Bouwplan voor kavel Alhambra Verslaafden bezetten dagopvang Terneuzen PZC zeeland D/kcopvmc Nog volop interesse, ook in politiek 1 Thools bureau voor opvoedproblemen officieel geopend Hypotheekadviseur uit Middelburg van fraude verdacht KENT tttN Werkstraf geëist voor dreigen met brand Winkels, horeca en appartementen op plaats Vlissings bioscoopcomplex activiteiten Politie pakt bezitters drugs op cursussen Vlissinger krijgt boete voor slaan kwelgeesten A Karelse legt nog graag een kaartje. foto Wil lem M ie ras door Caroline Moerland LEWEDORP - Nn het weer tegen de ver kiezingen loopt, is ieders politieke voor keur regelmatig onderwerp van gesprek tussen A Karelse en zijn familieleden. On danks zijn hoge leeftijd is hij nog volop ge ïnteresseerd in wat er om hem heen ge- beurt. De bewoner van zorgcentrum De Kraayert in Lewedorp vierde dinsdag zijn 102e verjaardag. „Hij was en is nog steeds een heel intelli gent mens", zegt zijn dochter Nettie de Roo-Karelse (64). Een goed verstand be tekende begin deze eeuw echter niet dat je ook door mocht leren. Integendeel, als schoolj ongen deed Karelse het zo goed dat hij een klas oversloeg en al op z'n elfde ging werken als koeienwachter. Op die manier kon hij geld binnenbrengen voor het grote gezin waarin hij opgroeide. De in Heinkenszand geboren en getogen Karelse werkte zich op tot kleine zelfstan dige in de landbouw, trouwde en kreeg vier kinderen. Twee van hen en een schoonzoon zijn inmiddels overleden. „Dat heeft hem zeer aangegrepen", zegt zijn dochter, „maar hij heeft de weerbaar heid om toch elke keer weer de draad van het leven op te pakken. Hij heeft een ijze ren doorzettingsvermogen. Karelse is sinds 1977 weduwnaar en ver huisde pas naar De Kraayert toen hij 95 was. Hij heeft zeven kleinkinderen en kreeg elf achterkleinkinderen, van wie er één is gestorven. Zijn familie komt regel matig op bezoek en dan legt hij graag een kaartje. „Elke week spelen we bieden met hem, een behoorlijk moeilijk spel", zegt zijn dochter. „En dan moeten we alle zeilen bijzetten om niet te verliezen. woensdag 4 februari 1998 door Marten deJonqh SINT-MAARTENSDIJK Thoolse ouders met opvoedpro blemen kunnen opgelucht ademhalen. Medewerkers van het nieuwe opvoedbureau Tho- len en Sint-Maartensdijk staan voor hen klaar. Wethouder ing J. Versluijs (CDA) had dinsdag in Sint-Maartensdijk de eer de nieuwe voorziening officieel te openen. „Het is niet de bedoe ling de problemen van ouders over te nemen. Het gaat erom hen te helpen met het vinden van een oplossing." Ouders die gek worden omdat hun zoontje 's nachts het hele gezin wakker houdt, ouders die niet weten om te gaan met de driftbuien van de jongste, bij het opvoedbureau kunnen ze hulp krijgen. Directeur F. Eij- lander van de Stichting Jeugd zorg Zeeland: „Het bureau kan in een vroegtijdig stadium pro blemen signaleren. Het advi seert bij opvoedingsvragen, biedt kortdurende hulp en bege leiding en kan doorverwijzen." In zijn toespraakje gisteren! een klein aantal genodigden a Eijlander dat Tholen trots mi zijn op het opvoedbureau. „ft toont de gemeentelijke berei; heid het j eugdwelzijnsbeleids rieus te nemen." De directe: had het over de specifieke gg grafische problematiek vs Tholen. Een moeilijke liggu die wordt ondervangen do; goed functionerende overle; structuren als de overleggroi jeugd- en jongerenwerk en hi platform kindermishand|j| Punt van zorg is wel de behai delingsstagnatie bij de jeugd hulpverlening. De gemeente Tholen geeft dri jaar lang subsidie voor de hui vesting van het opvoedbureai Een voorziening waar oude van nul- 1 tot achttienjarigs overigens officieus al een ha jaar terecht kunnen met hu vragen. Behalve in de gemeeni Tholen zijn er in Zeeland oo opvoedbureaus te vinden i Goes en Vhssingen. Het Thools bureau houdt spreekuur i Sint-Maartensdijk en het stad; Tholen. door Frank de Klerk DEN HAAG/TERNE UZEN - Een 40-jarige inwoner van Ter- neuzen hoorde gisteren in hoger beroep voor het Haagse ge rechtshof voor dreiging met brandstichting een werkstraf van negentig uur en twee maan den voorwaardelijke celstraf te gen zich eisen. De man besprenkelde op 4 mei van het afgelopen jaar een wo ning in de Rozenstraat in Ter- neuzen met brandbare kwas tenreiniger. De man had in de voetbalkantine eerst de nodige biertjes gedronken met zijn zwager. Deze vertelde hem on langs weer veel hinder te heb ben gehad van de bewoners van het drugspand. De man werd zo boos dat hij een tankje met kwastenreiniger uit zijn schuur haalde en de gang van de wo ning besprenkelde. De rest van het tankje kwam tegen de gevel en schutting terecht. Dit g vaarlijke gedrag kwam hem bi de politierechter in Middelhui op een werkstraf van zestig uit en drie maanden voorwaarde lijke celstraf te staan. De Tei neuzenaar ging akkoord metdi vonnis. Het openbaar ministe stelde echter hoger beroep it omdat de straf te laag zou zijn. Zelf zei de man tegen de lede van het gerechtshof niet met op zet met de kwastenreiniger ge gooid te hebben.,Ik heb het nis moedwillig gedaan. Het is abso luut niet mijn bedoeling ge weest om de boel in de file te ste ken", zei de Terneuzenaar. We zei hij dat zijn onbesuisde actii tot gevolg heeft gehad dat de be woners van het drugspand ziel rustig houden. „Dat is echte niet iets om trots op te zijn", lie; hij echter meteen weten. Het gerechtshof doet over twet weken uitspraak. door Maurits Sep VLISSINGEN - Op de plaats van bioscoop Alhambra in Vlis- singen komt een complex van winkels, horeca en appartemen ten. Op de begane grond is ruim te voor 650 vierkante nieter winkels, zakelijke dienstverle ning en daghoreca. Op de eerste tot en met vierde etage kunnen 26 appartementen komen. De vijfde etage biedt ruimte voor uitbreiding van de woningen. De locatie op de hoek van de Coosje Buskenstraat, de Spui straat en de Dam kan worden bebouwd omdat Alhambra gaat verhuizen naar een nieuw bio scoopcomplex met zeven zalen in de Spuikom. Het Rotterdamse bureau Kui per Compagnons van de archi tect/stedenbouwkundige As- hok Bhalotra heeft in opdracht van de gemeente Vhssingen de randvoorwaarden vastgesteld voor de invulling van de locatie- Alhambra. Kuiper Compag nons heeft al de ontwikkelings visie voor de Spuikom gemaakt. Daarom heeft de gemeente dat bureau gevraagd ook te kijken naar een geschikte invulling van het Alhambracomplex. Kuiper Compagnons vindt dat nieuwbouw op de bioscooplo catie een verbinding moet vor men tussen de Boulevard of Dreams die in de Spuikom komt en het kemwinkelgebied, In de Spuikom is gekozen voor een combinatie van detailhandel, horeca, toerisme en wonen. Om die lijn door te trekken naar het centrum van de stad, is voor de hoek Coosje Buskenstraat- Spuistraat/Dam ook gekozen voor winkels en appartementen. De hoek van het bioscoopcom plex is een zeer karakteristieke locatie. Dat moet volgens de studie van Kuiper Compagnons ook blijken uit de vormgeving van het nieuwe complex. Dat moet statig worden om niet uit de toon te vallen bij de overige panden aan de Coosje Busken- KORTGENE Postzegels - Filatelistenvereni ging De Bevelanden houdt vrij dagavond 27 februari een ken nismakingsbijeenkomst in Dorpshuis De Pompweie in Kortgene. De aanvang is om 19.30 uur straat. Verder wil Kuiper Com pagnons in de vormgeving aansluiting zoeken bij de Ju- genstilpanden aan de Spui straat. Geadviseerd wordt bo vendien de twee panden aan de Dam in de nieuwbouw te be trekken, omdat die anders uit de toon gaan vallen. Daar kunnen dan ook nog eens zeven apparte menten worden gemaakt. De nieuwbouw mag aan de zijde van de Coosje Buskenstraat en de Dam maximaal zestien meter hoog zijn. Aan de kant van de Spuistraat geldt een maximale bouwhoogte van negentien me ter. De commissie stedelijke kwaliteit - waarvan de direc teur van Kuiper Compagnons, Ashok Bhalotra voorzitter is - heeft al ingestemd met de rand voorwaarden voor nieuwbouw op de locatie-Alhambra. De commissie heeft wel geadvi seerd te bezien of het mogelijk is een parkeerkelder onder het ge bouw te maken. Een naam voor de nieuwbouw is al gekozen: Het Alhambra. Risicocontour Probleem bij de ontwikkeling van de locatie is dat die binnen de risicocontour van het vervoer van gevaarlijke stoffen over de Westerschelde ligt. Binnen die contour mogen geen nieuwe wo ningen worden gebouwd, tenzij het bestemmingsplan daarin voorziet. De gemeente Vhssin gen gaat er evenwel vanuit dat Gedeputeerde Staten van Zee land toch instemmen met het plan, omdat er 'maar' 26 appar tementen komen. Omdat de Spuistraat in de Nota Hoofd structuurwegen is aangemerkt als 30-kilometerzone zal ge luidshinder volgens de gemeen te geen probleem vormen. Wel moet er een onderzoek worden uitgevoerd naar eventuele bo demverontreiniging. De bioscoop Alhambra is in middels al verkocht aan Bouw- groep Proverko uit Goes. Proverko is bij de bouw en defi nitieve vormgeving van het winkel- en appartementencom plex gehouden aan de rand voorwaarden die door Kuiper Compagnons zijn aangegeven. De raadscommissie ruimtelijke ordening en verkeer bespreekt die randvoorwaarden in haar vergadering op donderdag 5 fe bruari vanaf 19.30 uur in het Vlissingse stadhuis. Met een spandoek en een korte bezetting zetten de dakloze verslaafden hun eisen kracht bij. foto Charles Strijd BERGEN OP ZOOM zaterdag 7 februari: Boho, Techno, dansavond met dj's op het gebied van club, techno, trance, 21.00 uur. Veilinggebouw, Oude Moerstraatse- baan, Snuffelmarkt, 09.00-17.00 uur. zondag 8 februari: Buurthuis de Kastanje, rommelmarkt, 10.00-16.00 uur. Veilinggebouw, Oude Moerstraatse- baan, snuffelmarkt, 10.00-17.00 uur. woensdag 4 februari: Ambachtscentrum van de Hollandse Hoeve, Poppentheater Sim Bolus speelt: 'Ei ei dit ben jij, 14.00 -15.00 uur. zaterdag 7 februari: MEC bij Hollandse Hoeve, vogels kijken bij de hoogwaterlijn op de Katse Plaat door jeugdgroep Koninklijke Nederland se Natuurhistorische Vereniging, Ver eniging voor Veldbiologie; deelnemers tot 15 jaar, 10.00-13.00 uur. Groen Colle ge, Agro-activiteitenmarkt, 10.00-15.00 uur. Maatschappelijk Werk Oosterschel- deregio. Zonnebloemstraat 53, bijeen komst After Care Goes over borstopera- tiepatiënten, 14.00 uur. zondag 8 februari: Oosterkerk, Theatergroep Balans speelt Vrijheid, 18.30 uur. dinsdag 10 februari: Wijkgebouw De Spinne, Gezond door heilstroom, informatieavond Bruno Grö- ning Vriendenkring over 'hulp en gene zing op geestelijke wijze', 19.15 uur. Informatiecentrum voor Ontwikkelings samenwerking en Mensenrechten, Joa- chimkade 5, verkoop artikelen en kennis maken met Amnesty International, 10.00-12.00 uur. woensdag 11 februari: Ambachtscentrum Hollandse Hoeve, Sim Bolus speelt 'Ei ei dit ben jij', 14.00 - 15.00 uur. TERNEUZEN - De mare chaussee hield maandag avond tijdens een controle in de binnenstad van Ter- neuzen een 33-jarige Belg aan die in het bezit bleek te zijn van 3 gram cocaïne. De Belg had de harddrugs gekocht in het centrum van de stad. Het kwam de man op een boete te staan van zeshonderd gulden. Twee landgenoten van de man en een Marokkaan uit Antwerpen liepen in Kapellebrug tegen de lamp. Bij hun aanhouding bleek dat ze een kleine hoeveelheid softdrugs bij zich hadden. De drugs werden in beslag geno men. De bestuurder van de Bel gische auto had boven dien nog een reeks ver keersovertredingen begaan. De opgelegde boete van 570 gulden kon hij echter niet betalen, waarna de auto van de man in beslag werd geno men. 's-HEERENHOEK vrijdag 6 februari: Eetcafé De Kroon, traditionele Ouwoer- aevend21.00 uur. zaterdag 7 februari: Dorpskom, aanbieden carnavalsboekje en inzamelen financiële bijdragen, vanaf 12.00 uur. Willibrorduskerk, speciale kerkdienst; een uur van bezinning op plaats en betekenis van carnaval voor mens en gemeenschap mmv de Blaeska- pel De Koenkelpotters, organist Wolf gang Nijholt en Jeugd- en Jongeren koor, 19.00 uur. HEINKENSZAND woensdag 4 februari: Gemeentehuis, tentoonstelling van schilderijen van Jack Smolders, tot 19 fe bruari tijdens kantooruren, zondag 8 februari: De Stenge, Amateur Gala Borsele, door werkgroep Podiumkunsten van de Cultu rele Raad Borsele, waarna opvoering van 'het café van Guust' door 's-Heeren- hoekse Comedie, 14.00 uur. KAPELLE vrijdag 6 februari: Buurthuis Brutus, Vroonlandseweg 49, dance-avond met gast DJ Reza, vanaf 16 jaar, 20.30-01.00 uur. KRUININGEN woensdag 4 februari: Gemëentehuuis Reimerswaal, expositie pastel- en olieverfschilderïjnen van Pau- lien van Burg, tot eind februari tijdens kantooruren, vrijdag 6 februari: Johanneskerk, zangavond met manne koor Ethan, 20.00 uur. LEWEDORP vrijdag 6 februari: Café-pension De Goede Verwachting, BAARLAND Keramiek-handvormen, G Achttien 88, Oude Polderdijk 2, aanvang donderdag 5 februari, 19.30 - 21.30 uur, 10 avonden informatie 0118-634800 of fax 626789). Boetseren en beeldhouwen. Zuster straat 11, begin 4 februari 19.30 - 21.30 uur, 15 bijeenkomsten. informatie 0113- 231170). Haptonomie, Centrum de Pijlers, 16 fe bruari, 2 en 16 maart van 19.30 - 21.30 uur. (informatie 0118-634800 of fax 626789). Marifoon, Buys Ballotcollege, aanvang dinsdag 17 februari 19.30 uur, 4 avonden (informatie 0118-634800 of fax 626789). Reclame ontmaskerd. De Steen, Bees tenmarkt 5, aanvang woensdag 4 februa ri, 19.30 - 21.30 uur, 6 lessen, (informatie 0118-634800 of fax 626789). Van angst naar moed, Buys Ballotcolle ge, dinsdag 17 februari, 19.30 uur, 8 avonden. informatie 0118-634800 of fax 626789). Voetreflexzonetherapie, Buys Ballotcol lege, Bergweg 4, aanvang dinsdag 10 fe bruari 19.00, 8 avonden. informatie 0118-634800 of fax 626789). HEINKENSZAND Patchwork en quilten: werken met ronde vormen; Barbesteinkerk, Clara's Pad 6, woensdag 4 - 18 febrauri en 4 en 18 maart, 09.30 uur - 11.30 uur. (informatie 0118-634800 of fax 626789). avondruilbeurs van munten, oude an sichten, postzegels en andere objecten, 19.15 uur. OVEZANDE zaterdag 7 februari: Podium van R2, Zuid-Bevelandse band 'Blisters' speelt muziek uit de jaren '60 en '70, 22.00 uur. RILLAND BATH vrijdag 6 februari:Zaal Jacobs, superbin go, 20.00 uur. SINT-MAARTENSIJK zaterdag 7 februari: Haestïnge, optreden Rowwen Hèze, 19.00 uur. dinsdag 10 februari Haestinge, regiobijeenkomst Vereniging Oud Militairen Indiègangers, 13.00 uur SINT-PHILIPSLAND woensdag 4 februari: Wimpel, jachtopziener bij ouderencom- missie, 14.30 uur. vrijdag 6 februari: Wimpel, bloedafname door het Rode Kruis, 18.30 uur. THOLEN woensdag 4 februari: Meulvliet, Schooldammen en schaken, 13.30 uur. donderdag 5 februari: Garnalenstraat 68, Infoavond La Leche League over 'Baby's behoeften verande ren', 20.00 uur. dinsdag 10 februari: Zaal Schuttershof, bijeenkomst ANBO over 'Veilig Verkeer, 14.00 uur. YERSEKE vrijdag 6 februari: Café de Kruik, Karaoke Mega RourThat's Fun, 21.00 uur. KAPELLE Fantasiepoppen maken van klei in 10 les sen, Atelier Agnes D. van den Berge - Hoogstrate, meerdere cussussen per week. (informatie 0113-343855). Patroontekenen en naailessen, Mode vakschool Ria, Wemeldïngse Zandweg 10, maandag en woensdag, meerdere cursussen per week voor groepen van 5 personen, examen met diploma moge lijk. (informatie 0113-342944). KRUININGEN Recreatie Sportleider voor Ouderen, Ons Dorpshuis, informatie avond over de opleiding 24 februari, 19.30 - 21.30 uur. (informatie 0118 - 640700). WOLPHAARTSDIJK Tekenen, aquarelleren, olieverftechnie ken en workshop kaarten maken, Atelier van Trirum, Veerweg 67, meerdere cur sussen per week. Open informatie dagen 7 en 14februari van 13.00 -17.00 uur. in formatie Jacqueline van Trirum 0113- 581597). Iets te melden? Schrijf, fax of bel de PZC in Goes; Voorstad 22, 4461 KN of Postbus 31, 4460 AA; fax 0113-273030, telefoon 0113-273000. door Marcel Modde TERNEUZEN - Een groepje van vijftien dakloze verslaaf den heeft dinsdag korte tijd de dagopvang in Terneuzen bezet. De actievoerders eisen ruimere openingstijden van de voorzie ning van het Zeeuws Consulta tiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD). Na tussenkomst van de politie werd de bezetting zonder verdere problemen be ëindigd. Hel; protest moet worden gezien als eerste uit een keten, aldus voorzitter J. Wijngaarden van de plaatselijke belangenvereni ging van harddrugsgebruikers. Hij wil op korte termijn overleg met verantwoordelijk wethou der P. Hamelinck. De groep geeft de gemeente drie weken de tijd om de gewenste aanpassin gen door te voeren. Zoniet, dan volgt een actie in het stadhuis, kondigde Wijngaarden aan. „Er moet nu een oplossing komen. We laten ons niet langer met een kluitje in het riet sturen." De gebruikers van de dagop vang weigerden om vier uur 's middags de tijdelijke voorzie ning aan de Schependijk te ver laten. Ze hadden hun actie kort tevoren aangekondigd bij coör dinatrice L. Kaptijn van het ZCAD in Terneuzen. Tien minu ten na het gebruikelijke slui tingstijdstip arriveerde de poli tie. Een goed half uur later was iedereen zonder al te veel tegen sputteren vertrokken. De actie werd ondersteund dooi de Terneuzense pastor G. Hofs. De geestelijke ondernam no vember vorig jaar het initiatief om een aanvullende opvang te openen in de binnenstad. On derhandelingenmet de gemeen te zijn tot dusver op niets uitge lopen. Het steekt Hofs vooral dat de verantwoordelijke be stuurders niet thuis geven als zij op de problematiek rond de op vang worden aangesproken. Zijn kritiek richt zich vooral op wethouder A E. Stahl-He- melsoet (welzijn). Ijskoud „Stahl zegt ijskoud dat de op vang haar pakkie-an niet is en onder de portefeuille valt van haar collega Hamelinck die volksgezondheid doet. Maar Hamelinck krijg ik al helemaal niet te pakken. Ik heb wél een gesprek met burgemeester Bar- bé gehad en die heeft nog eens klip en klaar gesteld dat de keu ze om de opvang na vier uur en in het weekeinde te sluiten, be wust is gemaakt om de mensen mobiel te houden Wat schieten ze daar mee op! Mobiel van hier naar het oude pand van Mikro Electro en anderhalve straat in de binnenstad. Waar moeten de ze mensen verder naar toe?" Ha melinck was gisteren de regio uit en derhalve niet op de hoogte van de actie. Hij verklaarde zich desgevraagd bereid een gesprek aan te gaan. Het huidige beleid blijft in principe het uitgangs punt, reageert de wethouder. Een vaste kern van zeven daklo zen verzamelt steevast na vier uur onder het afdakje van het voormalige winkelpand aan de Schependijk. Ze doden de tijd die hen rest tot opening (negen uur 's avonds) van de naastgele gen nachtopvang met het drin ken van bier en het stoken van een vuurtje tegen dekou. De an dere gebruikers zwermen uit over de binnenstad. Volgens Paul Jalink en Karim Younsi gaat het om zo'n vijftien lotge noten. „De dagopvang is geen dagopvang", stelt Younsi, „als die om vier uur dichtgaat. Voor ons is de dag dan nog lang niet voorbij. Voor daklozen bestaat er ook geen weekeinde." Jalink was tot voor kort mede werker van het slaaphuis. Door relatieproblemen raakte hij zijn baan kwijt en uiteindelijk be landde ook hij op straat. Naar zijn idee weten ZCAD en ge meente zich geen raad met de dagopvang. „Van een serieus dagbestedingsprogramma heb ben ze hier nog nooit gehoord. Wij willen een beetje menselijk heid, ook buiten kantoortijden. Als ze hier de boel dichtgooien, word je bijna gedwongen ergens wat te stelen om aan geld te ko men om naar een warme kroeg of zo te kunnen." door Jacques Cats MIDDELBURG - De politie Walcheren heeft een Middel burgse hypotheekadviseur aan gehouden op verdenking van frauduleuze praktijken. Er zou sprake zijn van vervalsing van werkgeversverklaringen en taxatierapporten. Wat het laat ste betreft is niet duidelijk of rapporten door toedoen van de hypotheekadviseur zijn ver valst of dat een makelaar of be ëdigd taxateur te hoge taxaties heeft afgegeven. Justitie wilde dinsdag nog niet reageren. Een werkgeversverklaring be hoort tot de documenten die moeten worden meegestuurd bij het aanvragen van een hypo theek. Op basis van zo'n verkla ring kan de geldverstrekkende instelling bepalen of iemand wel genoeg verdient om de hy- potheeklasten te kunnen dra gen. In de praktijk gebeurt het meer dan eens, dat het in de ver klaring vermelde inkomen na ondertekening door de werkge ver wordt 'aangepast' om n voor een hogere hypotheek ie aanmerking te kunnen komen Er bestaan diverse varianten om met zo'n verklaring te sjoe melen: of de aanvragende parti culier brengt er veranderingen in aan of de hypotheekadviseur raakt in de verleiding om, in zijn gretigheid een provisie voor hei aanbrengen van een hypotheek te kunnen opstrijken, met inko- menscijfers te knoeien. Handjevol „Het plegen van hypotheek fraude doormiddel van werkge vers verklaringen is voor ons geen onbekend fenomeen", meldt directeur K.J.R. Schilfer van de Stichting Waarborg fonds Eigen Woningen. Geldgevers zijn daar alert op omdat het vrij eenvoudig is om de falsificaties te kunnen aan brengen. Het waarborgfonds; heeft een 'handjevol gevallen' lopen, waarbij het vermoeden bestaat dat er sprake is van val se werkgeversverklaringen. Die zaken spelen elders in het land door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 58-ja- rige man uit Vlissingen ver telde gisteren op de zitting van de Middelburgse politie rechter zich achteraf te scha men voor de mishandeling van twee elfjarige jongens. „Maar er ging een voorge schiedenis aan vooraf", zei hij. De Vlissinger werd al lange tijd door pesterijen, soms gepaard gaande met vernielingen, gekweld. Jon geren kwamen steeds op nieuw op zijn terrein. „Rui ten zijn regelmatig vernield en er is ook een keer verwar mingsapparatuur gestolen. Dit heeft me al duizenden guldens gekost." Toen de man 26 februari vorig jaar weer glasgerinkel hoorde be sloot hij het recht in eigen hand te nemen. Met een be zemsteel sloeg hij de twee pu bers, die er striemen op hun benen aan overhielden. „Ik wilde ze alleen maar een pak op hun broek geven", verde digde hij zich. Na het inci dent werd de Vlissinger tele fonisch bedreigd. „Ik werd uitgemaakt voor Dutroux. Ik weet ook wie er gebeld heeft." Officier van justitie mr. Y. A C, C. Willems kon het zich best voorstellen dat de verdachte de pesterijen beu was. „Het is de bekende druppel, maar u had de poli tie moeten bellen." In haar eis wilde ze grotendeels een waarschuwing inbouwen. Ze eiste 1.000 gulden boete, ■waarvan 750 gulden voor waardelijk. Politierechter mr. M. J. M. Klarenbeek wil de ook rekening houden met de omstandigheden. Hij von niste de man tot 500 gulden boete, waarvan 250 gulden voorwaardelijk. De verdachte zei er veel van geleerd te hebben. Hij heeft inmiddels preventieve maat regelen genomen door zijn terreinaf te zetten en twee borden met verboden toe gang te plaatsen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 40