HVV'24 profiteert optimaal Arno Wauters schiet Vogelwaarde naar zege NO AD en Apollo niet ver van titel Belangrijke zege voor Philippine Middelburg meldt zich in de sub-top Dadendrang OJC te groot voor Goes sport Hulster ploeg verslaat Vlissingen en ziet concurrenten verliezen standen Ronnie Babijn heerst in Hulst Nog snel wat belasting besparen? Bel 0800-8182 maandag 16 februari 1998 door Maarten Wijffels HULST - Er zijn van die dagen in het leven dat alles meezit. Ko Stoutjesdijk beleefde gisteren zo'n dag. De trainer van HW'24 zag zijn ploeg ruim winnen van Vlissingen (4-1), kon zich ver heugen over de glansrijke ren tree van aanvaller Pierre Witha gen en vernam op weg naar de kantine dat zowel Patrijzen als Virtus onderuit waren gegaan. Met nog vijf speelronden voor de boeg stevent HVV nu regel recht af op de tweede titel op rij Het is niet dat HW na de win terstop geweldig speelt, maar de doeltreffendheid van de aanval lers trekt de ploeg uit Hulst vaak over de streep. Trainer Ko Stoutjesdijk verblijft in de ge lukkige omstandigheid dat zijn selectie een aantal spelers her bergt, die met één geniale inge ving een wedstrijd kunnen openbreken. Gistermiddag was het invaller Pierre Withagen die deze kwali teit mocht etaleren. De lange aanvaller, terug na twee weken inactiviteit, kwam na rust in het veld en nam zijn tot dan toe ble ke ploeg op sleeptouw. Onder impuls van de behendige Bra bander slaagde de thuisploeg er na vijftig minuten ploeteren eindelijk in een bres te slaan in de hechte Walcherse verdedi- k gingslinie. Het was Harm Riet- jens die uit een door Withagen afgedwongen corner de bal in eens op zijn slof nam: 1-0. Opluchting Die goal deed een zucht van op luchting door de Hulster-gele deren gaan. Want met name in het eerste half uur van de wed strijd was middenmotor Vlis singen zeker niet de mindere ge weest van de Zeeuws-Vlaamse koploper. Speler-trainer Huib Meerman had gekozen voor een viermansblok op het midden veld en gokte voorin op de crea tiviteit van de ijverige Abdoe Ben Khedda en de balvastheid van Rob Post. HW had duidelijk moeite met die speelwijze. Door veelvuldig van positie te wisselen zorgden de Vlissingse middenvelders er voor dat Dennis Rietjens en Caiio Blommaert, de regisseurs aan de kant van de thuisclub, nauwelijks in balbezit kwamen. In de eerste rondgang kwam HVV daardoor slechts tot twee fatsoenlijke aanvallen. Beide keren moest Harm Rietjens zijn meerdere erkennen in doelman John Jasperse. In de rust gooide Stoutjesdijk de boel om. Hij bracht Pierre Wit hagen in het veld voor Maarten Scheerders en posteerde Arno Zwegers op de linkshalf-posi tie. Ineens leek HW de juiste cadans gevonden te hebben. Na de snelle openingsgoal van Harm Rietjens sputterde Vlis singen aanvankelijk nog even tegen, maar daarna gooiden de gasten onder druk van de thuis club de schiettent definitief open. Optimaal HW profiteerde optimaal en scoorde it: het laatste kwartier nog drie keer. Eerst was het Car lo Blommaert die een door doel man J asperse half verwerkte bal binnenschoot (2-0), vervolgens rondde Withagen een vloeiende combinatie met Harm Rietjens af (3-0) en met zijn tweede goal van de middag bracht Blom maert de score op vier. In de slot minuut redde Ronald Jonge- lings nog de eer voor Vlissingen (4-1). Met nog vijf wedstrijden te gaan, stevent HW af op het tweede kampioenschap in suc cessie. Hoewel Ko Stoutjesdijk na afloop nog een slag om de arm hield, lijkt het er na dit weekeinde sterk op dat de con currenten het hoofd al definitief in de schoot hebben geworpen. HW'24 - Vlissingen 4-1 (0-0) 48. Harm Rietjens 1-0, 75. Blommaert 2-0, 80. Withagen 3-0, 85. Blom- Duel om de bal in het duel tus sen HVV'24 en Vlissingen. Van links naar rechts Carlo Blom maert (1IW), Ronald Jonge- lings (Vlissingen), Harm Riet jens, Dennis Rietjens en Christi- aan Maas. foto Charles Strijd door Jos van Belzen VLISSINGEN - Door een 3-0 zege op Zeelandia blijft Vogel waarde leider van de vijfde klasse. Achtervolgers, Hoofd plaat en Domburg, hielden aan sluiting door beiden met 1-0 te winnen van respectievelijk Ria W. en Walcheren. Walcheren-Domburg 0-1: Een hard werkend Domburg kwam na twaalf minuten op voor sprong door een vrije trap van Ko Brand. Nadat Marcel Blok en Ramon Vader namens Dom burg goede kansen hadden ge mist, kwam de thuisploeg in de laatste minuut nog bijna langs zij; Vincent de Rijke miste ech ter een opgelegde kans. Graauw-Zeeland Sport 2-0: De Vlissingers waren in de beginfa se sterker maar moesten hierna het initiatief aan de thuisclub laten. Een kwartier voor het einde opende Marcel Verschu ren de score op aangeven van Mark van Troost. Een minuut voor tijd werd de wedstrijd be slist door de tweede treffer van Verschuren, ditmaal vanaf de strafschopstip. Ria W.-Hoofdplaat 0-1: Een ge- lijkopgaande wedstrijd. Tien minuten voor rust werd Robby Jonkman matchwinnaar door de enige treffer voor zijn reke ning te nemen. Hulsterloo-Aardenburg 1-1: In een duel waarin de scheidsrech ter de kaarten op zak hield, wa ren de ploegen aan elkaar ge waagd. Na tien minuten bracht Tonnie Dilis Hulsterloo aan de leiding. De thuisploeg had pech dat Aardenburg een kwartier voor tijd toch nog langszij kwam door een eigen doelpunt van Lode van der Heyden. Renesse-CornBoys 2-1: Halver wege de eerste helft trapte Peter Bouterse na binnen het eigen strafschopgebied, waardoor hij kon vertrekken en Corn Boys een penalty kreeg. Marc Maes maakte vanaf elf meter geen fout, 0-1. Op slag van rust kwam Renesse langszij door Arthur van Bragt. In de tweede helft pakte de thuisploeg de niet meer verwachte zege door weer Ar thur van Bragt, die raakschoot op aangeven van de voortdu rend inschuivende libero Ro- bert-Jan Kanters. Jong Ambon-Oostburg 2-2: In een evenwichtig duel gingen de Middelburgers rusten met een 1-0 voorsprong door een doel punt van Rui da Silva Gomes. Jurgen d'Hoore bracht de ge lijkmaker op het bord, maar even later bracht Djacintho Le- kawaël zijn ploeg opnieuw op voorsprong. Dimitri Overmaire maert 4-0, 89. Jongelings 4-1. Scheidsrechter: J. Verpalen (Ruc- phen). Aantal toeschouwers: 350. Gele kaart: Thomas (HW'24), Blop- poel (Vlissingen). doorWim Broekhoven VLISSINGEN - NOAD'67 won met 4-1 van DHV en kan zich gaan opmaken voor het kampi oenschap in de vierde klasse B. Ook Apollo is op de goede weg. Na de 3-1 winst op SVD, dat, daarmee degradeert, heeft het in 4A vier punten meer en twee wedstrijden minder dan eerste achtervolger Nieuwdorp. DHV-NOAD'67 1-4: De bezoe kers kwamen via Erik Fonteijne voor rust wel op 0-1, maar ver zuimden toen de voorsprong verder uit te bouwen. Sander Kot miste een strafschop en na dat Verhoeve na rust gelijk had gemaakt, had de koploper het zelfs moeilijk. Kees van Tigge- len voorkwam met een echte hattrick vervolgens de proble men. YVaarde-Nieuwdorp 1-3: De be zoekers waren veel te sterk. Na 25 minuten werd het door Mar- tin de Hamer 0-1. Jan Meulpol- der zoi'gde na rust voor 0-2 en Joost Poldei'dijk vlak voor tijd voor 0-3Frank Lobbezoo redde in de blessuretijd de eer. Ivrabbendijke-DFS 2-1: De drie doelpunten vielen, na een uur spel, binnen zes minuten. Eddy Vafa zorgde eerst voor 0-1, waai-na Bart de Leeuw en Mar tin Bal de 2-1 op het scoreboi'd brachten. Apollo-SVD 3-1: Scheidsrech ter Toorenaar was de beste man van het veld. Hij zag Arjo den Dekker voor 1-0 zorgen, maar ook dat Niels Kreukniet net voor rust in eigen doel scoorde. In de tweede helft won Apollo de partij via doelpunten van Marnix van Belzen en Raymond Uytterhoeve (strafschop). ZSC-Zaamslag 2-2: Zaamslag kwam tegen de verhouding door Jeiry van Toor op 0-1 en vlak na rust door De Jonge zelfs 0-2. De thuisclub kon daarna via een schot van Barry Doxreman en een kopbal van Peter Messema- ker nog voor een verdiend ge lijkspel zorgen. Stavenisse-Dui veland 3 -1Al in de eerste minuut scoorde Martin Neele 1-0. Halverwege de eerste helft werd het 2-0 door een vrije trap van Adrie Smits, die op slag van rust ook voor 3-0 zorgde. Tien minuten na rust kon Joop Westdorp 3-1 aantekenen. Borssele-Smerdiek 2-2: Na een kwart ier werd het door Erik van Haaf ten 0-1, maar vijf minuten later was het door Danny't Gil de alweer gelijk. Jacky op de Brouw maakte er direkt na rust 1-2 van. De verdiende gelijkma ker kwam er dankzij 't Gilde. bracht Oostbui'g met een om haal voor de tweede keer langs zij. Jong Ambon-vei'dediger Bryan Haurissa kon na twee ge le kaarten vroegtijdig de kleed kamer opzoeken. Vogelwaarde-Zeelandia 3-0: Na vijf minuten hadden de Middel burgers pech dht een kopbal op de lat eindigde. Kort voor rust werd een schot van Steven de Clippelaar maar half gekeerd door Oscar Jacobs, waai'na Ax- no Wauters voor 1-0 zorgde. Kort hierna werd de voorsprong verdubbeld door Arno Waue- ters, ditmaal op aangeven van Rudi Raas. Dit doelpunt was de 150e treffer in competitiever band van Arno Wauters voor Vogelwaarde. In de tweede helft gaf de jubila ris zijn feestje nog wat extra glans door vanaf de strafschop stip met zijn derde treffer die middag 3-0 te scoren. Vrouwenvoetbal Eerste klasse A: RKVCL-Herptse Boys 2- 2, SC 't Zand-WitRoodWit 4-4, Capelle- Oliveo 1-2, Unïtas'28-Braakhuizen 0-3, Noad-Rijsoord 1-2, Sleute!s-KFC'71 2-0. Braakhuizen 16 11 5 0 38 48-18 17 11 17 10 Oostkapelle Herptse Boys Capelle Unitas'28 RKVCL Sleutels SC't Zand Noad Rijsoord WïtRoodWit Oliveo KFC'71 13 2 4 35 36-30 5 32 58-35 3 26 30-22 4 25 31-27 5 23 29-30 7 20 34-39 4 7 19 32-36 1 9 16 22-33 5 8 14 19-28 6 7 12 28-38 4 8 10 13-34 2 9 8 20-30 Tweede klasse A: Tricht-Ter Leede 2 1-1, Kloetinge-Stedoco 2 1-1, Terneuzense Boys-Gravezande 8-0, Quick Boys-Zwart Wit 2 0-1, Vlissingen-Hoek7-1. Zwart Wit 2 15-39 Tern. Boys 15-19 Ter Leede 2 16-37 Kloetinge 16-13 Tricht 15-36 Botlek 15-10 Vlissingen 16-28 Hoek 15-10 Quick Boys 16-25 Gravezande 15-5 Stedoco2 16-24 Derde klasse: Nieuwdorp-Papendrecht 0-4, Woudrichem-WIK 3-0, Sliedrecht- Zeeland Sport 1-0, Everstein-Rijsoord 2 4-0, EBOH-SVS'65 1-1. Sliedrecht 16-41 Woudrich. 16-22 EBOH 15-36 Zeeland Sp. 16-14 SVS'65 16-28 Nieuwdorp 15-11 Everstein 17-27 Papendr, 15-8 Seroosk. 16-26 Rijsoord 2 15-2 WIK 15-25 Vierde klasse: SSC'55-Capelle 0-2, Wiel- drecht-Patrijzen Wieldrecht n.o.g, ZSC- Hardinxveld 1-1, Stadspolders-Kerkwijk uitg, VVAC-Kloetinge 2 5-0. Peursum 15-42 SSC'55 15-22 Stadspold. 15-36 Patrijzen 16-12 Capelle 15-36 Kloetinge 2 15-10 Kerkwijk 13-25 ZSC 15-7 VVAC 16-24 Wieldrecht 14-2 Hard'veld 15-23 Vijfde klasse (805): SVD-Wemeldinge 1- 2, Kloetinge 3-Meeuwen 1-2, Zeelandia- Nieuwland 0-4, Terneuzense Boys 2- Dauwendaele 2-2, Arnemuiden-Middel- burg 9-1. Meeuwen 15-45 Dauw'daele 15-17 Arnemuid. 16-40 Zeelandia 17-16 Oostkap. 2 14-34 Tern. Boys 2 16-14 Nieuwland 15-26 Middelburg 14-9 Kloetinge 3 16-24 SVD 16-0 Wemeld. 14-17 Vijfde klasse (806): Meeuwen-Bevelan ders uitg, NOAD-DFS 0-0, Smerdiek- SKNWK 8-0. Smerdiek 15-40 Beveland. 13-16 Meeuwen 2 13-30 Veere 15-10 DFS 15-25 NOAD'67 15-3 SKNWK 14-21 door Alex Krappen ROSMALEN - OJC wil zo snel mogelijk de zondag eerste klas sevan het amateurvoetbal uit. Gisteren werd Goes het slacht offer van die ambitie. Ondanks een glansrol van Goes-doelman HULST - Ooit was Ronnie Ba bijn voor Zeeuwse begrippen een absolute topper. De zwem mer vaix De Schelde uit Terneu- zen bewees in Hulst tijdens invi tatie wedsti'ij den van ZCK uit Koewacht nog altijd een be hoorlijk baantje te kunnen trek ken. Hij schreef niet minder dan drie van de acht nummers op zijn naam. Ronnie Babijn was zondag de snelste op de 50 meter vrije slag (ineen tijd van 28.7), de 200 me ter vrije slag (2.04.1) en op de 400 meter wisselslag.(5.09.2). Daarmee bleef hij de ZCK- zwemmers Ruud Hamelink en Arno van de Berghe ruim schoots voor Naast de opvallend goede pres taties van Babijn waren nog en kele opmerkelijke i-esultaten weggelegd voor een tweetal jeugdige zwemmers van ZCK. Zowel Ruud Pieterse als Stij n de Maeijer zwommen op de 200 meter vlinderslag onder voor het Nederlands kampioen schap. Erik Versluis werd Goes naar een kansloze 4-0 nederlaag ge speeld. Toch had Goes nog lang uitzicht op één of meer punten. Welis waar had OJC voortdurend een veldoverwicht, maar door goed keeperswerk van Versluis en slechte afwerking aan Brabant se kant bleef het na de scox'e van Toon van Uden in de 9e minuut lang 1-0. Die goal was trouwens ietwat gelukkig. Versluis kon een hard schot niet goed verwer ken, en één van de verdedigers gleed uit. Uiteraard was de Bra bantse spits niet te beroerd om dit presentje aan te nemen. Na de treffer herstelde Versluis zich snel. Gedurende de eerste helft kwam hij om in het werk, maar hij hield goed stand. Pas in de 59e minuut moest de Goese doelwachter opnieuw capitule ren, na een actie van opnieuw Van Uden. In het laatste kwar tier voerde OJC het tempo op en de andei'e spits van de koploper-, Theo van Geffen, pikte ook nog twee goals mee. Goes komt door dit resultaat weer in degradatiezorgen. De Bevelandse club, die zich de af gelopen wedsti'ij den redelijk veilig had gespeeld, moet in de komende wedstrijden bewijzen in de eerste klasse thuis te ho- OJC-Goes 4-0 (1-0). 9. Van Uden 1-0, 58. Van Uden 2-0, 79. Van Geffen 3-0, 80. Van Geffen 4-0. Scheidsrechter H. Kollee (Helmond). Gele kaarten Horsse (OJC), Braafhart, Vogel en De Groene (allen Goes). Aantal toe schouwers: 400. Grenswachters haakt af in kampioensrace door Jos van Belzen VLISSINGEN - Door een knappe 4-2 overwinning op Grenswachters heeft Phi lippine in de vierde klasse van het zondag voetbal de belangrijke tiende plaats (de nummers 11 en 12 degraderen) overgeno men van Sluiskil, dat met 1-1 gelijkspeel de tegen Hansweertse Boys. Dé strijd om het kampioenschap lijkt door de neder laag van Grenswachters nu alleen nog te gaan tussen Breskens en Zierikzee. Koewacht-Zierikzee 0-1: Zierikzee had het beste van het spel. Na een kwai'tier leidde dit tot de enige ti'effer van de wed sti'ij d, toen Peter van de Linde uit een vrij e trap 0-1 scooi'de. In de tweede helft ein digde een schot van Thomas Vos namens de gasten op de paal. In het laatste half uur kwam Koewacht fel opzetten, maar stichtte weinig gevaar. Sluiskil-Hansweertse Boys 1-1: Een boei end degi-adatie-duel. Na een half uur bracht Taui'us Kraayenbi'ink de gasten tegen de verhouding in op voorsprong. De thuisploeg had pech toen een kopbal van Dominique Veiiinden op de lat eindigde. Een in de tweede helft verbeten vechtend Sluiskil drong de gasten temg. Uit één van de vele kansen scoorde Michel Cillekens twintig minuten voor tijd de gelijkmaker. In de resterende speeltijd bleef Hans weertse Boys, soms met kunst- en vlieg werk, overeind. Luctor'88-IJzendijke 3-2: De thuisploeg begon goéd en kwam op een 2-0 voor sprong door Sei'ge Beulens en Arne Ho- ningh. Kort voor de rust schoot. Michel de Ruijsscher de aansluitingstreffer binnen. 2-1. In de tweede helft zochten de gasten meer de aanval, wat leidde tot de gelijk maker van Adri van Hanegem. Een weer meer aandringend Luctor'88 pakte een Serge Beulens van Luctor'88 heeft uitgehaald voor de eerste treffer van zijn ploeg. De ploeg uit Heinkenszand versloeg IJzendijke met 3-2foto Wi I lem M ie ras minuut voortijd nog de overwinning door een doelpunt van Richard Menheere. Philippine-Grenswachters 4-2: Door doelpunten van Harry Vermaire en Paul Floors leidde de thuisploeg bij rust met 2- 0. Halverwege de tweede helft werd de voorsprong uitgebouwd door Marnix Schieman, 3-0. Door treffers van Wim van Laarhoven en Rachid Azouzi kwamen de gasten terug in de wedstrijd, die hierdoor ook grimmiger werd. In de laatste minuut stelde Marnix Schieman de zege voor de thuisclub veilig. Breskens - Hontenisse 1-0 (0-0). 74. Cislco Os- inanovski 1-0. Scheidsrechter: D. Luijcks (Clinge). Aantal toeschouwers: 200. Gelekaart: Essad Osmanovski (Breskens), Vervaet, Assel- man (beiden Hontenisse). Clinge-Steen 1-1 (0-1). 45. Bisschop 0-1; 60. De Visser (strafschop) 1-1. Scheidsrechter: Marij- nissen (Oost-Souburg). Toeschouwers: 400. Geel: De Neijs, Vink (beiden Steen), De Wert (Clinge). door Jos van Belzen VLISSINGEN - Door een 2-1 nedei'laag bij MOC'17 lijkt Pa trijzen afgehaakt te zijn in de race om het kampioenschap. In de strijd om de tweede plaats heeft zich naast Virtus nu ook Middelburg (1-0 zege op Uni- tas'30) gemeld. Onderaan is het ongemeen spannend. Alleen de bovenste vier ploegen op de ranglijst lijken gevrijwaard van degradatiezorgen. Middelburg-Unitas'30 1-0: Een verdiende overwinning voor de thuisploeg, die de hele wedstrijd beter was. Door slordigheid in de afwerkingen een uitstekende doelman Edwin Hultennans werd de eei'ste helft zonder doelpunten afgesloten. De na lust ingevallen Steven Seedo bi'acht meer gevaar in de Mid delburgse aanvallen, Eei'st gaf hij de vooi'zet waaruit Jan de Rijke 1-0 kon binnenkoppen, en enkele minuten later werd hij gevloerd binnen het 16meterge- bied. De Rijke zagzijn inzet ech ter gestopt worden door de doel man. MOC'17-Patrijzen 2-1: Na een aai'zelend begin bracht Hubei't Rentmeester de Zeeuwen aan de leiding. Na de rust deed de thuisclub er een schepje boven op, hetgeen leidde tot de gelijk maker van Erik Wiens. Beide ploegen hadden weinig aan een pimtendeling, zodat zich een boeiend schouwspel ontwikkel de tussen twee aanvallende teams. Vijf minuten voor tijd leidde een uitval tot de winnen de ti'effervan Paul Mesters. Terneuzen-Moerse Boys 0-3: De thuisploeg was niet bij de les. Dat leidde na vijf minuten al tot de openingstreffer van Maurice Vermeire. Tien minuten later was het Niek Bastiaansen die de voorspx'ong verdubbelde: 0-2, Het spelbeeld in de tweede helft was vrijwel gelijk aan dat voor rust: weinig of geen kansen voor de thuisploeg. Een kwartier voor tijd bepaalde Nagib Daou- di de eindstand op 0-3. SVWZV bereikt schaakfinale BAARN - Het jeugdteam van SVWZV uit Oostburg (uitko mend in de leeftijdsklasse tot en met 14 jaar) heeft zaterdag de fi nales bereikt van het Neder lands kampioenschap schaken. Koen Leenhouts, Jacky Bron, Paula Wildeboer en Maarten Prot waren al na de eerste twee ronden zeker van een plaats in de finale, door een gelukkige 3-1 oveiwinning op JSC Friesland en een 'Ifi-Vfz overwinning op Schaakclub Groningen, De der de partij tegen HMC uit. 's Herto genbosch ging met 3-1 verloren, maar voor de plaatsing maakte dit geen verschil. Op 28 maart zal SVWZ in Baam uitkomen tegen HMC, de Schaakmaat uit Apeldoorn en SC Zwijndrecht. Maak nü een afspraak voor een pensioenadvies op maat om straks net zo lekker te leven als nu. passend pensioenadvies. Zelfs voor mensen met weinig ruimte in hun budget of een onregelmatig dienstverband VSB3 BANSC Een gebakje bij de koffie. Dat weekendje naar Parijs. Die mooie schoenen. Al die grote en kleine extra's waaraan u zijn er legio (fiscaal-)aantrekkelijk^ mogelijkheden. Maak een afspraak om meer inzicht te krijgen in uw eigen j)aar korrT'e verder rr gewend bent, die wilt u straks toch niet inleveren? Dat hoeft ook niet, want VSB Bank heeft voor iedereen een financiële situatie, nü en in de toekomst. Bel gratis 0800-8182. Dat kan 24 uur per dag, 7 dagen in de week. Internet: www.vsb.nl forlii (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 19