Problemen bij aanleg fietsstraat PZC Nieuwe populieren voor aankleding Zak Bus loopt vast op drempel Kunst voor sponsors van Premie op Actie in Goes zeeland b 12 Voorbeeldproject in Goes zal er volgens aannemer bij oplevering keurig bij liggen Minister verwacht geen banenverlies Elf Atochem door strenge milieueisen Bij Raad van State negen bezwaren tegen sluiting kerncentrale Borssele Hakim viert verjaardag koningin ie Krniningen weekenddiensten Zicht op oplossing voor zorgcomplex vrijdag 30 januari 1998 door Marten de Jongh GOES - De aanleg van de fiets route tussen het Goese centrum en Overzuid verloopt moei zaam. De gemeente is ontevre den over de kwaliteit van het werk. Volgens wethouder C. R. M. M. Linssen (CDA) heeft aannemer Van Beek Bestratin gen uit Etten-Leur zichzelf een slechte dienst bewezen. „Bij een volgende klus zal ik niet spon taan mijn deuren opengooien." Het aannemingsbedrijf zegt echter dat de fietsroute keurig zal worden voltooid. Een hoogwaardige fietsroute moet het worden. Een voorzie ning die het fietsvriendelijke gezicht van de gemeente toont. Op dit moment kan de gemeente Brommerdief krijgt kans om leven te beteren MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft donderdag de zaak tegen een 20-jarige Middelburger aangehouden. De jongen, die terecht stond voor het stelen van bromfietsen en geweld tegen een NS-conduc- teur, krijgt een half jaar de tijd om te bewijzen dat hij zijn leven kan beteren. De brommerdief had Goes als werkgebied. Op het schoolplein van het Buijs Ballot College kwam het op 28 mei vorig jaar tot een handgemeen toen hij - in het nauw gedreven door perso neel en omstanders - met een ge stolen Puchprobeerde weg te komen.Hij dreigde daarbij met een betonschaar. In augustus ginghetmis, toen hij in de trein betrapt werd op zwartrijden en bij het uitstap pen de conducteur een klap gaf- .Met de Stichting Gods Begelei ding te Vlissingen, waar de verdachte sinds een paar dagen verblijft, wil de Middelburger met 'met warmte' en 'het aan brengen van structuur in zij n le ven' weer op het rechte pad brengen. Officier van justitie mr. G. C. C. Lewin zag er weinig heil in. „Het is onverantwoord hem weer de straat op te laten gaan. De feiten rechtvaardigen een lange gevangenisstraf." er echter nog niet mee pronken. Goes heeft diverse klachten. Te gelverhardingen liggen niet goed, klinkerstroken langs het asfalt vertonen mankementen, tegels zijn gebroken. Daarnaast zijn sommige wegafzettingen onduidelijk en is het project ver traagd. Eigenlijk had de fiets route nu al klaar moeten zijn. De voltooiing laat echter zeker tot het voorjaar op zich wachten. Pas dan kan de toplaag van as falt worden aangebracht. Keurig Dat een dergelijke klus tot onte vreden gezichten kan leiden, noemt wethouder Linssen mede eén gevolg van het werken met een open aanbesteding. De ge meente moet dan maar afwach ten welke bedrijven tegen welke prijs inschrijven. Aannemings- bedrij f Van Beek Bestratingen is zich van geen kwaad bewust. „Voorzover wij weten gaat alles prima. Wij hebben helemaal nog geen klachten gehad", zegt woordoerder J. vanBetuw. „Dat er wat vertraging is, heeft te ma ken met problemen bij het begin van het project. De gemeente gaat ermee akkoord dat het wat later wordt." Over reeds stukge reden onderdelen van de route is VanBetuw duidelijk. „Alsjeeen fietsroute aanlegt en je laat er vrachtverkeer over rijden, ja wie is er dan verantwoordelijk. Bij de afwerking van het project voorziet Van Betuw geen enkel probleem. „Wij leveren de route keurig op." door René Schrier OVEZANDE - De gemeente Borsele rondt vandaag (vrijdag) een onderdeel van het project Dijkbeplantingen af. In totaal zijn in de Zak van Zuid-Beve land 359 populieren geplant. Voor dat project is geld beschikbaar vanuit het beleid voor het Waardevol Cultuur Landschap (WCL). Daar kunnen niet alleen organisaties en terreinbeheer ders zoals het waterschap en Matuur monumenten een beroep op doen, maar ook particulieren die hun dijken willen beplanten. De Borselse wethouder P. van Winger den-Boers plant vandaag de laatste po pulier op de Baandijk net buiten Ovezande. De Baandijk is een van de voorbeelden van particulier eigendom. De afgelopen jaren zijn heel wat popu lieren in verband met hun leeftijd ge kapt. Ze zijn niet altijd teruggeplant. Dat heeft op verschillende plaatsen in de gemeente Borsele tot een flinke kaal slag geleid. Er is nu voor populieren ge kozen om het besloten karakter van het polderlandschap te behouden. Met de populieren op de dijken wordt gepoogd weer de sfeer van het coulissenland- schap terug te brengen. Daarnaast is op veel plaatsen de dijkbeplanting voor verbetering vatbaar. Ook dat wordt meegenomen in het project Dijkbe plantingen. Plan De aan- en herplant van de dijken in Borsele moet zoveel mogelijk gebeuren volgens het Landschapsbeleidsplan dat in 1995 is opgesteld. Overigens is het wel mogelijk met individuele wen sen van particuliere eigenaren rekening te houden. De gemeente Borsele bena dert belanghebbenden gericht met een vragenlijst. Ze kunnen zich ook op ei gen initiatief aanmelden. Het is de bedoeling van de gemeente om in een periode van tien jaar het Land schapsbeleidsplan uit te voeren. Met dat plan wil Borsele richting geven aan de ontwikkeling van het landschap en de aanwezige waarden uitbouwen. De aanplant van de populieren is niet het eerste project. Eerder al zijn andere dij ken beplant. Een van de doelstellingen is ook variatie in de beplanting en bo men aan te brengen. Andere lopende projecten uit het Landschapsbeleids plan zijn het herstel van streekeigen er ven, het herstel van monumentale bomen en grenslinden en de landschap pelijke inpassing van agrarische be drijven. door Lianne Sleutjes DEN HAAG - Minister M. de Boer van Vrom bestrijdt dat strengere milieueisen bij de pro ductie van pvc banen zullen kosten bij Elf Atochem in Vlis singen. Zij denkt dat er op korte termijn wel alternatieven zullen zijn voor het tin dat in pvc-pro- ducten wordt gestopt. Boven dien wordt het gebruik van tin niet verboden, zei ze donderdag in een overleg met de Tweede Kamer. De producenten mogen alleen niet meer benutten dan zij in 1995 deden. Volgens Elf Atochem kost deze maatregel ongeveer 20 banen van de 200. Circa tien procent van de bedrijfsopbrengst dankt Elf Atochem aan pvc-produc- ten. Het kabinet wil dat over vier jaar in pvc het gebruik van lood wordt beperkt tot de minimaal benodigde hoeveelheid. Lood is schadelijk voor het milieu. Van tin, dat lood kan vervangen, mag van het kabinet niet mee worden gebruikt dan de produ centen drie jaar terug nodii hadden. Tin en lood woi'den i pvc toegepast om het materiaa bestand te maken tegen hitte ei UV-licht. Tin is niet direct slech voor het milieu maar het kabi net wil het gebruik beperkei omdat nog niet alles over d schadelijkheid van deze stof be kend is. De Kamer steunt he kabinet. Volgens M. Augusteiji (D66) is een Duitse pvc-produ cent al op vervangers voor tin ei lood overgegaan. Op zoek Bij Elf Atochem Vlissingen i men druk bezig met het zoekei naar alternatieven, zegt mana ging director C. Braakman. „Ei ik zeg heel voorzichtig dat er bi collega-bedrijven ontwikkelin gen gaande zij n. Maar echte toe passing laat nog op zich wach ten. Er is nu wel een alternatie! het gebruik van calcium en zink Maar die hebben ook effecten o] het milieu." door René Schrier WEMELDINGE - Het ziet er naar uit dat het college van bur gemeester en wethouders van Kapelle een oplossing gevonden heeft voor de tekorten voor het nog te bouwen woonzorgcom plex in Wemeldinge. Aanvanke lijk zag het er naar uit dat het to tale complex 6,6 miljoen gulden zou gaan kosten. Op verzoek van de gemeente raad hebben de architecten de stichtingskosten nog eens op een rij gezet en daaruit is duide- lijkgeworden dathetproject 1,1 miljoen gulden duurder wordt, als gevolg van de vax-iant waar na veel discussie uiteindelijk voor is gekozen. Een deel van dat geld is al inge vuld. Onder meer omdat de Re gionale Woningbouwvereni ging Samenwerking een ton extra beschikbaar stelt. Verder kunnen de kosten van de kamer van de zorgcoördinator (35.000 gulden) kostendekkend in reke ning worden gebracht. De Stichting Ouderenzorg Kapelle wil geen extra geld geven, maar is weT bereid een lening tegen een lage rente te verstrekken. Dat kan een positieve invloed hebben op de kapitaallast. Alles bij elkaar resteert er een nog te dekken bedrag van 965.000 gul den. Dat betekent een jaarlijkse last van 86.850 gulden, maar dat bedrag zou door de lagere rente wellicht nog wat naar beneden kunnen. Deze kosten komen voor rekening van de gemeente. Het is nu aan de gemeenteraad om die knoop door te hakken. Het voorstel van B en Wis om de jaaxiijkselast op te nemen in het beleidsplan 1999-2003. Dat wil zeggen de bestuurlijke afspra ken die het nieuwe college van burgemeester en wethouders met elkaar moeten maken na de gemeenteraadsverkiezing. De huidige gemeenteraad be spreekt dit voorstel in de verga dering van 3 februari. Bussen mijden de 'hoogdrempelige' Eendvogelstraat in Heinkenszand. De halte ligt er verlaten bij. foto Willem Mieras door René Schrier HEINKENSZAND - Op de verkeersdrempels in de Eend vogelstraat in Heinkenszand rust geen zegen. Eerder al wa ren er kort na de aanleg pro blemen mee. Nu is een van de drempels zelfs zo steil dat de lijndienstbussen niet langer meer door de straat rijden. De wachthuisjes van de bus lig gen er dan ook verlaten bij. Bussen mijden de Eendvogel straat en gaan nu door de Dorpsstraat. Aanleiding is een reparatie aan het wegdek enkele weken geleden. Die reparatie was no dig omdat het regenwater niet. goed meer wegliep. Na de re paratie bleek echter dat de schuine x-and van de snel heidsremmer steiler was dan voorheen. Dat leverde weer problemen op voor de lijnbus sen die soms met de onderkant over de drempels schuurden. De busmaatschappij ZWN besloot daarop de Eendvogel straat links te laten liggen en weer gebruik te maken van de Dorpsstraat. Als hetgoed is, is het probleem binnenkort Ver holpenZodra de vorst uit de grond is en het weer het toe laat gaan de straatmakers aan de slag om de oprit van de snelhei dsremmer wat minder steil te maken. Daarna volgt de bus weer de oude route door de eendvogelstraat. door Richard Hoving BORSSELE - De Raad van Sta te heeft negen beroepschriften ontvangen waarin bezwaar wordt gemaakt tegen het besluit van minister Wijers van Econo mische Zaken om de kerncen trale in Borssele eind 2003 te sluiten. Wijers verklaarde eind decem ber vorig jaar ruim SOOObezwa- ren die waren ingediend tegen de sluiting van de kerncentrale ongegrond. Bezwaarmakers restte alleen nog een gang naar de Raad van State. Zes personen en diïe organisaties hebben daadwerkelijk een beroep schrift ingediend. Onder de in dieners zijn onder anderen de directeur van de kerncentrale, J. den Boer, hoofd nieuwe projec ten C. Kalverboex-, Netherlands Nuclear Society en het Konink lijk Instituut van Ingenieurs. Personee; Het personeel van de kerncen trale heeft gezamenlijk één be roepschrift laten opstellen door de stichting Borssele 2004+.. De stichting behartigt de belangen van de werknemers en van an deren in de regio die voor de werkgelegenheid afhankelijk zijn van de kerncentrale. De stichting zet zich daarnaast .in. voor het behoud van de hoog waardige kennis van de nucleai re technologie. In de beroep schriften wordt gesteld dat de Kernenergiewet de minister niet de mogelijkheid biedt om de vergunning voor het produ ceren van kernenergie te beper ken omdat deze voor onbepaal de tijd is verleend. In de beroepschriften wordt verder betreurd dat eerder ingebrachte bedenkingen op louter procedu rele gronden, zonder enige inhoudelijke argumentatie, ter zijde zijn geschoven. De uit spraak van de Raad van State wordt over ruim een jaar ver wacht. zaterdag 31 januari en zondag 1 februari 1998 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Goes/Kloetinge Patiënten huisart sen Buys, Posthumus, Schut, Sla ger en v.d. Werff, vrij. 18.00-zon. 19.00 uur: R. Posthumus, Van Dusseldorp- straat3. Goes, tel. (0113) 230318. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00- 17.30 uur. Patiënten huisartsen Schmeitz, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijssen, vrij. 17.00- zat. 19.00 uur: D. W. Thijssen, Heernisseweg 87, Goes, tel.(0113)215003, zat. 19.00-zon. 19.00 uur: M. J. Kooiman, van Hogendorplaan 6, Goes, tel. (0113)214450. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00- 17.30 uur. Wolphaartsdijk,'s-H. Arendskerke, Heinkenszand, Nieuwdorp, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: J. J. Harten, Claras Pad 12, Hein kenszand, tel. (0113)561234. Heinkenszand e. o.vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: J. A. Fortrie, Zangvogelstraat 86, Heinkenszand, tel. (0113) 563074. Hansweert, Schore en Yerseke, vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: P. Polderman, Zeeburg 1, Yerseke, tel. (0113) 573520. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath, vrij. 19.00-zon. 22.00 uur: A. Constandse, Krabbendijke, tel. (0113)501444. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekens- kerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heerenhoek: H. H. M. Zwartelé, Werrielaan 43, 's- Heerenhoek, tel. (0113) 351280. Kapelle en Wemeldinge, vrij. 19.00- zon 23.00 uur M. B. Riemeijer, Kapelle, tel. (0113) 341264. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Noord-Beveland: Kortgene, Co- lijnsplaat, Kamperland en Wissen- kerke: B. J. H. Hasken, Kamperland, tel. (0113) 371338. Spreekuur 11.00-11.30 uur. Tandartsen: Noord- en Zuid-Beveland: J. H. Stam, Frans den Hollanderlaan 16, Goes, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandartsen Houg, Koster, Smit en d« Wit tel. (0113)220034. Apotheken: Apotheek Voorstad, Van Dussel- dorpstraat 1, tel. (0113) 227104. Geopend zat. 8.30-19.00 en zon. 10.00-11.30 en 16.00-18.00 uur. Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruiningen en Krabbendijke: A. C. Mosselman, Hogenakker 8, Kruiningen, tel. (0113) 381233. Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland: P.C. Stokman, 's Gravenpolderst weg 39, Goes, tel (0113)213419. Yerseke e.o.: Mevr. L. Huiskes-Cornelisse e S.A.M. Nefs-Verhoeven, Molenlaa 24, Yerseke, tel. (0113) 57275£ Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Wijkverpleging: Oosterschelde Thuiszorg. Voor ge heel Noord- en Zuid-Bevelanc Schouwen-Duiveland, Tholen e St. Philipsland via tel. (011; 251177. Stichting Thuiszorg Nederland vi tel.(0113)229003. Verloskundigen: Goes: Vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: M. Da maijer, tel. (0113) 232698. Tholen en St. Philipsland Huisartsen: Stavenisse, St. Maartensdijk, Sl Annaland en Scherpenisse: J. H. E. Janssen, St. Maartensdij) tel. (0166) 664126. St. Philipsland en Nieuw Vosse meer, vrij 18.00-zon. 23.00 uur: C. H. M. de Groot, Nieuw Vosse meer, tel. (0167) 502545. Poortvliet, Oud-Vossemeer, The len en Scherpenisse: A. W. A. de Looze, Raadhuisstrae 26, Oud Vossemeer, tel. (016£ 672400. Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. (0166) 612596. Wee) endspreekuur op Kalfsdamseweg te Poortvliet. Zat. van 8.30-9.00 uu en in Tholen van 11.00-12.00 uuroi Botermark 10. Wijkverpleging: Tholen en St. Philipsland: Tel. (0113) 251177. Zangavond rond Petrus Datheen in Zierikzee ZJERIKZEE - In de christelijl gereformeerde kerk aan de Ze vengetij destraat wordt zater dag 7 februari een samenzang avond gehouden rond leven ei werk van Petrus Datheen. Uit diens psalmbundel, die voo het eerst in 1566 het licht zag worden negen psalmen gezon gen. De samenzang wordt op he orgel begeleid door Henk Rui tenbeek, organist in Kinderdijk Daarnaast vertelt J. C. Rom mers uit Krabbendijke over he leven van Petrus Datheen ei over een project dat tot doe heeft, kopieën van een origine! Franse psalmbundel onde Franse geloofsgenoten te ver spreiden. Ds. J. Oosterbroel verzorgt de sluiting. De bijeen komst, die om 19.30 uur begint wordt georganiseerd door di Petrus Datheenstichting ui Krabbendijke. door Mieke van der Jagt GOES - Sponsorgeld is nooit weggegooid. Een bedrijf dat geld, materiaal of deskundig heid beschikbaar stelt aan de gemeenschap, krijgt er altijd wat voor terug. Maar de spon sors die geld gestoken hebben in de projecten van het Goese soci ale vernieuwingsproject Premie op Actie, werden donderdag ex tra beloond. Ze mochten bij Galerie De Kaai kunstwerken uitzoeken om die voor een jaar in hun bedrijfs ruimten te hangen. Een cadeau tje van de gemeente Goes, die met Premie op Actie probeert kleinschalige initiatieven van burgers samen te brengen met ondersteuning door sponsors en een klein beetje door de ge meente zelf. Wie structurele verbeteringen in zijn omgeving tot stand weet te brengen met hulp van het bedrijfsleven, kan op een premie van maximaal 3.000 gulden rekenen. Tijdens een bijeenkomst in Nummer 9de tearoom die even als Galerie De Kaai draait op de werkkracht en de creativiteit van verstandelijk gehandicap ten, kregen alle sponsors een jaarabonnement op cle arto theek van De Kaai aangeboden. De Kaai zelf is ook een resultaat van een initiatief uit de burgerij en kwam ook in aanmerking voor een gemeentelijke premie. Nu draait de kunstuitleen als een zonnetje, werken zeer geta lenteerde kunstenaars in het atelier en komt het werk van verstandelijk gehandicapte kunstenaars regelmatig voor- het voetlicht. De sponsors kon den donderdag kennismaken met het werk van Lia Wieles, die er zelf nog een toelichting op kon geven. Object Binnenkort komt De Kaai op nieuw met een initiatief dat in aanmerking komt voor Premie op Actie. Een geselecteerd ge zelschap van kunstenaars die werken in het atelier van De Kaai, zal samen met kunste naars van het collectief Trechter 5 een object maken dat in de Goese binnenstad een plaatsje moet krijgen. Waar het beeld komt te staan is niet bekend, wel dat het vlakbij De Kaai moet komen. Lia Wieles (1) leidt de sponsors rond in Galerie De Kaai. foto Willem Mieras door Wendy van der Vliet KRUININGEN - Ter ere van de zestigste verjaardag van Konin gin Beatrix komt mime-speler Hakim, bekend van Sesam straat, zaterdag 31 januari naar Kruiningen om feest te vieren met de kinderen. De organisatie is in handen van het Oranjeco mité Kruiningen. Hakim zal in Ons Dorpshuis op treden met de voorstelling 'Overjarig'. Omdat Hakim pas voor het eerst jarig was toen hij 24 jaar werd, is hij dus 23 keer bezoek, lekkers en vooral veel cadeautjes misgelopen. Hij wil dit plezier graag inhalen en be sluit daarom 'overjarig' te zijn. Om zijn overjaardag te vieren, geeft hij een waanzinnig groot feest waar iedereen welkom is. Als geen ander weet Hakim ook in dit mimeprogramma het pu bliek bij de voorstelling te be trekken. Hakim spreekt graag in beelden en de verhalen uit zijn jeugd zijn vaak uitgangs punt van zijn voorstellingen. Het liefst speelt hij voor kinde- Hakim ren, omdat hij houdt van hun di recte reacties en eerlijkheid. De show is bedoeld voor kinde ren vanaf vier jaar en begint or 14.30 uur. De Goese fietsstraat moet een visitekaartje van de stad worden, foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 34