Eigenzinnig religieus voor vrouwen Nedwork Electronics breidt uit PZC Vrouwen moeten elkaar steunen Raad van State doet hoog Middelburgs tuinhuis wankelen Raad van State wil overleg over garage zeeland woensdag 4 februari 1998 sbw 25 ondernemend zeeland Fusie met Vebatronic-groep maakt weg naar Oost-Europa vrij in detail agenda lezingen marktbericht door Adri Klinkenberg DEN HAAG - In de bijna tien jaar oude ruzie over het te hoog uitgevallen tuinhuis aan de Lo- do van Hamelstraat 26 in Mid delburg heeft de Raad van State een beslissing genomen die het voortbestaan van het bouw werk zeer onzeker heeft ge maakt. Het rechtscollege heeft in hoger beroep uitgemaakt dat burge meester en wethouders van Middelburg moeten onderzoe ken of niet alsnog tegen de fami lie A Kamermans een sloopbe- vel moet worden uitgevaardigd. Erg veel ruimte heeft de ge meente niet meer. De Raad van State schrijft in de uitspraak dat er zeer ernstige twijfels zijn of het 5,40 meter hoge tuinhuis kan worden gelegaliseerd, In 1994 gaf het rechtscollege een soortgelijke beslissing. Binnen drie maanden dient het nieuwe besluit gereed te zijn. De zaak is aangezwengeld door mevrouw M, Ovaa. die woont aan de Wal raven van Hallstraat 20. Het in middels blauw geschilderde tuinhuis werd pal op de grens met haar tuin neergezet Het rechtscollege geeft nog steeds geen opheldering over de ommezwaai die de Middelburg se welstandscommissie maakte. Op 13 oktober 1989 adviseerde de commissie dat het tuinhuis onaanvaardbaar was maar op 29 maart 1990 luidde het advies dat het bouwwerk wel aan vaardbaar is. De commissie vond dat het tuinhuis voor de buren verstopt kon worden ach ter coniferen. Op basis van deze adviezen vaardigden B en W te gen Kamermans eerst een sloopbevel uit en later een ge- doogbeschikking. Vijf keer De Raad van State vindt dat de gemeente zich bij de nieuwe be slissing moet laten adviseren door een andere welstandscom missie. De bestaande commissie heeft al vijf keer een advies uit gebracht. In november bleek tij dens een rechtszaak van me vrouw Ovaa bij de Raad van State dat de coniferen wel zijn geplant, maar zonder resultaat. De gemeente moest erkennen dat een groot deel van de bomen al in 1994 het loodje had gelegd; door het tuinhuis krijgen ze te weinig zonlicht. De situatie voor Ovaa is nog niet verbeterd. Jan van Ommen DEN HAAG - De gemeente Vee- re en het akkerbouwbedrijf van familie De Wolf in Biggekerke doen er verstandig aan om te overleggen over een milieuver gunning voor het bedrijf. Dat zei staatsraad J. Leyten gisteren tijdens bij de Raad van State in Den Haag. Woordvoerder W. Beilo van de gemeente Veere zei de suggestie van de staatsraad over te zullen brengen. Beilo denkt dat de ge meente toch nog de legalisatie mogelijkheden voor het akker bouwbedrijf zal bekijken. Maar het is volgens hem uitgesloten dat De Wolf autoreparaties in een loods bij de boerderij mag uitvoeren. De gemeente had De Wolf aan geschreven, omdat hij een bijna volwaardig garagebedrijf run de. Veere eiste dat De Wolf daar onmiddellijk mee zou stoppen. De Wolf ging bij de Raad van State in beroep. Volgens hem wordt de loods gebruikt voor het onderhoud van de land bouwmachines en de auto's van de familie. Staatsraad W. Konijnenbelt wees er op dat de gemeente al leen nog maar een voorwaar schuwing had gestuurd, en nog geen dwangbeschikking. Alleen tegen zo'n beschikking kan be roep worden aangetekend. Dus kan de Raad van State eigenlijk geen uitspraak doen in de be roepszaak, stelde de staatsraad. Toch pleitte ook Konijnenbelt voor overleg tussen de beide partijen. De Raad van State doet over zes weken uitspraak. Jessica Prager-Stein: „Fier is voor mensen die geen vastgeroeste meningen en (voor)oordelen hebben, open staan voor nieuwe denkbeelden." foto Willem Mieras fon introduceert haar als volgt: „Kustmens en levensgenieter, woont op Schouwen-Duiveland samen met (v)echtgenoot Rudy. Ze heeft een vol wassen dochter. Verwondering, nieuwsgierigheid en gerechtigheid zijn woorden van belang." Fier is geboren uit een samengaan van Vrouw Woord en Mara, twee andere bladen uit de vrouw-en-geloofbewe- ging". Die verschilden hemelsbreed van elkaar. Vrouw Woord vond Ma- ra, het blad van de academici, te ver van het alledaagse leven staan. En Mara vond Vrouw Woord te weinig diepgravend. „Het zal de kunst wor den een balans te vinden tussen hu- man interest en diepgang. Dat is de grote uitdaging", zegt Jessica Prager- Stein. En zo profileert Fier zich nu met volzinnen die nietsverhullend zijn. „Hebt u zich wel eens afgevraagd hoe sensationeel een lesbisch huwe lijk is", zo introduceert het blad een van de artikelen in het eerste num mers. Oppervlakkigheid Levensbeschouwing en zingeving in een multiculturele samenleving. Heeft het publiek daar belangstelling voor? Zeker wel, denkt Jessica Pra ger-Stein. „Buiten kerk en academie is er ook een grote interesse in religie. Er ontstaat een regelrechte zap-reli- gie, met snufjes van links en rechts, veel boven en weinig onder." Fier wil daar op inspelen, en aan de andere kant weerwerk bieden tegen al die op pervlakkigheid, waarin maatschap pelijke problemen zweverig worden weggewuifd. „Bijstand, racisme, sek sueel geweld: valt dat straks allemaal onder karma, respectievelijk: eigen schuld - dikke bult." Niet als het pu bliek er massaal toe over gaat Fier te lezen. Jessica Prager-Stein heeft een vet stempel op het eerste nummer van het blad gedrukt. Met een interview met Renate Dorrestein ('Fier in de volle betekenis van het woord'). Met een artikel waarin ze de mythe van Inter nationale Vrouwendag ontmaskert. En met een tweeluik waarin ze twee extreme menigen tegenover elkaar zet over de film Breaking the Waves. In het interview met Renate Dorrestein komt Catharina de Grote, de Russi sche keizerin, ter sprake. Dorrestein noemt haar het grote voorbeeld van een fiere vrouw uit het verleden. „Zij was een avontuurlijke vrouw die alles deed wat God verbood, ze-heeft haar man laten vermoorden, hield er ik weet niet hoeveel minnaars van ver schillende leeftijden en geslachten op na, bestuurde de gezondheidszorg, won twee oorlogen, stichtte een kost school voor meisjes en was bevriend met Voltaire en Diderot. Geen Floren ce Nightingale-achtige tante natuur lijk. Maar dat totaal ongebreidelde van haar, dat vind ik zó leuk: dat ze een succes kon worden door alles te zijn wat een vrouw niet mag zijn." Liefde Een bladzijde verder eert Fier deze Russische heerseres met een portret. Zo zijn er meer linken van het ene naar het andere verhaal. Tijdens het inver- view laat Dorrestein zich ontvallen dat ze de film Breaking the Waves van de Deen Lars von Trier ontroerend goed vindt. Het is een liefdesverhaal waarin een vrouw een lijdensweg volgt waaraan ze uiteindelijk ten on der gaat; en dat alles uit liefde voor haar tot aan zijn nek verlamde man. Verderop in het blad krijgt Dorrestein de gelegenheid uit te leggen dat ze de film ziet als een ode aan het grote 'be lang van de liefde'. „Je kunt er zelfs mensenlevens mee redden." Daar wordt dan meteen een geheel andere op va tting tegenover ges teldArb eids- pastor Irmgard Busch mag uitleggen waarom ze de film weerzinwekkend vindt. „Ik wordt er misselijk van. Dit liefdesverhaal is een mooi pakje neo- patriarchale lijdenstheologie voor vrouwen. Jessica Prager-Stein wil blijven schrijven vanuit de christelijke tradi tie. Want daar voelt ze zich het meest mee verwant. En ze wil met feminis- tisch-theologische bril blijven kijken naar groepen en mensen die, in een wereld van verschillen, veel te vertel len hebben, maar niet of te weinig worden gehoord. Want, zegt ze, als je met een genderblik kijkt, zie je meer dan alleen maar verschillen tussen mannen en vrouwen. Fier verschijnt om de twee maanden. Uit gever: Kok Tijdschriften Kampen, 9,90. door Henk Postma Feministische theologie. Een cur susje vrouwvriendelijk bijbelle zen? Het lijkt in elk geval geen bezig heid waar snel amusementsbelasting op zal worden geheven. Vooroordelen waarmee korte metten wordt ge maakt door een tijdschrift dat sinds enkele dagen in de betere kiosken ligt. Het heet Fier. En dat staat voor Femi nistisch, Inspirerend, Eigenzinnig en Religieus. Het nieuwe blad, zo is de bedoeling, zal zo nu en dan enige op winding veroorzaken. Het voorziet het publiek van 'prikkellectuur', af komstig uit de pen van feministisch- theologische vrouwen die actief zijn in kerk, wetenschap en samenleving. Al meteen bij de presentatie vroegen redactieleden zich af wat er van hun blad moet worden. Dolle Begijn? Mo torcycle Mama? Domina Gremdaat? Of wordt het vooral toch weer preken voor eigen parochie? Niet als het aan freelance journaliste Jessica Preger- Stein uit Noordgouwe ligt. Wat haar betreft blijft het blad wat het nu al is: bijzonder prettig leesbaar, niet te aca demisch, niet te oppervlakkig, en vooral gevarieerd. „Fier signaleert, analyseert, ageert, reageert, reflec teert en animeert", meldt het strooi- foldertje dat ze de verslaggever aan reikt. En Fier wil nog meer. „Namelijk een brede(re) doelgroep aanspreken, mensen die bevraagd willen worden, hun mening willen scherpen, in de war gebracht willen worden, willen nadenken, 'partijdig' durven zijn, geen vastgeroeste meningen en (voor oordelen hebben, open staan voor nieuwe denkbeelden, ideeën en vi siesKortom het blad wil brutaal zijn, maar ook trouw aan (sommige) tradities, kleurrijk, kritisch, kunst zinnig en feestelijk. Verwondering Een hele mond vol. Maar Jessica Pra ger-Stein heeft er goede hoop op. Ze zal er als een van de elf redactieleden haar uiterste best voor doen om dat al les vol enthousiasme waar te maken. En dat moet lukken. Het redactiecolo- door Anouk Mommer VLISSINGEN - De Nedworks Electronics Group, elektroni- caproducent met het hoofd kantoor in IJzendijke, is uitge breid met de Vebatronic-groep uit Uden. Deze groep produ ceert eveneens elektronica en heeft twee vestigingen in Oost- Europa. Vebatronic neemt ruim driehonderd mensen en een omzet van 35 miljoen gul den mee. Dat maakt van de Ne dworks Electronics Group een bedrijf met vijfhonderd mede werkers en een omzet van hon derd miljoen gulden. De Nedworks Electronics Group is een holdingmaat schappij met verschillende Weemaes Travel Reizen houdt woensdag 18 februari in samenwerking met Jet Air een show in het gemeenschapscen trum Den Dullaert in Hulst. Vanaf 20.00 uur worden va kantiebestemmingen Mexico, Malta, Mallorca en Sint Maar ten belicht. Ook is er een verlo- ting. Kantoorinrichting'R2 in Goes is per 1 februari naar een grote re en representatievere ruimte verhuisd. Hierdoor kan R2 goe deren uit voorraad aan de klant leveren voor iedereen die deze ad hoe nodig heeft en/of zelf wil komen ophalen. Hiervoor is in de nieuwe showroom een aparte hoek ingericht. Ook is er nu meer ruimte om allerlei kantoormachines te demon streren. Het nieuwe adres is Al- bert Plesmanweg 110 in Goes. Schoonheidssalon Studio Active aan de Wielingenstraat in Zierikzee heeft een nieuw toestel aangeschaft waarmee de bezoekers niet alleen plaat- De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Claudia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk, worden aan geboden aan de redactie van de PZC, postbus 18, 4380 AA Vlissingen, of via fax 0118-470102. werkmaatschappijen die bin nen de groep zelfstandig opere ren. Tot de groep behoren SPA Ned works Almelo, SPA Nedworks Nieuwkoop, Unitron Ned works in IJzendijke en de drie vestigingen van Vebatronic in Uden, Slowakije en Hongarije. De vestigingen in Oost-Europa waren een belangrijke reden voor de fusie. „Omdat Vebatronic al aanwe zig is op de Oost-Europese markt kunnen wij daarnaar doorstoten en uitgroeien tot een Europees bedrijf van for maat. De vestiging in Slowa kije is het grootste elektronica bedrijf van het land", legt selijk, maar ook totaal kunnen afvallen: de elektrosauna. In dit high-tech-apparaat wordt nauwkeurig geregelde hitte toegepast in combinatie met puur natuurlijke bestandde len, die voor een groot deel wer den verkregen uit de zee. De Producenten Organisatie Aardappelen belegt deze maand een aantal informatie bijeenkomsten om de positie van de telers op de markt te hel pen verstevigen. Het prijsin formatiesysteem is hiervan de eerste uitwerking. De bijeen komst voor Zuid-Nederland is op donderdag 19 februari in restaurant de Wouwse Tol in Wouw. De aanvang is om 20.00 uur. De naam van Handelsmaat schappij J. vanKoeveringe, ge vestigd in Krabbendijke en Leeuwarden, is gewijzigd in Kelders Dakmaterialen. Ook voert het bedrijf, dat medio 1996 tot de Kelders Groep toe trad, sinds kort ook de huisstijl van de groep. De levering van bouwmaterialen is onderge bracht bij Van Neerbos Bouw materialen. De Kelders Groep is gespecialiseerd in dakmate rialen voor platte en licht hel lende daken. Sinds 1980 is de groep uitgegroeid tot de groot ste distributeur van dakmate rialen in Nederland. Sinds 1996 maakt de Kelders Groep als divisie Dak deel uit van de Van Neerbos Groep. algemeen directeur van Ned works Electronics P. Hendriks uit. Oost-Europese landen zijn lage-loonlanden en dat is gun stig voor de concurrentieposi tie van de holding. Marktleider De belangrijkste reden voor de overname was volgens Hen driks echter dat Vebatronic een toonaangevend bedrijf is in door Edith Ramakers VROUWENPOLDER - Ze hoefde zich jarenlang niet druk te maken over een vast inko men, omdat ze geregeld geld ontving van de Algemene We duwen- en Wezenwet. Totdat die wet medio 1996 gewijzigd werd in de Algemene Nabe staandenwet. Vanaf dat mo ment wist Martha Vergouwe zich gedwongen om nieuw en vast werk te zoeken. „Ik wilde financieel niet af hankelijk worden van mijn partner en niet meer dan dui zend gulden maandelijks te ruggaan in inkomen. Er zijn het laatste jaar heel wat ideeën voorbijgekomen, maar de Stichting Vrouwenherbergen is overgebleven. De start is veelbelovend." Vergouwe, uit Vrouwenpolder, heeft ervaring opgedaan in de vrouwenhulpverlening, maar koos voor een andere richting. „Uiteindelijk is het Vrouwen- herbergen geworden. Dat slaat op werk- en recreatiearrange menten met themabijeenkom sten. Ik organiseer reünies en verzorg arrangementen voor vrouwen die gezamenlijk naar activiteiten buiten de provin cie willen gaan. Dat gebeurt voor de eerste keer op 14 en 15 februari. Voor vrouwen die het filmfestival in Assen willen be zoeken, heb ik een arrange ment in de aanbieding, inclusief reis, verblijf en passe partout." Ze wil, als ideëel onderdeel van de stichting, uitwisselingspro gramma's voor lesbische vrou wen in Europa voorbereiden. „Ik kies daarbij voor langduri ge cursussen om iedereen de gelegenheid te geven van de Nederland op het gebied van elektronica: „Vebatronic is markleider voor elektronica in de verwarmingsindustrie." Wat Vebatronic erbij wint is geld om te investeren. Omdat ze deel zijn gaan uitmaken van de Nedworks Electronics Group hebben ze volgens Hen driks meer financiële moge lijkheden en een sterkere fi nanciële positie. mooie Zeeuwse omgeving te genieten. Ik weet dat de doel groep klein is, maar ik wil toch eerst mijn uiterste best voor uitsluitend vrouwen doen." Politici De (thuis)activitiviteiten wor den gehouden in kasteel West- hove bij Oostkapelle. Dat geldt ook voor de aanbieding op 19 en 20 februari, die bestemd is voor vrouwen in de politiek. Alle vrouwelijke kandidaten voor de landelijke verkiezin gen en regionale politici heeft ze aangeschreven. Het doel is om een netwerk te vormen. Het Udense elektronicacon cern kan binnen de Nedworks- groep zelfstandig en op dezelf de manier blijven werken. Ne dworks Electronics Group ver sterkt zich door bedrijven in de groep op te nemen. Ze werkt volgens het acquisitie-pincipe. Dat betekent eigenlijk uit breiding door het overnemen van bedrijven. Bedrijven laten zich echter niet zo snel overne- „Elke dag weer wordt bewezen dat vrouwen elkaar moeten steunen. Ik hoor om me heen te vaak opmerkingen die me ra ken. 'Die Sorgdrager ziet eruit alsof ze zo achter de kassa van daan is geplukt'. Daar wordt dan ook nog eens aan gekop peld dat ze niet veel kan, naiëf is. In sommige milieus kunnen vrouwen bij voorbaat geen zin volle dingen zeggen, omdat ze vrouw zijn." „Juist in de politiek moeten vrouwen op elkaar kunnen re kenen", vervolgt Vergouwe. „Minister Winnie Sorgdrager zou in het conflict met het men, ze willen zelf ook een ster ke positie binnen de groep. Uitbreiding zal blijven plaats vinden door overname van be drijven, maar er zal ook altijd een autonome groei zijn binnen de bedrijven zelf." Vebatronic is het eerste bedrijf dat Nedworks uit IJzendijke via de overname-strategie aan zich heeft gebonden. Openbaar Ministerie nooit zo onder vuur zijn genomen als ze een man was geweest. Net als minister Jórritsma en Borst heb ik het vermoeden dat het er toe doet dat ze een vrouw is en dat ze daarom de dupe van een mannennetwerk is geworden. Hoeveel deelneemsters medio februari van de partij zullen zijn, is nog onbekend. Maar als het aanslaat wil ze steeds in verschillende delen van het land, twee keer per jaar, vrou wen uit de landelijke politiek met regionaal actieve vrouwen samenbrengen. „Dan ontstaat op den duur een netwerk." EVENEMENTEN GOES - Ambachtscentrum, 14 uur: 'Ei, ei, dit ben jij', voorstelling door poppenthe ater Sim Bolus; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 20 uur: Klucht 'Wat te doen met2 miljoen'; MIDDELBURG -Stadsschouwburg, 15en 20uur:Tartarin van DaudetdoorSaturne pas Rond, Franstalige voorstelling; NEELTJE JANS - Topshuis, 20 uur: Zeeuwse Nacht 'op reis langs de Zon, de planeten en hun manan'; TERNEUZEN - Zuidlandtheater, 20 uur: Pianoconcert doorTatiana Shebanova; FILMS BERGEN OP ZOOM - Roxy, 14 uur: Geor ge uit de jungle; 14 en 20 uur: Starship Troopers; 19,30 uur; Titanic; Cinemactueel, 14 uur: Home Alone 3 en Hercules (ned.); 16 uur: Starship Troo pers; 14 en 20 uur: Titanic; 20 uur: Tomor row never dies en Seven years in Tibet; GOES - Grand, 14 uur. Hercules; 19.30 uur: Titanic; HULST - De Koning van Engeland, 14 uur: Home Alone 2; Spice World the Mo vie; Hercules en George uit de jungle; 20 uur: Titanic; Seven years in Tibet; Devil's Advocate; Starship Troopers; G.I. Jane en Tomorrow never dies; MIDDELBURG - Cinema, 20.30 uur: L.A. Confidential; TERNEUZEN - Porgy Bess, 20 uur: Monkeyes in Paradise; VLISSINGEN - Aihambra, 14 uur; Hercu les (Ned.); Home Alone 3; Spice World the Movie en Tomrrow never dies, 20 uur: Titanic, Seven years in Tibet; Devil's Advocate en Starship Troopers; TENTOONSTELLINGEN GOES - Museum, 10-17 uur: Cor Ruissen, schilderijen, pentekeningen en etsen (t/m 7/2); Stadskantoor, 9-17 uur: Georg Riel (schil derijen) en Ahmad Vahidi (hout-panelen) t/m 3/4; GRIJPSKERKE- Boerderijgalerie De Os- seberg, 14-17 uur: Werken vijf kunste naars (o.a. beelden en tekeningen) t/m 28/2); HEINKENSZAND - Gemeentehuis, 8.30- 12.30 uur: Jack Smolders, zeefdrukken en beschilderde houten sculpturen (t/m 19/2); KAPELLE - Gemeentehuis, 8.30-12 en 13- 16 uur: Kees Wisse, aquarellen, olieverf en beelden (t/m 20/2); Fruitteeltmuseum, 13-17 uur: 'Banana- mania' (t/m 27/3); MIDDELBURG - Zeeuws MuseurrT, 11-17 uur: 'Nehalennia 350 jaar'(t/m 1/3); 'Sau- Oudheidkamer Aldegonde houdt van daag, woensdag,, om 20.00 uur een dia lezing over Tuindorp - toen, nu en straks. De lezing wordt gegeven door G. Uijt de Haag in sociaal-cultureel centrum Het Bolwerk in Papegaaienburg in Vlissin gen. In 't Guus'uus in Oost-Souburg wordt vandaag, woensdag, van 14.00 tot 14.30 uur voorgelezen voor kinderen van vier tot en met zeven jaar. Prof. dr. J, M. M. de Valk houdt voor het Koninklijk Zeeuws Genootschap der We tenschappen een lezing over de crisis van de zestiende eeuw inde Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg onder de titel Erasmus en Luther. Aanvang 16.45 uur, Om 20.00 uur verzorgt de Stichting Lite raire Activiteiten Zeeland daar een ge sprek tussen kunstcriticus Arjan Peters (Volkskrant) met J. J. Voskuil- Voor de afdeling Walcheren van de Ko ninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging (KNNV) houdt Richard Struijk donderdag 5 februari een lezing- over Gallen en hun bewoners in het Mie Mee aan de Korenbloemlaan in Vlissingen. De aanvang is om 20,00 uur. dara', portretten en (levens)verhalen van oudere Molukkers (t/m 1/3); Zeeuwse Bibliotheek, 10-21 uur: Beatrix in Zeeland, foto's (t/m 28/2); Tien Hees termans, De Groene Muze (t/m 7/3); 'Ik heb nog nooit één snipper papier vernie tigd'(t/m 21/2); De Vleeshal, 13-17 uur: 'Space Invader', werk van Lara Schnitger(t/m 21/2); Metro S/Kuiperspoort, 13-17 uur: Werk Martina Florians (t/m 28/2), OOSTKAPELLE - Toeristisch Centrum Oranjezon, 10-16 uur: Cees Willemsen, schilderijen in diverse technieken (t/m 30/4); OOST-SOUBURG - Bibliotheek, 13.30- 17.30 uur: Werken fotoclub De Draadont spanner (t/m 21/2); SLUIS - Raadskelder, 14-17 uur: Frits van Til, olieverf op linnen (t/m 22/2); VLISSINGEN - Bellamy 19, 10-17 uur: 'The Looking Glass', Jan Zembsch, schil derijen (t/m 22/2); IJZENDIJKE - Streekmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Werk van 5 fotografen de ge schiedenis van de camera (t/m 28/3); HULPCENTRA Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 112. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zee land, tel.0118412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 0118 615551 (dag en nacht bereik baar). Chr. Hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 0118 625414. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118 469869 (dag en nacht bereikbaar). Kindertelefoon Zeeland, tel. 0800 0432 (gratis), dag. van 14.00-20.00 uur. Bureau Vertrouwensarts Kindermishan deling, tel. 0118 628800. Aids Infolijn, tel, 0118 638384. Hardrijders OOSTBURG - De politie hield gisteren een snelheidscontrole aan de Nieuwstraat in Oost burg. Van de 396 automobilisten die de radarapparatuur pas seerden, reden er 35 te hard. De hoogste gemeten snelheid be droeg 117 kilometer per uur. Beursbericht markt Goes Aardappelen ƒ20,00-ƒ21,00 (0 mm op waarts); zaaiuien klasse II ƒ0,68-/0,72. Hooi en stro oogst 1997, uit de schuur per 1000 kg: weidehooi 165,00-/200,00, dijk- hooi 120,00-/145,00, veldbeemd ƒ115,00-/145,00, roodzwenk ƒ100,00- 115,00, raaigrassen 90,00-/125,00, ger stestro ƒ100,00-/130,00, tarwestro (kleine pakken) uit schuur/100,00-/112,50, (gro te pakken) uit schuur ƒ85,00-/102,50. Tar we. bij hectolitergewicht van 72 24,70, bij 72 of meer ƒ26,00; brouwgerst voorschot- prijs bij 100% brouw ƒ28,30; voergerst, voorschotprijs 23,75, blauwmaanzaad ƒ290,00-/320,00, karwij ƒ115,00; bruine bonen oogst '97 ƒ110,00.-/117,50. De politie kondigt voor vandaag een snelheidscontroles aan op de Prelaat- weg in Aagtekerke. Martha Vergouwe heeft de Stichting Vrouwenherbergen opgericht: „In sommige milieus kunnen vrouwen bij voorbaat geen zinvolle dingen zeggen, omdat ze vrouw zijn." foto foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 25