GS perken nieuwbouw Othene in Op de bres voor haventje in Lillo PZC Wilgen langs rijksweg N61 geknot PZC Tienen klaagt steen en been over slijtagetax Ziggy's Kroeg Hulst krijgt geen respijt zeeland 21 Bestemmingsplan Terneuzen Werkstraf geëist voor dreigen brandstichting Fors lek bij Elf Atochem Omroep Zeeland best beluisterd Provincie erkent asbestclaims Marifoon beter voor sportvissers Fikse boete voor snelheidsduivel Drugstoeristen aangehouden Inbraak in Axel zuider^l buren - 5 11 'rt iillÊ Drankrijders aangehouden Valsheid in geschrifte beboet woensdag 4 februari 1998 Hoor Marcel Modde TERNEUZEN - Gedeputeerde j staten hebben het bestem- i mingsplan Nieuw-Othene i slechts gedeeltelijk goedge- keurd. Het college vindt het oor- j spronkelijke plan (2760 wonin gen) te ruim van opzet. Voor een stedelijk centrum als Terneuzen is de mogelijkheid om achthon derd huizen te bouwen voorlo pig voldoende, aldus GS. Het besluit dat dinsdag werd genomen, is overeenkomstig het advies van de Provinciale Pla nologische Commissie en sluit aan bij het nieuwe streekplan en het woningbouwprogramma 1997-2006. Naar aanleiding van het PPC- :advies hebben inmiddels ver schillende gesprekken plaats gevonden met het college van burgemeester en wethouders van cle gemeente Terneuzen. Dat resulteerde op 6 januari in een andere benadering van het plan-Othene. Afgesproken werd dat in een later stadium 'aan de hand van een evaluatie van de bouw in de eerste fase wordt bekeken in welke mate 'van verdere woningbouw in het •gebied reëel is. Het dagelijks gemeentebestuur van Terneuzen onderschrijft de resultaten van het overleg, al dus GS. Daarbij wordt uitge gaan van het standpunt dat de :bouw van 2760 woningen in de polder bij Terneuzen moet wor den gezien als een ontwikke- lingsvisie voor de langere ter- imijn. Verantwoordelijk wet houder C, de Mol-Marcusse laat in een reactie weten door het GS-besluit geen problemen te verwachten voor de totaalopzet van het plan-Othene. „Gelet op cle huidige verdunning (grotere percelen) in de nieuwe woon wijk wprdt voorshands uitge gaan van een lagere capaciteits berekening. Met deze capaciteit behoudt de gemeente Terneu zen, gelet op het huidige op het huidige bouwtempo van ruim zeventig woningen per jaar, in de nieuwe stadsuitbreiding vol doende ruimte voor in principe de komende tien jaar. De goed keuring van de eerste fase is on voorwaardelijk, dus zonder dat de realisatie hiervan gebonden is aan een fasering", aldus De Mol. Winst Hoewel GS hun goedkeuring hebben onthouden aan het res terende deel van het plange bied, beschouwt Terneuzen het als een winstpunt dat het dage lijkse provinciebestuur wél heeft ingestemd met de aange geven verdere uitbreidingsrich ting voor woningbouw. Dit maakt het volgens de wethou der tezijnertijd voor de gemeen te eenvoudiger, 'wanneer daar voor de noodzaak zich doet gevoelen', om een vervolgbe- stemmingsplan te presenteren. De eerste fase van het plan- Othene omvat een capaciteit van 850 tot (maximaal) 1150 woningen. Tot dusver zijn de eerste honderd vijftig huizen ge bouwd dan wel in aanbouw. Knotters aan cle slagtussenRapenburg-Tol en Stoppeldijkveer. foto Charles Strijd door René Hoonhorst VOGELWAARDE - De wilgen aan Rijksweg N61 tussen Ra- periburg-Tol en Stoppeldijk- veer worden gesnoeid. Het gaat om regulier onderhoud dat er voor moet zorgen dat de bomen een keurige knot krij gen. Tijdig snoeien voorkomt te vens het inscheuren van krui nen en daarmee is niet alleen het behoud van de knotwilg, maar ook de verkeersveilig heid gediend, melden woord voerders van wegbeheerder Rijkswaterstaat. Eén jaar of acht geleden wer dén de wilgen tussen Rapen burg en Zaamslagveer iets te rigoureus geknot. De bomen tussen Zaainslagveer en Stop peldijkveer werden zelfs zovër gescalpeerd dat er geen 'tak ken tooi' terugkwam. De kale stompen Werden daarom na twee jaar gerooid en er kwa men nieuwe wilgen voor terug. De wilgen op dat stuk zijn nog in de groei, maar de bomen tussen Stoppeldijkveèr ên Ra penburg zijn intussen aan een 'gewone onderhoudsbeurt' toe. Om de wilgen goed bij te houden, moeten ze om de vier tot zes jaar worden gesnoeid. Herhaling Vpor een herhaling van cle te ver geschoten snoeibeurt van begin jaren negentig hoéft niet te worden gevreesd, verzekert hoofd technisch beheer J. den Hartigh van de clienstkring Zeeuws-Vlaanderen van Rijkswaterstaat. „De wilgen waren destijds een stuk te ver uitgelopen. Om er weer echte knotwilgen van te maken, is er toen te veel afgehaald. Nu zijn de wilgen weer in het noxmale onderhoudsschema opgeno men en zal een dergelijke mis rekening niet snel meer wor den gemaakt." Het snoei werk bij Vogelwaarde is vandaag, woensdag, waarschijnlijk klaar. door Frank de Klerk DEN HAAG/TERNEUZEN - Een 40-jarige inwoner van Ter neuzen hoorde gisteren in hoger beroep voor het Haagse ge rechtshof voor dreiging met brandstichting een werkstraf van negentig uur en twee maan den voorwaardelijke celstraf te gen zich eisen. De man besprenkelde op 4 mei van het afgelopen jaar een wo ning in de Rozenstraat in Ter neuzen met brandbare kwas tenreiniger. De man had in de voetbalkantine eerst de nodige biertjes gedronken met zijn zwager. Deze vertelde hem on langs weer veel hinder te heb ben gehad van de bewoners van het drugspand. De man werd zo boos dat hij een tankje met kwastenreiniger uit zijn schuur haalde en de gang van de wo ning besprenkelde. De rest van het tankje kwam tegen de gevel en schutting terecht. Dit ge vaarlijke gedrag kwam hem bij de politierechter in Middelburg op een werkstraf van zestig uur en dxle maanden voorwaarde lijke celstraf te staan. De Ter- neuzenaar ging akkoord met dit vonnis. Het openbaar minister stelde echter hoger beroep in omdat de straf te laag zou zijn. Zelf zei de man tegen de leden van het gerechtshof niet met op zet met de kwastenreiniger ge gooid te hebben. „Ikhebhetniet moedwillig gedaan. Het is abso luut niet mijn bedoeling ge weest om de boel in de fik te ste ken", zei de Terneuzenaar. Wel zei hij dat zijn onbesuisde actie tot gevolg heeft gehad dat de be woners van het drugspand zich rustig houden. „Dat is echter niet iets om trots op te zijn", liet hij echter meteen weten. Het gerechtshof doet over twee weken uitspraak. VLISSINGEN - Bij Elf Atochem in Vlissingen-oost zijn dins dag om 12.55 uur enkele kubieke meters oplosmiddel uit een opslagtank gelopen. Het ging om tetrahvdro [uraan (THF), een kleurloze vluchtige vloeistof. Om te voorkomen dat het spul zou weglopen, werden onmiddellijk alle toevoeren naai de afvalwaterzuivering afgesloten en werden de verzamel- putten afgedekt met blusschuim. Personeel moest tijdelijk naar buiten. Er was geen schade voor de volksgezondheid. Naar de oorzaak wordt een onderzoek ingesteld. Elf Atochem maakt diverse chemische producten, zoals aangroeiwerende verven voor schepen, gewasbeschermingsmiddelen, kunst stoffen en glascoating. Het lek ontstond toen personeel bezig was de installatie gereed te maken voor een ander product. OOST-SOUBURG - Nooit eerder hebben zoveel Zeeuwen op Omroep Zeeland Radio afgestemd als de laatste twee maan den van het vorige jaar. Dat blij kt uit een meting van de dienst Kijk- en Luisteronderzoek van de NOS over de maanden no vember en december 1997, Per dag stemden 70.000 mensen hun radio af op de regionale omroep. Dat is een toename van 18.000 luisteraars ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Omroep Zeeland is al geruime tijd de best beluisterde ra diozender in Zeeland, gevolgd door Radio 3, Radio 1 en Radio 10 Gold. Het is op het ogenblik nog niet mogelijk de kijkcijfers van Omroep Zeeland Televisie te meten. MIDDELBURG - De provincie zal schadeclaims van perso neelsleden van de Provinciale Stoombootdiensten (PSD) er kennen, ook al lopen zij na de verjaringstermijn een asbest ziekte op. Gedeputeerde Staten hebben dit dinsdag besloten, omdat door blootstelling aan asbest veroorzaakte ziekten zich pas na een groot aantal jaren kunnen openbaren. PSD- personeel kan in aanraking gekomen zijn met asbest, omdat in de veerboten Prins Willem Alexander en Prinses Christina asbest was verwerkt als isolatiemateraal. De Prins Willem Alexander is inmiddels tegen hoge kosten vrijgemaakt van asbest. Hetzelfde gebeurt met de Prinses Christina. MIDDELBURG - Rijkswaterstaat is niet van plan maatrege len te treffen om de bereikbaarheid van communicatie-appa- ratuur op sportvisbootjes (26 mc-bakkies) te verbeteren. Naar aanleiding van de dood van een sportvisser op de Noord zee voor de Oosterscheldekering uitte secretaris Rien Koop man van Bootvisvereniging Zuid-West Nederland kritiek op het slechte bereik van 26 mc-bakkies (korte golfzenders) in het gebied Domburg-Neeltje Jans. Een woordvoerder van Rijkswaterstaat erkende dinsdag dat dit het geval is. De kust- wachtpost Ouddorp is uitgerust met zo'n bakkie, maar de ontvangst is vaak slecht. „Als Rijkswaterstaat gebruiken wij standaard de marifoon", aldus de woordvoerder. „Een mari foon heeft een groter bereik, maar daarvoor is een vergunning nodig. Als sportvissers een ander systeem willen gebruiken, dan zijn zij daar ook verantwoordelijk voor. TERNEUZEN - Een 28-jarige Terneuzenaar kreeg een boete van duizend gulden en vier maanden rijontzegging, omdat hij op 14 mei vorig jaar bijna 160 kilometer per uur had gereden op de Middenweg in IJzendijke. Op die weg geldt een maxi mumsnelheid van tachtig kilometer per uur. De automobilist verklaarde dat hij stom was geweest. „Ik wist dat ik iets har der reed dan gebruikelijk is", liet hij weten. De kantonrechter volgde de eis van de officier van justitie. „Het was een krank zinnige overtreding, ongelooflijk verantwoord." TERNEUZEN - De marechaus see hield maandagavond tijdens een controle in de binnenstad van Terneuzen een 33-jarige Belg aan die in het bezit bleek te zijn van 3 gram cocaïne. De Belg had de harddrugs ge kocht in het centrum van de stad. Het kwam de man op een boete te staan van zeshonderd gulden. Twee landgenoten van de man en een Marokkaan uit Antwer pen hepen in Kapellebrug tegen de lamp. Bij hun aanhouding bleek dat ze een kleine hoeveel heid softdrugs bij zich hadden. De drugs werden in beslag ge nomen. De bestuurder van de Belgische auto had bovendien nog een reeks verkeersovertre dingen begaan. De opgelegde boete van 570 gulden kon hij echter niet betalen, waarna de auto van de man in beslag werd genomen. AXEL - In de nacht van maan dag op dinsdag werd ingebro ken in een woning aan de Joost de Moorstraat in Axel. De 29-jarige bewoonster deed bij de politie aangifte van de diefstal van een videorecorder. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 4537 AK TERNEUZEN Tel: (0115) 694457 Fax: (0115)620951 e-mail: redtern@pze.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman P.I.F.M. Cappetti J.J. Heijt M. Modde 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114) 373840 e-mail: redhulst@pzc.nl R.E.A. Hoonhorst B.J.G. Pelgrim CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.city.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl door Wout Bareman De Vlaamse regering moet geld uit trekken voor de aanleg van een nieuw jachthaventje aan Lillo-Fort op de rechteroever van de Schelde bij Ant werpen. Het is een voorstel van het Antwerpse gemeenteraadslid en volks vertegenwoordiger Marcel Bartolo- meeussen van de Socialistische Partij. In een brief aan de Vlaamse ministers Baldewijns en Kelchtermans wijst de SP-er op het feit dat over een paar jaar, na het verdwijnen van Doel op de lin keroever, van de drie haventjes in de Scheldebocht voor Antwerpen (Doel, Liefkenshoek en Lillo) nog enkel dat van Lillo rest. En zelfs dat haventje wordt bedreigd door de dijkverhogin gen in het kader van het Sigmaplan, de Vlaamse tegenhanger van het Delta plan. Verhoging van de dijken is bittere noodzaak omdat het beschermde Lillo- Fort nu al regelmatig gevaar loopt door de hoge waterstand. Bartolomeeussen ziet mogelijkheden voor een nieuw ha ventje naast de huidige locatie. In de discussie rond de financiering van de onteigening van Doel moet ook de situ atie bij Lillo worden betrokken.^aar- mee zou je in Lillo-Fort een nieuwe ha ven kunnen aanleggen en zorg je voor een extra toeristische attractie in dit stukje Antwerps verleden. Want Lillo vormde in de geschiedenis toch een deel van de beschermingsgordel voor Ant werpen." Nu verdient het dorp zelf be scherming en daar moet de overheid geld voor reserveren, vindt Bartholo- meeussen. Watersporters Overigens weten de 35 leden van de Doelse watersportvereniging De Noord voorlopig nog niet van wijken. Vorige week begonnen ze vrolijk met de bouw van een nieuwe aanlegsteiger en een nieuw clublokaal. Volgens voorzitter Louis Lockefeer staat het helemaal nog niet vast die nieuwbouw over een paar jaar weer van de kaart moet verdwij nen. Lockefeer: „We kruipen niet in ons graf. Desnoods stappen we naar de rechter." Tijdens een recente vergade ring stemden de leden unaniem voor uitvoering van de plannen, waarvoor ze inmiddels zo'n 55.000 gulden bijeen hebben gebracht. De watersporters hebben geen andere keuze. Ze kunnen nergens anders terecht en zouden ze uitwijken naar bijvoorbeeld de haven tjes in Oost-Zeeuws-Vlaanderen dan zijn ze, volgens hun eigen berekenin gen, minstens tienmaal zo duur uit. Met hulp van de gemeente Beveren gaat De Noord het aantal ligplaatsen zelfs uit breiden. Voorzitter Louis Lockefeer: „In de ont eigeningsplannen zoals die nu op tafel liggen, blijft de huidige haven buiten schot. We zullen niet nalaten de verant woordelijken daar bij herhaling op te blijven wijzen." Pi v. 1 -i 'rt 't'L Het huidige gelijdehaventje van Lillo-Fort wordt bedreigd door dijkverhogingen. foto Charles Strijd door Wout Bareman De inwoners van de ge meente Tienen vielen haast om van verbazing toen ze een brief in de bus aantroffen, waarin een nieuwe belasting werd geïntroduceerd: ter com pensatie van 'slijtage aan de gemeentelijke infrastructuur' moeten gezinnen voortaan 110 gulden extra 'tax' ophoesten. Voor ondernemers kan dat be drag oplopen tot vele duizen den guldens. Extra belasting betalen voor slijtage van de trottoirs en de wegen? Het zette alom kwaad bloed. Het stadsbestuur van Tienen heeft uitgei-ekend dat juist die ondernemers de gi-ootste bij drage leveren aan de slijtage. Aanvankelijk van hun vergun ning betalen ze bedragen, vail- erend van zo'n 350 gulden tot 2750 gulden. De midden standsorganisaties klagen steen en been over de nieuwe belastingmaatregel. Ze heb ben juristen in de arm genomen oixx te laten onderzoek of de nieuwe X'egeling wel rechtma tig is en zonodig vechten ze de de beslissing van het stadsbe stuur aan tot voor de Raad van State. Volgens de middenstand had dat bestuur geen ongeluk kiger moment kunnen kiezen. Texwijl enerzijds wordt ge poogd extx~a fondsen aan te bo ren om de stad nieuw leven in te blazen, woi'den jonge onder nemers afgeschrikt door de ex tra belastingen, bovenop de ta xieven, die toch al aan de hoge kant zijn. Een soortgelijke be lasting in de gemeente Diest wordt waarschijnlijk door de hogere overheden terugge draaid, daar is men ook in Tie nen nu op uit. Het stadsbestuur studeert ove rigens nog eventuele verdere aanpassingen, Maar volgens het schepencollege valt aan de verhoging niet te ontkomen, simpelweg omdat Tienen mo menteel te krap bij kas zit. Op het Vlaamse ministerie van Binnenlandse Aangelegenhe den wordt de ontwikkeling in Tienen met veel belangstelling gevolgd.Belasting betalen om op straat te mogen lopen, vindt een woordvoerder wat ver doorgetrokken. Maar ach, in andere gemeenten wordt ook belasting betaald voor een kel dergat of het dragen van een mombakkes... door Barend Pelgrim HULST - Het café Ziggy's Kroeg in de Lange Nieuwstraat moet uiterlijk donderdag dicht. De gemeente Hulst heeft eigenaar H. Sigtermans dxddelijk ge maakt dat hij niet over de beno digde vergunningen beschikt en dat op het pand geen horecabe- stemming berust. Sigtermans had dinsdagmiddag een gesprek op het gemeente kantoor van Hulst en daaruit werd duidelijk dat hij zijn café, op nummer 8, niet langer mag exploiteren. „Hij had nog geen drank- en horecavergunning en geen exploitatievergunning van de burgemeester. Die moet elke horecagelegenheid in Hulst aanvragen om te bevestigen dat er geen drugs worden verhan deld", legt juridisch medewer ker R. de Meyer uit. „Daarnaast heeft het betieffende pand geen hoxecabestemming." De Move Sigtermans bevestigt dit. Hij had vexwacht de horecabestem- ming van zijn vorige café De Eeuwige Klus, gesitueerd op nummer 26 in dezelfde straat, over te kunnen hevelen naar nummer 8. Dit kan echter niet omdat deze vergunning bij de verhuurder van het pand num mer 26 ligt. „Het enige wat ik nu nog kan doen, is teruggaan naar De Eeuwige KlusHet ziet er na- melijk niet naar uit dat ik op korte teimijn de horecameters van dat pand kan verleggen naar Ziggy's." De uitbater speelt nu met de bedachte om op nummer 26 een ander café onder de naam De Move te beginnen. „Want daar had de burgemees ter het toch over, dat ik een inte- i-essante möve had gemaakt. Nu move ik dus terug", grinnikt Sigtexmans. „Ach, voor de car naval heb ik in elk geval een per fect hos-hok want er kan niets kapot. Softdrugs Ondertussen heeft een ander Hulster café, Reds Road House, gelegen aan de Rijksweg N60 bij Terhole, van de gemeente een brief ontvangen dat de exploi tant drie maanden lang zijn ho- reca-activiteiten in het pand moet staken. In november trof de politie bij een inval bijna twee kilo softdinxgs aan. De bur- gemeester legt Reds daarom een sluiting van drie maanden op. De exploitant kan binnen twee weken pi-otest aantekenen te gen deze maatregel. Het onderzoek van de techni sche recherche heeft aange toond dat het Hulster cybercafé Easy XS aan de Bierkaaistx-aat woensdag 14 januari moedwil lig in brand is gestoken. Er zijn brandbare vloeistoffen gevon den die op brandstichting wij zen, verlclaart politiewoord voerder C. Verdoorn. Wie vei-antwoordelijk is voor de bx-andstichting en op welke ma nier het café in brand is gesto ken, is tot nu toe niet duidelijk. „Het ondex'zoek naar toedracht en dader is nog in volle gang", aldus Verdoox-n, KAPELLEBRUG - De mare chaussee heeft maandagavond in Kapellebrug een 25-jarige Hulstenaar aangehouden we gens rijden onder invloed. Een ademanalyse wees uit dat de man anderhalf keer de toege stane waarde alcohol in het bloed had. Het kwam de Hulste naar te staan op een boete van 390 gulden. De poütie hield in de nacht van maandag op dinsdag op de Nieuwstraat in Sluis een 32-ja- rige automobilist uit Philippine aan. De man had 0,8 promille al cohol in het bloed, juist iets bo ven de maximaal toegestane waarde. De Philippinenaar kreeg een dagvaarding uitge reikt. Kort daarvoor sloot de politie in Terneuzen een 32-jax-ige dron ken man, zonder vaste woon-of verblijfplaats, in ter ontnuchte ring. De man had bovendien zes blikjes bier weggenomen uit een tankstation zonder daarvoor te betalen. De man zal zich voor de i-echter voor zijn daden moeten verantwoordden. MIDDELBURG - Een 28-jarige vrouw uit Domburg trachtte 4 september '94 in haar woon plaats, door valsheid in ge schrifte te plegen, teveel aan subsidie op te strijken. Ze had met betrekking tot een koopwoning opgegeven dat ze alleen woonde, waardoor ze 38,000 gulden subsidie zou krij gen. Ze had al twee tei-mijnen ontvangen, toen men erachter kwam dat ze samenwoonde. De Middelburgse politierechter veroordeelde de vei'dachte voor het plegen van de fraude con form de eis tot een boete van 1.350 gulden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 47