Lambert eist treffers van zichzelf Dion Verhulst rekent op finale Volleybalploeg van V&V slaat groot gat HYY lijkt oude vorm gevonden te hebben fyitsspeler wil met Hoek na winterstop wat rechtzetten tussen schelde en grens tor Peter van Kouteren HOEK - Jacky Lambert is bezig jan zijn derde seizoen bij Hoek dl zal altijd wel voer voor voet- [olkenners blijven. De spitsspe- [ffU'as onder trainer Ballegeer [mg niet altijd zeker van een basisplaats, maar schoot in jivce seizoenen wel 25 keer raak. Veel meer dan zijn voorganger jeeft Adriaan Nieuwenhuijse lertrouwen in de Zeeuws-Vla- uing. Lambert speelde met uit zondering van de ontmoeting met Scheveningen alle wed strijden vanaf het begin. Hal- tcnvege de competitie trof hij echter niet meer dan 5 keer doel. get temperatuur is onaange naam, de oefenstrook modderig endoor het slechte weer van de voorbije week aangetast. De se lectie van Hoek werkt af op doel. Geert de Poorter schiet on berispelijk en straalhard met links binnen, Jacky Lambert laat met een harde schuiver doelman Danny Klokgieter tansloos. André de Letter is er ioiet, omdat hij moet overwer ken. Dave Gijsel is gesignaleerd inEeklo, maar keert voor wie het geloven wil nog" een keer te- nig naar Turkije. Erwin Dek is langdurig geblesseerd en Jos Kaijser traint hard, maar mist vanwege een schorsing de her- g van de competitie. Geen kaartclub Het abrupte stoppen van Ad Giaddines is als een bom inge slagen in Hoek. „Niemand wist er iets van", verzekert Jacky Lambert. „Ik hoorde het van mijn vriendin. Het is allemaal een beetje raar gelopen, maar ik vind het wel zonde. De meeste spelers vinden het jammer. Je zou natuurlijk kunnen zeggen dat het weer een concurrent minder is, maar ik ben niet bang voor concurrentie. Ik weet van mezelf dat het de laatste weken weer heel goed draait. Nee, ik heb nog niet met Ad gebeld. De contacten op een hoger niveau zijn nu eenmaal wat minder dan bij een dorpsclub, waar je el kaar dagelijks ziet. Dat moet je voor lief nemen. Onze spelers komen overal vandaan. Met de kun je nu eenmaal beter overweg dan met de ander. Hoek is geen kaartclub. Je bent hier in deeerste plaats om te presteren. Ms ik een been zou breken, staat Topteams boeken overwinning in zaalvoetbalstrijd door Aector Dooms TERNEUZEN - De zaalvoet balteams De Leugenboom en Van Haperen hebben in de twee de klasse regio Zeeuws-Vlaan- deien al ruim afstand genomen van de rest van de teams. Het ti telgevecht zal, met nog tien duels voor de boeg, vrijwel ze ker tussen deze twee ploegen gaan. De concurrentie verspeel de weer punten. I Zo kwam De Graaff niet verder I dan 4-4 tegen Gemeente Ter- neuzen en ook Maas/Fiat ging met 5-2 verrassend onderuit te gen Rons Hair Fashion. Voor de Hoekse ploeg scoorde Leon Goossen vier keer-, Benny Lan- geraert maakte het andere doel punt. Voor Maas scoorden Jan Cornelissen en Hans Zegers. IZV-Wentzler/Pauwels 9-3: De thuisclub speelde Wentzler/ Pauwels na rust weg. Luc de Ke- sel, Carlo Picavet en Edward Kips waren met elk drie treffers verantwoordelijk voor de ex plosieve bui van IZV. Voor Wentzler scoorden Frank Mangnus, Mark Staal en Peter Vael. De Graaff-Gemeente Terneuzen 4-4: De GraafE kon eeri voor sprong niet vasthouden, waar door Gemeente sterk terug kwam via Alex Dehulsters (2), Edo Lucieer en Hans de Klerk. Lex Janse en Mark Maes ver deelden de score van De Graaff. HKC-De Ridder 7-4: HKC ge loofde het wel bij een 5-1 rust stand. Het pleit voor De Ridder, dat er alles aan werd gedaan om de kloof beperkt te houden. Dat lukte via Ruben van Overmee- mn (2), Richard Wullems en Atilla Pardon. Voor HKC scoor den Johan Plamont (3), Hans Stoffijn (2), Bram Lensen en Bram van de Brink. De Leugenboom-De Ruyter 12- 0: Het werd een makkie voor de koploper. De tegenstander speelde een halve wedstrijd met slechts drie veldspelers. Plet do zijn doelpunten kwam tot stand via Jordy van Bunderen (6), Ed dy Breepoel (4), Rob van de Ké- vie en Michel Mullaert. Van Haperen - Marinet/ Philip pine 8-4: Van Haperen beheers te het duel, maar kwam door nonchalant verdedigen enkele keren in de problemen. Paul Tjan-Asem nam drie doelpun ten voor zijn rekening. Ryan de Begt (2), Marcel Ricciardi, Hensley Victorina en Ibrahim Basagac brachten het totaal op acht. Bij Marinet werd de pro ductie eerlijk verdeeld tussen Michael de Clippelaar en Donny Goossens. Jacky Lambert, hier in actie voor Hoek: „Ik wil minimaal tien doelpunten maken, dan is mijn seizoen nog redelijk". foto Charles Strijd er zo weer een ander. De één zijn dood, is de ander zijn brood. Dat neemt niet weg dat je goed met elkaar overweg moet kunnen." Hoek benutte in dat opzicht cle winterstop onder meer om de onderlinge band aan te trekken. Een weekeinde in Limburg was niet alleen in sportief opzicht geslaagd, maar kwam volgens de aanvaller uit Koewacht vooral ook de sfeer ten goede. „De prestaties blijven wat ach ter bij de verwachtingen", geeft Lambert toe. „Maar de sfeer is desondanks zeker nooit slecht geweest. In Limburg hebben we elkaar beter leren kennen. Er is wel getraind en gevoetbald, maar het was toch allemaal re delijk relaxed. We zijn vrijdags de hele nacht wezen stappen, tot een uur of vij fzes onder de mor gen. Zaterdagmiddag hebben we ontspannen doorgebracht in een evenementencentrum. Het weekend is afgesloten met een etentje. Het is iedereen heel goed bevallen." Hij vervolgt: „Ik heb ook ge merkt dat we met zijn allen graag nog iets recht willen zet ten. We hebben natuurlijk veel te veel punten laten liggen in de eerste helft van de competitie. Het zal lastig worden om bij de eerste vijf te eindigen, maar dat blijft cle doelstelling. Het is alle maal zó onvoorspelbaar, omdat het een ongelooflijk sterke klas se is. We hebben in sommige wedstrijden ook wel wat pech gehad. Misschien kantelt het nu eens de andere kant op. We heb ben tijdens de winterstop goed gevoetbald. De eerste helft te gen Roda was zelfs heel goed. Het was logisch dat we in de tweede helft conditioneel tekort kwamen. Van de beloften van Beveren hebben we makkelijk gewonnen en tegen Dinteloord gaven we het na een 3-0 voor sprong een beetje weg. In een vriendschappelijke wedstrijd kan dat nog wel, maar in de competitie is dat dodelijk. Adri aan hamert daar ook voortdu rend op: er zitten nog te veel slordigheden in ons spel." Jacky Lambert scoorde in de voorbi j e weken zes keer en over trof daarmee zijn totaal van vijf doelpunten in veertien competi tieduels. „Ik heb een periode wat mmder goed gevoetbald", beseft hij. „Ik was half gebles seerd, waardoor ik niet voluit kon gaan. Voor de winterstop heb ik ook een paar keer achter de spitsen gespeeld, maar ik kom als voetballer meer tot mijn recht als ik echt in de spits sta. Natuurlijk kun je soms wel door de grond zakken, als de bal net iets opspringt en je daardoor voor de mensen een grote kans mist. Zeker als de ploeg wat minder draait." Om zichzelf een ruime voldoen de te geven, aast Lambert op een verdubbeling van zijn aantal treffers. „Ik wil minimaal tien doelpunten maken, dan is mijn seizoen nog redelijk", zegt hij. „Mijn laatste seizoen bij Hoek? Ach, daar denk ik wel eens over na. Dit is natuurlijk een hele mooie klasse, maar je weet nooit hoe het allemaal loopt. Ik heb een goede baan en denk hele maal niet meer aan betaald voetbal. Maar België trekt me soms toch ook. Er is nog steeds geregeld belangstelling van clubs." „Ik ben in alle opzichten het te genovergestelde van Dave Gij sel. Ik ben geen flierefluiter of iemand die uit de band springt. Ik ben niet iemand die heel im pulsief een beslissing neemt. Ilc heb een lange periode nodig om te kiezen, Het is ook niet zo dat ik voor een beetje meer geld bij voorbeeld in de tweede klasse provinciaal (vergelijkbaar met de derde klasse in Nederland) wil spelen, Ik ben pas 26 jaar ge worden en wil nog graag een aantal-jaar op niveau voetbal len, maar je hoort mij niet zeg gen dat ik volgend jaar weer bij Hoek speel. Het is altijd moei lijk te zeggen, maar ik schat die kans op zestig procent." Behoudend Een goed einde van de competi tie, met een naar verwachting iets behoudender concept, zou daarbij wel eens de doorslag kunnen geven. „Je merkt dat Adriaan Nieuwenhuijse tac tisch stukken beter is dan Balie- geer". spreekt hij uit ervaring. „Ballegeer kon soms dingen zeggen, dat je dacht: dat klopt helemaal niet. Tijdens de be spreking werd daar nooit iets over gezegd, omdat je met Johan minder open kon communice ren. Maar later werd er in de groep wel over gesproken. Ik veiwacht dat we in de tweede helft van de competitie iets meer afwachtend zullen spelen, een klein beetje meer op de counter. Angelo (Nijskens) en ik in de spits, met Geert de Poorter er achter. Zo zullen we zaterdag in de uitwedstrijd tegen Quick Boys waarschijnlijk spelen. Op papier is dat natuurlijk een hele lastige tegenstander, maar het is een ploeg, die ons wel ligt. De laatste twee jaar hebben we er drie keer van gewonnen." Motorcrosser rijdt op Indoor Zeeland voor laatste maal in 80cc-klasse door Aector Dooms SLUISKIL - Motorcrosser Di on Verhulst uit de Koegors- straat, gelegen onder de rook van Sluiskil, rijdt vandaag (vrijdag) en zaterdag op het motorcross-spectakel Indoor Zeeland voor de laatste keer in de 80cc-klasse. De talentvolle Zeeuws-Vlaming is, ondanks het sterke deelnemersveld, pas tevreden met een plaats bij de eerste tien. „Ik houd het op een plaats tus sen de vijf en de tien. Anders zal ik teleurgesteld zijn", zegt hij. De veertienjarige scholier op De Rede in Terneuzen bes eft dat de concurrentie uit alle hoeken van Nederland zal ko men. „Bij de 80cc is er een vrije inschrijving, waardoor er li centiehouders van buiten Zee land kunnen meedoen. De ca tegorie zal vol zitten. Dan heb je dus al gauw een zware bezet ting, maar ik weet van mezelf dat er meer moet inzitten dan vorig jaar. Toen werd ik veer tiende, nadat ik me via de her kansing voor de finale had ge plaatst." Vertrouwen Uit de woorden van Dion Ver hulst spreekt vertrouwen. En dat is niet zo verwonderlijk, want hij werd in 1997 kampi oen van de Zeeuwse super cross-competitie. Hij miste het Zeeuws kampioenschap op een haar, want de Belg Dieter Los- veld ging hem net voor. De jonge motorcrosser, die vijf j aar geleden begon met zijn ge liefde sport, heeft in zijn ou ders de beste sponsors. Zijn va der runt in de Koegorsstraat een loon-, spuit- en kraanver huurbedrijf. Vorig jaar werd een nieuwe Honda 80cc aange schaft. Dit seizoen stapt hij over naar de 125cc-klasse. De nieuwe motor staat inmiddels in huize Verhulst. RES-competitie „Ik rijd het hele jaar door wed strijden, voornamelijk in Bel gië. Ikben lid van de motorclub 'Samen Sterk' in Wachtebeke. Daar maak ik deel uit van een team, dat meedoet aan de wed strijden van de Belgisch Bond. In België ben ik dan ook ver plicht in de 125cc klasse te lij den." Dion Verhulst is daar naast elke woensdagmiddag op het Smitsschorre-circuit Dion Verhuist: „Ik houd het op Indoor Zeeland op een plaats tussen de vijf en de tien. Anders zal ik teleurgesteld zijn" foto Charles Strijd van de Motorclub Axel te vin den. Ook bij de clubwedstrij den van de RES-competitie is hij van de partij. Zijn aandacht is deze week echter vooral gericht op Indoor Zeeland. Vorig jaar maakte hij zijn debuut in de Goese Zee landhallen. „Ik heb het afgelo pen jaar nog meer wedstrijden in hallen gereden. Ik ben er dus wel aan gewend geraakt. In- doorwedstrijden geeft een aparte sfeer. Zoals voiig jaar bij Indoor Zeeland. Met veel publiek, dat lekker meeleeft met de motorcrossers. Ik vind het haitstikke leuk om mee te doen." Over het parcours valt volgens hem weinig te zeggen. „Ik heb vernomen dat het parcours an ders is aangelegd. In tegenge stelde richting van vorig jaar. Ik zie het wel tijdens de eerste training, hoe het zal gaan. Op de springschans probeer ik een dubbel sprongetje te maken." De jonge crosser wil zijn aspi raties kracht bijzetten door zich vrijdag en zaterdag recht streeks te plaatsen voor de fi nales. Dan moet hij erin slagen zich bij de eerste zeven in de plaatsingswedstrijd te rijden. En stilletjes hoopt hij op meer. Dion Verhulst zal zijn laatste wedstrijd in de 80cc-klasse graag afsluiten met een Zeeuws kampioenschap in door. Debuut Pascal de Zeeuw start in de 250cc superklasse. Voor de ne gentienjarige motorcrosser uit Axel is Indoor Zeeland zijn de buut. „Ik heb drie maanden stilgelegen. Ik heb tijdens die periode wel aan mijn conditie gewerkt. Het is nog maar het begin van het seizoen, maar ik ben benieuwd hoe het zal gaan. Ik heb net een nieuwe motor aangeschaft. Vroeger had ik een Honda, nu een Kawasaki," Voor de Axelaar is Indoor Zee land een testcase. „Dit soort werk heb ik nog nooit gedaan. Voor het springen ben ik niet bang. Alleen het snelle draaien en keren zal wennen zijn. Vorig jaar kon De Zeeuw zich niet veel vrij maken. Hij ein digde bij het Belgisch kampi oenschap voor junioren op een negende plaats. Dit jaar krijgt hij meer tijd om te trainen. Daarom kan Indoor Zeeland al een aardige indicatie geven voor de rest van het seizoen. „Er is veel concurrentie. Ik hoop op een finaleplaats. Ik ga eerst mijn motor uitproberen. Voor de rest zie ik wel", besluit De Zeeuw. door Jan Roovers TERNEUZEN - De volley- balploeg van V&V is in de Terneuzense bedrijfscompe- titie al jaren een vertrouwd gezicht. Met een basis van Nevobo-spélers wist het team zich meestal vrij aardig in de subtop te handhaven. Na een kleine inzinking speelt V&V nu weer in de hoogste klasse en handhaaf de zich daarin in de najaars competitie ten koste van Art- land Artland. Voor de voorjaarsronde van de lopende jaargang waren de veiwachtingen niet al te hoog gesteld, maar na drie wedstrijden heeft de ploeg van Philip Verstraeten in middels een gat geslagen naar CIS, Broomchemie en De Pannensehuur. Laatstge noemde ploeg, pas uit 1B ge promoveerd, werd deze week door V&V met 3-0 afgeser veerd. „En als de eerste klap pen een daalder waard zijn, is deze overwinning inder daad van erg groot belang", zag Verstraeten na de wed strijd de onverwachte hoge klassering van de ploeg als een opsteker. In de hoogste klasse hield Dow tegenstander CIS op nul (15-8,15-11,11-2) en haalde Foaks stevig uit tegen Broomchemie (15-0, 1.5-8, 15-10). Hoewel nog pas drie speeldagen ver zijn er in 1B toch al signalen die Foto Ne- elemans en - een verrassend sterk spelend - Foaks 2 als ti telkandidaten voorop stel len. Foaks 2 zorgde er met een 2-1 zege voor dat het pas gede gradeerde Artland Artland de aspirat ies om meteen weer terug te keren naar het hoog ste niveau waarschijnlijk even op moet zouten, Foto Neelemans (rnèt Jan Schut, zo nder Marcel Modde) gunde DePootergeenset (3-0). Voor de gebruikelijke verrassin gen tekenden in deze derde ronde TeVoRe (waar Simons de trainingen heeft opge voerd), door VSH met 2-1 te rug te wijzen, Zeeland Sea ports, dat Cysouw Optiek met 3-0 de baas bleef en NHI- copyservice dat slowstarter Garage Vervaet met 3-0 kansloos wegsloeg. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Zowel in het zaterdag- als in het zondagvoet bal wordt dit weekeinde de competitie hervat. Althans: als alles meezit, want zo gunstig zijn de weersvooruitzichten niet. Wordt er wel gespeeld, dan treft HVV'24 op eigen veld Internos en brengt Terneuzen een bezoek aan Unitas'30. Verder op het programma staan onder meer: AZW-WHS en Terneuzense Boys-Wolfaartsdijk en Moerse Boys-Axel (zondag). HVV'24 In de aanloop naar de tweede competitiehelft bleek HVV'24 voortreffelijk in vorm. Twee maal kwam de ploeg van trainer Ko Stoutjesdijk in actie en tweemaal werd met ruim ver schil gewonnen. Werd het tegen FC Bergen nog 7-3, tegen Meto stopte de'teller pas bij 12-2. „Maar", haast verdediger Hans Goethals zich te zeggen, „ver geet niet. dat het daarbij om twee vierde klassers ging. We waren aan onze stand wel ver plicht om met grote cijfers te winnen." Met de thuiswedstrijd tegen middenmoter Internos in het verschiet ziet het er in elk geval naar uit, dat de winterstop HVV geen kwaad heeft gedaan. Be houdens Angelo Verbraeken en Jan Leendertse is iedereen nu blessurevrij. Eerder dit seizoen werd Internos overigens met 1-0 verslagen. „Moeizaam", aldus Hans Goethals. „Maar wat zegt dat voor de wedstrijd van zon dag? Ik weet niet hoe zij de win terstop zijn doorgekomen." Terneuzen Evenals PIVV'24 kwam ook Ter neuzen de voorbije weken twee maal in actie, maar met minder succes, Tegen RBC 2 was er uit weliswaar een verdienstelijk 1- 1 gelijkspel, maar tegen Steen werd het in een matig duel 'maar' 1-0. Een bewijs temeer, denkt aanvaller Dannv van de Velde, „dat wij ons héél snel aan de tegenstander aanpassen." Voor de uitwedstrijd van aan staande zondag tegen het on- deraanstaande Unitas'30 is ze ker dat Terneuzen zijn complete achterhoede mist, Danny Magi- to is geschorst en Ryan Adam, Menno den Dekkeren Michel de Vries zijn allen geblesseerd. Op eigen veld won de ploeg van trainer Paul Telussa eerder dit seizoen met 5-2, met tien man nota bene, omdat Danny Magito al vroeg in de wedstrijd rood kreeg. „Unitas maakte op mij toen een heel zwakke indruk", aldus Van de Velde. „Maar we zijn niet zo goed dat we bij voor baat kunnen zeggen: vandaag winnen we. Ook tegen Unitas is dat niet zo Axel Axel zou normaal gesproken de competitie vorige week al her vat hebben tegen Patrijzen (thuis), maar niet voor de eerste keer dit seizoen werd het hoofd- veld in het Axelse bos afge keurd. De ploeg van trainer Ri- nus Zegers begint daarom zondag aan de uitwedstrijd te gen Moerse Boys in de weten schap dat het nog altijd de ne gende plaats inneemt. „Alleen aa n een overwinning hebben we zondag iets", meent r aanvaller Ludwig van Gi'emberghe dan ook. Axel oefende de laatste we ken tweemaal, eerst tegen Hon- tenisse (3-1) en vervolgens tegen Steen (welk duel gestaakt werd bij een 0-1 achterstand), Waai de ploeg op dit moment staat is niettemin niet helemaal duide lijk. Tegen Moerse Boys (waar van thuis met 2-1 verloren werd door twee tegentreffers in de slotminuut) is Axel in elk geval vrij compleet. Alleen Mark laG- rand herstelt nog van een bles sure, voorliet overige is iedereen beschikbaar. AZVV AZW begint morgen aan de- tweede competitiehelft als de nummer voorlaatst in de tweede klasse van het zatei'dagvoetbal. Ging het voor de winterstop al niet goed met de Axelse ploeg, van écht veel progressie was ook de laatste weken geen sprake. Zo was er tegen Zaamslag maar een magere 1-0 zege en werd van Breskensmet 5-1 verloren. „Het draait nog altijd niet", verzucht aanvaller Jacco Koekkoek. „Wat niet wegneemt dat het nü moet gebeuren". WHS, de hek kensluiter met een achterstand van twee punten op AZVV, lijkt een ideale tegenstander om te gen te beginnen. Hoewel? WHS is altijd een moeilijke ploeg voor AZW", weet Koekkoek. „Maar dat geldt dit seizoen in feite voor elke tegenstander." AZW mist vanwege een schor sing doelman Tonnie Gommers .(de vervanger van de nog altijd geblesseerde Johnny Diele- man), zodat het voor de hand ligt dat Niels Meeusen de plaats onder de lat zal innemen. Terneuzense Boys Terneuzense Boys verzekerde zich voor de winterstop van een voorsprong van vijf punten op Colijnsplaatse Boys en lijkt daarom meet veel zelfvertrou wen aan de laatste acht wed strijden te kunnen beginnen. De ploeg van trainer Jaap Goossen treft morgen op eigen veld Wolfaartsdijk. „Een behoorlijk stevige ploeg", zegt Goossen, die zich instelt op een tegen stander „die met redelijk veel mensen achter de bal zal spelen om van daaruit te kunnen coun teren." Uit won Terneuzense Boys eerder dit seizoen met 2-1 van de huidige nummer negen. „Wolfaartsdijk is een ploeg die weet wat knokken is", aldus Goossen. „We zullen ze zeker niet mogen onderschatten." Mare de Kunder ontbreekt om dat hij nog onvoldoende her steld is van een knie-operatie. Gert-Jan Vlaander en Kees Schieman zijn lichtgeblesseerd en daarom niet helemaal zeker van een basisplaats. Vierde klasse In de vierde klasse van het zon dagvoetbal worden de terug wedstrijden van de vierde speel ronde gespeeld. Dat betekent onder meer dat koploper Bres- kens op bezoek gaat bij Sluiskil en concurrent Zierikzee Clinge ontvangt. Runner-up Grens wachters brengt een bezoek aan Hontenisse. Wie van de drie kampioenskandidaten het ge makkelijkste programma heeft valt moeilijk in te schatten. Ze ker is wel dat Breskens eerder dit seizoen met 2-0 van Sluiskil verloor, dat Zierikzee met 2-1 van Clinge won en dat Grens wachters enHontenisse de pun ten deelden (1-1). Van groot belang (voor de de gradatie) zij n verder Koewacht- Philippine, het duel tussen de nummers laatst en voorlaatst, en Hansweertse Boys-Luc- tor'88. Bij IJzendijke-Steen vormt de vijfde plaats de inzet. Op dit moment neemt Steen die nog in, maar het verschil met IJ- zendijke bedraagt slechts één punt. In de vierde klasse van het za terdagvoetbal komt Zaamslag op eigen veld in actie tegen Dui- veland, waarvan uit met 2-1 ge wonnen werd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 43