Theunisse een medisch wonder Ster allures zijn Patrick Rafter vreemd hakken over sloot Hockeyers boeken zege op Australië Ongunstige loting Schalken en Siemerink Oud-wielrenner herstelt wonderbaarlijk van ongeluk Stoplicht goed voor naam badmintonclub Zenga neemt afscheid door Fred Segaar SCHALK - De winter heeft van het bos rond hun huis in Schaik een triest stemmend decor ge maakt, maar binnen in de bun galow is de lente enige tijd terug al ingetreden. Sinds de ex-berg- koning zo wonderbaarlijk is hersteld, prijzen Gert-Jan en Lieske Theunisse de dag. Het jaargetijde is daaraan onderge schikt. Wie Theunisse (manager van de mountainbikeploeg van zijn zwager Bart Brentjens) nu aan ziet komen fietsen, kan zich het drama dat zich rond hem heeft afgespeeld moeilijk voorstellen. Hij heeft in vier uurtjes 120 kilo meter weggetrapt. Met speels gemak.Heerlijk dat ik dit weer kan." Soms voelt hij nog helse pijnen. Zijn conditie is niet meer wat het is geweest en zijn ledematen doen niet altijd wat hij wil. Maar in een rolstoel keert hij nooit meer terug en de krukken heeft hij in een hoek gegooid. Hij oogt als in de dagen dat hij de Tour de France-etappe naar Alpe d'Huez won, tien jaar gele den al weer. ,,De artsen staan er versteld van, ze spreken van een wonder. Pijnscheut De Klap, zes maanden geleden op een berghelling in de buurt van Annecy in de Franse Alpen, dreunt bij tijd en wijle nog door in zijn ranke lichaam. ,,Dan krijg ik opeens weer een pijn scheut, maar wat zou ik kla gen..." De Klap. „Ik weet het nog pre cies. We suisden van een berg af, lekker ontspannen. Er kwam' een bocht met een dooie hoek. Ik hoor die auto naderen. Ik snijd de bocht een beetje aan, maar hield uiteraard rekening met te gemoetkomend verkeer. Maar ik wist niet dat die auto op mijn weghelft reed. Die bestuurster was fout." Dizzy Plots keken twee reebruine ogen een koplamp aan. „Ik kwam na een paar minuten bij, helemaal dizzy. Ik was aan het trainen met een meisje dat ik in de ploeg zou opnemen. Zij was na mij nog te gen die auto gebotst en ik hoor de haar kreunen. Ik wilde naar Een ongeluk op de mountainbike vorig jaar zomer dreigde Gert- Jan Theunisse (34) de rest van zijn leven aan een rolstoel te kluis teren. Artsen constateerden een partiële dwarslaesie bij de ex-wielren- ner. Theunisse zou nooit meer kunnen lopen. Ruim een half jaar later beweegt de oud-wielrenner zich voort zonder krukken en maakt hij dagelijks een trainingsrondje op de fiets. De doctoren noemen hem een supermens. Gert-Jan Theunisse: „De artsenstaan er versteld van." haar toe lopen. Zo ben ik nou eenmaal. Ik bekommer me altijd meer om anderen dan om me zelf. Maar ik kon me niet bewe gen." „Het ziekenhuis was dichtbij. Ik ben daar heel slecht behandeld. Ze lieten me uren wachten. Ze zeiden dat mijn spieren tijdelijk waren doodgeslagen. Die ver- schij nselen zouden wel verdwij - nen. Ze constateerden geen breuken, dus kon ik wat hun be treft wel vertrekken. Ze hebben me in de auto getild en we zijn naar het hotel gereden. Ik ver ging van de pijn." Zijn vrouw Lieske, de dochter van oud-bondscoach Piet Lie- bregts: „Gert-Janisinzijnloop- baan wel honderd keer gevallen en hij is een harde. Dus je denkt: het zal wel meevallen. We waren daar met een man of tien van de ploeg, maar niemand die aan een dwarslaesie dacht. Je gaat toch af op de diagnose van de artsen." „In het hotel lag ik in een heel klein donker kamertje. Vrese lijk. Als ik een beweging wilde maken, had ik wel een half uur nodig. Het leek wel of mijn be nen afstierven. Ze kregen een enge blauwe kleur, er was totaal geen doorbloedingmeer. We zijn notabene nog naar een wed strijd wezen kijken. Ze hebben een bedje voor me gemaakt in een stoel. Onvoorstelbaar."„Die terugreis naar Nederland was vreselijk. Als wielrenner heb ik een hoge pijngrens opgebouwd, maar wat ik toen achterin die auto heb»meegemaakt was1 echt heel erg. Eenmaal thuis deed een bevriende fysiotherapeut functietoetsen en toen pas is het balletje gaan rollen. De huisarts schrok enorm, maar dacht ook niet meteen aan een dwarslaesie. Ik werd naar de or- thopeed gestuurd, maar die zei: het is een neurologisch verhaal. •Ik weer naar een ander zieken huis. Vroeg de arts: besef je wel wat er met je aan de hand is? Als je zoiets hoort, zie je iemand als Koos Albers voor je." Lieske: „Ik dacht meteen aan foto Roland de Bruin/GPD verbouwing van het huis. Zag overal liften voor me en een aan gepaste badkamer. Gert-Jan: „Ik dacht, als blijkt dat ik verder moet in een rol stoel, dan ga ik trainen voor de Paralympics in Sydney. Dat was absoluut gebeurd. Ik had al wat contacten gelegd met een club. Ik reed hele stukken ik die rol stoel. Steeds sneller. Mijn gren zen verleggen, dat heb ik mijn hele leven al gedaan. ,,'s Nachts was de pijn heel hef tig. Ik wilde Lieske niet wakker maken, maar ik wist me geen raad met die pijn. Er gebeurden ook de gekste dingen met mijn lichaam. Mijn huid begon te schilferen en bij het tanden poetsen raakte ik soms zo maar eenpaar vullingen kwijt. Had er allemaal mee te maken." „Ik heb Lieske toen wel eens ge vraagd een paar klappen te ge ven op mijn benen. Ik wilde iets voélen, maar er gebeurde niks. In de eerste dagen liet ik mijn ontlasting ook lopen. Hij wijst naar zijn middel, „Vanaf hier was ik verlamd. Ik voelde me geen man meer. Als je geslacht niet meer werkt.Vre selijk. Nu is het gelukkig weer goed." Mentaliteit „Ik heb altijd de mentaliteit ge had van een topsporter en hield die toen ik in die rolstoel be landde. Ik dacht: ik zal die art sen eens wat laten zien. Toen ik voor de eerste keer naar thera pie ging, had ik mijn rugzakje meegenomen met sportkleren en loopschoenen. Zo van: we gaan er eens flink tegenaan. Daar aangekomen zag ik wat oudere mensen in hun gewone kloffie. Ik dacht: wat is dit? Ik ben geen hulpbehoevende"? ,Ik vroeg aan de arts of ik in het looprek mocht. Toen bleek dat ik helemaal niks kon. Niet eens mijn voet een centimeter optil len. Lieske: „Ik was in het buiten land en belde hoe het was ge gaan. Hij was heel erg teleurge steld." Gert-Jan: „Ik bleef oefenen, proberen zo veel mogelijk mijn been te bewegen. Uren achter een. Opeens kon ik m'n teen be wegen. Een fractie, maar toch. Vanaf dat moment is het snel ge gaan. Ik kon opeens de keuken oversteken, zonder hulpmidde len. Ik donderde die ltrukken weg en zei tegen Lieske: kijk dan, ik loop. Ik Loop „De artsen begrepen er niets van. Ik liep zonder de lichame lijk functies die je normaliter nodig hebt om te lopen. Dat kan niet, zeiden ze. Ik gebruikte een pees die het hele handeltj e in be weging trok (wijst op de zijkant van zijn bovenbeen). Die pees is door het fietsen zó goed ontwik keld. Daar heb ik blijkbaar zó veel kracht in." Lieske: „Hij kon medisch ge sproken meer niet lopen, maar deed het toch. Dat is z'n wils kracht. De geest blijkt sterker dan het lichaam." Avanti. Vertaald naar het Nederlands betekent dat voorwaarts. Chris Verbeek was in 1962 op vakantie in Italië toen de Zeeuw voor het eerst met die kreet in aanra king kwam. Voor het ver keerslicht bij een voetgdn- gersoversteekplaats sprong het licht voor z'n ogen op groen. Het groene vakje werd gevuld met de naam Avanti. Chris Verbeek (63) dacht me teen aan een toepasselijke clubnaam voor de nog op te richten badmintonclub. Het is in Italië een gangbare kreet. ,Ik vónd het ook me teen een mooie naam, mo dem vooral. Veel mensen herkennen zich in die naam. Het lag dus voor de hand dat de oud-voorzitter op 3 okto ber 1962 aan de Middelburg se badmintonclub de naam Avanti meegaf. Avanti begon als een club voor werknemers van een groot bomvbedrijf. Verbeek vervolgt: Vroeger, vlak na de oprichting, werd alleen nog gespeeld in een klein zaaltje. Na een paar maanden waren er veel nieuwe leden bijgeko men. Uitbreiding naar een grotere sporthal was bittere noodzaak. Het was immers geen bedrijfsclub meer." Avanti was opeens een bad mintonclub voor iedereen ge worden. Verbeek hanteerde in 1962 as eerste de voorzittershamer van Avanti, maar is inmid dels niet meer actief bij de. Middelburgse vereniging. „Ik heb al heel lang geen bad- mintonraclcet meer aange raakt. Vier jaar terug alweer heb ik voor de laatste keer meegedaan aan een bedrijfs- toernooi", vertelt Verbeek. Dat recreatieve toernooi werd overigens afgewerkt op de plaats waar de wortels van de club liggen: in die kleine badmintonzaal in de buurt van het bouwbedrijf. van onze sportredactie MELBOURNE - De Nederland se hockeyers hebben in Mel bourne in de vierde wedstrijd van de testserie van zes duels te gen Australië hun eerste over winning geboekt. In het State Hockey Stadium werden de Aussies met 2-1 verslagen. Teun de Nooijer, die zijn hon derdste interland afwerkte, was met een late treffer de match winner. De Olympisch kampioen, met reservedoelman Bart Looije en rechtsachter Rogier van 't Hek iri de basis, begon ijzersterk. Binnen twee minuten had aan voerder Stephan Veen al de ope ningstreffer achter de Australi sche doelman Dreher gefrommeld. Michael Brennan trok de stand uit een straf bal ge lijk, nadat Erik Jazet op de doel lijn sticks had gemaakt. In het tweede bedrijf had Ne derland een licht veldvoordeel. Toch had het twee reflexen Van Looije en een bevlieging van De Nooijer nodig om de zwaarbe vochten zege binnen te halen. Melbourne. Testserie mannen, vier de wedstrijd. Australië - Nederland 1-2 (1-1). 2. Veen 0-1,27. Brennan 1- 1, 62. De Nooijer 1-2. Scheidsrech ters: Schellekens (Ned)/Ludwig (Aus). Aantal toeschouwers: 3500. Een doodsaaie jongen die het liefst voor de televisie zit en naar sport kijkt ZVV Zeeland met door Rob Kramp MELBOURNE - Pat Rafter is gewoon. Adembenemend ge woon voor het grootste seksidool in het tennis. Verfris send gewoon voor een Grand Slam-winnaar en multi-miljo- nair. Sterallures kent de 25-jarige 'Smiley'niet. „Nooit d.e kans ge had die te ontwikkelen", grijnst hij. „Ik ben zevende kind in een gezin van negen. Heb vier oude re broers. Die houden mijn be nen wel op de grond." Rafter werd op 7 september 1997 de eerste Australiër sinds Pat Cash (Wimbledon 1987) die een Grand Slam won. „Ik heb er altijd van gedroomd", zei hij na zijn winst op de US Open, „maar nooit gedacht dat ik er een kon winnen. En hoe meer ik er over denk, hoe gekker ik het vind." In 1997 steeg Rafter van 62 naar 2 op de wereldranglijst. Hij pas seerde zelfs de eeuwige tweede Michael Chang maar bleef op eerbiedige achterstand van Pete Sampras. „Dat is een verhaal apart", aldus Rafter. „Sampras speelt op een andere tennispla- neet. Het is niet realistisch te veronderstellen dat ik hem kan passeren." Zijn coaches Roche, Newcombe en Fitzgerald gruwen van die zienswijze. „Roche en ik hebben altijd in Smiley geloofd", aldus Newcombe, de Davis Cup-cap tain van Australië. „Maar hij miste de toewijding en het ge loof in zijn toekomst. Hij is de nieuwe Edberg. Pas in '97 drong dat besef tot hem door. Werken deed hij altijd wel, in '97 leerde hij zijn eigen capaciteiten ken nen." Toch gaat de speler in het circuit alleen op pad. Roche en New combe begeleiden hem alleen tijdens de Grand Slams, Fitzge rald hooguit een week of acht per jaar. „Ik ben een grote jon gen", aldus Rafter, „die best op zijn eigen benen kan staan. Ik heb geen fulltime-coach nodig. Ik weet wat zelfdiscipline bete kent." Dat werd hem bijgebracht door zijn familie. Opgegroeid in Mount Isa, een mijnstadje in Queensland, deelde hij een ka mer met zijn vier broers. „Smi ley was 'altijd ondeugend", ver telde zijn moeder Jocelyn eens. „Zocht altijd het avontuur. Een kwaj ongen met een hartverwar mende glimlach. Ik kon nooit kwaad op hem blijven." Taartengevecht Zo is Pat Rafter nog steeds. Een vrijbuiter met een ruige kop, veel bravoure en een jongens achtige lach. Altijd in voor een Patrick Rafter is gewoon. Adembenemend gewoon voor het grootste seksidool in het tennis. foto Harry Melchert/ANP dolletje. Na de US Open vierde hij zijn overwinning met een taartengevecht met broers en vrienden in een van de duurste restaurants van Manhattan. Zijn moeder: „Z'nbroers zorgen dat hij niet te ver gaat." Nog steeds. Het tennisbedrijf Rafter BV wordt geleid door zijn broers. Pete is zijn bodyguard, Geoff behartigt zijn zaken. Zelf is hij president-directeur met kantoor in Pembroke op belas tingparadijs Bermuda, zijn offi ciële verblijfplaats. Een auto bezit hij niet. Geld doet hem niets. „Ik word er niet koudof warm van." In 1997 ver diende hij zeven miljoen dollar, inclusief het rnilj oen dat McDo nalds had uitgeloofd aan de eer ste Australiër na Pat Cash die een Grand Slam won. Hij gaf het aan zijn broer Geoff die het be legde in aandelen. Hij kocht zijn appartement op Bermuda. Loste een deel van de hypotheek af op dé farm met 350 hectare grond van zijn ouders in Eumundie in de buurt van Bris bane, waar zij de buurman zijn van Thomas Muster. Overwoog een Porsche of Ferrari aan te schaffen maar bleef trouw aan de brommer. Hij lacht om spandoeken met Rafter, Simply and Sex, een vin ding gebaseerd op Simply the Best van Tina Turner. „Die vrouwen kennen mij niet", grijnst hij. „Ik ben een dood saaie jongen die het liefst voor de televisie zit en naar sport kijkt. Die in zijn vrije tijd het liefst met zijn vrienden naar de kroeg gaat. Ik geef niets om ui terlijk vertoon, ik ben gewoon." Adembenemend gewoon. ANP van onze sportredactie MELBOURNE - De Neder landse mannen hebben bij de Australian Open zeer zwaar geloot. Schalken treft in de eer ste ronde Sampras. De Ameri kaan is in Melbourne als eerste geplaatst. Siemerink komt uit tegen Ivanisevic. De Kroaat staat als dertiende op de lijst. De vrouwen troffen het wat be ter. Schultz ontmoet maandag Maruska uit Oostenrijk. De Nederlandse, eerder in de week geblesseerd afgehaakt op het toernooi van Sydney, is als elf de geplaatst. Oremans speelt tegen de Australische Kience, Boogert komt uit tegen een qualifier. Schalken, Nederlands hoop na het afzeggen van Krajicek, pakte een setje van Sampras in Philadelphia, vorig jaar. Ge heel zeker is Sampras daarom niet van zijn zaak. Net terug van een blessureperiode is de Amerikaan bovendien niet in Schultz start op Australian Open tegen Maruska vorm. Vrijdag verloor hij op een invitatietoernooi in Mel bourne voor de tweede keer. Nu van de Oekraïner Medvedev, 6- 3 3-6 2-6. Op zijn eventuele weg naar de finale kan Sampras meerdere zware opdrachten tegemoet zien. Korda zit in zijn schema, die hem in september in de vierde ronde van de US Open verraste. En Philippoussis. De Australiër, vijftiende ge plaatst, versloeg Sampras twee jaar geleden uitgerekend op de Grand Slam van Melbourne. Loting Australian Open. Mannen, eerste ronde: Sampras (VSt/1) - Schalken (Ned), Martin (Spa) Sanguinetti (Ita), Gustafsson (Zwe) - qualifier, Dosedel (Tsj) - Boetsch (Fra), Clavet (Spa) - quali fier, Vasek (Tsj) - Washington (VSt), Dreekman (Dui) - Arazi (Mar), Ca- latrava (Spa) - Philippoussis (Aus/15), Bruguera (Spa/10) - Ku- cera (Slw), Vacek (Tsj) - Hewitt (Aus), Schalier (Oos) - Nestor (Can), Damm (Tsj) - Woodforde (Aus), Tilström (Zwe) - Paes (Ino), qualifier - Norman (Zwe), From- berg (Aus) - Larkham (Aus), Tra- macchi (Aus) - Moya (Spa/7), Bjorkman (Zwe/4) - Belobradjdic (Aus), Wayne Ferreira (ZAf) - Kro- slak (Slw), Lapentti (Ecu) - Viloca (Spa), Alvarez (Spa) Santoro (Fra), Gimelstob (VSt) - qualifier, qualifier - O'Brien (VSt), Clément (Fra) - Pozzi (Ita), Byran Black (Zim) - Mantilla (Spa/14), Corretja (Spa/11) - Arnold (Arg), Prinosil (Dui) - Van Herck (Bel), Meligeni (Bra) - Pioline (Fra), Sargsian (Arm) - Burillo (Spa), qualifier - Rosset (Zwi), Spadea (VSt) - Sta- siak (Aus), Draper (Aus) - Hrbaty (Slw), Portas (Spa) - Korda (Tsj/6), Rusedski (GBr/5) - qualifier, Stark (VSt) - Carlos Costa (Spa), Wood- bridge (Aus) - Dewulf (Bel), Ruud (Noo) - qualifier, Johansson (Zwe) - Quillari (Arg), Ondruska (ZAf) - Reneberg (VSt), Escudé (Fra) - Larsson (Zwe), qualifier - Kuerten (Bra/12) - Ivanisevic (Kro/13) - Siemerink (Ned), qualifier - Hen- man (GBr), Craca (Dui) - qualifier, Kiefer (Dui) - qualifier, Tebbut (Aus) - Filippini (Uru), Wayne Black (Zim) - Steven (NZ1), Raoux (Fra) - Stolle (Aus), Carlsen (Den) - Chang (Vst/3), Muster (Oos/8) - qualifier, Nydahl (Zwe) - Roux (Fra), Radulescu (Dui) - Alami (Mar), Furlan (Ita) - Alonso (Spa), Stoltenberg (Aus) - Blanco (Spa), qualifier-Knippschild (Dui), Enq- vist (Zwe) - Marin (Spa), Stafford (ZAf) - Rios (Chl/9), Alberto Costa (Spa/16) - Haas (Dui), qualifier - Agassi (VSt), Gross (Dui) - Goell- ner (Dui), Gaudenzi (Ita) - Pescariu (Roe), Berasategui (Spa) - qualifier, Smith (Aus) - Medvedev (Oek), Ja vier Sanchez (Spa) - Martin (VSt), Tarango (VSt) - Rafter (Aus/2). Vrouwen, eerste ronde: Hingis (Zwi/1) - Probst (Dui), Rittner (Dui) - qualifier, Callens (Bel) - Mo- rariu (VSt), Koernilcova (Rus) - Studerdkova (Slw), Basuki (Ino) - Meilen (VSt), Boogert (Ned) - qua lifier, Hy-Boulais (Can) - Snyder (VSt), Simpson (Can) - Van Roost (Bel/14), Schultz-McCarthy (Ned/11) - Maruska (Oos), Nagyo- va (Slw) - Wunderlich (VSt), Mc- Grath (VSt) - Yoshida (Jap), Reid (Aus) - Likhovtseva (Rus), quali fier-Rubin (VSt), Barabantsjikova (WRu) - Chladkova (Tsj), Torrens- Valero (Spa) - Loegina (Oek), Li Fang (Chn) - Pierce (Fra/5), Coet- zer (ZAf/3) - Paulus (Oos), Neiland (Let) -Barclay (Aus), Brandi (VSt) - Ell wood (Aus), Halard-Decugis (Fra) - Kijimuta (Jap), Gavaldon (Mex) - Kruger (ZAf), Jeyaseelan (Can) - Park (ZKo), qualifier - Sukova (Tsj),Pitkowski (Dui) -Hu- ber (Dui/10), Sugiyama (Jap/16) - Sanchez-Lorenzo (Spa), Endo (Jap) - Saeki (Jap), Grzybowska (Pol) - Cristea (Roe), Vaidyanathan (Ina) - Pizzichini (Ita), qualifier - qualifier, Glass (Dui) - Hiraki (Jap), Makarova (Rus) - Golarsa (Ita), Janet Lee (VSt) - Sanchez (Spa/7), Martinez (Spa/8) - Kloesel (Dui), Kunce (Aus) - Oremans (Ned), Kleinova (Tsj) - Ruano-Pas- cual (Spa), Nemeckova (Tsj) - Sidot (Fra), Lubiani (Ita) - Pan ova (Rus), Diaz-OIiva (Arg) - Schett (Oos), qualifier' - Grande (Ita), Zvereva (WRu) - Appelmans (Bel/12), Te- stud (Fra/9) - Leon-Garcia (Spa), Kandar (Dui) - Drake-Brockman (Aus), Husarova (Slw) - Inoue (Jap), Maleeva (Bui) - Gersi (Tsj), Tanasugarn (Tha) - Vento (Ven), Wagner (Dui) - Watanabe (VSt), Stubbs (Aus) - Lucic (Kro), Sawa- matsu (Jap) - Majoli (Kro/4), Spir- lea (Roe/6) - Serena Williams (VSt), Dechaume-Balleret (Fra) - Venus Williams (VSt), Mauresmo (Fra) - Farina (Ita), Gagliardi (Mon) - Plischke (Oos), Wang (Tai) - Gorro- chategui (Arg), Dechy (Fra) - Sch- nyder (Zwi), Dopfer (Oos) - Miyagi (Jap), Pratt (Aus) - Raymond (VSt/13), Dragomir (Roe/15) - Ba bel (Dui), Serna (Spa) - McQuillan (Aus), Guse (Aus) - Labat (Arg), Carlsson (Zwe) - Domnikovic (Aus), Musgrave (Aus) - Suarez (Arg), Cacic (Ita) - Perfetti (Ita), Habsudova (Slw) - qualifier, Co- cheteux (Fra) - Davenport (Vst/2). ANP door Hans Hollestelle MIDDELBURG - ZVV Zeeland heeft een zwaarbevochten over winning geboekt op de formatie van Troy. De lijstaanvoerder van de eerste klasse in het dis trict Zuid I kwam in eigen huis niet verder dan een 1-0-zege op de Brabanders. Het als tweede genoteerde Ma tisse deed het beter. De Goese caféploeg behaalde een 11-3- overwinning op Biezentrap- pei's. Het verschil tussen de nummers één en twee is overi gens nog steeds zes punten. ZW Zeeland-Troy 1-0: De thuisploeg had veel moeite met de stug spelende Brabanders, van wie vooral de keeper in goe de vorm stak. Er waren veel kansen voor ZW Zeeland maar paal, lat of de doelman stonden doelpunten in de weg. Elf minu ten voor rust lukte het Alex Lourens met een prachtig schot de Troy-keeper te passeren. Dat bleef overigens de enige treffer in een wedstrijd waarin de Bra banders door veelvuldige aan merkingen op de leiding nogal wat strafminuten opliepen. ZW Zeeland kon daar echter niet van profiteren. Biezentrappers-Matisse 3-11: Theo Högeri'and begon met een gehavend team aan de wed strijd. De Matisse-coach miste drie basisspelers en zijn keeper. Maar de reserves deden het uit stekend. Halverwege was er al een 4-1-oorsprong opgebouwd, die in het tweede bedrijf alleen maar groter werd. Humphrey Scholten had met vier het groot ste aandeel in de zege van Ma tisse. Eric Flore (3), Clarence Pahlad (2), Ramon Dahoe en Marcel Ouweneel scoorden de andere doelpunten voor de café formatie. Johan Beulens (2) en Eef Boelhouwer schoten voor Biezentrappers raak. Kloetinge-Jongepier Sport 7-3: De bezoekers stelden teleur. Tot aan de rust (2-1) ging de strijd nog gelijk op. Kloetinge gooide er een schepje boven op en liep snel uit naar een verdiende overwinning. Peter Balkenen de, Michel Quinten (beiden 3) en Stoffel Biesterbosch schoten Kloetinge naar de overwinning. De tegentreffers waren van Rob Ploorenman (2) en Pieter den Hollander. Pubbles-ZVH Morres 4-6: Bij Morres ontbraken enkele basis spelers. Coach Henk Maas moest zelfs aan de bak. In het begin van de wedstrijd had de thuisploeg het beste van het spel met veel kansen. Maar Morres- j keeper Mario Harte was in J vorm. Halverwege had Morres toch al een 2-0 voorsprong op- I gebouwd. Jufgen Verbraeken (3), Boudewijn Rietjens (2) en j Arno Zwegers scoorden voor Morres. Voor Pubbles schoten Ton Oosthoek, Pascal de Cron, John van de Heuvel en Remco Krijger raak. Dauwendaele-Hulshof 4-9: Een aanvallend Dauwendaele had 1 in het begin geen antwoord op de vele counters van de Braban- ders, die halverwege al met 6-1 voorstonden. In de tweede helft van een harde wedstrijd hield Hulshof het verschil van vijf doelpunten vast. De goals van Dauwendaele werden gescoord j door Marcel Astroh, Marcel de Jonge en Francis Langemaire (2). Zuidwest Negen - Van Bergen 1- 10: De Brabanders waren te sterk voor de thuisclub. Op de helft van de wedstrijd hadden de Vlissingers al een 0-5 achter stand opgelopen. Martin van Leers-urn redde de eer voor Zuidwest Negen. FOXBORO - Doelman Walter Zenga beëindigt zijn carrière. De Italiaan, die actief was bij de Ame rikaanse club New Eng land Revolution, heeft laten weten naar zijn ge boorteland terug te keren. Zenga speelde 58 wed strijden voor het nationa le elftal waaronder de WK's in 1986 en 1990. In dat laatste jaar werd hij uitgeroepen tot béste doelman van de wereld. Ook stond hij in het doel van Inter Milaan en Sampdoria. Zijn laatste club in Italië was Padova in het seizoen 1996-'97. Daarna vertrok hij naar Amerika. Vorig jaar miste hij negen duels wegens een knie operaties. Ondanks dat werd hij toch uitgeroepen tot beste nieuwkomer in de Eastern Conference. RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 22