Israël slecht voorbereid op aanval PZC Troonpretendenten vechten alsof Jeltsin al met pensioen is PZC Martelaar feiten en meningen Hebreeuwse universiteit signaleert tekort aan gasmaskers Congolezen weten nog steeds niet of ze blij moeten zijn met Kabila Consument geregistreerd op duizend adressen vrijdag 30 januari 1948 vrijdag 30 januari 1998 door Ad Bloemendaal Israël lijkt wakker geschrok ken van de waarschuwing van VN-ontwapeningsdeskundige Richard Butler dat Irak nog ge noeg biologische wapens heeft om de bevolking van Tel Aviv uit te roeien. Echt nieuws is het niet, maar de bevolking begint zich te realiseren dat een nieuwe confrontatie met Saddam Hoes sein dichterbij is dan menigeen dacht. Volgens onderzoekers van de Hebreeuwse Universiteit in Je ruzalem is Israël nu niet beter voorbereid op een confrontatie met Irak dan in 1991, toen het werd getroffen door 39 Scud-ra- ketlen. De gasmaskers deugen niet, de lichaamsbescherming is onvoldoende, niemand is inge ënt en er bestaan geen plannen voor een efficiënte evacuatie van de bevolking van Tel Aviv. Ondertussen probeert de rege ring het volk duidelijk te maken dat de kans op een nieuwe ra- ketaanval klein is. Onderminister van Defensie Silvan Shalom zei gisteren dat de toestand van nu niet kan worden vergeleken met die van zeven jaar geleden. „In die tijd had. Saddam Hoessein honder den raketten en bijna onbeperk te mogelijkheden. Er was geen enkel toezicht. Nu, na de inspec tie en vernietiging van wapens, zijn er veel minder raketlan- ceerinrichtingen en hij kan veel minder doen.'' Op de verklaring van Butler wilde hij niet ingaan. Premier Netanyahu gaf een nog minder zeggende reactie. Hij zei alleen dat hij de ontwikkelingen nauwgezet volgt en zich voorbe reid op alle mogelijkheden. Vol gens zijn media-adviseur is de kans niet groot dat Irak raket ten kan monteren zolang het VN-ontwapeningsteam in het land is. Wanhoopsdaden Wie naar regeringsvertegen woordigers luistert of de media volgt wordt niets wijzer over de kans op een Iraakse aanval of over de middelen waarover de Iraakse dictator nog kan be schikken. Het dagblad Yediot Ahronot schreef gisteren dat Irak 'uit de Golf-oorlog overge bleven' Scud-raketten tegen Is raël kan lanceren, voorzien van chemische of biologische kop pen. De Amerikaanse CIA zou dat in het geheim hebben meegedeeld aan de Israëlische veiligheids dienst. De Israëliërs zullen er niet van hebben opgekeken. De defensiemedewerker van de krant, Alex Fisehmann, schrijft dat Saddam zijn toevlucht kan nemen tot 'wanhoopsdaden' als hij in het nauw wordt gedreven Ook dat voelt iedereen op zijn klompen aan. Uit de schaarse officiële reacties blijkt dat Israël, net als bij vori ge gelegenheden, Saddam geen al te gemakkelijk excuus wil ge ven oin een aanval op Tel Aviv of door Karin Davies In plaatsen ver van de hoofdstad Kinshasa wach ten Congolezen nog steeds af of president Laurent Kabila de beloften zal inlossen die hij acht maanden geleden deed toen hij dictator Mobu tu Sese Seko uit de macht verdreef. Ze zeggen Kabila dankbaar te zijn voor zijn overwinning op de soldaten van Mobutu, die hun geld en goederen plachten af te persen, en voor zijn maatregelen tegen cor rupte ambtenaren. Maar ver der is er weinig veranderd. „Toen Kabila begon zei hij dat hij de salarisseri zou be talen. Hij heeft het niet ge daan. Hij zei dat hij de wegen zou herstellen. Hij heeft het niet gedaan", zegt Andy An- guandia Aio, een 33-jarige secretaris in de oostelijke stad Nyankunde. „We heb ben niet veel vertrouwen in hem omdat hij zijn woord niet heeft gehouden, Vijftig kilometer naar het zuidwesten, door een gebied met dichte bossen en een wir war van rivieren, zijn dezelf de geluiden te horen. „Het is rustiger. We kunnen in vrede ons werk doen. Dat is de eni ge verandering", zegt Mandro Butso, een 39-jarige medisch coördinator bij de Emmanuel Missie in Tchabi, een pygmeeëndorp. „Nie mand heeft een salaris, de economie is nog" steeds een puinhoop, de bevolking is zeer arm, Ze kunnen niet eens betalen voor gezond heidszorg." In de grotei-e ste den heeft Kabila sommige ambtenaren betaald, maar in Nyankunde heeft al twee jaar niemand geld gekregen. Net als Tchabi ligt Nyankun de zo'n 1760 kilometer ten oosten van Kinshasa, bij de grens met Uganda. „Hierbui ten worden we vergeten", al dus Ahuka Onalongombe, chirurg van het missiezie kenhuis van Kyankunde. Maar de dokter blijft opti mistisch: „Het is een kwestie van de zaak op poten zetten." Wanhoop In Kinshasa zegt minister van' Informatie Raphael Ghenda "ér t>egrip voor te hebben dat dé Congolezen verandering willen na alle jaren van strijd, eerst voor onafhankelijkheid van Bel gië, later om Mobutu weg te krijgen. „Na 37 jaar wan hoop over onze strijd kan ik begrijpen dat de bevolking nu alles wil. Maar eerlijk is eerlijk, we kunnen alleen doen wat we kunnen doen." Problemen waar de centrale overheid de handen vol aan heeft - militairen die muiten voor soldij in'de havenstad Matadi, de arrestatie van journalisten in Kinshasa en een recente kabinetswijzin- ging - hebben voor de mensen die hier wonen geen beteke nis. Zij hebben hun eigen problemen. Twee maanden geleden hebben militairen die boos waren omdat zij niet betaald werden in de lucht geschoten en winkels ge plunderd. Her en der op het platteland houden zich nog groepen rebellen - Rwande- zen, Congolezen, Ugandezen - schuil. Gewend als zij zijn om aan hun lot te worden overgela ten door de regering van Mo butu, die het te druk had met het uitbuiten van wat toen nog Zaïre heette om zich 'te bekommeren om de bevol king, maken de Congolezen er het beste van. Dat is een kunst die zij in 32 jaar dicta tuur wel onder de knie heb ben gekregen. Openbare scholen zijn weer openge gaan, maar net als vroeger betalen de ouders voor het onderwijs. Ambtenaren krij gen geen salaris, dus houden zij 15 procent van de belas tinginkomsten af voor hun levensonderhoud. „Wat wij willen? Wij willen wat iedereen wil. We willen dat de regering de economie herstelt", zegt Mwa- kamubaya Nasekwa. „Wij willen echte verandering zien." Heel belangrijk voor de plaatselijke economie is ver betering van de holle zand wegen. In de regentijd kost het twaalf uur om de 45 kilo meter naar de grootste stad in de buurt, Bunia, af te leg gen. Dat maakt het moeilijk om de landbouwproducten - pinda's, bonen, rijst, (bak)banaan - naar de markt te brengen. 'Iedereen zal dansen', zegt Mwakamubaya, 'als de weg gemaakt wordt.' AP Een Israëlische vader controleert het gasmasker van zijn doel door Els Kemper Namen van consumenten staan op achthonderd tot duizend plaatsen in de computer, zonder dat die consumenten daar zelf enig idee van hebben. Het gaat om registraties bij ondernemers, in stanties of instellingen. De Consumentenbond ontdekte dat bij een onderzoek naar privacy en beveiliging van persoonlijke gegevens. De bond maakte een inventarisatie van de computerbestanden met persoonlijke gegevens. Dat gebeurde in verband met de komst van de nieuwe Wet Bescherming Persoonsgegevens. Op grond daarvan kan een individu betere afscherming van gegevens eisen. In een artikel in de nieuwe Consumentengids illustreert de bond wat er allemaal mogelijk is als de houders van gegevensbestanden bij elkaar kunnen rondneuzen. Een verzekeringsmaatschappij zou bijvoorbeeld via een bestand van klantenkaarten van supermark ten kunnen nagaan wie veel sterke drank en veel sigaretten koopt. Omdat die klanten gezondheidsrisico'slopen, kunnen ze problemen krijgen met acceptatie voor een verzekering. GPD andere steden uit te voeren. En het is even duidelijk dat een aanval met niet-conventionele wapens tegen de Israëlische be volking onmiddellijk zal wor den gevolgd door een onbarm hartige tegenaanval. Er zijn aanwijzingen dat de Is raëlische regering de toestand minder luchthartig opvat danze in officiële verklaringen laat blijken. Minister Jitschak Mor- dechai van Defensie vergaderde gisteren met de Knessetcom- missie voor Defensie en Buiten landse Zaken. Een van de aan wezigen, Zvi Weinberg van de immigrantenpartij Israël b'Aliya, zei van hem de indruk te hebben gekregen dat Ameri ka al heeft besloten Irak binnen twee weken aan te vallen. „Ik wil geen paniek wekken, maar we moeten beseffen dat de mo gelijkheid bestaat dat Saddam zal herhalen wat hij in de Golf oorlog tegen ons heeft onderno men en we moeten daar klaar voor zijn." De Israëlische afschrikkings macht - zijn kemwapenarse- naal - vormt op dit moment de beste protectie voor de burger bevolking. Als het gaat om de directe bescherming is er verge leken met de toestand in 1991 bar weinig veranderd. Dat vindt tenminste een groep onderzoe kers van de Hebreeuwse Uni versiteit in Jeruzalem. In 1991 kropen de Israëliërs bij een luchtaanval in hermetisch dichtgeplakte kamers, met een gasmasker voor hun gezicht te gen chemische wapens. Tel Aviv werd uiteindelijk alleen getrof fen door conventionele raket ten, zodat de bevolking zich achteraf gelukkig mag prijzen dat niet meer dan twee mensen om het leven zijn gekomen dooi de directe gevolgen van de ex plosies. Gestikt Maar het aantal dodelijke slachtoffers als gevolg van de oorlogsomstandigheden was veel hoger. Een artikel in het tij dschrift Annals of Emergency Medicine noemt wat dat betreft een aantal van 117. In de eerste nacht van de oorlog alleen al stierven 33 mensen aan een hartaanval. Anderen kwamen om het leven omdat ze niet wis ten hoe ze het gasmasker moes ten gebruiken. Er zijn mensen gestikt doordat ze in plaats van het filter aan het masker te monteren de schroefdop lieten zitten. Veel ellende had kunnen worden voorkomen door een be tere voorbereiding op de crisis, menen de Jeruzalemse onder zoekers. Anthrax De verstrekte gasmaskers bie den geen bescherming tegen het soort chemische en biologische strijdmiddelen dat ook via de huid het lichaam kan binnen dringen. Voorbeelden zijn het door Irak in ruime mate gepro duceerde anthrax en ziekten als de pest, tyfus en cholera. De on derzoekers bevelen aan de Isra ëlische bevolking te voorzien van ruimer zittende maskers en lichaamsbedekkende capes. Het Amerikaanse leger heeft besloten zijn hele 1,4 miljoen foto Ad Hakeboom/GPD man sterke strijdmacht in te en ten tegen de gevolgen van een anthrax-aanval. Israël zou er volgens de onderzoekers goed aan doen een eigen inentings campagne voor de burgerbevol king op te zetten, ook al omdat anthrax gemakkelijk door ter roristen het land kan worden binnengebracht. Met andere woorden: Saddam heeft geen raketten nodig. Inenting tegen anthrax-besmetting is overi gens een tijdrovende affaire. Tenslotte is er de gevoelige kwestie van de evacuatie. In 1991 noemde de burgemeester van Tel Aviv burgers die de nacht elders doorbrachten 'de serteurs'. Dr. Elihu Richter van de Hebreeuwse Universiteit wil daar niets van weten. Hij meent dat veel mensen die tijdens de Golfoorlog in Tel Aviv bleven gewoon te oud, te arm of te ziek waren om hun heil elders te zoe ken. „Als de mensen toch weg trekken, waarom zouden we het dan niet goed organiseren?" vraagt hij zich af. GPD zie ook pagina 5 door Hans Hoogendijk Boris Jeltsin heeft nog twee ënhalf jaar voor de boeg als president van Rusland. Maar er woedt een strijd om de opvol ging alsof Jeltsin, die zondag 67 jaar wordt, over een paar maan den met pensioen gaat. De potentiële opvolgers en him helpers proberen elkaar voort durend op het verkeerde been te zetten, hetgeen een verlammen de uitwertóng heeft op de po gingen om 's lands economie eindelijk op gang te krijgen. In sommige Russische kranten is te lezen dat deze dagen in de Zwitserse stad Davos al de kroonprins zal worden gekozen. Ter gelegenheid van het jaar lijkse World Economie Forum is de crème de la crème van het. Russische bedrijfsleven en de politiek naar Zwitserland ge reisd. Ook premier Viktor Tsjer- nomyrdïn maakt er zijn op wachting'. En de grote jongens zouden in de wintersportplaats wel eens kunnen besluiten hun geld op Tsjernomyrdin te zetten. Opvallen dste afwezige in Davos is de andere troonpredendent, Boris Nemtsov. De strijd om de troon van Boris Jeltsin gaat tussen de min of meer radicale hervormers, zoals de vice-premiers Nemtsov ên Tsjoebais, en de voorstanders van een behoudende koers, voorop Tsjernomyrdin. De aan hangers van de laatste zijn aan de winnende hand. De in het machtsspel gepokt en gemazel de Tsjernomyrdin sprokkelt zijn puntjes vlijtig en vaak nauwe lijks opgemerkt bij elkaar. Tsjoebais is bijvoorbeeld mede door toedoen van Tsjernomyr din en diens achterban een roy aal deel van zijn macht kwijt ge raakt. Zakkenvuller Van hem heeft Tsjernomyrdin weinig meer te vrezen. Nu is de 37-jarige Boris Nemtsov aan de beurt. Direct na zijn benoeming, bijna een jaar geleden, werd hij alom als de logische opvolger van Jeltsin afgeschilderd. En hoewel hij geen werkelijke fou ten maakte, fladdert ook hij sinds enige tijd gekortwiekt rond. Zijn aanvallen op het aardgasmonopolie Gazprom konden niet zonder gevolgen blijven. Jeltsin ontnam Nemts ov de supervisie over de voor het land essentiële brandstof- en energiesector. Die kwam bij Tsjernomyrdin terecht. Ook Nemtsovs uithalen naar de schatrijke zakenman Berezo- vski leverden hem een neder laag op. De door Berezovski en vrienden gecontroleerde media hebben <de recentelijk nog als 'wonderjongen uit de provincie' bejubelde Nemtsov laten val len. Deze week hebben zijn tegen standers willen testen of Nemts ov nog voldoende weerstand kan bieden. Ze kozen daarvoor zijn 29-jarige vriend Boris Bre- vnov uit. Direct na zijn benoe ming tot vice-premier nam Nemtsov deze jonge bankier uit Nizni Novgorod mee naar Mos kou en zette hem aan de top van het staatsmonopolie VES, Ver enigde Energie Systemen, de in efficiënte elektriciteitskolos uit communistische dagen. Hij nam de plaats in van de 62-jarige Djakov, een man van Tsjerno myrdin. De premier protesteer de tevergeefs. Brevnov begon een radicale schoonmaak bij het energiebedrijf. Macht Maar hij onderschatte de macht van zijn vijanden. Begin deze week kwamen de eerste aanval len in de kranten en op de tv. Brevnov zou een zakkenvuller zijn, in de duurste hotels loge ren, als enige passagier in een bedrijfsvliegtuig naar de VS zijn gevlogen om zijn Ameri kaanse vrouw en zoontje op te halen enzovoort. Kortom, vol gens de media zou hij in weelde baden, terwijl het energiebe drijf in feite bankroet is. Na deze inleidende beschietin gen volgde de climax snel. De gedegradeerde Djakov riep dinsdagavond de raad van be stuur van VES bijeen. Acht le den kwamen opdraven, zeven stemden voor het ontslag van Brevnov. Gelukkig voor hem verklaarden later de afwezige bestuurders dat ze hem wilden houden. Nemtsov riep gelijk dat Djakovs zet volstrekt illegaal was en dat zijn 'couppoging' niet ongestraft zou blijven. Hij zei dat Tsjernomyrdin volledig achter hem en Brevnov stond. De woordvoerder van de pre mier was veel minder concreet. Hij verklaarde dat de raad van bestuur slechts een aanbeveling had gedaan. Kenners van het machtswereld- je in Moskou menen dat het een lang voorbereide zet van Tsjer nomyrdin was. Een van hen zei in een interview: „Deze zaak zal Groningen moet op zoek naar een nieuwe burge, meester, nu eerste burger Ouwerkerknaar aan, leiding van de uit de hand gelopen rellen ind; Oosterparkwijk zijn biezen pakt. Ouwerkerk reageerds nauwelijks toen hij tijdens de jaarwisseling hoorde dal anarchie regeerde in de Oosterparkwijk en dat de poli. tie met de staart tussen de benen afdroop terwijl rel schoppers burgers uit hun huis joegen. De burgemeester bekende geblunderd te hebben, maai stond er vervolgens op dat de Groninger politiek hen na zijn boetedoening een breed vertrouwen zou geven Hij legde dus bewust de lat hoog. Zo'n eis kan zich tegen je keren. Daar weet bijvoorbeeld staatssecretaris Lin- schoten alles van. Hij stelde in de CTSV-affaire dat hij zou opstappen, als hij het idee had dat er in de Tweed Kamer onvoldoende vertrouwen in zijn functioneren bestond. Toen bleek dat de kritiek niet verstomde, wa; er geen weg meer terug. Hetzelfde gebeurde in Groningen. Slechts een klei® meerderheid in de gemeenteraad gaf Ouwerkerk de ge- vraagde steun. De burgemeester achtte zich op basis hiervan te zwaar beschadigd om nog langer aan te blij. ven; hij diende zijn ontslag in. Die manoeuvre valt op zich te prijzen. Het is bij be stuurlijke affaires van de afgelopen jaren zelden voor. gekomen dat een bestuurder na blunders zijn of haai verantwoordelijkheid neemt en uit eigener beweging opstapt. De woorden die Ouwerkerk na de tumultueuze raads- vergadering in Groningen sprak, geven echter te den: ken. Hij ziet zichzelf als slachtoffer van 'de gezagscrisii waarin de rechtsstaat verkeert door onenigheid tussei ambtenaren en bestuurders'. De bestuurder trekt met andere woorden een par alle met de affaire-Steenhuis. In deze kwestie was sprak van een gezagscrisis omdat de top van het Openbaai Ministerie zijn baas, de minister van Justitie, de we; leek te willen voorschrijven. Ouwerkerk suggereert nu dat het 'gezag' in het alge meen ter discussie staat. In zijn visie durven onderge schikten tegenwoordig onbeschaamd aan de stoelpotei van de bestuurder te knagen. 'Niets is meer heilig vooi het rapaille', hoor je hem denken. De ex-burgemeester slaat de plank behoorlijk mis. Ziji gezag liep door eigen falen een niet meer te herstellei knauw op. Daar heeft een 'algehele gezagscrisis' nieli mee te maken. Dat het gezag van bestuurders in Neder- land ter discussie staat, wordt veroorzaakt door lei dinggevenden die na aantoonbare flaters wat spijt be tuigen en vervolgens overgaan tot de orde van de dag. Zo'ver ging Ouwerkerk niet. Maar in plaats van te er kennen dat een burgemeester, die niet in actie komt al burgers innood zijn, zijn zetel niet verdient, wentelthi zich in zelfbeklag en voelt hij zich de martelaar der be stuurders. Zo duurt de gezagscrisis nog wel een tijdje voort. Bankbiljetten Het Franse, parlement is ak koord gegaan met de instelling van een vrije goudmarkt. Alle biljetten van 5000 francs - de grootste coupure die in omloop is - worden als wettig betaal middel ingetrokken. Het gaat om een totaalbedrag van 330 miljard francs bij een totale hankbiljettencirculatie van 902 miljard francs. De com munisten beschuldigden de regering van diefstal, gezien de ernstige gevolgen voor de minder-g'egoeden. Kostbare bakjes Bij controle aan de grenspost in Wemhout ontdekte de douane dat een Amsterdamse juffrouw, schoenen aan had met. holle hakken. Ze bleken gevuld met vierhonderd gul den. Het geld werd in beslag genomen en de vrouw moest haar reis naar België opschor-i ten. Afscheid Tijdens een bijzondere ge meenteraadsvergadering nam Westkapelle afscheid van bur gemeester jhr. mr AF C de Casembroot, die benoemd is tot commissaris van de konin gin van Zeeland. Veel sprekers richtten het woord tot hem en alle toespraken troffen door hun bijzonder warme toon, „Wij verliezen aan u een man die, zoals we in Westkapelle zeggen, aan ons eigen was en aan wie wij eigen waren." Over de opvolging van Jeltsin, hier tijdens een bezoek aan zijn buiten, is nu al een strijd losgebarsten. foto EPA uitwijzen of Tsjernomyrdin in tussen werkelijk sterk genoeg is om iedereen die hij wil, te ver wijderen." Zij verwachten dat Nemtsov nu alles op alles zal zetten om de steun van Jeltsin te krijgen. Maar het verleden heeft geleerd dat de Kremlinbaas ge niet van het verdeel- en heers- spel, Nemtsov lijkt zich te realiseren dat hij aan de verliezende hand is. Vorige week verklaarde hij in een interview dat de meest waarschijnlijke kandidaten voor de opvolging Tsjernomyr din en de Moskouse burgemees ter Loezkov zijn. De laatste wordt niet moe te herhalen dat hij geen ambities in die richting heeft. En dus zou de communistische leider en oude bekende van Tsjernomyrdin, Zjoeganov, wel eens gelijk kunnen krijgen. Hij zei: „Sinds Tsjoebais en Nemts ov met elkaar overhoop liggen, is er niet veel keus meer. De schaal begint door te slaan in het voordeel van Tsjernomyr din." Zjoeganov zou daar wel mee kunnen leven, maar voor de noodzakelijke hervormingen is zo'n ontwikkeling onverteer baar. GPD Uitgevers W. F. de Pagter Hoofdredacties A. L. Oosthoek M. van Zuilen (adjunct) Centrale redactie Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Redactiefax: (0118) 470102 's avonds op zondag t/m vrijdag: vanaf 19.00 uur in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Fax. (0118)472404 Goes: Voorstad 22 4461 KN Goes Tel. (0113) 273000 Fax. (0113)273010 Terneuzen: Axelsestraat 16 4537 AK Terneuzen Tel. (0115) 694457 Fax. (0115)620951 Axels Nassaustraat 15 4571 BK Axel Tel. (0115) 568000 Fax. (0115) 561415 Hulst: 's Gravenhofplein 4 4561 AJ Hulst Tel. (0114) 373839 Fax. (0114)373840 Zïerikzee: Oude Haven 41 4301 JKZierikzee Tel. (0111) 415380 Fax. (0111)414126 Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur Zierikzee en Hulst: 8.30-17.00 uur Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV Wegener Arcade NV City OnLöne Internet Postbus 18 4380 AA Vlissingen http://www.city.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden: zaterdags tot 14 00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: Tel. (0118) 484000 Fax(0118)470100 Abonnementsprijzen: per kwartaal 95,00; franco per post 125,50; per maand 34,75; per jaar 366,50; franco per post 485,00; bij automatische afschrijving per termijn 1,50 korting; losse nummers maandag t/m vrijdag 1,75, zaterdag 2,50 p.st; (alle bedragen inclusief 6 pet. btw); Postrek.nr.. 3754316 t.n.v, PZC,ab.rek. Vlissingen Advertentietarieven: 184 cent per mm; minimumprijs per advertentie 27,60; ingezonden mededelingen 2,5 x tarief; speciale posities: tarief op aanvraag; voor brieven bureau van dit blad 7,-meer(excl 17,5 pet btw); volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag; (alle advertentieprijzen exclusief 17,5 pet. btw) Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V. Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 2