Rob Post maakt het verschil Zaalhockeyers houden moed Ghedina profiteert van absentie Maier Basketballers BCV deklasseren Barons Zeven Flakkeese voetbalverenigingen wisselen van trainer 1fC Vlissingen benut kansen beter dan RCS: 3-1 De Nijs wordt trainer van DFS Sturm favoriet voor zege in libretoernooi HVV wint met minimaal verschil Knappe prestatie De Kreek Succes voor Zeeuwse schaatsers Ster van Walcheren verplaatst Ellen Westdorp neemt de leiding Derde plaats biljarter Ko Franse tor Gerard Borgman GISSINGEN - De lofzang [lonk uit de hoek van de tegen- tijiauder. „Als wij een spits als job Post hadden, stonden we !(ker een aantal plaatsen ho- rer."Kees Westerweele, de sier- i' 5jke aanvoerder van RCS, kon je 3-1 nederlaag bij Vlissingen paar niet accepteren. Twee in- s jedngen van Post sloegen RCS b het heuse degradatietreffen if ïnock-out. Vlissingen ver- schafte zich weer wat lucht. En jjCS? Dat blijft een koninkrijk Iflor een spits. Negentig' minuten in de kelder tan de derde klasse A legden het tarschil tussen de buren Vlis- jngen en RCS ondubbelzining optafel. Tegenover de lovens- jaardige jeugdige onbevan genheid van RCS, staat het ge- 'even dat er in de rijen van VC llissingen meer routine huist. jn zoals zo vaak in een gevecht om lijfsbehoud, won ook giste ren de ervaring van de jeugdige lanvalsdrift. De broedermoord kende twee coorslaggevende factoren. Eén: VLISSINGEN - Marcel de Nijs gaat aan het einde van het seizoen weg bij zondag-vierdeklasser Hansweertse Boys en wordt trainer van DFS. De trainer-speler vindt het na vier seizoenen wel letjes bij de Zuid-Beve- landse formatie. Twee maal promoveerde hij met Hansweertse Boys. De Nijs vindt hij het tijd voor een nieuwe uitdaging. Ondanks enkele aanbie dingenvan andere clubs is zijnkeuzehierbij gevallen op de zaterdag-vierde klasser uit Burgh-Haam- stede. De Nijs zal bij DFS André Wurth opvolgen. Waar hij volgend seizoen aan het roer staat, is nog niet bé kend. de vele overtredingen die Vlis singen nodig had om RCS af te stoppen. Treffend voor het over wicht van de Souburgers. „Maar vooral een teken van slimheid aan onze kant. RCS komt mentaal routine tekort", stelde Huib Meerman, de als li bero fungerende trainer van Vlissingen. En factor twee: het rendement. Waar RCS de betere kansen creëerde, daar etaleerde Vlissingen meer daadkracht in de afronding. Met Rob Post als achttien-karaats scherpschut ter. Drie keer nam de lange aan valler het doel vanRCS in z'n vi zier, twee keer was het kassa. Feitelijk besliste Post het zes- puntenduel in z'n eentje. Blessure De verering van de centrum spits was gistermiddag, terecht, maar wat als Post onverhoopt tegen een blessure of schorsing aanloopt? Abdoe Ben Khedda vergaarde net als Post reeds vijf competitietreffers, maar de met een blessure kwakkelende bal virtuoos lijkt eerder geboren voor het behagen van de echte voetballiefhebbers dan voor het scoren van doelpunten. Ben Khedda is niet de enige hoogbegaafde technicus van Vlissingen. Met name ITassan Acheklaf en Renato Dijkstra zijn eveneens balverliefde voet ballers. Bovendien hebben ook de overige aanvallend ingestel de Vlissingers van gisteren, Jac ques Blijlevens en Ronald Jon- gelings, de bal liever in de voeten dan dat ze voor diepte zorgen. „We hebben te veel de zelfde voetballers", verzuchtte Meerman. „Het is het bekende liedje. We missen loopvermo gen. Rob Post is ons aanspeel punt, daar omheen moeten we via combinaties gevaarlijk wor den. Deze overwinning zorgt in elk geval weer voor rust en zelf vertrouwen." Optater De speler-aanvoerder-trainer van Vlissingen had doelman John Jasperse en Pascal Caumartin buiten de ploeg ge laten. „Disciplinair geschorst, omdat ze zich onlangs tegen Walcheren hadden misdragen tegen de scheidsrechter. Maar volgende week zijn ze er weer bij", stelde Meerman, die in z'n t streven naar een smetteloos ge dragend VC Vlissingen ander door Joop Schuit WISSENKERKE - Na de tweede ronde van het libre toernooi Grote Prijs Regio- bank gehouden te Wissen- kerke heeft Gillis Stunn uit Serooskerke zich wederom gemeld als favoriet voor de eindzege in de A-groep. Sturm heeft het toernooi in voorgaande jaren al vijf keer gewonnen. Deze keer zal hij echter sterke libristen als Jo Goris en Hennie van dei- Steen, beiden uit Vlissingen, alsmede Paul Tissink uit We- meldinge van zich af moeten zien te schudden. Andere fi nalisten, zeker niet kansloos, zijn de Wissenkerkenaren Jan Bije, Christian Weriang en Peter Minnaard. Sjaak Wattel uit Oostkapelle maakt het achttal compleet. In de B-groep hebben zich geplaatst voor de finale Da vid Jongepier uit Domburg, Kees Vermeule uit Zierikzee, David Scherp uit Kortgene, Jan Breedijke en Peter Keu- lemans, beiden uit Seroos kerke, Jan Wondergem, Stof fel Brouwer en Kees de Visser, allen uit Oostkapelle. De kwartfinales van De Gro te Prijs Regiobank worden gespeeld op woensdag om 19.30 uur. Vrijdagavond 19.30 uur wordt in beide groepen gespeeld voor de vijfde tot en met de achtste plaats. De finales worden za terdag gespeeld; de B-groep om 12.00 uur en de A-groep om 14.00 uur. Zaterdag zal de prijsuitrei king worden verricht door burgemeester Everaers, om 16.30 uur voor de B-groep en om 17.45 uur voor de A- groep. Het toernooi wordt af gesloten met een feestavond voor alle deelnemers en ge nodigden. van onze sportredactie KITZBUHEL - „Keine Feier ohne Maier." De Oostenrijkse skiërs stonden dit weekeinde niet in de schijnwerpers maar in beschaduw. En dat nog wel tij dens de prestigieuze Hahne- kammrennen in Kitzbühel, Oostenrijk. Bij afwezigheid van Hermann Maier, dit skiseizoen lijstaanvoerder van de wereld- bekerklassementen, werd za terdag verrassend Kristian Ghedina tot skikoning van de Streif-piste gekroond. He Oostenrijkse toeschouwers, 40:000 in getal, en de skiërs za gen voor het eerst een Italiaan èet rneest aansprekende ski- nummer in eigen land winnen. Ghedina boekte zijn belangrijk ste overwinningen vorig jaar, ben hij samen met de Fransman Hue Alphand de pistes beheers te. Dit seizoen won hij alleen in Beaver Creek. In Kitzbühel eindigde de Zwit ser Dicker Cuche, die vrijdag de sprintafdaling had gewonnen, als tweede in 2.05,63. De toe schouwers zagen de eerste Oos tenrijker, Josef Strobl, op de uerde plaats (2.05,85) eindigen. Hp de slalom hadden de Oosten- Jaimy Bloppoel (links) aan de bal namens VC Vlissingen. Rechts RCS-aanvaller Martin Janse. maal een optater incasseerde: Renato Dijkstra kreeg in bles suretijd rood, na mekkeren te gen de arbiter. Ach, wie had geen zorgen, giste ren op het sportpark aan de Iris laan? In de kleedruitmte van RCS hing natuurlijk een graf stemming. Wéér verloren. „En wéér terwijl we voetballend veel beter zijn", mijmerde Kees Wes terweele, de captain van RCS. Het probleem van z'n ploeg is bekend: na de aftocht van Onno Doeland richting Kloetinge, ontbeert RCS een spits, iemand die er jaarijks even lachend twintig inlegt. Uigespeelde mogelijkheden waren schaars, Vlissingen was veel slagvaardiger, maar RCS zette de vijandelijke veste vaker onder druk. Jerom Riverola, Martin Janse en Frank van de Male zijn rappe aanvallers, en achter hen manifesteerde Men- galfio Read zich als een begena digd pingelaar. Niels Tournoy (kopbal naast) en Martin Janse (bal niet goed geraakt) kregen levensgrote kansen, maar hun onmachtige afronden was sympthomatisch voor RCS. Dat, zo wilden de verhalen, ge kozen heeft voor een defensieve Libero Westerweele (31) ont kracht het vermoeden dat RCS voor saai resultaatvoetbal heeft gekozen. „Je hebt vandaag kun nen zien dat we blijven aanval len. RCS en verdedigend spelen, dat past gewoon niet bij elkaar. We hebben alleen afgesproken dat ik er wat meer achter de laatste lijn speel en dat we ons bij balverlies wat verder terug laten zakken." Het lijkt niet meteen de deur naar een zorgeloze toekomst, weet ook Westerweele. „Maar ik wil absoluut niet aan degrada tie denken. Je kunt niet een heel seizoen weggecounterd worden. Dat houdt een keer op. En bo vendien tonen we zelf al veel meer aanvallende durf.." foto Ruben Oreel Traier Gérard de Nooijer, die momenteel met Sparta in Span je verblijft, hevelde drie A-juni oren over naar de hoofdmacht: Mubarik Abdi-Ali (nog licht ge blesseerd), Mengalfio Read en Richard Murringen. „Scorende spelers", weet Westerweele. Tie ners als redders van RCS? Voor lopig staat de club uit Souburg voorlaatste. Vlissingen-RCS 3-1 (1-1). G.Rob Post 1-0, 20.Thomas Ragut 1-1, SO.Rob Post 2-1, 90.Stefan Bouarhis 3-1. Scheidsrechter: Quinten. Gele kaart: Keim, Bootsgezel (Vlissm- gen), Verbeek', Van de Male (RCS). Rode kaart (2x geel): Dijkstra (Vlis singen). Aantal toeschouwers: 400. rijkers meer succes. Thomas Stangassinger eiste de zege voor zich op (1.44,27), voor zijn land genoot Thomas Sykora (1.44,35). De Noor Ole Christian Furuseth volgde als derde (1.44,42). Alberto Tomba viel uit in de eerste manche en miste zo een kans op zijn 50e WB-zege. De Noor Kjetil-Andre Aamodt won het combinatieklassement, opgemaakt over beide skinum mers. Katja Seizinger, Renate Götschl en Isolde Kostner namen zater dag in het Italiaanse Cortina d'Ampezzo in de Super G revan che op hun desastreuze race de dag ervoor. In de Super G op vrijdag vlogen zij tussen het 25e en 26e poortje uit de bocht. Een dag later bleven ze in koers en bereikten het podium. Seizinger won, voor Götschl en Kostner. Seizinger deed in Cortina ook zondag van zich spreken. Op de reuzenslalom moest de Duitse haar landgenote Martina Ertl echter ruimschoots voor laten gaan. De 24-jarige Ertl was de snelste in 2.37,45, haar tweede zege dit seizoen. De Fran?aise Sophie Lefranc-Duvillard pak te de derde plaats (2,39,47). RTR/AFP/DPA door Rudy Boogert VLISSINGEN - De zaalhockey ers van Vlissingen hebben dit weekeinde flinke nederlagen moeten slikken in de tweede klasse. Zeelands enige zaalhoc- keyploeg speelde vier wedstrij den en verloor ze allemaal ruim. Desondanks houden de Vlissin gers er de moed in en aanvoerder Pieter Ventevogel ziet zelfs een opgaande lijn in de prestaties. „In de zes voorgaande wedstrij den maakten we in totaal vijf doelpunten en nu maken we evenveel doelpunten in twee wedstrijden en niet tegen de minste ploegen", aldus de aan voerder. „Vlissingen speelt op het veld in de vierde klasse en is landelijk de enige vierdeklasser die zaalhockey speelt. Daarom treffen we ploegen die op het veld in de eerste- en tweede klasse spelen." Verklaring Zaterdag stuitten de Vlissingers op twee eersteklassers. Hoco uit Oisterwijk was met 10-0 veel te sterk en ook Uden was met 12-1 oppermachtig. Ventevogel had wel een verklaring voor de dub bele cijfers:,.Zaalhockey is een zware discipline, zowel tech nisch als conditioneel. We had den zaterdag echter geen wis sels en dat brak ons op." Een dag later kende Vlissingen een - voor hun doen - topdag. Gohie werd zeer goed in be dwang gehouden (8-3 neder- Vlissingen-speler Joshua Tange (voorgrond) in duel met een speler van Uden foto Ruben Oreel laag) en ook tegen Uden speelde de Walcherse ploeg verdienste lijk, ondank het verlies van 10- 2. Vlissingen staat in de compe titie stijf onderaan. Ventevogel'. stikke gezellig in de ploeg." „Dat hadden we vooraf ingecal- Scores Vlissingen: Duurtsema, culeerd. We spelen nog steeds Tange, Ventevogel, hammers, met veel plezier en het is hart- Stenvert en Mulder. door Micha Posthumus VLISSINGEN - De basketballers van Vertraco/Vlissingen zijn nog altijd in de race om de bovenste plaatsen. Doordat de eerste vijf teams dicht bij elkaar staan kon het Vlissingse team het zich niet permitte ren een steekje te laten vallen tegen Ba rons. Dat deed de ploeg van coach Tom Jo- ziasse dan ook niet. Met een felle verdediging werd het laag geklasseerde Barons opgerold met 94-42. De thuisploeg zat meteen goed in de wed- strij d en nam onder meer via Eelco Franke een 14-1 voorsprong in de achtste minuut. Door de verdedigende druk nog verder op te voeren werd de voorsprong vergroot naar 47-20 bij de rust. Na de hervatting bleef Vlissingen de la kens uitdelen. Pirn van Eikeren zette het vizier op scherp en zorgde voor de nodige scores. Hoewel het spel van Vlissingen in de tweede helft met vlagen rommelig was, moest Barons toch lijdzaam toezien hoe de thuisploeg een afgetekende zege boekte. Scores Vertraco/Vlissingen: Pim van Eikeren (22 punten), Maarten Hozee (15), Eelco Franke (14). Julian van der Maas (13), Jeffrey van Driel (11), Arno Franke (7), Micha Posthumus (7), Ramon de Blok (3) en Rakesh Angnoe (2), Jumping Crabs - BV Souburg 50-53. De BV Souburg-vrouwen speelden een uit wedstrijdbij Jumping Crabs. In het eerste duel tussen beide teams was het Souburg dat een nipte zege in de wacht sleepte. Ook nu was BV Souburg net de betere ploeg: 50-53. BV Souburg ging voortvarend van start. Door enkele goede aanvallende acties werd er een 6-18 voorsprong neergezet. Vervolgens ging het een stuk minder met de bezoeksters. Er werd een aantal keer onnodig balverlies geleden, waardoor Jumping Crabs voor de rust terug in de wedstrijd kwam: 25-29. Na de pauze liep Souburg opnieuw weg: 30-40 in de tiende minuut. De thuisploeg verkleinde door een aantal driepunters het, gat tot 43-46 in de veer tiende minuut, maar in de slotminuten scoorde Mar ja Hendriks zeven punten op rij en bezorgde haar team de overwinning: 50-53. Vertraco/Vlissingen - ATC/Twente 50-60: De meisjesjunioren van Vlissingen begon nen prima tegen het op de tweede plaats staande ATC. Door scores van Sophia van de Kaaden en Astrid Franke werd een 21- 12 voorsprong genomen. Daarna kwam de Twentse ploeg terug tot 27-26 bij rust. In de tweede helft bleef de thuisploeg op voorsprong tot een score van 35-32. ATC nam door een press het initiatief over en behaalde een 50-60 overwinning. HULST - HW'24 boekte een zwaar bevochten zege (1-0) in een duel dat lange tijd geen winnaar leek op te leveren. Dennis Rietjens verzilverde een kwartier voor tijd onberispelijk een strafschop, nadat Pierre Withagen onreglementair was ge vloerd. In een duel tussen twee gelijkwaardige ploegen gaven beide defensies nauwelijks een krimp. Harm Rietjens was voor rust dicht bij een doelpunt, maar de spits van HW'24 schoot van dichtbij over. De tweede helft gaf hetzelfde spel- beeld te zien. De Zeeuws-Vlamingen verzekerden zich van de zege, nadat de goed leidende scheidsrechter Van der Linden terecht een penalty had toegekend: 1-0. DUBLIN - Bowler Mark de Kreek uit Middelburg heeft tij dens The Pepsi Irish Open de 28e plaats voor zich opgeëist. In de Ierse hoofdstad Dublin vergaardeDe Kreek op het interna tionale A-toernooi 3159 punten in 16 games. Eric van Sabben uit Goes sloot de sterk bezette wedstrijd af als 74e met 1518 punten in 8 games. Winnaar werd de Engelsman Keith Hodge. MIDDELBURG - Jan Treur, de vijftienjarige schaatser uit Oud Sabbinge, heeft zich tijdens selectiewedstrijden in Utrecht geplaatst voor het Nederlands kampioenschap voor junioren. Treur, die bij de eerste veertien moest eindigen om zeker te zijn van plaatsing werd negende in het eindklasse ment. Op de 500 meter legde Treur beslag op de zestiende plaats met een tijd van 44.74 seconden. Hij revancheerde zich vervolgens door de 1500 meter af te werken in 2.15.50, goed voor een zesde plaats. Het officieuze WK voor veteranen le verde een zevende plaats op voor Adriaan Provoost. De schaatser uit Domburg reed in het Italiaanse Baselga di Pine de 500 meter in 46.87, wat een zevende plaats opleverde. Ook op de 3000 meter eindigde hij als zevende in 4.44.38, terwijlhij op de 1500 meter zesde werd in 2.14.30. Op de vijf kilometer finishte Provoost als achtste in 8.18.34. KOUDEKERKE - De Rabobank Ster van Walcheren, een driedaagse wielerklassieker voor dames elite, is verplaatst op de kalender. In verband met het WK op de weg, dat in oktober in Nederland wordt gehouden, wordt de Ster nu verreden van 27 tot en met 2 9 augustus. De eerste etappe voert de dames van Koudekerke naar Wissenkerke, terwijl de tweede rit leidt van Koudekerke naar Vlissingen. De derde etappe, een individue le tijdrit over dertien kilometer, wordt verreden in en om Big- gekerke en de slotetappe over honderd kilometer in en om Koudekerke. Vanwege het WK verwacht de organisatie dat diverse sterke buitenlandse ploegen bereid zullen zijn om in Zeeland aan de stait te verschijnen. Met enkele teams zijn in middels onderhandelingen gaande. HEINKENSZAND - Na vier speelronden in de finale van het districtskampioenschap vijfde klasse bandstoten gaat Ellen Westdorp uit Goes fier aan de leiding met acht matchpunten. Louis de Jonge en Han Traas beiden met zes matchpunten lig gen echter op de loer om de leiding over te nemen. HEINKENSZAND - Biljarter Ko Franse van de vereniging HBC uit Heinkenszand heeft dit weekeinde een verdienstelij ke derde plaats behaald bij het gewestelijke kampioenschap tweede klasse libre. Hij behaalde 10 matchpunten, een ge middelde van 3.54 en een hoogste serie van 20. door Ben Hameeteman OUDE TONGE - Bij minimaal zeven van de veertien Flakkeese voetbalclubs vindt er aan het einde van het seizoen een trai nerswissel plaats. Enkele ver enigingen hebben inmiddels al weer een vervanger gevonden. Sommige clubs zijn druk aan het onderhandelingen, terwijl anderen nog een sollicitatiepro cedure moeten starten. Na twee seizoenen zet trainer Ren Milot uit Dordrecht een punt achter zijn optreden bij de zondag-derdeklasser DBGC. De 36-jarige oefenmeester kan volgend seizoen als hoofdtrai ner aan de slag bij tweedeklas ser Slikkerveer. „Het zal een moeilijk en emotioneel afscheid worden van DBGC. Zeker om dat ik weet dat de spelersgroep unaniem had besloten ook vol gend seizoen met mij verder te willen. Maar ik kan deze kans niet voorbij laten gaan, vooral ook omdat ik heel graag aan de oefenmeester-1 cursus wil be ginnen", aldus Milot. Het be stuur van DBGC heeft aan staande woensdag de eerste gesprekken met potentiële op volgers voor Milot. WFB Bij het Ouddorpse WFB is alles alweer in kannen en kruiken. Trainer Arend Krijgsman wordt volgend seizoen opgevolgd door voormalig trainer van Stellen dam, Cor Lanser, die momenteel nog trainer is van NBS W. De in Middelharnis woonachtige Krijgsman is op dit moment in gesprek met twee Flakkeese clubs. Binnen veertien dagen valt de beslissing. „Ik heb twee mooie jaren gehad loij WFB. Wel vind ik het jammer dat de spe lers pas na de aankondiging van mijn vertrek bezig zijn met het spelletjes zoals ik me dat altijd gewenst heb. Tot voor kort ston den alle neuzen helaas niet al tijd dezelfde richting op." Zaterdag-vierdeklasser Her- kingen ziet aan het einde var- het seizoen trainer Rinus Kievit vertrekken naar streekgenoot OFB uit Ooltgensplaat. Bij laatstgenoemde club houdt Ar- jaan Buijs het na vier seizoen voor gezien. Buijs en OFB heb ben na een recentelijk gehouden gesprek besloten niet meer van eikaars diensten gebruik te ma ken. Bij Den Bommel stopt aan het einde van dit seizoen de sa menwerking met trainer Jaap Wielaard. Na twee seizoenen vindt Wielaard het tijd op zoek te gaan naar een nieuwe werk gever. Den Bommel heeft naar aanleiding van enkele adver tenties geen .reacties ontvangen. Zij zullen de komende weken zelf enkele geschikte kandida ten gaan benaderen. Kampioenskandidaat DES '67, uitkomend in de vijfde klasse E zaterdag, gaat volgende compe titie) aar in zee met Kees Stoutjesdijk. Huidige trainer Bertus Streefland (54) wil na vier seizoenen DES '67 nog graag n seizoen een club trainen voordat hij met de VUT gaat. „Ik zoii graag op het eiland trai ner willen blijven. Vooral de goede mentaliteit van de Flak keese clubs spreekt me enorm aan. En het liefst zou ik dan weer een vereniging uit een dal willen helpen. Dat vindt ik toch altijd nog de grootste uitda ging" De Nieuw Tongse Voetbalver eniging (NTW) raakt na één seizoen trainer Sander Kloos al weer kwijt. De 22-jarige in Haamstede woonachtige oefen meester krijgt het de komende tijd te druk met zijn part-time werkzaamheden voor de KNVB en CSU. De zaterdag derdeklas ser, dit seizoen acterend in de onderste regionen, start komen de week met de sollicitatiepro cedure. Zilver voor zwemster Edith van Dijk RIO DE JANEIRO - Lan- ge-afstandzwemster Edith van Dijk is het World-Cupseizoen goed begonnen. De Wognumse economie-studente ein digde zondag bij de mara thon van Rio de Janeiro als tweede. Ze veroverde onlangs bij de WK in Perth een zilveren (5 km) en bronzen medaille (25 km). Van Dijk legde de 25 kilo meter af in 5 uur en 19 mi nuten. De Duitse Peggy Buchse, op deze afstand in Australië ook Van Dijks meerdere, was een minuut of acht sneller. De Zwit serse Figini werd derde. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 27