Voetbalthriller eindigt onbeslist Pover HVV toch goed voor krappe zege Ko Dieleman is baas In eige n biljartcentrum Belgen beheersen Corn Boys-loop Afgelastingen amateurvoetbal ter discussie De Leeuw op rozen in strijd om damtitel Terhole verliest fors van koploper: 5-2 )oelpuntenfestijn bij IJzendijke-Steen: 4-4 SAR van start met zege Alan Ball naar Portsmouth Breskens tegen Axel Biljarttitel Jony Sanderse Paul van der Hooft tekent bij Steen Al verslaat HVV Terneuzen BI onderuit Terneuzen Cl naar zege ioor Aector Dooms 0ZENDIJKE - IJzendijke en teen zorgden gisteren voor een loeiend voetbalspektakel. De ij jedstrij din de vierde klasse van ;3 iet zondagvoetbal eindigde op s iet goed bespeelbare veld in IJ- lendijke in een 4-4 gelijkspel, tiaar zelfs een hogere score was Jeukbeeldig geweest. Behalve let spectaculaire scoreverloop iidden de vele afgelastingen in |evierde klasse binnen de krin- ;en van beide clubs tot voldoen- b ie gespreksstof. „Competitie- K iervalsing", zo luidden de gj ommentaren. H jielk geval bewezen IJzendijke li }i Steen dat voetballen onder i; nnterse omstandigheden heel 0 joed kan. Sterker nog: de wed- ii [rijd haalde een uitzonderlijk >f toog cijfer qua amusements- a saarde. Uiteraard waren de 22 Kteurs op het veld daar verant- üoordelijk voor. Ook de grens rechters Jan Pleunis (Steen) en jennie Smit (IJzendijke), speel- leneen belangrijke rol. Jet was overigens een hele klus ioor de toeschouwers, en dus »k voor de spelers, om de te rnes van de twee teams uit el- bar te houden. Na de rust wis- ülde de thuisclub wijselijk van iiirt, zodat de twee ploegen be- ïrte onderscheiden waren. Het nacht IJzendijke ook het nodi ge fortuin, want in de slotfase onverwacht een 2-4 ach- ïrstand weggewerkt. Iteen wist zich na een prima teóart beloond met een treffer Werner Bisschop, die een e torzet van de vrijgelaten Dave iaa Overmeeren van dichtbij Éondde: 0-1. IJzendijke werd iaarna gelijkwaardig aan zijn •genstander en dat resulteerde Been kwartier in de gelijkma- er. Adri van Hanegem belastte ach met een vrije trap buiten zestienmetergebied. De door Aector Doorns IJZENDIJKE - De clubs IJzen dijke en Steen spuiden zondag middag ongezouten kritiek op het afgelasten van vier wed strijden in de vierde klasse van het amateurvoetbal. De be schuldigingen in de bestuurs kamer gingen in de richting van de de thuisspelende clubs. De reactie van de geschorste trainer/coach Cor van de Velde van Steen, liet geen twijfel over bestaan. „Het is je reinste com petitievervalsing", zei. „Als het straks mooi weer wordt, kunnen wij niet spelen. Want de andere clubs moeten dan in halen. En wie zegt dat deze clubs, als het zo uitkomt, el kaar niet gaan helpen..." Cor van de Velde kreeg steun van Johan van Espen, KNVB- bestuurder en onlangs afgetre den als voorzitter van Bres- kens. Sluiskil-Breskens werd gisteren afgelast. Van Espen twijfelde zwaar aan de eerlijk heid van de thuisclub. „Waarom zou er op andere plaatsen niet gespeeld kunnen worden en in IJzendijke, op één van de slechtste velden van Zeeland, wel?" vroeg Van Es pen zich af. IJzendijke-trainer Paul van der Hooft: „Het is puur de macht van de clubs. Zij kunnen doen wat ze willen. Ik wist vóór zondag al dat Sluiskil tegen Breskens niet zou door gaan. Sluiskil miste een aantal spelers. Het kwam dus goed uit om de wedstrij d af te gelasten. Hanegem scoort langs de uitgelopen Steen-doelman voor IJzendijke. bewees zijn waarde door de bal fraai over de Steen- muur in de bovenhoek te plaat sen: 1-1. De honderd toeschouwers wa ren opgewarmd, maar daar zou het niet bij blijven. Afgaande op het doelsaldo van beide clubs - 37-34 voor IJzendijke en 31-30 voor Steen - waren de verwach tingen in dat opzicht ook hoog gespannen. De verdedigingen behoren tot het zwakste deel van de twee ploegen, terwijl aanvallend in beide kampen genoeg kwaliteit schuilt. De zwakke plekken kwamen gisteren in het spran kelende duel meer en meer aan de oppervlakte en dus konden meer doelpunten niet uitblij ven. Zo gaf de thuisclub, die en kele vaste waarden miste, teveel ruimte aan de flanken weg en daarvan werd handig geprofi teerd door Steen. Bij het tweede doelpunt had Ab- delhafid Chair zo maar een vrij veld voor zich. De voorzet van de middenvelder, die alle tijd kreeg voor zijn actie, werd door Marco Ottjes simpel ingetikt: 1- 2. Vijf minuten later kapte Ot tjes zich wij. De droge knal van de uitblinkende middenvelder verraste IJzendijke-doelman Chris Cornelis: 1-3. „Verdedigend gaven we te ge makkelijk doelpunten weg", zei IJzendijke-trainer Paul van der Hooft later. De ploeg van inte rim-coach Jo van Remortel (hij verving de geschorste Cor van de Velde) leek op rozen te zitten, maar de Steen-verdediging maakte ook de nodige fouten. Het tweede doelpunt van Van Hanegem was daarvan een goed voorbeeld. Vormgever Frank Neve zette met een steekballetje de hele Steen-verdediging voor schut. 'reugde over misstap van Patrijzen in Hulst-kamp ioor Peter van Kouteren 3ULST - Voorzitter Gerard van de worde glom van oor tot oor en riep met lemverheffing tegen iedereen die het Haarwilde horen: „Patrijzen heeft ver ken." Het bericht verspreidde zich ra- sudsnel. Het was mooi meegenomen iade zeer matige wedstrijd van HW slf. De Hulstenaars kwamen tegen In- ïmos dankzij een treffer van Dennis Sietjens (benutte strafschop) met de bkken over de sloot: 1-0. Set voetbal was volgens trainer Ko toutjesdijk zeker niet slecht, maar af gezet tegen de goede prestaties gedu rende de winterstop een tikje onder maats. „We hebben niet veel kansen afgedwongen", bekende Stoutjesdijk. „Internos is natuurlijk wel een goede ploeg. We hebben geprobeerd te voet ballen, maar werden heel kort gedekt. Ik was een beetje bang voor onder schatting, maar de inzet was goed." Eigenlijk maalde kort na afloop nie mand om het povere optreden, ook al omdat Terneuzen zich met een 1-0 ne derlaag had laten afschepen door één van de zwakste broertjes van deze klas se: Unitas'30. Met nog zevep wedstrijden voor de boeg wordt Terneuzen dan ook niet meer gezien als een belager in de race om het kampioenschap. HW'24 houdt veel meer rekening met ploegen als Vir tus en vooral Middelburg. Virtus is een heel stugge ploeg", verzekerde trai ner Ko Stoutjesdijk. „Maar Middel burg wordt, denk ik, onze grootste con current." Imponerend HW'24 overwinterde met imponeren de resultaten. De vierdeklassers FC Bergen (8-2), Meto (12-2) en Hontenis- se (6-0) werden met speels gemak opzij gezet, maar in de eerste de beste serieu ze krachtmeting stokte het Hulster aanvalsritme. HW'24 stond welis waar geen kansen toe, maar creëerde zichzelf ook nauwelijks uitgespeelde kansen. De misser van de opvallend ijverige spits Harm Rietjens (hij schoot van een meter of zeven onbeheerst over) in de eerste helft werd hem vergeven, omdat zijn broer Dennis in het slotkwartier een strafschop verzilverde. Stoutjes dijk: „Harm is overigens wel weer veel beter bezig. Hij werkte hard en dat is wel eens anders geweest." Dennis Rietjens opereerde rechts op het middenveld, vóór een drie man bor Jan Roovers ÏULST - Ko Dieleman van de iljartvereniging De Smickel is bhet eigen clublokaal kampi- *n hoofdklasse libre van het strict Zeeuwsch-Vlaanderen [Worden. Na een sterke start &eeg het toernooi na een lichte «ugval van de latere kampioen »g een onverwacht spannend lot. Daarin bleef Dieleman - shter de zenuwen èn zijn te enstander Rob Claerhoudt de j laas: 180-105 in 21 beurten. bas in eigen huis dus voor de juister lokaalhouder van het nljart Centrum Hulst, waar de Steniging De Smickel deze ti- Istrijd slechts met moeite van grond kreeg. Want... libre is Kt meer zo populair, sinds de 'komst van het driebanden. I oden waarom in eerste instan- b tie slechts vier deelnemers in schreven voor dit kampioen schap. „Veel meer smaken telt het district in deze libreklasse niet", wist voorzitter Cor Dir- ven, die zich gelukkig toonde met het besluit van Rob Claer houdt en Ko Dieleman. om als nog deel te nemen en zodoende het toernooi te redden. Voor Dieleman bleef de belo ning niet uit. Niet alleen werd hij kampioen, met zijn moyenne van 7.82 werkte hij ook de drei gende degradatie weg. Voor de toernooizege hoefde de Hulster kastelein overigens niet al te diep voor te gaan. Want wat de rest van het zeskoppig'e ge zelschap het zien was - op dit ni veau -voornamelijk onder maats. Dat bleek wel uit de eindmoyennes, waaraan niet minder dan vier spelers een hele (Joke Breur en Rob Claerhoudt) Toernooi winnaar Ko Dieleman in actie tijdens de finale tegen George Mahu. foto Peter Nicolai of halve degradatie (Ronnie de Waal en George Mahu) over hielden. In de eindstrijd waren de echt goede partijen dan ook op de vingers van één hand te tellen: die van George Mahu in de eer ste ronde en de slotpartijKo Di eleman in de tweede rondgang en de finale, Eddy Aerts in ronde drie en vier. Door alle ontwikke lingen zijn er nog vier hoofd klassers over en staat deze eind strijd volgend seizoen op de tocht. hor Wim de Vos IAS VAN GENT - De Belgische "«macht in de Corn Boys- t0P, zaterdag in Sas van Gent "louden, was groot. Zo zelfs bIFons Warrens, die de laatste Kken uitstekend in vorm is, Kn kans had. De loper uit Hoosterzande ging wel met de Ne groep mee, maar bleek te gen de grote Belgische afvaardi ging niet opgewassen. De overwinning ging naar Brian Roelandt uit Dendermonde. Bij de vrouwen was de plaatselijke Trees Venneersch de snelste. Niet minder dan 85 deelnemers gingen er in de Corn Boys-loop van start op de wedstrijd over elf kilometer, die onderdeel uit maakt van het Runnerscriteri um. Kort na de start kwam er een groepje van vijf man aan de leiding. Naast Fons Warrens en Brian Roelandt maakten ook de Belgen Mare de Wulf, Rudie Wullems en Ivan Bekaert daar deel van uit. Naarmate de kilometers onder de voeten door gingen, dunde het groepje rond Sas van Gent steeds verder uit. Warrens haakte als eerste af, daarna volgden Bekaert, Wullems en De Wulf. Brian Roelandt bleef al leen over en liep onbedreigd naar de winst. Twintig seconden later werd De Wulf tweede. Trees Vermeersch was de snelste bij de vrouwen. De loopster uit Sas van Gent had bij de aan komst een voordelige marge van exact zes minuten ten opzichte van Petra Rasenberg. Tanneke Heerenthals eindigde als derde. Op de 7500 meter ging de zege bij de mannen naar de Belg Freddy van Landeghem, bij de vrouwen won zijn landgenote Carine van Hulle. De vijf kilo meter werd bij de mannen ge wonnen door Henk Bracke uit Clinge. Katja Bernaerdt was snelste bij de vrouwen. Zware blessure Anita Wachter CORTINA D'AMPEZZO - De loopbaan van skister Anita Wachter is vrijwel zeker voorbij. De Oostenrijkse scheurde zaterdag in de Super G van Cortina d'Ampezzo de banden van haar rech terknie. Wachter zou na de Olympische Spelen in Nagano afscheid nemen van de skisport. Haar blessure heeft dat af scheid versneld. Ze is met zekerheid niet op tijd her steld om deel te nemen aan de Winterspelen. DPA Van Hanegem reageerde gepast, maar de uitgelopen doelman Stijn Meersman leek het onheil te klaren. De doelman miste echter, waarna de spits voor een leeg doel kon afronden: 2-3. Het kwam de wedstrijd ten goe de, maar vlak voor rust sloeg Steen opnieuw toe. Chair, straf te een opeenstapeling van blun ders in IJzendijke-verdediging af: 2-4. Hautain In de tweede helft leek Steen de wedstrijd aardig onder controle te hebben. In de minste fase van de wedstrijd hoefde het voor Steen niet zo nodig meer, IJzen dijke streed meer tegen zichzelf dan tegen de tegenstander. Een hautain Steen straalde zeker heid uit, maar de ploeg vergiste zich lelijk in de veerkracht van Ijzendijke. „Eerlijk gezegd ge loofde ik al niet meer in een ge- lij kspel"zei Paul van der Hooft. In het Steen-kamp werd latei- naar dat ene cruciale moment verwezen om het duel definitief te beslissen. Wouter de Neijs brak aan de rechterkant door. De middenvelder stond oog in oog met doelman Cornelis, maar besloot de bal opzij te leggen naar de vrijstaande Chair. De middenvelder, die eerder al een buitenspeldoelpunt zag afge keurd, stond ook nu weer bui tenspel. Steen was nauwelijks bekomen van de misser toen IJzendijke toesloeg in de slotfase via inval ler Jelle de Wilde, die met een klimmend schot de verbouwe reerde Meersman kansloos het: 3-4. Drie minuten later stoomde Michel de Ruijsscher door. De aanvaller legde al het venijn in zijn schot: 4-4. Dezelfde speler had zich even later onsterfelijk kunnen maken. Zijn inzet hob belde langs de verkeerde kant van de paal. sterke achterhoede, die werd geassis teerd door de onopvallend en juist daarom sterk spelende verdedigende middenvelder Ralf Zegers. De Hulster équipe gaf geen enkele kans weg, maar werd in de slotfase na de treffer van Dennis Rietjens ver teruggedrongen. Stoutjesdijk: „Toen overheerste heel even de angst om het toch nog weg te geven. Maar ik kon in die fase wel mer ken dat het conditioneel goed zit." HVV'24-Internos 1-0 (0-0). 75. D. Rietjens 1-0 (strafschop). Geel: Withagen (HW'24), Heeren, Suijkerbuijk en Alonso (Internos). Scheidsrechter: C. van der Linden (Wemel- dinge). Aantal toeschouwers: 200. PORTSMOUTH - Alan Ball keert als trainer terug bij de En gelse voetbalclub Portsmouth, die onderaan staat in de eerste divisie. Rockgitarist Brian Howe, die onderhandelt over een overna me van de vereniging, maakte die benoeming zaterdag be kend. Alan Ball, die in 1966 met het Engelse elftal de wereldtitel veroverde, nam in de zomer van 1996 ontslag als trainer van Manchester City. Daarna ver dween hij uit de voetballerij. RTR BRESKENS - Op sportpark Baersande wordt morgen (dins dag) de vorige week afgelaste oefenwedstrijd Breskens-Axel alsnog gespeeld. De aftrap vindt plaats om half acht. VLISSINGEN - In de landelijke tafeltenniscompetitie kun nen de Zeeuwse mannenteams terugblikken op een goede sei zoensopening. 't Zand 2 leed in de tweede divisie het kleinst mogelijke verlies tegen Pecos 2 (4-6). In de derde divisie ver sloeg SAR '72/'t Laantje Pecos 4 (6-4). SAR '72/'t Laantje deed goede zaken door met 6-4 van Pecos 4, degradant uit de tweede divisie, te winnen. Wim 't Hooft had het grootste aan deel in de overwinning door ongeslagen te blijven. Johan 't Hooft won tweemaal. Geheel tegen de gewoonte in moest Dennis Verdurmen - normaliter tweede man bij SAR - alle drie zijn tegenstanders feliciteren. In de landelijke meisjes klasse kwam SAR nog niet in actie. Bij de jongens speelde het Hulster Reynaert gelijk tegen ATV/Viveen uit Arkel. TERNEUZEN - Biljarter Jony Sanderse heeft zich. dankzij een overwinning in de tweede klasse libre, geplaatst voor het kampioenengala van de BFTS (Biljart Federatie Terneuzen Stad). De speler van KOT behaalde de meeste punten en won met het hoogste moyenne: 3,39. Sanderse schreef ook de kort ste partij (zestien beurten voor de tachtig caramboles) op zijn naam. Robert van Tiel van BW noteerde de hoogste seiie met 28 caramboles. In februari worden bij de BFTS de finales in het driebanden en triathlon gespeeld. TERNEUZEN - De eerste selectie van de voetbalvereniging IJzendijke wordt ook het komende seizoen getraind door Paul van der Hooft. De Terneuzense trainer, die momenteel aan zijn tweede jaar bij de zondag vierde kiasser bezig, tekende dit weekeinde voor één jaar bijDat deed ook Jean-Pierre Hu- bregsen bij Biervliet. De oud-speler van Hoek en Sluiskil is ook in het nieuwe seizoen nog werkzaam als trainer van de zondag zesde kiasser. SINT JANSTEEN - De A-junioren van Terneuzen kwamen zaterdag opnieuw niet in actie. De landelijke derde divisie valt onder het district West IV, dat in zijn totaliteit werd afge last. In de hoofdklasse van het district Zuid 1 had Steen Al betrekkelijk weinig moeite om de derby tegen HW'24 in zijn voordeel te beslechten. In Hulst werd het na een 0-1 ruststand uiteindelijk 0-3. Doelpuntenmakers waren Casper Oremus, Laurens van de Remortele en Perry Sturms. AZVV Al moest in dezelfde klasse een pas op de plaats maken door een 3-2 ne derlaag in de uitwedstrijd tegen Walcheren Al TERNEUZEN - De B-junioren van Terneuzen hadden in de derde divisie weinig in te brengen in de uitwedstrijd tegen TSC B1In Oosterhout verloor de ploeg van trainer Cor Pijpe- link na een 1-0 ruststand met 4-1. Het duel werd kort na rust beslist toen TSC van 1-0 naar 3-0 wegliep. Juliën Mos scoorde daarna nog wel tegen, maar uit een strafschop werd het ver volgens 4-1. In de hoofklasse verloor Terneuzense Boys BI met dezelfde eindcijfers van BSC BI (uit), In dat duel werd het eerst 4-0, vooraleer Hussein Kara tegen kon scoren. TERNEUZEN - Terneuzen Cl sloeg in de hoofdklasse voor C- junioren een goede slag door thuis met 4-3 van SAB 1 te win nen. In dat duel, waarin beide ploegen om en om scoorden, was de ruststand 2-1. In dezelfde klasse was Terneuzense Boys Cl goed voor een 2-0 zege in het duel met hekkensluiter Middelburg Cl. Na een scherpe opening ont stond in het middenspel een zo genaamde Partie Bonnard. In dat gecompliceerde speltype toonde Kasse zich iets behendi ger dan zijn Vlissingse oppo nent. In tijdnood maakte Schunselaar een grove fout, maar zijn positie was toch al zeer dubieus. Cees Rijk deelt na zaterdag de vierde plaats met Peter Schun selaar. De Lewedorper sloeg in een klassieke partij combinatief toe tegen Ko Louwerse. Erwin Hamers zou met een overwin ning op Kees de Jonge eveneens vierde gestaan hebben, maar in zware tijdnood gooide hij zijn eigen glazen in en moest met re mise genoegen nemen. In de promotieklasse is Jan Sin- ke na een gelijkspel tegen Izak op 't Hof de koploper, maar Wim Koppejan, die een punt achter stand heeft, moet nog een partij inhalen tegen Jan van Beeck. Beste papieren Arie den Hollander, die in de eerste klasse linea recta op de ti tel leek af te stevenen, verloor verrassend van Ludwig Wilson. Daardoor kon Jan-Willem van der Hart, die remise speelde te gen Jo Houmes en eerder een in- haalpartij won van Mare Bron- ke, op gelijke hoogte komen. In het juniorenkampioenschap zijn de beste papieren voorlopig voor de Tholenaar Rien Scha kel, die in de tweede ronde te sterk was voor zijn clubgenoot Mark Schot. door Daaf Kasse 's-GRAVENPOLDER - Johnny de Leeuw zit op rozen in het Zeeuws damkampioenschap. De regerende kampioen kwam in verband met deelname aan de halve finale van het NK zater dag niet in actie, maar zijn enige concurrent Arjo Kousemaker kwam tegen de laag geklasseer de Frans Blaas niet verder dan een matige puntendeling. De Leeuw bezet nu de eerste plaats met een punt voorsprong op Ar jo Kousemaker en de inhaalpar- tij tegen Aart Walraven nog voor de boeg. Frans Blaas zorgde zaterdag na zijn verrassende overwinning op Daaf Kasse in de achtste ron de opnieuw voor een stunt in dit kampioenschap. Lang zag het daar overigens niet naar uit. Na een opening met veel ruilen kreeg Kousemaker in het mid denspel greep op de stelling van zijn tegenstander. Hij nam een sterke voorpost in en kon even later ten koste van een schijf doorbreken naar de damlijn. In tijdnood vergaloppeerde hij zich echter, waarna Blaas kon afwikkelen naar een remise eindspel. Goede zaken Daaf Kasse deed goede zaken in de strijd om de derde plaats. Hij vesloeg Peter Schunselaar, die bij het ingaan van de negende ronde nog een puntje voor sprong had op de Middelburger. van onze sportredactie TERNEUZEN - De Zeeuws- Vlaamse voetbalclubs Terhole en Schoondijke gingen gisteren in de zesde klasse van het ama teurvoetbal fors onderuit. Ter hole verlooy in de slotfase met 2- 5 van koploper Noormannen, Schoondijke kon niets uitrich ten tegen Lewedorpse Boys: 1-3. De overige wedstrijden werden afgelast. Terhole-Noormannen 2-5: Tien minuten voor tijd stond het sco rebord nog op 2-2. Het noodlot sloeg toen toe bij de thuisclub. Persoonlijke fouten werden ge nadeloos afgestraft door Noor mannen. Twee doelpunten van Jacky Minderhoud en een tref fer van Ramon de Witte bezegel den het lot van Terhole: 2-5. De Witte had voor de rust al een .1-0 achterstand (doelpunt van Piet de Visser) omgebogen tot een 1- 2 voorprong. In de tweede helft kwamen de Zeeuws-Vlamingen nog wel langszij via een treffer van Dennis Jonkheim, maar daarna ging het mis. Schoondijke-Lewedorpse Boys 1-3: Een mat spelende thuisclub kwam tekort tegen een agressief spelend Lewedorpse Boys, dat bij de rust verdiend een 0-2 voorsprong nam door treffers van Edwin Caljouw en Marcel Rooze. In de tweede helft was bij de derde treffer van Simon Smits de wedstrijd gespeeld. In de slotfase bepaalde Guido Reijnhard de eindstand op 1 -3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 33