•••omSrstwwomSn Raad staat bouw woontoren toe Scholen Scherpenisse krijgen nieuw gebouw PZC op drift door harde wind Autoboot Politie peilt mening inbraakslachtoffers over doen aangifte Appartementen op plek voormalig hotel Hof van Walcheren zeeland dinsdag 17 februari 1998 s 16 50% korting 40% korting 30% korting Alleen Middelburgse fracties D66 en GroenLinks tegen Reparatie Terneuzense brug duurt maanden ÊSÊÈÈÊISlSÊfi. - I - Bijvoorbeeld: Ledikant in massief hout (160 x 200 cm) incl. 2 nachttafels met lade: normaal fl. 2550,-. Nü met 50% vroege-vogel-korting: De Schipper Woondelta is zaterdagochtend 21 februari om 6.00 uur geopend. We rui men dan een groot deel van onze showroommodellen op onder het motto: "Wie vroeg komt, krijgt de hoogste korting" Maar liefst 50% tussen 6.00 en 7.00 uur. Daarna loopt de korting langzaam af tot 30% na 8.00 uur. Dus zet de wekker, waarschuw de haan en bepaal zélf je voordeel. Uitslapen kan de hele week nog. Dinsdag tlm vrijdag tot 8 uur 's avonds geopend, zaterdag tot 5 uur, zondag en maandag gesloten. door Miriam van der Schot MIDDELBURG - De Wal- cherse politie is een onder zoek begonnen onder 158 gedupeerden van woningin braken. Uit dit zogenaamde tevredenheidsonderzoek moet duidelijk worden welke problemen slachtoffers on dervinden bij de afhandeling van hun aangifte. Met die kennis wil het politiekorps zijn werk verbeteren. Het idee voor de enquête ont stond in het laatste kwartaal van vorig jaar. Uit een zelfevaluatie van het politie district bleek toen dat er geen gegevens bekend waren over de tevredenheid van burgers. Daarop is HEO-studente Le- ny van de Ketterij benaderd om er een afstudeeropdracht aan te wijden. Woninginbraak Het onderzoek wordt alleen gehouden onder slachtoffers van woninginbraken. Vol gens politiewoordvoerder Leo Kuijl is voor deze catego rie gekozen omdat het een erg veel voorkomende midsdaad is. Vorig jaar hebben bijna achthonderd mensen aangif te gedaan van inbraak in hun woning. Daarnaast is wo ninginbraak volgens Kuijl een van de ergste en ingrij pendste vormen van mis daad. Formulier Van de achthonderd gedu peerden in 1997 krijgen 158 mensen deze week een en quêteformulier. Volgens Van de Ketterij is dit aantal deel nemers voldoende voor een betrouwbaarheidsgehalte van 95 procent. De enquête bestaat uit 38 vragen waaronder de vraag of slachtoffers telefonisch of schriftelijk aangifte hebben gedaan. Voor 7 maart moeten de formulieren terug zijn. De onderzoeksresultaten wor den tegen april bekend ge maakt. Dit tevredenheidsonderzoek is een eerste stap in een groter geheel om de werking van de politie te verbeteren. Een volgende stap is volgens Kuijl om in de toekomst ook andere vormen van crimina liteit onder de loep te nemen. door Marco van Barneveld SCHERPENISSE - Obs de Oos- terscheldeschool en bijzondere basisschool de Groen van Prin- stererschool in Scherpenisse krijgen een nieuw onderkomen. Het huidige pand waarin de scholen zijn gehuisvest is zwaar verouderd en moet tegen de vlakte. Het nieuwe schoolge bouw moet verrijzen aan de Langeweg, op de plek waar nu nog de oude gemeentewerk plaats is gehuisvest. Dit heeft het Thoolse college van burge meester en wethouders beslo ten. Begin volgend jaar moet de nieuwe gemeentewerkplaats op het industrieterrein in Sint- Maartensdijk gereed zijn en komt de kavel aan de Langeweg vrij. In het jaar 2000 dient de nieuwbouw van het schoolge bouw een feit te zijn. Kosten daarvan bedragen ruim 2,1 mil joen. Beide scholen zijn nu nog on dergebracht aan de Laban Deurloostraat, in een oud schoolgebouw uit de jaren vijf tig. Dat gebouw verkeert vol gens een gemeentewoordvoer der in zeer slechte staat. Renovatie van het gebouw zou volgens het college van B en W geen zin hebben. Bovendien zou het huidige gebouw eigenlijk onpraktisch zijn, omdat het uit twee etages bestaat. Een school gebouw met alleen een begane grond zou veel praktischer zijn. Beide scholen zouden positief staan tegenover de plannen. Di verse instanties, zoals de com missie welzijn en ondeiwijs, schoolbesturen en de gemeente raad, moeten zich nog over de materie buigen. Volgens de gemeentewoord voerder zijn gemeenten sinds 1 januari vorig jaar verantwoor delijk voor de huisvesting van basisscholen. „Daarom kon het college makkelijk dit besluit ne men. Voordien ging het Rijk over die huisvesting." Het beno digde geld zou in de gemeente volgens de woordvoerder voor handen zijn. door Wout Bareman TERNEUZEN - De reparatie van de zuidelijke brug van de Middensluis in Terneuzen gaat maanden duren. Hoelang pre cies moet morgen blijken als de technici van Rijkswaterstaat, die de twee brugdelen de afgelo pen dagen hebben geïnspec teerd, bijeen komen om de scha de te evalueren. De brug werd ruim een week ge leden aangevaren door de onder Bahama-vlag varende coaster Celine (821 brt). Die kreeg bij het binnenvaren van de sluis te kampen met een machinesto ring. Hoofd ing. W. Vinke van de dienstkring Zeeuws-Vlaande- ren schat de schade op zo'n 2,5 miljoen gulden. Volgens Vinke is de sluis zeker tot eind maart ge stremd. Daarna volgt een on- derhoudsbeurt.De schippers vereniging Schuttevaer wil dat de reparatie en de onderhouds beurt gecombineerd worden. bankstellen salontafels wandmeubelen eetkamers slaapkamers tienerkamers door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De bouw van de 27 meter hoge woontoren in Hof ter Veste in Middelburg past in het planologische beleid van de gemeente. De gemeenteraad van Middelburg, met uitzonde ring van GroenLinks en D66, is het eens met die conclusie. Te gen het plan hebben omwonen den bezwaar aangetekend. De commissie bezwaar- en beroep schriften gaf hen gelijk, omdat een 'brede planologische visie' ontbrak. De gemeenteraad ging maandagavond akkoord met een nadere onderbouwing van het bouwplan. De discussie over Hof ter Veste gaat vooral over de woontoren, die deel uitmaakt van het plan. W. Ardon (GroenLinks) betoog de opnieuw dat wethouder P. M. Bruinooge (Volkshuisvesting) de raad heeft misleid door bij de besluitvorming in april '97 niets t,é zeggen over de hoogte van de toren. Bruinooge bestreed dat. Op 3 maart lag er een ontwerp ter inzage, waarin duidelijk de hoogte en de plek van het appar tementengebouw waren aange geven. In maart, april, mei en augustus sprak de welstands commissie in het openbaar over het bouwplan. Leerproces De gemeenteraad nam in april het besluit om de uitwerking van het bouwplan aan het colle ge over te laten. WD-fractie- voorzitter drs. P. A H. de Visser vond dat de juiste, planologi sche procedure was gevolgd. „De mogelijkheden voor infor matie waren er." H. Akdag (PvdA) vond dat de bewoners zorgvuldiger geïnformeerd hadden moeten worden, maar stak de hand ook in eigen boe zem. De gemeenteraad had im mers ook kunnen besluiten om de uitwerking naar zich toe te trekken. „Het is een leerproces voor de gemeenteraad en het college geweest." Het D66- raadslid drs. L: K. de Kraker vond dat het college niet zorg vuldig genoeg is omgegaan met de afhandeling van de bezwaar schriften. It door Wout Bareman door Nicole Kluijtmans KOUDEKERKE - Het college van burgemeester en wethou ders van Veere wil meewerken aan een versnelde procedure voor de bouw van zestien appar tementen op de plek van het voormalige hotel Hof van Wal cheren in Koudekerke. Het gaat om een bouwplan van Bouwbe drijf Flipse uit Koudekerke, ei genaar van het terrein op de hoek van de Prinses Beatrixlaan en de Brouwerijweg. Voordat kan worden begonnen met de bouw moet de bestemming van het perceel, nu nog horeca, wor den gewijzigd. Een eerder plan van Bouwbe drijf Flipse voor de bouw van twintig koopappartementen werd door het college afgewe zen omdat het complex te mas saal was. Met het huidige plan dat bestaat uit een gebouw met twee bouwlagen - met uitzonde ring van twee appartementen aan de Prinses Beatrixlaan die worden gebouwd in drie lagen - is het college tevreden. Ook de welstandscommissie heeft posi tief gereageerd. De nieuwbouw houdt wel in dat de karakteris tieke villa uit de negentiende eeuw moet worden gesloopt. Het pand in het bouwplan inte greren is te duur. Toen het Hof van Walcheren na een faillissement in maart 1995 leeg kwam te staan, kocht Bouwbedrijf Flipse het beeld bepalende gebouw. Dit met de bedoeling er een bouw- en doe- het-zelf-markt van te makën. De voormalige gemeente Valke- nisse en de provincie wilden hier echter niet aan meewerken. Bei den vonden de locatie niet ge schikt. VLISSINGEN - Sleepboten van Multraship hebben maandag ochtend voorkomen dat de au toboot Medea (50.618 deadweight) op de rede van Vlissingen aan de grond liep. De Medea lag voor anker en be schikte in verband met repara tiewerkzaamheden niet over voortstuwing. Als gevolg van de harde wind en sterke stroming ging de carrier driften. De sleepboten Barracuda en Multratug 5 maakten vast aan het schip en brachten het terug naar de ankei-plaats. Later werd de Medea naar de Handelskade in Vlissingen ver sleept. Daarbij verleenden ook andere slepers van Multraship assistentie. Na reparatie ver volgde de autocarrier de reis naar Southampton aan de zuid kust van Engeland. foto Charles Strijd Het verouderde pand van de Oosterscheldeschool en Groen van Prinstererschool in Scherpenisse moet tegen de vlakte. foto Willem Mieras Van Cittersweg 2a 434 I RC Arnemuiden tel: 01 18-603075

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 32