Patrijzen onmachtig tegen Yirtus PZC Goes verliest, maar blijft kansrijk in periode Koofdplaat profiteert Cor Jansen aan kop in titelstrijd schaken in vijfde klasse A van misstap concurrenten Terneuzen verrassend onderuit bij Unitas'30 sport 17 Cor van de Velde geschorst Middelburg Al klopt MVV Henk Patty volgt De Nooijer op Zege voetbalvrouwen Oostkapelle Bastiaanse trainer Nieuwdorp KNVB spreekt Yerseke vrij ^evelandse ploeg verspeelt periodetitel in derde klasse uitslagen agenda Hansweertse Boys en Luctor'88 in evenwicht: 1-1 maandag 26 januari 1998 BRESKENS - Voetbaltrainer Cor van de Velde uit Breskens is 1 door de KNVB voor vier wedstrijdengeschorst. Dit naar aan leiding van een incident met scheidsrechter Cees Floren tij-, dens de wedstrijd Steen-Breskens. De Steen-trainer toonde zich niet ontevreden met de straf, hoewel hij nog altijd vindt dat het incident is opgeblazen, „Het is een storm in een glas water, maar ik vind het niet zo'n ramp. Ik kan er voor de wed strijden gewoon bij zijn." Van de Velde heeft inmiddels zijn eerste geschorste duel (IJzendijke-Steen) erop zitten. KNVB- bestuurder Johan van Espen (ex-voorzitter Breskens) vindt de straf te mild, afgezet tegenover landelijke straffen. „Het is zelfs belachelijk laag." Van Espen gaat bij de voetbalbond, vragen stellen over de lichte straf. MAASTRICHT - De Zeeuwse vertegenwoordiger in de eerste divisie voor A-junioren is met een 2-0 overwinning op MVV Al uitstekend begonnen aan het laatste deel van de competi tie. In stadion De Geuselt in Maastricht had Middelburg ,een,. overwicht., maar het duurde toch tot vlak voor rust voordat het via Rene Michel Gerritsen ook resultaat opleverde (0-1). In de tweede helft had men de pech dat een tweetal straf- schopgevallen niet werden gehonoreerd. Zo duurde het tot de 85e minuut, voordat de definitieve beslissing viel. Nicolas El Aminu scoorde toen met een fantastische stiftbal 0-2. MIDDELBURG - Henk Patty, thans trainer van de Middel- burgse B-junioren, zal Hans de Nooijer volgend seizoen op- volgen als trainer van de A-junioren van Middelburg. Zoals bekend staat De Nooijer volgend seizoen aan het roer bij za- terdag-eersteklasser Veere. MAASTRICHT - Oostkapelle heeft het Maastrichtse RKVCL op eigen veld verslagen (2-4) in de eerste klasse van het vrou- wenvoetbal. Ilona Harthoorn opende al na vijf minuten de, score, waarna Ilona Stouthamer eerst de voorsprong tot 0-2 kon uitbreidden. Pas toen maakte de thuisclub er 1-2 van. Na rust werd het 1-3 door Dorien Vervenne. Plet bleef echter spannend, want in dezelfde minuut was het al weer 2-3. Achri minuten voor tijd was de overwinning binnen toen Ilona Stouthamer een pass van Vervenne doeltreffend wist af te ronden. NIEUWDORP - Kees Bastiaanse krijgt volgend seizoen de eerste selectie van zaterdag-vierdeklasser Nieuwdorp onder.' zijn hoede. De Goese oefenmeester, eerder trainer van Co- lijnsplaatse Boys, Kloetinge 2 en Bevelanders en momenteel zonder club. pakt de draad bij Nieuwdorp weer op. Hij volgt Bart Dierkx op, die stopt wegens drukke werkomstandighe- den. VLISSINGEN - De KNVB heeft Yerseke vrijgesproken van het opzettelijk afgelasten van de bekerwedstrijd tegen Oost- kapelle. Volgens de voetbalbond treft het bestuur van Yerseke geen blaam, omdat niet de vereniging, maar de plaatselijke consul en KNVB-official het terrein van Yerseke onbespeel-' baar had verklaard. De wedstrijd staat nu op het programma voor 21 februari, waarna de winnaar al een week later in de zesde ronde moet aantreden.De tegenstander in die ronde wordt morgen (dinsdag) geloot. iwAlex Krappen jHEERENHOEK - Bij voet- jlvereniging Patrijzen houden niet van toeters en bellen. De «idedigers van de dorpsclub ,en niet aan voetballende op gingen, en aanvallend gaat de j| zoveel mogelijk 'hoog voor je pot'. Als eenvoud echter te orlschiet, dan komen de Beve- uders in de problemen, uals gisteren, toen de wed- tegen het Zevenbergse uttis een beslissing moest gngen over de tweede perio- jtitelin de derde klasse A Door gw en geslepen spel hoefden ■bezoekers nauwelijks zweet- ruppels te plengen om de pun- n mee naar huis 'te nemen; see bevliegingen van Rob Jan- ju bepaalden de eindstand op ■2, ïtrijzen-trainer Cees van de inde sprak van een onnodig dies. Hij vond dat Patrijzen zaak voor rust had 'moeten ènaken: „We hebben een aan- ilgoede mogelijkheden gehad, en kopbal die net verkeerd ge- saktwerd, en twee schoten van iijbKoole die net over doel gin- ai, En een ijzeren wet in het. jetbal zegt dat als je kansen iet benut, dat je dan zelf voor jut gaat." De kansen waarop fan de Linde doelde, waren min- jermooi dan ze eruit zagen. De idioten kwamen uit een te noeilijke hoek, en hadden geen ians van slagen. De kopbal ging reters over. Patrijzen had een iverwicht, maar kwam nauwe- Sjks verder dan het middenveld, iet moet gezegd worden dat de SAStandigheden niet in het lüordeel van de Bevelandse loeg werkten. Een snijdende lind joeg dwars over het veld en lotgde voor veel afzwaaiers, iovendien floot scheidsrechter Seherpenisse uit Terneuzen de sdstrijd dood. Bijna elk duel Hl de bonkige Patrij zenaren ronnen, werd afgefloten. 'anaf het begin loerden de gas- lai op de counter, zonder zich jaarbij al te veel in te spannen, tok irritante spreekkoren van israeegereisde supporters kon- knde spelers van Virtus niet in- pireren. Dat het een wedstrijd tas óm het periodekampioen- leek Virtus niets te inte- isseren. De enige activiteit van !e gasten viel te bespeuren als ^scheidsrechter gelijmd moest «den. Het was dan ook niet verwonderlijk dat de verdedi gers van de thuisclub ruim een uur lang geen kind hadden aan de aanvallers van de bezoekers. Toen ontsnapte Rob Jansen plotseling aan de aandacht van de defensie van de Bevelanders. Behendig slalomde hij tussen twaalf benen door en met een puntertje liet hij doelman Rudy Blommaert kansloos: 0-1. Me teen daarna ging Patrijzen nog verwoeder in de aanval, maar het enige dat de scherpe duels opleverden was een fluitsignaal van de arbiter. Tien minuten na de openingsgoal leed Camiel Rentmeester balverlies op het middenveld. Frank Groene wegen sprintte er als een haas vandoor en bedien de opnieuw Rob Jansen op maat. Deze zorgde met een schitterende volley voor het mooiste moment van de wed strijd. Blommaert kon slechts toekijken hoe de bal in de lin kerkruising belandde. Ook de voetbeweging die Jan sen daarbij maakte verdiende een schoonheidsprijs. Na de 0-2 drong Patrijzen nog wel aan maar het duurde tot de 90e mi nuut totdat daar iets gevaarlijks uit kwam. Maar het schot van Koole, dat eên metertje over ging, was illustratief voor de aanvallende onmacht van Pa trijzen. Patrijzen-Virtus 0-2 (0-0). 64. Jan sen 0-1, 75. Jansen 0-2. Gele kaar ten: De Jonge en Camiel Rentmees ter (beiden Patrijzen) en Jansen (Virtus). Scheidsrechter: P. Sclierpe- nisse (Terneuzen). Aantal toeschou wers: 300. Een speler van Virtus (gestreept shirt) breekt door de defensie van Patrijzen. foto Pieter Honhoff door Rudy Boogert EINDHOVEN - Eersteklasser Goes zal met gemengde gevoelens terugkijken op de verloren uitwedstrijd tegen Brabantia (3-1) in Eindhoven. Weliswaar is de degrada tiezone door het verlies weer in het zicht gekomen, maar de ploeg van Hugo Barends is door nederlagen van de concurrentie nog maar één overwinning verwij derd van de tweede periodetitel. Ondanks de nederlaag oogste Goes veel lof bij de tegen stander. Brabantia-trainer Paul van der Palen: ,,Ik was erg onder de indruk van het volwassen veldspel van Goes. Ze begonnen agressief en waren stevig in de duels." Van der Palen was zeer gecharmeerd van Goes- spits Eric de Groene, die de laatste vier duels zesmaal doel getroffen had. „Hij is groot, sterk aan de bal en er- ging de hele wedstrijd dreiging van hem uit.Met name in de beginfase was De Groene tweemaal dicht bij de openingstreffér, maar de Brabantse goalie Loonen was op zijn post. Na dit openingsgeweld kwam de klad erin bij Goes. Van der Palen:,,Wij wonnen alle duels op het middenveld en kapten zodoende de aanvoer naar De Groene af." Hal verwege de eerste helft kwam Brabantia goedkoop op voorsprong. Ron de Vos kopte ongelukkig een hoek schop in eigen doel en bepaalde de ruststand op 1-0. Genadeklap In het tweede bedrijf zat Goes aanvankelijk in het nauw. Brabantia combineerde er lustig op los, maar verzuim de de tegenstander de genadeklap toe te dienen. De clubtopscorer van Goes, Michel Jonckman, strafte dat na ruim een uur af door met zij n zevende seizoenstreffer Goes verrassend op gelijke hoogte te schieten. Zes minuten later bracht de behendige Brabantse lin kerspits Bart van Linpt zijn ploeg echter weer op voor sprong, waardoor Goes in de slotfase met man en macht naar voren stormde. Hugo Barends:,,Een gelijkspel was mogelijk, maar doordat we achterin man-op-man gin gen spelen, ontstond er veel ruimte voor de tegenpartij Brabantia strafte de alles-of-niets-poging vlak voor tijd genadeloos af met het beslissende derde doelpunt van Edwin van Schoonderwalt. Alles of niets is de juiste typering voor de Goese ploeg van uitersten. Goes is na de nederlaag vijf punten ver wijderd van de degradatieplaatsen, maar winst in het inhaalduel met BW/Verachtert betekent deelname aan de nacompetitie en kans op de hoofdklasse. Brabantia-Goes 3-1 (1-0). 21. De Vos e.d. 1-0, 66. Jonck77ia?i 1- 1, 72. Van Linpt 2-1, 89. Van Schoonderwalt 3-1. Scheidsrech ter: C.H. Markus (Oosterhout). Aantal toeschouwers: 100. doorCorné Boogaard ioorJos van Belzen ilISSINGEN - In de vijfde ilasse van het zondagvoetbal éden de drie bovenste ploegen tp de ranglijst allen puntver- ies. Domburg en Vogelwaarde "peelden gelijk en Zeelandia rerloor met 2-1 van Aarden- lui?. Hoofdplaat, dat met 6-2 son van Jong Ambon, was hier door de grote winnaar van deze tompetitieronde. Com Boys-Oostburg 1-2: In een c'oor scheidsrechter Saaman joed geleid duel had de thuis- in de eerste helft de wind see, maar kon het hieruit wei- rig voordeel halen. Na rust werd descore geopend door Philip de Smet die de gasten op een 0-1 (oorsprong bracht. Martin öhaene zorgde nog wel voor de gelijkmaker, maar door de treffer van die middag tan Philip de Smet trok Oost- burg kort voor tijd de overwin ning naar zich toe. lardenburg-Zeelandia 2-1: In tengelijkopgaande eerste helft kamende Middelburgers op 0- 1 door Marcel Krant. Na de rust bracht de thuisploeg' trainer- Teler Henk Ottens in het veld, kwam Renesse op voorsprong door Peter Moerland ,na onop lettendheid van de Vlissingse verdedigers. Kort voor rust schoot Abdi Youssoufahmed de gelijkmaker binnen. In de twee de helft kwam de thuisploeg op voorsprong door een directe vrije trap van Raymond Roos, 2- 1In de slotfase was het weer Pe ter Moerland die profiteerde van onachtzaamheid in de de fensie van Zeeland Sport en zo 2-2 aantekende, Domburg-Hulsterloo 2-2: Een sterk gestart Domburg kwam al na vijf minuten op voorsprong door Marcel Blok op aangeven van Ramon Vader. De gasten kwamen langzaam maar zeker terug in de wedstrijd hetgeen leidde tot de gelijkmaker van Stefano de Vos, 1-1 bij rust. Hal verwege de tweede helft was het weer Stefano de Vos die met een kopbal Hulsterloo op voor sprong bracht, Deze achter stand was de aanleiding voor een alles-of-niets offensief van de thuisploeg, hetgeen vijf mi nuten voor tijd leidde tot de ge lijkmaker van Wilco van Eijzeren, die via een Hulsterloo- verdediger raak schoot. Meervoudig Zeeuws kampioen Cor Jansen (links) speelde remise tegen de jeugdige Koen Leenhouts. foto Ruben Oreel wal na een kwartier de gelijk maker scoorde. Nadat Mark van kaarden voor 2-1 had gezorgd, kreeg Aardenburg met nog zo'n acht minuten te spelen een goe- «ekans de wedstrijd te beslis sen. Angelo Sinac miste echter ^strafschop die was toegekend aahetten val brengen van Henk Ottens, Ondanks een spannende slotfa- re werd er verder niet meer geoord. Ronald Pruijssers freeg kort voor tijd de rode taart voorgehouden wegens «ledigen van de scheidsrech ter. "oofdplaat-Jong Ambon 6-2: een open wedstrijd nam de «uisploeg binnen een kwartier- ren 3-0 voorsprong door Robby jonkman (2x) en Johnny den jresten, Jonkman-0 scoorde ook p Prank Tuankotta bepaalde ^ruststand op 4-1. In de twee- nehelft stopte doelman Bart de «uiteen strafschop, waarna de jnuisploeg verder uitliep naar ^geflatteerde 6-1 door Pascal ftjeke en Den Besten. Kort reor tijd bepaalde Ruiz da jjnva Gomez de eindstand op Onland Sport-Renesse 2-2: In sn gelijkopgaande eerste helft Walcheren-Ria W 3-2: Een echt duel uit de onderste regionen van de ranglijst. Het door veel blessures gehandicapte Wal cheren kwam op voorsprong door een benutte strafschop van Iemke Kuijper. De gasten kwa men langszij door een doelpunt van Slava Polouliakov, maar di rect. hierna schoot Khaled Acheklaf Walcheren opnieuw op voorsprong. Evert de Koeyer bracht de stand halverwege weer in evenwicht, 2-2. In de tweede helft werd het duel in het voordeel van de thuisploeg be slist door een treffer van A-ju- nior Freddie Compeer. Graauw-Vogelwaarde 1-1: Een technisch sterker Vogelwaarde had het moeilijk tegen een met veel inzet spelend Graauw. Na een doelpuntloze eerste helft werd de score geopend door Rudi Raas, die door mocht gaan ondanks het vlagsignaal van de grensrechter van Graauw. Met nog een kwartier te spelen was het Tom Heyens die de gelijkmaker op het bord bracht door direct uit een hoekschop te scoren. In de slotfase wisten beide ploe gen vrijwel geen kansen meer te scheppen. MIDDELBURG - Na zes van de zeven ronden van het Zeeuws kampioenschap schaken staat Cor Jansen aan kop met vijf punten gevolgd door Koen Leenhouts, die een half punt minder heeft. Meervoudig Zeeuws kampioen Jansen speelde in de eerste par tij van de derde speeldag tegen de jeugdige Koen Leenhouts en wist een iets betere stelling te bereiken. Na verloop van tijd werd echter toch tot remise be sloten. In de zesde ronde had Jansen geen moeite met Comé Boogaard, die een fout in de opening maakte en al na dertien zetten een stuk verloor en zijn koning om kon leggen. Ook Leenhouts had een korte partij. Tegen Paul van Rooijen kwam een Vierpaardenspel op het bord, een opening die Van Rooijen niet goed beheerst. Na korte tijd zag Van Rooijen dan ook een stuk verloren gaan en gaf op. Van Rooijen staat nog wel op de derde plaats mede dankzij zijn overwinning in de eerste partij van de dag. Tegen clubgenoot Ewoud van Hecke zag hij zijn voorbereiding de mist ingaan aangezien Van Hec ke l.d4 speelde in plaats van het door Van Rooijen voorspelde l.e4. Toch wist hij de partij in een eindspel naar zich toe te trekken. Ook op één punt van de koploper staat Ewoud van Hec ke en Johan de Wolf, die won VLISSINGEN - Terneuzen heeft in de derde klasse verras send verloren van Unitas'30 (1- 0). Hierdoor lossen de Zeeuws- Vlamingen uit de kopgroep en heeft Unitas'30 de rode lan taarn overgedaan aan RCS. Middelburg klom omhoog door een soepele 4-2 zege op MOC'17, terwijl Axel door twee doelpun ten van Memio van Gremberghe Moerse Boys op de knieën kreeg. Unitas'30-Terneuzen 1-0: Ineen spannend duel opende cle thuis ploeg al na zes minuten de score. William Huiben schoot vanaf zo'n 20 meter de bal onhoud baar achter doelman Peter Huls van Terneuzen. Gesteund door de wind drong Terneuzen in het verdere verloop van de eerste helft sterk aan, maar wist de kansen niet te benutten. Ook na de rust hadden de Zeeuws- Vlaamse gasten een veldover- wicht, maar ze hadden de pech dat doelman Edwin Hultermans van René Tiggelman en Hans Aangeenbrug. Aan de onderkant van de rang lijst is één ronde voor het einde het doek al gevallen voor Peter Kalisvaart en Fred Dieperink. Dieperink is zeker van degrada tie door nederlagen tegen Alex Jonkheer enSven Stange en Ka lisvaart wist maar één remise te gen Rinus Burgerhoff te scoren. In de eerste partij liet hij de kans van Unitas'30 in zeer goede doen was. Ondanks ruim tien minuten blessuretijd werd er niet meer gescoord. Arno Tim mermans (natrappen) van de thuisploeg en Barry van dei- Hooft (reactie op dit natrappen) van Terneuzen kregen de rode kaart voorgehouden. Middelburg-MOC'17 4-2: De Brabantse gasten kwamen fa- op winst tegen Paul van Dijke lopen. Voor de derde degrada- tieplekkomen nog vijf spelers in aanmerking: Hans Aangeen- brug, Bert Henderikse, Paul van Dijke, Rinus Burgerhoff en Alex Jonkheer. In de tweede groep staat Sjaak Steijn van schaakvereniging Middelburg aan kop met een half punt voorsprong op Hen drik-Jan Meijer, Veerle Leen- natieker uit de startblokken en kwamen na negen minuten door Mehmet Agikoz op een 0-1 voorsprong. Halverwege de eer ste helft bracht Pascal van de Berg Middelburg verdiend langszij. Kort hierna bepaalde Jan de Rijke de ruststand ver diend op 2-1. Ook in de tweede helft was de thuisploeg sterker. Na een kwartier drukte Jan de houts en Wim Sinke. In de vijfde ronde was Steijn te sterk voor Souburger Martin Kuijs en de zesde ronde won hij van Veerle Leenhouts, die eerder Willern- Jan Pannekoek had teruggewe zen. Het kampioenschap is ook in deze groep nog niet beslist en er is een groot aantal spelers, dat nog aanspraak kan maken op één van de drie promotieplaat sen. Rijke dat in de score uit met zijn tweede treffer. Nadat de inge vallen A-junior Nico'laas 4-1 op het scorebord had gebracht, liet Middelburg de teugels vieren. Ronald Clarijs profiteerde daarvan door kort voor tijd de eindstand op 4-2 te brengen. Moerse Boys-Axel 0-2: De thuisploeg had in de eerste helft de wind in de rug en hierdoor een licht overwicht. Meer ge vaar dan een schot op de paal le verde dit echter niet op. Axel antwoordde kort voor rust in de persoon van Ludwig van Grem berghe die van dichtbij over schoot/In de tweede helft zoch ten de Zeeuws-Vlamingen met het windvoordeel de aanval. Met nog een kwartier te spelen verlengde Menno van Grem berghe een voorzet van Bas van Hoeve met het hoofd, waardoor debalin de uiterste hoek van het doel belandde: 0-1. Vijf minuten voor tijd was het dezelfde speler, die bij een scrimmage voor het Brabantse doel op de juiste plaats stond om 0-2 in te tikken. Paardensport Lisse. Jumping Indoor Lisse. Grote Prijs, na barrage: 1Willemsz Geeroms/Audï's Geronimo W 0-33,68, 2. Laarak- kers/Ghost 0-38,67, 3. Jobertie/Barones 4-32,37,4. EmileTacken/Gordon 4-32,37, 5. Van de Pol/Faust Z 4-44,06, Springconcours twee fasen, 1,40 meter: 1. Jobertie/Barones 0-20,64, 2. Thijssen- /Opstalan's Domino 0-21,23, 3. Emile Tacken/Gordon 0-21,29,4. Millar/Roulet te 0-21,46,5. Huis in 'l Veld/Betlem's Ice berg 0-21,81. Eindstand NFS-kanipioenschap 1,40: 1 Emile Tacken, 2. Willemsz Geeroms, 3. Van der Schans. Springconcours 1,35 meter, na barrage: 1. Salonen/Fortunella 0-31,49, 2. Schrö- der/Eurocommerce San Remo 0-32,06, 3. Jennie Zoer/Little Rock 0-32,60, 4. Ol- denziel/Ofichems Irda 0-32,80, 5. Leem- ans/lzaura G 0-38,26. Eindstand NFS- kampioenschap 1,35:1. Salonen, 2. Ols- meyer, 3. Jobertie. Munster. CSI. Grote Prijs, na barrage: 1. Ahlmann (Dui) Kleopatra 0-27,3,2. Rüder (Dui) Ricardo 0-27,7, 3. Geerink (Ned) Royal Bravour 0-28,0,4, Wulschner (Dui) Galina 0-33,0, 5. Böckmann (Dui) Life 3- 43,7. Westkapelle. MDNM Dressuurcompeti- tie LR en PC De Vroonruiter. Paarden klasse Z1/Z2: 1. Thamar Zweistra/Holly (Oranjezon) 191, 2. Hans-Peter Minder- houd/Bollvorm's Dhelia (Princenhage) 187,3,Tannïe van Belzen/Gravin (Gouwe Reyers) 179. M1/M2:1. Marleen Gabriël- se/Kereina (Vroonruiter) 156, 2. Christel Francke/Tjeerd (Vroonruiter) 154,3. Kris- ta Pluymers/Jamie (Paardebloem) 149. L: 1. (gelijk) Jan Brasser/Cione (Vroonrui ter) en Tannie van Belzen/Kartouche (Gouwe Reyers) 164, 3. Nicoline Vo.s/Kai (Oranjezon) 162. B: 1. Marlies van den Berg/Jambri (Scheldestad) 175,2. Tama ra den Outer/Liberty (Vroonruiter) 172,3. Marïe-Jeanine Oostdijk/lvano (Schelde stad) 170, Pony's klasse Z1: 1. Maaike Hamellnk- /Pinto (Scheldestad) 172. M1/M2, cate gorie DE: 1. Jacolien Reijnierse/Rapid Star (Scheldestad) 158, 2. Mirjam Reij- nierse/Jura (Paardebloem) 146. M1/L, categorie ABC: 1Ylona Schroevers/Cla- ra van de Plantage (Oranjezon) 148,2. Ri- lana Ruissen/Tara (Paardebloem) 133. L, categorie DE: 1. Ilona Riemens/Nieuw- moed's Laura (Oranjezon) 159, 2. Ingrid Jakobsen/Devin (Oranjezon) 158, 3. Isa- belle Ideler/Mirakel (Scheldestad) 151. B: 1. Ingrid Jakobsen/April Maple Leaf 161, 2. (gelijk) Joyce de Jonge/Eureka Estra (Scheldestad) en Marloes de Visser/Eve- rest (Oranjezon) 159. Heikant. Dressuur Stichting Hippische Sport. Paardekooper Hpffman Prijs. Paarden Z2:1. Laurens van Liere/Rubiquil (Z-Bev.) 203, 2. Suzan Malcorps/Fernando (Zwinr.) 194. Z1: 1. Elles Kole/Jaquar (Z- Bev.) 191,2. Luc Savat/Kairouan (Zwinr.) 175, 3. Deborah van Liere/lrïs Corona (Oranjer.) 174. M2: 1. Inneke Cysouw/E- trichta (Oranjer.) 157, 2. Conny Claes- sens/Wokina (Lokeren) 157,3. Moniekde Maat/Hyperion (Honter.) 153. M1:1. Con ny Claessens/Plys van Baudeloo 159, 2. Sibylle Burm/Kartouche (Hulst) 157, 3. (gelijk) Natasja Hertogh/Kristel Mere (Zwinr.) en Jeanot Bakker/Maucle (Een- hoornr.) 154. L: 1. Femke de Buck/Lucky Lady (Hulst) 163,2. Ingrid Faes/Kacharel (Zwinr.) 162, 3.' Kelly d'Hert/Godilia (Hulst) 161. B: 1. Peggy Schamphelaere- /Prinse van het Haantje (Lokeren) 169, 2. Jacky Ruisen/New-West (Hulst) 163, 3, Kim de Maat/Louise (Honter.) 162. Pony's Z2, categorie DE: 1. Carla Paau- we/King (Z-Bev.) 65.18%, 2. Chantal de Rooy/Doronto (Z-Bev.) 62.59%, 3. Fran cis Kloet/lkaros (Westelijk Schouwen) 59.62%. Z2, categorie C: 1. Stephanie de Frel/Jolly HH (Kleppertjes) 54.81%. Z1, categorie AB: 1. Anne Moerland- /Chethan (Z-Bev.) 168. L, categorie DE: 1 Marjolein van Kerckhoven/Lively Dancer (Hulst) 159, 2. Miranda Prins/Juliaantje (Zwinr.) 158, 3. Eline Overdulve/Latano (Graeve Jan) 156. L, categorie C: 1. Li- selot de Waele/Utopique (Moerbeke) 170, 2. Eline Pauwels/Altos Andante (Hulst) 159. B, categorie DE: 1. Sabine Tarant/Karel (Zwinr.) 173, 2. Natasja van Drongelen-" /Klepperheide'sTosca (Kleppertjes) 162, 3. Femke Klaasen/Prince VB (Hulst) 162. - B, categorie ABC: 1. Agnetha Bertou/Alieke's Vanessa (Haringr.) 163,,. 2. Anneleen Deckers/Quinto (Moerbeke) 161, 3. Chayenne Wiskerke/Patricia's Lord (Z-Bev.) 160. Renesse. Voorselectie NBVR dressuur- kampioenschap RV. Paarden Z-411. Lin da Glerum/Jikil (Wouwse Plantage) 67.50%; 2. Andrea Suikerbuik/Gaston (Bergen op Zoom) 64.80%; 3. Angelique Reehorst/Mr. Elcapone (Zilveren Trens, Haamstede) 62.60%. Z-42: 1. Linda Gle rum/Jikil 65.30%; 2. Andrea Suikerbuik- /Gaston 65.00%; 3. Ingrid Langel/lzmir (PPCSD Bruinisse) 64.60%. Z-31: 1. Don van Nïeuwenhove/Julaan (Huijbergen) 64.00%; 2. Liesbeth van Oosten/Voac's Kerel (RV Renesse) 60.30%. Z-30: 1. Don van Nieuwenhove/Julaan 63.10%; 2. Liesbeth van Oosten/Voac's Kerel 56.80%. M-25: 1. Sijgje Klop/Rocko (Nootdorp) 161; 2. Hanneke Keunig/Goldwin (RV Renesse) 156; 3. Hanneke Vijfwinkel/llcamar (Zilveren" Trens Haamstede) 154. M-26: 1. Petra van der Hoek/Dolly (RV Renesse) 157; 2. Sijgje Klop/Rocko 156; 3. Hanneke Keu- ning/Goldwin 153. M-19: 1. Yvonne Gooyer/Joker (De Vijfsprong) 164; 2. Pe-' tra Bode/Vaska (RV Renesse) 163; 3. (ge lijk) Monique Weyers/Phantom (Zilveren Trens Haamstede) en Liesbeth van Oost en/De Transparent's Accu 157. M-20: 1. Liesbeth van Oosten/De Transparent's Accu 165; 2. Petra Bode/Vaska 162; 3, Mo nique Weyers/Phantom 156. L-13: 1. Liesbeth van Oosten/De Transparent's Lunita 170; 2. Yvonne Copal/Lokarde (RV de Mierden) 167; 3. Mirianne Beye/ero- dios (RV Renesse) 156. L-14: 1. Yvonne Copal/Lokarde 168; 2. Marianne Beye/Herodios 157; 3. Liesbeth van Oost en/De Transparent's Lunita 156. B-7: 1. Michel Priemus/De Tranparent's Leolux (RV Renesse) 180; 2. Miranda Dickhof/E- drey (RV Renesse) 159; 3. Saskia Plant- soen/lzak (RV Renesse) 156. Michel Prie mus/De Transparent's Leolux 171; 2. Co Quartel/Quarts Bunny (Schouwse Rui-' ters) 160; 3, (gelijk) Carolien van der, Bent/Karei van Paulientjeshoeve en Daphne Schonberger/Jupiter(RV Renes se) 157. Pony's Z-51: 1. Natasja Smeding/lwan (RV Renesse) 58.00%. Z-52: 1. Natasja Smeding/lwan 57.20%. M-19:1. Amanda Smeding/Champion (RV Renesse) 141. M-20: 1. Amanda Smeding/Champion 141. L-14:1. Anneke de Ruiter/Milton (RV Renesse) 151. L-13: Anneke de Ruiter/Mi- ton 157. B-7: 1. Thomas Hart/Hillary (RV Renesse) 157. L-8:1.ThomasHart/Hillary 161. Squash Amsterdam, Nederlands Kampioen schap. Vrouwen, halve finales: Atkinson (1)-Van Hoorn (4) 9-7 10-8 9-3. Beumer (2)-Sommers (6) 7-9 9-69-6 opgave Som miers wegens blessure. Finale: Atkinson-Beumer 9-2 8-109-3 9-7. Mannen, halve finales: Buit (1)-Cune (3/4) 9-0 9-4 9-4, Smit (2)-Berden (3/4) 9-6 9-4 9-0.Finale: Buit-Smit9-69-39-1. maandag Dammen PZDB-competitie. Tweede klasse: Geos 2-Aagtekerke 1. Aanvang 19.30 uur. Zaalvoetbal Competitie. Eerste klasse district Zuid I: Biezentrappers - Hulshof (19.55 uur), Kloetinge - Troy (20.50 uur). Beide wed strijden in Sportpunt Zeeland, Goes. HANSWEERT - Het duel tussen Hansweertse Boys en Luctor'88 in de vierde klasse eindigde gisteren onbeslist (1-1). Marco Utermark zette Luctor op voorsprong. Een in de tweede helft betere thuisploeg kwam al snel op 1-1 door een rake kopbal van Ron Krijger. In de laatste minuut behaalde Hansweertse Boys nog bijna de verdiende zege: een inzet van Gerrit Petersen eindigde op de paal, waarna de bal uit de rebound door Taurus Kraayenbrink eveneens tegen het aluminium werd geschoten. IJzendijkc-Stccn 4-4 (2-4). 4. Bisschop 0-1, 15. Van Hanegem 1-1, 24. en 30. Ottjes 1 -2 en 1-3, 36. Van Hanegem 2-3, 43. Chair 2-480. De Wilde 3-4, 83. De Ruijsscher 4-4. Scheidsrechter: J. Schepers (Hoogerheide). Aantal toe schouwers: '100. Gele kaart: N. Aerssens en Vermeulen (beiden IJzendijke). door Jos van Belzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 17