekerwed- stri j den tegen elkaar uit.Inl986 en 1995 werden die confronta ties beide keren ruim gewonnen door het Middelburgse vijftien tal. Maar bij het laatste onder onsje, eind oktober vorig jaar, waren de rollen ineens omge draaid. Toen beet Tovaal - vanaf de op richting immer gebukt gaand onder het juk van grote broer Oemoemenoe - brutaal van zich af en won met 19-5. Een kleine vier maanden later lijkt die uit slag de voorbode te zijn geweest van een op handen zijnde machtswisseling in het Zeeuwse rugbywereldj e Treetje lager Want Oemoemenoe, dit seizoen aanvankelijk gestart in de eer ste klasse, speelt na de winter stop als gevolg van de abomina bele prestaties een treedje lager, in dezelfde klasse als Tovaal. En terwijl datzelfde Tovaal mo menteel in de subtop van de tweede klasse bivakeert, is Oemoemenoe opnieuw terug te vinden in de onderste regionen. Een positie die het Walcherse rugbybolwerk eigenlijk on waardig is, beaamt speler-trai- door Marcel van der Kraan FORT LAUDERDALE - Een brandende zon, wuivende palmbomen en de luxe jachten van de Amerikaanse jet-set in Miami op de achtergrond. Het decor van een trainingspartijtje van het Nederlands elftal heeft er wel eens minder aanlokkelijk uitgezien. Guus Hiddink is met zijn mannen neergestreken in een van de mooiste vakantiege- bieden van Amerika, waar het leven de rijken toelacht en waar Oranje de basis moet leggen voor goud op het WK in Frank rijk. FORT LAUDERDALE - De KNVB moet in de komende we ken nog twee zware financiële besprekingen voeren met de spelers van Oranje. Het sectiebestuur wil in een vroeg stadium met de interna tionals afspraken maken over de premies die er op het WK in Frankrijk zijn te verdienen en tegelijkertijd wil de bond dui delijkheid over de miljoenen contracten die er op commerci eel gebied kunnen worden afge sloten. De afgelopen periode nam de KNVB het door juridische pro blemen geflopte Team Holland over. In Zeist moet men nu voor elkaar zien te krijgen dat de spe lers toch een gegarandeerd be drag van zo'n vier miljoen gul den rond het WK zullen vangen. Commercieel directeur Aide van Eijden voert in Florida op het hoogste niveau besprekingen over de voortzetting van door Team Holland getekende com merciële contracten. Guus Hiddink is ervan over tuigd dat de zaak inmiddels on der controle is en niet opnieuw tot een scheuring in de spelers groep zal leiden. „Ik merk bij al le gesprekken met de spelers hier in Amerika dat het geld on dergeschikt is geworden. De huidige generatie voetballers verdient verschrikkelijk goed. Voor die spelers is goed preste ren op het "WK belangrijker dan veel geld verdienen met con tracten. Ik begrijp best dat de commercie niet los kan worden gezien van Oranje bij zo'n groot toernooi. Maar de poen komt nu voor iedereen op de tweede plaats." GPD ner Jan Albregtse. „Tja, dit is voor ons een vreemde gewaar wording. Oemoemenoe heeft in de clubgeschiedenis nog nooit naar beneden hoeven kijken. Tot voor kort waren we een sta biele eersteklasser, met af en toe een uitschieter richting ereklas se. Dit seizoen zijn we echter vanaf het begin in een neer waartse spiraal terecht geko men, die nog steeds niet is door Dat hij in Florida met een niet complete selectie moet werken, deert Hiddink niet. Dennis Bergkamp durft nog altijd niet te vliegen en bleef thuis, Gio vanni van Bronckhorst haakte geblesseerd af, terwijl de 'Brit ten' Pierre van Hooijdonk, Ed de Goey, Mare Overmars en de Milanees Patrick Kluivert zich vanavond pas bij de groep voe gen. „De afwezigheid van bepaalde spelers geeft mij de mogelijk heidmet anderen, zoals Michael Mols, te experimenteren," zegt Hiddink. „Ik heb Michael bij FC Utrecht de afgelopen weken voortreffelijk zien presteren. Daardoor zit hij er nu bijZeker van een plaats op het WK is hij niet, maar hij krijgt in elk geval de kans om zich te bewijzen." Hiddink heeft niet de moeite ge nomen om de vacature van Van Bronckhorst op te vullen. Hoe wel hij met Edgar Davids een ideale vervanger achter de hand had, achtte de technisch be windvoerder van Oranje het be ter om de 'pitbull' uit TTirijn nog een tijdje in de wachtkamer te houden. Hiddink omzeilt de las tige vragen over Davids met ge mak. Hij raakt niet geïrriteerd, maar lijkt de heisa om de man die hij destijds wegstuurde wel overdreven te vinden. „Edgar moet eerst eens een poosje gaan voetballen bij zijn club. Hij heeft in anderhalf jaar zeven wedstrij den gespeeld en is in die korte tijd ook al weer geschorst geweest." Derde keeper Bij het Nederlands elftal zijn nog ongeveer vier posities te vergeven. Met Bergkamp en Van Bronckhorst meegerekend zou de huidige selectie op twintig man komen. Mols en Faber kun nen aanspraak maken op een plaats bij de lijst van 22 als zij tegen Amerika (zaterdag) en Mexico (dinsdag) goed preste ren, waardoor er nog ruimte blijft voor een derde keeper en een extra middenvelder. Hiddink ontkent dat hij Edgar Davids heeft geschrapt voor de reis naar Amerika omdat deze voorwaarden zou hebben ge steld aan zijn eventuele uitver kiezing. De bondscoach zegt de uitspraken van de Juventus- speler in een televisie-interview te hebben gevolgd. „Maar ik kan hem zonder problemen se lecteren. Dat weet. ik gewoon. En als hij toch zou roepen dat er bepaalde voorwaarden aan het uitkomen voor Oranje zijn, dan ga ik mijn eigen weg.GPD broken. We zullen alle zeilen moeten bijzetten om ons in de tweede klasse te handhaven." Waar het zijn ploeg in deze rug- byj aargang vooral aan ont breekt, is een vast concept, zo constateert Albregtse met spijt in de stem. „Door het grote aan tal blessures waar we mee kam pen, hebben wij absoluut geen ingespeelde ploeg. Sterker nog, omdat we niet kunnen putten uit een grote selectie, is het soms al een hele klus om een represen tatieve ploeg op de been te bren gen." Hoe anders is de situatie bij To vaal, waar trainer Ad Buijs een selectie van liefst 2 5 man tot zijn beschikking heeft. „En ze zijn nog allemaal fit ook", meldt hij. De oefenmeester heeft dit sei zoen dan ook constant te maken met een luxe-probleem. „Ikmag maar drie wissels toepassen per wedstrijd. Dus merk je dat er enorm wordt gebuffeld op de training, want iedereen wil tot die achttien uitverkorenen be horen." Favoriet Voor de confrontatie van dit weekeinde is Tovaal duidelijk favoriet, vindt Jan Albregtse. „Ja, dat lijkt me logisch, gezien onze problemen. Ik hoop alleen wel dat we Tovaal goed partij kunnen geven, zodat dit duel een positieve reclame wordt voor het Zeeuwse rugby." En Ad Buijs, wat ziet hij in zijn glazen bol'-' „Gezien de presta ties van beide ploegen zouden wij inderdaad in het voordeel moeten zijn, maar ik weet zeker dat Oemoemenoe er een enerve rende pot van zal maken." door Lucien Roelandt YERSEKE - Op haar tiende verjaardag kreeg Monique Verschuure haar eerste pony, Rainbow. Dat bleek een suc cesvolle greep. In 1995 ver overde ze met de merrie de provinciale titel. Vervolgens won ze op de Levade de gou den medaille voor de best- gaande rijpony en verdiende ze brons in de dressuur. Nu, ze ven jaar later, behoort de ama zone uit Yerseke tot de Zeeuw se dressuurtop bij de paarden. Monique Verschuure is on danks het succes bescheiden gebleven. Er is ook geen enkele reden om hoog van de toren te blazen, vindt ze. „Nergens is roem zo vergankelijk dan in de sport. Bovendien heb ik voor de echte top, mocht ik die ooit bereiken, nog een lange weg voor me. Daarom houf ik mij ook steeds voor: doe maar ge woon, dan doe je al gek ge noeg." Monique Verschuure, werk zaam in de horeca, wil dan ook van een favorietenrol tijdens het Zeeuwse kampioenschap niets horen. „Voor mij komt dit kampioenschap iets te vroeg. Ik ben met Jetset amper drie jaar geleden begonnen. Hij was net zadelmak, maar voor de rest moest hij alles nog le ren. In november ben ik gepro moveerd naar de klasse Z2. Dus lom je wel stellen, dat het erg snel is gegaan. Ook in deze klasse loopt het aardig, maar ik denk niet goed genoeg om Laurens van Lieren en Suzan Malcorps voor te blijven. Lau rens en Suzan zijn voor mij de absolute favorieten." Outsiders Toch kan Monique Verschuure niet ontkennen dat zij tot de groep outsiders behoort, die zaterdag tijdens de titelstrijd in Bruinisse wel eens voor ver rassing zou kunnen zorgen. „Natuurlijk is dat mogelijk. Zeker als mijn paard een su perdag heeft. Zoals ik reeds stelde: het loopt erg goed. Jet set is een bijzonder fijn dres- suurpaard. Hij is altijd bereid om voor je ,te werken, leert snel en heeft een erg fijn karakter. Maar voor dit niveau komt Jetset waarschijnlijk nog net iets tekort. Vooral de change menten vormen nog wel eens een probleem. Thuis gaat het al viij aardig, maar in de wed Monique Verschuure: „Doe maar gewoon, dan doe je gek genoeg." foto Willem Mieras strijd maakt hij zich soms wat druk en dat kost punten. Ik zou al tevreden zijn als ik bij de eerste drie zou eindigen. Maar het is bekend, de dressuur staat soms bol van de verras singen. ook de favorieten kun nen wel eens een mindere dag hebben. Dus, wie weet. We gaan er in ieder geval voor, Monique Verschuure lijkt een neusje te hebben voor het af richten van jonge paarden. De pony Rainbow was nog geen drie jaar en niet eens zadelmak toen hij van buurman Wim van de Plasse werd gekocht. Am per drie jaar later stond Moni que Verschuure er mee aan de topMet Jetset was het niet an ders. „Dat is beslist niet uitsluitend mijn verdienste", zegt ze be scheiden. „Het klikte nu een maal met Rainbow. En met de aanschaf 'van Jetset zijn we ook niet over één nacht ijs ge gaan. Het is niet alleen een kwestie van een goed paard kopen. Ruiter en paard moeten bij elkaar passen. Mijn ouders - van wie ik enorm veel steun krijg - en ik hebben echt heel wat paarden gezien voor we onze keuze op Jetset lieten val len." Bijna al haar vrije tijd besteed ze aan het trainen van Jetset. Thuis brengt ze de lessen in praktijk, die ze de ene week in Halsteren bij QuintinaKlop en de andere week bij Frank Jes- pers in Teteringen volgt. „Zij vullen elkaar goed aan. Quin- tina houdt zich voornamelijk bezig met het los en ontspan nend rijden. Frank zet de puntjes op de i wat de oefenin gen in de proef betreft, Daar heb ik erg veel baat bij." Onbegrijpelijk Monique Verschuure vindt het wel jammer en een beetje on begrijpelijk dat het kampioen schap in Bruinisse wordt ge houden. „Begrijp mij goed. Ik heb niks tegen de organisatie in Bruinisse. Zij doen er alles aan om het de ruiters naar de zin te maken. Zo is bijvoor beeld de bodem enorm verbe terd. Maar het blijft wel een binnenbakje van 40 bij 20 me ter. Dit terwijl weinRenesse en Heikant over schitterende ac commodaties met internatio nale afmetingen beschikken." „En dat zeg ik heus niet omdat zo'n kleine bak voor mij, met een paard als Jetset met zijn ruime gangen een nadeel is. Nee, een kampioenschap dient naar mijn mening te worden verreden in de beste accom modatie. Dat is in het belang van de ruiters. En daar gaat het toch om? Goed, de beste maneges liggen niet erg cen traal. Dan moeten we maar wat verder rijden. Maar dat heb ik er graag voor over, en velen met met mij denk ik. Bo vendien, het nationaal kampi oenschap wordt toch ook al tijd in Ermelo verreden en niet in het centrum van het land?" AARHUS - Bjarne Riis heeft zonder dat de artsen dat hebben onderkend twee weken rondgefietst met een gebroken hand. De Deense Tour-winnaar was twee weken geleden ten val ge komen tijdens de training. Het polsgewricht is in het gips ge zet. Een eerste onderzoek wees uit dat er niets aan de hand was. Gisteren stelden medici van het universiteitsziekenhuis in Aarhus echter een breuk in een handwortelbeentje vast. DPA BRUSSEL - De internationale autosportfederatie (FIA) heeft toestemming gegeven voor de Grote Prijs van België op het circuit van Francorchamps. Het evenement is op 30 augustus. De race dreigde van de kalender te verdwijnen doordat de Belgische regering heeft besloten het maken van tabaksrecla me en sponsoring door tabaksfabrikanten te verbieden met ingang van 1 januari 1999. De Waalse premier Robert Collig- non kreeg gisteren een fax van FIA-voorzitter Max Mosley met de mededeling dat de GP dit jaar gewoon mag doorgaan. RTR/BELGA HAMBURG - Het Nederlands elftal zakt steeds verder weg op de wereldranglijst van de FIFA. Oranje, dat de afgelopen maanden niet in actie is gekomen, moest op de eerste lijst van 1998 drie plaatsen toegeven en staat nu 25e. Wereldkampioen Brazilië blijft de ranglijst met 72,58 punten aanvoeren voor Duitsland (65,01) en Tsjechië (64,54). Mexico, winnaar van de Gold Cup en tegenstander van Nederland bij het WK in Frankrijk, staat vierde. DPA VUGHT - Dick Jaspers is gisteren uitgeroepen tot beste drie bandervan 1997.Hij werd uitverkoren boven deanderegeno- mineerden Raimond Burgman en Christ van der Smissen. Jas pers werd ook in 1995 en 1996 gekozen tot beste driebander. Ofschoon de biljarter pas in januari van dit jaar de wereldbe ker won, telt deze hoofdprijs wel mee voor 1997. Het finale- toernooi was namelijk verschoven van december naar janua ri. ANP ARNHEM - De kans is zeergroot dat Vitesse, in navolging van Ajax, naar de beurs gaat. De Arnhemse voetbalclub studeert al enkele maanden op de voor- en nadelen van een beursgang. Een definitieve beslissing zal volgens Vitesse-voorzitter Ka- rel Aalbers voor de zomer worden genomen. Aalbers wil niet zeggen hoeveel geld de club hoopt aan te trekken. Duidelijk is wel dat het nieuwe kapitaal zal worden gebruikt voor nieuwe investeringen in Gelredome, een nieuwe traningsaccommo- datie, nieuwe spelers en een betere jeugdopleiding, Aalbers noemt de primeur van Ajax een voordeel voor zijn club. „We kunnen er veel van leren. Ajax was ook eerder met de bouw van Arena dan wij met Gelredome. Van de fouten in Arena hebben we ook veel geleerd." GPD HELMOND - Helmond Sport heeft de vorig jaar gestaakte wedstrijd tegen ADO Den Haag alsnog gewonnen. Het bleef woensdagavond, in de resterende 34 minuten, 1-0. De 450 liefhebbers die er getuige van wilden zijn, mochten gratis naar binnen. Het was op 12 september ook 1-0, dooreen doel punt van Hofstede na ruim een kwartier, toen scheidsrechter Luyten zich genoodzaakt zag af te fluiten wegens de spreek koren op de tribune met Haagse supporters. ANP Badminton Sandefjord (Noo). Thomas Uber Cup. Mannen, groep Y: Nederland - IJsland 4- 1, Oekraïne - Portugal 3-2. Stand: 1. Ne derland, Oekraïne 2-4 (8-2), 3. Portugal 2- 0 (3-7), 4. IJsland 2-0 (1-9). Vrouwen, groep X, tweede wedstrijd: Nederland - Zwitserland 5-0, Oekraïne - Rusland 3-1. Stand: 1. Nederland 2-4, 2. Oekraïne 2-2, 3. Rusland 2-2,4. Zwitserland 2-0. Sportprijsvragen Lucky 10 van woensdag 18februari: 1 -2- 7-11-15-17-21-23-29-30-31-45-50- 59-62-68-76-77-79-80. Duitse midweeklotto. Trekking A: 4-11- 17-26 - 29-34. Reservegetal: 40. Trek king B: 9 -19 - 34 - 43 - 46 - 49. Reservege tal: 1. Supergetallen: 9 en 0. Spel 77: 2167912. Super 6: 990327. Belgische lotto. 14- 15-20-21 -32 -35. Reservegetal: 28. Joker: 0626651 (onder voorbehoud). Tennis Antwerpen. Mannen, 2 miljoen gulden. Eerste ronde: Norman (Zwe) - Henman (GBr/8) 7-5 6-3, Rusedski (GBr/5) - Arazi (Mar) 7-63-6 6-3, Kafelnikov (Rus/4) - No- vak (Tsj) 7-5 5-7 6-3, Rosset (Zwi) - Kiefer (Dui) 7-6 4-6 7-6, Larsson (Zwe) - Sieme- rink (Ned) 6-3 6-4, Korda (Tsj/1) - Portas (Spa) 7-5 6-2. Hannover. Vrouwen, 900,000 gulden. Tweede ronde: Graf (Dui/2) - Glass (Dui) 6-4 6-2, Tauziat (Fra) - Grzybowska (Pol) 6-2 6-1, Appelmans (Bel) - Magdalena Maleeva (Bul) 7-5 6-3, Raymond (VSt/8) - Gersi (Tsj) 6-1 6-0. Memphis. Mannen, 1,4 miljoen gulden. Eerste ronde: Haarhuis (Ned) - Luke Jen sen (VSt) 6-7 6-4 6-4. Tweede ronde: Enq- vist (Zwe/5) - Haarhuis (Ned) 6-2 6-3. Voetbal Eerste divisie: Helmond Sport - ADO Den Haag 1-0(1-0). Sao Joao de Madeira. Oefeninterland. Jong Portugal - Jong Oranje 0-3 (0-1). 18. Bruggink 0-1, 73. Makaay 0-2, 82. Van Bommel 0-3. Scheidsrechter: Soarez (Por). Toeschouwers: 4000, België, beker kwartfinale: Brugge-Stan- dard 5-1, Genk-St.Truiden 3-1, Ekeren- Gent 2-0. Moeskroen, Brugge, Genk en Ekeren naar halve finale. Duitsland, beker, halve finales: Trier- Duisburg 1-1 nv, Duisburg w.n.s. Finale 16/5: Duisburg-^ayern München. Engeland, competitie: Aston Vil.-Man- United 0-2, Southampt.-Coventry 1-2. League Cup, halve finale, 2e wedstrijd: Chelsea-Arsenal 3-1, Middlesbr.-Liver- pool 2-0. Finale 29/3: Chelsea - Middles brough Frankrijk, beker, kwarftinale; Bordeaux- Poitiers 4-3 nv, Sochaux-Lens 1-4. Italië, beker, halve finales, 1e wedstrijd: AC Mïlan-Parma 0-0. Spanje, beker, halve finale, 1e wedstrijd: Barcelona-Zaragoza 5-2. Vriendschappelijke interlands: Oman - Duitsland 0-2, Griekenland - Rusland 1-1, Israël - Turkije 4-0. 11-54, Simons/'tZand 11-52, Seroosker- ke 11-45, Hercules 10-36, AKZ/Lahr ver zekeringen 11-33, Bazo 11-30, LVV 11-28, PSW 11-19, Eeterij Stadscafé 11-18. Der de klasse: Atlas/Rijk - Ziekenhuis 2-4, Harrie Verkaik/'t Zand - Drukkerij Verha- ge 3-3, Doeland/SVS - Nehalennia 4-2. Stand: Drukkerij Verhage 12-49, Neha lennia 13-48, Van den Akker/Dauwendaele 11-47, Ziekenhuis 13-45, Hoechst 12-43, Surabaya 12-37, Doeland/SVS 13-42, Atlas/Rijk 13-31, In stallatiebedrijf Goes 12-30, Verkaik/'t Zand 13-27, Vierde klasse: SVA/Kodde - Sagro/MZ 2-6, Hercules 2 - A P 0-6, Raab Karcher - Nehalennia 2 6-0. Stand: Sagro/MZ 11-52, A P 11-50, HZ/Sport 11-50, SVA/Kodde 11-49, De Vijgheter 11-41, Raab Karcher 11 -36, Prov. Zeeland 11-31, Nehalennia 211-16, Hercules 212- 3. Vijfde klasse: ROC Zeeland - SV Duo 6- 0, WEA/Dauwendaele - Hoechst 2 1-5. Stand: ROC Zeeland 12-66, EPZ 11-53, Frans Gillissen 11-49, Delta, College 11- 36, Ziekenhuis 2 11-33, WEA/Dau wendaele 11 -25, SV Duo 11 -25, Hoechst 2 11-22, PZC 11-17. Vrouwen. Eerste klasse: Acrylart - Wasserij Edelweis/SVS 0-6, Surabaya/'tZand - Astrow 6-0, Sinke Schoenmode/SVS - Smith Kaas 4-2. Stand aan kop: Poseidon 11-56, Sinke Schoenmode/SVS 11-45, Surabaya/'t Zand 11-45, BVC 11-44. Tweede klasse: LVV -Tènce/Dauwendaele 0-6, Nehalen nia - Fit Fot All 6-0, Zilveren Kruis/MZ - PSW 6-0. Stand aan kop: SV Duo/Kasteel van Batavia 11-48, Restaurant Bleij 11- 46, Zilveren Kruis/MZ 11-40, Tènce/Dau wendaele 11-40, LVV 11-40. Derde klas se: LVV 2 - Jong Ambon 2-4, Ardita - Rho- dos/Ena 0-6, Astrow 2 - Rhodos/Dyo 6-0. Stand aan kop: BAM 11-51, Rhodos/Ena 11-50, Astrow 2 11-48, Jong Ambon 11- 34. Vierde klasse: Rhodos/'t Zand - De vier linden 4-2, Ziekenhuis - Hercules 4-2, Bakker Schrieks/MZ - CZ groep zorg 2-6. Stand aan kop: Ziekenhuis 10-44, Rho dos/'t Zand 10-41, Woonvizier/SVS 10- 38. Wielrennen Ronde van Andalusië. Vierde etappe Puente Genil - Jaen: 1, Van Heeswijk (Ned) 147,3 km in 3.50.52,2. Tsjmill (Bel), 3. Martin (Spa), 4. Oetsjakov (Oek), 5. Hincapie (VSt), Nederlanders: 33. Den Bakker, 84. Van Bon, 85. Hiemstra, 94 Van der Wolf, 122. Vierhouten 16.14. Al gemeen klassement: 1. Garcia Alonso (Spa) 18.01.27, 2. Jalabert (Fra) 0.05, 3. Etxebarria (Spa) 0.10,4. Vandenbroucke (Bel) 0.15, 5. Cabello (Spa) 0.27, 30. Den Bakker 1.41, 66. Van Heeswijk 11.30, 89. Van Bon21.08,110. Hiemstra32.46,111. Van der Wolf 32.46, 131. Vierhouten 59.51. Ronde van Lloret de Mar, derde etappe: 1. Talen (Ned) 105 km in 2.13.23, 2. Dal- gaerd (Den), 3. De Meester (Bel), 8. Van Schalen (Ned). Algemeen klassement: 1 Talen 140 punten, 2. Heynderickx (Bel) 130, 3. Capelle (Bel) 101, 4. Van Schalen 95. Zeilen Volleybal Champions League mannen, zesde ron de. Groep B: Piet Zoomers/Dynamo (Ned) -Mladost Zagreb (Kro) 2-3 (16-17 4- 15 15-11 15-11 10-15). Vrouwen. Champions League, zesde ronde. Groep B: USC Münster (Dui) - Bonduelle/VVC (Ned) 3-0 (15-6 15-6 15- 9). Middelburgse Bedrijfsvolleybal Vereni ging. Eerste klasse:Tecona - Adviesburo Beko 6-2, Oostkapel Ie 2 - Tonny Leijnse 0- 6. Stand: Tonny Leijnse 11-54, Tecona 11 -53, Piet Voska m p/'t Za nd 11 -52, M u rre Moens/TMS 11-45, Begijn Makelaars 11- 39, Oostkapelle 2 11-25, Oostkapelle 11- 24, Adviesburo Beko 11-17, Deltan 10-5. Tweede klasse: Piet Voskamp/Dau- wendaele - Bazo 6-0, LW - Eeterij Stads café 4-4. Stand: Voskamp/Dauwendaele Whitbread Race. Vijfde etappe Auckland - Sap Sebastiao (Bra) 6670 zeemijlen. 1. EF Language (Zwe) schipper Cayard. nog af te leggen: 1432,7 mijl, 2. Innovation Kvaerner (Noo) Frostad op 440,8 mijl, 3. Swedish Match (VSt) Krantz 444,6, 6. BrunelSunenergy (Ned) Heiner 689,7. donderdag Dammen PZDB-competitie, tweede klasse: Oost- kapelle-Aagtekerke 2,19.30 uur. Voetbal De selecties van Oemoemenoe (rechts in de scrum) en Tovaal kijken uit naar de eerste wedstrijd in competitieverband. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 27