Crisis OM eist nieuw slachtoffer Arenda bedreigt vaargeul Bath Beatrix Fonds blij met gebaar koningin Furieuze Hillary oppert rechtse haatcampagne 4 WEKEN ll,9 5 Meubelverkoop van de eeuw ^intratuin It BMm m kuu' topambtenaar treedt terug, Kamer lijkt Sorgdrager voorlopig te steunen Drie doden bij brand Harderwijk Goes naar 2030 19,25 en 27 Kucera schakelt Sampras uit VOOR 15,00 JA, Inbreker doodgeschoten in Heeze W 3 In de avond regen Vanuit het noorden toenemende bewol king. In de avond regen. Zwakke tot ma- westen wind. Maxima rond 4 graden. 41e jaargang no. 23 4oensdag 28 januari 1998 ,sse nummers 1,75 w mmw.\ loorCees van der Laan )EN HAAG - De gezags- trisis tussen het Openbaar linisterie en minister Sorgdrager heeft opnieuw jen slachtoffer geëist, topambtenaar A Rook, lirecteur van de directie ilrafrechtelijke handha- heeft zijn functie ter leschikking gesteld. look was evenals topambte- aar Veerman op de hoogte van s |e betaalde nevenfunctie van rocureur-generaal Steenhuis, laar had daarover zij n minister liet ingelicht. Beide topambte- aren gaven namens minister fegdrager het bureau Bakke- list (waar Steenhuis betaald dviseur was) opdracht de be- luuiiijke problemen in Gro togen te onderzoeken. Behalve 'eerman (die vorige week op- ilapte) en Rook, ziet het er naar st de voorzitter van het college procureurs-generaal, Doc tors van Leeuwen, niet zal te- mgkomen. De meerderheid van de Kamer iteunt vooralsnog Sorgdrager in haar pogingen om de gezags- 1 trisis te herstellen. In het debat t ran vandaag zal zij wel moeten uitleggen waarom de ruzie met kt college vanpg's zo is geësca- eerd. WD en PvdA vinden dat ir maatregelen tegen de procu- reiirs-generaal Steenhuis en Docters van Leeuwen op zijn ilaats zijn om duidelijk te ma- I ken dat ambtenaren niet de baas njn over de minister, Beide partij en vinden wel dat zij zich kan vandaag in de Kamer niet ge makkelijk krijgen, is de ver wachting. Sorgdrager stuurde gisteren een overzicht van de gebeurtenissen tussen woensdag 14 januari en vrijdag 23 januari. Daarin wordt bevestigd dat Steenhuis tot donderdagavond 22 april onkundig is gehouden van de conclusies van het rapport Dol man, terwijl dat woensdag avond gereed was. In het rap port werd vastgesteld dat de pg de schijn van belangenverstren geling op zich had geladen. Steenhuis is met zijn dreiging van de kort geding tegen Sorg drager verder gegaan dan tot nu toe bekend was. Hij wilde daar mee 48 uur 'leestijd' afdwingen. De landsadvocaat ontving van de advocaat van Steenhuis een concept-dagvaarding waarin een dwangsom van 1 miljoen gulden van Sorgdrager werd ge- eist als zij hem geen respijt zou geven van 48 uur. Later is de dagvaarding' aan de Staat uitge bracht bij het parket van de pro cureur-generaal; bij de Hoge Raad. De Orde van Advocaten wil dat oud-premier Lubbers gaat be middelen in het conflict tussen epai uj en vuiueii weiuctL2,ij in het debat geen fouten veroorloven. Zij zal het Beatrix vindt dat serenade niet bij programma past AMSTERDAM - Koningin Bea trix vindt een serenade van de bevolking niet in haar feestpro gramma passen. Koninginnedag is bij uitstek ge schikt voor dit soort dingen. Dat liet ze merken tijdens een ont- moeting met journalisten die waren uitgenodigd voor het du concert in het Concertgebouw nS in Amsterdam. Een serenade breng je trouwens aan een jong meisje, zo zei prins Claus. Een mens moet ook niet meer willen doen dan hij of zij aankan, aldus itie vorstin. ANP Pieter van Vollenhoven, prinses Margriet, Willem-Alexander, koningin Beatrix, prins Claus, prins Johan Friso, prins Constantijn en helemaal rechts premier Kok ap- plaudiseren bij binnenkomst van de dirigent in het Koninklijk Concertgebouw in Amsterdam. foto Raymond Rutting/ANP van onze redactie binnenland AMSTERDAM - Koningin Beatrix heeft ter gelegenheid van haar zestigste verjaardag, zaterdag, gisteravond 2000 speciaal uitverkoren Nederlanders ontvangen in het Concertgebouw in Amsterdam. Deze 'vertegenwoordigers van de Ne derlandsesamenleving' werden vergast op het celloconcert in C van Joseph Haydn en het celloconcert in B (opus 104) van Antonin Dvorak. Solist was de wereldberoemde cellist Msistlav Ros- tropovitch. De Rus is al twintig jaar een goede vriend van koningin Beatrix en prins Claus, beiden muziekliefhebbers. Ze zouden het programma samen met de cellist hebben samengesteld. Diens landgenoot Alezander Lazarev diri geerde het Radio Philharmonisch Or kest. D e genodigden was verzocht geen bloe men of cadeaus voor de j arige mee te ne men. De vorstin zag liever dat haar gas ten een gift overmaakten aan het naar haar vernoemde fonds, het Prinses Bea trix Fonds. Het fonds bestrijdt allerlei ziekten die het mensen moeilijk maakt om te bewegen: polio, spasticiteit, mul tiple sclerose, spierziekten, ziekte van Huntingdon en de ziekte van Parkin son. Directeur R. Gerschtanowitz van het fonds was 'zeer verheugd over dit fantastische gebaar'. ANP Advertentie Ridderkerk- Van 14 januari t/m 21 februari wordt bij Meubelboerderij de Reijer, Kievitsweg 124 te Ridderkerk, een spectaculaire meubelverkoop gehouden. Honderden massief eiken en ge loogd grenen kasten, dressoirs, eethoeken, salontafels, klein- meubelen, evenals stoffen en lederen bankstellen, worden ver kocht VOOR DE HALVE PRUS. De meubelen zijn van top kwaliteit en afkomstig van over- produktie van gerenommeerde meubelfabrieken en op ambach telijke manier gemaakt van de beste materialen. Alles wordt met volledige garantie verkocht, gratis thuisgebracht en vakkun dig geplaatst. Reservering voor latere levering is mogelijk.Wie binnenkort dus meubelen nodig heeft, kan nu zijn slag slaan bij: Meubelboerderij de Reijer, Kievitsweg 124, Ridderkerk. (Bolnes) bij Rotterdam. Dagelijks geopend van 10.00-18.00 u. Vrij dags koopavond. 's-Zondags ge sloten. Ruime parkeergelegenht door Harmen van der Werf BATH - Als alles meezit, kan het Vlissingse bergingsbedrijf Van den Akker op z'n vroegst don derdag of vrijdag het bij Bath deels gezonken zandschip Arenda lichten. De bok Taklift 3 wordt daarbij ingezet. De Arenda van Zand- handel Faasse uit Goes is maan dagavond op een zandplaat ge lopen in het Nauw van Bath, aan de kant van het Verdronken Land van Saeftinge. Volgens de politie te water is de oorzaak een navigatiefout. De Arenda lag na het ongeluk onder een hoek van 45 graden op de rand van de zandplaat, even buiten de vaarweg. Alleen het voorschip stak nog boven het water uit. In die positie is dins dag nauwelijks verandering ge komen.. De bergers hebben maatregelen getroffen, onder meer met behulp van de vooran kers, om het schip op die plek te houden en afglijden in de vaar geul te voorkomen. Zolang de Arenda niet is gelicht, blijft dat gevaar aanwezig. „Het is een rot plek", volgens W. Willems dinsdag vanaf ber- gingsvaartuig Onrust van Van den Akker. „Het is er één en al drijfzand. We mogen blij zijn dat wij erin zijn geslaagd één voorstrop onder het schip aan te brengen." Er zijn twee voor- stroppen nodig, waarmee, ver volgens de echte stroppen - ook wel broeken genoemd - onder het schip doorgetrokken kun nen worden. Het wachten is op de Taklift 3, die volgens planning vanda ag' in het Nauw van Bath aankomt. Willems: „En dan moeten wij hem vast zien te maken. Vervol - (Advertentie) Sorgdrager en het OM. De de ken van de orde, mr. J. Huydeco- per, zei dit gisteravond in het NOS-journaal. De Orde maakt zich grote zorgen over de situa tie. Volgens Huydecoper dreigt het justitiële apparaat hierdoor grote schade op te lopen. GPD zie ook pagina 2 Bij een brand in Harderwijk zijn gisteren drie mensen omge komen. Twee daarvan waren jonge brandweerheden van het Harderwijker brandweerkorps. Hun licha- men zijn door de Ermelose brandweer geborgen. Bedrijven die wijken voor woningbouw: een van de plannen die in Goes zijn ontwikkeld voor de komende decennia. De Slowaak Karol Ku cera zorgde gisteren voor een daverende sur prise tijdens de open Au stralische tenniskampi oenschappen. Hij ver sloeg in de kwartfinale de als eerste geplaatste Amerikaan Pete Samp ras in vier sets. OokKor- da plaatste zich voor de halve eindstrijd. feiten en meningen: 2; binnenland: 3; varia: 4; buitenland: 5; financiën en economie: 6; economie: 7; radio en televisie: 9 dossier: 11,12,13,14 en 15; zeeland: 19, 20, 21, 23, 25 en 27 kunst cultuur: 29, 30, 31,32 en 33; sport 34 en 35. gens moeten we het schip nog lossen. Donderdag of vrijdag kunnen we misschien gaan Lich ten, maar dan moet alles, echt meezitten." De 69 meter lange en 1.105 ton metende Arenda van Zandhan- dél .Faasse kwam maandag avond geladen uit de richting Antwerpen. De twee opvaren den die ongedeerd het schip konden verlaten, zijn door de politie te water gehoord. Daar uit is gebleken, aldus woord voerder L. J. Bout, dat een navi gatiefout de oorzaak moet zijn. De Arenda kwam door de stran ding op de zandplaat omhoog. Het achterdek liep vol. Door de waterdruk klapte een deur van de bemanningsruimte naar bin nen open, waarna er geen hou den meer aan was. doorJohn Wanders WASHINGTON -Zonder na men te noemen heeft Hillary Rodham Clinton dinsdag in scherpe bewoordingen uitge haald naar de felste tegenstan ders van haar echtgenoot. Zij verwijt hen het seksschan daal rond de voormalige stagi aire Monica Lewinsky te heb ben verzonnen. Men probeert het resultaat van twee verkie zingsoverwinningen kapot ma ken, zei ze in het veelbekeken ochtendprogramma Today van NBC-televisie. Het Witte Huis kent grote politieke betekenis toe aan het interview op de dag (afgelopen nacht. Nederlandse tijd) dat Clinton zijn 'State of the Union' houdt in het Congres. Hillary onderstreepte dat de Clintons al sinds 1991 ernstige hinder ondervinden van 'een omvangrijke, conservatieve sa menzwering'. 'Wij zijn van de zwaarste misdrijven beschul digd, inclusief moord', zei ze. Dat laatste was een verwijzing naar de dood in 1993 van Clin tons medewerker Vincent Fos ter. Justitieel onderzoek wees uit dat deze zelf een eind aan zijn leven maakte. De theorie dat Clinton hem doodde leeft echter onverstoorbaar voort in extreem-conseivatieve kring. Aanklager Starr die het Le- winsky-schandaal onderzoekt, wordt volgens Hillary gedreven door partijpolitieke motieven. Hij begon vier jaar geleden een onderzoek naar het Whitewa- ter-schandaal dat draait om transacties met onroerend goed door de Clintons. Dat leverde geen bewijs op .GPD pagina 2: padvinder Gore (eenmalig binnen zes maanden) ik wil: (Advertentie) Bergers houden het schip op zijn plaats. foto Willem Mieras Grote palmenshow tot 1 februari. Op vrijdag en zaterdag a.s. Intratuin Dierendagen 1998. Openingstijden: maandag t'm vrijdag KOUDEKERKE Vlissingsestraat (tussen Koudekerke en Vlissingen), Tel. 0118-551623 HET GROENE WARENHUIS n 8.45 tot 17.45. Zaterdag van 8.45 tot 17.00 uur. HEEZE - Een 30-jarige inbreker uit Eindho ven is in de nacht van maandag op dinsdag tij dens een inbraak in een garagebedrijf in Heeze doodgeschoten. De schutter is een 32-jarige Heezenaar, eigenaar van het bedrijf 's Nachts hoorde de Heezenaar in zijn caravan drie mannen zijn terrein opkomen. Toen één van de inbrekers vlak bij de caravan was trapte de garagehouder de deur van zijn caravan open. De deur raakte een inbreker, die daar door ten val kwam. Volgens de garagehouder zag hij toen het pi's- tooi van de inbreker op de grond liggen. Daar mee heeft hij vervolgens geschoten. De 30-ja- rige Eindhovenaar werd daarbij dodelijk getroffen. De twee andere inbrekers konden ontkomen. De Heezenaar is voor nader onder zoek ingesloten. ANP Hydroplanten Decoratieve groene kamerplanten in een zinken emmertje. Dankzij het Hydro- systeem vragen ze weinig verzorging. Keuze uit 5 soorten. 19^5 een proefabonnement van 4 weken voor 15,00 een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische afschrijving a 33,25 per kwartaal met automatische afschrijving 93,50 Naam: Postcode: Stuur deze bon op in een open enveloppe, zonder postzegel, naar: PZC, afdeling abonnementen Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen. Bellen gaat sneller: (0118) 484216 De PZC 'n dijk van een krant HÉT TUINCENTRUM VOOR GR0ENUEFHE8BERS 713214 000002 »iwmrTiw*TTi*Trimin^i^iir*T*°t

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 1