Raad staat bouw woontoren toe Zaterdagochtend moet je er om 6.00 uur als de kipfeen bij zijn... •••om 59%.ï?SmommoÜen leerde showrooiw Veere bespaart extra energie in raadhuis PZC Aula begraafplaats krijgt opknapbeurt Autoboot op drift Appartementen op plek voormalig hotel Hof van Walcheren Kattenhaat in Sint-Philipsland ƒ.1275,- zeeland 16 Alleen Middelburgse fracties D66 en GroenLinks tegen korting dinsdag 17 februari 1998 door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De bouw van de 27 meter hoge woontoren in Hoi' ter Veste in Middelburg past in het planologische beleid van de gemeente. De gemeenteraad van Middelburg, met uitzonde ring van GroenLinks en D66, is het eens met die conclusie. Tpgen het plan hebben omwo nenden bezwaar aangetekend. De commissie bezwaar- en be roepschriften gaf -hen gelijk, omdat een 'brede planologische visie' ontbrak. Akkoord De gemeenteraad ging maan dagavond akkoord met een na dere onderbouwing van het bouwplan. De discussie over Hof ter Veste gaat vooral over de woontoren, die deel uitmaakt van het plan. W. Ardon (GroenLinks) betoog de opnieuw dat wethouder P. M. Bruinooge (Volkshuisvesting) de raad heeft misleid door bij de besluitvorming in april '97 niets te zeggen over de hoogte van de toren. Bruinooge bestreed dat. Op 3 maart lag er een ontwerp ter inzage, waarin duidelijk de hoogte en de plek van het appar tementengebouw waren aange geven. In maart, april, mei en augustus sprak de welstands commissie in het openbaar over het bouwplan. De gemeenteraad nam in april het besluit om de uitwerking van het bouwplan aan het colle ge over te laten. WD-fractie- voorzitter drs. P. A H. de Visser vond dat de juiste, planologi sche procedure was gevolgd. „De mogelijkheden voor infor matie waren er. Eigen boezem H. Akdag (PvdA) vond dat de bewoners zorgvuldiger geïnfor meerd hadden moeten worden, maar stak de hand ook in eigen boezem. De gemeenteraad had immers ook kunnen besluiten om de uitwerking naar zich toe te trekken. „Het is een leerpro ces voor de gemeenteraad en het college geweest." Het D66- raadslid drs. L. K. de Kraker vond dat het college niet zorg vuldig genoeg is omgegaan met de afhandeling van de bezwaar schriften. Er wordt hard gewerkt om de aula van de Noorderbegraafplaats een andere uitstraling te geven. foto Lex de Meester door Maurits Sep VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen is maandag begon nen met de renovatie van de aula van de Noorderbegraaf plaats. De aula was dringend aan een opknapbeurt toe. Er moet nieuwe vloerbedekking worden gelegd, nieuwe ver lichting worden aangebracht, het meubilair wordt vervan gen en de schilder komt langs om de aula een frisser uiterlijk te geven. „De aula was ge woon niet meer up to date, had geen passende uitstraling meer", zegt ing. P. R. van dei- Pool van de sector beheer. De gemeenteraad van Vlissin gen stelde daarom in decem ber 1997 gaarne het benodig de geld beschikbaar. „De aula van de Noorderbegraafplaats is geen visitekaartje voor Vlis singen", vond C. Kapaan (RP- CU). Hij sprak zelfs van 'een aanfluiting'. De gemeente had een renovatie vanwege de kosten een paar jaar uitge steld, verklaarde wethouder C. de Keijzer toen. „We heb ben zo wel wat geld kunnen sparen", legt Van der Pool uit. De renovatie kost volgens Van der Pool 140.000 gulden en moet over zes weken klaar zijn. *r% ïtt-üirfei- door Wout Bareman VLISSINGEN - Sleepboten van Multraship heb ben maandagochtend voorkomen dat de autoboot Medea (50.618 deadweight) op de rede van Vlis singen aan de grond liep. De Medea lag voor anker en beschikte in verband met reparatiewerkzaamheden niet over voortstu wing. Als gevolg van de harde wind en sterke stro- door Nicole Kluijtmans KOUDEKERKE - De gemeen teraad Veere vergadert morgen over extra investeringen voor energiebesparende maatrege len voor het nieuwe gemeente huis dat in Domburg wordt ge bouwd. In het oorspronkelijke plan was al rekening gehouden met de minimale eisen van het bouwbesluit, namelijk een EPC-norm (energie-prestatie- coëfficient) van 1,9. Deze werd vorig jaar met 25 procent ver laagd naar 1,425. De extra be sparing op de energiekosten wordt geschat 14.625 gulden per jaar. Om deze besparing te bereiken is 534.000 gulden extra nodig. Hiermee heeft de raad vanwege de tijddruk al tijdens de raads vergadering van 5 februari in gestemd. Dit gebeurde wel onder voorwaarde dat het on- deiwerp in een extra raadsver gadering zou woi'den toegelicht en besproken. Ook verbindt de gemeenteraad de toestemming aan een subsidie van minimaal 25 procent van de Novem (de NedeiJandse onderneming voor energie en milieu). Extra De gemeente Veere maakt overi gens kans op meer subsidie. Na de uitvoering van de maatrege len betaalt de Novem tenminste 25 en ten hoogste 40 procent van de extra investering. Ook is er grote kans op een tegemoetko ming van 25 procent van Delta Nutsbedrijven. Burgemeester en wethouders rekeneix op een totale subsidie van 375.00 gul den. Verder merken zij op dat als de raad besluit om geen extra inspanningen te doen er hele maal geen subsidie van de No vem komt, ook niet voor de energiebespai'ende maatrege len in het kader van het pro gramma van eisen. Om het energiegebruik terug te door Marco van Barneveld SINT-PHILIPSLAND - Ver moedelijk door vergiftiging zijn de afgelopen maanden in Sint- Philipsland al zeker tien katten omgekomen. Bij de politie Tho- len zijn daarvan diverse meldin gen binnengekomen. Onlangs was het raak bij de familie Mol aan de Schelpkreekstraat in Sint-Philipsland. „Het is ver schrikkelijk. M'n dochtertje vond de poes, Krabbel, op een gegeven moment buiten op straat. Hartstikke dood. De dokter wist zeker dat het vergif tiging was", zegt E. Mol, de vrouw des huizes. Het zou vooral spelen in de nieuwbouwwijk waar ook de Schelpkreekstraat ligt. Volgens mevrouw Mol is de gifmenger al sinds september vorig jaar be zig. „Zo'n beetje om de veertien dagen is het raak. Die van ons had zich volgens de dokter hele maal volgevreten met blauw- groene gifkon'els." De politie zegt weinig te kunnen doen aan de zaak. „De vraag is natuurlijk of alle dode katten die daar de afgelopen tijd zijn gevonden ook zijn vergiftigd. We denken wel dat dat zo is, maar verder is de zaak moeilijk aan te pak ken", zegt een politiewoord voerder. Vogelliefhebbers Probleem is volgens de woord voerder dat het heel eenvoudig is om onopvallend katten te ver giftigen. „Je hoeft maar een handjevol korrels op straat te laten vallen en klaar is Kees. Eix laatst schijnt het ook in zalm te hebben gezeten die iemand op straat had gelegd." Volgens de politiewoordvoerder zouden er vaak vogelliefhebbers achter dit soort praktijken zitten. „Maar of dat in Sint-Philips land ook het geval is, dat zou ik echt niet durven zeggen." Ellie Mol zegt ook niet te weten wie er achter kan zitten. „Je hoort natuurlijk wel eens wat namen in de wijk, maar ik weet niet wat daarvan waar is." Of de familie een nieuwe poes neemt, is nog niet helemaal zeker. „Ik denk het wel", zegt Mol, „maar ik wil toch nog even wachten. Het verlies van Krabbel is nog zovers." door Nicole Kluijtmans KOUDEKERKE - Het college van burgemeester en wethou ders van Veere wil meewerken aan een versnelde procedure voor de bouw van zestien appar tementen op de plek van het voormalige hotel Hof van Wal cheren in Koudekerke. Het gaat om een bouwplan van Bouwbe drijf Flipse uit Koudekerke, ei genaar van het terrein op de hoek van de Prinses Beatrixlaan en de Brouwerijweg. Voordat kan worden begonnen met de bouw moet de bestemming van het perceel, nu nog horeca, wor den gewijzigd. Een eerder plan van Bouwbe drijf Flipse voor de bouw van twintig koopappartementen werd door het college afgewe zen omdat het complex te mas saal was. Met het huidige plan dat bestaat uit een gebouw met twee bouwlagen - met uitzonde ring van twee appartementen aan de Prinses Beatrixlaan die woi'den gebouwd in drie lagen - is het college tevreden. Ook de welstandscommissie heeft posi tief gereageei'd. De nieuwbouw houdt wel in dat de karakteris tieke villa uit de negentiende eeuw moet worden gesloopt. Het pand in het bouwplan inte greren is te duur. Toen het Hof van Walcheren na een faillissement in maaid 1995 leeg kwam te staan, kocht Bouwbedrijf Flipse het beeld bepalende gebouw. Dit met de bedoeling er een bouw- en doe- het-zelf-markt van te maken. De voormalige gemeente Valke- nisse en de provincie wilden hier echter niet aan meewerken. Bei den vonden de locatie niet ge schikt voor de vestiging van een winkel met een regionaal ka rakter. Sindsdien is de later gereali seerde aanbouw gesloopt en ligt het terrein er desolaat bij. Service Kapelle scoort hoog KAPELLE - De inwoners van Kapelle zijn tevreden over de dienstverlening van de afdeling bevolking van de gemeente, zo blijkt uit een enquête. Negentig procent van de onder vraagden zegt in meer of minde- re mate tevreden te zijn over de dienstverlening. De enquête is gehouden van half oktober tot half november vorig jaar onder de burgers die in die periode een bezoek brachten aan de afde ling bevolking. ming ging de carrier driften. De sleepboten Bar racuda en Multratug 5 maakten vast aan het schip en brachten het schip terug naar de ankerplaats. Later werd de Medea naar de Handelskade in Vlissingen versleept. Daarbij verleenden ook an dere slepers van Multraship assistentie. Na repa ratie vervolgde de autocarrier de reis naar Sout hampton. foto Charles Strijd dringen wordt gedacht aan be tere isolatie van de muren, de beglazing, het dak en de vloer van de begane grond. Ook wil het college van B en W gebruik maken van onder meer warmte- terugwinning uit ventilatie lucht, toerenregeling op venti latie- en circulatieiDompen, daglichtregeling in combinatie met HF-verlichting, een laag- watertemperatuursysteem voor verwarmingen en Hoog-Rende- mentsketels. Dat levert niet al leen een kostenbesparing op, het zorgt ook voor een beter mi lieu, een betere klimaatbeheer sing en indirect een aangenaam werkklimaat. B en W heeft overigens toege zegd dat het raadsbesluit van 5 februari alleen wordt uitge voerd als alle raadsleden posi tief zijn over de investeringen. Dat moet morgen duidelijk wor den. De raadsleden komen om 20.00 uur bij een in het bestuurs centrum in'Koudekerke. De Schipper Woondelta is zaterdagochtend 21 februari om 6.00 uur geopend. We rui men dan een groot deel van onze showroommodellen op onder het motto: "Wie vroeg komt, krijgt de hoogste korting" Maar liefst 50% tussen 6.00 ee 7.00 uur. Daarna loopt de korting langzaam af tot 30% na 8.00 uur. Dus zet de wekker, waarschuw de haan en bepaal zélf je voordeel. Uitslapen kan de hele week nog. Bijvoorbeeld: Ledikant in massief hout (160 x 200 cm) incl. 2 nachttafels met lade: normaal fl. 2550,-. Nu met 50% vroege-vogel-korting: slaapkamers Van Cittersweg 2a 4341 RC Arnemuiden tel: 01 18-603075 tienerkamers Dinsdag tlm vrijdag tot 8 uur s avonds geopend, zaterdag tot 5 uur, zondag en maandag gesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 16