Advocaat hult zich in stilzwijgen Herminator is onbreekbaar Seizinger schrijft historie Van Raaij polst Brugge-trainer Gerets Trainer PSV voor twee seizoenen roerganger Glasgow Rangers Succesvolle rentree Steffi Graf Benni op schot voor Zuid-Afrika Siemerink verslaat Ivanisevic Mexicanen winnen Gold Cup Tom Steels troeft Zabel af Junioren sterk in Diekirch Ryan Verplanke zevende op NK cf UCjjp. 6"m NAGANO spelenderwijs winterspelen in cijfers Warm spelen op tv Hiddink niet gevoelig voor verzoek van Inter door Mark Caldenhoven EINDHOVEN - PSV-voorzit- ter Harry van Raaij gaat ver moedelijk nog deze week een telefoontjeplegen met Erie Ge- rets. De Belg, momenteel trainer van Club Brugge, is in Eindho ven de voornaamste kandidaat om Dick Advocaat volgend sei zoen op te volgen als coach van PSV. De Hagenaar maakte gisteren zijn overgang naar Glasgow Rangers bekend. Van Raaij: „Het is inmiddels genoegzaam bekend dat ik erg gecharmeerd ben van Gerets. Ik heb nog niet met hem gesproken, maar dat ga ik binnenkort zeker doen. Daar neem ik wel alle tijd voor. Ik moet eerst zijn standpunt weten en kijken wat de gevol gen voor ons zijn als Gerets ook daadwerkelijk komt." Gerets beschikt niet over de vereiste papieren om in Neder land als oefenmeester aan de slag te gaan. Die horde kan evenwel simpel worden geno men als de voetbalbond KNVB de Belg dispensatie verleend of tussentijds toelaat tot de cur sus 'Coach Betaald Voetbal'. Assistent-trainer Ernie Brandts van PSV zou zolang als stroman kunnen fungeren. Club Brugge wil in elk geval niet meewerken aan een over gang van Gerets naar Eindho ven. Dat zei voorzitter Antoine van Hoven van Club Brugge gisteren. Gerets staat nog één seizoen bij de Belgische koplo per onder contract. „We laten Eric Gerets onder geen beding gaan. Sterker nog, we hebben zelfs een verbeterde aanbie ding gedaan." door Mark Caldenhoven EINDHOVEN - Het was een grapje, Haagse humor pur sang. „Glasgow Rangers als eindsta tion? Tuurlijk, een EK, een WK, trainer van PSV en Glasgow Rangers. Dan ben ik 52, dan ga ik lekker golfen." De aanvullen de lach van Dick Advocaat in de donkere avond op trainings complex de Herdgang zei het al lemaal. Want een motivatie voor zijn aanstaande vertrek naar Schotland houdt hij nog een paar maanden voor zich. „Ik wil de klus bij PSV zo goed mogelijk afmaken." Glasgow Rangers, PSV en Dick Advocaat maakten gisteren aan alle onzekerheid een einde. Na een formeel gesprek met voor zitter Harry van Raaij maakte Advocaat zijn overstap bekend. „Toen ik onlangs van de interes se van Rangers hoorde", zei Van Raaij„wist ik zeker dat hij niet zou blijven. Sterker nog, ik heb zelfs de indruk dat Dick al een tijdje geleden een contract heeft getekend." Advocaat hulde zich ook gister avond in nevelen. Verder dan obligate teksten kwam hij niet. „Of ik blij ben met Rangers? Ik ben blij dat ik het besluit open baar heb gemaakt, opdat ik me de komende maanden volledig kan concentreren op PSV. De re den waarom ik ga, is niet be langrijk. Ik ga naar een andere club. That's all." Onder de indruk Hij bevestigde wel dat Rangers al in december bij hem had aan geklopt. „Ik heb een keer of twee, drie met voorzitter David Murray gesproken. We waren er snel uit,' vooral omdat de aan bieding van Glasgow Rangers - -i :r" Dick Advocaat, zondag tijdens het duel PSV-Ajax. De trainer van PSV vertrekt aan het einde van het seizoen naar Glasgow Rangers. foto Oudenaarden-Kluiters/ANP financieel een aanzienlijke ver betering betekent." Murray toonde zich ingenomen met de komst van Advocaat, die in Glasgow opvolger wordt van Walter Smith. „Ik heb Advocaat de laatste weken meerdere ke ren ontmoet en was onder de in druk van zijn stijl en zijn toe komstvisie over Rangers. Dat maakte hem meteen tot kandi daat nummer één." Met ingang van 1 juli van dit jaar is Advocaat (50) voor twee seizoenen trainer - manager zo als de Britten plegen te zeggen - bij de Schotse landskampioen. Advocaat, die op 15 december 1994 in Eindhoven de taak over nam van 'tussenpaus' Kees Rij vers, had nog een contract tot medio 1999. Maar een afkoop som hoeft de puissant rijke pre sident Murray van Glasgow Rangers Football Club niet te betalen. „Vorig jaar hebben Advocaat en PSV een zogenaamde 'side-let- ter' opgesteld", zo legde Van Raaij uit. „Dat is een overeen komst naast zijn bestaande con tract van viereneenhalf jaar. Daarin is opgenomen dat Advo caat na elk seizoen van zij n con tract kan afzien als hij zich fi nancieel kan verbeteren. Een transfersom vragen is daardoor een onhaalbare discussie. Maar nu moet ik toegeven dat het niet zo slim is geweest zo'n bepaling aan te gaan." Collega Murray: „PSV heeft wel degelijk gepro beerd geld van ons los te peute ren. Dat kon ik niet tolereren. Het was duidelijk wat Advo- caats positie was. Hij mocht vertrekken bij een beter bod." Handelwijze Tussen Van Raaij en confrater Murray botert het niet. Nadat het balletje tussen Glasgow en Den Haag was gaan rollen, op perde Van Raaij de handelwijze van Rangers aanhangig te ma ken bij de Europese voetbal bond (UEFA). De voorzitter van PSV vond het ongepast dat Murray 'station' Eindhoven niet tijdig had ingelicht. „Ik vind die opstelling nog steeds ongepast, maar verdere stappen naar de UEFA vergeet ik nu maar. Ik heb Murray vorige week in een tele fonisch onderhoud wel gezegd dat ik zeer teleurgesteld ben over het optreden van Rangers Advocaat stapt in Glasgow, waar hij Celtic-baas Wim Jan sen als 'buurman' krijgt, in het gespreide bedje dat hij in Eind hoven zo node miste. De finan ciële mogelijkheden van de Schotse grootmacht lijken on uitputtelijk. Waar de geldbron bij PSV lijkt te zijn opgedroogd, bezit de Hagenaar in Glasgow een vrijbrief om zich op de transfermarkt te begeven, zon der dat de hand op de knip wordt gehouden. Glasgow Rangers is voor een groot deel in handen van de En gelse investeringsmaatschappij ENIC, dat vorig jaar voor 40 miljoen pond (ruim 130 miljoen gulden) een minderheidsbelang afdwong. Met de injectie van ENIC, al eigenaar van onder meer het Italiaanse Vicenza en het Tjechische Spartak Praag, kon Rangers een kleine vijftig miljoen gulden neertellen voor het Italiaanse trio Marco Negri, Sergio Porrini en Lorenzo Amoruso. Advocaat gaat er al wel vanuit dat Brian Laudrup bij Glasgow Rangers vertrekt. „Laudrup zal wel naar Chelsea gaan." Maar wat gebeurt er met Peter van Vossen, met wie hij ten tijde van zijn bondscoachschap een spe ciale band onderhield? Advo caat besloot de avond in stijl, met een humoristische kwink slag: „Die mag als eerste weg." HANNOVER - In eigen land heeft de Duitse tennisster Steffi Graf maandag een emotionele rentree op de baan gemaakt. Tijdens het toernooi van Hannover kwam de voormalige nummer één van de wereld met haar dubbelpartner Barbara Rittner succesvol in actie tegen hun landgenoten Babel en Probst: 6-3 6-1Graf, zevenvoudig winnares van Wimbledon, bleef sinds juni 1997 aan de kant. Tijdens het toernooi van Ro land Garros verloor ze in de kwartfinales van de Zuid-Afri kaanse Amanda Coetzer. Vervolgens onderging Graf in Wenen een operatie aan de linkerknie. Vanaf eind vorig jaar kondigde ze maar liefst zeven maal haar come-back aan, maar zes maal moest ze daarop terugkomen. DPA BOBO DIOULASSO - Door een wervelende show van de 20- jarige ajacied Benni McCarthy heeft Zuid-Afrika zich maan dag in Bobo Dioulasso geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De aanvaller maakte in de eerste helft van de wedstrij din groep C tegen Namibië (4-1) binnen amper twin tig minuten vier doelpunten. Na rust deed Vutoni namens Na mibië iets terug, 4-1. In de groep eindigde „Bafana Bafana" als tweede, achter Ivoorkust. De groepswinnaar won gister avond met 5-2 van Angola. RTR ANTWERPEN - Jan Siemerink heeft gisteravond voor de tweede keer in korte tijd Goran Ivanisevic op een nederlaag getracteerd. De Rijnsburger bleek in de eerste ronde van het met 1,75 miljoen gulden gedoteerde toernooi van Antwerpen met 6-4 6-3 te sterk voor de Kroaat, die als zesde was ge plaatst. Siemerink won de vorige maand in de openingsronde van de Australian Open ook al van Ivanisevic. ANP LOS ANGELES - Mexico heeft de CONCACAF Gold Cup ge wonnen. De tegenstander van Nederland tijdens het komende WK in Frankrijk versloeg in de finale de Verenigde Staten met 1-0. Luis Hernandez zorgde in de 43e minuut voor het enige doelpunt. Het is voor de derde keer in de geschiedenis dat Mexico de Gold Cup verovert. De Mexicanen wonnen de be ker eerder in 1993 en 1996. In 1991 was Amerika in de finale te sterk. Dit maal won de Zuid-Amerikanen wel, vooral met dank aan Hernandez. De aanvaller schoot Mexico in de ver lenging van de halve finale tegen Jamaica naar de eindstrijd. Daarin maakte hij opnieuw een waardevol doelpunt. RTR MALAGA - Tom Steels heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van Andalusië op zijn naam gebracht. De Belgische kampioen boekte alweer zijn derde overwinning dit seizoen. Eerder zegevierde hij twee keer in de Ronde van Mallorca. Steels (Mapei) versloeg na een rit over 214 kilometer van La Rinconada naar Malaga in een massasprint de Duitser Erik Zabel en de Australiër Robbie McEwen, die de eerste etappe won. De Rabo-renner behield de leiderstrui. ANP DIEKIRCH - Rachida Moerman (Wielingen) is als zestiende gefinisht in de internationale Eurocross in het Luxemburgse Diekirch. De atlete liep de 3 kilometer lange cross in 11.40. Sandra de Block (RKHAV) werd negentiende in 11.54. De Zeeuws-Vlaamse B-juniores namen deel op uitnodiging van de KNAU. Luxem Xenia uit België won in 10.35. Bij de vete ranen eindigde Andre Stroo (Dynamica) op de twaalfde plaats door Wim de Vos EMMEN - De Zeeuwse afvaar diging verbeterde een flink aantal persoonlijke toptijden tijdens de nationale zwemkam- pioenschappen sprint. Van de vijftien Zeeuwse vertegenwoor digers slaagde alleen Ryan Ver planke er in zich te kwalificeren voor een finale. De zwemster uit Breskens behaalde een zevende plaats op de 50 meter school- Reeds in de series gaf Ryan Ver planke aan ver te kunnen reiken op dit onderdeel. De Zeeuwse plaatste zich als derde in 33.76 voor de halve eindstrijd. Met 34.11 plaatste zij zich nog wel als zesde voor de finale maar daarin kwam zij uit op een tijd van 34.26. Dat was goed voor de zevende plaats. Ook op de twee overige onderdelen waaraan Verplanke deelnam plaatste zij zich voor de halve finale. Op de 100 meter wisselslag werd ze twaalfde in 1.08.56 en op de 50 meter vlinderslag eindigde ze als veertiende in 30.55. Ryan Verplanke was overigens de enige van de Zeeuwse afvaar diging die zich door de series heen wist te zwemmen. Voor de overigen bleek een plaats in de halve finales geen haalbare kaart te zijn. Overigens werden er wel een groot aantal persoon lijke records verbeterd. Zo stel de Ellen van de Velde (Scheldes- troom) haar record op zowel de 100 meter wisselslag (1.10.29) als op de 50 meter schoolslag (35.17) scherper. Persoonlijke records werden ook gezwom men door Eelco van Gemert, Charles Potin, Kim Scholt en Agnes Soolsma (allen Stormvo gel). Speedo Hermann Maier op weg naar het goud op de super-G. foto Patrick Kovarik/AFP Kaj Scholt is in Leiden, winnaar geworden van de 100 meter rug slag tijdens de nationale Spee do jaargangwedstrijden. De zwemmer van Stormvogel won in de jaargang 1986 deze af stand in een tijd van 1.13.8. Tweede plaatsen waren er voor Stefan de Die van Schelde op de 200 meter wisselslag (jongens 1986) en voor Stefanie Rombout van ZCK op de 50 meter vlin derslagbij de meisjes 1988. Voor de Zeeuwse afvaardiging der halve een goed resultaat. Scholt werd knap vierde plaats op de 200 meter wisselslag en achtste op zowel de 100 meter schoolslag als op de 100 meter vrije slag. Ook Stefanie Rom bout slaagde er naast haar podi umplaats nog in een vierde plaats te behalen. Zij behaalde dat resultaat op de 100 meter vrije slag. door Henk Stouwdam HAKUBA - De ware skikampi oen rijst altijd op uit de sneeuw. Hermann Maier is onbreekbaar, zowel fysiek als mentaal. Nadat hij vrijdag een spectaculaire buiteling op de afdaling had overleefd, won de Oostenrijker gisteren de Super-G. Alsof het de normaalste zaak van de we reld was. De start van 'Herminator' op de veelvuldig uitgestelde Sup ex-G was op zich al een wonder. Ieder ander mens zou na een dergelij ke val met loeiende sii'ene het dichtstbijzijnde ziekenhuis zijn binnengedragen. Maar met de Oostenrijker, die met hoofdpijn en blauwe plekken op eigen la-acht uit het dal klauterde. De koning van de bergflanken her rees als een phoenix uit de sneeuw. Maier maakte diepe indruk op de berg Happo'one. Alsof hij nimmer een verschrikkelijke smak had gemaakt, gleed de Oostenrijker in agressieve stijl en met de zichtbare wil om te winnen naar beneden. Uit niets bleek maar enige angst om te vallen, Maier was in alle opzich ten de oude. Hij won, vanzelfsprekend. Met een verschil, waaiwan zijn con- cui'renten het hele seizoen al moedeloos worden. Zolang Maier op de been blijft of geen rare, onreglementaire fratsen aan de finish uithaalt, kan geen mens op ski's hem afstoppen. De kruimels in Hakuba wai'en voor Maiers landgenoot Hans Knauss en de Zwitser Didier Cuche, die beiden een zilveren medaille kregen uitgereikt. Het brons bleef deze keer in de kluis. En waar was Jean-Luc Cretier, de verrassende winnaar van de afdaling? Op een beschamende 25e plaats. Aan de finish in Hakuba was ook de opluchting bij de fanclub van Maier gi-oot. Zijn plaatsge noten uit Flachau wai'en al acht dagen in Japan, maar hadden hun held nog niet op ski's naar beneden zien komen. Het lange wachten werd uiteindelijk be loond, want Maier kon van nacht eindelijk in de armen worden gesloten, vanzelfspre kend als eerste door zijn vrien din Petra. In zijn commentaar na afloop was Maier opvallend kritisch. Texwijl de argeloze obsexvator meende naar een geslaagde x-ace te hebben gekeken, vond de 25- jarige Oostenrijker het minne tjes. Angst had hij niet gekend; de val van vrijdag spookt niet langer door zijn hoofd. Maier was evenmin rouwig geweest om het uitstellen van wedstrij den. „Dat verschafte mij de tijd om te herstellen en te relaxen", haalde hij voordeel uit het slechte weer in de Japanse Al pen. GPD van onze sportredactie HAKUBA - Katja Seizinger heeft gistei-en olym pische geschiedenis geschreven. De Duitse slaag de er als eerste skister in haar titel op de afdaling- te prolongeren. Eerder won de Italiaan Alberto Tornba in 1988 en 1992 twee keer achter elkaar goud op de reuzen slalom. „Lillehammer was een onvergetelijke er- vaxnng. Maai-het is fantastisch een titel teprolon- gex-en", zei de winnares. Met haar overwinning revancheerde Seizinger zich voor het tegenvallende zesde plaats op de Su per G. „Na deze race geloofde ik niet meer in suc ces. Ik dacht dat ik de verwachtingen niet kon waai-maken." Met een tijd van 1.28,89 troefde ze toch de Zweedse Pernilla Wiberg (1.29,18) en de Frangaise Florence Masnada (1.29,37) af. In de afdaling voor de combinatie bewees Seizin ger opnieuw dat ze zich op het traject thuisvoelt. Nog geen twee uur na haar gouden race liet ze met 1.28,52 opnieuw de snelste tijd noteren. Wiberg eindigde weer als tweede (1.28,86) enRenate Got- schl (1.29,34). Gezien haar opti'eden op de slaloms is Wiberg favoriete voor het goud op de combina tie. RTR 19 9 8 Kunstrijden door Henk Stouwdam T Toe is het in Holland? Warm, JT1 krijgen we steevast te ho ren. Daar zijn we lekker mee. Wat hebben wij nu aan warmte in Holland? Niets toch. Wij zijn meer gebaat bij warmte in Na gano .En de zon rijst hier minder vaak dan in Holland. Niemand die ons daarover hoort klagen trouwens, want de Winterspelen ivorden nu eenmaal niet in war me oorden afgeioerkt. Dat ivis- ten we bij vertrek uit Holland. Maar confronteer ons daar niet voortdurend mee. Missen wij Holland? De familie vanzelfsprekend. En een beetje de warmte, misschien. Voor het overige niet echt. Naarmate je langer van huis bent, krijgt je het idee volgende week op va kantie te gaan naar je eigen land. Dat gevoel zal bij terug keer overigens snel over zijn, want eenmaal thuis, zo leert de ervaring, zal het oude leventje snel hervat worden. Leeft Holland? In zekere zin, omdat we dagelijks Nederlands spreken en over Nederlanders schrijven. Maar voor het overige niet echt. Ja, we horen dat PSV en Ajax gelijk hebben gespeeld, maar dat is Nagano meer een mededeling die voor kennisge ving wordt aangenomen. De analyses laten we aan het thuis front over. Eveneens krijgen we te horen dat Ruud Gullit bij Chelsea is ontslagen. Maar dat is oud nieuws, omdat CNN ook in Japan te ontvangen is. Is er al verkiezingskoorts in Holland? Geen idee, terwijl er op 4 maart gemeenteraadsver kiezingen zijn. Een week na on ze terugkeer moeten we naar de stembus, maar in Nagano horen we niets en weten we dus niets. Bestaat Holland nog? Natuur lijk, we hoeven maar te kijken in Nagano waar het Heineken Hol land House dienst doet als op vangtehuis voor tijdelijk ont heemde landgenoten. Iedereen die in Nagano oranje draagt, verzamelt zich 's avonds in het Holland House. Om biefstuk te eten, bier te dringen, een brood je kaas te nuttigen, naar Gordon te luisteren of te kunnen hossen op vertrouwde meezingers. Ie der z'n meug, maar Japan is veel te leuk om je gezellig Hollands gedragen. Willen we terug naar Holland? Ja, ondayiks alles. We misseri de bruine boterham met kaas, drop en pindakaas, het gekanker op alles en nog wat, de kroeg, het Journaal, Friesland, Noord- Holland, de Veluwe, de fiets, de patat met, de winkels die vroeg dicht gaan, het bakkie koffie, de roddels en natuurlijk de warm te. GPD Vrije dans: 1. Gritsjoek/Platov(Rus) 2,0, 2. Krylova/Ovsyannïkov (Rus) 4,0, 3. Anissina/ Peizerat (Fra) 7,0, 4. Bourne- /Kraatz (Can) 7,2, IJshockey Schaatsen Vrouwen, 1500 m: 1. Timmer 1.57,58 (wereldrecord), 2, Niemann (Dui) 1.58,66, 3. Witty (VSt) 1.58,97, 4. Hunya- dy (Oos) 1.59,19, 5. Friesinger (Dui) 1.59,20,6 Thomas 1.59,29 (PR), 7. Pechs- tein (Dui) 1.59,46, 8. Rodriguez. (VSt) 2.00,97, 9. Batsjanova.(Rus) 2.01,54, 10. Polotsjkova (Rus) 2.01,56,11. Prokasjeva (Kaz) 2.01,65, 12. Sundstrom (VSt) 2.01,81, 13. LeMay-Doan (Can) 2.02,19, 14. D'Andrea (VSt) 2.02,47, 15. Nozaki (Jap) 2.02,78, 16. Tonoike (Jap) 2,02,84 (WR junioren), 17. Tonsberg (Noo) 2.03,03, 18. De JoNG 2.03,19, 19. Trapetsjnikova (Rus) 2.03,25,20. Barisje- va (Rus) 2.03,34, 21. Uehara (Jap) 2.03,57,22. De LooR 2.04,05,23. Kusuno- se (Jap) 2.04,38, 24. Liepa (Can) 2.04,60, 25. Bak Eun-bi (ZKo) 2.05,23, 26. Lee Ky- ung-nam (Zko) 2.05,59, 27. Egyed (Hon) 2.05,79, 28. Li Song (Chn) 2.05,98, 29. Doucet (Can) 2.06,45. 30. Dörfler-Antal (Oos) 2.07,57, 31. Li (Chn) 2.08,05,32. Lu- se (let) 2.08,71, 33. Konstantinova (Oek) 2,08,76,34. Dascalu (Roe) 2.08,77 Mannen, groep C: Finland - Kazachstan 8-2, Rusland - Tsjechië 2-1Eindstand: 1 Rusland 3-6 (15-6), 2. Tsjechië 3-4 (12-4), 3. Finland 3-2(11 -9), 4. Kazachstan 3-0 (6- 25). Groep D: Canada - Verenigde Staten 4-1, Zweden - Wit-Rusland 5-2. Eind stand: 1. Canada 3-6 (12-3), 2. Zweden 3- 4 11 -7), 3. Verenigde Staten 3-2 (8-10), 4. Wit-Rusland 3-0 (4-15). Indeling kwartfi nales (woensdag): Rusland - Wit-Rus land, Tsjechië - Verenigde Staten, Fin land - Zweden, Canada - Kazachstan. Medailles Skiën Mannen,SuperG: 1. Maier(Oos) 1.34,82, 2. Cuche (Zwi) en Knauss (Oos) 1.35,43, 4. Fattori (Ita) 1.35,61, 5. Aamodt (Noo) 1.35,67, 6. Jaerbin (Zwe) en Eberharter (Oos) 1,35,72,8. Rahlves (VSt) 1.35,96, 9. Moe (VSt) 1.35,97,10. Kjus (Noo) 1.36,25. Vrouwen, afdaling: 1. Seizinger (Dui) 1.28,89, 2 Wiberg (Zwe) 1.29,18, 3. Mas nada (Fra) 1.29,37, 4. Suchet (Fra) 1.29,48, 5. Gladitsjeva (Rus) 1.29,50, 6. Street (VSt) 1.29,54,7. Cavagnoud (Fra) 1.29,72, 8. Meissnitzer (Oos) 1.29,84, 9. Gutensohn (Dui), 10. Gerg (Dui) 1.29,96. Combinatie afdaling: 1. Seizinger (Dui) 1,28,52, 2. Wiberg (Zwe) 1 28,86, 3. Gót- schl (Oos) 1.29,34, 4. Ertl (Dui) 1.29,76, 5. Obermoser (Oos) 1.29,82. Freestyle, kwalificaties springen. Vrou wen: 1. Xu (chn) 182,01 punten, 2. Tsoe- per(Oek) 178,46,3. Brenner (Can) 174,86, 4. Stone (VSt) 174,00,5. Lid (Noo) 168,79. Mannen: 1- Dasjinski (WRu) 249,04, 2. Swartley (VSt) 247,08,3. Mikhailov (Rus) 246,21,4, Bergoust (VSt) 232,61. Skilopen Vrouwen, 4x5 km estafette: 1. Rusland (Gavriljoek, Valbe, Danilova en Lasoeti- na) 55,13,5, 2. Noorwegen (Martinsen, Mikkelsplass, Nilsen en Moen-Guidon) 55.38,0, 3. Italië (Moroder, Paruzzi, Dï Centa en Belmondo) 56.53,3, 4. Zwitser land 56.55,2,5. Duitsland 56.55,4, Na 40 van de 68 onderdelen. Land Goud Zilver Brons Rusland 8 4 1 Duitsland 6 6 6 Noorwegen 5 7 4 Canada 4 4 1 Nederland 3 3 1 Japan 3 1 3 Oostenrijk 2 3 6 Finland 2 3 2 Verenigde Staten 2 1 4 Zv^tserland 2 1 1 Frankrijk 2 0 3 Italië 1 3 2 Bulgarije 10 0 Zweden 0 1 1 Tsjechië 0 1 1 Denemarken 0 10 Oekraine 0 10 België 0 0 1 Kazachstan 0 0 1 Wit-Rusland 0 0 1 In de tweemansbob werden twee gou den uitgereikt en geen zilver. Op afdaling e zilver, geen brons. DINSDAG: 00.00-24.00 EURO: Live-reporta ges, samenvattingen en voorbe schouwingen vanuit Nagano. 04.00-10.30 Ned 2: Met vanaf 6.35 een rechtstreeks verslag van de 10000 meter schaatsen voor man nen. Verder skiën (slalom vrouwen combinatie), skispringen en biath lon. 12.00-14.30 Ned 2: Hoogtepunten van de afgelopen dag, reportages en beelden van de ijshockeyfinale vrouwen en shorttrack (1000 m mannen en 3000 m mannen estaf.). 19.00-21.00 Ned 2: Samenvatting van de tiende dag. WOENSDAG: 01.20-09.30 Ned 2: Skiën (reuzen slalom mannen), cross country (4 x 10 km mannen estafette) freestyle skiën en ijshockey. van onze sportredactie ZEIST - Aron Winter maakt de hele oefentrip van het Nederlands elftal naar de Verenigde Staten mee. Bondscoach Guus Hiddink ne geerde het verzoek van Inter, dat de middenvelder het komend weekeinde in de Italiaanse competitie wil gebruiken, Oranje vexffiekt vandaag naar Fox-d Lauderdale en komt een week later terug. Zaterdag is er een wedstrijd legen de Verenigde Staten, dinsdag tegen Mexico. Formeel heeft Hiddink de macht de spelei's voor de interlands in Miami op te eisen.. Wel melden vier spelers zich later in Floxida. Dat zijn de „Engelsen" Overmars (Arsenal), De Goey (Chelsea) en Van Hooxjdonk (Notting ham), plus Kluivert van AC Milan. Het kwai-tet heeft dinsdag en woensdag (Kluivert) nog clubverplichtingen. Ze arriveren wel op tijd in de Verenigde Staten om beide duels mee te maken. Oranje vertrekt daardoor met veertien man. De groep wordt don derdag uitgebreid tot achttien. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 23