...om 50%mommodellen «eerde showrooini Hervormd Tholen bezit nieuw centrum IJsclub breekt met luide jeugdsoos PZC zeeland dinsdag 17 februari 1998 b 16 50% Ikorting 40% Ikorting 30% korting Scholen Scherpenisse in nieuwbouw Middelburg spreekt opnieuw over vliegveld Sint-Annalandse jongeren moeten na herhaalde klachten uit gehuurd honk De Schipper Woondelta is zaterdagochtend 21 februari om 6.00 uur geopend. We rui men dan een groot deel van onze showroommodellen op onder het motto: "Wie vroeg komt, krijgt de hoogste korting' Maar liefst 50% tussen 6.00 en 7.00 uur. Daarna loopt de korting langzaam af tot 30% na 8.00 uur. Dus zet de wekker, waarschuw de haan en bepaal zélf je voordeel. Uitslapen kan de hele week nog. Het verouderde pand van de Oosterscheldeschool en Groen van Prinstererschool in Scherpenisse moet tegen de vlakte. foto Willem Mieras bouw uit de jaren vijftig. Dat gebouw verkeert volgens een gemeentewoordvoerder in zeer slechte staat. Renovatie van het gebouw zou volgens het college van B en W geen zin hebben. Bovendien zou het huidige gebouw eigenlijk onpraktisch zijn, omdat het uit twee etages be staat. Een schoolgebouw met alleen een bega ne grond zou veel praktischer zijn. Beide scholen zouden positief staan tegenover de plannen. Diverse instanties, zoals de commis sie welzijn en onderwijs, schoolbesturen en de gemeenteraad, moeten zich nog over de mate rie buigen. Volgens de gemeentewoordvoerder zijn ge meenten sinds 1 januari vorig jaar verant woordelijk voor de huisvesting van basisscho len. „Daarom kon het college makkelijk dit besluit nemen. Voordien ging het Rijk over die huisvesting." Het benodigde geld zou in de ge meente volgens de woordvoerder voorhanden zijn. door Marco van Barneveld SCHERPENISSE - Obs de Oosterschelde school en bijzondere basisschool de Groen van Prinstererschool in Scherpenisse krijgen een nieuw onderkomen. Het huidige pand waarin de scholen zijn gehuisvest is zwaar verouderd en moet tegen de vlakte. Het nieuwe schoolge bouw moet verrijzen aan de Langeweg, op de plek waar nu nog de oude gemeentewerkplaats is gehuisvest. Dit heeft het Thoolse college van burgemeester en wethouders besloten. Begin volgend jaar moet de nieuwe gemeente werkplaats op het industrieterrein in Sint- Maartensdijk gereed zijn en komt de kavel aan de Langeweg vrij. In het jaar 2000 dient de nieuwbouw van het schoolgebouw een feit te zijn. Kosten daarvan bedragen ruim 2,1 mil joen. Beide scholen zijn nu nog ondergebracht aan i de Laban Deurloostraat, in een oud schoolge- door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De gemeente raad van Middelburg gaat op nieuw praten over Zeeland Air- port. Wethouder J. C. van Dijk- Sturm kreeg twee weken gele den het dringende advies van de commissie Milieu om het over leg met minister A Jorritsma (Verkeer en Waterstaat) nieuw leven in te blazen. Dat advies legde zij naast zich neer. De ge meenteraad nam daar maan dagavond genoegen mee, maar wilde wel dat er een brede dis cussie gevoerd wordt over de toekomst van het vliegveld bij Arnemuiden. Zeeland Airport mag in het jaar 2000 uitgroeien tot 6 00 00 vlieg bewegingen. Een deel van de Middelburgse gemeenteraad vindt dat te veel. Het wil om die reden praten met minister Jor ritsma. Volgens het CD A-raads lid dr. J. L. Kool-Blokland zijn de omstandigheden waaronder dat besluit is genomen, gewij zigd. Wethouder Van Dijk- Sturm zei maandagavond dat Middelburg niet aan zet is. De minister heeft een motie van de Tweede Kamer voor hernieuwd overleg naast zich neergelegd. Veel onduidelijk Tijdens de commissievergade ring van twee weken geleden bleek dat er bij de raadsleden veel onduidelijk is over de juist heid van het besluit om Zeeland Airport te laten groeien en over de rol van de gemeente Middel burg daarin. Om een duidelijk standpunt te kunnen innemen richting minister Jorritsma, wil de raad zich breed oriënteren. Wat wil Middelburg met het vliegveld Is het een bedreiging voor de recreatieve ontwikke ling en wat is de economische betekenis van Zeeland Airport „Dit zijn slechts enkele vragen", aldus Kool-Blokland, „die in een fundamentele discussie aan de orde zullen moeten komen. Als de raad zich in al dit soort achterliggende, lange-termijn beleidsvragen heeft verdiept en daarover een mening heeft ge formuleerd, kunnen we funda menteel en onderbouwd aan dringen op een wijziging in het ministeriële beleid voor het vliegveld. W. Ardon van GroenLinks ging de discussie niet ver genoeg. Hij vond dat het college maar met een duidelijk standpunt moest komen. „Anders krijgen we een herhaling van zetten. Wethouder Van Dijk-Sturm ging niet in op de suggestie van GroenLinks. Zij beloofde wel zo veel mogelijk informatie naar de gemeenteraad te sturen over Zeeland Airport. In die notitie komt in ieder geval te staan hoe de procedures zijn verlopen en wat de positie van Middelburg is. Het nieuwe verenigingsgebouw van de Hervormde Gemeente Tholen. foto Willem Mieras Berkelaar zelf zegt nog nooit klachten te hebben gehoord van omwonenden. Bij de ijsclub zijn wel regelmatig negatieve gelui den binnengekomen. Van Dijke: „We zijn ook zelf wel eens gaan kijken op vrijdagavonden. Dan zeiden ze bij de soos dat het alle maal prima liep, maar onder tussen hingen er dan meer jon geren buiten dan binnen. Soms liepen ze zelfs bij mensen in tui nen te urineren." Los van de overlast waren er problemen rond de verzekering voor het gebouw. Onduidelijk was per wanneer en hoeveel de soos moest gaan meebetalen aan verzekeringspremies. Het be stuur van de ijsclub betreurt het volgens Van Dijke dat het niet goed is gelopen met de soos. „Want er is ook op de woensdag middag van alles te doen voor kleintjes. En dat loopt hartstik ke goed. Het is natuurlijk heel jammer dat het nu voor hen ook is afgelopen." Uitstel Berkelaar gaat deze week nog rond de tafel zitten met een aan tal bestuursleden van de ij sclub „Dat gebeurt op mijn verzoek", zegt de jongerenwerkster. „Want de soos loopt op zich goed. Het zou heel zonde zijn wanneer het afloopt." Berke laar hoopt in elk geval uitstel te krijgen van de ijsclub. „Dan kunnen we zelf uitkijken naar een andere locatie. Al is dat heel erg moeilijk. Zelf weet ik nog geen plek waar we terecht kun nen." Overigens noemt Berke laar cle huidige locatie ook niet echt ideaal. „We zitten toch middenin een woonwijk." Kapelle tevreden over service van gemeente KAPELLE - De inwoners van Kapelle zijn tevreden over de dienstverlening van de afdeling bevolking van de gemeente, zo blijkt uit een enquête. Negentig procent van de ondervraagden zegt in meer of mindere mate te vreden te zijn over de dienstver lening. De enquête is gehouden van half oktober tot half november vorig jaar onder de burgers die in die periode een bezoek brachten aan de afdeling bevolking. Er zijn 300 vragenformulieren uit gedeeld en 282 correct ingevuld ontvangen. Doel van het onder zoek is de dienstverlening waar mogelijk te verbeteren. De re sultaten van de enquête liggen ter inzage in het gemeentehuis. Jaarvergadering ZMO-afdeling SCHERPENISSE - De ZMO- afdeling Tholen en Sint Philips- land houdt maandag 23 februa ri de algemene jaarvergadering in het Holland Huis te Scherpe nisse. Deze vergadering begint om 19.30 uur. Drs. K. J. Poppe, plaatsvervan gend hoofd van de afdeling Landbouw van het LEI-DLO, houdt na de pauze een inleiding met als onderwerp 'Kansen en bedreigingen voor de Thoolse landbouw'. door Marco van Barneveld SINT-ANN AL AND - De ijsclub Sint-Annaland wil af van de jeugdsoos die sinds een jaar ge bruik maakt van het clubge bouw van de ijsvereniging. Er is te veel overlast. „Het geluid van de muziek staat soms veel te hard en jongeren hangen veel te veel buiten rond", zegt J. van Dijke van het bestuur van de ijs club. „Er kwamen gewoon steeds meer Machten van om wonenden. Dat kan dus niet meer." Het ging om een proef met de jeugdsoos. Die instelling kon daar vorig jaar terecht, na lang zoeken naar een locatie. Het be stuur van de ijsclub heeft beslo ten de samenwerking per 28 februari op te zeggen. W. Berke laar van het Thoolse jeugd- en jongerenwerk zegt te hopen dat er nog een oplossing kan worden gevonden. „Ik kan me voorstel len dat de ijsclub moeite heeft met de manier waarop het is ge gaan", zegt zij. „Zij willen na tuurlijk hun goede naam behou den en wanneer er klachten zijn, is dat niet best. Maar het moet toch mogelijk zijn om daar via goede afspraken oplossingen voor te verzinnen. Bijvoorbeeld afspraken over het volume van de muziek. Desnoods ga ik zelf op vrijdagavonden controleren of het allemaal goed gaat." door Marco van Barneveld THOLEN - De Hervormde Ge meente Tholen heeft een nieuw verenigingsgebouw. Voor de ou de Wingerd, zoals het gebouw heet, is een nieuw exemplaar in de plaats gekomen. Binnenkort, vrijdag 27 februari, wordt het gebouw aan het Nieuwe Pad in Tholen-stad officieel geopend. Belangstellenden kunnen za terdag 21 februari al een kijkje nemen in de nieuwe Wingerd. De deuren zullen dan van tien tot één uur geopend zijn. KAPELLE Jeugdwerk - De vernieuwde Stichting Jeugdwerk Kapelle presenteert zich vrijdagavond 20 februari in jongerencentrum Trinnety aan de Vroonlandse- weg. Het jeugdwerk heeft sinds vorig jaar een nieuw bestuur en e£n beroepskracht in dienst. De bijeenkomst van vrijdag staat in het teken van deze veranderin gen binnen het jeugdwerk en is bedoeld als presentatie van de activiteiten van vrijwilligers en professionele krachten. De avond duurt van 19.30 tot 21.30 De nieuwe Wingerd moest er volgens A van de Sande, secre taris van de kerkvoogden te Tholen, komen omdat het oude gebouwnietmeervoldeed. „Dat was een voormalige kleuter school uit de jaren vijftig. In de jaren zeventig heeft de Her vormde Gemeente dat gebouw overgenomen. Maar op een ge geven moment waren we eruit gegroeid." De bouw heeft een klein jaar geduurd. Kosten van de nieuw bouw bedragen ruim 1,1 mil joen gulden. Het geld is afkom stig uit een speciaal fonds van de Heiwormde Gemeente en uit leningen. Het gebouw beschikt over één verdieping. De begane grond bestaat onder meer uit een grote zaal, een keuken en een kantoortje. Boven zijn nog twee zalen te vinden. Tarieven De Wingerd wordt voor het grootste gedeelte gebruikt door bijna twintig kerkelijke vereni gingen uit Tholen, zoals bijbel studiekringen en vrouwenver enigingen. Verder maakt bijvoorbeeld de zondagsschool gebruik van het gebouw. Daarnaast kunnen ook andere belangstellende vereni gingen of particulieren de ruim te huren. Wel is het zo dat voor rang wordt gegeven aan eigen gemeenteleden. Bovendien zijn de huurtarieven voor gemeente leden aanmerkelijk lager dan de tarieven voor niet-leden. Vol gens de kerkvoogdij is dat rede lijk, omdat leden al via kerkelij ke bijdragen en giften delen in de exploitatiekosten van het ge bouw. Tij dens de open dag op 21 febru ari zullen kinderen rond half twaalf ballonnnen loslaten bij het nieuwe gebouw. De officiële opening op 27 februari bestaat uit een dankdienst in de her vormde kerk te Tholen om 19.00 uur. De openingshandeling in de Wingerd is die dag om 20.00 uur gepland. Schaaktoernooi basisscholieren GOES - In de Goese basisschool De Spinne wordt morgen (woensdag) een schoolschaak- toernooi gehouden. Twintig teams, afgevaardigd door in totaal 55 basisscholen, zullen vanaf 14.00 uur strijden om de hoogste eer. Het toernooi duurt tot 17.30 uur. bankstellen salontafels De Schipper wandmeubelen eetkamers slaapkamers r n e m u i Van Cittersweg 2a 4341 RC Arnemuiden tel: 01 18-603075 tienerkamers Bijvoorbeeld: Ledikant in massief hout (160 x 200 cm) incl. 2 nachttafels met lade: normaal fl. 2550,-. Nü met 50% vroege-vogel-korting: Dinsdag tlm vrijdag tot 8 uur 's avonds geopend, zaterdag tot 5 uur, zondag en maandag gesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 28