Sri Lanka liet zijn kansen liggen PZC PZC Leraren verpesten eigen imago ÊSt Studenten in problemen door roepia-crisis Sorgdrager vergiste zich tot tweemaal toe in Kamerdebat S2T- feiten en meningen Voormalig tropisch paradijs viert vandaag vijftig jaar onafhankelijkheid Dom woensdag 4 februari 1948 woensdag 4 februari 1998 door Maaike Oppier De huur kan al niet meer worden betaald. De finan ciële nood onder Indonesische studenten in Nederland is na de val van de roepia zo ernstig, dat de universiteit van Gronin gen hulp heeft gezocht bij Ne derlandse instanties. Als er binnen anderhalve maand geen oplossing is ge vonden, dan moeten zeker vijf studenten in Groningen terug naar Indonesië. Het recente enorme waarde verlies van de Indonesische munt maakt de situatie van de ongeveer vijfhonderd Indone sische studenten die jaarlijks in Nederland opleidingen vol gen en stage lopen zeer zorge lijk. Veel van de studenten zijn afhankelijk van geld en beur zen uit hun geboorteland. In Groningen is de nood inmid dels zo hoog gestegen dat vijf studenten niet meer in staat zijn hun huur te betalen. De universiteit heeft een beroep gedaan op het Forum Neder land Indonesia in Den Haag, die op haar beurt aan de bel heeft getrokken bij de Indone sische ambassadeur in Neder land en de Nederlandse ministeries van Onderwijs en Justitie. „Het zou ontzettend zonde zijn als de studenten terug moe ten", zegt Ralph Welker van de samenwerkingsorganisatie Forum Nederland Indonesia. „Het gaat in Groningen om In donesische juristen. Hun oplei ding, die een jaar duurt, wordt betaald door de universiteit waar ze in Indonesië vandaan komen, dat wordt betaald in roepia's. De universiteit van Groningen heeft naast haal bij drage van 25.000 gulden al een extra bedrag gelegd, maai de rest van het geld moet uit In donesië komen. Vaak van fami lieleden. Dat wordt steeds moeilijker." Ook op het Institute of Social Studies in Den Haag, de Tech nische Universiteit in Delft en de Erasmus Universiteit in Rotterdam zijn de problemen van de studenten uit Indonesië bekend. Hoewel de Indonesiërs met hun financiële nood liever niet te koop lopen. GPD door Niresh Eliatamby Het tropische paradijs Sri Lanka leek in 1948, toen het onafhanke lijk werd van het koloniale moeder land Groot-Brittannië, een riante toe komst tegemoet te gaan. Maar het mocht niet zo zijn: etnische spannin gen, politiek gekonkel, de burgeroor log en de daarmee samenhangende economische malaise zijn de oorzaken dat de belofte onvervuld is gebleven. Vraag een Srilankaan wat de wereld over zijn land zou moeten weten en hij zal waarschijnlijk de wereldtitel noe men die het nationale cricketteam in 1996 veroverde. De zege leidde des tijds tot feest in de straten en leverde zeldzame beelden op van nationale trots en eenheid. Buitenlanders zullen bij de naam Sri Lanka waarschijnlijk het eerst den ken aan de immer vooi'tdurende etni sche oorlog. De strijd laaide vorige week opnieuw op toen Tamil-rebellen een aanslag pleegden op de boeddhis tische tempel in Kandy waar voor vandaag de onafhankelijkheidsvie ring was gepland. De aanslag leidde ertoe dat de autoriteiten de festivitei ten verplaatsten naar een plek ten westen van de hoofdstad. Sri Lanka verkreeg in 1948 op vreed zame wijze onafhankelijkheid van Groot-Brittannië, waarmee was vol daan aan een van de belangrijkste voorwaarden voor het ontstaan van een stabiele democratie. Ook andere, economische, omstandigheden leken veelbelovend: het analfabetisme was er relatief gering; de verwachte le vensduur van de inwoners was lang; het eiland beschikte over gouden stranden en kokosnootpalmen; Cey- lon-thee was de beste en rubber- en kokosnootplantages bloeiden. De legendarische Singaporese leider Lee Kwan Yew noemde Si'i Lanka een lichtend voorbeeld voor zijn land. Vijftig jaar later beschikt Singapore over een bloeiende economie, met een bruto binnenlands product per hoofd van de bevolking van ruim 20.000 dol lar per jaar. Voor Sri Lanka is ditzelf de cijfer een magere 3.200 dollar. De oorlog heeft diepe wonden gesla gen en velen bitter gemaakt. Kamini Vitarana sloot zich als idealistische studente aan bij een linkse partij en was - zonder succes - kandidate vopr een overheidsfunctie. De nu 69-jarige heeft inmiddels de politiek opgege ven. Zij wijt de problemen van haar land aan politici die de etnische span ningen tussen de boeddhistische Singalezen (70 procent van de bevol king van 18 miljoen) en de hindoeïsti sche Tamils (18 procent) hebben aan gewakkerd. ,De hele etnische kwestie is het gevolg van het machtsstreven van politici", zegt Vitarana, die thans haar energie alleen nog in het oplos sen van milieuvraagstukken steekt. Halverwege de jaren zeventig was Sri Lanka bijna een socialistische staat geworden. Veel bedrijven waren ge nationaliseerd en de import van goe deren was verboden. De werkloosheid was groot en er waren herhaaldelijk voedseltekorten. Terwijl de economie stagneerde, stegen de spanningen tus sen de etnische bevolkingsgroepen. Veel Singalezen waren jaloers op Ta mils, die golden als welgestelder en beter opgeleid. Van tijd tot tijd braken onlusten uit waarbij vooral de Tamil- minderheid het moest ontgelden. Thuisland In het begin van de jaren tachtig werd de roep om een onafhankelijk thuis land voor de Tamils steeds luider. Kleine groepjes Tamil-strijders vielen in het noorden van het land regerings functionarissen en politiemannen aan. De moord op dertien militairen in 1983 leidde tot grootschalige ongere geldheden waarbij in de hoofdstad ze ker tweeduizend mensen omkwamen. Velen geloven dat de rellen op touw werden gezet door Singalese politici. Duizenden Tamils vluchtten naar het De Britse kroonprins Charles is een van de hoge gasten bij de viering van een halve eeuw onafhankelijkheid die gepaard gaat met uiterst strenge veiligheidsmaatrege len. foto John Stillwell/EPA door Peter de Knegt Minister Sorgdrager heeft zich tijdens het hectisch Kamerdebat over de affaire Steenhuis tot twee maal toe vergist in de dag waarop zij procureur-gene raal Ficq heeft gevraagd Docters van Leeuwen op te volgen. Niet" vrijdag 23 janu ari, maar pas maandag 26 ja nuari - nadat voorzitter Doc ters van Leeuwen zich ziek had gemeld - vroeg Sorgdra ger Ficq als plaatsvervanger. Dat heeft haar secretaris-ge neraal Borghouts tegenover deze krant verklaard. Een tot nu toe geheim gehou den brief van Docters van Leeuwen aan Sorgdrager wordt vandaag alsnog aan de Kamer gestuurd. In dat schrijven zei Docters niet te begrijpen dat er sprake zou zijn van gebrek aan vertrou wen tussen hen beiden, zoals de minister beweérde. Minis ter Sorgdrager zal vandaag de door Kamerleden ge vraagde opheldering over de onthullingen in deze krant geven. Gisteren werd bekend dat de bewindsvrouw de Ka mer belangrijke informatie heeft onthouden. Zij heeft een oplossing vanuit het col lege van procureurs-gene raal geblokkeerd en verzwe gen. Uit de letterüjke weergave van het Kamerdebat blijkt dat Sorgdrager procureur- generaal. Ficq direct op vrij dag 23 januari heeft be noemd tot opvolger om daar mee Docters van Leeuwen aan de kant te schuiven. Op pagina 154 van de weergave vraagt SGP'er Van den Berg of het juist is dat Sorgdrager het gehele college die don derdagavond tegenover zich vond. De minister ontkent dat, waarop Van den Berg in formeert of dat ook de reden is geweest voldoende ver trouwen te houden in de ove rige twee pg's, Blok en Ficq, en procureur-generaal Ficq tot waarnemend voorzitter te benoemen. Sorgdrager; „Ik heb hem de volgende dag gevraagd of hij het voorzit terschap wilde overnemen. Hij wilde dat onmiddellijk. Op dat moment zei hij: ja dat is goed." Op pagina 157 van het Kamerverslag zegt Sorg drager hem de volgende dag opnieuw gevraagd te hebben als plaatsvervanger. „Dat is absoluut een vergissing, want Sorgdrager heeft die vrijdag Ficq ook helemaal niet gesproken", aldus secre taris-generaal Borghouts. Brief De zieke voorzitter van het college van procureurs-ge neraal, A Docters van Leeu wen, reageerde gistermiddag in een persverklaring op de berichten over de door hem verstuurde brief. „Het is juist dat ik een brief heb gestuurd aan de minister van Justitie naar aanleiding van haar brief aan de Tweede Kamer over mijn optreden als voor zitter van het College. Over die brief en over het overleg met de minister en de sg met betrekking tot een mogelijke oplossing past het mij niet een mededeling te doen, daar ik heb begrepen dat van de zijde van de Tweede Kamer ter zake vragen zullen wor den gesteld." Ook stelt Docters van Leeu wen expliciet dat hijzelf en de overige leden van het col lege pas na afloop van de be sprekingen over het rapport- Dolman geconfronteerd werden met de inmiddels toegestroomde mediaverte genwoordigers. In het Ka merdebat stelde Sorgdrager dat de voorzitter wel degelijk op de hoogte moet zijn ge weest van de massale media- aandacht voor wat werd ge noemd 'muiterij aan de Sche- deldoek-shaven'. Docters van Leeuwen vroeg zich in de brief, die vandaag openbaar zal worden ge maakt, af wat er fout is ge gaan terwijl hij en Sorgdra ger toch 'een begin van overeenkomst' over het con flict hadden? Alhoewel de chauffeur van Docters de brief persoonlijk aan de mi nister voorafgaande aan het debat overhandigde en Doc ters uitdrukkelijk verzocht de inhoud ('een aanvulling op het tot nu toe onstane beeld van de werkelijkheid') publiek te maken, verzweeg de minister zowel het be staan van de brief als de eer der door Docters van Leeu wen gedane voorstellen. GPD door Marco Krijnsen Leraren zijn bezig het imago van hun beroep te verpes ten. Ze moeten niet zoveel kan keren over hun werk, maar meer enthousiasme en trots uitstra len voor de klas. Met de onder- wijsacties wordt dan ook een verkeerd signaal afgegeven aan de samenleving. Dat zegt Mar tin Langbroek, voorzitter van de vereniging van Educatieve Faculteiten, waarin de zeven le rarenopleidingen in het land zich verenigd hebben. Steeds minder jongeren willen leraar worden in het voortgezet onderwijs. De lerarenopleidin gen merken dat al enkele jaren. Ze begroetten in september 1997 zo'n 11 procent minder studenten dan het jaar ervoor. De gevolgen zijn merkbaar. Nu al hebben middelbare scholen moeite om vacatures ite vullen voor vakken als natuurkunde en economie. De echte problemen doen zich voor vanaf het jaar 2002, ook al omdat het docen tenkorps vergrijsd is en een groot deel de komende tijd met pensioen gaat. Het ministerie van Onderwijs lanceert nog dit jaar een cam pagne om het werken op een middelbare school te stimule ren. Het is een vervolg op de ad vertenties en posters ('Wie heeft Paul Witteman leren luisteren? Wie heeft WimDuisenberg leren rekenen?'), die bedacht zijn om vergelijkbare problemen in het basisonderwijs op te lossen. Langbroek denkt dat de cam pagne voor het voortgezet on derwijs zich meer moet richten op de leraar zelf. Want die is schuldig aan de geringe popula riteit van zijn vak, vindt hij Beeld Langbroek: „De leerling in 5 havo of 6 vwo die moet kiezen voor een vervolgopleiding, kijkt naar het beroep dat erbij hoort. Van alle beroepen bestaat wel een geromantiseerd beeld. Van alle beroepen, behalve van het leraarschap. Een leerling ziet die docent elke dag in de volle werkelijkheid: klagend en met een negatieve uitstraling. Dan is het moeilijk om te zeggen tegen je klasgenoot: dat wil ik latei- worden, daar staat mijn voor beeld!?" „Natuurlijk, er zijn heel veel uitzonderingen. En het werk is ook zwaar, dat weet ik. Maar het algemene beeld is toch ontstaan dat het helemaal niet leuk is om in het onderwijs te werken. Nu willen leraren twee lesuren min der voor de klas staan, omdat de werkdruk zo groot is. Ze gaan er zelfs voor staken. Dat geeft een MET 1)E WERKGEVERSBONDEN»... JA,MET MIJ LEUKER HOEVEN JULLIE HET NIET TE MAKEN. WEL MAKKELIJKER. HARRIE Wil GRAAG 23 UUR. DRUK,DRUK, WERKDRUK. volstrekt verkeerd signaal af aan de samenleving. De mensen denken toch al dat een leraar veel vakantie heeft en dat-ie nu nog meer vrij wil hebben. Op die manier houden leraren een ver keerd beeld van zichzelf in stand." Hoe het wél moet? Langbroek is daar duidelijk over: „Niet dele raar en de werkdruk moeten centraal staan, maar de leerling. Je mag je klant namelijk niet lastig vallen met je eigen sores. De docent moet juist trots zijn op zijn vak. De problemen moet hij of zij op een andere manier zichtbaar maken. Laat maar aan ouders zien: wij kunnen uw kind maar zoveel les geven, want er is onvoldoende geld. Net zoals dat in de gezondheids zorg gebeurt. Pas dan moet je naar buiten kijken en aanklop pen bij de politiek voor extra geld." Dilemma De terugval in het aantal stu denten zadelt de tweede graadsopleidingen in ieder ge val wel op met een dilemma. In Rotterdam bij voorbeeld meldde zich vorig jaar slechts één stu dent natuurkunde aan de lera renopleiding. Is het reëel om dergelijke onrendabele studie richtingen te handhaven? Of moet het huidige aanbod van de opleidingen in Amsterdam, Utrecht, Zwolle, Leeuwarden, Arnhem/Nijmegen, Tilburg en Rotterdam juist blijven bestaan uit het oogpunt van laagdrem peligheid? Het kabinet zal hierover binnen enkele weken knopen doorhak ken. Langbroek is in principe tegen het sluiten van studie richtingen. „Dat zou toch pure dwaasheid zijn met het oog op de te verwachten tekorten? Als je de reisafstand tot de oplei ding voor potentiële studenten te groot maakt, dan schrikt dat alleen maar af. Dan gaan jonge ren gewoon wat anders doen, dichterbij huis. Dat is gebleken in het noorden. Na sluiting van de lerarenopleiding in Gronin gen, bleef alleen Leeuwarden over. Sindsdien is het aantal noorden, waar zij met open armen werden ontvangen door ronselaars voor guerrilla-eenheden. De oorlog was een feit. Sindsdien zijn volgens officiële gegevens zeker 51.000 men sen omgekomen, maar velen noemen dit cijfer te laag. In sommige dorpen zie je in het geheel geen jongemannen meer: die zijn gesneuveld of actief aan het front. De defensieuitgaven zijn de afgelopen tien jaar gestegen van 1,7 miljoen dol lar per dag in 1988 tot 1,9 miljoen per dag nu. President Chandrika Kuma- ratunga zegt dat haar regering op het punt staat alsnog de belofte van 1948 te vervullen. Zij heeft een nieuwe grondwet in het vooruitzicht gesteld die de Tamils beperkte autonomie biedt. Radicale Tamils zeggen echter dat haar voorstellen niet ver genoeg gaan. Singalese nationalisten verwij ten de regering juist dat zij de Tamils te veel concessies doet. Thee Kumaratunga voerde hervormingen door waardoor het marktmechanisme tot op zekere hoogte werd hersteld. Mede als gevolg hiervan groeide de economie in 1997 met 6 procent. Zij profiteerde anderzijds van een hausse in de wereldwijde thee-industrie, die gepaard ging met drastische prijsstij gingen voor thee op de wereldmarkt. De economische opleving wordt ech ter bedreigd door de corruptie in amb telijke kringen. Iranganie Serasinghe, een zuster van Vitarana, zegt dat het momenteel onmogelijk is op ambte lijk niveau iets gedaan te krijgen zon der smeergeld. „Vandaag de dag kun je nauwelijks nog antwoord van een beambte op een brief krijgen zonder politieke invloed of geld te gebrui ken", zegt Serasinghe. „Het is geen wonder dat de mensen cricketspelers als helden zien, als de grote meerder heid van de politici corrupt is en zelfs onze geestelijken zich aan politiek be zondigen", luidt haar conclusie. AP Heeft minister Sorgdrager van Justitie willens en wetens een passage uit de affaire-Steenhuis weggelaten? En waarom heeft ze dat gedaan?' Over deze vragen breekt men zich in de Haagse politiek op dit moment het hoofd. Volgens berichten verzuimde Sorgdrager de Tweede! Kamer te informeren over een overleg dat zij met de; procureurs-generaal heeft gehad over de positie van Steenhuis. In dat overleg is gezocht naar een oplossing] waarbij de omstreden procureur-generaal wel kon blij ven functioneren, maar minder zware taken zou krij gen. Dat kon door het aantal procureurs-generaal uitte! breiden naar vijf. Uit lekken naar de pers blijkt dat super-pg Docters van Leeuwen oplossingen - ook schriftelijk - voor de affai re-Steenhuis heeft aangedragen. Op het moment dat de minister in het bezit kwam van het rapport van oud- Kamervoorzitter Dohnan zou zij het roer hebben omge gooid. Vanaf dat moment heeft zij het overleg over eventuele maatregelen tegen Steenhuis afgebroken. Minister Sorgdrager heeft in het debat met de Tweede Kamer met geen woord gerept over het beraad met Doc ters van Leeuwen. De Kamerleden Inregen een beeld voorgespiegeld van muitende procureurs-generaal. De minister toonde zich sterk: muiterij diende te worden bestraft. Nu blijkt dat Sorgdrager niet geheel opening van zaken heeft gegeven, komt het debat met de Tweede Kamer in een ander licht te staan. Blijkbaar was het de minister erom te doen de houding van de procureurs-generaal zo negatief mogelijk af te schilderen. Daarin paste geen constructief overleg. Het is onbegrijpelijk dat de minister de Kamer niet op de hoogte heeft gebracht van de gesprekken over Steenhuis. Als Sorgdrager de Kamer wel had ingelicht dan was de uitkomst van het debat zeer waarschijnlijk geen andere geweest. Het rapport-Dolman - zo had de minister kunnen uitleggen - noopte haar tot andere maatregelen. Een wijziging in het takenpakket zoo geen passende 'straf' zijn voor de misstappen, die Steenhuis had begaan. Dat was best uit te leggen aan de Tweede Kamer. Wat Sorgdrager heeft bewogen om een deel van de fei ten achter te houden, is onduidelijk. Dom is het wel. Justitie staat bekend om de enorme lekkages naar de pers. De minister kan op haar vingers natellen dat geeo middel wordt geschuwd om haar alsnog pootje te lich ten. Dat de pg's of andere betrokkenen alle feiten naar buiten zouden brengen, lag voor de hand. De conclusie moet zijn dat de positie van Sorgdrager ei niet sterker op is geworden. In de afgelopen drieënhaLf jaar is ze te vaak uitgegleden om nog in de ogen van de kiezers als een krachtdadig minister door het leven te gaan. De voorspellingen waren-mocht D 66 al terugke ren in een volgend kabinet - dat dat zonder Sorgdrager zou zijn. Door bepaalde feiten uit dë affaire-Steenhuis achter te houden, heeft zij zich nu zeker als minister voor een volgend kabinet onmogelijk gemaakt. Toespraak koningin In een wereldwijd uitgezon den radiotoespraak over de Indonesische kwestie heeft koningin Wilhelmina dins dagavond gezegd dat voor haai' de koloniale gedachte heeft afgedaan. Wilhelmina richtte zich in het Engels tot de bondgenoten van Nederland uit de Tweede Wereldoorlog. Volgens de vorstin is het ge stelde doel, de Verenigde Sta ten van Indonesië verenigd in een Unie met het Koninkrijk der Nederlanden, bijna be reikt. Staking in Duitsland Drie miljoen Duitsers in de Brits-Amerikaanse zone zijn in staking gegaan. De arbei- Met klagen en demonstreren voor minder lesuren schept de leraar een verkeerd beeld van zijn beroep. foto Marco Hofste/GPD Groningse studenten aan de le rarenopleiding gedaald." Samenwerking De oplossing ligt volgens Lang broek in vergaande samenwer king en vernieuwing. Hij neemt als directeur van de Educatieve Faculteit in Zwolle (Hogeschool Windesheim) het voortouw. Nog dit jaar zullen de opleidingen in Leeuwarden, Arnhem en Zwol le gezamenlijke lespakketten aanbieden voqt de vakken Na tuurwetenschappen en Mens en maatschappijStudenten in Noordoost-Nederland krijgen op drie plekken tegelijk hetzelf de college, door middel van vi deofoon. Ook door gemeen schappelijke tentamens en gebruik van Internet gaan de opleidingen nauwer op elkaar aansluiten. „Ik hoop dat andere hogescholen ons hierin volgen. Het is nodig. Doen we dit niet, dan zakken we onder de armoe degrens en zouden we studie richtingen moeten sluiten. En dan zijn we nog veel verder van huis." GPD ders in Bizonia eisen verho- ging van de rantsoenen. De staking verloopt zonder noe- menswaardige incidenten. Proces tegen Hitler De zuiveringsrechtbank in München begint binnenkort een rechtszaak tegen wijlen Adolf Hitler en zijn echtgenote Eva Braun. Uitkomst van het proces kan zijn dat de eigen dommen van Hitier verbeurd worden verldaard en voor her stelbetalingen aangewend. Arrestaties Portugal l De Portugese politie heeft dejz afgelopen dagen talrijke lei- 1 ders van de democratischeli eenheidsbeweging gearres- n teérd. |n Uitgever: W. F. de Pagter Hoofdredactie: A. L. Oosthoek M. van Zuilen.(adjunct) Centrale redactie Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Redactiefax: (0118) 470102 's avonds op zondag t/m vrijdag: vanaf 19.00 uur in het weekeinde- verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Fax. (0118) 472404 Goes: Voorstad 22 4461 KN Goes Tel. (0113) 273000 Fax. (0113)273010 Terneuzen: Axelsestraat 16 4537 AK Terneuzen Tel. (0115) 694457 Fax. (0115) 620951 Axel: Nassaustraat 15 4571 BK Axel Tel. (0115) 568000 Fax. (0115) 561415 Hulst: 's Gravenhofplein 4 4561 AJ Hulst Tel. (0114) 373839 Fax. (0114) 373840 Zierikzee: Oude Haven 41 4301 JK Zierikzee Tel, (0111) 415380 Fax. (0111)414126 Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur Zierikzee en Hulst; 8.30-17.00 uur Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV Wegener Arcade NV City OnLóne Internet Postbus 18 4380 AA Vlissingen http://www.city.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden, zaterdags tot 14.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: Tel. (0118) 484000 Fax(0118)470100 Abonnementsprijzen: per kwartaal 95,00; franco per post 125,50; per maand 34,75; ,per jaar 366,50; franco per post 485,00; bij automatische afschrijving per termijn 1,50 korting; losse nummers maandag t/m vrijdag 1,75, zaterdag 2,50 p.si; (alle bedragen inclusief 6 pet. btw); Postrek.nr3754316 t.n.v PZC ab.rek. Vlissingen Advertentietarieven: 184 cent per mm; minimumprijs per advertentie 27,60; ingezonden mededelingen 2,5 x tarief; speciale posities: tarief op aanvraag; voor brieven bureau van dit blad 7,-meer(excl. 17,5 pet btw); volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag; (alle advertentieprijzen exclusief 17,5 pet. btw) Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B,V Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 2