Een trainer doet zichzelf tekort Wendy Aris sneuvelt bij K4-tennistoernooi PZC Schifferer sterkste in Bormio Allroundploeg ruim Marjan Ganseman verrast Luciënne Sigmond bij tennisstrijd Goes vertegenwoordigd Michel Gorsse oppermachtig tijdens NK sprint sport woensdag 31 december 1997 sbw 23 uitslagen agenda Ron Spelbos heeft de keerzijde van het vak leren kennen door Martin Donker VEENENDAAL - Ronald Spel- bos sprak laatst een collega die hem het volgende vertelde: 'Ik heb nooit op hoog niveau ge voetbald. Dat beschouw ik als een voordeel'. Zo had Spelbos, die twee maanden geleden ont slag nam bij challenger FC Utrecht, het nooit bekeken. De trainer, die er een hekel aan heeft hoog van de toren te bla zen, ordent momenteel zijn ge dachten. Thuis. Maar niet ge desillusioneerd, i „De kern van de zaak? Dat ik me onbegrepen voelde. Dat is het woord. In voetbal maak je alleen vorderingen als iedereen binnen de organisatie dezelfde taal spreekt. Je doet het samen. An ders loopt het spaak. Ik zag te j weinig vorderingen." „Ik treed dus niet in details. Dat heeft geen zin. Ik heb nooit de keukengeheimen prijsgegeven I van een club waar ik heb ge voetbald of getraind. Dat is een code die je in stand moet hou- den, vind ik. Ik ben zeer loyaal. Wat ik op mijn lever heb, maak ik intern wel bekend. Óp het I moment dat ik in dienst ben. FC I Utrecht weet hoe ik denk, wat ik j ervan vind. Dat is het belang rijkste." Vacuüm „De beslissing om op te stappen had niet alles te maken met de stand op ranglijst. Ikhadhet ge voel in een vacuüm te zitten. En met mij de ploeg. Er was maar één uitweg: lucht verschaffen door mezelf terug te trekken. Als je ergens niet meer past, moet je wegwezen". „Het heeft pijn gedaan, hoewel ik een nuchtere kijk op de din gen heb. Daarbij voel ik me Utrechter. Ik houd van de stad, van de mensen. Wat een publiek trouwens, daar heb ik echt van genoten. Waar ik ook werkte, ik gaf altijd mijn ziel en zaligheid, j maar FC Utrecht had toch die extra dimensie. Nóg hoor. Ik hoop dat het ze goed gaat. ,Het is niet geworden wat ik er van dacht, nee, maar ik praat niet in termen van desillusie. Want ik kan het allemaal ver klaren. Alleen de verklaring maak ik dus niet openbaar. Dat zou erop lijken dat ik me. wil ver dedigen. En dat klinkt zo mak kelijk, achteraf. Ik heb hele maal het gevoel niet dat ik me door Peter van Leeuwen GRONINGEN - Ooit had hij als sprintcoach Jos Valentijn en Lieuwe de Boer onder zijn hoe de. Voor Henk Gemser keren dit weekeinde in Groningen lang vervlogen tijden terug. Tijdens het Nederlands kampioenschap sprint heeft de coach van de all- rounders liefst drie pupillen in de baan. Van de inschrijving van dat drietal - Martin Hersman, Ids Postma en Jan Nijboer - is die van Postma het pikantst. De schaatser uit Deersum dacht vorige week in een opwelling nog aan stoppen nadat hij niet was geselecteei'd voor het Euro pees kampioenschap allround in Helsinki. „Maar de knop is om bij Ids," weet Gemser. „Dit weekeinde past uitstekend in zijn voorbereiding op de olym pische 1000 en 1500 meter." Gemser vergezelde Postma toen die vorige week in Amersfoort de onheilstijding kreeg. De te rugtocht naar Friesland was lang en vol pijnlijke stiltes. Te meer daar Gemser met gemeng de gevoelens achter het stuur zat. „Ids wilde graag starten in Helsinki, ik was daar geen voor stander van. Het past gewoon met in zijn opbouw naar Naga no." Niet verstandig Gemser haalt de kalender erbij „Een week na Helsinki wordt in Innsbruck in de strijd om de we reldbeker een tien kilometer ge reden. Daar wil Ids ook starten, omdat die race meetelt in een klassement dat een startbewijs tijdens het WK afstanden op de Treur scherpt records aan DEN HAAG - Jan Treur uit Oud-Sabbinge blijft zijn per soonlijke schaatsrecords verbe teren. De schaatser van ijsclub De Poel uit Goes verbeterde zijn record op de 500 meter met anderhalve seconde (44.23). Op de 1500 me ter was de progressie nog groter: maar liefst acht seconden haal de hij van zijn oude tijd af (2.15.23). Öp de vijf kilometer scherpte Kapellenaar Jacco Luteyn zijn persoonlijk record met 24 se conden aan (7.36.46). moet verdedigen." „Ik vind dat twee jaar FC Utrecht van mij een betere trainer heeft ge maakt. Mijn bagage is behoor lijk aangevuld, zal ik maar zeg gen. Ik heb geleerd van eigen fouten, en ik heb geleerd van de omstandigheden. Bij NAC liep het op rolletjes. Bij Vitesse en FC Utrecht heb ik de keerzijde le ren kennen. Dat kan geen kwaad." Ontwikkelingen „Achteraf denk ik wel dat ik bij NAC te vroeg ben opgestapt. Ik moest in februari een beslissing nemen en toen kwam Vitesse. Ik zag in Arnhem meer perspec tief, maar in wezen was mijn werk in Breda niet klaar Het was de periode vóór het Bos man-arrest. NAC was niet in staat zomaar spelers aan te trekken. Het transfersysteem zette een rem op de ontwikke lingen." „Ik stortte me van het ene avon tuur in het andere. Van NAC naar Vitesse, van Vitesse naar FC Utrecht. Geen tijd voor re flectie. Het trainersvak pleegt een enorme aanslag op je. Het is veel zwaarder dan voetballen. Als speler ga je na de training of de wedstrijd naar huis en kun je stoom afblazen. Als trainer nooit. Je bent voortdurend bezig met de club. Zeven dagen in de week. Nergens tijd voor. Blik op oneindig. Je doet jezelf tekort en de omgeving. Soms zagen we el kaar als gezin een uur in de week. Eén uur Dat is natuurlijk gekkenwerk." „Dat realiseerde ik me vooral toen ik vorig jaar in het zieken huis lag. Een bewogen periode. Een keerpunt misschien wel. Je schrikt eerst, en dan komt de be zinning. Je gaat de film terug draaien en stelt jezelf de vraag: ben ik tevreden over de afgelo pen 42 jaar? Aan de ene kant dacht ik: ja, ik heb al een mooi leven achter de rug. Een hecht en bijzonder gezin; redelijke voetbalcarrière. Maar ik dacht ook: ik heb nog lang niet alles uit het leven gehaald wat er in zit. Ik wil nog véél meer. Schaduwkant „Als trainer leef je niet, je wordt geleefd. Je raakt zelfs de contro le over geest en lichaam kwijt. Dat heb ik me toen heel goed ge realiseerd. Maar ja, als je plezier hebt en samen op dat veld staan, vijf kilometer kan opleveren. Hij zou dus binnen zeven dagen twee tien kilometers rijden. Dat lijkt me niet verstandig. Die gedachten hield Gemser tij dens de autorit maar even voor zich. Ids Postma was boos en voor die woede had de coach alle begrip. „Die jongen is zó'n ver schrikkelijke hefhebber. Hij ge niet van zo'n vierkamp. Het doet me ook wel verdriet dat Ids zijn sport nu even niet kan be drijven zoals hij zou willen. Ik heb me ook niet met de besluit vorming bemoeid. Ik had het van de schaatsbond wel zo ver standig gevonden Ids daarin te betrekken." De schaatser had, volgens Gem ser, een dag nodig om de knop om te zetten. „Hij heeft in die 24 uur een paar keer tegen een deur geschopt, daarna was de irrita tie weg. Maar het gevoel dat hij onrechtvaardig behandeld is, zal hij niet gauw kwijtraken. Het moet voor Gemser ook een vreemde gewaarwording zijn: aanwezig bij het NK sprint met drie rijders, afwezig tijdens het EK allround een week later. De begeleiding in Helsinki van Ritsma, Zandstra (beiden met privé-coaches) en debutant Jel- mer Beulenkamp (Jong Oranje) laat hij wijselijk over aan ande ren „Ik heb daar niets te zoe ken." Van het drietal dat Gemser in Groningen coacht, is Hersman er vooral om snelheid op te doen voor zijn olympische schaats- mijl. Nijboer start omdat er voor de nieuweling in de kernploeg maar weinig optredens in be langrijke wedstrijden te verdie nen zijn. Postma is zonder meer kandidaat voor een podium plek: zie zijn plaatsing voor de olympische 1000 meter, denk aan zijn 36.90 op de 500 meter vroeg in het seizoen tijdens de IJsselcup in Deventer. Hij kan het de sprint-elite - Jan Bos, Er- ben Wennemars - nog lastig ma ken. „Het is een wedstrijd die heel goed past in zijn seizoens- opbouw. Vergeet niet dat Ids de afgelopen twee jaar slechts twee 1000 meters geschaatst heeft." Een geslaagd optreden van Postma zal in ieder geval niet leiden tot deelname aan het WK sprint dat eind januari in Ber lijn wordt gehouden. De kampi oen van komend weekeinde plaatst zich daar rechtstreeks voor, de overige twee startbe wijzen worden door de schaats bond verdeeld. GPD samen aan iets bouwen, samen naar een prestatie toeleven, dat is toch schitterend, hoor als je lol beleeft, dan is er altijd die schaduwkant. Je levert tegelij kertijd ook ontzettend veel in. Je doet iets goed, of je doet iets niet. Zo denk ik erover. Dus ben ik weer gewoon begonnen. Die drive had ik nog wel." „Nu weet ik niet waar mijn toe komst ligt. SK Beveren belde. Geen haar op mijn hoofd. Ik wil eerst een en ander op een rijtje zetten. Alles laten bezinken. Misschien ga ik heel iets anders doen. Misschien ga ik scouten, misschien ga ik spelers begelei den. Misschien ga ik...weet-ik- wat. Ik heb een brede interesse. Voetbal is niet zaligmakend voor me." „Thuis weten ze niet wat ze meemaken. Klusjes die jaren lang bleven liggen worden nu aangepakt. Ik ben van huis uit mts'er, hè. Ik ben al wel naar wedstrijden wezen kijken. Ik kom geregeld bij DOVO. Ik ben met Nico van Zoghei, een vriend van me, naar Heerenveen - PSV geweest, op uitnodiging van Ca- nal+ naar Ajax - Fortuna en sinds tweeënhalf jaar weer eens naar NAC, tegen Roda. Die af stand is er nu wel. Maar toch, 't is dat ik al met iemand had afge sproken maar toen NAC plotse ling begon te zakken op de rang- lijst dacht ik: moet ik wel gaan? ik voel me dan toch opgelaten." Flexibel „Bij FC Utrecht zal ik dit sei zoen niet gaan kijken. Dat heeft niets met de relatie tussen mij en de club te maken. Maar ik hoor nu even niet in Galgenwaard te zitten. Zo zit ik in elkaar, maar ik zal niemand veroordelen die daar anders over denkt. Ik heb respect voor mensën die er een eigen mening op nahouden en hun eigen koers varen. Dat streef ikzelf ook na. Een trainer moet flexibel zijn, maar een ze kere rechtlijnigheidis wel gebo den." „Ik waardeer Co Adriaanse. Hij werkt volgens een visie. Hij stelt zich onafhankelijk op. Zo is Adriaanse bij Willem II binnen gekomen: je kunt me krijgen, maar ik wil het zus of zoAnders gaat het niet door. Je eigen stra tegie bepalen, geen opgeklopte vei-wachtingen wekken, voor waarden vooraf stellen. Dat spreekt me aan." GPD door Maarten Wijffels GOES - Voor de wedstrijd was Michel Gorsse niet aanspreek baar. Met de handen in de zak ken staarde hij wat voor zich uit in de hal naast de kleedkamer, volledig geconcentreerd voor zijn halve finalepartij in de Bl- categorie tegen Dennis van 't Westeinde. Een krap uur later en een 5-3 overwinning rijker, was hij niet zo zwijgzaam meer. „Vraag maar wat je wil weten, ik heb nu alle tijd." Michel Gorsse plaatste zich gis termiddag vrij eenvoudig voor de finale van het Zuid-Westten nistoernooi in Goes. Later zou Luciënne Sigmond, vorig jaar winnares bij de vrouwen, ver rassend worden uitgeschakeld door Marjan Ganseman (5-4). Vorig jaar speelde de 27-jarige Michel Gorsse een onopvallend toernooi en reikte hij niet verder dan de kwartfinales. Dit jaar is hij echter sterk bezig. „Ik sta de ballen lekker te raken", zegt hij laconiek. „Vorig jaar was ik in 'deze periode bezig met een ver huizing en deed ik het toernooi er een beetje tussendoor." Dit jaar pakt hij de zaken dus serieuzer aan. Zo bleek in de halve eindstrijd. Dennis van 't Westeinde was kansloos tegen het geweld van Gorsse, die het duel van meet af aan naar zich toe trok. Met krachtige services en haar- zuivere passeerslagen hield Gorsse zijn opponent voortdu rend onder druk. Langs de kant moest de vader van Dennis van 't Westeinde lijdzaam toezien hoe zijn zoon het onderspit dolf. Voor aanvang had hij nog wel vertrouwen in een goede afloop: „Dennis heeft dit jaar enorm veel zelfvertrouwen. Hij heeft net zijn makelaarsdiploma ge haald en daardoor speelt hij nu erg ontspannen." Bij een achterstand van 4-1 speelde Van 't Westeinde alles of niets. Na een lange game ver kleinde hij de achterstand tot 4- 2. Even gloorde er hoop, maar vervolgens bleek hij zijn kruit verschoten te hebben. Gorsse maakte het karwei vervolgens vakkundig af (5-3). „Ik denk dat ik verdiend ge won nen heb", zei een tevreden Gors se. „Mijn opslag was in sommige games loepzuiver, maar vooral mijn fore-hand maakte van daag het verschil. Vrouwen In het vrouwentoernooi viel naast de uitschakeling van-Lu ciënne Sigmond ook een verras sende zege te noteren van Janti- ne van den Dries, die daardoor de Bl-finale bereikte. Ze be dwong Emerence van Wingen in een nagelbijter van de eerste or de (5-4). Van den Dries kwam snel 3-1 voor, stond op het punt om verder uit te lopen, maar keek even later tegen een onver wachte 4-3 achterstand aan. In de extra tijd stelde Van den Dries vervolgens de winst veilig. In de spannende partij tussen Sigmond en Ganseman stond na drie kwartier een gelijke stand op het bord (4-4), waarna Gan seman in de noodzakelijk extra game haar zenuwen het beste in bedwang hield. „Luciënne was aan service en sloeg twee dub bele fouten. Ik hoefde vervol gens niet veel meer te doen om te winnen", constateerde ze tevre den. In de halve finale stuit Ganseman nu op de als tweede geplaatste Marjolein Meulen- berg. van onze sportredactie KAPELLE - Editie 1997 van het ING Bank K4-jeugdtoernooi dat vandaag (woensdag) aan zijn derde wedstrijddag toe is, loopt keurig op schema. Dat is mede mogelijk door extra speel ruimte die de organisatie in Westerschouwen heeft gehuurd. „We hebben daar in het recrea tiecentrum twintig partijen kunnen plannen", aldus wed strijdleider Teun Melissen. Er wordt in het toernooi om twee gewonnen sets gespeeld, met toepassing van het 'no-add systeem' bij de stand 40-40. Bij de jongens tot en met 14 jaar hoefden de favorieten Bas Struijk en Gilbert Coerver hun rackets nog niet uit de hoes te halen. Simone ten Hacken, re- presentante van de Schelde, met plaatsingscijfer zeven achter Bridge Bridge Sociëteit Oostburg, eindejaars- toernooi met 74 paren. Top-tien (in pro centen): Bouma/Hagenaars 61.16, Ram- ondt/Pattenier 61.05, v. d. Veire/v. d, Veire 60.40, Goossens/Hoogstoel 59.93, Koopman/de Jonge 59.90, Wijnand/Fe- cheïjer 59.86, van Hoof/Freiters 59.63, echtpaar Schouten 59.56, echtpaar Lich- teveid 59.39, echtpaar Krol 57.93. Paardensport Goes. Indoor Zeeland. Dressuur Paar den. KlasseMI (groep 1): 1. Hans van Be- daf/lvar (Concordia) 177; 2. Tineke Ra- venstein/Jebocan (Dionysius) 161; 3. Jessica de Jonge/Cyrain (Weelr,) 160; 7. Margo Wondergem/Hurricane (Schelde- stad) 155; 8. Astrid Etman/High Nobility (Scheldestad) 153;9. Krista Pluymers/Ja- mie (Paardebloem) 151; 10. Jean not Bak- ker/lmaude (Zwinr.) 151. M1 (groep 2): 1. Veronica Bolders/Brabant Lease Kon- dorf (Wouw) 166; 2. Fiona van Dort/Unli- mited Isabe (St. George) 155; 3. Wilma Vermeeren/Latouche (Isedorus) 154; 4. Sonja de Feiter/Kingsley (Schouwse R.) 152; 5. Brenda de Pagter/Koletta (Sé-Ros) 151; 10. Natasja Dijkgraaf/Kipgston (Scheldestad) 148. M1 (groep3): 1-Chan- tal Rijnart/Lora (Prinses Irene) 174; 2. Maaike Wilmont/Raytec Dazzle (De Echo) 167; 3. Lidia Goudswaard/Dandelion's Jovana(N-Bev.) 166; 6. Arthur Vos/Alerio (Oranjezon) 154; 9. Monique Wey- ers/Phantom (Zilveren Trens) 149; 10 Leonie Hendrikse/K.G Kadanz (Paarde bloem) 144. Klasse L (groep 1): 1. Tessa Wildenbeest/Libertas (Scheldestad) 163; 2. Anita Vos/Lamona (Scheldestad) 159; 3. Peter Klaasse/Zemo Kamiro (Walche ren) 158; 4. Eva Jakobsen/Unique (Oran jezon) 158; 6. Kristel Verhage/Hurbie (Scheldestad) 156; 7. Corine Krijger/Hes ter (Weelr.) 153; 8. Ingrid Verburg/Luca Cadalora (Oranjezon) 152; 9. Karin Vos- /Luctor (Oranjezon) 151. L (groep 2): 1. Nadine Timmerman/Julio T (Oranjezon) 170; 2. Sonja de Feiter/Leon (Schouwse R.) 167; 3. Patricia Voilenbrecht/Lungta Devi (St. Elooy) 162; 5. Helena Kamp/In val (Oud Beierland) 160; 9. Trudie Franc- ke/Lodeem (Gouwe Reyers) 156; 10. Wendy Duden/Kelly B (Oranjezon) 156. L (groep 3): 1. Hans-Peter Minder- houd/Bollvorm's Landtanzel (Westka- pelle) 174; 2. Natascha Caldenhove/San- ti's Iskander (Heerle) 160; 3. Bianca Gorter/Korleone (Dionisius) 160; 5. Suzy de Pagter/Kimberley (Scheldestad) 157; 6. Muriël Vader/Attent (Weelr.) 155; 7, In- ger van Boven/Atara (Weelr.) 154; 8. Li- anne de Visser/Kwiriene P (Scheldestad) 153; 10. Amber Muehlhaus/Ludyfleur (Renesse) 151.L (groep 4): 1. Peter Pij- nen/King Arthur (St. George) 17-1; 2. An nette Spaans/Karaat (Chapelle R.) 165; 3, Dian van de Velde/Hester II (Schelde stad) 164; 4. Liesbeth de Jong/Klimop (Sasr.) 163; 5, Petra Minderhoud/Ligh- ting (Vroonr.) 162; 7. Esther Bogerman- /Jewel Jordy (Sasr.) 161; 8. Linda Wil- le/lsabel (Oranjer.) 158; 9. Vivian Wiemans/lrano Burghtr.) 156; 10. Kim Leynse/lntermezzo (Gouwe Reyers) 156. L (groep 5): 1. Nadine Timmerman/Edel- roos (Oranjezon) 168; 2. Kevin de Bruin- /Kohinoor (Striener.) 166; 3. Tannie van Belzen/Kartouche (Gouwe Reyers) 164; 5. Danielle de Kock/Moreno (Weelr.) 157; 7. Jan de Kroo/Jumper K (Walcheren) 157; 7. Leo Oorst/Jamour (Sasr.) 155; 9. Cora van Buuren/Valerie (Sé-Ros) 153; 10. Carolien den Engelsman/Chiquita (Weelr.) 153. Klasse B (groep 1): 1. Nancy Schijven/Kenneth (Schapelle R.) 180; 2. Marie-Jeanine Oostdijk/lvano (Schelde stad) 1713. Paul Crama/Venus (Schelde stad) 167; 4. Fany Doppenberg/Montana (Scheldestad) 166; 6. Rob Braspenning- /Lando (Honter.) 160; 7. Albertine Joos- se/Luciano (Oranjezon) 159; 9. Caroline van der Bend/Karel van de Paulien (Re nesse) 146; 10. Saabrine Kaasenbrood- /Loretto (Scheldestad) 146. B (groep 2): 1. Chantal van de Griend/Lester (Striener.) 168; 2. Mirjam Slieker/Jaguars Fabiola (Prinses Irene) 161; 3. Kristel de Maat- /Louise (Honter.) 160; Marièt Koster/Els- ke (Z-Bev.) 158; 6. Natasha de Berg/llian- ne (Schouwen en Duiveland) 155; 7. Kelly d'Hert/Godilia (Hulst) 154; 9. Mar- lies van den Berg/Jambri (Scheldestad) 150; 10. Marlies Nijsse/Laros-E (Weelr.) 149. B (groep3): 1. DeniseThiry/lnterme- dium's Listiq (Sé-Ros) 172; 2. Gwenny Hoefsmit/Tulipan Vera K (West-Braban- tr.) 171; 3. Lout Vos/Lucky (Scheldestad) 165; 4. Christa Dekker/Jazz (Oranjezon) 164; 5. Priscilla Valk/Joey (Zwinr.) 163; 6. Ingeborg van Zeele/Liberty ((Zwinr.) 155; 7. Yvonne Goetheer/Frankie Boy (Weelr.) 152; 8. Joke Wisse/Judite (Scheldestad) 151; 10. Claudia Tieleman/Rouwkuilen's Uniset (Hulst) 150. B (groep 4): 1. Mirjana Schaap/Hogeheide Equador (Prins Au- vergne) 170; 2. Annemieke BoldefVCar- men (Wouw Vooruit) 169; 3. Saskia Mooy/Queeny (De Vijfsprong) 162;4. De borah Benschop/Lorenz (Weelr.) 161; 6. Annemijn Crusio/Joran B (Scheldestad) 158; 8. Annechien Schonis/Eendrachts Harold (Sé-Ros) 153; 9. Els Ruster/Falco (Weelr.) 148; 10. Toos Coenmans/Hon- neur (N-Bev.) 146. Schietingen Wipschutterij Diana hield in Yerseke een schieting. Eerste hoofdvogel: H. Schip per, Victoria; tweede hoofdvogel: H. Koens, Spes Nostra; eerste zijvogel: B. Rooze, Zorgvlied; tweede zijvogel: T. van de Male, Ravenstein; derde zijvogel: R. Bouwense, Ravenstein; vierde zijvogel: T. van de Male, Ravenstein; eerste kal. P. Meeuwse, St. Sebastiaan; tweede kal: R. de Koning, Ravenstein; derde kal: R. Govers, Victoria; vierde kal: L. van Dijke, St. Sebastiaan; meeste kleine vogels (5): R. Govers, Victoria; wip 2, eerste hoofd vogel: J. Harinck, Diana; tweede hoofd vogel: A. de Visser, Ravenstein; eerste zijvogel: B. Rooze, Zorgvlied; tweede zij vogel: L, van Dijke, St. Sebastiaan; derde zijvogel; P. Repkes, Victoria; vierde zijvo gel: R. Bouwense, Ravenstein; eerste kal: J. Repkes, Victoria; tweede kal: T. van de Male, Ravenstein; derde kal: R. Bouwen se, Ravenstein; vierde kal: A. d Visser, Ra venstein; meeste kleine vogels (7): R. de Koning, Ravenstein; vliegende vogel- prijs; 1 R. Klippel, Doel naar Hoger, 2 H. Hoogstrate, St. Sebastiaan, In de Korenbeurs in 's-Heerenhoek hield haar naam, boekte succes bij de meisjes van deze leeftijd. De als zesde ingeschatte Wendy Aris uit Burgh-Haamstede verloor echter bij haar eerste optreden. Op de aan 64 namen ruimte bie dende rangschikking bij de jon gens tot en met 12 jaar voegde koploper Jotham Maarse (Spij- kenisse) zich bij de laatste zes tien. De als derde ingelote Goesenaar Ferry Bordui werd uitgeschakeld. Stefan Nonne- kes uit Kruiningen zorgde op zijn beurt onverwacht voor een positieve score. In het deeltoer- nooi bij de meisjes zorgde Fem- my Barends als outsider even eens voor een verrassing. In de jongste categorie mag Ax elaar Jurian Schut, vanuit vier de positie gestart, zich reeds kwartfinalist noemen, hetzelf de geldt bij de meisjes voor de als tweede getaxeerde Naomi Hillebrand. de vereniging Senioren een schieting op de liggende wip. Eerste hoofdvogel: C Eversdijk, St. Sebastiaan; tweede hoof- vogel: C. de Jonge, Soranus; eerste zijvo gel: J. Koens, Victoria; tweede zijvogel: N. Schouwenaar, Juliana; derde zijvo gel: H. de Jonge, Soranus; vierde zijvo gel: A. Dekker, Doel naar Hoger; eerste kal: T. Ponsaert, Diana; tweede kal: M. Oosthoek, Concordia; derde kal: P. Daal- man, ADLM; vierde kal: J. Wouterse, Vic toria; meeste kleine vogels (10) en vlie gende vogel: B. Bos, St. Sebastiaan. Sportprijsvragen Lucky 10 van 30 december: 5-7-9-12-17-19-22-24-26-27-29-31- 32 - 44 - 45 - 48 - 58 - 70 - 73 - 77. (onder voorbehoud) Toto 52. Eerste en tweede prijs: geen winnaars. Derde prijs: 7 winnaars, elk bruto f. 2358,00. Toto 52A. Eerste prijs: 2 winnaars, elk bruto f. 2.248,10. Tweede prijs: 40 wi naars, elk f. 74,90. Derde prijs: 396 win naars, elk f. 18,90. Tennis Goes. Zuid-Westtoernooï. HEB1: M. Schouw-A. van Bockel 5-2, M. Gorsse-C. Folmer8-2, H. Schipper-J. Aarse 12-2, M. Verwei-J. Aarse 4-6, M. Gorsse-Van 't Westeinde 5-3. HEB2: R. de Jong-E. de Keyzer 5-4, M. Felius-R. Schimmelpen- ninck7-5. HEC1: C. Versteeg-P. de Vrieze 8-5, S. de Lange-M. Jongsma 5-6, C. Ver- steeg-J. Verschuure 5-7, E. de Keyzer-I. Spinnewijn 6-3. HEC2: D. Breure-R. Hille brand 4-6, T. Felius-P. de Vrieze 2-5, M. Gideonse-R. Hillebrand 8-2. HED1: M. Vos-R. Flohil 3-9. A. van Willigenburg-D. van Hoof 4-7, D. Verschuure-J.P. Dekker 4-5. DEB1: E. van Wingen-C. Davidse 15- 4, J. v.d. Dries-E. van Wingen 5-4, M. Ganseman - L. Sigmond 5-4. DEB2: M. Roose-E. Hoogewerf 9-2, A. van Straaten-M. Roose 3-5. DED2: I, Meer- tens-N. de Vrieze 5-6, A. Bussink-C. de Nooyerw.o. HDB1: Felius/Filius-Greeve- /Van Sabben 3-7. HDC1: Ganseman/ Ruissaard-Dijke/Verbaak 10-4,Klinken- burg/klinkenburg- Jongsma/Proos 6-8. HDC2: V. Oost/Nelis-Ronde/de Waal w.o., Van Buren/Walraven-V. Oost/Nelis! 7-4. HDD1: v. Willigenburg/V. Oost-Kors- tanje/De Wit 10-2, Gulik/Gulik- Korstanje- /De Wit 2-11. HD35+: V. Breukelen- /Rooze-Jongsma/Joosen 8-3. DDB1: Verschoore/V. Scheloen-Meulenberg- /Vendrik 2-9. DDC2: Aartsen/Dijkema- Versteeg/Meeuwissen 8-3, Verschuure- /Verschuure-Ars/Scholten 3-7. DDD1 Maat/Marijs-Braam/Schage 4-11, Gulik- /Jansa-Boonman/Huybrechtse 2-9. GDC2: Jongsma/Jongsma-Liplijn/ Verhage 2-12. GDD1: V. Driel/Hofman- Welleman/Helgers 5-4, Braam/Sprink- huyzen-Struyk/Struyk 9-5. GD35+: Van Dijke/De Rijke-De Jonge/De Jonge 6-4. ING Bank K4-jeugdtoernooi. J.E. t/m 14: J. Bloemers-A.Pipping 6-0.6-0, Y. de Bakker-S. Buys 6-2,6-1, P. van de San- de-R. Smal 6-2,6-0, T. Vliet-E. Mattijs- sen 6-2,6-0, M. Labrand Vorstheuvel- -J.W. Mooren 6-2,6-2, J. ten Bosch-T. Sannen 6-1,6-0, M. Jacobs-W. Blokland 6-4,6-0, F. Scholten-F. IJzerman 6-1,6-1, G. Coerver-S. Bish w.o. G. Coerver. M.E. t/m 14: A.Tabak-A. Rie- mens 6-2,6-2, S. ten Hacken-F. Bosch 6-5,6-5,1. Haas-M. Groot w.o. I. Haas, F. Hoeks-A. Bohme 6-2,6-2, F. Haxel- mans-W. Aris 6-0,6-4, U. de Herdt-A. Ketting 6-5,6-5, C. Janse-F. Bolsius 6-2,6-2, E. Gulik-M, Bordui 6-2,6-2, M. van de Vliet-M. van de Graaf 6-4,6-1, L. Gruber-K. de Klerk 6-1,6-3, F. Haxel- mans-U. de Herdt 6-2,6-2. J.E. t/m 12: P. de Morree-W. Homburg 6-0,6-1, N. An- tonissen-J. Jasperse 6-3,6-4, R. Wien- belt-M. van Oosten 6-0,6-0, W. Tol man-P. Stam 6-3,5-6,6-4, F. van de Ven-S. Sinke 6-3,6-2, B. van de San- de-J, Borst 6-2,6-3, J. Kessels-K. Pokor- ni 6-1,6-4, S. Nonnekes-Y. Wijkhuisen 6-5,6-1, F. Sonnemans-T. Withagen 6-2,6-0, T. Maas-S. Huis in 't Veld 6-3,6-3, S. Bakker-M. Scholten 6-1,6-5, B. Blok-T. Bitter 6-1,6-0. M. de Rid der-S. Leemhuis 6-0,6-0, S. Gulik-B. Visser 6-0,6-0, R. Botman-A. Pijnen 6-1,6-3, M. van Oosterhout-J.W. Kun- der 6-1,6-3, E. Sap-Y, Itegem 6-0,6-0, B. Rosens-F. Feijtel 3-6,6-3,6-1, M. Bol- sius-Y. Rijkse 6-0,6-0, M. Helmonds-J. de Nooyer 6-0,6-1, M. Franken-H. Duits 6-0,6-2, K. Deij-J. Dhooge 6-3,6-5, J. Maarsen-P. de Morree 6-0,6-4, M. Mari- man-W. Tolman 6-0,6-3, B. Meulen- berg-F, van de Ven 6-5,6-4, E. Sap-F. Bordui 6-1,6-1. M.E. t/m 12: F. Ba- rends-J. van Minde 1-6,6-0,6-0, N. Hil lebrand—E. Meyer 6-5,6-4, T Blok- land-M. Vergouwen 6-0,6-1, Y. van de Lindeloof-M. Speykers 6-2,6-0, N. Ten Bosch-M. van Kaam 6-3,6-0, N. de Schepper-I. Haxelmans 6-0,6-4, K. Goudt-Ch. van As 6-1,6-2. Zaalkorfbal Papendrecht. Eindejaarstoernooi. Die Haghe - Blauw Wit 29-27 (14-16), PKC" -Deetos 16-24(4-9). Eindstand: 1. Die Ha ghe 3-6, 2. Deetos 3-4,3. Blauw Wit 3-2,4. PKC 3-0. woensdag Tennis Toernooi Goes. 09.00 uur tot en met 16.30 uur tenniscentrum Schelde Inter national. Aanvang B-finale: 15.45 uur. Trimiopen Oudejaarsloop Nieuwdorp. 14.30 uur: 3 kilometer, 6 kilometer of 9 kilometer. In schrijven: Kantine vv Nieuwdorp.Tankrace Vlissingen. 12.00 uur: 10 kilometer of 20 kilometer. In schrijven: Eetcafé De Vijgheter, Zwanen burg 1 te Vlissingen.Sylvesterloop Nieuwvliet-Cadzand. 14.15 uur: 750 me ter of 1500 meter, 14.30 uur: 5 kilometer of 10 kilometer. Inschrijven: Bos van Erasmus tussen Nieuwvliet en Cadzand. van onze sportredactie BORMIO - De Oostenrijkers blijven dit alpine skiseizoen de toon aangeven. Andreas Schiffe rer zegevierde gisteren in Bormio op een afda ling, meetellend voor de wereldbeker. De Oos tenrijker finishte op de ijzige piste van de Stelvio in 2.01,44. Zijn landgenoot Werner Franz (2.01,62) eindigde in de Italiaanse win tersportplaats als tweede, de Noor Lasse Kjus (2.02,10) als derde. Hermann Maier pakte de vierde plek. Hij blijft met ruime voorsprong leider van het algemene klassement om de we reldbeker. foto Carlo Ferraro/EPA Ronald Spelbos: „Als trainer leef je niet, je wordt geleefd. Je raakt zelfs de controle over geest en li chaam kwijt." foto Marc van der Kort/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 23