Veel tv-bezitters in problemen PZC Liefkenshoektunnel steeds meer in trek Het hele universum in één toon Schouwburgcommissie Terneuzen acht opera financieel te riskant Dansgroep met acrobatische hoogstandjes zeeland 16 Stations krijgen andere plek op kabel tijdens renovatie Zekatel-net Gewelddadige Axelaar moet psychologische test ondergaan kunst cultuur Pianist Reinier van Houdt speelt Giacinto Scelsi exposities vrijdag 23 januari 1998 door Ben Jansen MIDDELBURG - De renovatie van het kabelnet die kabelex ploitant Zekatel uitvoert, stelt menig televisiebezitter voor problemen. Acht televisiesta tions hebben een andere plek op de kabel gekregen of gaan nog verhuizen en eind vorig jaar is het programma van Omroep Zeeland aan het aanbod toege voegd. Dat betekent dat de in stellingen van televisietoestel en videorecorder dienen te wor den aangepast. Afhankelijk van merk, type, leeftijd, mogelijk- Inbreker hoort opnieuw zestien maanden eisen MIDDELBURG - De conclusie van de psychiater dat een 21-ja- rige man uit Heikant licht on toerekeningsvatbaar is, heeft de officier van justitie niet kunnen verleiden zijn eis tegen de ver achte fors te verlagen: 24 maan den waarvan 8 voorwaardelijk wegens het plegen van een reeks inbraken. De verdachte stond voor deze zaken al in oktober in het be klaagdenbankje. De verdachte erkende alle misdrijven, ge pleegd tussen januari en augus tus 1997, voornamelijk in Oost- Zeeuws-Vlaanderen. Bij die zit ting had had mr. A S. Flikweert een straf van 24 maanden waar van 6 maanden voorwaardelijk gevraagd. Raadsman mr. A J. Sol bracht tijdens die zitting naar voren dat zijn cliënt moge lijk een psychische stoornis had. Hij vroeg om een psychiatrisch onderzoek. Mr. Flikweert ging hiermee akkoord en schortte zijn oordeel op. De rechtbank schorste de zaak en liet de man onderzoeken. Conclusie van het psychiatrisch onderzoek was dat de verdachte een zogeheten anti-sociale stoornis had. In een reactie op de eis van de of ficier van justitie, vroeg raads man Sol de rechtbank om de te straf te matigen. Hij wees erop dat de psychiater een korte ge vangenisstraf, gevolgd door be handeling via de reclassering had voorgesteld. De rechtbank doet op 5 februari uitspraak. heden en gebruiksvriendelijk heid van het apparaat kan dat een lastig karwei zijn. Er wordt dan ook veelvuldig beroep ge daan op slimme neefjes, handi ge buurmannen of de radio- en televisiehandel. Bij verreweg de meeste klanten van Zekatel bestaat begrip voor de ongemakken die de verande ringen met zich meebrengen; ook bij degenen die zelf niet in staat zijn de aanpassingen uit te voeren. Zelfs de abonnees die de hulp moeten inroepen van een leverancier en daarvoor een be drag dienen neer te tellen van enige tientjes, beseffen dat er goede redenen zijn voor het ka belbedrijf om een aantal sta tions een andere plaats op de ka bel te geven. „Je kunt dat goed uitleggen", is de ervaring van W. P. van Maldegem van Hout zager Radio TV in Goes. „Als je erop wijst dat de kwaliteit van beeld en geluid beter wordt, is het gemopper snel afgelopen." Misverstand Het is een hardnekkig misver stand dat de nieuwe kanaalin deling te maken heeft met de vervanging van de coaxkabels in het Zekatelnet door glasve zelkabels. Sommige stations verhuizen op de kabel omdat ze op hun oorspronkelijke plek storing ondervonden door zen ders die bijvoorbeeld vanuit de tv-toren in Goes rechtstreeks op de kabel instraalden. Dat pro bleem deed zich vooral voor bij de toepassing van minder deug- Advertentie ,q 30-21.0° OW n Koopavond. 13.30 bas+mar de jager delijke snoeren tussen tv/video en het aansluitkastje in de wo ning. P. J. Buijs van Zekatel: „We krijgen nogal eens het ver wijt dat we al die hinder van verplaatste stations veroorza ken omdat we het kabelnet in de toekomst voor nieuwe toepas singen willen gebruiken. Dat is niet het geval. Het zijn twee za ken die losstaan van elkaar. Dat is alleen moeilijk uit te leggen. Drukke tijden Niet alleen schrandere familie leden en kennissen die vaardig zijn in de omgang met moderne elektronische apparatuur, heb ben het druk met de nieuwe ka naalindeling. Voor onderne mers die zich bezighouden met levering en herstel van televi sietoestellen en videoapparaten zijn eveneens drukke tijden aangebroken. Van Maldegem heeft in de periode dat de veran deringen in Goes werden uitge voerd, gedurende zes weken een groot deel van zijn werkdagen besteed aan huisbezoeken om de instelling van apparatuur aan te passen. In het geval van moderne tv-toestellen was dat soms een kwestie van een com putertje aansluiten en de nieu we frequenties van de stations overhevelen. Dijkwijls moest hij er echter meer dan een uur aan besteden, zeker wanneer het ging om apparaten van een wat minder bekend merk en ty pe en wanneer behalve het toe stel in de woonkamer ook tv's in andere vertrekken en de video moesten worden ingeregeld. Van Maldegem: „We hebben daar 40 tot 60 gulden voor gere kend. Dat lijkt misschien een heel bedrag, maar we hebben er geld op toe moeten leggen." Dat was ook de ervaring Van A van Beek van Gerrit de Jonge BV in Axel. Even voor Kerstmis heeft Zekatel de zenderindeling in de Zeeuws-Vlaamse kanaal zone veranderd. Van Beek: „Ie dereen wilde zijn toestel vóór de kerstdagen weer in orde heb ben. Ik denk dat we toen wel op zo'n honderdvijftig adressen zijn geweest. Dat heeft veel tijd gekost. Zeker in de gevallen waarin de handleiding van het toestel zoek was, hadden onze monteurs er hun handen aan vol. Die instelling is bij elk merk en elk type weer anders. Bij het ene toestel moet je voor het zoe ken naar een ander kanaal één keer op een knopje drukken en bij een ander apparaat hoor je een knopje enkele seconden vast te houden." Door middel van advertenties in de krant, een telefoonnummer waar informatie te verkrijgen is en een speciaal kanaal op de ka bel probeert Zekatel de over gang zo makkelijk mogelijk te laten verlopen. Buijs heeft de indruk dat minder dan 1 pro cent van de abonnees proble men hebben met het vinden van de van plaats veranderde sta tions. Een enkele keer wil een boze klant die er niet in slaagt het karwei te volbrengen, een medewerker van Zeketel ont bieden om de nieuwe frequen ties te komen vastleggen. Buijs: „Maar daar kunnen wij natuur lijk niet aan beginnen." door Wout Bareman ANTWERPEN - De Liefkens hoektunnel bij Antwerpen raakt steeds meer in trek bij weggebruikers, die via die ver binding de files op de Antwerp se Ring mijden. De verwachting is dat de groei zal doorzetten op het moment dat de Waasland haven op de linker-Scheldeoe- ver verder zal uitbreiden. De tunnel verwerkte ook vorig jaar veel meer voertuigen dan in '96. Werden er in dat jaar 3,3 miljoen voertuigen geteld, vorig jaar waren het er 300.000 meer. Het vrachtverkeer steeg met 2 procent. In '92 - het eerste volle jaar na de ingebruikname van de tunnel - passeerden 1.549.983 voertuigen de tolhok- MIDDELBURG - Officier van Justitie mr. A S. Flikweert acht te gisteren in Middelburg een psychologisch onderzoek nood zakelijk om meer te weten te ko men over een 2 2-jarige verdach te uit Axel. De man wordt verdacht van een aantal strafbare feiten, zoals poging tot doodslag en zware mishandeling, openlijke ge weldpleging en drugshandel. Tijdens de zitting van de recht bank op 30 oktober was er al om een rapportage van een psycho loog gevraagd, maar gisteren bleek dat die missie mislukte, omdat er geen psycholoog met specifieke deskundigheid voor handen was geweest. Raadsman mr. A J. SoTsuggereerde een an dere psychiater in de arm te ne men. Uit een eerder deskundig rapport bleek dat er een onder zoek van het Pieter Baan Cen trum was aanbevolen. De recht bank meende eveneens nader geïnformeerd te moeten worden over de persoon van de Axelaar en kwam met drie opties. Op de eerste plaats een onderzoek van een psycholoog of anders van een andere psychiater. Mocht dat niet lukken dan zou er een onderzoek van het PBC moeten komen. De strafzaak werd daarom voor onbepaalde tijd aangehouden. jes, nu dus ruim 3,6 miljoen, tunnel, die op 10 juli 1991 kg bruik werd genomen en ast vankelijk in handen was vanee consortium van aannemers kende een aarzelende start. tekorten liepen zo hoog op het Vlaamse Gewest in mei ïgc ingreep en het consortium ui kocht. Nauwelijks een jaar lat gingen de toltarieven omhoo voor een vrachtwagen mo sindsdien 27,50 gulden words betaald en voor een persona auto 6,60 gulden. De tuiui draaide - ondanks het groeie» aanbod - de afgelopen jare overigens steevast met verlies In '95 ging het om zo'n 55 mil. joen gulden. Het bleek onmól lijk de zware schuldenlast en°è rente door middel van de q ploitatie te dekken. Maar blijj het gebruik van de tunnel .j huidige opwaartse lijn verb nen, dan zou de Liefkenshoei tunnel rond 2012 schuldenwij kunnen zijn. De Vlamingen gaan er niet vac- uit dat de Liefkenshoektunnd na de eeuwwisseling concurred tie zal krijgen van de Westa. scheldetunnel. De Liefken hoektunnel vormt, zeggen a verkeersdeskundigen, onder, deel van een internationale va binding, terwijl de WesterscM- detunnel een zuiver regional functie heeft. Maar het aanbal van voertuigen uit Zeeland zal wel afnemen, denken diezelfde deskundigen, Serie over censuur en film MIDDELBURG - Vandaaj vrijdag, vervolgt het genoot, schap Geloof, Hoop Liefdek het gebouw van de Middelburg, se Atelier Stichting in de Gra venstraat in Middelburg de se rie Cut, the unseen cinema. Het gaat om de vertoning vai films die om redenen van poli tieke correctheid, zelfcensuur of andere beperkingen 'ten on rechte' zijn verbannen naar ge specialiseerde videotheken Vrijdag wordt begonnen mei Blade runner van Ridley Scott Verder staan op het programma Nekromantïk van Jorg Buttge- reit (30 januari), Tetsuo vanShi- nya Tsukamoto (6 februari) ef SS Experiment Love Camp (IS februari). Aanvang alle films 20.30 uur. door Ernstjan Rozendaal MIDDELBURG - De Italiaan Giacinto Scelsi (1905-1988) be schouwde zichzelf niet als com ponist maar als doorgeefluik. Een componist is iemand die dingen samenstelt. Scelsi voel de zichzelf geen samensteller, maar eerder een ontvanger. „Naar de mening van Scelsi gaat in één toon het hele univer sum schuil", zegt pianist Rei nier van Houdt. „Hij zag het als zijn taak om het hele universum met die ene toon tot klinken te brengen." Om te herdenken dat Scelsi tien jaar geleden over leed, speelt Van Houdt zaterdag in de Kloveniersdoelen in Mid delburg drie van diens pia nosuites. Het is niet overdreven om te zeg gen dat hij in het werk van Scel si is gespecialiseerd, beaamt Van Houdt. Drie jaar geleden voerde hij voor het eerst alle pianosuites uit. Daarvoor wa ren twee avonden nodig. „Sindsdien ben ik ermee op tournee", aldus Van Houdt. „Ik heb ze erg veel gespeeld en ben er ook mee naar Amerika ge weest." Voor het programma in Middelburg heeft hij de suites X 'Ka' (1954), XI (1956) en IX 'Ttai' (1953) uitgekozen. Van Houdt: „Ik ontdekte zijn partituren ooit in de biblio theek. Wat me opviel was dat hij muziek schrijft die je niet uit je hoofd kunt leren. Er zitten veel herhalingen in zijn muziek, maar het is nooit hetzelfde. Zijn muziek is niet te analyserenHet is geïmproviseerde muziek, maar dan genoteerd.' Zo zijn Scelsi's composities ook letter lijk tot stand gekomen. Hij im proviseerde op de piano, nam dat op de bandrecorder op en liet dat dan uitschrijven. Dat deed hij overigens niet zelf, want het was nogal een werk. Vervolgens bracht hij dan nog verbeteringen aan. Toen na zijn dood bekend werd hoe hij werk te, zakte de toch al geringe waardering voor zijn werk tij delijk in elkaar. Een componist die nooit een noot op papier zet te, die kun je niet serieus nemen, vond men." Mediteren Eigenlijk is mediteren een nog betere omschrijving dan impro viseren, bedenkt Van Houdt. „In de loop der jaren heeft Scelsi zijn procédé van muziek maken geperfectioneerd. Pas na een half jaar nam hij de muziek op. Hij had er een tijdje op gebroed, het vervolmaakt, maar toch bleef het spontaan. Als je zijn muziek probeert te ontcijferen, blijkt dat erg ingewikkeld te zijn. Als je de partituur kunt spelen, ben je nog maar op de helft. Je moet van de genoteerde muziek proberen los te komen. Ik heb gemerkt dat het helpt als je zelf in een meditatieve sfeer weet te komen." Want Scelsi beschouwde zich niet als een componist in de tra ditionele zin van het woord, maar als een tussenpersoon, een bode, een 'besteller van brieven' tussen twee werelden. „Hij is een unieke figuur", meent Van Houdt. „Met nie mand te vergelijken. Als je zijn muziek hooit, denk je: 'Hoe kan iemand dit verzinnen?' Toch is zijn muziek zeer herkenbaar. Maar het is niet achter de schrijftafel gemaakt. Hij gaat niet uit van systemen, maar van zijn eigen ervaring als musicus. Het verhaal gaat dat hij als kind zeer begaafd was in het impro viseren. Op een gegeven mo ment wilde hij componist wor den, maar toen moest hij leren werken met de systemen van muziekgeschiedenis. Die waren hem volkomen vreemd. Hij is in gestort en verbleef vier jaar in een inrichting. Zelf verklaarde hij in een interview dat hij gene zen raakte, omdat hij één toon op cle piano voortdurend her haalde. De stukken die ik zater dag speel, heeft hij geschreven na die crisis." Scelsi is wel de 'meester van de nog kleinere overgang' ge noemd, omdat hij zocht naar steeds miniemere intervallen tussen toonhoogten. Zijn mu ziek zweeft vaak rondom een bepaalde toon, aldus Van Houdt. Scelsi onderzoekt de klank. Anders dan bij de meeste componisten gaat het hem niet om een opeenvolging van tonen. Van Houdt: „Ik vind wel dat Scelsi een componist is geweest, maar misschien meer in de pri mitieve, oorspronkelijke bete kenis. Hij was een soort medium en ging spontaan, improvise rend te werk. Zo ging dat vroe ger ook. Iemand bedacht mu ziek en speelde dat en anderen gingen dat naspelen. Zo werd de compositie doorgegeven. Daar waren geen blaadjes papier- voor nodig. Bij die traditie knoopt Scelsi aan, bij iets heel ouds en essentieels. In die zin is hij eerder een tijdloze dan een twintigste eeuwse componist." Pianoconcert: Reinier van Houdt, zaterdag 24 januari in de Klove niersdoelen in Middelburg. Aan vang: 20.30 uur. door Marcel Modde TERNEUZEN-DeTerneuzense schouwburgcommissie is voor alsnog niet bereid het financiële risico te dragen voor de gecom bineerde slotmanifestatie van het Festival van Zeeuws-Vlaan- deren en het Zeeland Nazomer- Festival. Directeur Y. Mergler van het Zuidlandtheater had haar bestuur om medewerking gevraagd, maar de commissie acht de kans op een debacle te groot. De gewraakte uitvoering be treft een opera van Vaughn Wil liams door het Residentieorkest in samenwerking met Zeeuwse koren. De bedoeling is het stuk vier dagen achtereen (van 24 tot en met 27 september) uit te voe ren in de loods van Standfast Yachts in Breskens. De opera gaat over het wel en wee in een vissersdorp. De commissie (het theaterbe- stuur en in die zin ook eindver antwoordelijk voor het Festival van Zeeuws-Vlaanderen) onder voorzittex-schap van cultuur wethouder P. Hamelinck wei- gerde dinsdag de gevraagde zes duizend gulden vrij te geven. Met dat geld en een even zo groot bedrag van de organisatie van het Nazomer Festival wil Mex'gler een promotiefolder la ten maken. Dat materiaal dient ter ondersteuning van verdere fondsvoi-ming en voox-verkoop van kaarten. Op basis daarvan denkt Mergler te kunnen in schatten of er voldoende be langstelling bestaat voor de ma nifestatie. De totale kosten van de uitvoe- Directeur Y. Mergler van het Zuidlandtheater: „Voor een productie van dergelijk formaat, moet iemand iemand bereid zijn z'n nek uit te steken. foto Charles Strijd ring zijn begroot op minimaal zeshonderd d u izend gulden Eeh.belangrijk deel van dat be drag moet wox-den bijeenge sprokkeld bij allerlei fondsen en sponsors. Mergler zit nog xnet een begrotingsgat van één ton en denkt dat met een intensieve lobby nog wel te kunnen dich ten. Ze had de gemeentelijke schouwburgcommissie tot ui terlijk 1 maax-t de tijd gevraagd, maar een meerderheid van het bestuur acht vier dagen opera te hoog gegrepen en daarom te ri sicovol. Bij een financieel deba cle draait het Zuidlandtheater - en daarmee indirect de gemeen te - op voor de verliezen. Burgemeester G. H. Noorde wier van Oostburg bracht don derdag evenwel een beetje ver- lichting. Hij het Mergler weten, na ruggespraak te hebben ge pleegd met zijn collega R. C. E. Barbé van Terneuzen, dat zijn gemeente bereid is de zesdui zend gulden te betalen, zodat in elk geval het haalbaarheidsoxr- derzoek kan doorgaan. Daar mee werd het besluit van de schouwburgcommissie - mét medewerking van Barbé - om zeild. Vertrouwen Mergler was blij met dit ver trouwen. „Iemand moet gewoon bereid zijn z'n nek uit te steken, wanneer je een keer een produc tie van dergelijk formaat naar de regio wil halen. Bli j kt het niet haalbaar, dan blazen we de hele boel gewoon af. In dat geval, moet ik eerlijk zeggen, is de ge meente Oostburg die zesdui zend gulden wel kwijt. Als het doorgaat, dan zegt dit gebaar van Oostburg verder niets over onder welke vlag het project verder wordt uitgevoerd. Daar over moeten we nog xnet elkaar rond de tafel gaan zitten", aldus Mergler Vooralsnog ligt dat ri sico op de schouders van Ter- De theaterdirecteur venvacht dat halverwege volgende maand duidelijk is of het project kans van slagen maakt. Dan nog heeft ze tot eind maart de xnoge- lijkheid om een definitief be sluit te nemen over het al dan niet contracteren van het Resi- dentie-oikest, zo is met het ge zelschap afgesproken. Reinier van Houdt:,,Scelsi was een soort medium" foto Marco Borggreve TERNEUZEN, Zuidlandtheater 'Hopak Ensemble', muziek en dans uit de Oekraïne door Trees van Herpen Twintig paar rode laarzen ga lopperen in snel tempo over het podium van het Zuidland theater. Wapperende linten aan kransvormige hoofdtooien, ge borduurde keux-sjes en bloezen en de onvermijdeijke kozakken- broeken. Een avondje traditio neel folkloristisch dansen gaat van start, denk je. Niets is min der waar. 'Hopak' heeft welis waar de onmiskenbare Oosteu- ropese dansen en klanken in het repertoire maar biedt daarnaast eigentijds acrobatisch ballet. Een twaalfkoppig orkest speelt, weggedrukt in een hoekje van het podium, een evenredige rol in deze show. Oekraïne is een zuidelijke streek in de voormalige Sovjet unie die grenst aan Moldavië, Roemenië en de Zwarte Zee. 'Hopak' is een van de eerste pro fessionele commerciële gezel schappen uit deze regio. Gebaseerd op traditionele dansvormen experimenteert de groep naar hartelust. Het resul taat is een beeldende vorm van ballet. Er wordt een verhaal verteld met bewegingen, mi miek en acrobatische capriolen. Dikwijls met veel humor; soms suikerzoet maar altijd levendig. De mannen zijn in de meerder heid, ze dansen lichtvoetig on danks de hevige inspanningen die de acx-obatische hoogstand jes van hen vragen. Duizeling wekkend is plotseling een woord dat heel letterlijk moet worden genomen. De vrouwen zijn vooral gracieus, zij draaien pirouettes, lonken en fladderen. Op een enkele uitzondering na zijn de gemengde dansen vrij traditioneel. Juist waxmeer al leen de mannen of alleen de vrouwen op toneel komen zien we een andere stijl, moderner en vrijer De goed bezette zaal weet dat te waai'dexenDe 'hurkdans' is zo'n voorbeeld waarbij het publiek spontaan begint mee te ldappen. Alsof er een achttal dwergen uit het niets is versche nen worden minutenlang alle passen consequent hurkend uit- gevoei'd. De puntige bontmut sen en de wijde broeken verster- ken het effect. De dansen worden afgewisseld met muzikale intemezzo's. In te genstelling tot de dansers op wier gezichten een permanente glimlach bevroren is, lrijken de muzikanten uiterst sei'ieus, Oe- lcraïnsche volksmuziek klinkt zoals veel Oosteuropese volks muziek, veel herhalingen, snelle loopjes en af en toe melancho liek. Uitschieters waren er ze ker. Georgiy Zavgorodniy kan razendsnelle tonen uit de cim baal toveren en ook met de pan fluit weet hij wel raad. Sprook jesachtig is het geluid van een soort dubbele blokfluit, be speeld door Vasyl Geker. De trompetsolo van Georgiy Agra- tina leek even een verdwaalde buitenstaander; maar past won derwel in deze mengelmoes van traditie en hedendaagse inter pretatie. Olga Agratina en Tety- ana Onyshchenko zongen volksliederen. Met veel tranen in de harde stemmen klonken zij als smartlapzangeressen op zijn Oekraïnsch. Een extra dans was mij liever geweest. De grote finale was de daxxs waarnaar het gezelschap is ge noemd. Het podium van het Zuidlandtheater was amper groot genoeg. Op de eerste rijen hield men de adem in. Maar de kleurrijk geMede vrouwen de den op tijd een stapje terug om de wervelende mannen de ruim te te geven. Nog le zien: 29 januari in de Stads- schouioburg in Middelburg. In Galerie Rattenfangerina; Bontehondstraat 17 in Hulst loopt van 1 tot 28 februari eer tentoonstelling van Martij: Kips. Hij exposeert aquarelles met als thema Landschap et olieverfwerken onder de tilt! Vertellingen. In De Grenenhoek in Goes ex poseer! Chris Debets tot hall maart foto's. Zijn werk bestaat voornamelijk uit natuurcompo- sities, vergezichten en fraaie luchten. Debets fotografeert graag in Zeeland. De expositie is te bezichtigen van 9.30 tot 17.30 en op koopavond, donder dag, tot 21 uur. Atelier/artotheek/galerie De Glazen Pui heeft bij de ING- bank aan de Aagje Dekenstraat in Vlissingen een expositieinge- richt met werk van onder mee; Coxrie Schout, Martha Branten, Piet Dekker en Tilly van Ooster hout. De werkstukken zijn niet alleen te koop, maar ook tehuur De tentoonstelling loopt nog twee maanden. Geopend tijdens kantooruren. In het Middelburgse COC-Ca- fé Goudwaard stelt Dirk Ho ning uit Nijmegen abstract! schilderijen tentoon. Thema's zijn seksualiteit, spiritualiteit, contact met de aarde en emoties Honxngs werk kenmerkt zich door contrastrijk kleurgebruik. Tot en met 30 januari zijnxc Galerie Galerij (Prof. Zeeman- college) aan het Hatfieldparkin Zierikzee aquarellen en teke ningen van Ai'ie Berkulin te zien. Het Ai-ion Hotel in Vlissingen presenteert tot juli aquarellen van Rijk Grisel. Grisel werkt veel met contrast en schadu wen. Zijn werk is figuratief en bestrijkt een breed scala aan on derwerpen. In het Arion Hotel hangen onder meer Zeeuwse landschappen. Van Kees Wisse uit Kloetinge hangen vanaf 26 januari toten met 20 februari aquarellen, olieverfschilderijen en beelden in de hal van het gemeentehuis te Kapelle. Wisse keei'de na een arbeidzaam leven buiten d? provincie terug naar de zee, die hem altijd was blijven trekken. Dat is in zijn werk terug te zien, Wisse kreeg les van onder ande ren Henri Bol, Trees van Willi gen en Hansje den Hollander. Open: werkdagen van 8.30 tot 12 uur en van 13 tot 16 uur. Vanaf 29 januari zijn inhetge- restylde cafégedeelte van t Beest in Goes werken van Dan ny van Rijt te bekijken. Hij maakt met behulp van uiteenlo pende technieken en veelal na tuurlijke materialen 'afwisse lend ingetogen sfeervolle, ;J"" weer krachtige tot meditatieve werken'. De expositie duurt tol eind april en is geopend op de avonden dat er activiteiten in 1 Beest plaatsvinden. Het opnieuw afregelen van de televisie bezorgt veel mensen moeilijkheden. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 30