Ajax-aandelen als warme broodjes Hulster Ambacht kent geen pardon met Drive uitslagen Promotie Schelde aan zijden draadje Middelburg ligt op schema Scheldesport boekt zevende zege op rij Jan Corver enthousiast over beursgang van Amsterdamse voetbalclub sport in zeeland topscorer Jan Straten maakt sprong Vlissingen nestelt zich naast leider agenda door Koen de Vries MIDDELBURG - Het interieur van zijn woning verraadt wei nig, zijn accent des te meer. Jan Corver (45) is fan van Ajax. Waar veel voetballiefhebbers de neus ophalen voor de plannen van de veelvoudig Europa Cup winnaar om naar de beurs te gaan, ontkurkt de in Amster dam geboren Middelburger een fles vol lyrische bewoordingen. ..Dat ik mede-eigenaar van mijn club kan worden. Dat is toch fantastisch!" Zijn clubliefde gaat ver, maar ook weer niet. Veel wedstrijden slaat Corver over want Amster dam ligt niet naast de deur. Aan de andere kant, tijd heeft hij ge noeg en die investeert hij dan ook in zijn Ajax. In oktober '96 trad hij toe tot de uit dertig per sonen bestaande ledenraad van de supportersvereniging. Veel bellen, dingetjes regelen, af en toe een vergadering bijwonen, de club kritisch volgen. Als het om Ajax gaat,.is Corver weinig te veel. In de supportersvereniging wordt nauwelijks gesproken over de nakende beursgang van Ajax. Desondanks weet Corver zeker dat de 76.432 leden (tel ling 1 februari '98) zonder uit zondering enthousiast zijn over de plannen. Ajax moet mee in de vaart der volkeren om bij te blij ven bij de steenrijke concurren tie uit Spanje, Italië en Groot- Brittannië. Geld, veelgeld is no dig om aan de Europese top te blijven. En dat is te halen op de beurs. Dat de club een flink stuk zeggenschap te grabbel gooit, ach dat is meer de zaak van de ledenraad van de leden van Ajax. Corver voorspelt dat de Ajax- aandelen zullen verkopen als warme broodjes: „Ik ga zeker een paar aandeeltjes kopen en die andere leden van de suppor tersclub ook", weet hij zeker. „Iedereen die de club een warm hart toedraagt, wil een stukje Ajax hebben. Daar komt bij dat die aandelen in prijs flink zullen stijgen. Ajax heeft de opgaande lijn weer goed te pakken." Is de gang naar de beurs een pri ma idee, de nieuw in te voeren clubcard wordt door de Ajax- aanhangers beschouwd als een gedrocht. Een potje betaald voetbal voor Jan-met-de-pet, die in een opwelling naar het stadion wil, is er voortaan niet meer bijNu kan hij met de club- kaart van een volslagen onbe kende nog simpel aan een kaart je komen. Maar met een kaart waarop een pasfoto prijkt, is dat onmogelijk. Een hele slechte zaak, vindt Corver. En hoe het moet met de controle bij de sta dions, is iedereen een raadsel. Nu gebeurt het al dat de wed strijd al lang en breed begonnen is, terwijl er aan de poorten nog rijen supporters staan die nog gecontroleerd moeten worden. Met de persoonsgebonden club- kaart zal de filevorming alleen maar toenemen. Twee petten De voorzitter van de suppor tersclub, voormalig Middelbur ger Peter Goedbloed, heeft het Ajax-voorzitter Michael van Praag al enkele keren laten we ten. Maar Van Praag heeft als clubvoorzitter en sectiebe stuurslid van de KNVB twee petten op en zal de plannen nooit terugdraaien. Het maakt het Ajax-gevoel van Corver, geboren in Schelling- woude (Amsterdam-Noord) en op zijn zeventiende verhuisd naar Middelburg, er niet minder om. Binnenkort worden er in zijn district verkiezingen ge houden voor de ledenraad. Cor ver is aftredend en herkiesbaar. Er valt nog heel wat moois te verrichten voor Ajax. Zeker als je mede-eigenaar bent. Jan Corver: „Ik ga zeker een paar aandeeltjes kopen en die andere leden van de supportersclub ook. foto Lex de Meester door Aector Doorns TERNEUZEN - De basketbal lers van Scheldesport boekten in Zierikzee tegen Mevo hun ze vende overwinning op rij: 39- 64. Daardoor klom de Terneu- zense in de Zeeuwse competitie naar de tweede plaats achter koploper BV Souburg. In de eerste helft ging het vrij wel gelijk op, maar na rust speelde Scheldesport een tempo hoger. Dat bleek Mevo te mach tig. De mix van routine en jeugd blijkt een ideale combinatie bij Scheldesport. In Zierikzee kwa men de Terneuzenaren, onder impuls van de talentvolle Mar tij n Luking en Joery Buijze, na rust goed op gang. De kleine 24- 28 voorsprong werd daarna al snel uitgebouwd naar een ruime marge. Vooral via fastbreaks werd er veel gescoord. Martijn Luking was topscorer met zes tien punten. Marathon-BV Oostburg 60-77: Een aantrekkelijk duel, waarin veel werd gescoord. In de eerste helft waren de teams aan elkaar gewaagd. In die fase viel het spel van Mark de Jonge op. De Oost- burgse speler zou ook topscorer worden met 25 punten. Na een 33-40 ruststand vergrootte de Oostburgse ploeg de voor sprong. Vooral via fastbreaks, waarbij Patrick Marteijn (goed voor 24 punten) excelleerde, konden de Zeeuws-Vlamingen uitlopen. Dat resulteerde in een marge van zeventien punten. Mevo-Voorwaarts 25-38: De ba sis voor de Axelse winst werd in de eerste helft gelegd. Bij een 10-27 voorsprong kon Voor waarts bijna niets meer gebeu ren. Toch was men na afloop niet tevreden, want de tweede helft kon beter. Voorwaarts was bal- vaardiger dan Mevo en via snel le uitbraken werd een ruime voorsprong opgebouwd. Ook van afstand was Voorwaarts doeltreffend. Na rust stokte het ritme, maar de overwinning van de Axelse vrouwen kwam niet meer in gevaar. Sonja Geelhoed (11) en Stella Hozee (10) scoorden de meeste punten voor Voorwaarts. Blue Diamonds gaat onderuit TERNEUZEN - Het Terneuzen- se rugbyteam Blue Diamonds verloor in de Belgische competi tie met minimaal verschil van Rubens: 25-21. De Terneuzenaren verdedigden in Moortsel na rust een 7-0- voorsprong, tot stand gekomen door een try van Fouad Mekkaui en de benutte conversie van Geert van Hel. De smalle selec tie van Blue Diamonds kon het verschil niet vasthouden. Wel werd er nog gescoord door Peter Mechielsen, waarna Van Tiel de conversie voor zijn rekening nam. Het bleek echter net iets te weinig om met een goed resul taat weg te komen. De thuisclub scoorde fraai uit een dropkick, die voldoende was voor de 2 5 -21 overwinning. van onze sportredactie VLISSENGEN - De strijd om de titel in de hoogste mannen-afdeling van de de dis- tricts-indoortenniscompetitie gaat tussen Sluiskil, TV Goes en Hulster Am bacht. Sluiskil-TV Goes eindigde onbe slist (6-6), maar Drive dat in de herfst- competitie tweede was geworden, verloor met 12-0 van Hulster Ambacht. Met Jeroen en Patrick Verstraeten als de pij Iers waarop de ploeg steunt, de routine van Jean Loup Deltour en Roland Reni- que als onmisbare aanvulling, presen teerde Hulster Ambacht zich in Terneu- zen niet alleen als de nieuwe koploper, maar ook als een serieuze kampioens kandidaat. Drive was kansloos. -Tim Poppe en Cor de Jonge hadden geen mo ment uitzicht op een gunstig resultaat te gen de twee Verstraetens, teiwijl Bert Dutree en Michael Pieters aan het kortste eind trokken tegen Deltour en Renique. Ook in het dubbelspel bleef Drive met le ge handen. Nieuwkomer Goes bedwong regerend kampioen Sluiskil. Tegenover de neder laag van eerste man, Rinke Koppert (te gen Bernd van Quekelberghe) stonden overtuigende zeges van Ivo Spinnewijn en Dennis Reijnhout. Onno van Quekel berghe zorgde voor de gelijkmaker door Bram Meulblok te verslaan. In de dub bels was er eveneens evenwicht. Eer In poule A (mixedteams) versloeg koplo per MLTC 1 Kapelle met 10-2, waardoor het puntentotaal van de Middelburgers nu 32 is. Edwin Nieuwland redde de eer voor de thuisclub. Sven Vermeulen, Cori- ne Davidse en Anouk van Straaten won nen de singles namens MLTC. Souburg boekte eveneens het derde succes op rij. Tegen MLTC 2 werd het 10-2. In dit duel vestigden Maarten Gideonse, Kim Dijk stra en Mara Malicki namens Souburg de aandacht op zich, teiwijl Thijs Slagboom voor MLTC 2 zijn enkelspel won. WPD verloor kansloos van Hulster Am bacht (2-10). De Zeeuws-Vlamingen hadden in Laurens de Kort en Willem Jan van Doeselaar sterke krachten, die een belangrijk aandeel hadden in de zege. Dennis Stevense en Jacco de Looff, kop lopers in poule A van het Janvier Dance- masters Jeugdcircuit scoorden voor de vijf de maal op rij honderd procent, nu te gen Willem Jan van Doeselaar en Klaas door Ko Mechielsen VLISSINGEN - Lange tijd mochten de walerpoloërs van De Schelde aanspraak maken op promotie naar de landelijke klasse. Maar na de forse 10-4 nederlaag tegen koploper Til burg moeten de Terneuzenaren vrezen. De Schelde zakte terug naar plek drie, precies één plaats onder de streep die recht geeft op promotie. TERNEUZEN - Aan de top van het klassement Zeeuws topscorer veran derde er niets. De eerste vijf spelers in de stand pikten allen een doel- puntje mee. Leider Leon Goossen van Temeuzense Boys scoorde tegen Nieuwland één van de vier doelpunten en bracht daarmee zijn to taal op 22. De grootste sprong in het klassement maakte Jan Straten, die voor Rillandia vier keer scoorde tegen WIK'57. Stand: 1. Leon Goossen (Ter- neuzense Boys) 22, 2. Adri van Hanegem (IJzendijke) 19, 3. Peter' Willemse (Bruse Boys) 18, 4. Piet de Graaff (Tholense Boys) 17, 5. Ray mond Molm (Heinkenszand) 15, 6. Jan Straten (Rillandia) 14,7. John van der Have (Zie rikzee), Michel de Ruijsscher (IJzendijke) beiden 13, 9. Bart van Steveninck (Yerse- ke), Jacob van den Berge (Bruse Boys), René van de Berge (Tholense Boys), Bud Asehman (Rillandia), allen 12, 13. Eric Bleiji (Bruse Boys), Rexep Baijra (Krui- ningen), Patrick Ketting (WHS), Mark de Groote (SSV'65), Jeroen Navarro (Steen), Dominique Verlinde (Sluiskil), allen 11, 19. Alex Lourens (Kloetinge), Ronald Zuijdwegt (Kloetinge), Jacky de Smit (Arnemuiden), Frank Goedegebure ('s Heer Arendskerke), Ronald Me- laard (Middelburg zat.), Mare de Kunder (Temeuzense Boys), Carlo Blommaert (HW'24), Mark Boeckhout (Breskens), Edward Tiele- man (Hontenisse), Wemer Bisschop (Steen), allen 10. Tilburg 2-Schelde 10-4: De Schelde is na een sterke eerste helft van de competitie ver te ruggezakt. Het kotm de Terneu zenaren niet slecht uit dat de competitie twee weken stil ligt. Had De Schelde in de thuiswed strijd nog een fraiie prestatie geleverd tegen koploper Hl- burg, zaterdag in Noord-Bra bant mochten de bezoekers al leen in de eerste periode hopen (1-1). Daarna zakte Schelde weg, omdat het geen antwoord had op het sterke midvoorspel van Hlburg. De thuisploeg liep via 4-1 en 7-3 simpel uit. Schel de had totaal geen kans en ging royaal met 10-4 onderuit. Scores Schelde: Willy de Blaey 2 en Danny Soetens enCees van Houwe- lingen 1. Hlburg 3-Schelde 3-2: De vrouwen van De Schelde ken den een sterke start, maar de voorsprong van 2-0 ging toch verloren. De productie stokte, waarna de thuisploeg het heft in handen nam. Het was een mati ge wedstrijd, waarin De Schel de het duel met Hlburg te licht opnam. Dat werd geïllustreerd door de beslissende treffer, die viel in de laatste seconden. Een schot van buiten de zeven-me terlij n belandde tegen het net. Ria van der Hooft en Mirjam Weimar scoorden voor Schelde. Hieronymus-Schelde 9-4: De Schelde junioren die de laatste weken juist zo goed bezig waren hadden zaterdag een goede start tegen Hieronymus dat in deeerste periode een 3-2 voor sprong nam. Rommelig werd het toen er door de jury tafel een fout op het wedstrijd formulier was gemaakt en de wedstrijd tien minuten werd stil gelegd. Schelde was totaal de concen tratie kwijt en zag Hieronymus in de tweede periode uitlopen naar een beslissende 7-2 voor sprong. Pas in de derde periode nam Schelde de draad weer op maar dat was te laat zodat via 8-3 met 9-4 verloren werd. Chris van Rooyen maakte alle vier treffers. Stormvogel-Spartaan 10-2: Derdeklasser Stormvogel legde in de eerste periode de basis voor de ruimde dik verdiende overwinning. Tegen het nietige Spartaan werd vlot een 3-0 voorsprong genomen, die op het tweede kwart na niet in gevaar kwam. In periode 3 en 4 liepen de Vlisingse poloërs simpel uit naar 10-2. Scores Stormvogel: Jan Kees Mol en Loek van 't Westende 3, Jeroen van de Broeke, Frank Leijnse, Robin Juranek en Kees Leijnse. Cees de Wolf: „Het is een blamage dat de hoogst spelende Zeeuwse club van boven de Schelde in de derde klasse speelt." foto Ruben Oreel Schaakteam smacht naar eerste klasse door Gerard Borgman MIDDELBURG - De hoofd macht van schaakvereniging Middelburg is nog drie speel ronden verwijderd van het kampioenschap in de derde klasse. Champagne lonkt, maar de ophanden zijnde pro motie is geenszins een opeen hoping van heroïsche daden. „We spelen twee klassen on der ons kunnen", meent Cees de Wolf, één van het Middel burgse achttal. „Het is een blamage dat de hoogst spelen de Zeeuwse club van boven de Schelde in de derde klasse speelt." Een kleine drie jaar geleden bivakkeerde het eerste van Middelburg roemloos in de Zeeuwse hoofdklasse, toen de club een reusachtige kwali teitsinjectie onderging. Cor Jansen, de broers Cees en Jo- han de Wolf en Albert Rie- mens kwamen over van groot macht Plet Witte Paard uit Sas van Gent. De eerste drie keer den daarmee terug op het ou de nest, „Met name Cor had geen zin meer om telkens naai de overkant te gaan", blikt Cees de Wolf terug. „Voor de thuiswedstrijden moesten we telkens naar Sas van Gent. Cor was de motor. Als hij er niet was geweest, had ik nu waarschijnlijk nog bij HWP gespeeld." Bij het kwartet nieuwelingen bleef het niet. Bert Hendricks, ook al geen onbekende in de hoofdstad, verliet de schaak club in Souburg. En René Tig- gelman verhuisde van Vlissin- gen naar Middelburg, waarna ook hij zich aansloot bij het schaakgezelschap in zijn nieuwe woonplaats. De Wolf: „De meesten kenden elkaar van de onderlinge competitie van Middelburg, die in feite nog sterker is dan het Zeeuws kampioenschap." Onderschatting Middelburg beschikte zo over een buitengewoon sterke ploeg, die, zoveel was al snel duidelijk, in de Zeeuwse hoofdklasse niets te zoeken had. Middelburg werd meteen kampioen, maar vorig seizoen staakte de bestorming van de hogex'e schaakechelons. „On derschatting", weet De Wolf. „De meeste spelers van Mid delburg spelen een paar klas sen lager dan waar ze thuisho ren. Dan is het moeilijk om je te motiveren." De patiënt vertoont evenwel trekken van beterschap. De schakers van Middelburg zul len geen opponent meer on derschatten, daarvoor is de drang naar succes ook te groot. Drie speeldagen voor het einde kent Middelburg al leen in De Pion uit Roosendaal nog een geduchte concurrent voordetitel. „We staan ander half bordpunt op hen voor", weet Cees de Wolf, „en wij hebben het makkelijkste pro gramma. Ik geef ons tachtig procent kans op de titel." Eerste klasse En dan? Wat resteert na de kampioenshulde? „Dan gaan we volgend seizoen voor pro motie naar de eerste klasse", stelt De Wolf onomwonden. En waarom ook niet? Het gros van de (voornoemde) schakers van Middelburg heeft al erva ring opgedaan in de klasse waar momenteel ook het vlag genschip van HWP acteert, „En daarnaast zijn er binnen de club behoorlijk wat scha kers die naar dat niveau toe groeien. De hoofdklasse is niet reëel, dan moet je gaan beta len. Maar met het huidige po tentieel en met eventuele ver sterkingen die zich bij ons melden, moet Middelburg de eerste ldasse kunnen berei ken." Alberda. Hun naaste belagers, Rikky van Oost en Jaap Pieters, gingen verrassend in de fout tegen Koos Alberda en Laurens de Kort: 0-6. Het winnende koppel be hield door de ruime zege een kans op de hoofdprijs. Zij volgen Stevense en De Looff op twee punten. Lege handen In poule B blijven Michiel van Kuyk en Pim de Morree domineren. Sven Buys en Ad Pipping volgen 'op afstand'. Beide duo's maakten het afgelopen weekeinde geen fout. Van Kuyk en de Morree zege vierden met maximaal verschil over Da vy de Kesel enEiso Alberda, Buys en Pip ping lieten Ferry Sonnemans en Sjoerd Huis in 't Veld met lege handen achter. René Lindenberg en Ferry Bordui rukten op naar de derde plaats. MIDDELBURG - De Zeeuwse eerste klasse zaalvoetbal voor vrouwen heeft weer drie leiders. Vlissingen vond aansluiting bij Biezentrappers/Gerka Sport 2 en Kloetinge 2 dankzij een forse 9-2 overwinning op Tympaan. Tympaan - Vlissingen 2-9: Tympaan kreeg weinig kans bij Vlissingen dat halverwege al met 4-1 leidde. José Verhage was met vijf treffers de topsco rer bij de Vlissingers. Ilona Stouthamer (3) en Sonja van Eenennaam schoten de andere doelpunten in voor de bezoe kers. Nieneke Bosschaart en Ju dith Eckhardt scoorden tegen. Schinkel Assurantie - Egger- mont 1-5: Eggermont stond de 4-1-voorsprong die er halver wege was opgebouwd niet meer af. In het tweede bedrijf viel nog maar éen doelpunt. Marly van Ham (2), Esther Verdunnen, Ma ja Schreurs en Ilona He- melsoet doelpuntten voor Eg germont. Sylvia van der Weijde redde de eer voor Schinkel. Kloetinge 3 - De Bruintjes 2-1: Een gelijkopgaande wedstrijd waarin de gelukkigste partij de overwinning pakte. Hna Duja- covic schoot twee keer raak voor Kloetinge. De tegentreffer was van Karine Langeraert. Biezentrappers/Gerka Sport - Kloetinge 5-4: Kloetinge werk te na rust een 4-2-achterstand weg, maar verloor uiteindelijk toch: 5-4. Jacolien Moerdijk (3), Nancy Bahadoer en Anneke Minnee bezorgden Biezentrap- pers de ovex-winning, Voor Kloe tinge scoorden Carolien Sloot- maker, Janneke Onderdijk en Miranda Bekenes (2). Pubbles - Biezentrappers/Ger ka Sport 2 5-7: In deze beker wedstrijd nam Pubbles een snelle 2-0 voorsprong. Halver wege stond Biezentrappers met 3-2 voor. Debbie Bakker, Ilse de Vogelaar, Wanda Zegers (allen 2) en Sylvia Spinnewijn schoten Biezentrappers naar de volgen de ronde. Josca Lamper (4) en Coriene Pannekoek scoorden tegen. Bridge District Zeeland, viertallencompetitie. Hoofdklasse Zeeland: Bridgekring 2 - ABC 2 4-25, Reimerswaal - Bridgekring 17-13, Valkenisse - Hulst 10-20, Kurke- trekker - 't Wolhaakje 1-25, Luctor - Axel 20-10, Hulst - Kurketrekker 25-5, 't Wol haakje-ABC 2 16-14, Luctor-Valkenisse 25-0, Reimerswaal - Bridgekring 2 18-12, Bridgekring - Axel 16.14. Stand: Luctor 152, ABC 2 128, Bridgekring 127, Axel 120, Hulst 109, 't Wolhaakje 1 -5, Reimers waal 82, Valkenisse 77, Bridgekring 2 72, Kurketrekker 57. Paardensport Dressuurwedstrijd RV De Braanjenhoek te Kapelle. Paarden Z2: 1. Laurens van Lieren/Rubiquil (Z-Bev.) 2012. Erica Jan- se/Gershwin (Z-Bev.) 198; 3. Jan Steen- bakker/Ernardo (Sé-Ros) 186, Z1: 1. Mi chael Antheunisse/Zeoliet (Braanjen hoek) 181; 2. Nicole van Klamthout/Gaya Rucphen) 180. M2:1Janine Polderman- /Latamanda (Weelr.) 166; 2. Frank Koo- men/Charmeur (Braanjenhoek) 148; 3. Miranda Klap/Etoile (Sé-Ros) 145. Ml: 1. Willeke Adriaanse/lnvictus (Braanjen hoek) 149. L: 1. Bianca Gorter/Korleone (St. Deonysius) 166; 2. Bernadette Solle- veld/lron Jack (Weelr.) 162; 3. Ida Sinke- /Liaisson (Weelr.) 160. B: 1. Yvonne Goe- theer/Frankie Boy (Weelr.) 162; 2. Els Ruster/Falcq (Weelr.) 156;3. Ilona Jonge- nelen/Jacksón (De Vijfsprong) 153. Tweede proef Z2:1. Laurens van Lieren- /Rubiquil 200; 2. Erica Janse/lndiamanda 196; 3. Jan Steenbakker/Ernardo 182. Z1: 1Nicole van Kalmthout/Gaya 190; 2. Mi chael Antheunisse/Zeoliet 187. M2:1. Ja nine Polderman/Latamanda 162; 2. Frank Koomen/Charmeur 160; 3. Miran da Klap 157. M1:1. Willeke Adriaanse/ln victus 149. L: 1. Ida Sinke/Liaisson 174; 2. Bianca Gorter/Korleone 167; 3. Jan-Cees Wisse/Power (Z-Bev.) 166. B: 1. Els Rus- ter/Falco 158; 2. (gelijk) Johanna Hoster- /Jovannie (Weelr.) en Yvonne Goetheer- /Frankie Boy 157. Pony's M2: 1. Lisanne Dekkers/Galaxy (Duinr.) 150; 2. Gaby Dekkers/Galaxy (Duinr.) 142. L: 1. Claire Nuyens/Opportunity (Dongemondse R.) 170; 2. Suzanne Nuyens/OPprtunity (Dongemondse R.) 172; 3. Linda de Vos- /Moonlight (Weelr.) 157. B: 1. Patricia Verdonk/Roland (Paardebloem) 162; 2. Ilsanne van de Gouwe/Mystral (Weelr.) 160; 3. Evelien Schouten/Marly (Braan jenhoek) 156. Tweede proef M2:1. Lisan ne Dekkers/Galaxy 151. L: 1. Claïre Nuy ens/Opportunity 167; 2. Suzanne Nuy ens/Opportunity 162; 3. Linda de Vos- /Moonlight 157. B: 1. Ilsanne van de Gou we/Mystral 159; 2. Patricia Verdonk/Ro land 158; 3. Evelien Schouten/Marly 154. Sportprijsvragen Lucky 10, maandag 16 februari: 3-12-17 -26-30-32-36-48-52-56-61-63-65-68 -70-72-73-74-78-80. Uitslag lotto 7. Eerste prijs (jackpot): geen winnaar, tweede prijs: geen win naar, derde prijs: 22 winnaars, 1000,00, vierde prijs: 110 winnaars, 250,00, vijfde prijs: 1708 winnaars, 25,00, zesde prijs: 4001 winnaars, 10,00, zevende prijs: 34.581 winnaars, 5,00. (onder voorbehoud) Tennis Rudy Rietjens trainer Steen SINT-JANSTEEN - Rudy Riet jens volgt aan het eind van het seizoen Cor van de Velde op als trainer van Steen. Rietjens, bezig aan zijn vijfde seizoen bij Koewacht, kwam een verbintenis voor één jaar overeen met de vierdeklasser. Hannover. Vrouwen, 900.000 gulden. Eerste ronde: Habsudova (Slw) - Rittner (Dui) 6-4 7-6, Schett (Oos) - Labat (Arg) 7- 5 6-1, Schnyder (Zwi) - Sidot (Fra) 6-0 6-2. Antwerpen, Mannen, 1.750.000 gulden. Eerste ronde: Rafter (Aus/2) - Boetsch (Fra) 6-2 7-6, Raoux (Fra) - Clavet (Spa) 7- 6 5-7 6-2, Tarango (VSt) - Norman (Bel) 3- 6 6-4 6-3, Larsson (Zwe) - Goellner (Dui) 6-2 6-1. Districts-indoortenniscompetitie. Afde ling mannenteams, 1e klasse: Drive I-Hulster Ambacht 1 0-12. T. Poppe-J. Verstraeten 2-7, C. de Jonge-P. Ver straeten 5-9, B. Dutree-J.L. Deltour 6-8, M. Pieters-R. Renique 5-6, T. Poppe/M. Pieters-J. Verstaeten/P. Verstraeten 5-10, C. de Jonge/B. Dutree-J.L. Del- tour/R. Renique 6-9. Sluiskil 1-Goes1 6-6. 2e klasse: De Schelde 1-Ludo/Alberts Sport 1 11-1. S, de Lange-D. Blackman II-4, T. Felius-V. Verheul 9-7, W. ten Hacken-R. van Mee 12-6, M. Snijder-R. Paridaen 6-6, T. Felius/W. ten Hacken-D. Blackman/V. Verheul 12-4, S. de Lan- ge/M. Snijder-R. van Mee/R. Paridaen 16-3. 3e klasse: MLTC 2-Lewedorp 1 0-12, Vrouwenpolder 1—'t Halve Maantje 1 4-8. Afdeling mixedteams, 1e klasse: Kapelle 1-MLTC 1 2-10. WPD 1-Hulster Am bacht 1 2-10. A. van Gemerden-L. de Kort 4-9, K. van de Schraaf-W.J. van Doeselaar 3-12, M. van Sabben-B. Ver- haegen w.o. B. Verhaegen, C. Wesler- weel-V. Verhaegen 10-6, A. van Gemer- den/K. van de Schraaf-L. de Kort/K. Al berda 4-12, M. van Sabben/C, Wester weel-B. Verhaegen/V. Verhaegen 2-14. Souburg 1-MLTC 2 10-2. 2e klasse: De Schelde 1-MLTC 3 2-10. Souburg 2-MLTC 4 7-5. 3e klasse: Souburg 3-'t Swaecke 1 4-8. M. van de Beek-J.H. Verschuure 12-3, D. Lau-J. Akershoek 5-7, A. Malicki—J. Hoogesteger 5-9,1. Meertens-A. Feijtel 9-6, M. van de Beek/L. Bendele-J.van Klinkenberg/J. Akershoek 6-7, A. Malic- ki/l. Meertens-J. Hoogesteger/A. Feijtel 6-9. Voetbal Ouagadougou. Afrika-Cup. Groep B: Tu nesië - Togo 3-1 (2-1). 4. Assignon 0-1 (strafschop), 9. Tlemcani 1-1, 12. Slima- ne 2-1,80. Gabsi 3-1. Congo - Ghana 1-0 (0-0). 77. Mundaba 1-0. Groep C: Zuid-Afrika - Namibië 4-1 (4-0). 8. Benni 1-0,11. Benni2-0,19. Benni3-0, 21. Benni 4-0, 68. Vutoni 4-1. Ivoorkust - Angola 5-2 (3-18. Guel 1-0,23. Guel 2-0, 27. Silva 2-1,43. Tiehi 3-1, 52. Quinzinho 3-2, 56. Bakayoko 4-2, 81. Tiehi (straf schop) 5-2. Los Angeles. CONCACAF Gold Cup. Fi nale: Mexico-Verenigde Staten 1-0(0-0). 43. Hernandez 1-0. Toeschouwers: 91.000. Frankrijk, beker, kwarftinale: Paris SG- Metz 1-0. Schotland. FA cup, achtste finales: Dun- ferm line-Celtic 1-2. Wielrennen Malaga. Tweede etappe Ronde van An- dalusië. La Rinconada - Malaga: 1. Steels (Bel) 214,9 km in 5.34.17,2. Zabel (Dui), 3. McEwen (Aus), 4. Hincapie (VSt), 5. Planckaèrt (Bel), 6. Michaelsen (Den), 7. Mattan (Bel), 8. Edo (Spa), 9. Hunt (GBr), 10. David Etxebarria (Spa), 11. Van der Wolf (Ned), 26. Hiemstra, 50. Van Bon, 93. Den Bakker, 141. Van Heeswijk 8.54, 142. Vierhouten. Niet gestart: Meys. Klassement: 1. McEwen 9.36.59, 2. Steels, 3. Hincapie, 4. Zabel, 5. Michael sen, 6. Hunt, 7. Capelle (Fra), 8. Van der Wolf, 9. Unai Extebarria (Spa), 10. David Etxebarria, 17. Hiemstra, 23. Van Bon, 96. Den Bakker, 136. Vierhouten 8.54, 141. Van Heeswijk. Zaalvoetbal Vrouwen. Eerste klasse district Zeeland: Kloetinge 3 - De Bruintjes 2-1, Biezen trappers/Gerka Sport - Kloetinge 5-4, Tympaan - Vlissingen 2-9, Schinkel As surantie - Eggermont 1 -5. Beker: Pubbles - Biezentrappers/Gerka Sport 2 5-7. Stand: Vlissingen 16-42, Kloetinge 2 16- 42, Biezentrappers/Gerka Sport 2 16-42, Kloetinge 17-33,Tympaan 17-30, Biezen trappers/Gerka Sport 15-27, Pubbles 15- 24, Biezentrappers/Gerka Sport 3 15-22, Eggermont 15-22, De Vliegher 15-19, Kloetinge 3 16-16, Miller Time 16-13, De Bruintjes 16-8, Tympaan 2 15-7, Schinkel Assurantie 18-5. Zwemmen Leiden, nationale Speedojaargangwed- strijden. Resultaten Zeeuwse deelne mers. Kaj Scholt (Stv): 100 rug: 1. in 1.13.8,100 school: 8. in 1.26.5,200 wissel 4. in 2.44.8,100 vrij: 8. in 1.07.6. M. Sools- ma (Stv): 100 schooi: 10. in 1.27.4, 100 vlinder: 11. in 1.22.5. M. Bil (Stv) 100 rug: 9. in 1.23.2; C. van de Guchte (Stv): 100 vlinder: 16. in 1.29.6. A. Schrijvershof (Stv): 100 vlinder: 16. in 1.28.5; S. de Die (Sch): 200 wissel: 2. in 2.42.4,100 vlinder: 13. in 1.22.9,100 rug: 15. in 1.20.7. R. Kint (Sch) 100 rug: 4. in 1.25.3,100 vlinder: 15. in 1.25.3,200 wissel: 15.2.52.3; K. Honds- merk (Sch): 100 vrij: 4. in 1.13.2,100 rug: 6. in 1.26.4, 50 vlinder: 9. in 40.5, 100 school: 19. in 1.42.7; S. Rombout (ZCK). 50 vlinder: 2. in 40.0,100 vrij: 4. in 1.17.1, 100 school: 9. in 1.38.2; N. de Ridder (ZCK), 50 vlinder: 10. in 42.1,100 vrij: 11. in 1.17.7; C. de Ridder (ZCK). 100 school: 10. in 1.38.9,100 vrij: 14. in 1.21.2,50 vlin der: 14. in 43.2; P. Vink (ZCK). 100 vlinder: 10. in 1.27.8,200 wissel: 21e in 3.04.8. Emmen, NK sprint. Resultaten Zeeuwse deelnemers. R. Verplanke (Ss) 50 school: 7. in 34.26, 100 wissel: 12. in 1.08.56, 50 vlinder: 14. in 30.55; S. Temmerman (SS): 50 rug: 31.80, 50 vlinder": 31.25; C. de Milliano (SS): 50 rug 33.06; E. van de Velde (SS): 50 rug 33.33, 100 wissel 110.29,50 school 35.17,50 vlinder 32.68; M. de Munck (SS) 50 school 34.4; E. van Gemert (Stv) 100 wissel 1.02.45, 50 vlin der 27.17, 50 rug 29.33; J. Lawalata (Stv) 50 vlinder 27.30, 50 vrij 25.69, 50 school 33.42; C. Schrijvershof (Stv) 50 school 36.63, C. van de Draai (Stv) 50 vlinder 28.71; C. Potin (Stv) 50 vlinder 29.39; K. Scholt (Stv) 50 school 37.07; A. Soolsma (Stv) 50 vlinder 32.81; F. Scheele (Sch) 50 rug 33.77; S. Tanghe (Sch) 50 rug 34.63; J. Vermeulen (Ganze) 50 vrij 26.59,50 rug 31.21. dinsdag_ Voetbal Vriendschappelijk: RCS-'s-Heer Arends kerke (19.30 uur), Breskens-Axel.( 19.45 uur), Wolfaartsdijk-Zierikzee (19,30 uur). Wielrennen Forumavond Arjaan de Schipper trofee, Met wielersportverhalen van Jean Nelis- sen, metaanluitend Nico Verhoeven (Ra- bo-wïelerploeg), presentatie Rabo wie lerklassieker en forumdiscussie. Aan vang 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 38