Newcastle aast op Van Bronckhorst Succesvolle rentree Krajicek Vonk wil graag naar WK met Zuid-Afrika China op kalender voor GP Formule I Wereldrecord Maurice Greene Nieuwe kans voor Willeboordse Mare O vermars wilv geld zien van Ajax j. 26 sport Feyenoord wil niet meewerken Folmer met moeite langs Van Bockel WK Valkenburg speerpunt voor Van Moorsel uitslagen agenda woensdag 4 februari 1998 sbw van onze sportredactie OUAGADOUGOU - Doelman Hans Vonk wil dolgraag met Zuid-Afrika naar het WK voetbal. De doelman van Hee renveen had voor zijn geboor teland willen debuteren bij het toernooi om de Afrika Cup dat zaterdag in Burkina Faso be gint. maar hij kon de noodza kelijke formaliteiten (dubbel paspoort) niet op tijd geregeld krijgen. „Daarom heb ik maar afge zegd, Ik hoop wel dat ik in de toekomst voor Zuid-Afrika kan uitkomen", meldt de doel man. Vonk, die vandaag terug keert uit Spanje van een trai ningskamp met Heerenveen, is geboren in Alberton. Hij kreeg vorige week voor de eerste keer een uitnodiging voor de Zuid- Afrikaanse ploeg. Ajacied Benni McCarthy behoort wel tot de selectie van bondscoach Jomo Sono. Stage Bondstrainer Sono heeft drie keepers voor zijn groep van 22 man opgeroepen. Naast vaste keus Baloyi, die ter discussie staat, maken ook de nieuwelin gen Gopane en Tlale deel uit van de selectie, Benjamin in de selectie van titelverdediger Zuid-Afrika is Aaron Mokoe- na. De 17-jarige verdediger gaat waarschijnlijk na het toernooi op stage bij Juvenilis en Ajax. De Franse competitie is zwaar getroffen door het Afrikaanse evenement. Liefst 41 deelne mende spelers staan op de loonlijst bij een Franse prof club. Portugal vaardigt 24 spe lers af, Duitsland negentien. De inbreng van voetballers die in de Nederlandse competitie uitkomen, is relatief beschei den. Plet gaat om zes man. Be halve McCarthy zijn ook Sanou (Willem II) uit Burkina Faso, Tchoutang (Roda JC) uit Kameroen, Allotey (Feye- noord) uit Ghana, Kalou (Fey enoord) uit Ivoorkust en El 1 Khattabi (Heerenveen) uit Ma rokko van de partij. Rinus Isra el maakt hét toernooi als bondscoach van Ghana mee. Het tweejaarlijkse toernooi duurt, een maand, met zestien landen en 352 spelers, i. ANP/RTR door Marcel van der Kraan ROTTERDAM - Newcastle United wil Giovanni van Bronckhorst aan het eind van dit seizoen overnemen van Fey enoord. De ploeg van Kenny Dalglish is de belangrijkste ge gadigde van een aantal clubs in de Engelse Premier League die Kolkka zegt 'nee' tegen Feyenoord ROTTERDAM - Joonas Kolkka heeft Feyenoord gisteren laten weten dat hij niet ingaat op de vor stelijke aanbieding die de Rotterdammers hem heb ben gedaan. De Fin wil ook niet meer onderhan delen over een ander con tract. Zijn zaakwaarnemer Kees Ploegsma heeft te kennen gegeven dat de kleine vleugelspits elders (PSV of het buitenland) zijn handtekening zal gaan zetten. Voor Feye^ noord is dat een forse streep door de rekening. Kolkka is bij Willem II, net als Henry van der Ve- gt, aan het eind van dit seizoen transfervrij. Daardoor wordt het duo overstelpt met aanbiedin- gen. GPD de talentvolle Feyenoorder wil len inlijven. Coventry City, dat voor de win terstop George Boateng al over nam van de Rotterdammers, zou de middenvelder het liefst met onmiddellijke ingang kopen, maar de voorkeur van Van Bronckhorst gaat uit naar een club die in de top meedraait en elk seizoen Europees voetbal speelt. De zaakwaarnemer van Van Bronckhorst, Sigi Lens, heeft vandaag al een onderhoud met de leiding van Feyenoord om te vernemen onder welke voor waarden de Stadionclub bereid is zijn speler te laten vertrekken. Daarbij heeft Rob Baan, bestuurslid technische zaken, echter duidelijk gemaakt dat Feyenoord geen enkele mede werking wil geven aan een transfer en dat men de Oranje international aan zijn nog tot 2000 doorlopende contract wil houden. Baan: „Feyenoord heeft het contract van Van Bronckhorst nog niet zo lang geleden open gebroken en hem voor lange tijd aan de club gebonden. Dat is niet gebeurd met het idee om hem een of twee jaar later als nog te verkopen. We willen Van Bronckhorst absoluut niet kwijt. We zijn bezig om een ploeg neer te zetten, die sterker wordt en niet een team dat zwakker wordt. Ook naar de rest van de spelersgroep wil ik een signaal geven dat Feye noord zijn beste spelers in de Kuip wil houden." Dat er grote belangstelling is van onze sportredactie HONGKONG - China krijgt in 1999 een Formule I-race. Het is de bedoeling dat de wedstrijd in Zhuhai, in de buurt van de Por- van onze sportredactie GOES - Camiel Folmer heeft zich gisteren bij de Zeeuwse in doorkampioenschappen ge plaatst voor de kwartfinale. De tennisser van LTC Zierikzee ze gevierde met klein verschil over Sou burger Antoine van Bockel: 7-6. Folmer wacht nu een duel met de als vierde geplaatste Dennis van 't Westeinde. Frank Clau sing moet het in de kwartfinales opnemen tegen Jurjen Mooi- broek, als derde ingeloot. Favo riet Harold Schipper kan zich warmdraaien tegen Bart Gort mans. In de C2-klasse maakte Peter de Vrieze, vanuit derde positie ge start het overstapje naai- de kwarteindstrijd door Thijs Slagboom met 7-6 te verslaan. Marc Clausing, ten koste van Orestis Molopodis, Arthur te Boekhorst, via Mark van Klin kenberg, en Sjoerd Hoogerwerf, die geen problemen kende tegen Michiel Wisse, kwamen in dit gezelschap eveneens door de eerste schifting. Chris Versteeg, de te kloppen speler bij de vete ranen van C-niveau, gaf zijn vi sitekaartje af aan Harry van Gellecum. Datzelfde deed Di- mitri van Hoof, die het schema in de Dl-afdeling aanvoert. Hij klopte August van Wilgenburg. Ook de nummers drie en vier in de waardering, Johan van Urk en Dick Breure, stelden hun supporters niet teleur. Eerstge noemde klopte in een spannen de partij opponent Wesdorp, Breure had aanzienlijk minder moeite met Leander Bendele. In het enkelspel bij de vrouwen is nog weinig activiteit aan de dag gelegd. Toch konden er al twee verrassingen genoteerd worden. De eerste in de C2-groep, waar Joke Janse de als vierde acterende Stefanie Maenhout uitschakelde. Bij de D2 speelsters moest de aanvoer ster van de rangschikking, Ria Fredriks, eraan geloven. Ze was niet opgewassen tegen Jolanda Kot. voor de morgen 23 jaar worden de Van Bronckhorst verbaast Baan niét. „Als een speler regel matig uitblinkt, staan de clubs voor hem in de rijBij PSV heb ik dat gezien met Jaap Stam. Bij Feyenoord is Van Bronckhorst een speler die regelmatig op valt. Hij speelt in het Neder lands elftal en dan is er gauw in ternationale belangstelling voor zo'n jongen." Newcastle United is deson danks bereid heel diep in de bui del te tasten voor Van Bronck horst. De Britse topclub, waar Kenny Dalglish de scepter zwaait en waar Feyenoord-ta- lent Brian Pinas afgelopen zo mer naar toe verhuisde, wil het huidige elftal drastisch verjon gen. Geld speelt daarbij geen rol. De werkgever van onder meer Jon-Dal Tomasson ver kocht onlangs Faustino Aspril- la nog voor 21 miljoen gulden en heeft in Sir John Hall een eige naar die multi-miljonair is. Van Bronckhorst: „Newcastle is een prachtige club. Ik wil aan Feyenoord duidelijk maken, en daarom heeft Sigi Lens ook een gesprek vandaag, dat ik niet per se hoef te vertrekken. Maar als er een hele grote club zich voor mij meldt, zo heb ik steeds ge zegd, wil ik daar wel over na denken. Ik heb het bij Feye noord perfect naar mijn zin en kan nog moeiteloos twee seizoe nen doorgaan. Maar het is wel zo fair om duidelijk te zijn naar Feyenoord toe. We moeten van elkaar weten wat we willen." GPD MADRID - Maurice Greene heeft gisteravond in Madrid het wereldrecord 60 meter indoor verbeterd. De Amerikaanse atleet kwam tot 6,39. Eerder in de week al evenaarde Greene in Stuttgart de toptijd van Andre Cason (6,41), daterend van 1992 en eveneens gelopen in Madrid. Greene is de wereldkampi oen op de 100 meter. foto Alberto Martin/EFE Siemerink overleeft eerste schifting in Split tugese enclave Macau, plaats gaat vinden. De Formule I-baas Bernie Ec- clestone zei gisteren in een in terview met een krant in Hong kong dat de race er wellicht al dit jaar komt als de wedstrijden in België (Franchorchamps) en Frankrijk (Magny-Cours) defi nitief niet doorgaan. Volgens Ecclestone is het circuit in Zhuhai al bekeken en kan de ra ce daar doorgaan. In Azië willen verder Zuid-Korea, Indonesië en Maleisië ook graag een For mule I-race organiseren. Reclameverbod De wedstrijd in België gaat mo gelijk niet door in verband met het reclameverbod voor rook- wai*en. Half februari valt de de finitieve beslissing, In Frank rijk is de race van de kalender gehaald omdat de Franse rege ring onvoldoende garanties kon bieden over de organisatie en de tv-uitzendrechten van de wed strijd. Ook in Frankrijk zoeken de partijen nog steeds naar een oplossing. Europees commissaris Karei van Miert heeft gisteren overi gens hard uitgehaald naar Ec clestone. In het Belgische parle ment sprak de Belg van „een organisatie die praktisch alle regels van het spel overtreedt". De Europese Commissie onder zoekt al enige tijd de praktijken van Ecclestone en de internatio nale automobielfederatie. „Zij maken voortdurend misbruik van hun machtspositie. Wij zul len hiervoor niet buigen. Onze houding zal harder zijn dan wat men op nationaal gebied ge wend is", zei Van Miert. Inbreuk Van Miert gaf opdracht tot een onderzoek naai- de praktijken van Ecclestone toen deze de Formule I op de beurs van Lon den wilde introduceren. Hem wordt inbreuk op het Europese recht verweten. De Europees commissaris was in België in verband met de antitabakswet in het land en de consequenties daarvan. ANP/RTR van onze sportredactie MARSEILLE - Richard Krajicek heeft een succesvolle rentree gemaakt in het interna tionale tenniscircuit. De 26-jarige Neder lander versloeg in de openingsronde in het toernooi van Marseille de Marokkaan Ka- rim Alami met 6-4 6-3. Het was zijn eerste partij in 1998. Krajicek sloeg de Australian Open over. Hij gunde zich tijd om te herstellen van een blessure aan de linkerknie, die hij november vorig jaar opliep in het toernooi van Parijs. De als tweede geplaatste Krajicek speelt in de tweede ronde tegen de Fransman Sebas- tien Grosjean. Jan Siemerink heeft de tweede ronde van het toernooi in Split bereikt. De 27-jarige linkshander versloeg de Zweed PatrickFre- drikssonmet 7-6 6-1. Siemerink speelt in de volgende ronde tegen de Tsjech Martin Damm. Sjeng Schalken is na een goede seizoens start teruggevallen. De 21-jarige Nederlan der verloor in de eerste ronde van Marseille. De Fransman Arnaud Clement was hem met 4-6 7-6 6-0 de baas. Schalken haalde begin januari de kwartfinales in Doha (verhes te gen Medvedev). Daarna won hij geen partij meer. In Sydney was de Slowaak Kucera te sterk, bij de Australian Open in Melbourne de Amerikaan Sampras. Kristie Boogert (24) blijft dit jaar op één overwinning staan. In de eerste ronde van het toernooi van Tokio ging de nummer 105 van de wereld met 3-6 6-1 6-4 onderuit te gen de Italiaanse Rita Grande. Haar enige zege boekte de Zuid-Beijerlandse bij de Au stralian Open (Bobkova). SID/ANP HOOFDDORP - In Hoofddorp werd gisteren de vernieuwde pro fessionele vrouwen-wielerploeg Opstalan Cycling Team gepre senteerd. De equipe rond voormalig wereldkampioene Leontien van Moorsel (rechts) en Nicole Vermast (midden) tracht in het komende wielerseizoen de aansluiting met de internationale top te hervinden. Het hoofddoel voor de 27-jarige Van Moorsel dit jaar is het WK in Valkenburg in september. Bij de Olympische Spelen in Sydney wil ze haar loopbaan definitief afsluiten. „Zo als ik er nu over denk wil ik nog tot 2000 doorgaan", zei Van Moorsel. „Ik voel me goed en heb plezier in het fietsen. Ik wil mijn carrière op een mooie manier beëindigen. Met de Spelen kan dat. Die olympische medaille ontbreekt nog altijd op mijn erelijst." foto Juan Vrijdag/ANP door Marion van Dorssen GOIRLE - Een onverwachte se lectie, maar wel een verdiende kans. Judoka Elisabeth Wille- boordse van sportschool Jan de Rooy is geselecteerd voor hel A- tournooi in Leonding (Oosten rijk) op 14 en 15 februari. Het seizoen was in principe voor de Willeboordse op internatio naal vlak al voorbijDoor slecht presteren tijdens de Zuid-Ne derlandse kampioenschappen, voornamelijk vanwege een te hoog gewicht, kon de Middel burgsejudoka zich niet kwalifi ceren voor de Nederlandse titel strijd in november. De nieuwe situatie met de veranderde ge wichtsklassen - de klasse tot 61 kilo is vervangen voor de klasse tot 63 kilo - is een meevaller. Af vallen is een probleem voor vele judoka's, ook voor Willeboord se. De verandering van de nieuwe klassen brengt ook met zich mee dat er geen officiële nummer één in Nederland is. Het NK werd nog onder de 'oude' voorwaarde afgewerkt. Door internationale resultaten zal moeten blijken wie er de beste is in een catego rie. Een gesprek met bonds coach Marjolein van Unen bracht verandering in de zaak. Van Unen: „Elisabeth heeft een misstap begaan, maar is een doordouwer en verdient daar om een nieuwe kans." De in Goirle woonachtige Wille boordse (lid van de B-selectie) kan de concurrentiestrijd zo doende alsnog aangaan met de A-selectie. Het toernooi in. Oos tenrijk is de eerste aanzet. De 19-jarige judoka is er zich ter dege van bewust dat ze deze kans met beide handen zal moe ten aanpakken. AMSTERDAM - Mare Overmars wil geld zien van Ajax. De 24-j; ge international claimt een bedrag van drie miljoen gulden van zij voormalige club. Volgens de aanvaller van Arsenal heeft hij recht op 20 procent va: zijn transfersom. De Engelse club betaalde vorig jaar ongeveer vijf NA tien miljoen gulden voor hem. Ajax wijst de vordering af. Volger; ^er directeur Maarten Oldenhof gaat het om „volstrekte flauwekulp0 Overmars wil via de arbitragecommissie van de KNVB zijn gelij!'iet halen. De zaak dient op 3 maart. ANP 8a" |lu -raio doe Atletiek Bowlen Hockey Perth. Testwedstrijd. Vrouwen. Australië - Nederland 3-2 (2-11Dobben 1-0, 8. Amman 2-0, 20. Kuipers 2-1, 47. Van der Kieft 2-2,60. Stare 3-2. Schietingen Tennis Marseille. Mannen, 1 miljoen gulden. Eerste ronde: Krajicek (Ned/2) - Alami (Mar) 6-4 6-3, Clement (Fra) - Schalken (Ned) 4-6 7-6 6-0, Kafelnikov (Rus/1) - Viloca (Spa) 6-4 6-3, Kuerten (Bra/4) - De- Wulf (Bel) 6-2 6-4, Bruguera (Spa/3) - Car- bonell (Spa) 6-2 4-6 6-3, Tillstrom (Zwe) - Pioline (Fra/5) 7-6 3-6 7-5, Alonso (Spa/8) - Roux (Fra) 6-7 6-3 6-3, Vacek (Tsj) - Ny- dahl (Zwe) 7-6 7-6, Boetsch (Fra) - Martin (Spa) 6-3 6-1, Voinea (Roe) - Ruud (Noo) 7-6 6-4. Split. Mannen, 750.000 gulden. Eerste ronde: Siemerink (Ned) - Fredriks- son (Zwe) 7-6 6-1, Becker (Dui) - Bergh (Zwe) 6-3 7-6, Vasek (Tsj) - Pescariu (Roe) 6-4 6-4, Merinov (Rus) - Moldovan (Roe) 6-4 6-4, Damm (Tsj) - Javier Sanchez (Spa/8) 6-3 7-6, Rosset (Zwi/5) - Furlan (Ita) 3-6 6-2 6-3. Tokio. Vrouwen, 1,9 miljoen gulden. Eerste ronde: Grande (Ita) - Boogert (Ned) 3-6 6-1 6-4, Spirlea (Roe/5) - Sung- Hee Park (ZKo) 7-5 6-0, Maleeva (Bul) - Huber (Dui/6) 3-6 7-6 6-1, Sugiyama (Jap/8) - Guse (Aus) 7-6 6-0, Likhovtseva (Rus) - Lucic (Kro) 6-2 6-2, Fang Li (Chn) - Tanasugarn (Tha) 6-1 6-3, Saeki (Jap) - Serna (Spa) 3-6 6-3 6-3, Yoshida (Jap) - Grzybovska (Pol) 4-6 7-6 6-4. Goes. Zeeuwse indoorkampioenschap pen. HE/B1: C. Folmer-A. van Bockel 7-6.HE/C2: M. Clausing-O. Molopodis 10-6, A. te Boekhorst-M. van Klinken berg 11-7, S. Hoogerwerf-M. Wisse 12-6, P. de Vrieze-T. Slagboom 7-6. HE/C-vet: Ch. Versteeg-H. van Gelle cum 13-5. HE/D1: D. Breure-L. Bendele 14-6, R. Salomé-D. Lau 18-1, D. van Hoof-A. van Wilgenburg 9-7, J. van Urk-C. Wesdorp 9-8. HE/D2: A. de Jon- ge-G. Fabri 12-3. HE/D-vet: P. ten Hac- ken-K. van Belzen 10-4. DE/C2: J.Jan- se-S. Maenhout 11-1.D.E.-D2: J. Kot-R. Fredriks 9-7. HD/D1: J.Engelsman/P. Noordijke-M. van de Meer/M. Stevense 11-10, R. Melissen/J. Pieters-M. de Rooy/D. Verschuure w.o. R. Melissen/J. Pieters. DD/D1: S. Mol/N. de Vrieze-L. Madrid. Indoor. Mannen. 60 meter: 1. Green (VSt) 6,39 (wereldrecord), 2. Drummond (VSt) 6,50, 3. Davidson Ezïnwa (Nig) 6,51. 60 m hor den: 1. Johnson (VSt) 7,44 (beste sei zoensprestatie), 2. Ross (VSt) 7,49, 3. Dees (VSt) 7,50. ver: 1. Beckford (Jam) 8,21, 2. Calado (Por) 8,11, 3. Sosoenov (Rus) 8,02. Barends/M. Barends 10-7. DD/D de Fouw/W.C. Joosen-G. Post/H. Schen 8-6. DD/D2: S. Coppens/A. Paauwe-\ van Garsel/S. van Oosterhout 10-! GD/D-vet: I. Hoogerwef/J. Braam-tjvin Jansen/J.Jansen 11-7. ïez Voetbal Bowling Vereniging Middelburg. Maan dagleague: Coco Wear - Makzo 0-4, Lady Luck - Comp.serv. 3-1, Euro Damplein - MFM 1-3, Nothing but - Kapsalon Duck 1- 3, The Angels - Spruyt Palet 3-1, Team Meeuws - Boone/VaderO-4. Stand: Coco Wear 54, The Angels 51.5, Lady Luck 48.5, Nothing but 47.5, Spruyt Palet 47.5, MFM 45, Kapsalon Duck 45, Makzo 43, Comp.serv. 41.5, Team Meeuws 24.5, Euro Damplein 23, Boone/Vader 13. Dinsdagleague: Bij split - De Geere 0.5- 3.5, Cue Action - Meizon 0-4, Kwenie - Minnebreuker 4-0, Van der Zwan - Schoonen Elektro 3-1, Hebu Sport - De Kruitmolen 1-3, Suzuki/Tamboer - Rij- w.h. Marco 3-1. Stand: Hebu Sport 46, Bij split 43.5, Meizon 43.5, Van der Zwan 43, Rijw.h. Marco 43, Suzuki/Tamboer 42, Kwenie 41, Schoonen Elektro 39, De Gee- re 37.5, Cue Action 37, De Kruitmolen 36.5, Minnebreuker 29. Woensdagleague: Dream Team - Film- club 2.5 -1.5, Sporthuis Maartense - Bad- hotel 2-2, Dixat - A-team 3-1't Schrobbe- lerke - Bakkeete 3-1, Borduurstudio Mo- rena - Herwegh 2-2, Auto De Voogd - Neptunus 0-4. Stand: Strandpaviljoen Herwegh 54.5, Sporthuis Maartense 48, Neptunus 45, 't Schrobbelerke 42, Film- club 41.5, Badhotel 38.5, Auto De Voogd 38, A-team 32.5, Borduurstudio Morena 31.5, Dixat31, Bakkeete 29, DreamTeam 22.5. Donderdagleague: 't Schrobbelerke - Deltan 3-1, EPZ - Hercules 2-2, Indufor - Hercules 2 1-3, Nehalennia - Drukkerij Capello 0-4. Stand: Drukkerij Capello 43.5, Indufor 42, Deltan 41.5, Hercules 2 40, Hercules 33, Sios 24, EPZ 21, Neha lennia 18. Spanje, kwartfinale beker, eerste w« strijd: Bilbao-Mallorca 2-1. Engeland, FA Cup, vierde ronde: Re: ding-Cardiff 1-1 (Reading wns), Wolvt-11 hamton Wanderers-Charlton 3-0, ShP®°i field United-Ipswich 1-0. België, kwartfinale beker: Lommel-l;. keren 3-3. Lommei wns. Frankrijk: Bastia-Rennes 0-0, Strat bourg-Monaco 0-0. Wielrennen "hec En Gardanne. GP La Marseillaise: 1Salig; (Ita) 141,5 km in 3.14.50, 2. Virenqu1 (Fra), 3. Djavanian (Rus), 4. Farazijn 5. Bouvard (Fra). Zaalvoetbal Regio Walcheren. Eerste klasse: Ta* g' centrale - Ontop 6-3, Schinkel Assuranl ni - Emergo 3-5, Hebu Sport - Klaasse ajj Tweewielers 6-9, Groene Ster Maroc-S nar 6-8, Garderen/Dekker - Tympaan 6-3V6 Arnemuiden - Jong Ambon 6-2. StandC® Emergo 15-35, Jong Ambon 15-34, Arm M muiden 15-28, Klaassen Tweewielers 15 nf) 23, Sinar 14-22, Ontop 15-21, Taxicentü f Ie 14-20, Tympaan 15-19, Schinkel Assï rantie 15-15, Garderen/Dekker 14-1(di Groene SterMaroc 14-11, Hebu Sport 15 zek 11. Tweede klasse: Hoppit - Zeeduin 2^ i. VOM - Van Uus7-10, Reproba - WEA8I EPZ - Middelburg 4-8, Westkapelle - Hoekje 2-7, Jerommeke - FC Laurens3-! Stand: Zeeduin 14-32, Reproba 14-31, Rjjei Laurens 14-29, Jerommeke 14-28, delburg 14-25, WEA 14-22, Hoppit 14-1! - 't Hoekje 14-17, VOM 14-15, Westkapel! 14-7, EPZ 14-7, Van Uus 14-6. Afdelin Vlissingen. Derde klasse: Concurre; Joeneitit - EPZ 2 6-4. Stand: Torna 15- Schinkel Assurantie 2 15-32, VZV 15-3i PSVW 14-25, VAW 15-24, Concurre: Joeneitit 14-23, PKCZ15-22, EPZ 2 14- Pension Wolff 14-10, De Sloep 15-9, DVi 14-6. Vijfde klasse: Uiterton 2-Toma2! 5, PGV - VZV 2 4-2, Uiterton 3 - Twaalf 2-f EPZ 3 - Westkapelle 4 4-4. Stand: Torna Vra In Ovezande hield de vereniging Juliana een schieting op de liggende wippen. Er waren 53 schutters van twaalf verengin gen. Eerste wip, eerste hoofdvogel: J. Braam, Ons Genoegen;tweede hoofdvo gel L. van Dijke, Sint Sebastiaan; eerste zijvogel P. Rentmeester, Willem Teil; tweede zijvogel H. Koens, Spes Nostra; derde zijvogel J. Harinck, Diana; vierde zijvogel F. Koens, Spes Nostra; eerste kal F. Rentmeester, tweede kal H. Franse, beiden Willem Teil; derde kal H. de Rooij, Zeelandia; vierde kal F. Koens, Spes Nos tra. De vliegende vogels waren voor B. de Jonge, Spes Nostra en P. Vette, Con cordia. Tweede wip, eerste hoofdvogel: L. van Dijke, Sint Sebastiaan; tweede hoofdvogel H. van Leeuwen, Raven- stein; eerste zijvogel J. Harinck, Diana; tweede zijvogel H. Franse, Willem Teil; derde zijvogel F. Koens, Spes Nostra; vierde zijvogel J. Wouterse, Victoria; eer ste kal F. Rentmeeester, Willem Teil; tweede kal H. Hoogstrate, Sint Sebasti aan; derde kal J. van Steenbergen, vier de kal F. Rentmeester, beiden Willem Teil. In de Korenbeurs in 's-Heerenhoek hield de vereniging Soranus 2 een schieting op de liggende wippen. Eerste wip, eer ste hoofdvogel: Riet Govers, Victoria; tweede hoofdvogel B. Vermeule, Zorg- vlied; eerste zijvogel M. de Jonge, Sora- nus2;tweedezijvogel M. Boonman, Wil lem Teil; derde zijvogel E. Maat, Zorg- vlied; vierde zijvogel L. de Hond, Sora nus 2; eerste kal Jac Vermeu, Jacoba van Beieren;tweedekal R. Ossewaarde, Doel naar Hoger; derde kal E. Maat, Zorgvlied. Meeste kleine vogels, zes, M. Oosthoek, Concordia. De vliegende vogels waren voor A. Rijk, Willem Tell en P. Vette, Con cordia. Tweede wip, eerste hoofdvogel: P. Ossewaarde, Doel naar Hoger; tweede hoofdvogel F. Koens, eerste zijvogel H. Koens, beiden Spes Nostra; tweede zij vogel H. van Leeuwen, Ravenstein; der de zijvogel J. Toxopeus, Zorgvlied; vier de zijvogel F. Koens, Spes Nostra; eerste kal, R. Govers, Victoria; tweede kal H. Koens, Spes Nostra; derde kal C. Rent meester, Willem Teil; vierde kal L. de Hond, Soranus 2. Meeste kleine vogels, vijf, J. van de Dries, Concordia. De blok- vogels waren voor P. Ossewaarde, B. Rijk, J. Toxopeus en J. Govers. Sportprijsvragen Lucky 10,3 februari: 5-10-13-17-25-26 -27-37-38-41-43-48-53-59-60-63-65 -66-77-78. (onder voorbehoud). 13-37, PGV 13-29, VZV 213-27, Prov.Zes 0' land 13-19, Westkapelle 3 13-18, EPZ 13-16, Uiterton 2 13-12, Westkapelle 413? 12, Twaalf 13-11, Uiterton 3 13-4. Afdeê1'' ling Middelburg. Derde klasse: Combi Si natie - Dauwendaele 2 4-4, Draadkrab y] bers - Jong Ambon 2 5-1, Chrompacl! Garderen/Dekker 2 7-3, Hydrofa - FC La# rens2 6-3, RPM - PPS 1-3. Stand: Hydro! F 12-31,Combinatie 12-29, Dauwendaelejh 12-28, Draadkrabbers 12-21, RPM 12-1 w FC Laurens 2 13-16, Garderen/Dekker 12-14, Chrompack 11-11, Jong Ambon 12-10, Murre Moens 12-10, PPS 1 Vierde klasse: Klaassen Tweewielers! Torentijd 0-5, SV Duo - Zeeland Collec* 3-1, VPV - Draadkrabbers 2 9-1. Stand Moens van Belzen 9-22, Snelbinders!]^ 21, Torentijd 11-18, Klaassen TweewiH Iers 2 10-17, SV Duo 10-17, MTC 9-1{ i Zeeland College 10-12, Sinar 2 9-6, VP L 10-6, Draadkrabbers 2 10-6. Vijfde kla V se: Hoechstboys 2 - Jerommeke 2) Stand: Jerommeke 12-28, CSW United! L 24, Gouwe Gheijt 13-24, PKCZ 2 9-1( r Dauwendaele 311-14, Hoechstboys 2 U 14, Bijou Leder 11-12, Snelbin 11FC Laurens 4 9-9, FC Laurens 310-9. Zeilen Whitbread Race. Vijfde etappe, Auel land - Sao Sebastiao, 6670 zeemijlen Stand: 1. Chessie Racing (VSt) no 6160,9 zeemijlen te varen, 2. Toshibi (VSt) op 3.6 zeemijlen, 3. EF Educatio (Zwe) 7,5, 4. Innovation Kvaerner (Not 12,0,5. Merit Cup (Mon) 13,6,6. Swedis Match (Zwe) 14.0,7. Silk Cut (GBr) 14.1,8 EF Language (Zwe) 21,8,9. BrunelSune: f||j gy (Ned) 55,0. ge'n lol Dubbelspeltitel tel Angela Maas TARBES - Angela Maas uil Koudekerke heeft samen mei Rob Aarts uit Valkenswaard oj het EK rolstoeltennis voor juni; oren de titel in het dubbelspel veroverd. In het Franse Tarbes klopten zi; in de finale het Kroatisch/Oos- tenrijkse duo Ante Stimac/Cris taian Hofner. Arts pakte, tol tevredenheid van begeleider- /coach Fred Hendrikse, ook df titel in het enkelspel. Daarit reikte Maas tot de halve finale. Koppeltoernooi driebanden in Nieuwerkerk NIEUWERKERK- In Café I Meelbaal te Nieuwerkerk wordl morgen (donderdag), vrijdagen zaterdag een invitatie-koppel- toernooi driebanden gespeeld. Bij dit toernooi wordt dooi steeds wisselende duo's ge speeld naar 25 driebanders. Df volgende spelers uit het district Schouwen-Duiveland zijn uit genodigd: B. Bergman, P. Bod bijl, J. Flikweert, M. Lems, C. Steenpoorte, J. Tierie, T. Van Be veren, R. de Bruin, W. Flik weert, G. Monster, A Stoutjes- dijk en P. Verschure. De wedstrijden beginnen d? eerste twee dagen om 19.00 uur en zaterdag om 13.00 uur. _woensdag_ Tennis Zeeuwse kampioenschappen: alle c: gorieën, Racketcentrum Kapelle Schelde International te Goes (16.30 22.30). Zaalvoetbal Bekerfinale regio Walcheren: OntoP Tympaan (20.20 uur Baskensburg, Vlis singen).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 26